Racjonalista - Strona głównaDo treści
ZBAWIAJMY ŚWIAT

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-10-2015 19:08Maria-Magdalena (-55 punktów)ZBAWIAJMY ŚWIAT
Ocena -1 na 7
Jak zbawić świat? Trzeba zacząć od siebie, czyli pokonać samego siebie. Nie jest to łatwe, szczególnie wtedy, gdy jest nam ze sobą dobrze. Ale czy innym jest z nami dobrze? "Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego". Mt 22,39
Ale czy my siebie kochamy? Czy umiemy rozpoznać co jest dla nas dobre, a co być może nam szkodzi - naszemu ciału? Naszej duszy? Na ile jesteśmy mocni, aby "stawić czoła" złu, które nas otacza? Na ile jesteśmy zdolni aby otworzyć się na "nowe" i gotowi aby zmienić wszystko na lepsze? Na ile jesteśmy otwarci aby uwierzyć, że wszystko jest możliwe "w tym, który nas umacnia"?
Bóg Wszechmocny i Wszechmogący, który wszystko może, On nas uzdatnia, umacnia i prowadzi do zbawienia. Bóg jest miłością i nie ma nic bardziej pożądanego i niezbędnego - nic bardziej upragnionego i oczekiwanego jak miłość. Bez niej nie ma czystości, doskonałości, bezpieczeństwa i wolności.
W niej zawarte są wszystkie kardynalne wartości. Miłość to silna broń przed wszelkim złem, bo zawatre jest w niej wszelkie dobro. Bez miłości człowiek jest jak "...miedź brzęcząca, albo cymbał brzmiący ...... jest niczym..." Św Paweł. Pierwszy List do Koryntian. Hymn o miłości 13 1-2.
Bądź czystą miłością. Bądź darem dla drugiego człowieka, a nie jego oprawcą.
Maria - Magdalena.
Maria - Magdalena, to symbol miłości i miłosierdzia Boga, a nade wszystko Jego sprawiedliwości. "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nią kamień"J.8,7
Jak łatwo nam oceniać drugiego człowieka - niejednokrotnie określając go w/g swojego wyobrażenia, często mającego sie nijak do rzeczywistości. Najbardziej zaciekle piętnujemy tego, w którym dostrzegamy choćby cień naszych przywar. Im bardziej nas drażni, tym więcej w nas; podobnego zachowania, reakcji, sposobu myślenia. Często nie jesteśmy świadomi, że właśnie tak to funkcjonuje. Przy odrobinie dobrej woli,
znajdujemy w sobie te drażniące nas cechy. Może nam w tym pomuc ktoś bliski - często przebywający obok. Może zauważa je, a może już na nie awracał uwagę? Ale czy my lubimy krytyczne uwagi? Czy potrafimy je przyjąć jako zbawienne? Czy chcemy się od nich uwolnić? To wymaga trochę wysiłku ; skupienia, analizy
i rozważania. Zagłebienia się w sobie z otwartością na zmianę. Wymaga to pokory - tak cennej, a tak niepożądanej.
Może warto spróbować dla dobra wspólnego. Maria - Magdalena
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..
#1
23-10-2015 19:30
 Ocena 4 na 8
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
>"Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nią kamień"J.8,7


Drobner, pierwszy! (nawet przed MatkoBosko!)

#2
23-10-2015 20:16
 Ocena-1 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
www.youtube.com/watch?v=ChDkLWSeT24


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#3
23-10-2015 20:18
 Ocena 6 na 6
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
No i mamy Świętą Trójcę i Marię Magdalenę do kompletu.
Oj będzie się działo.

#4
23-10-2015 20:30
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
Cytat:
Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT'

#1
Ależ Duchu! Nieładnie! i Nieroztropnie!

Ja tylko zwalczam 'ślepą' i 'fałszywą' i 'bałwochwalczą' religię opartą na 'wiedzy'.

Zresztą już jej i tak nie ma, bo je wszystkie zlikwidowałeś, 'zamknąłeś'.

