 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-01-2015 20:46 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Nabór nowych moderatorów
5 na 13 | W związku z tym, że formuła forum bez moderacji nie sprawdza się, co widać po znaczącym spadku poziomu na forum, składam wniosek o rozpisanie konkursu na nowych moderatorów. Zgłaszam kandydatury moich trzech faworytów na te stanowiska: 1. niestadnyByły moderator, więc zna robotę. Człowiek który potrafi spojrzeć z dystansem i nie jest zaślepiony żadną ideologią. Wie jak zjednywać sobie ludzi, potrafi spokojem zażegnać konflikt. Człowiek doświadczony, który "z niejednego pieca jadł chleb". 2. chętnie racjonalistkaKobieta, wiadomo, że wśród moderacji powinna być (w ramach równości) co najmniej jedna kobieta. Znakomicie zna zawiłości języka polskiego, więc mogłaby dbać o poziom językowy forum. Potrafi też bezbłędnie wychwycić brak logiki w tekście. 3. Andrzej BogusławskiPan Andrzej to legenda forum, zawsze dokładny i cierpliwy rozmówca, który każdą wypowiedź potrafi poprzeć odpowiednią literaturą (w języku polskim). Człowiek, który odnosi się zawsze merytorycznie do tekstu, nigdy ad personam do interlokutora. Pozdrawiam i czekam na wasze typy  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#1 4 na 4 | pompa (524 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | z tego co wiem, ta chętnie racjonalistka jest nastolatką. Więc bez przesady.
|
#2 10 na 10 | galvani (1345 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | >W związku z tym, że formuła forum bez moderacji nie sprawdza się, co widać po znaczącym spadku >poziomu na forum, składam wniosek o rozpisanie konkursu na nowych moderatorów. Zgłaszam kandydatury >
Koniecznie, nie do zaakceptowania jest chlew jaki zrobilo na forum Racjonalisty kilku religianckich prymitywów. Aroganckie, prostackie buce nie mające nic do zaoferowania poza wyzwiskami i impertynencjami zrobiły pośmiewisko z tego portalu. Wiele czasu nie ma. Miejmy nadzieję, że Naczelny też zareaguje."Prorokuję", że zaraz jedna z tych niemot wyskoczy z kontrpropozycjami. |
#3 1 na 1 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Troszkę głośno zastanawiając się. Czy ta znacząca dysproporcja mężczyzn względem kobiet powiązana jest brakiem jakiejś porządkującej moderacji? Po zaniku moderacji liczba kobiet drastycznie spadła, za wiele nowych nie przybyło, a jeśli to na bardzo krótko. Widoczny jest ten niedobór pań, a ciekawią mnie przyczyny. Oczywiście powiązanie nie jest jakąś świętą prawdą. Pozdrawiam  |
#4 5 na 9 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Popieram kandydaturę chętnie racjonalistki. Jest to osoba szczególnie wyczulona na brak kultury oraz na niemerytoryczność wypowiedzi, nie mówiąc o atakach personalnych. Brak logiki nie jest zabroniony przez regulamin, więc myślę, że nie mamy się czego obawiać.
|
#5 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Chętnie zobaczę jak rozwinie się dyskusja na ten temat. ewentualna moderacja powinna być zróżnicowana ideowo lub składać się z ludzi ponadpodziałowych. Jestem otwarty na dyskusje i propozycje  |
#6 14 na 14 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Popieram kandydaturę Pana Andrzeja Bogusławskiego. Myślę, że jest on odpowiednim kandydatem ze względu na znajomość tego forum od prawie początku - do końca - oby tak się nie stało popieram właśnie go. |
#7 5 na 5 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Aroganckie, prostackie buce nie mające nic do zaoferowania poza wyzwiskami i impertynencjami zrobiły pośmiewisko z tego portalu.Chiałem tylko przypomnieć znaną i bardzo słuszną zasadę: Nikt nas nie skompromituje bardziej, niż uczynimy to sami
|
#8 11 na 11 | farmer (22440 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Popieram kandydaturę chętnie racjonalistki.Chyba w kategorii kierownik zamieszania. Przypomnę że to użytkownik który nigdy nikogo nie ocenił. |
#9 8 na 8 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | Czy możliwe byłoby rozpatrzenie także propozycji dotyczącej przywrócenia możliwości do wypowiadania się przez osoby zablokowane z różnych powodów, danie im powiedzmy trzeciej, czy którejś z kolei szansy? Niech już wtedy istniejąca moderacja pilnując stosowania się do regulaminu "odsieje ziarna od plew" ... Poza tym mile by było widziane uzasadnienie blokady przez moderację, pakiet np. 2 ostrzeżeń, jak to było na początku i regulamin powinien dotyczyć wszystkich bez wyjątku, czyli jakaś forma uczciwych zasad, bo i władzy także trzeba patrzeć na ręce. Czyli chodzi o budowanie jakiejś małej społeczności opartej na zasadach. Pozdrawiam  |
