 |
Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-12-2012 00:19 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz...
11 na 11 | Ulepiłem sobie Boga ze śniegu . (kto Katolikowi zabroni...mam Metkę...tzn:Metrykę Hu...Chrztu...nie chciał mi dać proboszcz Exkomuniki..a prosiłem ...za 2 Bogów się podałem schizma/herezja jak ta lala ...i 666 częścią Trójcy Świń-tej się ogłosiłem ...a tu NIC nawet powieka klesze nie drgnąła . I dodał że nie może wystawić mi papieru BO KOŚCIÓŁ Katolicki NIGDY NIE NIE WYSTAWIAŁ EXKOMUNIK NA PAPIERZE...kłamczuszek z Niego a Proboszcz ...)
Jest to Bóg-Bałwan i jest bezmózgiem . Jest wszechmocnym absolutem (może się np:rozpuścić...ja tego nie umiem...). Tylko te ptaki na nim siadają i mu nos z marchwi dziobią...pewno Ateiści ...
P.S. Czyż osoba taka jak Ja ...Katolik (ochrzczony i mający gdzieś proszenie się o Apostazję KrK -exkomunika to jest to!!!) pretendujący do miana Racjonalisty nie może sobie mieć własnych osób Boskich we własnej Czwórcy Bożej czyli :
1.Bóg-Bałwan Zimolubek 2.Marzanna Topiona Wiosenna 3.Strach na Wróble Słomiany Wesz-Mocny Letni 4.Kasztanowy Ludzik Jesienny
A wszystkie Wesz-mocne i Zabawicielskie no i jedyne Prafdziwe ...
Zabójca-Bogów
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..| worek kości (2937 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > Nie, to zupełnie nie zastanawiające, gdyż tak można napisać tylko z powodu niewiedzy, głupoty lub propagandowej manipulacji. Panie Piotrze, przecież doskonale Pan wie jakie są nakłady prasy krytycznej wobec Kościoła i jaka jest siła mediów prokościelnych.Większość mediów taktuje Kościół jako pewną ważną część życia publicznego i dlatego księży o komentarz często się prosi. Ale to nie to samo co bycie pro-kościelnym. Media pro-kościelne, gdzie się ateistów faktycznie czepiają, to właściwie tylko Radio Maryja i Telewizja Trwam, czyli szału nie ma. Telewizja publiczna to ciekawy przypadek, bo z jednej strony są tam programy typowo katolickie, a z drugiej pracuje tam Tomasz Lis, który jest raczej antyklerykałem i to w słowach nieprzebierającym. A które media są wobec kościoła krytyczne? Wszystko co związane z Gazetą wyborczą i telewizją TVN - tuby typowo lewicowego światopoglądu, najlepiej finansowane i z największą oglądalnością/poczytnością. A co się robi z czasopismami, które za bardzo się w swoim prawactwie robią poczytne - przykład Uważam Rze.
bembergiem w berg |
#32 1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > Część doktryny komunistycznej, którą komuniści nazywali "naukowym ateizmem" nie miała nic wspólnego z "ateizmem racjonalistycznym" i była tylko narzędziem do walki z konkurencją.No cóż, tego samego tekstu używają tzw. umiarkowanie wierzący, którzy przy okazji różnych religijnie motywowanych masakr mówią - to nie my, to nie jest prawdziwa religia, to tylko szalone wynaturzenia, bo prawdziwa religia jest religią miłości, tolerancji i racjonalności. Sam Harris, w Końcu wiary, obciążał jednak "umiarkowanych" odpowiedzialnością za wyskoki odłamów radykalnych. W tym sam sposób można by oskarżyć "ateistów racjonalnych", czyli umiarkowanych, że swoim humanistycznym podejściem paradoksalnie legitymizują różne ich zwariowane mutacje. Ten argument po prostu działa w obie strony.
