 |
Kwestia Islamu a postawa Prawicy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-11-2015 09:49 | Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Kwestia Islamu a postawa Prawicy
13 na 13 | Parę godzin temu islamiści dokonali krwawych zamachów we Francji, dając kolejny dowód na pokojowość ich religii, a przy okazji potwierdzając, że religie same w sobie są antyhumanistyczne. Jako, że z prawej strony rozleją się komentarze typu "lewackie multikulti znowu zawiodło" oraz inne ostrzejsze, z którymi można zapoznać na stronie freikorps polen, postanowiłem założyć ten wątek.
Nie zamierzam pisać tutaj o tym jak straszne to są zamachy oraz kto i dlaczego je przeprowadził. Z Prawej strony cały czas padają ataki na multikulti - określenie, które stało się pojęciem niezwykle szerokim i w konsekwencji niezrozumiałym. Prawica zapomniała, że masowa imigracja muzułmanów do europy rozpoczęła się pod patronatem wielkiego kapitału, a celem był nacisk na obniżenie płac, osłabienie związków zawodowych, ógółem wykorzystanie niezwykle taniej siły roboczej. Multikulti było próbą integracji i zaadaptowania tych napływowych rzesz z całej Afryki/Azji do społeczeństw europejskich. I w większości się to udało, chociaż czarne czy arabskie społeczności nadal trawi mnóstwo problemów. I tutaj mam pytanie (głównie do prawej strony). Jak należy postępować z tymi milionami mieszkańców UE wyznającymi Islam? Jakie ma być ustawodawstwo, polityka wobec nich? Nigdy nie widziałem żadnych konstruktywnych rozwiązań w tej sprawie, a z racji pewnych zwycięstw ultraprawicy w kilku krajach zachodu w najbliższych latach, myślę że warto zadać to pytanie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#211 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > Jednako doceniam fakt, że przestał reagować na moje wpisy  Też czasem odczuwam ulgę, że już nie plecie. > zajął się spalaniem tlenu w wodorze  Właściwie nie bardzo z tego wynika, co chciał z tym wodorem zdziałać. A efekt jak zwykle ten sam 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#212 -1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > wielokrotnie to udowodniłemKogo chcesz tym przekonać? Chyba siebie. > i zresztą nawet sam się z tym nie kryjesz pisząc> jakie niskie pobudki Tobą kierują.Już pisałem - bywa, że lubię bawić się takim trollami jak Ty. Fakt, że do wyższych uczuć nie inspirujesz, ale od czasu dobre i to, skoro nie potrafisz zrobić tego, co obiecałeś 26go maja. > Mają nie oznacza, że muszą..... i jak zwykle mamy język polski bis Ducha tak zwanej Prawdy. Który to już raz? Dobranoc hejterze, pomyśl choć raz nad tym co napiszesz, spojrzenie z innej perspektywy niż Twoja wbrew pozorom nie parzy. Poza tym pamiętaj, gramatyka, higiena osobista i epistemologiczna to podstawa.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > skoro nie potrafisz zrobić tego, co obiecałeś 26go maja.Żyjesz w urojonym świecie, 26go maja niczego nie obiecałem zrobić. > Dobranoc hejterze, pamiętaj, higiena osobistaBez komentarza.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | No nic nie zrozumiałeś dlatego piszesz takie głupoty, a ja napisałem bardzo prostym, zrozumiałem nawet dla małych dzieci językiem, że jeśli jakaś instytucjonalna religia opiera się na faszystowskich, nacjonalistycznych, ksenofobicznych, sankcjonujących niewolnictwo, gwałty, namawiających do zabijania zapisach, a takich jest mnóstwo w Biblii, to powinna być zdelegalizowana. biblia.pismo-swiete.pl/bogjestmiloscia.htmlnatemat.pl(*)wo-mocne-slowa-znanego-ateisty |
