 |
Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-04-2011 19:41 | Ag-nes (2295 punktów) | Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
19 na 19 | Z okazji niedzieli palmowej mam przykład, jak niektórym katolikom "uderza palma". Cytat:Jeśli Polacy nie będą chrześcijanami, to będą potworami. Rozmowa z katolickim publicystą Tomaszem Terlikowskim W artykule: Polska ustami BogaI niektóre kwiatki z tegoż artykułu: Cytat:Co zrobić z ustawą antyaborcyjną? - Zmienić. To jest zgniły kompromis, dla nas nie do zaakceptowania. Zgodnie z polskim prawem morduje się 549 osób rocznie - to są oficjalne dane za 2009 rok. Dla mnie podstawą jest całkowity zakaz aborcji i jak on będzie, to możemy się dalej sprzeczać. Cytat:Płód. - Nie. Człowieka. A czy ja mogę uważać, że płód? - Możesz sobie uważać, co chcesz. Tyle że nie masz racji. Cytat:Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków? - Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane. itd., itp. Czytając takie wypowiedzi zastanawiam się czy są granice nietolerancji, ignorancji, egoizmu, ciemnoty i jeszcze wielu innych "przymiotów" fanatyków religijnych? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#406 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Tak zostaliśmy przez ewolucję zaprogramowani."Tak", to znaczy jak? Ludzkie społeczności w naturze nie wygladają tak jak wyglądają dziś. Człowiek pierwotny nie znał pojęcia "rodzina". Nie każdy się musiał rozmnażać. Jak władca miał siedem żon, to sześciu gości nie miało ani jednej. A i tak byli przydatni dla społeczności. Popęd do posiadania dzieci nie występuje w wersji pierwotnej. Popęd do obcowania płciowego - owszem. Ale do posiadania dzieci? Ludzie chcą posiadać dzieci z wielu głupich powodów, owszem - pod wpływem popędów - ale nie "żeby mieć dzieci". Raczej żeby nie odróżniać się od innych, żeby pozostać w swojej grupie, żeby być takimi, jak reszta społeczeństwa. A uprawianie seksu przy antykoncepcji, z punktu widzenia popędu seksualnego, jest takie samo jak uprawianie seksu bez zabezpieczeń. > Wszystko krąży wokół powielania genów.A osy - co wyraźnie widzę u siebie za oknem - krążą wokół ula i ewentualnie jakichś plwocin na chodniku. A ta, na której leży odpowiedzialność za powielanie genów nigdzie nie krąży, tylko siedzi i wykluwa jajka. > Popęd płciowy, instynkt macierzyński i ojcowski, schemat dziecięcości etc.Jaki instynkt macierzyński? Się młodym matkom do głów wciska, że jakiś instynkt mają, w "mądrych" podręcznikach ery komunizmu można przeczytać (pisanych przez facetów oczywiście), że kobieta potrafi poznać po rodzaju płaczu czego dziecko chce. A te za Chiny nie wiedzą. A już opowiadanie, że facet ma jakiś instynkt ojcowski... temu to się zdaje przeczyć konieczność ustanowienia alimentów przy rozwodzie. > Dlatego kobieta która nie chce mieć dzieci postępuje wbrew naturze, i to nie z punktu widzenia religii katolickiej, tylko tej naturze biologicznej.Najważniejsze, że wbrew sobie nie postępuje. Bo kto jak kto, ale natura bachora wychowywać nie będzie, mimo że za niego jest odpowiedzialna. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Jak ktoś pije to może się upić,Jak ktoś pije rozsądnie, to upić się nie może. Jak się pije winiucho na włoskim sylwestrze, to też nie da rady. Za dużo żarcia człowiek dostaje. Chlałem, wstawić się próbowałem, nie było szans  > Tym bardziej nie można karać za to człowieka który w wyniku tej ciąży ma szansę się urodzić.Nie. Lepiej ukarać go dorastaniem w rodzinie, która go nie chciała. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > No tak! Jak je matka zaniedbuje, nie kąpie, oliwką JOHNSON'S Baby nie naciera to potem taki jest skutek.A w naturze matki-neandertalki myły dziecko w szampanie... > Często pokazują w telewizji krowy upaprane w gnoju, ale czy to wina krów, czy gospodarza? Czysta, zadbana krowa nie śmierdzi , tylko pachnie mlekiem.Ciężko powiedzieć jak pachnie czysta, zadbana krowa, bo takich już nie ma. Ta rasa dawno została pokrzyżowana i zmieniona przez człowieka, że teraz jest tylko ledwo łażącą cysterną. Źwierzątka natomiast czyste są o tyle, że się nie pocą. A człowiek się poci. A jak się poci, to kiśnie mu ten pot w zakamarkach. A jak kiśnie, to śmierdzi. Higiena osobista jest kwestią wychowania, a nie jakimś pierwotnym dążeniem, popędem. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > A nie " bo tak" tylko dlatego, że zabija się człowieka. Czy to nie jest zrozumiałe? Pozbawia się rozwijającego się człowieka szansy na urodzenie i życie. Czy to nie jest okrutne?A nie jest okrutnym zmuszenie takiego dziecka do wychowywania się w domu jakiejś prostytutki, która sódmego dziecka mieć nie chciała, ale tak wyszło, kiedy mogło po prostu spokojnie sobie nie istnieć? |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Jak zabijam babcię dla paru groszy na alpagę to przyczyna dla której to robię jest błaha.A jak zabijam babcię dla paru groszy, których mi brakuje do skonstruowania mega-hiper wskrzeszacza, który nie pozwoli już nikomu na świecie umrzeć? |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > W terminie "człowiek" , rozumianym, co z uporem maniaczki podkreślam, jako egzemplarz gatunku homo sapiens mieści się i zygota i embrion, i dziecko, i pani Helenka.A trup się nie mieści? No mieści. Bo jak człowiek chce sobie kupić martwą gęś w sklepie, a potem ją wykorzystać seksualnie, to mu wolno, ale jak załatwia sobie trupka ludzkiego, to już świętokradztwo. No dobrze... dziecka ruszyć nie wolno. Ale pępowinę przeciąć można, przecież to nie człowiek. A jak sobie sam dzieciak nie poradzi, to jego sprawa. > To nie to jest dla nich traumą. Każda normalna kobieta chce dziecka. Już małe dziewczynki bawią się w ciążę i wożą w wózeczku laleczki.Wiadomo nie od dziś, że dzieci naszych przodków, mali ludzie pierwotni, biegali po polanach z zakrzywionymi patykami i krzycząc "ratatatata" udawali czterech pancernych. > Poza tym,o czym też pisałam, kobiety nie chcą ponosić odpowiedzialności za swoje czyny. A łatwiej zrzucić z siebie odpowiedzialność, jak w koło ci wmawiają , jak Wanda Nowicka, że masz prawo do własnego brzucha, że płód to nie człowiek, a aborcja to zabieg.I zaraz doczekamy czasów aż małe dziewczynki będą się na podwórku bawiły w aborcję. |
#412 2 na 2 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | Grabowska, ja podejrzewam, że Ty tak głupa udajesz specjalnie, a ja wczoraj miałam wypadek i z bólu prawie nie spałam, moja cierpliwość jest napięta do granic możliwości, więc powiem to krótko i to będzie EOT. Albo w życiu nie zajmowałaś się dzieckiem dłużej niż kilka godzin, albo masz tak czy inaczej uszkodzony zmysł węchu i czasu. Przyjmij te fakty do wiadomości i przestań pierdoły opowiadać, bo żal czytać.
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#413 3 na 3 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > No faktycznie rzeczywistość nie jest różowa i dlatego wnerwia mnie to żeby dla przyjemności niektórych pań fundować im darmowe skrobanki, zamiast rozwijać np. właśnie badania prenatalnePrzeczytałeś ten artykuł uważnie? Badania robią. Tylko co z tego, skoro w Polsce żadna wada nie jest zbyt groźna, żeby usuwać ciążę? Letalna? Co tam, urodzi pani sobie martwy, zdeformowany płód. Albo umrze. Nic to.
