 |
Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-06-2012 13:33 | Selanos (12869 punktów) | Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
5 na 5 | Znalezione na gazeta.pl Cytat:Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty wierzy, że mógł to być zamach. Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać. Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań: -kto miałby dokonać zamachu -po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..#196 1 na 1 | Iznogud (314 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Jak rozumiem twierdzicie, że Federacja Rosyjska jest normalnym państwem, z właściwie funkcjonującym aparatem prawa? To urocze. Nie przedstawiacie żadnych argumentów. Same opinie. Nie oddałem nigdy głosu na PiS, raz na PO, podczas POPiSowych wyborów. Więcej błędu nie popełnię, nie wiem co Wam się rzuciło na głowy, skąd ta potrzeba obrony MAKu. Nie wystarczy czytywać GW czy Krytykę Polityczną, ani też bezmyślnie atakować jedną stronę konfliktu politycznego by być racjonalistą.
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele. |
#197 7 na 7 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Jakoś nie widziałem badań obalającą tezę prof. Biniendy,I nie zobaczysz. "Genialność" jego metod zasadza się na 2 zasadniczych powodach: 1. "Bezśladowego zamachu" nie da się obalić z definicji. Jak znajdą się dowody to wiadomo, że zamach. Jak się nie znajdą to tym lepiej - tym bardziej wiadomo, że zamach. 2. Mija dekada odkąd się zarejestrowałeś na tym forum i dalej nie udało Ci się przyswoić najbardziej podstawowych pojęć jak: nauka, metoda naukowa, metody weryfikacji badań i teorii naukowych itd. W artykule, który Ci powyżej zalinkowałem można przeczytać: Cytat:(...)Dane wejściowe są mimo licznych zapytań utrzymywane w tajemnicy, co dla mnie jako fizyka oznacza pogwałcenie metodologii naukowej. Wyniki obliczeń są wiarygodne jedynie wtedy, kiedy możliwe jest ich niezależne potwierdzenie, a to wymaga przecież otwartego dostępu do danych wejściowych. Drugim problemem jest wybór metody obliczeniowej. Czy została właściwie dobrana do tego zagadnienia? Istnieją nieco lepsze metody w tym konkretnym zagadnieniu.
Parametrów, które można zmienić w LS-DYNA, użytym przez prof. Wiesława Biniendę, zmieniając jednocześnie wyniki jego działania, jest dziesiątki, a nawet setki. Od czasu kiedy powstał w latach 70. ubiegłego wieku, stworzono dla tego programu wiele metod, a nawet tricków dla poprawy jego działania w konkretnych trudnych przypadkach, w konkretnych zastosowaniach. Pozwala to na uniknięcie problemów, które metoda niesie ze sobą. Dopóty nie zostaną ujawnione wszystkie parametry, które zostały użyte w tej symulacji nie ma sposobu by ją zweryfikować - do tego momentu wartość tej symulacji można traktować wyłącznie w charakterze anegdotycznym. Równie dobrze można zasymulować przelot kosiarki nad puszczą smoleńską - rzecz tylko w odpowiednim doborze danych. Ale to powyżej też Cię przecież nie przekonuje, nieprawdaż Konował? Dalej będziesz wklejał te brednie o lemingach i wyrażał te swoje pseudo racjonalistyczne wątpliwości co do konkretnych ustaleń przyczyn katastrofy. Jesteś odpowiednikiem kreacjonisty, któremu wykazanie jednego z ogniw pośrednich towarzyszy egzaltacja z "odkrycia" braku kolejnych dwóch półpośrednich. |
#198 5 na 5 | maruda (5550 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > Jakoś nie widziałem badań obalającą tezę prof. Biniendy.Konował wyjaśnij mi pewien fenomen, ludzi znających się na lotnictwie w kraju jest pewnie kilka tysięcy. Dlaczego to grono jakoś nie popiera teorii zamachu czy podobnej? Czyżby te kilka tysięcy ludzi było przekupionych przez Tuska i Putina? Nie umiem wymyślić innego poważnego powodu dla którego lotnicy nie krzyczą na śledztwo. Może wszyscy oni to tez bezrozumny tłum? Co do obalenia tez Biniendy to są dawno pokazane słabe punkty w jego symulacjach i to ludzi zajmujących się pokrewnymi do niego dziedzinami. Więc wychodzi na to że nie umiesz szukać, albo czytać. |
#199 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Jakoś nie widziałem badań obalającą tezę prof. Biniendy.> Konował wyjaśnij mi pewien fenomen, ludzi znających się na lotnictwie w kraju jest pewnie kilka tysięcy. Dlaczego to grono jakoś nie popiera teorii zamachu czy podobnej? A kto mówi o teorii zamachu - naprawdę radzę przestać oglądać propagandowe TV.> Co do obalenia tez Bindery to są dawno pokazane słabe punkty w jego symulacjach i to ludzi zajmujących się pokrewnymi do niego dziedzinami. Więc wychodzi na to że nie umiesz szukać, albo czytać.Ogólnie interesuje się tą tematyką, jak coś wpadnie w oko to staram się przyswoić więc jak jak czegoś się nie doszukałem to myślę że ok 95% społeczeństwa też - czy uważasz że to normalne przy takiej katastrofie ???