#215 6 na 6 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >Fanatyczni muzułmanie, fanatyczni katolicy i podobnie myślący jak Ty różnią się tylko nazwą boga. Sposób myślenia macie taki sam.> -Na szczęście nie wszyscy tak samo strzelają do ludzi i nie tak samo uprzykrzają życie współobywatelom jak islamska dzicz, przewrażliwiona na punkcie swojej kretyńskiej wiary.Chłopie czy do Twojego mózgu dociera jakaś informacja poza tą, którą chcesz usłyszeć? Czy zauważasz jakieś fakty, poza tymi, które pasują do Twojej wiary? Masz idealne okablowanie na terrorystę. Jesteś przekonany o niższości jakiejś grupy ludzi na podstawie ich religii, bo wśród nich ułamek procenta zabija innych w imię tej religii? I co proponujesz, zabić ich? I jak zaczniesz strzelać/gazować muzułmanów, muzułmanki i ich dzieci to wygrasz? To rozwiążesz problem? Przegłówkowałeś jakoś fakt, że miliony z tych "kretynów" to Francuzi, Belgowie, Holendrzy, Niemcy czy Brytyjczycy, których będzie broniło ich państwo i inni współobywatele? Opuścisz cywilizowany świat i stworzysz królestwo katolickie jezusa? To jest Twoja genialna, konstruktywna propozycja? Dociera do Twojego mózgu hipoteza, że jak zaczniesz tłuc w czambuł Islam to będziesz marzył o czasach tak spokojnych jak zamach w Paryżu? Potrzebujesz miliarda wrogów bo kilka tysięcy z tego miliarda jest przybita i zmanipulowana przez jakiś cwaniaków? Może nie masz dzieci ani nic do stracenia i wierzysz, że wraz z kolegami z młodzieży wszechpolskiej dacie wycisk kolorowym i rozprawicie się z "kretyńską wiarą" ale przyjmij do wiadomości, że Twoja wiara jest produktem manipulacji tych, z których się śmiejesz. To oni chcą byś wykrzykiwał takie hasła. Oni licza, że nie będziesz miał dostatecznie dużo oleju w głowie i dystansu by zareagować racjonalnie. Śmiejesz się z głupoty tych, którzy Cie przechytrzyli ....żenadaPozdrawiam |
#216 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > Widzę, że naginasz Prawo jak Ci wygodnie.Powiedz to do lustra Najpierw piszesz o delegalizacji kościołów(niezgodnej z Konstytucją), potem przywołujesz prawo o nielegalnych zgromadzeniach jako karę za nieprzestrzeganie delegalizacji To o czym w końcu piszesz? O swojej wizji prawa czy o obecnym? Zleksza sprzeczne Przy czym nielegalne praktyki można wg Ciebie sprawować, (sprzeczne) ale w miejscach prywatnych, jednak w prywatnych kościołach już nie, bo są publiczne Zleksza sprzeczne Najpierw piszesz o więzieniu, potem o grzywnie Zleksza sprzeczne Najpierw chcesz karać... (organizatorów - ale nie napisałeś kogo) potem podżegaczy.... Zleksza sprzeczne Poczytaj własne wpisy, ze zrozumieniem, może przestaniesz się plątać w gumce z własnych majtek Głosisz się Mesjaszem, to pokaż że nim jesteś, przekonaj do swojej nowej religii, a nie zakazuj poprzednich. Twoja religia tym różni się od religii ks Lemańskiego, że on nie żąda delegalizacji innych kościołów Życzę wielu nowych wyznawców Religii Prawdy, oby uczcili w Tobie Mesjasza i oddali Ci należyty Hołd i uwierzyli w świętość Twojego numeru telefonu |
#217 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > 26go maja niczego nie obiecałem zrobić.W Twoim przypadku obietnice (nawet gdybyś je złożył) są bez znaczenia gdyż nie ma sensu traktować poważnie obietnic kogoś, kto nie ma zdolności honorowej i jest zmienny w swoich poglądach, jak chorągiewka (a nie mówię tu o wierze i Twojej fantazji - to oddzielny temat). Rozumiem, że chcesz o tym usilnie zapomnieć, ale 26go maja pożegnałeś się z forumowiczami dodając później, że będziesz zaglądał do nas z rzadka i odpowiadał, gdy ktoś zapyta. Warto to co jakiś czas podkreślać (ja w kazdym razie będę to robił) by nowi forumowicze nie dali się nabrać na owczą skórę Ducha tak zwanej "Prawdy". My cenimy tu zwykłą prawdę bez cudzysłowia i bez wielkiej litery P na początku.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#218 1 na 1 | Rupson (1793 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > Chłopie czy do Twojego mózgu dociera jakaś informacja poza tą, którą chcesz usłyszeć? Czy zauważasz jakieś fakty, poza tymi, które pasują do Twojej wiary?