Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
17-04-2011 19:41Ag-nes (2295 punktów)Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
Ocena 19 na 19
Z okazji niedzieli palmowej mam przykład, jak niektórym katolikom "uderza palma".
Cytat:
Jeśli Polacy nie będą chrześcijanami, to będą potworami. Rozmowa z katolickim publicystą Tomaszem Terlikowskim

W artykule: Polska ustami Boga

I niektóre kwiatki z tegoż artykułu:
Cytat:
Co zrobić z ustawą antyaborcyjną?
- Zmienić. To jest zgniły kompromis, dla nas nie do zaakceptowania. Zgodnie z polskim prawem morduje się 549 osób rocznie - to są oficjalne dane za 2009 rok. Dla mnie podstawą jest całkowity zakaz aborcji i jak on będzie, to możemy się dalej sprzeczać.

Cytat:
Płód.
- Nie. Człowieka.
A czy ja mogę uważać, że płód?
- Możesz sobie uważać, co chcesz. Tyle że nie masz racji.

Cytat:
Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków?
- Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane.

itd., itp.
Czytając takie wypowiedzi zastanawiam się czy są granice nietolerancji, ignorancji, egoizmu, ciemnoty i jeszcze wielu innych "przymiotów" fanatyków religijnych?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#436
29-05-2011 17:17
 Ocena 1 na 1
PanBuk (6257 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi liliac
>>Do zakonników mówi się ojcze!
>A nie "proszę pana"? Albo "panie Nowak"?
tak mówi drogówka jak się wino w krew nie przemieni w czasie pomiędzy odprawieniem a dojechaniem i wyjdzie na przyrządzie wynik mocno pozytywny

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

#437
29-05-2011 17:20
 Ocena 2 na 2
PanBuk (6257 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi prof. Grabowska
>Do zakonników mówi się ojcze!

hola hola! nie do wszystkich! luki w wykształceniu widzę!
do których się mówi ojcze to się mówi, podstawą jest określenie bracie!

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

PanBuk (6257 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi prof. Grabowska
>>>Do zakonników mówi się ojcze!
>>A nie "proszę pana"? Albo "panie Nowak"?
>To jest dla nich obraźliwe.
>Oni chcą być ojcami, tylko im reguła nie pozwala.
???
mogą mogą! zakonnikiem można zostać będąc mężem! (lub ex mężem!) proponuje poczytać!
fakt, że trzeba mieć glejt pisany od żony ale jest to możliwe!
tak więc jest też możliwe, że i ma się dzieci... Ciekawostka, to fakt, iż taki zakonnik jest właśnie nazywany bratem a nie ojcem...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi PanBuk
> zakonnikiem można zostać będąc mężem!
Zgadza się! Film Stuhra "Pogoda na jutro".

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

Tibor (1012 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi prof. Grabowska
>> zmuszenie takiego dziecka do wychowywania się w domu jakiejś prostytutki
>Prostytutki najczęściej mają dużo kasy, bo nieźle zarabiają, a ich dzieci chodzą ładnie ubrane i są rozpieszczane. Taką prostytutkę stać na wychowanie dzieci bo zarabia normalne pieniądze, których nigdy by nie zarobiła siedząc na kasie w supermarkecie.
Więc może spróbujmy rozpropagować akcję "kasjerki na dziwki" czy jakoś tak.
A każda prostytutka która ma piątkę dzieci oczywiście może im zapewnić dobre i dostatnie życie bo świetnie zarabia. Zarabia między przewijaniem czy w trakcie - ależ chrzanisz

>Oni chcą być ojcami, tylko im reguła nie pozwala.
Guzik prawda, oni chcą być pasterzami a wierni to owieczki - nie wiem skąd te skojarzenia. I tak się zastanawiam czy chodzi o strzyżenie czy "dupcenie" tych owieczek, a może jedno i drugie, wszak się oba nie wykluczają.


"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...."

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi Tibor
> spróbujmy rozpropagować akcję "kasjerki na dziwki" czy jakoś tak.
Ja proponuję inną akcję.
Godziwa płaca za godziwą pracę.
> każda prostytutka która ma piątkę dzieci
Ale Ty sobie ustawiasz przeciwnika do bicia. Sugerujesz, że każda prostytutka ma piątkę dzieci i sprowadzasz rozumowanie interlokutora do absurdu.
Tak robią ci co są np. przeciwko homozwiązkom. Zaraz dają przykład, że może i z kozą będziemy się wiązać. W ten sposób chcą ośmieszyć niby zwolenników małżeństw homoseksualnych.
Naczytałeś się chyba erystyki Schopenhauera.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

Tibor (1012 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi prof. Grabowska
>> spróbujmy rozpropagować akcję "kasjerki na dziwki" czy jakoś tak.
>Ja proponuję inną akcję.
> Godziwa płaca za godziwą pracę.> każda prostytutka która ma piątkę dzieci
>Ale Ty sobie ustawiasz przeciwnika do bicia. Sugerujesz, że każda prostytutka ma piątkę dzieci i sprowadzasz rozumowanie interlokutora do absurdu.

