 |
Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-06-2012 13:33 | Selanos (12869 punktów) | Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
5 na 5 | Znalezione na gazeta.pl Cytat:Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty wierzy, że mógł to być zamach. Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać. Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań: -kto miałby dokonać zamachu -po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..| Iznogud (314 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > > Świetnie a co przekonuje Cię do wersji radzieckiej? Przecież po wypadku nastąpiło tyle głupich ruchów ze strony zarówno polskiej, jak i rosyjskiej, że wyglądało to na zaciemnianie obrazu.> Jeżeli nie zauważyłeś, to informuję że ZSRR nie istnieje od dłuższego czasu.Z radością Cię informuję, że firma istnieje dalej, zrobiła tylko rebranding. A stosuje te same metody, które wykorzystywał wujaszek Józio, tylko skuteczniej. (Czeczenia, Gruzja, wysyłanie do obozów przeciwników politycznych, ochrona krwawych dyktatorów na całym świecie) > Najkrócej jak potrafię: Przekonują mnie dowody materialne, głównie zapis rozmów załogi, z którego wynika że spokojnie wyczytywano wysokości poniżej minimum, co niezbicie dowodzi że minima przekroczono świadomie i celowo.> Ten fakt jest nieskończenie bardziej przekonujący niż te twoje "głupie ruchy"  Fakty, które zostały wyciągnięte przez Radzieckich urzędników, zobligowanych do ochrony imienia "matuszki rassijji" (samolot ichniej produkcji, kontrolerzy i lotnisko ichnie) na podstawie dowodów zebranych przez Radziecką milicję (a jak zbierali to już zostało tyle razy opisane)...tia, gratuluję Ci, nie to ostatnie, to żart. Skąd wiesz, że spokojnie wyczytywano wysokość poniżej minimum? 
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele. |
#167 -1 na 1 | Iznogud (314 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Skoro rodzina ma wątpliwości (słuszne) kogo pochowano, to ich prawo wnieść o ekshumację, a skoro te przynoszą negacje rosyjskich (a właściwie potwierdzenie ich niekompetencji).> Oszczędzę zarówno Tobie, jak i forumowiczom drastycznych opisów dotyczących wyglądu szczątków ludzkich jakie znajduje się na miejscu tego typu katastrof, ale może masz jakiegoś znajomego strażaka...Wiem jak wyglądają ciała po wypadku, a ręczę, że zapach na stole sekcyjnym jest jeszcze gorszy niż widok. Rozumiem, efektem wypadku jest brak możliwości identyfikacji zwłok i wiele pomyłek. Ale dokonujący czynności na miejscu wypadku karty kredytowe i inne fanty zaiwanić już mogli? Nie brzydzili się już zbierać? No przecież to nie dowód na złą wolę rosyjskich śledczych, ale na totalny bajzel na miejscu wypadku to już na pewno. > >(...) Skoro nie dopełniono czynności, to i wnioski raportu są nieważne.> To akurat wydaje się mocno naciąganym podejściem - mogłoby tak być jedynie w sytuacji, gdyby cały raport był budowany na przypuszczeniach, a nie na twardych faktach, których nikt nie neguje.Czy fakty były wyciągane przez osoby odpowiedzialne za wcześniej wzmiankowany bajzel na miejscy wypadku, na podstawie dowodów w tym bajzlu "wyciągniętych"? Brak argumentów na potwierdzenie wersji przedstawionej przez stronę Rosyjską. Do argumentów nie zaliczam pogłosek i medialnego szumu generowanego przez aparaty propagandowe. Źle przeprowadzone czynności na miejscu katastrofy uniemożliwiają poznanie przyczyn katastrofy, również w przyszłości. Ja was proszę albo rzeczowe argumenty, albo nie bawcie się w radziecką propagandę.