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | podejrzewam że to po prostu strach przed przyznaniem się do błędu - bo co wtedy powiedzieć że się dało w konia przez 6 lat robić ??
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#201 -1 na 3 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | no to pokaż tą symulację przelotu kosiarki nad puszczą smoleńską ? - w raporcie MAK jest czy też Milera ? Pewnie ta kosiarka siedział koło pijanego Błasika w kokpice i sterowała automatycznym pilotem - albo może Stefan ją widział jak wsiadała do samolotu po kłótni z Protasiukiem? Niby takie wszystko proste i łatwe tylko jakoś nie ma żadnych dowodów i symulacji nie przeprowadzono - niby był Błasik w kokpicie i coś sobie mruczał , a go nie było , niby brzoza urwała skrzydło , a z symulacji nie urwała - dawaj dowody a nie przytaczaj opinie prorządowych naukowców.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#202 3 na 3 | maruda (5550 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > A kto mówi o teorii zamachu - naprawdę radzę przestać oglądać propagandowe TV.Powtórzę jeszcze raz pytanie bo ci je ominąłeś. Dlaczego latająca brać nie ma zastrzeżeń do śledztwa? > Ogólnie interesuje się tą tematyką, jak coś wpadnie w oko to staram się przyswoić więc jak jak czegoś się nie doszukałem to myślę że ok 95% społeczeństwa też - czy uważasz że to normalne przy takiej katastrofie?Odważna teza, ale żadne 95% społeczeństwa nigdy nie interesowało się zamachem na tyle by wyjść poza dziennik telewizyjny. Ja nie interesuję się tematyką zamachu, a już tu na forum linkowałem zastrzeżenia do wypowiedzi profesora, nawet teraz na szybko google odpowiada wynikami, poszukaj. |
#203 5 na 5 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński |
> Niby takie wszystko proste i łatwe tylko jakoś nie ma żadnych dowodów i symulacji nie przeprowadzono - niby był Błasik w kokpicie i coś sobie mruczał , a go nie było , niby brzoza urwała skrzydło , a z symulacji nie urwała - dawaj dowody a nie przytaczaj opinie prorządowych naukowców.Tak się zastanawiam się czy wklejenie powyżej Cytat: To kompletnie nic nie da
świadczy bardziej o mych zdolnościach profetycznych czy też diagnostycznych. Dekada Ci nie wystarczyła żeby cokolwiek zacząć rozumieć i dość sceptyczny jestem co do kolejnej. Wiara to wirus, który niestety niebywale upośledza zdolności poznawcze. Tak jak powyżej pisałem - pogratulować celu w życiu, szukania spisku, bomb, zamachowców, gumowych brzóz, pancernych skrzydeł tudzież podobnych wynalazków. Każda teoria spiskowa potrafi się karmić w nieskończoność więc szczęśliwie masz co robić do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej. |
#204 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >A kto mówi o teorii zamachu - naprawdę radzę przestać oglądać propagandowe TV.> Powtórzę jeszcze raz pytanie bo ci je ominąłeś. Dlaczego latająca brać nie ma zastrzeżeń do śledztwa?Ale do których elementów? Że Błasik był w kokpicie? Że Protasiuk się kłócił z Błasikiem? Że cztery razy podchodzili do lądowania? Przecież ja się nie pytam o rzeczy oczywiste, tylko o te które są nieoczywiste. Ja rozumiem że komuś wystarcza propaganda z TV że chłopaki byli niedoszkoleni a debeściaki i to właściwie normalne że przywalili w ziemie, a że na pokładzie był Kaczyński to już wogóle wstyd o coś się pytać. Mnie to nie wystarcza. > >Ogólnie interesuje się tą tematyką, jak coś wpadnie w oko to staram się przyswoić więc jak jak czegoś się nie doszukałem to myślę że ok 95% społeczeństwa też - czy uważasz że to normalne przy takiej katastrofie?> Odważna teza, ale żadne 95% społeczeństwa nigdy nie interesowało się zamachem na tyle by wyjść poza dziennik telewizyjny. Ja nie interesuję się tematyką zamachu, a już tu na forum linkowałem zastrzeżenia do wypowiedzi profesora, nawet teraz na szybko google odpowiada wynikami, poszukaj.To daj link, nie jestem jakimś fanatykiem żeby siedzieć i przeglądać wszystkie opinie, ale chętnie się zapoznam z jakimiś poważnymi odpowiedziami na zarzuty np. Biniendy. Nie mówię że ma rację , ale na dzień dzisiejszy mnie przekonuje, bo po stronie rządowej to nawet takiej prostackiej symulacji nie przeprowadzono. Tym bardziej że że strona polska nie ma dostępu do wielu materiałów i dowodów, powinna więcej poświęcać uwagi na szczegóły.