-Większości tych informacji nie chciałbym już słyszeć, ale islamska dzicz na to nie pozwoli. > Masz idealne okablowanie na terrorystę.-Na szczęście nie mam islamskiego okablowania, ani takiego co wbrew instynktowi samozachowawczemu pomija fakty niewygodne dla dzisiejszego islamofaszyzmu. > Jesteś przekonany o niższości jakiejś grupy ludzi na podstawie ich religii, bo wśród nich ułamek procenta zabija innych w imię tej religii?-Cholernie dużo zamieszania robi ten ułamek. I nie tylko zabijają, ale ile razy będę wymieniał "zalety" tej religii, sprzeczne z podstawowymi prawami człowieka, a kobiet w szczególności, i które nie powinny być tolerowane w cywilizowanym świecie, a które i tak pominiesz. > I co proponujesz, zabić ich? I jak zaczniesz strzelać/gazować muzułmanów, muzułmanki i ich dzieci to wygrasz? To rozwiążesz problem? Przegłówkowałeś jakoś fakt, że miliony z tych "kretynów" to Francuzi, Belgowie, Holendrzy, Niemcy czy Brytyjczycy, których będzie broniło ich państwo i inni współobywatele?-Fajnie się bredzi nie wiadomo o czym? Jak kretyn zmieni obywatelstwo to przestaje nim być? Zmiłuj się na sobą. Wiemy skąd się tacy Francuzi i Belgowie wzięli. Po za tym narodowość, ani obywatelstwo mnie nie interesuje. Wolę Araba ateistę niż Polaka muzułmanina. > Opuścisz cywilizowany świat i stworzysz królestwo katolickie jezusa? To jest Twoja genialna, konstruktywna propozycja?-Gratuluję przenikliwości. Już kolejny raz i to nie tylko ze mnie robisz katolika. Wprowadź to w soje okablowanie, że mam w dupie wszystkie religie z islamem na czele. > Dociera do Twojego mózgu hipoteza, że jak zaczniesz tłuc w czambuł Islam to będziesz marzył o czasach tak spokojnych jak zamach w Paryżu?-Nie dociera. Dla tych co zginęli to rzeczywiście już spokojne czasy, ale dla tych co żyją nie ma gorszych niż życie w ciągłym zagrożeniu i czekanie kiedy znowu szmacianym łbom odbije, co ich obrazi, jaki dowcip lub rysunek. > Potrzebujesz miliarda wrogów bo kilka tysięcy z tego miliarda jest przybita i zmanipulowana przez jakiś cwaniaków?-Nie wybieram wrogów. Sami się nimi mianowali. Każdy religijny fiut, który uważa się za lepszego ze względu na swoją wiarę, że jego uczucia są ważniejsze, a wartości "wartościowsze" jest moim wrogiem. Nic nie poradzę na fakty dokonane, trzeba się bronić jak się da, póki jeszcze można. > Może nie masz dzieci ani nic do stracenia i wierzysz, że wraz z kolegami z młodzieży wszechpolskiej dacie wycisk kolorowym i rozprawicie się z "kretyńską wiarą" ale przyjmij do wiadomości, ....-Fiu fiu, ani ja młodzież, ani wybitny patriota, w dodatku wróg religii, każdej. Żyję w kraju katolickiej ciemnoty i już to mi wystarcza. Nie mam interesu w tym, by zagościła tu kolejna religijna zgraja, jeszcze bardziej zacofana i fanatyczna, ze swymi zwyczajami i religijnymi uczuciami. Trzeba uczyć się na błędach innych krajów. |
#219 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > > 26go maja niczego nie obiecałem zrobić.> W Twoim przypadku obietnice (nawet gdybyś je złożył)W poprzedniej wypowiedzi napisałeś, że złożyłem obietnicę, a teraz piszesz: "(nawet gdybyś je złożył)"..., nic dodać, nic ująć, naginasz rzeczywistość do swoich fantazji, prezentujesz kompletny brak logiki i racjonalnego myślenia. > są bez znaczenia gdyż nie ma sensu traktować poważnie obietnic kogoś,No tak, jeszcze nie ma obietnic, a "racjonalista" Głodzik już wie, że nie ma sensu poważnie ich traktować..., no "poważne" po raz enty jest to co piszesz... > kto nie ma zdolności honorowejAd personam po raz kolejny, atakowanie osoby, typowe dla trolla. > i jest zmienny w swoich poglądach, jak chorągiewka (a nie mówię tu o wierze i Twojej fantazji - to oddzielny temat).Proszę przytoczyć jakie poglądy zmieniłem, a nie uprawiać po raz kolejny pustosłowia. > Rozumiem, że