Ty zdaje się nie czytasz nawet tego co sama piszesz.
Ciągle powtarzasz, że każda kobieta chce mieć dzieci. Jeśli więc prostytutka jest kobietą to z definicji chce mieć dzieci. Jeśli statystycznie uprawia duuużooo więcej seksu od większości kobiet to ma możliwość posiadania większej ilości dzieci. Skoro tych dzieci chce, bo jest kobietą (a każda kobieta chce) to ma 5, 10 czy ile tam dusza zapragnie.
Ja nic nie sugeruję, czytam Twoje wypowiedzi, (i jak się wydaje rozumiem je lepiej niż Ty) wyciągam wnioski i podsumowuję. Jeśli więc rozumowanie interlokutora jest absurdalne to wystarczy tego tylko dowieść, nie trzeba sprowadzać do parteru. QED


"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...."

Konowal (6291 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi Tibor
chciejstwo jest po każdej ze stron, ale z tych dwóch chciejstw lepsze mi sie wydaje to które dąży do powstania życia niż to które dąży do jego niepowstania.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi liliac
>>No faktycznie rzeczywistość nie jest różowa i dlatego wnerwia mnie to żeby dla przyjemności niektórych pań fundować im darmowe skrobanki
>Zapewne przeoczyłam ten fragment dyskusji, w którym postulowano refundację przerywania ciąży "dla przyjemności". Czy mógłbyś mi tę wypowiedź wskazać?

Tak sobie założyłem, bo bez refundacji to nic nie stoi na przeszkodzie dokonania aborcji więc niby o czym miałaby być dyskusja? Jedyną barierą obecnie przeciwko aborcji są tak naprawdę koszty jej przeprowadzenia. Jak się nie da w Polsce to się da za granicą. Wiem że realnie nie da się tego wykluczyć, ale niech to każdy robi na swój rachunek.

>>zamiast rozwijać np. właśnie badania prenatalne
>Ja jestem za rozwijaniem rzeczonych.

to tu jesteśmy zgodni


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi spellbinder

>Nie. Lepiej ukarać go dorastaniem w rodzinie, która go nie chciała.

jak to klasycy mówią tylko krowa nie zmienia poglądów


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi Elka I Ponura
>>No faktycznie rzeczywistość nie jest różowa i dlatego wnerwia mnie to żeby dla przyjemności niektórych pań fundować im darmowe skrobanki, zamiast rozwijać np. właśnie badania prenatalne
>Przeczytałeś ten artykuł uważnie? Badania robią. Tylko co z tego, skoro w Polsce żadna wada nie jest zbyt groźna, żeby usuwać ciążę? Letalna? Co tam, urodzi pani sobie martwy, zdeformowany płód. Albo umrze. Nic to.

Nie rozmawiajmy o patologiach bo to nie ma sensu.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi Ag-nes
>>>Bo prawu, czasem nie po drodze, z tolerancją.
>>któremu - jakieś konkretne masz na myśli czy tak sobie rzucasz hasło.
>Choćby takie, które pozwala na zawieranie związków tylko osobom heteroseksualnym. Czy prawo o obrazie uczuć religijnych, które chroni tylko osoby religijne. Albo prawo do nauki religii w szkołach, które powoduje nietolerancję w stosunku do osób na religię nieuczęszczających.

Przywileje to to innego niż nietolerancja. Jak wiesz homoseksualizm istniał i dawniej, a jednak nie wykształciło się pojęcie małżeństwa homoseksualnego, mimo tych samych trudności prawnych co obecnie. Moim zdaniem mimo wszystko parom homoseksualnym nie należą się takie przywileje jak małżeństwom - które udowodniły przez wieki że są bardzo potrzebne.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#448
30-05-2011 11:41
 Ocena 6 na 6
liliac (147340 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi Konowal
>Tak sobie założyłem, bo bez refundacji to nic nie stoi na przeszkodzie dokonania aborcji więc niby o czym miałaby być dyskusja?

Pewnie się czepiam, ale nielegalność procedury w pewnym stopniu jednak utrudnia do niej dostęp.
Poza aspektami natury czysto kryminalnej nielegalność znacząco podnosi koszt usługi i obniża jej jakość (warunki techniczne, opieka pielęgniarska, zaplecze medyczne w wypadku nieprzewidzianych komplikacji).

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi Tibor
> powtarzasz, że każda kobieta chce mieć dzieci.
To ,że chce ,to nie znaczy, że musi ich mieć bez liku.
> uprawia duuużooo więcej seksu od większości kobiet
I dlatego się też duuużooo lepiej zabezpiecza.
Poza tym różne rodzaje seksu uprawia. Nie tylko ten "po bożemu".

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#450
30-05-2011 13:27
 Ocena 5 na 5
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
W odpowiedzi Konowal

>Nie rozmawiajmy o patologiach bo to nie ma sensu.
Tylko , że taki zakaz aborcji jaki obowiązuje w Polsce jest właśnie patologią

Zmień politykę, głosuj na kobiety.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365