bembergiem w berg |
#33 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > >Część doktryny komunistycznej, którą komuniści nazywali "naukowym ateizmem" nie miała nic wspólnego z "ateizmem racjonalistycznym" i była tylko narzędziem do walki z konkurencją.> No cóż, tego samego tekstu używają tzw. umiarkowanie wierzący, którzy przy okazji różnych religijnie motywowanych masakr mówią - to nie my, to nie jest prawdziwa religia, to tylko szalone wynaturzenia, bo prawdziwa religia jest religią miłości, tolerancji i racjonalności.> Sam Harris, w Końcu wiary, obciążał jednak "umiarkowanych" odpowiedzialnością za wyskoki odłamów radykalnych. W tym sam sposób można by oskarżyć "ateistów racjonalnych", czyli umiarkowanych, że swoim humanistycznym podejściem paradoksalnie legitymizują różne ich zwariowane mutacje. Ten argument po prostu działa w obie strony.> bembergiem w berg... to nie tak do końca "mocium panie". Komunizm nie tolerował żadnych innych światopoglądów, oprócz komunizmu. Nawet tzw. "ateizm naukowy" służył jednocześnie jako pewna podstawa postaw wobec Boga, a jednocześnie był odcięciem się od reszty ateistów. Po drugie, równanie ateizmu i komunizmu jest takim samym twierdzeniem, jak to że "judaizm, chrześcijaństwo i islam są tym samym, bo wszystkie uznają tego samego Boga Ojca za stwórcę świata i najwyższy czynnik rządzący tym światem". A to przecież absurd. No i na koniec, o nazizmie też mówią, że był ateistyczny. W tym kontekście porównywanie ateizmu do innych światopoglądów można uznać za obrazę. Zwłaszcza , że komunizm uznaje się dziś za ideologię antyludzką...
... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga" takiego jak chciałyby religie... reszta to zwykłe insynuacje... |
#34 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | . > >>>Część doktryny komunistycznej, którą komuniści nazywali "naukowym ateizmem" nie miała nic wspólnego z "ateizmem racjonalistycznym" i była tylko narzędziem do walki z konkurencją.> No cóż, tego samego tekstu używają tzw. umiarkowanie wierzący, którzy przy okazji różnych religijnie motywowanych masakr mówią - to nie my, to nie jest prawdziwa religia,Panie Piotrze, gdy Pan zaczął wraz z studiami kontakt z naszym forum czytałem Pańskie teksty z zainteresowaniem, choć się z nimi nie zgadzałem, teraz z przykrością zauważam, że Pan się cofa. Naprawdę nie potrafi Pan dostrzec różnicy pomiędzy ateizmem wynikającym z refleksji intelektualnej, a ateizmem wynikającym z wiary, że Boga nie ma? Jeżeli tak jest, to rzeczywiście rozmowa z Panem jest już zupełnie niemożliwą. Podesłałem Panu link do wątku "Religia Hitlera", gdzie można znaleźć zasadnicze argumenty na rzecz uznania nazizmu i stalinowskiego komunizmu jako religii, ale jak widzę nie chciało Panu się tam zajrzeć. Tu moje na ten temat wypowiedzi: www.racjon(*)m.php/s,474361/z,0/d,7#w475646www.racjon(*)m.php/s,474361/z,0/d,9#w475688Określenie tych systemów religiami, parareligiami, religiami politycznymi nie jest moim wymysłem (choć twierdziłem tak już w latach 70 ubiegłego wieku), a stają za nimi historycy i historiografowie o uznanym dorobku. Ja nie wiem, która religia jest prawdziwa, gdyż wszystkie uznaję za zbiory mitów i obrzędów, które same w sobie jeszcze groźnymi nie są. Groźną jest dopiero wiara w nie. Im głębsza, bardziej fundamentalistyczna, tym groźniejsza. Jak pokazuje historia ludzkości wierzyć można prawie we wszystko. > to tylko szalone wynaturzenia, bo prawdziwa religia jest religią miłości, tolerancji i racjonalności.Dlatego zupełnie nie do mnie, tak jak i do prawie wszystkich racjonalistów (No chyba, że ktoś w racjonalizm wierzy zamiast go uprawiać.)