 |
Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w szkołac Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-05-2014 13:11 | Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w szkołac
2 na 2 | Ciekawy wątek: www.racjonalista.pl/forum.php/s,527741#w527813Z cytowanych tam sporych badań (wysoki Impact Factor!!!) Wynika, że nie można wykluczyć, że kilka lub kilkanaście procent mężczyzn rodzi się nie w pełni zdeterminowanymi. W zależności od wpływów z późniejszego życia moga trafić lub nie do orientacji homoseksualnej. Co samo w sobie nie jest czymś złym, ale, za kilkadzieisiąt lat może mieć znaczenie demograficzne. Brak partnerów na mężów itp. Dlatego czy nie warto nie kruszyć kopii i "nie wciskać" do szkół podstawowych mówienia chłopcom lat 11-12 o homoseksualizmie. Czegokolwiek. Zawsze może to być bowiem odebrane jako ewnetualna zachęta do potraktowania wniosków ("ukierunkowanie rzekomo wrodzone - więc i tak pozostane ostatecznie przy mi pisanym") jako uzasadnienia "eksperymenów", a potem przyzwyczajenia w niektórych przypadkach. Pozdrawiam p.s. Dotyczy i tej sytuacji: Niecałe dwa lata temu sondaże w USA po raz pierwszy w historii dały ponad 50% liczbę osób popierających legalizację małżeństw homoseksualnych. Ja też nie mam nic przeciwko temu. Niemniej Obama pozwolił sobie na wystąpienie w roli znawcy natury homo sapiens sapiens w pewnym zakresie. W tym mniejscu konieczny jest wstęp statystyczny: W Szwecji przebadano wszystkich bliźniaków jednojajowych męskich w wieku 20-47 lat. Okazało się, że jest około 800 takich par. Okazało się też, że w przypadku 71 z tych par co najmniej jeden z braci trafił do orientacji homoseksualnej. Sporym zaskoczeniem było to, że w przypadku 64 z tych par do orientacji seksualnej trafił tylko jeden z braci, a drugi nie. Dlatego, nawet w abstrakcie, Szwedzi zdecydowali się napisać, że o trafianiu lub nie do orientacji homoseksualnej decyduje w pewnych przypadkach czynnik (wpływ) społeczny ("social"). Przy tej okazji wspomniano w owym raporcie, że udział orientacji homoseksualnej w odniesieniu do mężczyzn w różnych znanych społecznościach miewał sporą zmienność - od 3% do 20%. Przy okazji wytłumaczę słowo "discordant" zawarte w tabeli wyników. Oznacza tutaj "niezgodny z bratem w aspekcie orientacji". Jest to absolutnie sprzeczne z niefrasobliwą wypowiedzią Obamy, swego czasu, który powiedział, że dowiedział się od jakiegoś eksperta, że "homoseksualizm jest wrodzony". Może w przypadku 60 czy nawet 83% chłopców tak jest ale 17% to nie zero procent! Faktem jest, że potrzeba czasu, żeby te wyniki zostały uwzględnione w budowanych od kilkudziesięciu lat systemach filozoficznych, politycznych czy edukacyjnych. Sprawa takiego czy innego kształtowania czynników społecznych czy edukacyjnych w otoczeniu młodych chłopców może mieć znaczenie demograficzne w krajach o ujemnym przyroście naturalnym (kwestia braku dostatecznej liczby partnerów dla kobiet). Dlatego nie wiem czy Obamę można nazwać obłudnym czy nie? Taka opinia, w tym momencie, była mu "na rękę". Ciekawe czy w Europie też jacyś politycy bywają lub będą w takiej sytuacji? Abstrakt: link.sprin(*)le/10.1007/s10508-008-9386-1Cały raport: behavioral(*)s of sexual behavior.pdf | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej..| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | > Przepraszam, ale my nadal mówimy o Polsce?> Rzeczywistość jest kłamstwemNo to więc mówimy o Polsce zakłamanej. W tym portalu głosi się wielu "uzdrowicieli" ogólnego stanu społecznej niechęci do polityki społecznej rządu. Niestety krytykując trzeba dla równowagi podsunąć pomysł rozwiązania jakiegoś problemu. Nie widzę i nie słyszę. Mam cały czas nadzieję, że taki się pojawi. Za którym pójdę jak w dym.
