 |
Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-05-2015 08:05 | vifix (2315 punktów) | Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna?
-6 na 10 | Zastanawiam się czy jeśli przyjąć, że mężczyzna jest człowiekiem to czy kobieta nie jest istotą na niższym poziomie rozwoju. Faktem jest, że nie ma czynności, w której mężczyzna nie mógłby wyręczyć kobiety, a jest wiele czynności, które kobieta nie zrobi za mężczyznę. W związku z tym sądzę, że kobieta jest w pewnym sensie ułomną wersją mężczyzny, niepełnosprawnym człowiekiem w relacji do osobników płaci męskiej. W zawodach sportowych kobiety nie rywalizują z mężczyznami bo nie miałyby z nimi żadnych szans (oczywiście mowa o przeciętnej kobiecie i przeciętnym mężczyźnie), dokładnie tak jak niepełnosprawni, którzy nie rywalizują z pełnosprawnymi, bo są na niższym poziomie możliwości i nie mieliby żadnych szans. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..| wsx666 (1067 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > >>Zastanawiam się czy jeśli przyjąć, że mężczyzna jest człowiekiem to czy kobieta nie jest istotą na> >>niższym poziomie rozwoju.> >>Faktem jest, że nie ma czynności, w której mężczyzna nie mógłby wyręczyć kobiety, a jest wiele> >>czynności, które kobieta nie zrobi za mężczyznę.> >>W związku z tym sądzę, że kobieta jest w pewnym sensie ułomną wersją mężczyzny, niepełnosprawnym> >>człowiekiem w relacji do osobników płaci męskiej.> >>W zawodach sportowych kobiety nie rywalizują z mężczyznami bo nie miałyby z nimi żadnych szans> >>(oczywiście mowa o przeciętnej kobiecie i przeciętnym mężczyźnie), dokładnie tak jak> >>niepełnosprawni, którzy nie rywalizują z pełnosprawnymi, bo są na niższym poziomie możliwości i nie> >>mieliby żadnych szans.> >Bóg stworzył kobietę z żebra mężczyzny.Kropka wszystko w temacie, szach mat feministki.> Oto kwit całej sprawy. Powiedz mi dlaczego Bóg stworzył mężczyznę ze śmieci jaki miał pod ręką, a do stworzenia kobiety potrzebował żebra już istniejącego mężczyzny? Brak koncepcji w tworzeniu, czy też zabawa w możliwości tworzenia życia? A co z DNA kobiety przejętym od Adama? Toć oni byli (Adam i Ewa) podobni do siebie więcej jak bliźniaki. Zaprzeczasz może istnieniu DNA? Szach mat dla wsx666.> Ich bin besser als mein RufTo był żart oczywiście...nie domyśliłeś się ? Pozdrawiam.  |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > Z tym akurat nie mogę się zgodzić. Na samym początku padło pytanie o to czy kobieta jest gorsza od mężczyzny. Załóżmy dla uproszczenia, że kobiety charakteryzują się jedynie większą empatią, a mężczyźni jedynie siłą fizyczną. Bez choćby próby określenia która z tych cech jest bardziej przydatna w życiu codziennym, nie będziemy w stanie wydać werdyktu co do wyższości jednej płci nad drugą.Tylko, że tutaj nie chodzi o żaden werdykt, tylko opinię osób, które chciałyby się wypowiedzieć. Chcesz na forum internetowym tworzyć jakiś konsensus? Ale czy empatia nie jest rzeczą intelektu, tak jak inne cechy ludzkie? Jeśli jest, to one wszystkie zamykają się w klamrze intelektu, która pewnie będzie równa dla kobiety i mężczyzny (po zbilansowaniu) bo każda z płci ma swoje właściwości. Ja na początku nie pisałem o szansach przetrwania ale o czynnościach, która jedna z płci może wykonać za drugą. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > A tam rozpaczają, granice są otwarte.No proszę i wszystkie problemy rozwiązane. Kto by się bał Kaczyńskiego. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > Z tymi poważnymi tematami to trochę przesadziłeś. Weźmy na przykład ten wątek...A co w nim mało poważnego? Jest nawet informacja o tym w wiki pl.wikiped(*)szości_mężczyznPoza tym widziałeś kiedyś kobiety gdybające nad efektywnością powrotu do parytetu złota? |