To jak to jest: 'ja z Tobą, a Ty przeciwko mnie'?

#2
>www.youtube.com/watch?v=ChDkLWSeT24

Może dla Ciebie taki wpis jest nowością - i podchodzisz ufnie do tej religii.

Ja osobiście utraciłem ufność do tej religii już prawie 2 tysiące lat temu...

Drobner, Matuzalem Drobner

#5
23-10-2015 20:38
 Ocena 5 na 5
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>www.youtube.com/watch?v=ChDkLWSeT24
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Gustaw Holoubek dobrym aktorem i przystojnym mężczyzną był. Na szczęście nie musimy przyjmować za prawdę wszystkiego, co mówią dobrzy aktorzy czy też przystojni mężczyźni.

#6
23-10-2015 21:20
 Ocena 2 na 4
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
>Jak zbawić świat?
Uwolnić go od kłamstwa.
>Trzeba zacząć od siebie, czyli pokonać samego siebie.
Pokonać w sobie to, co złe.
>Nie jest to łatwe, szczególnie wtedy, gdy jest nam ze sobą dobrze. Ale czy innym jest z nami dobrze? "Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego". Mt 22,39
To błędna myśl, bo jeśli ktoś jest sadomasochistą to specyficznie siebie kocha i bliźniemu taki rodzaj "miłości" może nie odpowiadać.
>Ale czy my siebie kochamy?
Większość ludzi siebie kocha, mało jest takich, którzy siebie nienawidzą.
>Czy umiemy rozpoznać co jest dla nas dobre, a co być może nam szkodzi - naszemu ciału? Naszej duszy?
Trzeba uważnie rozpoznawać i dobre pielęgnować, złe usuwać.
>Na ile jesteśmy mocni, aby "stawić czoła" złu, które nas otacza?
Ważniejsze jest to, na ile jesteśmy mocni, aby "stawić czoła" złu w sobie. Ludzie oświeceni duchowo wyrzucili zło z siebie, a zło świata piętnują.
>Na ile jesteśmy zdolni aby otworzyć się na "nowe" i gotowi aby zmienić wszystko na lepsze?
Na tyle, na ile potrafimy odrzucić egocentryzm i przyjąć postawę decentracji.
pl.wikipedia.org/wiki/Decentracja
>Na ile jesteśmy otwarci aby uwierzyć, że wszystko jest możliwe "w tym, który nas umacnia"?
Nie wiadomo czy Bóg istnieje, powinniśmy polegać na sobie.
>Bóg Wszechmocny i Wszechmogący, który wszystko może, On nas uzdatnia, umacnia i prowadzi do zbawienia.
Nie ma Boga Wszechmogącego, jeśli jest to tylko Wszechmocny.
>Bóg jest miłością i nie ma nic bardziej pożądanego i niezbędnego - nic bardziej upragnionego i oczekiwanego jak miłość. Bez niej nie ma czystości, doskonałości, bezpieczeństwa i wolności. W niej zawarte są wszystkie kardynalne wartości. Miłość to silna broń przed wszelkim złem, bo zawatre jest w niej wszelkie dobro. Bez miłości człowiek jest jak "...miedź brzęcząca, albo cymbał brzmiący ...... jest niczym..." Św Paweł. Pierwszy List do Koryntian. Hymn o miłości 13 1-2. Bądź czystą miłością. Bądź darem dla drugiego człowieka, a nie jego oprawcą. Maria - Magdalena.
>Maria - Magdalena, to symbol miłości i miłosierdzia Boga, a nade wszystko Jego sprawiedliwości. "Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nią kamień"J.8,7
Absolutną Prawdą jest Miłość.
>Jak łatwo nam oceniać drugiego człowieka - niejednokrotnie określając go w/g swojego wyobrażenia, często mającego sie nijak do rzeczywistości. Najbardziej zaciekle piętnujemy tego, w którym dostrzegamy choćby cień naszych przywar. Im bardziej nas drażni, tym więcej w nas; podobnego zachowania, reakcji, sposobu myślenia. Często nie jesteśmy świadomi, że właśnie tak to funkcjonuje.
Mądre słowa.
>Przy odrobinie dobrej woli, znajdujemy w sobie te drażniące nas cechy. Może nam w tym pomuc ktoś bliski - często przebywający obok. Może zauważa je, a może już na nie awracał uwagę? Ale czy my lubimy krytyczne uwagi? Czy potrafimy je przyjąć jako zbawienne? Czy chcemy się od nich uwolnić? To wymaga trochę wysiłku ; skupienia, analizy i rozważania. Zagłebienia się w sobie z otwartością na zmianę. Wymaga to pokory - tak cennej, a tak niepożądanej.
Inni mogą pomóc, wskazać drogę, ale przemiany siebie można dokonać tylko samemu, w swoim Sercu i Umyśle.
>Może warto spróbować dla dobra wspólnego. Maria - Magdalena
Dla dobra wspólnego i własnego.
Pozdrawiam. Duch Prawdy


