Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-06-2012 13:33Selanos (12869 punktów)Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
Ocena 5 na 5
Znalezione na gazeta.pl

Cytat:
Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty wierzy, że mógł to być zamach.


Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać.

Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań:
-kto miałby dokonać zamachu
-po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#121
30-07-2012 11:17
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Konowal
>To jest właśnie argumentacja - wyszydzić i tyle, bo przecież inaczej się nie da - nie?

Racjonalne i udokumentowane argumenty podałem.
Nie dotarło - cóż, adresat się nie spisał, bo pewnie z natury swej nie mógł.
Cóż poza wycedzeniem szyderstwa pozostaje?
Tylko obelgi, kretynie?

Jest równym niedowiarstwem podawać w wątpliwość istnienie czarowników, jak przeczyć istnieniu Boga i szatana. Kto w swej wierze uznał jedno, musi uznać i drugie. (Jean Bodin)

#122
30-07-2012 12:33
 Ocena 1 na 3
Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi big_zyd
Tak, tak i pewnie to sam Kaczyński siedział za sterami i cztery razy podchodził do lądowania.
To może powiesz mi czego skrzydło odpadło?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#123
30-07-2012 12:45
 Ocena 1 na 3
Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi big_zyd
>Racjonalne i udokumentowane argumenty podałem.
Ale jakie argumenty? że była mgła? to co samoloty we mgle nie latają ??

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#124
30-07-2012 13:38
 Ocena 4 na 4
MarcinK (9189 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Konowal

>Ale jakie argumenty? że była mgła? to co samoloty we mgle nie latają ??

Czy Ty Konował walczysz o nagrodę Stelli?

Tu masz jednego laureata:

Cytat:
(...)W tym roku zwyciężyła sprawa Merva Grazinskiego z Oklahoma City. Kupił on turystycznego vana, wyjechał nim na autostradę, ustawił tempomatem prędkość, po czym opuścił fotel kierowcy i poszedł do części mieszkalnej zrobić sobie kawę. Van zjechał z autostrady i zderzył się z drzewem. Ława przysięgłych przyznała Grazinskiemu 1,75 mln dolarów odszkodowania. Sędziowie przysięgli uznali, że w instrukcji obsługi nie wyjaśniono, iż tempomat to nie to samo co automatyczny pilot.


#125
30-07-2012 14:11
 Ocena 2 na 2
Iznogud (314 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi lumbago
Aha, czyli już się nie upierasz przy tezach, że prawidłowo i zgodnie z zasadami sztuki zbieranie materiałów dowodowych nie jest istotne? Np wykonanie sekcji zwłok, wybranie z terenu katastrofy najmniejszej śrubki... Możemy się założyć.

Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.

#126
30-07-2012 15:18
 Ocena 2 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi MarcinK
A co ma to do tematu ? Że ruscy źle napisali instrukcję do tutki ?? Jakieś teorie spiskowe podejrzewasz?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#127
30-07-2012 15:23
 Ocena 2 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi lumbago
>Ech, gdybym ja miał takie zdolności i mógł wiedzieć co by było gdyby.
>W takim razie, sądząc ze skali teorii spiskowych po WTC i wypadku Lady Di, ekipy USA i brytyjskie to dopiero patałachy.

Tylko że tam nie zastanawiają sie JAK to się stało - bo tu wszystko jasno wytłumaczono, a co najwyżej KTO za tym stał. U nas niestety raport Milera raczej stał się pożywką dla teorii spiskowych niż przyczynkiem do wyjaśnienia tragedii.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#128
30-07-2012 15:53
 Ocena 5 na 5
MarcinK (9189 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Konowal
>A co ma to do tematu ? Że ruscy źle napisali instrukcję do tutki ??

Bezdyskusyjnie - jak widać zabrakło jednego punktu: nie latać w lesie po omacku.

#129
30-07-2012 16:25
 Ocena 4 na 4
Kuba K. (3909 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Konowal
>>I jeszcze powietrze! Powietrze też było złe, bo helem wzbogacone!
>Widzisz naoglądasz się w TV propagandy platformerskiej i głupoty powtarzasz.

Gwoli wyjaśnienia - nie oglądam TV - być może dlatego nie szwankuje mi pamięć i doskonale pamiętam z którą to opcją polityczną związane było rozpowszechnianie tych wszystkich głupot o helu nad lotniskiem. Dla ułatwienia dodam, że nie była to bynajmniej propaganda rodem z PO. Więc zamiast bredzić trzy po trzy, sięgnij łaskawco po jakieś rzeczowe argumenty, miast się ośmieszać.