| Grotek (3 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? |
> Że niby kobiety są bardziej wytrzymałe psychicznie?> Myślę że w niektórych sytuacjach, znacznie większy odsetek kobiet zniósł by o wiele lepiej stres związany np z niemowlęciem które płacze w chorobie 16 godz na dobę. Oczywiście nie uważam że panie są wytrzymalsze psychicznie od samców we wszystkich sytuacjach jakie spotykają nas każdego dnia. W czasach w których na pożywienie trzeba było polować, ogień krzesać a rządził silniejszy mężczyzna za pewne miał p rzewagę nad kobietą ale teraz kiedy wszystko się zmieniło... żywność kupujemy w sklepie, mamy zapalniczki,zapałki, prąd itp ciężko jest mi zauważyć wyrazną przewagę rozwoju mężczyzn, my mamy swoje plusy i minusy, tak samo jest z kobietami. Oczywiście są to tylko moje subiektywne założenia które pod wpływem jakiś argumentów mogą ulec zmianie. Teraz polukruję, temat bardzo mnie zaciekawił. |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > To był żart oczywiście...nie domyśliłeś się ? Pozdrawiam.>  Żart może i dobry dla Ciebie, tyle że niezrozumiały. Pomijam tworzenie postów o tym charakterze, będących już tematycznie dziwaczne. Żarty są wtedy dobre, gdy są zrozumiałe przez większość, nie uwłaczające personalnie nikomu, czyli z półki humoru sytuacyjnego, a jeszcze lepiej umieć śmiać się z siebie samego (np. ze swoich lub narodowych przywar i niedoskonałości), lecz trzeba mieć do tego umiejętność samokrytycznego spojrzenia. Widocznie należę do mniejszości, która nie rozumie siermiężnego, plebejskiego poczucia humoru. Taka moja wada. Niestety zepsułeś wszystko, co z żartem miałoby być związane tu cyt. > "Bóg stworzył kobietę z żebra mężczyzny. Kropka wszystko w temacie, szach mat feministki."Zaiste trzeba mieć ""oryginalne" poczucie "humoru". Dla mnie brzmi jak kategoryczne stwierdzenie nie znoszące żadnego sprzeciwu. Toć taka wypowiedź nie stała nawet obok półki z żartami. Pozdrawiam.
Ich bin besser als mein Ruf |
#97 1 na 1 | wsx666 (1067 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > >To był żart oczywiście...nie domyśliłeś się ? Pozdrawiam.> >  > Żart może i dobry dla Ciebie, tyle że niezrozumiały. Pomijam tworzenie postów o tym charakterze, będących już tematycznie dziwaczne. Żarty są wtedy dobre, gdy są zrozumiałe przez większość, nie uwłaczające personalnie nikomu, czyli z półki humoru sytuacyjnego, a jeszcze lepiej umieć śmiać się z siebie samego (np. ze swoich lub narodowych przywar i niedoskonałości), lecz trzeba mieć do tego umiejętność samokrytycznego spojrzenia. Widocznie należę do mniejszości, która nie rozumie siermiężnego, plebejskiego poczucia humoru. Taka moja wada. Niestety zepsułeś wszystko, co z żartem miałoby być związane tu cyt.> >"Bóg stworzył kobietę z żebra mężczyzny. Kropka wszystko w temacie, szach mat feministki."> Zaiste trzeba mieć ""oryginalne" poczucie "humoru". Dla mnie brzmi jak kategoryczne stwierdzenie nie znoszące żadnego sprzeciwu. Toć taka wypowiedź nie stała nawet obok półki z żartami. Pozdrawiam.> Ich bin besser als mein Ruf"Why so serious ???" Trzeba mieć dystans do poglądów innych ludzi, moim zdaniem nie można w nieskończoność prowadzić takich jałowych dyskusji pod wątkami jak niejednokrotnie widuje się tu na forum. Być może właśnie jestem posiadaczem oryginalnego poczucia humoru i fakt, nie każdy lubi i jest w stanie zrozumieć dane poczucie. Rozbawiłeś mnie natomiast tu cyt. "plebejskiego poczucia humoru". HAhaha...Pan wywodzi się z klasy wyższej? Daleko Panu do plebsu? W jakiej półce, niszy społecznej się Pan plasuje...z czego Wy tam się śmiejecie? Dobre...Pozdrawiam. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | |
