Racjonalista - Strona głównaDo treści
Świat powstał z NICZEGO?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
01-12-2014 01:27Brzostowski (7067 punktów)Świat powstał z NICZEGO?
Ocena 2 na 2
Ostatnie dyskusje na temat niezwiązany z wątkiem sprowokowały dyskusje dot. powstania świata z niczego.

Chciałbym ten temat rozwinąć.

Wg mojej wiedzy to tzw. NIC jest określane jako rodzaj pola, potencjału, drgań, itp...

Piszą, że wszechświat powstał spontanicznie, wyłonił się z niczego, wtedy też powstała przestrzeń i wszystkie prawa.

Czym jest to NIC? Czy potraficie przybliżyć tę sprawę?

Intuicyjnie wydaje się bowiem, że tyle masy i energii nie mogło po prostu powstać i już! Jest to bowiem sprzeczne z ... no właśnie naszymi prawami fizyki. Ale czy wówczas mamy jakiekolwiek szanse na rozsadne, już nawet nie badanie, bo niby jak, ale nawet teoretyzowanie, skoro całe nasze spojrzenie, jest "skrzywione" naszymi prawami.

Proszę też o niewtrącanie tutaj spraw boskich, aby nie zaśmiecać dyskusji, skupmy się na sprawach merytorycznych.

Zapraszam do dyskusji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
Hm. Coś jednak musi wtedy robić rzeczywista..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#197
09-12-2014 13:36
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Hm. Coś jednak musi wtedy robić rzeczywista..
Ukrywa się.
.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
Gdzie !?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#199
09-12-2014 13:54
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
W odpowiedzi maceox
> zależy jak zdefiniować "kobiecość". Jeśli istotnym jej elementem
> jest dorosłość intelektualna (..)

Ja tam nie wiem, ale gdzieś słyszałem, że jej istotnym elementem jest to..




Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#200
09-12-2014 13:57
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Gdzie !?
W realu!
.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
>W realu!

Po co?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#202
09-12-2014 14:26
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
W odpowiedzi maceox
Z tą oceną przepraszam, popełniłem błąd - wcisnąłem minusa, zamiast plusa. Błąd już naprawiony

#203
09-12-2014 14:34
 Ocena 1 na 1
maceox (6766 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Z tą ocenę przepraszam, popełniłem błąd - wcisnąłem minusa, zamiast plusa.
W ogóle nie ma za co. Chciałem tylko poznać uzasadnienie, na którym by mi w Twoim przypadku mi zależało.

>Błąd już naprawiony
Moja prośba o uzasadnienie też już wykasowana.

W tej rozmowie z chętnie racjonalistką dostałem już parę minusów, ale to od osób, którzy coś merytorycznie wiedzą na temat wątku i chyba rozumiem ich ból, że im tu rozmowę zaśmiecamy.

#204
09-12-2014 14:44
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
W odpowiedzi maceox
> W tej rozmowie z chętnie racjonalistką dostałem już parę minusów, ale to od
> osób, którzy coś merytorycznie wiedzą na temat wątku i chyba rozumiem ich
> ból, że im tu rozmowę zaśmiecamy.

Mogą nie patrzeć. Co do mnie, trochę zmęczyło mnie podejście kol. Brzostowskiego do praw fizyki. Rozkładaliśmy przecież temat początku wszechświata przez ostatnie tygodnie, a nawet miesiące na czynniki pierwsze. Jeśli jego intuicji co do fizyki nie może rozwiać prof. fizyki Fizyk, to chyba coś jest nie tak. Po prostu nie ma mocnych.

Nawet jak widzę wykład a propos zakrzywiającej się przestrzeni wokół dużych mas Fizyka jest kontestowany jeśli nie przez kol. Brzostowskiego, to przez innych.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,645033#w646222
A przecież to zupełne podstawy fizyki, nawet na wyższej uczelni technicznej takiej, jak moja.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>>W realu!
>Po co?
By zachować incognito.
.

#206
09-12-2014 20:27
 0 na 2
ZbyszekzWarszawy (299 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
> Chciałbym ten temat rozwinąć .
>Wg mojej wiedzy to tzw. NIC jest określane jako rodzaj pola, potencjału, drgań, itp...
>Intuicyjnie wydaje się bowiem, że tyle masy i energii nie mogło po prostu powstać i już ! ... ( Brzostowski )

- Kiedy zaczniesz rozwijać ten temat ? ... ja czekam i czekam , a może już skończyłeś ?

O ile już skończyłeś to zastanów sie teraz nad tym co twoim zdaniem jest możliwe - np czy możliwe jest powstanie jednego atomu wodoru czy helu jako wzorca do powielania na drodze klonowania materii. Jeśli uznasz że jeden atom owszem mógłby powstać spontanicznie to jesteś już ze swoich wątpliwości uleczony.

Tyle masy i energii nie powstało natychmiast w jednym akcie stworzenia - ta materia powstawała lawinowo przez miliardy lat i nadal powstaje nowa bowiem wszechświat wciąż się rozszerza.

(9grudzień2014 -ZbyzszekzWarszawy)

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
>By zachować incognito.

Ktoś się nie ma dowiedzieć?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Ktoś się nie ma dowiedzieć?
Forumowicze.
.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
>Forumowicze.

A kto ma?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#210
10-12-2014 07:12
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Świat powstał z NICZEGO?
W odpowiedzi maceox

>na coś więcej liczyłem.
Kryterium logiczne jest wystarczająco dobre by ocenić zdolności pisana na tym forum. Chyba, że ktoś zna taką prawdę, której nie powinno się tutaj głosić, lub takie kłamstwo, na które jest tu zapotrzebowanie. Tylko w takich przypadkach można etykę uruchamiać, ale czy mamy taki przypadek?

Jeśli nie, to cała moralność to dla nas nic dobrego.
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365