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Masz dowody to dawaj jak nie masz to trudno - 10 lat nie doczekałem sie przekonujących to następne 10 lat poczekam.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#206 4 na 4 | maruda (5550 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > >Powtórzę jeszcze raz pytanie bo ci je ominąłeś. Dlaczego latająca brać nie ma zastrzeżeń do śledztwa?> Ale do których elementów? Że Błasik był w kokpicie? Że Protasiuk się kłócił z Błasikiem? Że cztery razy podchodzili do lądowania? Przecież ja się nie pytam o rzeczy oczywiste, tylko o te które są nieoczywiste. Ja rozumiem że komuś wystarcza propaganda z TV że chłopaki byli niedoszkoleni a debeściaki i to właściwie normalne że przywalili w ziemie, a że na pokładzie był Kaczyński to już w ogóle wstyd o coś się pytać. Mnie to nie wystarcza.Nie masz kompetencji by móc badać wypadki lotnicze, to chyba sam przyznasz. Nie czytałeś raportów bo i byś nic z nich nie zrozumiał. Przedstawiasz tylko swoje wrażenia wyniesione z doniesień prasowych. Uczucia przeciwko faktom, wiara przeciwko aktywnym lotnikom. Cieniutko wypada ta twoja krytyka, bo jak już wspomniałem ci którzy się znają lepiej lub gorzej na lataniu nie zgłaszają zastrzeżeń do śledztwa i raportów. |
#207 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | To jak nie jestem expertem to nie mam prawa głosu? i prawa do przemyśleń? Proszę - niech experci wyjaśnią mi tak, żeby to było wiarygodne. Co się wydarzyło to wiadomo i tu nie ma przecież jakiś rozbieżności. Pytanie się pojawia dlaczego to się wydarzyło. Czy zejście ze ścieżki i kursu miało wpływ czy nie miało. Jakie urządzenia były na lotnisku, bo do tej pory nie wiemy czy takie same jak przy wizycie Tuska. Czy przycisk "uchod" miał zadziałać czy nie miał. Czy brzoza mogła urwać skrzydło czy nie mogła.? To są proste pytania. Na razie wiemy z raportu MAK i Milera że pijany Błasik siedział w kokpicie mruczał sobie pod nosem wysokości , a niewyszkolona załoga przez długi czas nie reagowała na komendy i przywaliła w ziemię. Oki. mogło i tak być to mi weź teraz wytłumacz dlaczego za taki stan rzeczy nikt nie odpowiedział z oficjeli? Ktś tam pisał że za Klicha to zginęło więcej generałów WP niż w IIWŚ i co? ............. "polacy nic się nie stało" możesz sobie śpiewać razem z platformersami - ja nie zamierzam.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#208 3 na 3 | maruda (5550 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | > To jak nie jestem expertem to nie mam prawa głosu?Masz prawo do przeczytania raportu zanim zaczniesz go komentować. Masz prawo douczyć się w dziedzinie w której snujesz domysły zanim zaczniesz się wypowiadać. Próbowałeś z nich korzystać, tak raz dla odmiany? |
#209 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | Jasne że tak. Urwała brzoza skrzydło ok. przyjąłem to do wiadomości - moglo się tak stać. Ale przychodzi gościo z symulacją że nie mogła urwać, a jedynym argumentem jest poza obrażaniem i dyskredytowaniem faceta to że Stefan rąbał brzozę i wie że jest twarda. Coż za problem zlecić jakiejś instytucji żeby przeprowadziła obliczenia/symulacje i pokazać. W raporcie stoi jak byk że Błasik był w kokpicie, a nie był przecież - to jak ja mam się odnieść do raportu ??? Nik zarzuca niekompetencje BOR - a Janicki otrzymuje awanse - bez jaj nawet ślepy widzi że to wszystko lipa.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Iznogud (314 punktów) | Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński | A może zamknąć wątek/zamienić na tabelkę, po lewej  argumenty potwierdzające raport MAK, a po prawej argument wskazujące nieprawdziwość raportu MAK? No ale proszę, argumenty, rzeczowe, żadnych zbiorników z helem, albo stwierdzeń "bo tak mi podpowiada moja sympatia polityczna".
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|