> Sam Harris, w Końcu wiary, obciążał jednak "umiarkowanych" odpowiedzialnością za wyskoki odłamów radykalnych.Nie pamiętam, a cytat jest za krótki abym zrozumiał o co Harrisowi tam chodziło? Chyba jednak nie o racjonalizm. > W tym sam sposób można by oskarżyć "ateistów racjonalnych", czyli umiarkowanych, że swoim humanistycznym podejściem paradoksalnie legitymizują różne ich zwariowane mutacje.Oskarżyć można i wielu tak nawet czyni, tyle tylko, że nie stoją za tym nawet najmniejsze przesłanki merytoryczne. Tak może napisać tylko ktoś kto zupełnie nie ma zielonego nawet pojęcia czym jest racjonalizm, lub stara się obrzucić błotem wolnomyślicieli. Aby łatwiej było Panu zrozumieć. Stalin, w końcu wychowanek duchownego seminarium, mógł swój ustrój nazwać chrześcijańskim komunizmem, czy wtedy uważał by Pan ich jako braci w wierze? Bzdura. Sama nazwa jeszcze o niczym nie świadczy. Racjonalizm w swoich najgłębszych założeniach jest niewiarą. Racjonalizm jest raczej bliższy sceptycyzmowi - odrzucając wszelkie dogmaty ideologiczne, oprócz wiary w potęgę nieskrępowanego, logicznego myślenia oraz możliwości rozumnego poznawania świata. Ateizm wynikający z intelektualnej refleksji nie ma i nigdy nie miał najmniejszych związków (poza zawłaszczeniem przez polityczne religie nośnej nazwy) z wiarą w to, że tego czy innego Boga nie ma. To są wewnętrzne sprawy konkurujących o dusze związków wyznaniowych. Proszę mi uwierzyć, że jestem za zachowaniem wszystkich kościołów, cerkwi, synagog, meczetów, a nawet muzeów ateizmu. Ja ręki do ich burzenia bym nie przyłożył. Wprost odwrotnie jestem sztuką sakralną zachwycony. Zaś wszystkie religie mają dla mnie tą samą wartość. Natomiast wyznawcy tych religii już mogą być różni i dlatego zgadzam się ze Stevenem Weinbergiem: Religia jest obrazą ludzkiej godności. W każdym społeczeństwie, religijnym czy też nie, będą ludzie postępujący dobrze, bo są z natury dobrzy, i ludzie postępujący źle, bo są z natury źli. Ale żeby dobrzy ludzie czynili zło, do tego potrzebna jest religia.> Ten argument po prostu działa w obie strony.Tyle, iż tu zupełnie nie ma dwóch stron. Zestawianie wiary z niewiarą (sceptycyzmem) jest zupełnie nieuprawnione. Miłego dnia. @@@ . |
#35 3 na 3 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > Obawiam się, że w tym przypadku odrobinę odleciałeś. W jakim sensie osoby wierzące odrzucają matematykę?Obawiam się, że w tym przypadku odrobinę odleciałeś. Przykład : 1+1+1=3 dla ateisty 1+1+1=1 Trójca Świń-ta dla wierzącego.... |
#36 3 na 3 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > Chcesz powiedzieć, że spotkałaś się z fizycznymi atakami na siebie ze względu na swój ateizm?Miewam 43 cm na bicepsie to i hamują pietą wierzący przed atakiem... A teraz chwilka z privem ...wiadomości z tego tygodnia od Bogobojnych Chrystian do mnie : "a pozatym nowak ja ci rozpierdole taką opinie ze juz koniec tych twoich p*****lonego mądrzenia sie na fejsie bo jestes kutyasem" "pilnuj sie bo ci ryja rozpierdole" "wsadzę ci hu..a w Twój ateistyczny ryj " Pisownia oryginalna . Skróty zastosowałem ze względu na bezsens jaki prezentował ten Bogobojny Pełen Miłości Bliźniego Swego Jakowyś wierzący . Jak mnie zabiją/otrują tempaki wierzące w bzdety urojone zróbcie ze mnie Ateomęczennika ... Pozdro żródełko ...mój FB. www.facebook.com/profile.php?id=100004035254781 |
#37 3 na 3 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... |
> Wypowiedź jest trochę niespójna logicznie - czemu koleżanka była zaskoczona Twoim ateizmem, skoro w pierwszym zdaniu mówisz o tym, że przemówienie dotyczyło "wstrętnych ateistów"? "I wtedy ona powiedziała do mnie - "ty wstrętna ateistko"Meretseger musiała edytować swój post już po Twojej odpowiedzi... |
#38 6 na 6 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > Jak mnie zabiją/otrują tempakiGrożą Ci jeszcze pszygłupy. |
#39 6 na 6 | farmer (22440 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... |
> Za każdym razem, gdy np na KULu słucham referatów dotyczących Nowego Ateizmu, zwykle pada pytanie o "Nowy ateizm a sprawa polska". No i wtedy ktoś wspomni, że no w Polsce to jest taki portal, nazywa się racjonalista.pl i tam się publikuje różne teksty, promuje Dawkinsa, Dennetta, Hitchensa i Harrisa, dyskutuje o religii itd. No i wyobraźmy sobie, że ktoś by publicznie odpalił racjonaliste i zajrzał na forum, aby pokazać publiczności poziom tutejszych dyskusji. No i wyświetliłby się taki cudaczny post jak ten.Wiele osób bez studiów doszło własnym rozumem że z tym bogiem coś nie tak(ja). Także bawcie się dobrze tam na KULu. |