chcesz o tym usilnie zapomnieć, ale 26go maja pożegnałeś się z forumowiczamiJak zwykle źle rozumiesz, pamiętam o tym i chcę pamiętać. Twoje fałszywe wyobrażenia nijak się mają do rzeczywistości. > dodając później, że będziesz zaglądał do nas z rzadka i odpowiadał, gdy ktoś zapyta.Dokładnie, taki miałem zamiar, ale kilka czynników sprawiło, że zmieniłem zdanie i postanowiłem jednak nadal pisać na fR. > Warto to co jakiś czas podkreślać (ja w kazdym razie będę to robił)To miło, Twoje zainteresowanie moją osobą prawdopodobnie przełoży się na większą ilość czytających moje wypowiedzi. Dziękuję.  > by nowi forumowicze nie dali się nabrać na owczą skórę Ducha tak zwanej "Prawdy".A to już każdy sam oceni kto ma owczą skórę i czyje wypowiedzi to tzw. "Prawda". > My cenimy tu zwykłą prawdę bez cudzysłowia i bez wielkiej litery P na początku. Wy cenicie Głodzik tu swoje i innych nieracjonalne postrzeganie rzeczywistości. > Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spaćDokładnie, dopij i idź spać.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#220 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > -Nie wybieram wrogów. Sami się nimi mianowali.> -Fiu fiu, ani ja młodzież, ani wybitny patriota, w dodatku wróg religii, każdej.Kto tu się wrogiem mianuje? > ale ile razy będę wymieniał "zalety" tej religii, sprzeczne z podstawowymi prawami człowieka, a kobiet w szczególności, i które nie powinny być tolerowane w cywilizowanym świecie, a które i tak pominiesz.Wg: statystyka(*)/50863,Przemoc-w-rodzinie.html : Dane za rok 2014 Ogólna liczba ofiar przemocy ( w rodzinie) 105 332 Liczba ofiar - kobiet 72 786 Wg : Mały Rocznik Statystyczny Polski 2015. T. LXVIII. Warszawa: GUS, 2015, s. 113-114. ISBN 1640-3630. Liczba muzułmanów w Polsce (płci obojga) 585 Polakom do bicia swoich kobiet nie jest niezbędny Koran ale pięść, pas, kabel, kij... |
#221 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > Najpierw piszesz o delegalizacji kościołów(niezgodnej z Konstytucją), potem przywołujesz prawo o nielegalnych zgromadzeniach jako karę za nieprzestrzeganie delegalizacji> To o czym w końcu piszesz? O swojej wizji prawa czy o obecnym?Czytaj ze zrozumieniem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685567
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#222 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy |
> >To o czym w końcu piszesz? O swojej wizji prawa czy o obecnym?> Czytaj ze zrozumieniem:> www.racjonalista.pl/forum.php/s,685159#w685567Czytam DP: Cytat:gdybym miał wpływ na stanowienie PRAWA w Polsce, to te totalitarne instytucje byłyby zdelegalizowane i zakazane. ale: DP : Cytat:Zgodnie z przepisem art. 52 kodeksu wykroczeń, kto zwołuje zgromadzenie bez wymaganego zawiadomienia albo przewodniczy takiemu zgromadzeniu lub zgromadzeniu zakazanemu podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny. Podżeganie i pomocnictwo są karalne Raz piszesz o swoim prawie raz o prawach Rzeczypospolitej Jak Ci wygodnie Proponujesz w TWOIM systemie delegalizację religii jednak oprócz miejsc prywatnych ale także w miejscach prywatnych co zrozumieć bardzo trudno, ale pytany o kary za nielegalny kult piszesz, że więzienie, ale grzywna dla organizatorów ale nie uczestników. Czyli wolno mi pójść do katolickiego kościoła ale do Czeskich braci już nie Sprzeczność na sprzeczności siedzi i sprzecznością pogania. Zmęczony jałowym nawracaniem na Religię Ducha Prawdy , postulujesz zakaz innych religii, więzienie dla (nadal nie wiem kogo) Wiesz... mam z Ciebie niezły ubaw  |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > W poprzedniej wypowiedzi napisałeś, że złożyłem> obietnicę, a teraz piszesz: "(nawet gdybyś je złożył)Masz rację, nie złożyłeś obietnicy, pomyliłem się. Po prostu skłamałeś. > prezentujesz kompletny brak logiki