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#7
23-10-2015 21:30
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Zielony Tygrys
#1
Zgodnie ze zdaniem H., utraciwszy ufność, mówię wprost co spowodowało utratę zaufania.

#2
Jeśli obnażyłem oszustwa oszusta, to już nie przejmuję się jego opiniami.
Może na mnie złorzeczyć.
Może mnie nazywać 'chamem'.
Może mi punktów ujmować.

#3 (BTW)
>No i mamy Świętą Trójcę i Marię Magdalenę do kompletu.

Oj, nie! Zauważ, że tu nie ma Trójcy.
Panbucek tu jest wprawdzie, ale coś Jezusicka nie ma! I Świętego Gołębia nie ma.
I MaryiZawszeD też nie ma, łomatkobosko.
Mało toto katolickie 'cóś' na mój nos.

Być może nieopatrznie napisałem do DuchaPrawdy dzisiaj 10:26:
Cytat:
Ilu normalnych Cię zrozumiało...
Może zechcą złożyć tu listy uwierzytelniające...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,680162#w682255

Dla niepoznaki nieco 'nieortodoksyjne' z Naukami DuchaPrawdy

Zgaduję:
to jest jakaś koleżanka DuchaPrawdy, która postanowiła go wesprzeć na fR:
- kolejny debilnie 'namaszczony' i 'nawiedzony' nick;
- nadzwyczaj szybka reakcja DuchaPrawdy;
- DuchPrawdy broniący 'ślepej' religii, którą zwalcza;
- w tekście perseweracyjne "miłość, miłość, miłość";
- symbolem miłości nie jest Gołębiem bzyknięta Maryjka tylko Sasha Grey antyku...
[[- łagodne, lekutkie 'strofowanie' przedstawicielki 'fałszywej' i 'ślepej' religii przez bezkompromisowego dotychczas DuchaPrawdy: tu,poniżej www.racjonalista.pl/forum.php/s,682333#w682347]]
to poszlaki, które trzeba wziąć pod uwagę.
Zgaduję tylko. Nie jestem ani jasnowidzem, ani ZbyszkiemzTelepnietąLampą, więc mogę się mylić.

Może rodzi się przysłowie: Gdzie D...uch nie może, tam babę pośle...
Ano, zobaczymy

Drobner, od oszustów usłyszeć "cham" - to komplement

#8
23-10-2015 21:39
 Ocena 6 na 8
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Drobner
Może opacznie zrozumiałam Holoubka ale leci lista trójki

Trójca jest jak najbardziej: Duch Prawdy, Brzostowski i ZbyszekzWarszawy. Nawet i czwarty jest Jacek Przypadek.

Też się zastanawiam któż to pojawił się (podwojony?) pod tym, jakże kuszącym, nickiem.

#9
23-10-2015 21:55
 Ocena 5 na 5
farmer (22440 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>Może opacznie zrozumiałam Holoubka ale leci lista trójki
>Trójca jest jak najbardziej: Duch Prawdy, Brzostowski i ZbyszekzWarszawy. Nawet i czwarty jest Jacek Przypadek.
>Też się zastanawiam któż to pojawił się (podwojony?) pod tym, jakże kuszącym, nickiem.

