 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-10-2015 19:02 | chomiszek (-2 punktów) | Drodzy ateiści
-3 na 7 | Próbowaliście może odpowiedzieć na pytanie czy istnieje coś takiego jak duch lub demon nie na drodzę logicznego myślenia ale poprzez empiryzm w formie wywoływania duchów na różne sposoby?Gdyby ktoś się chciał podzielić doświadczeniem byłbym wdzięczny, pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#31 2 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - głupota | . Lilly Amina: Zastanawiam się, czy udajesz, czy naprawdę nie rozumiesz..._____________ W intencji walki z głupotą i ignorancją powołano nasze forum. Polecam "Wprowadzenie" , ale to nic nowego - warto zajrzeć do "Racjonalisty" przedwojennego: pl.wikiped(*)nalista_(miesięcznik) aby uznać, iż jednak obowiązkiem racjonalistów jest przeciwstawianie się głupocie. Szczególnie takiej fanatycznej, z wiary wynikającej.> Proszę nie obrażać ludzi myślących racjonalnie. Nawołujesz pan do przeciwstawiania się głupocie, a nie wiesz pan że termin ten nie jest używany obecnie w nauce. Proszę na początek zdefiniować co pan masz na myśli mówiąc o głupocie ... jak odróżniasz pan głupotę od mądrości ?www.racjon(*).php/z,0/d,43/s,600722#w603757www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,680953#w681370www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,558739#w562141www.racjon(*).php/z,0/d,32/s,532005#w538599> W Wikipedii czytam bowiem że głupota : "Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji."> Toż to wypisz, wymaluj pana osoba.www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,683302#w684113www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,683302#w684407_______________ Uderz w stół.... Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Drodzy ateiści - głupota' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,683575#w684839@@@ . |
#32 4 na 4 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Drodzy ateiści |
> Raz piszesz, że trzeba udowodnićTrzeba udowodnić cokolwiek, o czym się twierdzi, że istnieje. W przypadku bogów to nie zadziała. Może zadziałać w przypadku np. nieznanej wyspy na Pacyfiku. > piszesz, że nie istnieje.Bo nikt tego nie udowodnił. I niech nawet nie próbuje, bo szkoda czasu i energii. > świat i inteligentne życie jakaś inteligentna siła stworzyła.Udowodnij  Tylko bez "bo tak". |
#33 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | Nie wynika również, że ma. |
#34 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > >>świat i inteligentne życie jakaś inteligentna siła stworzyła.> Udowodnij Tylko bez "bo tak".Nie tylko stworzyła, ale wciąż stwarza doskonaląc DNA.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#35 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > >>>świat i inteligentne życie jakaś inteligentna siła stworzyła.> >Udowodnij Tylko bez "bo tak".> Nie tylko stworzyła, ale wciąż stwarza doskonaląc DNA.Działa z bezinteresowną miłością. I przede wszystkim inteligentnie (inaczej): Cytat:wymieranie ordowickie - ok. 438 mln lat temu wymieranie dewońskie - ok. 367 mln lat temu wymieranie permskie - ok. 250 mln lat temu wymieranie triasowe - ok. 213 mln lat temu wymieranie kredowe - ok. 65 mln lat temu wymieranie holoceńskie - od ok. 10 tys. lat temu pl.wikipedia.org/wiki/Masowe_wymieranie Cytat:Rzeźbi grubo.... Drobner, przetrwalnik |
#36 -1 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > Rzeźbi grubo....a forma i treść są coraz doskonalsze... > Drobner, przetrwalniknie przetrwasz, jesteśmy tylko ogniwem w łańcuchu stwarzania... Duch Prawdy, ogniwo boskiej ewolucji
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#37 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > >Rzeźbi grubo....> a forma i treść są coraz doskonalsze...Duch się rwie i świerzbią rączki: Cytat:> Jeśli ktoś tkwi w błędzie i chce w nim pozostać, cóż można na to poradzić... ... - ponuro zasępił się Duchowy Inkwizytor nad ludzką wolnością. Bezsilnie zmełł w ustach przekleństwo na prawo ludzkie, pętające prawa jego Religii. I ruszył dalej, ciągnąc za sobą woń dusznego dymu...
Czy z oczyszczających stosów, o których pomyślał? Czy jeszcze z miejsca, z którego wychynął?
