Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-06-2012 13:33Selanos (12869 punktów)Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
Ocena 5 na 5
Znalezione na gazeta.pl

Cytat:
Ponad połowa respondentów CBOS ocenia, że rząd nie zrobił wszystkiego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej; ponad dwie trzecie uważa, że Rosjanie nie ujawniają wszystkiego; co czwarty wierzy, że mógł to być zamach.


Spory sukces panów Kaczyńskiego i Macierewicz, oraz mediów im podległym. Moim zdaniem nie ma jednak aż tak źle: elektorat PiSu nie należy do najmłodszych, z raku na rok będzie ich ubywać.

Dziwi mnie to, ze ludzie nie są zdolni do postawienia przynajmniej dwóch pytań:
-kto miałby dokonać zamachu
-po co miałby dokonać zamachu (Kaczyński miał pewną przegraną w następnych wyborach)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Kuba K.
>>Czy wyniki sekcji okazały się w jakikolwiek sposób przydatne w celu określenia przyczyn?
>W pewnym sensie tak - pozwoliły wyeliminować część fantastycznych teorii, jak np. lansowaną przez niektóre media hipotezę wybuchu na pokładzie samolotu.

Cóż to za nowatorski materiał wybuchowy, który osiada wyłącznie na ciałach istot ludzkich, a skrzętnie omija bagaż podręczny, odzież i przedmioty osobiste, które od dawna są w Polsce dostępne do badań?

Nie, z ekshumacji nie wynikło nic czego nie byłoby wiadomo już wcześniej.

#137
30-07-2012 20:53
 Ocena 3 na 3
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Iznogud
> z katastrofą smoleńską jest jeszcze gorzej, nie wiemy co spowodowało, ani czy ktoś mógł za tym stać.

Och nie wiecie?
Coś dużo macie na ten temat do powiedzenia, jak na takich co nie wiedzą.

Wbijajcie na pprune.org, albo lotnictwo.net, to się dowiecie od tych którzy w przeciwieństwie do "was" i domorosłych ekspertów z PiSu i zakrystii mają olej w głowie i znają się na rzeczy.

#138
30-07-2012 21:30
 Ocena 1 na 1
Kuba K. (3909 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi lumbago
>Cóż to za nowatorski materiał wybuchowy, który osiada wyłącznie na ciałach istot ludzkich, a skrzętnie omija bagaż podręczny, odzież i przedmioty osobiste, które od dawna są w Polsce dostępne do badań?

Mam raczej na myśli stwierdzony w czasie sekcji charakter obrażeń wykluczający oddziaływanie fali uderzeniowej, a nie wyniki badań w kierunku obecności pochodnych materiałów wybuchowych. Tak więc nie do końca zgadzam się z tym, co napisałeś. Wyniki sekcji okazały się spójne z wynikami badań, o których wspominasz, co pozwoliło na jednoznaczne wykluczenie wybuchu jako przyczyny katastrofy.

>Nie, z ekshumacji nie wynikło nic czego nie byłoby wiadomo już wcześniej.

Patrz powyżej - moim zdaniem dobrze jest podejść do zagadnienia z wielu stron i uzyskać spójne wyniki - tak jest i bardziej rzetelnie i bardziej wiarygodnie, a i ewentualnym niedowiarkom wytrąca się z ręki ewentualne argumenty na poparcie absurdalnych tez.
Poza tym, zwróć proszę uwagę, pisałem o sekcjach zwłok, a nie ekshumacjach i ponownych oględzinach - te faktycznie były bez sensu.

#139
31-07-2012 08:30
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi MarcinK
>>A co ma to do tematu ? Że ruscy źle napisali instrukcję do tutki ??
>Bezdyskusyjnie - jak widać zabrakło jednego punktu: nie latać w lesie po omacku.
A kto latał w lesie? na jakiej symulacji się opierasz że po lesie - MAK czy też Milera które obie są skopane?


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#140
31-07-2012 08:33
 0 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Kuba K.
No to podaj link do wypowiedzi o helu, zaś na 100% to media platformerskie tą głupotę nagłaśniały żeby ośmieszyć a nie wyjaśniać, tak jak to że Błasik był w kokpicie bo słychać było jego głos i to pijany a Kaczyński na pewno kazał lądować itd.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#141
31-07-2012 08:53
 0 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi lumbago
To domorośli eksperci odkryli że Błasika nie było w kokpicie? i że symulacja MAK i Milera nadaje się do kibla? A może się opierasz na ekspercie Niesiołowskim który rąbał brzozę i wie jaka ona jest twarda. A może na podstawie dowodów jakie wykopano przekupując miejsce katastrofy na 1m głęboko?