#99 1 na 1 | vifix (2315 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > >To, że nie potrafisz odróżnić faktów od własnych ocen> Mógłbyś te moje oceny zacytować?"Wyższość homo sapiens nie polega na żadnej empatii czy innych bzdetach, ale na najwyższej w przyrodzie inteligencji. A już męskie mierzenie się z kobietą na masę ciała i siłę, co proponował autor wątku nieuchronnie doprowadzi nas do wniosku, że nie tylko kobieta ale i mężczyzna stoi niżej od np goryla." "no ale dopiero od 14 roku życia, jest to więc kwestia hormonalna, tzn. potencjał kobiety i mężczyźni mają równy." > Tak jest z każdą ludzką cechą, ale nie z tego powodu goryle nie budują stadionów.I miedzy innymi dlatego nie o gorylach tu mowa, tylko o różnicach miedzy płciami. > >Potencjalnie to może za 1 000 000 lat będziemy podróżować w czasie.> Hipotetycznie raczej.Bo Twoje komentarze są hipotetycznym wróżeniem z fusów o równości potencjału kobiety i mężczyzny. |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > >>To był żart oczywiście...nie domyśliłeś się ? Pozdrawiam.> >>  > >Żart może i dobry dla Ciebie, tyle że niezrozumiały. Pomijam tworzenie postów o tym charakterze, będących już tematycznie dziwaczne. Żarty są wtedy dobre, gdy są zrozumiałe przez większość, nie uwłaczające personalnie nikomu, czyli z półki humoru sytuacyjnego, a jeszcze lepiej umieć śmiać się z siebie samego (np. ze swoich lub narodowych przywar i niedoskonałości), lecz trzeba mieć do tego umiejętność samokrytycznego spojrzenia. Widocznie należę do mniejszości, która nie rozumie siermiężnego, plebejskiego poczucia humoru. Taka moja wada. Niestety zepsułeś wszystko, co z żartem miałoby być związane tu cyt.> >>"Bóg stworzył kobietę z żebra mężczyzny. Kropka wszystko w temacie, szach mat feministki."> >Zaiste trzeba mieć ""oryginalne" poczucie "humoru". Dla mnie brzmi jak kategoryczne stwierdzenie nie znoszące żadnego sprzeciwu. Toć taka wypowiedź nie stała nawet obok półki z żartami. Pozdrawiam.> > Ich bin besser als mein Ruf> "Why so serious ???" Trzeba mieć dystans do poglądów innych ludzi, moim zdaniem nie można w nieskończoność prowadzić takich jałowych dyskusji pod wątkami jak niejednokrotnie widuje się tu na forum. Być może właśnie jestem posiadaczem oryginalnego poczucia humoru i fakt, nie każdy lubi i jest w stanie zrozumieć dane poczucie. Rozbawiłeś mnie natomiast tu cyt. "plebejskiego poczucia humoru". HAhaha...Pan wywodzi się z klasy wyższej? Daleko Panu do plebsu? W jakiej półce, niszy społecznej się Pan plasuje...z czego Wy tam się śmiejecie? Dobre...PozdrawiamOdpowiem Twoim cytatem: > "To był żart oczywiście...nie domyśliłeś się ?"Szkoda. Ale dobrze że się uśmiałeś. Powiem inny, setny bym powiedział żart. Ostatnie, komisyjne badanie w psychiatryku pacjenta mającego już opuścić szpital. Przewodniczący komisji lekarskiej, tytułowany profesorem, lubił sprawdzać rozumowania w abstrakcyjnych sytuacjach. Pyta więc pacjenta: -Proszę pana. Wychodzi pan na niedzielny spacer i jest pan świadkiem tragicznego wypadku na ulicy, gdzie urwane drzwi od samochodu odpadają i siłą rozpędu odfruwają ocinając głowę przypadkowemu przechodniowi. Rzeczona ofiara jednak wstaje, bierze głowę pod pachę i idzie do najbliższej przychodni w celu jej przyszycia. Co tu się nie zgadza w mojej opowieści? Pacjent się zamyśla i nagle podrywa się do odpowiedzi. -Panie profesorze, mówi pan że to było w niedziele? NIEMOZLIWE! W niedziele przychodnie nie pracują. Sądzę, że kawał dorósł do Twych wysublimowanych wymagań oryginalności. Tylko....z czego tu się śmiać? Ale możesz go sprzedawać dalej w towarzystwie rozumiejącym takie "kawały". I nie rób na siłę z siebie infantylnego patafiana. Pozdrawiam. Acha! Nie reaguję już na Twoje uwagi.