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele. |
#168 3 na 3 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Fakty, które zostały wyciągnięte przez Radzieckich urzędników, zobligowanych do ochrony imienia "matuszki rassijji" (samolot ichniej produkcji, kontrolerzy i lotnisko ichnie) na podstawie dowodów zebranych przez Radziecką milicję (a jak zbierali to już zostało tyle razy opisane)...tia, gratuluję Ci, nie to ostatnie, to żart. Skąd wiesz, że spokojnie wyczytywano wysokość poniżej minimum?Skąd pytasz, o brzytwie Ockhama słyszałeś? Ewidentnie nie zdajesz sobie sprawy z jakimi nakładami wiązałaby się taka mistyfikacja. I po grzyba? Kaczyński? Kogo on tam obchodził? No i dzięki spiskowym dziadkom, którzy od dwóch lat w pocie czoła próbują zdyskredytować dowody materialne, bezskutecznie. No i jeszcze pewnie dlatego, że nie mam skłonności do paranoi. |
| Iznogud (314 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Skąd pytasz, o brzytwie Ockhama słyszałeś?Nie ma zastosowani w polityce czy dyplomacji > Ewidentnie nie zdajesz sobie sprawy z jakimi nakładami wiązałaby się taka mistyfikacja. I po grzyba? Kaczyński? Kogo on tam obchodził?Ale jaka mistyfikacja? O czym Ty do mnie rozmawiasz? Kogo obchodzi Kaczyński czy Tusk tutaj? A czym oni się różnią? Jakie to ma znaczenie dla śledztwa? > No i dzięki spiskowym dziadkom, którzy od dwóch lat w pocie czoła próbują zdyskredytować dowody materialne, bezskutecznie.> No i jeszcze pewnie dlatego, że nie mam skłonności do paranoi.NIE MA ŻADNYCH DOWODÓW - niewłaściwie przeprowadzone czynności śledcze dyskredytują wartość zebranego materiału. Nawet fakt, że jest to raport MAKu go dyskredytuje. Poczytaj co w Rosji uważają na temat działalności tej instytucji. Siedząc przy klawiaturze nie masz możliwości stwierdzenia jakie były przyczyny katastrofy, oglądając tusk vision network, czy inne Krasnoje Zwiezdy nie zbierzesz materiału dowodowego. Dlaczego, bez żadnych argumentów upierasz się przy twierdzeniu, że raport MAK wyjaśnia przyczyny katastrofy?
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele. |
#170 4 na 4 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Wiem jak wyglądają ciała po wypadku, a ręczę, że zapach na stole sekcyjnym jest jeszcze gorszy niż widok.Śmiem wątpić, w przeciwnym wypadku nie wypisywałbyś, za przeproszeniem głupot. Zapach w prosektorium nie jest jakiś szczególnie odstręczający, jeśli ma się do czynienia ze zwłokami u których nie doszło do zaawansowanego rozkładu, natomiast widok ciał na które działały opóźnienia rzędu 100 G rodzi poważne wątpliwości, czy w ogóle możliwa jest identyfikacja bez sięgania po badania DNA. > Rozumiem, efektem wypadku jest brak możliwości identyfikacji zwłok i wiele pomyłek. Ale dokonujący czynności na miejscu wypadku karty kredytowe i inne fanty zaiwanić już mogli? Nie brzydzili się już zbierać? No przecież to nie dowód na złą wolę rosyjskich śledczych, ale na totalny bajzel na miejscu wypadku to już na pewno.A co to ma do rzeczy jeśli chodzi o przyczyny wypadku i wyniki sekcji? Owszem, istnieją podejrzenia, że w pojedynczych przypadkach mogło dojść do przywłaszczenia szczątków samolotu lub mienia ofiar, ale to nie jest bynajmniej rosyjska specjalność. Podobnie było w przypadku katastrofy IŁ-a w Lesie Kabackim - choć oficjalne postępowanie tego nie potwierdziło, prawdopodobni to i owo "przylepiło" się do rąk przygodnym świadkom przed zabezpieczeniem terenu. > Czy fakty były wyciągane przez osoby odpowiedzialne za wcześniej wzmiankowany bajzel na miejscy wypadku, na podstawie dowodów w tym bajzlu "wyciągniętych"?Faktów się nie wyciąga, fakty to fakty - wyciąga się wnioski. > Brak argumentów na potwierdzenie wersji przedstawionej przez stronę Rosyjską. Do argumentów nie zaliczam pogłosek i medialnego szumu generowanego przez aparaty propagandowe. Źle przeprowadzone czynności na miejscu katastrofy uniemożliwiają poznanie przyczyn katastrofy, również w przyszłości.Przymiotniki w języku polskim piszemy z małej litery - to tak na marginesie. A co do meritum - rosyjska wersja raportu może budzić pewne wątpliwości, szczególnie w zakresie oceny pracy rosyjskich kontrolerów. Ale nie zmienia to zasadniczych faktów i nie wpływa bynajmniej w szczególny sposób na określenie przyczyn katastrofy. Wystarczy dokładnie przeczytać oba raporty - polski i rosyjski, a warto też zapoznać się z bardziej przystępnymi komentarzami wygłaszanymi przez ludzi dobrze znających się na rzeczy, żeby wyrobić sobie zdanie i nie snuć wyssanych z palca spiskowych teorii. Jeżeli zaś do propagandowego szumu zaliczasz pracę ekspertów zasiadających w tzw. Komisji Milera, to chyba nie mamy o czym ze sobą rozmawiać - szanuję opinie fachowców, a tzw. "myślenie magiczne" jest mi całkowicie obce. > Ja was proszę albo rzeczowe argumenty, albo nie bawcie się w radziecką propagandę.Tyle, że Ty kompletnie tych argumentów nie słuchasz, a na dodatek sam nie wysunąłeś ani jednego sensownego. I nie pleć, kolego bzdur o radzieckiej propagandzie, bo biorąc pod uwagę sposób w jaki lekceważysz twarde fakty powoduje, że sam się do niej niebezpiecznie zbliżasz. |