i racjonalnego myślenia.Logiczne jest przyznać się do błędu, ale czym jest trwanie w kłamstwie, gdy nie ma się odwagi ni kultury by się przyznać i uderzyć w piersi - u Wojtka-Ducha to też logiczne. > No tak, jeszcze nie ma obietnicMasz rację. Jest kłamstwo, obietnicy nie było. > "racjonalista" Głodzik już wie, że nie ma sensu poważnie> ich traktować... no "poważne" po raz enty jest to co piszesz...Pewnie. Jeśli kłamca złoży obietnicę to jaki sens jest poważnie go traktować? > Jak zwykle źle rozumiesz, pamiętam o tym i chcę> pamiętać. Twoje fałszywe wyobrażenia nijak się mają do rzeczywistości.Zaklinanie rzeczywistości i chciejstwo - jakież to u Ciebie żałosne i częste. Bez komentarza. > Dokładnie, taki miałem zamiar, ale kilka czynników> sprawiło, że zmieniłem zdanie i postanowiłem jednak nadal pisać na fRTo trzeba było się na powrót przywitać. Eufemizm: zmieniłem zdanie. Faktografia: okłamałem siebie, użytkowników fR i chyłkiem wróciłem. Oczywiście w szkole średniej było, co to eufemizm a Ty doskonale to pamiętasz bez pomocy Google  > To miło, Twoje zainteresowanie moją osobą prawdopodobnie> przełoży się na większą ilość czytających moje wypowiedzi. DziękujęPanie Wojtku-Sławku, od początku wiadomo, że chodzi Ci o lans, inteligentnym ludziom nie trzeba tłumaczyć. > >by nowi forumowicze nie dali się nabrać na owczą skórę Ducha tak zwanej "Prawdy".> A to już każdy sam oceni kto ma owczą skórę i czyje wypowiedzi to tzw. "Prawda".I oceniają np. owe wypowiedzi punktując. > Dokładnie, dopij i idź spać.Trzymaj się panie Wojtku-Sławku, miłego!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#224 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > > W poprzedniej wypowiedzi napisałeś, że złożyłem> > obietnicę, a teraz piszesz: "(nawet gdybyś je złożył)> Masz rację, nie złożyłeś obietnicy, pomyliłem się.> Po prostu skłamałeś. Wam już dziękuję Głodzik, nie prowadzę rozmów na żenująco niskim poziomie.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#225 1 na 1 | Rupson (1793 punktów) | Odp: Kwestia Islamu a postawa Prawicy | > >-Nie wybieram wrogów. Sami się nimi mianowali.> >-Fiu fiu, ani ja młodzież, ani wybitny patriota, w dodatku wróg religii, każdej.> Kto tu się wrogiem mianuje?-Siłą rzeczy jestem też wrogiem faszyzmu, komunizmu i jeszcze wielu "izmów" idiotyzmów. Nie potrzeba mianowania. > Liczba muzułmanów w Polsce (płci obojga) 585-I niech grzecznie siedzą, a więcej ich nie trzeba. > Polakom do bicia swoich kobiet nie jest niezbędny Koran ale pięść, pas, kabel, kij...-Co mnie tu Polacy obchodzą? Czy w tej cywilizacji bicie i przemoc w rodzinie jest dozwolona lub pochwalana? Czy ktoś może mieć legalnie nieletnią żonę, czy nie wypuszczać "swojej" kobiety z domu, nie pozwolić pójść samej do sklepu, pracować, uczyć się, prowadzić pojazdu? Wiele przestępstw niestety ma u nas miejsce, ale są przestępstwami. U muzułmanów sporo takich zachowań to zwyczaj, tradycja uświęcona i usprawiedliwiana Koranem, religią, która często jest w ich krajach prawem. I te zwyczaje usiłują przenosić na grunt europejski. Za krzyczenie na dziecko może ono zostać odebrać rodzinie w Skandynawii. Ale co się wyrabia w rodzinach tamtejszych islamskich imigrantów, to nawet policja boi się sprawdzać, bo religia ma z niewiadomych względów jakieś przywileje. -Tak żeby nawet Paolo Maostro mógł pojąć: załóżmy że stosuję ww. przemoc w rodzinie jako Polak w Polsce, czy Szwed w Szwecji. Masz prawo, a nawet obowiązek to zgłosić i jeśli mi coś udowodnią poniosę konsekwencje karne. Jeśli jestem w tym kraju muzułmaninem, niespecjalnie mi coś grozi, bo mniejszość, religia, inna mentalność i kultura, itp. A gdy to samo robi muzułmanin np. w Iranie to nikt tego nigdzie zgłasza, bo tam to norma, tradycja i religijne prawo. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|