Nie jest to żadna istotna różnica.www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w679279Widać było od początku po Twoim sposobie dyskutowania, Oślepiony Bezlogiką Duchu... Drobner, niereligijny... |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > Drobner, niereligijny...bełkoczący
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#39 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > >Drobner, niereligijny...> bełkoczącyNaprawdę nie musiałeś się przedstawiać. To każdy widzi. Twoje 'wnioskowania implikacyjne' to zaiste bełkot logiczny. Drobner, nieboga |
#40 4 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > Twoje 'wnioskowania implikacyjne' to zaiste> bełkot logiczny.Trochę optymizmu, przecież da się go ubrać w algorytm, a to już jest coś [Załącznik]
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#41 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > Duch Prawdy, ogniwo boskiej ewolucjiNieśmiało przypomnę, że wg Twoich przekonań ludzkość po przekroczeniu 7 miliardów nieuchronnie czeka zagłada. Populacja świata dziś to ponad 7 miliardów 380 milionów istot ludzkich, czyli wg Ciebie z pewnością jesteś ogniwem wymierającym.I tu mamy pewien paradoks Ducha Prawdy: konsekwentnie żegnam sie z Tobą od prawie pół roku (dokładnie od 26 maja 2015r.) ale Ty konsekwentny nie jesteś podwójnie www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928.. i wciąż widzimy Cię tu w dobrej formie. Ludzie, cud!! 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#42 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > Bzdury wypisujesz, to Ty wykluczasz inne możliwościPokaż choć jednen cytat, w którym Drobner wyklucza inne możliwości. Tutaj nie wierzymy na słowo, zwłaszcza komuś, kto boi się opisać przesłanki pozwalające mu domniemywać iż Biblię wymyślił żydowski znudzony mnich z zakonu w Saqqarze. Tutaj nie wierzymy na słowo, zwłaszcza komuś, kto twierdzi, że woda w pewnych warunkach się pali. Tutaj nie wierzymy na słowo, zwłaszcza komuś, kto używa w zdaniu formy "pisze" zamiast "jest napisane" i twierdzi, że to forma poprawna.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#43 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Drodzy ateiści | > >>Drobner, niereligijny...> >bełkoczący> Naprawdę nie musiałeś się przedstawiać.> To każdy widzi.> Twoje 'wnioskowania implikacyjne' to zaiste bełkot logiczny.> Drobner, nieboganaprawdę bełkoczesz
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#44 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień |
> Tutaj nie wierzymy na słowo, zwłaszcza komuś, kto twierdzi, że woda w pewnych warunkach się pali.Dobrze wiesz, że mądrym ludziom trzeba wierzyć. Wszystkiego rozumem sam nie ogarniesz bo nie posiadasz we wszystkim ani odpowiedniego doświadczenia, ani wykształcenia, ani dostępu do każdej wiedzy pozyskiwanej w placówkach naukowych. Nie będziesz w stanie zrozumieć z marszu tego co sam nie doświadczyłeś na sobie, a nawet jak tobie ktoś wytłumaczy to i tak tego nie przyjmiesz do wiadomości bo wyda się tobie niewiarygodne. Wielu rzeczy pomimo że doświadczasz, również nie rozumiesz. Jeśli chodzi o ogień i wodę, już dawno zostało udowodnione, że bez wody nie ma ognia. Potwierdzeniem, tej reguły jest zasada ppoż. aby nie gasić palącego się oleju wodą. Palący się olej polany wodą wybucha jak bomba. (13listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Drodzy ateiści - woda a ogień | > Nie będziesz w stanie zrozumieć z marszu tego co sam nie> doświadczyłeś na sobie, a nawet jak tobie ktoś wytłumaczy> to i tak tego nie przyjmiesz do wiadomości bo wyda się tobie> niewiarygodneNie potrzeba wszystkiego doświadczać na sobie, by przyjąć coś, czy zrozumieć. Trzeba po prostu mieć dobre podstawy. Jeśli nie ma podstaw, nawet zwykłej rzeczy typu opadanie piórka i stalowej kulki w próżni z tym samym przyśpieszeniem nie przyjmiesz. Niewiarygodne często jest zjawisko, które jest sprzeczne z wieloma innymi źródłami, czy z pomiarami. Istnieją oczywiście ludzie, którzy wierzą w UFO którego sami nie widzieli, a dają wiarę innym bo lubią sensacje. I nic nie weryfikują. Zapewne podobnie wymyśliłeś sobie wiek 10 tys. lat dla tabliczki której fotkę skądś ściągnąłeś. Lubisz sensacje, nie interesuje Cię weryfikacja z innymi wiarygodnymi źródłami, odrzucają Cię opracowania naukowe a nawet popularnonaukowe, nie jesteś dostatecznie sceptyczny. Po prostu szukasz sensacji i ją "znalazłeś". Schemat stary jak świat. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|