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#414 1 na 1 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> My też jak robimy kupę to śmierdzi.> Ale to są fragmenty.> Między nimi bobaski są rozkoszne i pachną. Jak są umyte i przewinięte.Nie poddawaj się, prof.Grabowska! My jak robimy kupę to ona charakteryzuje się specyficznym zapachem, a nie śmierdzi i w dodatku raczej sprawia przyjemność sprawcy - może nie samym zapachem wyizolowanym z kontekstu, ale zapachem jako świadectwem dobrej roboty! Dziecko nawet zafajdane też nie śmierdzi i człowiek może bez obrzydzenia, a z radością ten zafajdany tyłek wycierać. Tak działa miłość. Krowie placki pachną ładnie, końskie łajno wręcz bajecznie, ze świniami gorzej.... Nie ma czarno-biało! 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > charakteryzuje się specyficznym zapachemZnam osobiście ludzi dla których jedzenie śmierdzi! I to jedzenie świeże, nie zepsute. Np. zapach smażonej ryby im śmierdzi, albo gotującego się rosołu. AUTENTYCZNE! Fromm o nich pisał, że należą do ludzi o orientacji nekrofilnej w przeciwieństwie do biofilnej. • biofil to osoba pełna ciepła, miła, empatyczna, zarażająca optymizmem i poczuciem wolności. Swój stosunek do świata wyraża raczej w sposób niewerbalny. • Osoba ta dąży do ochrony życia, do twórczości, przedkładania w stosunkach międzyludzkich radości, otwartości nad pesymizm, niepewność czy egoizm.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > doczekamy czasów aż małe dziewczynki będą się na podwórku bawiły w aborcję.Na razie bawią się w "pedofila"! www.tvn24.pl/1,1599780,druk.html
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > zmuszenie takiego dziecka do wychowywania się w domu jakiejś prostytutkiProstytutki najczęściej mają dużo kasy, bo nieźle zarabiają, a ich dzieci chodzą ładnie ubrane i są rozpieszczane. Taką prostytutkę stać na wychowanie dzieci bo zarabia normalne pieniądze, których nigdy by nie zarobiła siedząc na kasie w supermarkecie. 
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Źwierzątka się nie pocą.Koń się poci. I to obficie. Kiedyś mówiono, że prawdziwy mężczyzna powinien pachnieć tytoniem i końskim potem. > zadbana krowa, bo takich już nie maZapewniam Cię że są. Na polskiej wsi. Szczególnie na wschodzie. Na Podlasiu. To znaczy można tam spotkać atrakcyjną, zadbaną krowę z kolczykiem w uchu. Ale fleje też się zdarzają jak mają gospodarza brudasa i ochlapusa. PS Jeszcze mysz się poci i żaba!
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > ale z czego to toTo najprawdopodobniej powiedział Albert Hamilton Fish (ur. 19 maja 1870 - stracony 16 stycznia 1936). Wielki miłośnik i koneser dzieci.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > "Tak", to znaczy jak?Aby się rozmnażać! Płodzić. I napełniać Ziemię. > Jak władca miał siedem żon, to sześciu gości nie miało ani jednej.Bo władca był widocznie lepiej wyposażony przez ewolucję a jego nasienie tęższe, dające szansę przeżycia jego dzieciom. > Popęd do obcowania płciowego - owszem.Gdyby obcowanie płciowe było uciążliwe i nieprzyjemne to by ludzie woleli w nosie dłubać. Ale z dłubania w nosie dzieci nie będzie. > że facet ma jakiś instynkt ojcowski.Sir Elton John adoptował bobaska. I wielu gejów to robi. U księży katolickich przejawia się silny instynkt ojcowski w opiece nad małymi ministrantami lub dziewczynkami( przypadek kapłana z Tylawy). Często gęsto miesza się im on z instynktem seksualnym, ale to dlatego, że nie mają partnerek. I dlaczego się mówi Ojciec Rydzyk, Ojciec Święty, Ojciec duchowy, bo oni pragną być ojcami! > natura bachora wychowywać nie będzieAle matkę, kobietę tak ukształtowała i wyposażyła, aby tę rolę pełniła. Lecz każdy instynkt może się zdegenerować.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|