#10 1 na 1 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > czyli jakaś forma uczciwych zasad, bo i władzy także trzeba patrzeć na ręce. Czyli chodzi o budowanie jakiejś małej społeczności opartej na zasadach.Zgadza się, często nowi użytkownicy forum nie zdają sobie sprawy z tego, że te forum jest na pozór forum o zaostrzonym rygorze tzn. ostra krytyka spotyka się z młodzieńczym szaleństwem, co odstrasza młodych i nie do końca racjonalnych ludzi. |
#11 3 na 3 | galvani (1345 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > > Aroganckie, prostackie buce nie mające nic do zaoferowania poza wyzwiskami i impertynencjami zrobiły pośmiewisko z tego portalu.> Chiałem tylko przypomnieć znaną i bardzo słuszną zasadę:> [color=blue]Nikt nas nie skompromituje bardziej, niż uczynimy to sami> Waśnie dlatego potrzebna jest porządna moderacja. Narazie ta pseudoanarchia przyniosła opłakane rezultaty. Mam nadzieję, że zwolennicy teorii spiskowej, że jest to celowe działanie nie mają racji. |
#12 4 na 4 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Zgadza się, często nowi użytkownicy forum nie zdają sobie sprawy z tego, że te forum jest na pozór forum o zaostrzonym rygorze tzn. ostra krytyka spotyka się z młodzieńczym szaleństwem, co odstrasza młodych i nie do końca racjonalnych ludzi.Mi nawet nie chodzi o racjonalnych ludzi, tylko o takich którzy coś nowego i sensownego byli by w stanie wnieść do dyskusji, czyli o troszkę szerszy zbiór. Faktem jest, że np. sensownie o polityce kraju możesz rozmawiać i z wierzącymi. Wystarczy skupić się na rozmowie (przedstawiać argumenty, czy kontrargumenty, jak dyskusja do niczego nie prowadzi to ignorować) i przestrzeganiu zasad, bogów w to nie mieszając.  Pozdrawiam  |
#13 2 na 2 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Nikt nas nie skompromituje bardziej, niż uczynimy to sami > Okej, okej. Czy będzie chciało Ci się pisać z osobami, których zachowanie jest naganne i świadczy o nich samych, ale też o modernizacyjnej formule tego forum na tle innych? Zapewne odpowiedź brzmi: Nie. Zacytowałeś słuszną zasadę, lecz mowa w tym temacie o nieco większej skali, acz - modernizacji. |
#14 5 na 5 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Faktem jest, że np. sensownie o polityce kraju możesz rozmawiać i z wierzącymi. Wystarczy skupić się na rozmowie (przedstawiać argumenty, czy kontrargumenty, jak dyskusja do niczego nie prowadzi to ignorować) i przestrzeganiu zasad, bogów w to nie mieszając.  Nie zrozumiałeś do końca o co mi chodzi. Mówię o silnym zderzeniu młodego użytkownika z doświadczonymi użytkownikami forum - ostrą krytyką która odstrasza. Wcześniej już ten wątek był przytaczany na forum, lecz reakcja była znikoma, gdyż młodzi najzwyczajniej w świecie uciekli z tego forum. Forum które wymiera. |
#15 7 na 7 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Nabór nowych moderatorów | > Nie zrozumiałeś do końca o co mi chodzi. Mówię o silnym zderzeniu młodego użytkownika z doświadczonymi użytkownikami forum - ostrą krytyką która odstrasza. Wcześniej już ten wątek był przytaczany na forum, lecz reakcja była znikoma, gdyż młodzi najzwyczajniej w świecie uciekli z tego forum.Ja nie w sporze, a w dopełnieniu powyższe wyraziłem.  Zgadzam się z tm co napisałeś, a głównie skupiłem się na pojęciu racjonalnego człowieka. Bo dla starych racjonalny może być czymś innym jak dla młodych. Ja sam unikam tego zwrotu, jakiś taki nijaki mi się teraz wydaje. Memetyka dużo zmieniła. Może i w lepszym wytłumaczeniu, o co mi chodzi. Może by jakąś "łagodność" im zagwarantować, choć pamiętam, że mnie tak jakoś ta "brzytwa forum" nie przeszkadzała. Młodzi są inni, otocznie kulturowe się zmienia i "racjonalizm" musi także za tym gonić, aby nie stracić młodych. A i być może, że nie ma na to złotego środka. > Forum które wymiera.Może bardziej forum, które ma tendencję do wymierania. Pozdrawiam  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|