Ich bin besser als mein Ruf |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? |
> >>To, że nie potrafisz odróżnić faktów od własnych ocen> >Mógłbyś te moje oceny zacytować?> "Wyższość homo sapiens nie polega na żadnej empatii czy innych bzdetach, ale na najwyższej w przyrodzie inteligencji. A już męskie mierzenie się z kobietą na masę ciała i siłę, co proponował autor wątku nieuchronnie doprowadzi nas do wniosku, że nie tylko kobieta ale i mężczyzna stoi niżej od np goryla."No a tekst bezpośrednio poprzedzający mój komentarz, że takie są fakty pominąłeś, bo ten akurat się na przykład mojej oceny nie nadawał... Takie są fakty.  > >Tak jest z każdą ludzką cechą, ale nie z tego powodu goryle nie budują stadionów.> I miedzy innymi dlatego nie o gorylach tu mowa, tylko o różnicach miedzy płciami.Oraz dokładnie dlatego w badaniu wyższości rozwojowej płci nie ma racji bytu kryterium siły. Bo choć siła fizyczna różni płcie, to jej wielkość nie dowodzi osiągnięcia wyższości w rozwoju. Bo goryle z racji siły budowałyby stadiony nawet szybciej od ludzi, ale zbudowanie stadionu wymaga inteligencji. I to dlatego postuluję, by badać nie siłę, lecz inteligencję. > Bo Twoje komentarze są hipotetycznym wróżeniem z fusówMoje komentarze wróżeniem z fusów są jeno hipotetycznie.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| wsx666 (1067 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > >>>To był żart oczywiście...nie domyśliłeś się ? Pozdrawiam.> >>>  > >>Żart może i dobry dla Ciebie, tyle że niezrozumiały. Pomijam tworzenie postów o tym charakterze, będących już tematycznie dziwaczne. Żarty są wtedy dobre, gdy są zrozumiałe przez większość, nie uwłaczające personalnie nikomu, czyli z półki humoru sytuacyjnego, a jeszcze lepiej umieć śmiać się z siebie samego (np. ze swoich lub narodowych przywar i niedoskonałości), lecz trzeba mieć do tego umiejętność samokrytycznego spojrzenia. Widocznie należę do mniejszości, która nie rozumie siermiężnego, plebejskiego poczucia humoru. Taka moja wada. Niestety zepsułeś wszystko, co z żartem miałoby być związane tu cyt.> >>>"Bóg stworzył kobietę z żebra mężczyzny. Kropka wszystko w temacie, szach mat feministki."> >>Zaiste trzeba mieć ""oryginalne" poczucie "humoru". Dla mnie brzmi jak kategoryczne stwierdzenie nie znoszące żadnego sprzeciwu. Toć taka wypowiedź nie stała nawet obok półki z żartami. Pozdrawiam.> >> Ich bin besser als mein Ruf> >"Why so serious ???" Trzeba mieć dystans do poglądów innych ludzi, moim zdaniem nie można w nieskończoność prowadzić takich jałowych dyskusji pod wątkami jak niejednokrotnie widuje się tu na forum. Być może właśnie jestem posiadaczem oryginalnego poczucia humoru i fakt, nie każdy lubi i jest w stanie zrozumieć dane poczucie. Rozbawiłeś mnie natomiast tu cyt. "plebejskiego poczucia humoru". HAhaha...Pan wywodzi się z klasy wyższej? Daleko Panu do plebsu? W jakiej półce, niszy społecznej się Pan plasuje...z czego Wy tam się śmiejecie? Dobre...Pozdrawiam> Odpowiem Twoim cytatem:> >"To był żart oczywiście...nie domyśliłeś się ?"> Szkoda. Ale dobrze że się uśmiałeś.> Powiem inny, setny bym powiedział żart.> Ostatnie, komisyjne badanie w psychiatryku pacjenta mającego już opuścić szpital.