Ich bin besser als mein Ruf |
#107 2 na 2 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | Przez całe dziesięciolecia LGBT walczyło o swoje prawa. Dziś ich interesy w Polsce reprezentuje (praktycznie, przede wszystkim) Anna Grodzka, która nie jest ani gejem ani lesbijką. Ja nie jestem gejem. Ale ... mój przyjaciel, Gej; Bardzo kumaty facet nie jest tym zachwycony. Wręcz przeciwnie! Ta sytuacja przypomina trochę tę na obrazku co tu załączam (trzeba kliknąć link na dole) Pozdrawiam [Załącznik] |
#108 2 na 2 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | Tęczowe też piękne Pamiętajmy, że (jak zresztą było już w byłym NRD) po ukończeniu 15 roku życia człowiek przestaje być li tylko dzieckiem. I ja w tych dyskusjach nie omawiałem homoseksualisty już ukształtowanego tylko być może (wg badania w Szwecji) elastyczne co poniektóre dzieci. A propos tęczowego "nieba" obrazek - warto kliknąć załącznik bo jest super ! (Neuschwanstein Castle) [Załącznik] |
#109 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | Żeby nie było, że się czepiam. Nie tylko szwedzkie badanie wskazuje na czynnik "social" (u kilkunastu % młodych chłopców) jako decydujący może o ostatecznym ich ukierunkowaniu. Na Wiki możan przeczytać to co załączam tu na dole. Trudno to inaczej wyjaśnić niż tym, że seks (nawet wbrew intencjom) relizowany z udziałem mężczyzny w bardzo młodym wieku chłopca może w końcu stać się odruchwo preferowanym (potem). Zaznaczam ponownie że nie omawiamy tutaj i nie oceniamy ukształtownych już erotycznie ludzi (np w wieku lat 15) tylko naprawdę dzieci (męskie) i tez nie wszystkie tylko jakiś % (np 17). Pozdrawiam [Załącznik] |
| Sygnał (4252 punktów) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | To może jakiś link do tego badania, a nie printscreena z wikipedii ? |
#111 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | > To może jakiś link do tego badania, a nie printscreena z wikipedii ?Tam podano numery - dasz radę  Te szwedzkie badania ugodziły w schematy myślowe pseudo-nowoczesnych guru (co im się wydawało do niedawna że wszystko wiedzą o naturze Homo sapiens sapiens płci męskiej) a tu LIPA!!! Zupełnie tak samo kiedyś nie pasowała innym guru inna prawda (obrazek)  |
#112 2 na 2 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | Znamię czasów i gorącego tematu "gender" [Załącznik] |
#113 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | Niejako w temacie  Raz u księdza kapucyna, tak spowiada się chłopczyna: - Całowałeś? - Całowałem, proszę księdza. - Przecież to rozpusta, całowałeś dziewczę w usta?! - Trochę niżej, proszę księdza. - Jak ja żyję? Całowałeś dziewczę w szyję? - Trochę niżej, proszę księdza. - Co za gust. Całowałeś dziewczę w biust? - Trochę niżej, proszę księdza. - No to weźmy wszystko w kupę, całowałeś dziewczę w dupę? - Niechaj będę potępiony, całowałem z drugiej strony!  |
#114 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | |
#115 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | www.wprost(*)wiazki-partnerskie-i-in-vitro/No to juz przesadził Pan prymas. O ile (w tym watku widać to wyraźnie) jest pewna (naukowa) kontrowersja czy mówić chłopcom w podstawówce o homoseksualizmie [jasne że kontrowersja - jeśli ktoś umie myśleć logicznie i potrafi czytać wyniki linkowanego wcześniej tutaj raportu szwedzkich naukowców], o tyle takie "NIE" to już gruuuuuba przesada!  Pozdrawiam |
