 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-02-2013 19:46 | grzmot (741 punktów) | Ekspertyza nt. rozsądku
37 na 37 | Trwają boje wiernych Makaronowi z machiną urzędniczą. Zwłoki w korespondencji, niewłaściwie napisane kontrakty i wrażenie ogólnej niechęci ze strony Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ale mamy przełom. Wyciekła opinia powołanych ekspertów z UJ. Dziwne, że tak późno, biorąc pod uwagę, że w tekście jest data 17.10.2012, ale pal licho. Najważniejszy jest główny argument ekspertów przeciwko uznaniu nowego obrządku za oficjalny: Cytat:Czy jest możliwe aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje Latający Potwór Spaghetti, który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący? Bardzo przekonujący, prawda? Jeśli podmienimy FSM na inną nazwę, to co się okaże? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..#106 2 na 2 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> Ci naukowcy to całkiem porządni religioznawcy.Gdyby tak było to to: Cytat:Wydanie ekspertyzy nie było dla naukowców łatwe, "głównie z tego powodu, iż w religioznawstwie funkcjonuje wiele definicji religii". "Najgorsze jest to, iż żadna z nich nie uzyskała powszechnej akceptacji" - konstatują. Powinno lecieć tak: Cytat:Wydanie ekspertyzy było dla naukowców bajecznie łatwe, "głównie z tego powodu, iż w religioznawstwie funkcjonuje wiele definicji religii". "Najgorsze jest to, iż żadna z nich nie uzyskała powszechnej akceptacji" - konstatują. Nie można więc wydać w tej sprawie jednoznacznej opinii. Koniec ekspertyzy. Jak się robi pod tezę to już wychodzą ekspełtyzy. > Jak nie pasuje wynik eksperyzy, to zabierasz się za obrażanie i lekceważenie autorów.Treść Panie czytam. > Lepiej wykaż, gdzie wg Ciebie popełnili błąd. Napisali, że wg nich FSM to parodia religii i faktycznie to nie jest religia. Masz inne zdanie?Zaś zupełnie mimochodem stwierdzili, że nie wiadomo co to ta religia. Ekspertyza ma odzwierciedlać stan faktyczny, a nie służyć wyrażaniu prywatnych opinii ją sporządzających. > Ministerstwo zadziałało całkiem rozsądnie. Zauważyli, że jakaś grupa dowcipnisiów, chce sobie robić jaja i zlecili ekspertyzę, aby mieć ewentualnie arguemnt za odrzuceniem wniosku.Jakby działali rozsądnie to by to od razu zarejestrowali. > Doskonale wszystko rozumiem, potrzebne jest narzędzie - zarejestrowany kościół, aby robić ciągle jaja.Nic nie rozumiesz ale ja Ci pomóc nie jestem w stanie. > To taki palikotowy styl bycia: faktycznie ma coś ważnego do powiedzenia, ale jak już powie lub zrobi to nie wiadomo gdzie uciekać.Ten plastikowy penis Cię tak wystrachał? |
#107 1 na 1 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > W ustawie nic nie ma o wielowiekowej tradycji itp. rzeczach.To zdaje się łatwo obejść - wystarczy dopisać, że wyznawcy codziennie rytualnie wydalają. Jak tradycja to tradycja  |
#108 2 na 2 Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Róbcie sobie co chcecie, ale nie nazywajcie tego religią, bo to nią nie jest.Jest szereg definicji, wg których FSM jest, są też poglądy, że istnieje wyłacznie kultura, a religia nie istnieje. Ze znanych mi szczątków 'ekspertyzy' wynika, że autorzy posłużyli się arbitralnie jedną czy dwiema definicjami religii, pomijając inne. Sami zwrócili uwagę, że jest tych definicji dziesiątki czy setki, innymi słowy - że nie ma zgody na to czym religia jest a czym nie jest, jednocześnie jednak wydali osąd, że FSM nie jest. > Która religia zniszczyła Rzym, Majów, Azteków i Prusów?Może FSM? Żarty żartami, ale nie pytaj mnie, z jakich atomów składa się cząsteczka wody. Zajrzyj do licznych encyklopedii. Przypomnę tylko, bo w polskojęzycznych źródłach nazwa organizacji jest prawie zawsze zmieniona - Prusów brutalnie mordowali bracia Zakonu Najświętszej Maryi Panny DN. To była taka grupa bandytów (często ściganych w ojczystych krajach za zbrodnie) pod specjalną opieką papieży, zresztą zakon wciąż istnieje. |