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#142
31-07-2012 10:03
 0 na 2
Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Kuba K.
>Może zadalibyście sobie wraz z Konowałem, Jazą i kilkoma niewymienionymi z loginów "ekspertami", trud przeczytania raportów dotyczących katastrofy?
Ja chętnie tyle że nie ma wiarygodnych

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Kuba K.
Z tego co wiem nie przeprowadzono badań na obecność środków wybuchowych. Oczywiście nie przeprowadzono ich bo nie było wybuchu więc jak nie było wybuchu to nie trzeba badań - nie? A zresztą to wszystko wina pilotów bo im pijany generał zakrywał oczy w kokpicie.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#144
31-07-2012 10:17
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi lumbago
Ale zamiast z nich kpić i obrażać nie lepiej byłoby wyjaśnić? Nie mówiąc już o tych co nie popierają pis-u, a też mają wątpliwości.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#145
31-07-2012 11:56
 Ocena 3 na 3
MarcinK (9189 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Konowal

>A na jakiej symulacji się opierasz że po lesie

Na topografii terenu.

> - MAK czy też Milera które obie są skopane?

Czekam z niecierpliwością na ten właściwy z canossą dla Tuska z Putinem popędzanych pejczem przez Macierewicza. Sursum corda.

#146
31-07-2012 13:30
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Konowal
>To domorośli eksperci odkryli że Błasika nie było w kokpicie? i że symulacja MAK i Milera nadaje się do kibla?

Odpowiedź jest twierdząca.
Obie tezy są fałszywe/bezpodstawne, oba "odkrycia" zostały dokonane przez osoby związane z partią PiS.

#147
31-07-2012 13:38
 Ocena 2 na 2
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Konowal
>Ale zamiast z nich kpić i obrażać nie lepiej byłoby wyjaśnić?
Przyczyny katastrofy zostały wyjaśnione wystarczająco dobrze. Ignorancja, tych którzy tego nie rozumieją nie uprawnia ich do snucia teorii spiskowych.

#148
31-07-2012 13:54
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Kuba K.
>Poza tym, zwróć proszę uwagę, pisałem o sekcjach zwłok, a nie ekshumacjach i ponownych oględzinach - te faktycznie były bez sensu.
W takim razie nieporozumienie.

Faktem jest, że pisowscy bystrzacy postulują ekshumacje w celu zbadania ciał na okoliczność obecności na nich śladów materiałów wybuchowych, jakby nie dało się tego stwierdzić bez wykopywania trupów.

#149
31-07-2012 17:07
 0 na 2
Iznogud (314 punktów)Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi lumbago
Akurat w tym jednym, jedynym wypadku nie ma to znaczenia? Taki specjalny przypadek? W sytuacji gdy na terytorium historycznego wroga (oraz histerycznego), niedawnego okupanta, spada samolot ichniej produkcji, z głową państwa, najwyższymi szarżami armii, wysokimi urzędnikami, bo na logikę to wtedy właśnie należy znaleźć każdy skrawek metalu...Ale niektórych logika się nie tyka. To nie motolotnia, w przypadku katastrof lotniczych w krajach z normalnie funkcjonującymi służbami (np USA) zbierane jest absolutnie wszystko, jeśli czegoś brakuje to szukają aż do skutku, by wyjaśnić przyczyny katastrofy. W górach, bagnach, pod śniegiem, wszędzie, w wypadku każdej katastrofy. A w takiej sytuacji stanęli by na głowie. Skoro rodzina ma wątpliwości (słuszne) kogo pochowano, to ich prawo wnieść o ekshumację, a skoro te przynoszą negacje rosyjskich (a właściwie potwierdzenie ich niekompetencji). Słuchaj kolego, czemu tak głupio się przy swoich tezach upierasz? Ktoś Ci płaci za to, czy to jakiś obowiązek? Skoro nie dopełniono czynności, to i wnioski raportu są nieważne.

Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.

Mod:
Tego typu insynuacji sobie na forum nie życzymy.


#150
31-07-2012 23:04
 Ocena 5 na 7
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jedna czwarta Polaków wierzy w zamach smoleński
W odpowiedzi Iznogud
>Akurat w tym jednym, jedynym wypadku nie ma to znaczenia? Taki specjalny przypadek?
Niespecjalny.
Przyczyny odkryto sto metrów wyżej, na ziemi znajdują się wyłącznie skutki, to dość typowy scenariusz.

> W sytuacji gdy na terytorium historycznego wroga (oraz histerycznego), niedawnego okupanta spada samolot ichniej produkcji.

Historia nie należy do nauk przydatnych do określania przyczyn katastrof lotniczych.

> w przypadku katastrof lotniczych w krajach z normalnie funkcjonującymi służbami (np USA) zbierane jest absolutnie wszystko, jeśli czegoś brakuje to szukają aż do skutku

Wymyśliłeś to sobie.
Zebranie absolutnie wszystkiego jest niewykonalne.
Służbom z USA też nie udaje się zebrać wszystkiego co do śrubki, nie słyszy się o tym z powodu braku oszołomów stawiających nierealne wymagania.

> Słuchaj kolego, czemu tak głupio się przy swoich tezach upierasz? Ktoś Ci płaci za to, czy to jakiś obowiązek?

Wcale nie jestem przywiązany do swoich tez, wynikają one z posiadanych w danym momencie informacji. Po prostu, jesteś nieprzekonujący.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365