Maria jest od BOGA Wszechmocnego i Wszechmogącego
Duch jest od BOGA Wszechmocnego.
Brzostowski to nie wiem...ale chyba jakiś Logiczny ale już nie pamiętam czy Wszechmogący.
Zbyszek od spraw trudnych utajnionych i wojen światowych.
Jacek to nie wiem
Prawie nie odzywa się nikt od ODYNA. A Odyn obiecał że nie będzie Lodowych Gigantów i ich nie ma.

#10
23-10-2015 21:58
 Ocena 6 na 6
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi farmer
Ja jestem od Neptuna i Latającego Potwora Spagetti.
Przesłanie obydwóch jest proste: jedz, pij i ciesz się, że (jeszcze) żyjesz.
No i oczywiście: nie bądź dupkiem.

#11
23-10-2015 22:02
 Ocena 8 na 8
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi? Bogów są tysiące i cytowanie fragmentów z każdej mitologii zaciemnia sens wypowiedzi. Ktoś może posłużyć się najobszerniejszym (i starszym od biblii) pismem świętym na tej planecie- zbiorem Upaniszad i odgadniesz o co chodzi?
Chciałaś powiedzieć, że trzeba szanować innych ludzi i mieć dystans do samego siebie? Chciałaś powiedzieć żeby nie dać się nabrać religiom i nie zacząć zabijać innych w imię "prawdy religijnej"? Aby to wyrazić wystarczy język polski i kilka zdań.

#12
23-10-2015 22:16
 Ocena 1 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Paolo Monstro
>Bogów są tysiące
Bóg jest jeden, wyobrażeń Boga są tysiące.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#13
23-10-2015 22:28
 Ocena 1 na 1
lusaka (178 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
>Jak zbawić świat?

Może lepiej by pasowało ,, Jak zmienić świat''- na lepsze?
Świata zewnętrznego nie zmienimy, możemy natomiast zmienić nasz postrzegany świat, rzeczywistości którą my sami tworzymy i widzimy. Nadzieja na to że świat się zmieni, bo ludzie zaczną postrzegać go po przez jeden tunel rzeczywistości... Jest to utopia.

#14
23-10-2015 22:28
 Ocena 5 na 5
farmer (22440 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>Ja jestem od Neptuna i Latającego Potwora Spagetti.
>Przesłanie obydwóch jest proste: jedz, pij i ciesz się, że (jeszcze) żyjesz.
>No i oczywiście: nie bądź dupkiem.

Ja jestem od siebie i jem kaszankę bez przesłania. A Neptun czy tam Posejdon to pechowiec.
Ojciec go połknął a potem miał pecha przy losowaniu stołków. A na koniec robił za frajer u jakiegoś Króla.

Mowa nienawiści....

#15
23-10-2015 22:39
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: ZBAWIAJMY ŚWIAT
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Bóg jest jeden

Znowu piszesz twierdzenie orzekające, kategorycznie oznajmiające istnienie 'boga'.
To 'jest', czy 'nie jest'?

Napisz do Paolo Monstro od razu, że 'nie wiesz'.
Może to wyglądać na przykład tak:
"Nie wiem, czy bóg jest jeden".

I wytłumacz mu później, że wypowiedzi "Bóg jest jeden" i "Nie wiem, czy bóg jest jeden" oznaczają dokładnie to samo w Twojej "Religii Prawdy".
Tak jak nam tłumaczyłeś.
Taki jest Twój cel przecież, nieprawdaż?
Podaj go od razu, nie certol się.

Chyba , że wiesz. Wtedy to zupełnie co innego!

Drobner, jest jeden


Duch Prawdy: >Znam odpowiedzi na wszystkie pytania.
Drobner: >Pytam: "Czy bóg istnieje?"
Duch Prawdy: >Nie wiem.
---
Duch nie zna odpowiedzi na więcej pytań:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,680868

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365