#171 3 na 3 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > NIE MA ŻADNYCH DOWODÓW - niewłaściwie przeprowadzone czynności śledcze dyskredytują wartość zebranego materiału.Bo tobie się tak wydaje? Właśnie w tej chwili w Smoleńsku ląduje komisja międzynarodowa pod wodzą nieomylnych śledczych z USA, a polscy i ruscy śledczy stoją szpalerem w worach pokutnych, z tabliczkami na szyi o treści "Przykro nam że Kola zachylił karty płatnicze". Infantylna wizja świata, nierealne oczekiwania. > Siedząc przy klawiaturze nie masz możliwości stwierdzenia jakie były przyczyny katastrofy, oglądając tusk vision network, czy inne Krasnoje Zwiezdy nie zbierzesz materiału dowodowego.Dlatego publikuje się oficjalne raporty, nikt kto ma odrobinę oleju w głowie nie wyciąga ostatecznych wniosków na podstawie spekulacji mediów. Są pewne granice paranoi, które przekraczasz. Z faktu że nienawidzisz Ruskich nie wynika dokładnie nic. To że wnioski które płyną z zebranego materiału dowodowego ci się nie podobają, nie świadczy o fałszowaniu dowodów. Twoje argumenty są emocjonalne i nielogiczne, przypomnę że nazwa portalu brzmi Racjonalista. |
| Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Z radością Cię informuję, że firma istnieje (chodzi o ZSRR - przyp. mój) dalej, zrobiła tylko rebranding.Tak, oczywiście i dodaj jeszcze, że rządzi nimi wiecznie żywy Lenin. Oj, Iznogud, Iznogud, czy Ty nie jesteś jakąś zrebrandingowaną wersją któregoś z oszołomów wywalonych jakiś czas temu z tego forum? Bo coś mi Twój bełkot zaczyna przypominać...  |
#173 1 na 1 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Iznogud, Iznogud, czy Ty nie jesteś jakąś zrebrandingowaną wersją któregoś z oszołomów wywalonych jakiś czas temu z tego forum? Bo coś mi Twój bełkot zaczyna przypominać...Tak czy owak, nie wystarczy wkleić sobie w stopce pierwszy lepszy cytat i nazwać prezesa Kaczafim, aby móc uchodzić za racjonalistę. Gdyby mi się chciało ciągnąć to dalej, zapewne zeszłoby na solipsyzm. |
| Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Tak czy owak, nie wystarczy wkleić sobie w stopce pierwszy lepszy cytat i nazwać prezesa Kaczafim, aby móc uchodzić za racjonalistę.Święte słowa  |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | I co to całą Twoja argumentacja? Sukces w dyskusji bo literówkę zrobiłem.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Z tego co wiem nie przeprowadzono badań na obecność środków wybuchowych.> No to masz wyjątkowo dziurawą wiedzę - badania takie były przeprowadzone zarówno w Rosji jak i w Polsce i wykluczyły użycie materiałów wybuchowych na pokładzie.Może jakiś link ? wpolityce.(*)skladniki-broni-termobarycznej> >A zresztą to wszystko wina pilotów (...)> Niestety tak - jeśli olewa się wszelkie możliwe procedury i doprowadza do katastrofy, to jest się winnym.Jakie procedury niby olała ? > >(...) bo im pijany generał zakrywał oczy w kokpicie.> Nie wiem, czy zakrywał, ale przede wszystkim był tam, gdzie go być nie powinno, podobnie jak nie powinno być nikogo poza załogą. To są podstawy bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.> Tyle że go nie było.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#177 2 na 2 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | |
#178 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | No ale podaj kto to powiedział o helu, to że po media nagłośniły jakieś ploty mecenas poprosił o proste badanie to chyba nic dziwnego.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#179 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | No tak Stefka dowody są ważniejsze toż on rąbał brzozę i wie że twarda jest że hohohoho
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | ""Rzeczpospolita" ustaliła, że 10 kwietnia 2010 słowa, które Komisja Jerzego Millera i rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) Tatiany Anodiny przypisywały generałowi Andrzejowi Błasikowi, w rzeczywistości wypowiadał drugi pilot mjr Robert Grzywna. Gazeta twierdzi, że do takich ustaleń doszli biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dr. Jana Sehna w Krakowie. B. polski akredytowany przy MAK płk Edmund Klich twierdzi, że te ewentualne ustalenia nie zmieniają istoty sprawy, bo Błasik "i tak był w kokpicie". " tvp.info/i(*)sika-w-kokpicie-tu154m/6179427Nic dodać nic ująć.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|