#40 2 na 2 zakleszczony (2892 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > Jak mawiał Nietzsche - używamy słów, a zapominamy, że to tylko słowa, sztywne foremki próbujące uchwycić rzeczywistość w całej jej zmienności - taka sytuacja musi z konieczności generować błędy i paradoksy. Paradoksów w historii filozofii było mnóstwo i najczęściej brały się z błędnego używania języka. Jest to trochę przykre, że ktoś rzuca - ha, a czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie będzie potrafił podnieść? - i z triumfem zaciera ręce, gdy widzi zakłopotanie rozmówcy. Bo sprawa nie jest taka prosta. No ba, wystarczy rzucić okiem na Wikipedię, ile tam ludzie mogli na ten temat wysmolić:> en.wikipedia.org/wiki/Omnipotence_paradox> No ale zawsze można powiedzieć - przeczytałem Boga urojonego i już wiem co i jak, intelektualne pierdy zostawiam dla klech.Tego paradoksu nie da się ominąć. Po prostu. W matematyce poradzono sobie z tym tak, że bardzo dokładnie określa się zasięg kwantyfikatorów. W religii - nie. Dlatego w matematyce paradoks ten został usunięty a w religii jak był tak jest. Co słów itd. Nawet biblia jest zwana "słowem" bożym. Czytając biblię nie czuję się specjalnej troski o precyzję znaczenia. Bogu chyba nie zależy na precyzyjnym przekazie. "Boga urojonego" nie przeczytałem ale w ogóle nie ma to nic do rzeczy bo się na tę książkę nie powoływałem. > >To było formalnie. A teraz ludzki paradoks. Gdyby cały znany Wszechświat> No i przyjmujesz ludzki punkt widzenia, a katolicy wierzą, że człowiek jest z natury grzeszny, więc pewne zjawiska w przyrodzie ignoruje - nikogo nie obchodzą bakterie, przynajmniej dopóki nie wywołują jakichś chorób. Jednak istota tak dobra jak chrześcijański Bóg będzie pozbawiona tych ludzkich słabości. Przecież koncepcja Boga w teologii chrześcijańskiej znacząco się różni od pomysłów zawartych w greckich mitologiach, gdzie bogowie zachowywali się jak ludzie, a nawet gorzej. To podstawy przekonań teistycznych. No naprawdę, zanim się zaczniemy czegoś czepiać, postarajmy się najpierw chociaż trochę to zrozumieć.> bembergiem w bergStaram się jak mogę ale jestem tylko człowiekiem, wiec jaki mam mieć punkt widzenia? W co wierzą katolicy wiem. Może więc przy okazji odpowiesz mi na pytanie w czym jesteśmy do Boga podobni? ("na obraz i podobieństwo...") Chyba nie fizycznie? Zostaje tylko umysłowo ale jak się okazuje też nie. Więc? |
| Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | Byłem Adminem 1 tydzień na STOPKatofaszyzmowi na FB ...wpisz w Googla piekna strona WALCZĄCA ...(znam władców tych i innych stron...) Wiadomości tam wysyłane na priv...co druga to grożby karalne od Bożego Pomiotu... Jeden nawet napisał że ma pancerfausta w piwnicy i dubeltówkę i że Nas Adminów odszuka... Zignorowałem wariata ale... Anonimowość mi się skończy za niedługo czas Wyjścia z Cienia ...(Andrzej Zajdel) Pozdrawiam |
| Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | Skoro Ty dałeś się nabrać na to że JA ulepiłem bałwana ... To i Kato-sPISkowcy to łykną jak Amber Gold... Ja nie mam czasu na NIC !!! Muszę zatrudnić kilka osób by zdjeły ze mnie część mych obowiązków . Nie wysyłaj mi CV . Tylko Racjonaliści i najlepiej Mensanie są mi potrzebni ...Dobrze płacę. (u mnie nie ma amatorki typu: Do 1-go mie nie starcza!!!) ..mie i tempaki zamierzone ...błędy dla dodania kolorytu ...wątku... |
#43 1 na 1 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > >Jak mnie zabiją/otrują tempaki> Grożą Ci jeszcze pszygłupy.Jad !!! TEMPAKI SĄ Z "Kapitana Bomby" z odcinka "Tempe H...e"...czy jakoś tak i to jest dodatkowy bonusowy zgryw z tępaków... |
#44 3 na 3 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > TEMPAKI SĄ Z "Kapitana Bomby" z odcinka "Tempe H...e"...czy jakoś tak i to jest dodatkowy bonusowy zgryw z tępaków...Ok, nie oglądałem ale wierzę. Trochę zbyt wyrafinowany ten dowcip jak dla mnie  |
#45 1 na 1 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Odp: Bóg-Bałwan mój pomysł ...Nowego Ateizmu już teraz... | > Ok, nie oglądałem ale wierzę. Trochę zbyt wyrafinowany ten dowcip jak dla mnie  Błogosławieni Ci co uwierzyli a Kapitana Bomby na 4fun TV nie widzieli !!! Bo czasu Oni na głupoty nie stracili... > Trochę zbyt wyrafinowany ten dowcip jak dla mnie.Dla mnie też ...ale...pasuje na FB jak ulał ...(FB to na 100% nie Racjonalista) Serdecznie pozdrawiam. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|