#130
30-07-2012 16:57
 Ocena 2 na 2
Iznogud (314 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Konowal
Dokładnie, jeszcze większy mętlik wprowadził pożałowania godny raport pseudo-komisji MAK, a z katastrofą smoleńską jest jeszcze gorzej, nie wiemy co spowodowało, ani czy ktoś mógł za tym stać. A co do lasu kabackiego, czy tam przypadkiem nie zatajono, że winę ponosi wadliwa radziecka konstrukcja? Czy to jakaś inna katastrofa?

Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.

#131
30-07-2012 18:20
 Ocena 2 na 2
Kuba K. (3909 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Iznogud
>(...) co do lasu kabackiego, czy tam przypadkiem nie zatajono, że winę ponosi wadliwa radziecka konstrukcja?

Nie, nie zatajono. Wręcz przeciwnie - znalazło to odzwierciedlenie zarówno w orzeczeniu polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy, jak i w stanowisku prokuratury prowadzącej śledztwo w tej sprawie. Najpierw sprawdź, a dopiero później snuj spiskowe teorie.

Kuba K. (3909 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Iznogud
>(...) Wyniki sekcji nie mogły być przydatne, bo sekcje zostały przeprowadzone niechlujnie.

A na czym konkretnie polegała ta niechlujność?

>Przedmioty też nie mogły być przydatne, bo nie zostały zebrane.

Jak wyżej - o jakie przedmioty chodziło i co to wnosi do sprawy? Może resztek butli z helem nie znaleziono, albo kabury od jakiejś ruskiej wunderwaffe?

>(...) Szum informacyjny z trzech źródeł (Moskwa, Rząd RP, PIS) nakłada się, robi sieczkę i za pięć lat (stawiam konia z rzędem) zamach bombowy będzie już w głowach większości (...)

Sieczkę i szum informacyjny robią ignoranci Twojego pokroju wietrzący wszędzie spiski i wysnuwający fantastyczne teorie. Może zadalibyście sobie wraz z Konowałem, Jazą i kilkoma niewymienionymi z loginów "ekspertami", trud przeczytania raportów dotyczących katastrofy? Bo mam wrażenie, że wypowiadacie się na podstawie lektury brukowców.

#133
30-07-2012 18:39
 Ocena 2 na 2
Kuba K. (3909 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi lumbago
>Czy wyniki sekcji okazały się w jakikolwiek sposób przydatne w celu określenia przyczyn?

W pewnym sensie tak - pozwoliły wyeliminować część fantastycznych teorii, jak np. lansowaną przez niektóre media hipotezę wybuchu na pokładzie samolotu. Tyle, że oszołomów to i tak nie przekonało, bo zaraz zaczęły się krzyki, że sekcje zostały źle wykonane. Niesamowity musiał być ten spisek, skoro objął zarówno ruskich, jak polskich patologów i medyków sądowych, już nie mówiąc o tym, że nikt z zainteresowanych pary z ust nie puścił - pewnie się ruskich "służb" tak strasznie bali

#134
30-07-2012 20:28
 0 na 4
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Iznogud
>Aha, czyli już się nie upierasz przy tezach, że prawidłowo i zgodnie z zasadami sztuki zbieranie materiałów dowodowych nie jest istotne? Np wykonanie sekcji zwłok, wybranie z terenu katastrofy najmniejszej śrubki... Możemy się założyć.
W tym konkretnym przypadku nie miało to żadnego znaczenia.

Poza tym,
- przypadki podnoszenia wątpliwości co do sekcji i żądania ekshumacji dziwnym trafem dotyczą wyłącznie członków tzw. rodzin pisowskich, ciekawe dlaczego?
- fakt że z rozległego, grząskiego terenu nie udało się zebrać wszystkich kawałków co do najmniejszej śrubki ani trochę mnie nie dziwi. Jeżeli ktoś oczekuje cudów - jego problem.

#135
30-07-2012 20:39
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Konowal
>Tylko że tam nie zastanawiają sie JAK to się stało - bo tu wszystko jasno wytłumaczono, a co najwyżej KTO za tym stał. U nas niestety raport Milera raczej stał się pożywką dla teorii spiskowych
Mylisz się, "spiskowcy" z USA i GB do po dziś dzień zastanawiają się JAK to się stało, z teoriami maskirowki włącznie.

Jedyną pożywką dla teorii spiskowych, które są rozsiewane wyłącznie przez PiS et consortes jest przysłowiowa wręcz głupota ich wyznawców.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365