#116 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | I czego tu się wstydzić? Wibrator rzecz dla ludzi! Obrazek jak najbardziej związany z tematem, może trochę wybiegający w przyszłość (w Polsce), gdyż można zakładać, że dwie z czterech kobiet widocznych na nim stanowią parę, wspólnie wychowującą tego chłopca. Pozdrawiam.  |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz |
Niby dlaczego "można zakładać, że dwie z czterech kobiet widocznych na nim stanowią parę, wspólnie wychowującą tego chłopca."? Po czym poznajesz, że dwie kobiety przy stoliku są parą? I które to kobiety? Mnie się wydaje, że przy stoliku siedzi matka chłopca, jego babcia oraz dwie siostry. |
#118 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | > Niby dlaczego "można zakładać, że dwie z czterech kobiet widocznych na nim stanowią parę, wspólnie wychowującą tego chłopca."? Po czym poznajesz, że dwie kobiety przy stoliku są parą? I które to kobiety?> Mnie się wydaje, że przy stoliku siedzi matka chłopca, jego babcia oraz dwie siostry. Jak się dobrze wpatrzysz to zobaczysz jeszcze diabła który kusi tego chłopca i pięć aniołów stróżów. Pamiętaj że jest tam jeszcze bóg. Aha....nie przejmuj się jak Twój mózg broni się przed takim myśleniem. To normalne. |
#119 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | co za czasy, dziś już nie wiadomo kto jest zacnym transwestytą a kto piękną kobietą  Oczywiście jest to bardzo ważne (w tym wątku) pytanie. Czy jest sens edukować 11-14 letnich chłopców w szkole o transseksualizmie. Widzę i tu pewne "przeciw" obok "za" z racji ich elastyczności (co do ostatecznego ukierunkowania) udowodnionej w szwedzkich badaniach - linkowanych w pierwszych postach tego wątku. Abstrakt tego badania jest tutaj: link.sprin(*)le/10.1007/s10508-008-9386-1Zwracam uwagę na "social and ..." w końcowych wnioskach abstraktu! Pozdrawiam  |
#120 1 na 1 Kaganek (669 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy warto lansować "europejską" edukację seksualną w sz | Jeżeli chodzi o konwencje o przeciwdziałaniu przemocy ... co została w Sejmie odesłana z poprawkami, to, w kontekście tego wątku (czy w ogóle i - jeśli już - na ile "entuzjastycznie" edukować młodych chłopców w szkole podstawowej o homoseksualizmie ???) kontrowersje zdaniem wielu posłów budzi Art. 14.
Ze względu na zwrot: 'niestereotypowe role płci'
Artykuł 14 - Edukacja
1. Strony podejmują, w stosownych przypadkach, konieczne działania w celu uwzględnienia materiałów dydaktycznych na temat kwestii takich jak równość między kobietami i mężczyznami, niestereotypowe role płci, wzajemny szacunek, rozwiązywanie konfliktów w relacjach interpersonalnych bez użycia przemocy, przemoc wobec kobiet uwarunkowana płcią oraz prawo do integralności osoby, dostosowanych do rozwijanych zdolności uczących się, w formalnych programach zajęć i na wszystkich poziomach edukacji.
2. Strony podejmują konieczne działania w celu promowania zasad, o których mowa w ustępie 1, w nieformalnych obiektach edukacyjnych, jak również w obiektach sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych oraz w mediach
Pozdrawiam p.s. Przypominam pierwszy post wątku, że Szwedom wyszło ze kilkanaście % chłopców jest elastycznych i może równie dobrze trafić do homoseksualizmu jak i do heteroseksualizmu zależnie od wpływów społecznych. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|