#109 -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > A wracając do makaronu - ja nie wiem, czy ma to znaczenie dla procesu rejestracji (jako czynności biurokratycznej), czy wierni wierzą w Potwora, czy nie. Moim zdaniem nie powinno mieć. Deklarują się jako wyznawcy, członkowie Kościoła LPS, spełniają wymogi regulaminowe i nic więcej urzędników nie powinno obchodzić. W ustawie nic nie ma o wielowiekowej tradycji itp. rzeczach.Piszesz poważnie, to i ja tak odpiszę. Sprawa rejestracji kościoła FSM była znana dość szerokiemu gronu ludzi. Urzędnik może i nie wiedział, ale gdy otrzymał dokumenty i je przeczytał, z pewnością ocenił to jako niezłe jaja. Każdy chyba myślący człowiek tak to by odebrał. W związku z tym, zaczął zastanawiać się, czy kościołowi FSM chodzi tylko o robienie takich jaj z niego, z ministra rządu i faktycznie z innych religii (bo po przeczytaniu dokumentów nie miał chyba co do tego wątpliwości). Prawdopodobnie ocenił, że to nie jest faktycznie żadna religia, chodzi tylko o robienie jaj. I chyba przyznasz, że taka wstępna ocena jest uprawniona. Ale pewności nie miał, w związku z tym zlecono ekspertyzę, z której wynika że generalnie o takie właśnie jaja chodzi. A zatem każda wspólnota religijna może zarejestrować kościół po spełnieniu wymagań formalnych. A w tym przypadku FSM nie zostanie uznana za wspólnotę religijną. Argumenty są w ekspertyzie. Oczywiście można się zastanawiać, czy w tym wszystkim palców nie maczały jakieś siły kościelne, bo przecież prawica rządzi. Tego nie wiemy. Może i maczały, ale ... "złapał Kozak Tatarzyna..." Jak rozumiem ideę FSM, to będąc zarejestrowanym kościołem można niezłe jaja robić i wytykać KK absurdy, w tym w kwestii urazy uczuć religijnych, itd ... Czyli faktycznie celem jest właśnie takie działanie, ale można było oczekiwać że mimo to, w granicach prawa taki kościół da się zarejestrować. A tutaj prawdoodobnie działając w granicach prawa uniemożliwi się rejestrację, bo każdy inny kościół pewnie by przeszedł, ale skoro wiadomo że to dla jaj, to w granicach prawa się to "uwali". Ale może uda się taki komitet wyborczy powołać, na wybory eurpejskie? |
#110 1 na 3 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >>wszyscy wiedzą> >"Wszyscy wiedzą" to nie jest żaden argument.> To zależy, istnieje coś takiego jak "wiedza powszechnie znana". < "Wiedzą powszechnie znaną" na tym Forum jest, iż niejaki Brzostowski nie grzeszy bystrością. Zgadzasz się z tym "argumentem "? 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#111 4 na 4 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Sprawa rejestracji kościoła FSM była znana dość szerokiemu gronu ludzi. Urzędnik może i nie wiedział, ale gdy otrzymał dokumenty i je przeczytał, z pewnością ocenił to jako niezłe jaja.Brzostowski, tak na poważnie- urzędnik, mający jasno określone warunki przyznawania statusu w ustawie, zlecający takie "ekspertyzy", wystawia się na pośmiewisko, krytykę i mam nadzieję utratę stanowiska (za marnowanie publicznych pieniędzy chociażby). I nieważne jak śmieszny jest FSM. Śmiać się z nich może nawet cały batalion. tak długo jak spełnia warunki jasno określone w ustawie. Natomiast Ty, broniąc decyzji tego urzędasa, stajesz się (przynajmniej w moich oczach) śmieszny. Mam nadzieję, że sprawa rozbije się o Strassburg. Wtedy z tych idiotów cała Europa będzie się śmiała.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
#112 3 na 3 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Nie wiadomo co jest lepsze. Na początku chrześcijaństwa nic o inkwizycji nie było, cholera wie w co to FSM się zamieni..jeśli tylko ogłoszą listę 10 najlepszych spaghetti, ograniczą wpływ makaronów Valle Verde i karać będą za serwowanie heretyckiego spaghetti bolognese, to jestem za!  |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >Twoje wypowiedzi świadczą o dużej nienawiści do Polski i katolicyzmu> Au! Na takie wypowiedzi zapala mi się czerwone światełko. Niechęć (jak to ująłeś, "nienawiść") do katolicyzmu wcale nie oznacza niechęci do Polski, a już na pewno nie nienawiści! Otrząśnij się ze stereotypu Polaka-katolika, bardzo i usilnie proszę.Przykro mi, ale niewłaściwa lampka Ci się zapaliła. To nie ja muszę się otrząsnąć ze stereotypu Polaka-katolika, tylko Ty ze stereotypowego postrzegania ludzi o innych poglądach. Już wyjaśniam. Nigdzie nie napisałem, że nienawiść do katolicyzmu jest tożsama z nienawiścią do Polski. Użyłem tam literki "i", która oznacza iż w mojej ocenie wypowiedzi Rafal73 świadczą o jego nienawiści do Polski i katolicyzmu. Tak jak można nie lubić bananów i gruszek, a z tego nie wynika, że nielubienie bananów oznacza nielubienie gruszek. To dwa niezależne "nielubienia." To Ty sobie tak wyinterpretowałaś, że pewnie takie ma poglądy, to pewnie jakiś katolik, a oni wszyscy tak myślą, że Polska to tylko katolicka i tak Ci poleciało ... Jak widzisz to nie ja muszę się otrząsąć ze stereotypów. A co do mojej oceny wypowiedzi rafal73, to tylko przypomnę: "Niech zyje Wielka Polska Katolicka". "Tak czy inaczej Polska dala kolejny raz swiadectwo swojej bezgranicznej glupoty." "Ja tez nie. Ale spojrzmy prawdzie w oczy: ty i ja uwazamy ten katolicki cyrk za absurdum maximum a jednak Polska wyglsda jak wyglada. To nie ja i ty jestesmy swiadectwem Polski tylko wlasnie takie oficjalne i urzedowe idiotyzmy jak ci dwaj panowie." "Tak jak juz pisalem - Polska dala kolejny raz ciala i osmieszyla sie na calej linii." "Jesli tylko padnie slowo "religia" czy "wiara" to kazdy urzednik zaczyna trzesc dupa i z leniwca robi sie nadgorliwca. Jak pies Pawlowa przelacza mu sie w mozgu przycisk i automatycznie szybko kleka na kolana aby polkiemu krk zrobic loda O takie Polske walczyliscie????" Pisanie w taki sposób - tzn mocno ironicznie, prześmiewczo oraz pisanie o tym, że Polska dała ciała (czyli inaczej puszcza się, jest ku..wą) to dla mnie wyraz nienawiści do kraju, nie różniący się od nienawiści wyrażanej przez kiboli w stosunku do gejów. |
#114 2 na 2 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> jeśli tylko ogłoszą listę 10 najlepszych spaghetti, ograniczą wpływ makaronów Valle Verde i karać będą za serwowanie heretyckiego spaghetti bolognese, to jestem za!  No to pierwsza schizma  Co masz do bolognese?  |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | Na poważnie. Czy wyznawcy FSM są kościołem lub związkiem wyznaniowym, czyli wspólnotą religijną? |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Koniec ekspertyzy.W cale nie. To że nie ma do czegoś powszechnej akceptacji nie oznacza nic. Bierze się wówczas najbardziej uznane stanowisko w środowisku naukowym i do niego się odnosi analizę. Tak się po prostu robi, to klasyczny przykład ekspertyzy poprzedzonej wywodem teoretycznym. > Zaś zupełnie mimochodem stwierdzili, że nie wiadomo co to ta religia.Bo tak jest. > Ekspertyza ma odzwierciedlać stan faktyczny, a nie służyć wyrażaniu prywatnych opinii ją sporządzających.Każda ekspertyza jest subiektywną oceną wykonaną przez jej autorów, jak nazwa wskazuje EKSPERTYZA. > Jakby działali rozsądnie to by to od razu zarejestrowali.Muszą zbadać, to jest rozsadek, a nie rejestrować wszystko co przyjdzie. > >Doskonale wszystko rozumiem, potrzebne jest narzędzie - zarejestrowany kościół, aby robić ciągle jaja.> Nic nie rozumiesz ale ja Ci pomóc nie jestem w stanie.Ja Tobie też. > >To taki palikotowy styl bycia: faktycznie ma coś ważnego do powiedzenia, ale jak już powie lub zrobi to nie wiadomo gdzie uciekać.> Ten plastikowy penis Cię tak wystrachał?Nie, afera z Nowicką. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > >>>wszyscy wiedzą> >>"Wszyscy wiedzą" to nie jest żaden argument.> >To zależy, istnieje coś takiego jak "wiedza powszechnie znana". <> "Wiedzą powszechnie znaną" na tym Forum jest, iż niejaki Brzostowski nie grzeszy bystrością.> Zgadzasz się z tym "argumentem "?  Zamiast mędrkować, napisz lepiej czy uważasz, że FSM jest wspólnotą religijną? TAK, czy NIE? Zawsze w tych dyskusjach, masz problem z odpowiedziami na konkretne pytanie. Może tym razem Ci się powiedzie. |
#118 3 na 3 | MarcinK (9189 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku |
> Każda ekspertyza jest subiektywną oceną wykonaną przez jej autorów, jak nazwa wskazuje EKSPERTYZA.Robienie z siebie kretyna naprawdę musi mieć jakieś granice. Masz tu wikipedię: Cytat:Ekspertyza (nazywana także opinią) - proces zbadania rzeczy bądź sprawy przez biegłego w danej dziedzinie specjalistę.