> Przewodniczący komisji lekarskiej, tytułowany profesorem, lubił sprawdzać rozumowania w abstrakcyjnych sytuacjach. Pyta więc pacjenta:> -Proszę pana. Wychodzi pan na niedzielny spacer i jest pan świadkiem tragicznego wypadku na ulicy, gdzie urwane drzwi od samochodu odpadają i siłą rozpędu odfruwają ocinając głowę przypadkowemu przechodniowi. Rzeczona ofiara jednak wstaje, bierze głowę pod pachę i idzie do najbliższej przychodni w celu jej przyszycia. Co tu się nie zgadza w mojej opowieści?> Pacjent się zamyśla i nagle podrywa się do odpowiedzi.> -Panie profesorze, mówi pan że to było w niedziele? NIEMOZLIWE! W niedziele przychodnie nie pracują.> Sądzę, że kawał dorósł do Twych wysublimowanych wymagań oryginalności. Tylko....z czego tu się śmiać? Ale możesz go sprzedawać dalej w towarzystwie rozumiejącym takie "kawały". I nie rób na siłę z siebie infantylnego patafiana. Pozdrawiam. Acha! Nie reaguję już na Twoje uwagi.> Ich bin besser als mein RuSzczerze? Nie reaguj....w dupie to mam. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > No a tekst bezpośrednio poprzedzający mój komentarz, że takie są fakty pominąłeś, bo ten akurat się na przykład mojej oceny nie nadawał... Takie są fakty.  O czym Ty piszesz? Podsumowałaś cały swój komentarz pisząc, że takie są fakty. Dlaczego miałbym pomyśleć, że odnosi się to od jakiś pojedynczych fragmentów? > Oraz dokładnie dlatego w badaniu wyższości rozwojowej płci nie ma racji bytu kryterium siły. Bo choć siła fizyczna różni płcie, to jej wielkość nie dowodzi osiągnięcia wyższości w rozwoju. Bo goryle z racji siły budowałyby stadiony nawet szybciej od ludzi, ale zbudowanie stadionu wymaga inteligencji. I to dlatego postuluję, by badać nie siłę, lecz inteligencję.Ty nadal nic nie rozumiesz. Może z jakiegoś powodu według Ciebie nie dowodzi to wyższości mężczyzn, Twoja ocena, Twoja sprawa. Natomiast nie o tym był temat. Ja niczego nie pisałem o innych gatunkach. Oczywiście, że inteligencja zapewnia przewagę nad innymi gatunkami, ale ja porównuje osobniki jednego gatunku by porównać ich wartość. Naprawdę ciężko to zrozumieć? |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? |
> Dlaczego miałbym pomyśleć, że odnosi się to od jakiś pojedynczych fragmentów?Dlatego, że skoro sam w mojej wypowiedzi wyróżniłeś i oceny ,i fakty, sam też odpowiadasz za własne zignorowanie tego swojego rozróżnienia. > Oczywiście, że inteligencja zapewnia przewagę nad innymi gatunkami, ale ja porównuje osobniki jednego gatunku by porównać ich wartość.Inteligencja to cecha osobnicza, dlatego porównywać wg tego kryterium można wartość grup osobniczych dowolnie zdefiniowanych, czyli nie tylko należących do wskazanego gatunku, ale i szczegółowiej, np. do płci wskazanego gatunku.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Kobieta jest na niższym stopniu rozwoju niż mężczyzna? | > Dlatego, że skoro sam w mojej wypowiedzi wyróżniłeś i oceny ,i fakty, sam też odpowiadasz za własne zignorowanie tego swojego rozróżnienia.Ja niczego nie zignorowałem. To, że Ty nie potrafisz właściwie umieścić zdań w swojej wypowiedzi, to już Twój problem. > Inteligencja to cecha osobnicza, dlatego porównywać wg tego kryterium można wartość grup osobniczych dowolnie zdefiniowanych, czyli nie tylko należących do wskazanego gatunku, ale i szczegółowiej, np. do płci wskazanego gatunku.Bardzo dobrze to ujęłaś. MOŻNA ale nie trzeba. Jak Ci coś nie pasuje, to zawsze możesz o tym napisać lub założyć własny temat o takiej tematyce. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|