 |
Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-04-2011 19:41 | Ag-nes (2295 punktów) | Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
19 na 19 | Z okazji niedzieli palmowej mam przykład, jak niektórym katolikom "uderza palma". Cytat:Jeśli Polacy nie będą chrześcijanami, to będą potworami. Rozmowa z katolickim publicystą Tomaszem Terlikowskim W artykule: Polska ustami BogaI niektóre kwiatki z tegoż artykułu: Cytat:Co zrobić z ustawą antyaborcyjną? - Zmienić. To jest zgniły kompromis, dla nas nie do zaakceptowania. Zgodnie z polskim prawem morduje się 549 osób rocznie - to są oficjalne dane za 2009 rok. Dla mnie podstawą jest całkowity zakaz aborcji i jak on będzie, to możemy się dalej sprzeczać. Cytat:Płód. - Nie. Człowieka. A czy ja mogę uważać, że płód? - Możesz sobie uważać, co chcesz. Tyle że nie masz racji. Cytat:Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków? - Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane. itd., itp. Czytając takie wypowiedzi zastanawiam się czy są granice nietolerancji, ignorancji, egoizmu, ciemnoty i jeszcze wielu innych "przymiotów" fanatyków religijnych? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#421 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > ale dzieci nie lubię. Czy to może tak być? Czy ze mną wszystko w porządku? To chyba kwestia kryteriów - Grabowska twierdzi, że mniej "w porządku" niż u księdza z Tylawy, któren to dzieci kocha  |
#422 1 na 1 | Ag-nes (2295 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >Bo prawu, czasem nie po drodze, z tolerancją.> któremu - jakieś konkretne masz na myśli czy tak sobie rzucasz hasło.Choćby takie, które pozwala na zawieranie związków tylko osobom heteroseksualnym. Czy prawo o obrazie uczuć religijnych, które chroni tylko osoby religijne. Albo prawo do nauki religii w szkołach, które powoduje nietolerancję w stosunku do osób na religię nieuczęszczających. |
#423 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Bo władca był widocznie lepiej wyposażony przez ewolucję a jego nasienie tęższe, dające szansę przeżycia jego dzieciom.Więc nie chodzi TYLKO o rozmnażanie się. Bo władca sam by tym swoim mocarnym nasieniem lwa nie upolował. > I dlaczego się mówi Ojciec Rydzyk, Ojciec Święty, Ojciec duchowy, bo oni pragną być ojcami!A nie przypadkiem dlatego, że wyrośli w kulturze patriarchatu? Do zakonnicy się nie mówi "matko", tylko "siostro". A do byle księdza "ojcze". Bo to podkreśla stosunek ksiądz-wierny (bez skojarzeń). > Ale matkę, kobietę tak ukształtowała i wyposażyła, aby tę rolę pełniła.Buhahaha. Bo tu innego komentarza być nie może. A byli (są) ludzie, którzy o tym pisali. I zadawali pytania, jak na przykład to - Gdzie był instynkt macierzyński przed XX wiekiem? Warto sobie przeczytać, takie "Historia miłości macierzyńskiej" Elisabeth Badinter. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Prostytutki najczęściej mają dużo kasy, bo nieźle zarabiająI emocjonalnie też są świetnym materiałem na matkę  |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Na razie bawią się w "pedofila"!To raczej rodzice bawią się w "debila". Nie biorą pod uwagę ci ludzie jednej rzeczy. Że młody człowiek zawsze jest w stanie przeciwstawić się/ zemścić, za coś, co mu się robi. Obecna moda na poniżanie własnych dzieci w sieci odbija się rodzicom czkawką. Tak jak wredna sąsiada, która zabraniała grać w piłkę na podwórku była często nękana dzwonkami, telefonami i smarowaniem jej okien ekskrementami, tak teraz ci uogólnieni rodzice obrywają. Bo dziecko widzi czego się dorośli boją. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >Prostytutki najczęściej mają dużo kasy, bo nieźle zarabiają> I emocjonalnie też są świetnym materiałem na matkę Dużo lepszymi niż te co się chcą pozbyć dziecka, bo im bida w oczy zagląda. Punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Bo dziecko widzi czego się dorośli boją.A dorośli się boją tego, czego im Super Ekspres bać się każe!
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Do zakonnicy się nie mówi "matko", tylko "siostro".Matka przełożona. Matka Joanna od Aniołów. Matka Teresa z Kalkuty. Matka Boska! > Elisabeth Badinter.Bardzo cenię tę Panią. Czytałam jej "Tożsamość mężczyzny" Dlatego dzięki za "Historię miłości macierzyńskiej" . Muszę gdzieś ją zdobyć.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > A dorośli się boją tego, czego im Super Ekspres bać się każe!Na przykład aborcji. |
| spellbinder (8577 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Matka przełożona. Matka Joanna od Aniołów. Matka Teresa z Kalkuty. Matka Boska!> > Elisabeth Badinter.Do byle zwykłego szeregowego księdza się mówi "ojcze". |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Do byle zwykłego szeregowego księdza się mówi "ojcze".Do księdza nie mówi się ojcze tylko "proszę księdza" Do zakonników mówi się ojcze!
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#432 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Do zakonników mówi się ojcze!A nie "proszę pana"? Albo "panie Nowak"? |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >Do zakonników mówi się ojcze!> A nie "proszę pana"? Albo "panie Nowak"?To jest dla nich obraźliwe. Oni chcą być ojcami, tylko im reguła nie pozwala.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#434 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >>Do zakonników mówi się ojcze!> >A nie "proszę pana"? Albo "panie Nowak"?> To jest dla nich obraźliwe.Czy powinnam udawać, że mi przykro? |
#435 3 na 3 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | Mowimy tez "nerka ludzka", "ludzka tkanka nowotworowa"... przepraszam za brak polskich znakow, komputer sluzbowy. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|