Zakłada się, że wynik ekspertyzy powinien być jednoznaczny, t.j. wykonane przez niezależnych biegłych ekspertyzy w danym temacie powinny doprowadzić do tego samego orzeczenia. Teza ta jest przedmiotem sporu wynikającym z założenia, że ekspertowi powinna przysługiwać autonomia badawcza, a co za tym idzie wybór metody badania, która z kolei w zależności od swojej specyfiki może być obarczona różnym prawdopodobieństwem wystąpienia błędu, różną dokładnością, itp. Wyboldowałem Ci najważniejsze co byś za dużo przemyśliwać nie musiał. Oczywiście Ty jeno przeczytasz o autonomii badawczej ale dokończ całe zdanie. Różna dokładność nie oznacza stosu makulatury. |
#119 4 na 4 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | > Na poważnie.> Czy wyznawcy FSM są kościołem lub związkiem wyznaniowym, czyli wspólnotą religijną?Brzostowski, prostych informacji znaleźć nie potrafisz? W dzisiejszych czasach przecież są na wyciągnięcie ręki: pl.wikipedia.org/wiki/Związek_wyznaniowyCytat: Związek wyznaniowy - wspólnota powołana dla celów kultu religijnego , propagowania i nauczania określonej tradycji religijnej. Czy FSM nie wyczerpuje definicji? Przecież stoi tam jak byk: Cytat: Polska ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania z 1989 definiuje związek wyznaniowy jako wspólnotę religijną , zakładaną w celu wyznawania i szerzenia wiary religijnej, posiadającą własny ustrój, doktrynę i obrzędy kultowe .
Tryb założenia
Aby uzyskać wpis do rejestru związków wyznaniowych prowadzonego przez ministra właściwego do spraw wyznań religijnych, ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania wymaga złożenia wniosku przez co najmniej 100 obywateli polskich posiadających pełną zdolność do czynności prawnych. Wnioskodawcy składają listę zawierającą ich notarialnie poświadczone podpisy potwierdzające treść wniosku i deklaracji o utworzeniu kościoła lub innego związku wyznaniowego, imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz rodzaj, serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer PESEL każdego z wnioskodawców. Wnioskodawcy mogą wybrać spośród siebie co najmniej pięcioosobowy komitet założycielski reprezentujący ich w postępowaniu w sprawie wpisu do rejestru. W razie wątpliwości, można też sprawdzić co to takiego kult religijny: Cytat: Kult religijny - wszelkie zachowania i praktyki religijne czynione wobec istoty bądź przedmiotu kultu. Czynności kultowe mają na celu ułatwienie kontaktu oraz wyjednanie przychylności dla człowieka od istot boskich , sił natury czy duchów przodków [ potrzebne źródło ] . Jeden z elementów systemu religijnego . Najczęstsze formy kultu stanowią modlitwa , ofiary, rytualne tańce, śpiewy czy inne sposoby wyrażania wiary . Tutaj nie ma wątpliwości. FSM spełnia wszystkie wymogi aby zostać zarejestrowanym związkiem wyznaniowym- zarówno te ustawowe jak i "encyklopedyczne".
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ |
#120 6 na 6 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Ekspertyza nt. rozsądku | do spaghetti nic nie mam (choć twierdzę, że jedyne dobre spaghetti robione jest przez garofalo). I do ragu alla bolognese nic nie mam.. Ragu potrzebuje grubszego makaronu, do którego może się przykleić, w Bolonii ragu i fettuccine to klasyka, w Toskanii ragu z dzika podaje się z jeszcze szerszymi papardelle. Same spaghetti wymagają lżejszego sosu (na przykład pomidorowego lub oliwy, czosnku i ostrej papryczki).Każdy Włoch ci to powie. Spaghetti bolognese we włoskiej świadomości nie istnieje, a jeśli się je gdziekolwiek podaje, to zagwarantowane, że jest restauracja dla turystów. Jak widzisz, z racji moich zainteresowań i obszernych badań w temacie mam szansę wygrać konkurs na proroka w FSM. Po śmierci zaś zamierzam zostać świętą i zostać wyniesiona na ołtarze  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|