 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-01-2016 07:01 | szarley (54913 punktów) | Wiem , ale nie powiem
14 na 16 | Na wyspach Bergamutach Podobno jest kot w butach, Widziano także osła, Którego mrówka niosła, Jest kura smograjka Znosząca złote jajka, Na dębach rosną jabłka W gronostajowych czapkach, Jest i wieloryb stary, Co nosi okulary, Uczone są łososie W pomidorowym sosie I tresowane szczury Na szczycie szklanej góry, Jest słoń z trąbami dwiema I tylko... wysp tych nie ma. Dopóki takie opowiastki podaje się dzieciom , bawią, rozwijają ich wyobraźnie, uczą kreatywności, żaden dorosły jednak nie znajdzie tych Wysp w atlasie PPWK Kiedy jednak próbuje się dorosłemu człowiekowi opowiadać o wyspach Bergamutach, słuchacz ma prawo pytać a opowiadający ma wynikający z kultury obowiązek odpowiedzi Kiedy rozmawiamy w pociągu w Krakowa do Warszawy (wybaczenia proszę, należę do pokolenia, które w pociągu rozmawia bez użycia komórki) i ktoś opowiada, że następna stacja to Szczecin, to prowokuje pytanie, na które WYPADA odpowiedzieć. Jeśli odpowiedź jest niepoważna, można sobie darować rozmowę, luk kontynuować ją w konwencji żartu, jeśli odpowiedź jest śmiertelnie poważna a do tego zawiera sugestię nieznajomości polskiej geografii przez pytającego, rozmowa staje się niemiła. Kiedy w progu mojego domu staje domokrążca i oferuje mi cudowne sandały zapobiegające łysieniu, zamykam drzwi, kiedy jednak ktoś dyrymały opowiada w publicznej przestrzeni? Mogę zmienić przedział, mogę zmienić internetowe forum. Wybieram inne rozwiązanie. PYTAM. Pytam, czy rzeczywiście następna stacja to Szczecin Jeśli ktoś twierdzi, że woda się pali www.racjonalista.pl/forum.php/s,694075 to pytam o równanie chemicznej reakcji , o produkty spalania , bo może ja się mylę, może nie dosłuchałem nauczyciela, może wprowadził mnie w błąd, jak wtedy , kiedy mówił o niepodzielności atomów, może moja szkolna wiedza nie nadąża za nowościami? Pytam. Pytam lub inni pytają o cebulowe krążki, jasnowidzenie, orby, sny, różdżkarstwo… owszem w tych pytaniach jest baaardzo dużo sceptycyzmu, jest potencjalna niewiara w rzetelność odpowiedzi, ale przecież argumenta w końcu przekonają, jeśli nie każdego, to chociaż większość. Nie jest argumentem „skoro pytasz to głupi jesteś” Nie jest argumentem kasowania pytania, cenzurowanie krytyki Pytam, lub inni pytają o cudowne wielkopolskie miasteczko, w którym pracownik wykonujący nieskomplikowaną pracę śmieje się tracąc pracę, w której zarabia 5 – 10 tys zł, bo łatwo znajduje nową tak samo płatną Odpowiedź? „przybłęda” „klimakterium” „inteligentny inaczej” Pytam, lub inni pytają o budowę domu mikropłatnościami, o cywilną odpowiedzialność za wypadek, Odpowiedź? „wyżerasz innym z gara” Pomijam Miłującego Prawdę, czy Marię Magdalenę. Przynajmniej nikogo nie obrażają Nie pominę VonM, który wysnuł chybioną teorię o architekturze protestanckich kościołów , ale upomniany argumentami, przyznał się do pomyłki !!!. Tak po prostu! Niewiedza nie jest powodem do wstydu, p. VonM nie musi się wstydzić, że czegoś nie wiedział, nie wmawiał nikomu z uporem że następna stacja to (jego rodzinny) Szczecin Niektórych pytań już nawet nie zadaję, bo choć , jak każdy, mam swój fach i trochę się na nim znam, to nie mogę zadać pytania. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..| szarley (54913 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | > >>Ja programowo nie przyjmuję do wiadomości prywatności innych, więc i tej Twojej deklaracji, że pracujesz nie kupuję.> >Pracuję.> Nie przyjmuję tego do wiadomości, nie mogę przecież wykluczyć, że łżesz.Nie możesz, więc też nie czynisz zarzutu |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | > Nigdy nie twierdziłem, że jestem nawet średnio inteligentny  Ja od adwersarza oczekuję inteligencji co najmniej na średnim poziomie. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#18 2 na 4 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem |
> >>nie mogę przecież wykluczyć, że łżesz.> Nie możesz, więc też nie czynisz zarzutuNie dlatego przecież, ja zarzutu Ci nie czynię z braku potwierdzających tezę (iż łżesz) przesłanek. Ale ponieważ nie jestem w stanie wykluczyć, że takie przesłanki istnieją, jesteś dla mnie potencjalnym łgarzem.
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy. |
#19 6 na 8 | szarley (54913 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | > >>>nie mogę przecież wykluczyć, że łżesz.> >Nie możesz, więc też nie czynisz zarzutu> Nie dlatego przecież, ja zarzutu Ci nie czynię z braku potwierdzających tezę (iż łżesz) przesłanek. Ale ponieważ nie jestem w stanie wykluczyć, że takie przesłanki istnieją, jesteś dla mnie potencjalnym łgarzem.Nie jestem w stanie wykluczyć, że jesteś prostytutką, zwłaszcza, że nigdy nie pisałaś, że nią nie jesteś. Nie pytam o cenę usługi, ponieważ nie mogę wykluczyć, że jesteś mężczyzną, a ja jestem heteroseksualny Wybaczenia proszę, za zniżenie rozmowy do Twojego poziomu |
#20 2 na 4 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem |
> Nie jestem w stanie wykluczyć, że jesteś prostytutką, zwłaszcza, że nigdy nie pisałaś, że nią nie jesteś.Bo ja o sobie w ogóle nie pisałam... > nie mogę wykluczyć, że jesteś mężczyzną... a płcie na forum służą formom gramatycznym. > Wybaczenia proszę, za zniżenie rozmowy do Twojego poziomuChcesz powiedzieć, że skompromitowałam Cię bardziej niż uczyniłeś to sam? 
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy. |
#21 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Wiem, ale nie powiem | . > Dziękuję, to bardzo miłe co Pan piszeKurcze pieczone, za swoje samodzielne myślenie, krytycyzm i szczerość przez całe życie przez różnych zadufanych kacyków byłem karanym, to dlaczego teraz na emeryturze nie miałbym sobie pozwolić na pisanie tego co myślę? Profesor Staniszkis nie boi się, a ja miałbym się bać? Co cenzura zamknie mi usta i nie pozwoli się wypowiadać? To już przeżyłem. Co zamkną mnie do więzienia? Tego nie jeszcze nie przeżyłem, ale już z roboty to mnie wywalali (w tym raz, co teraz jest najśmieszniejsze, przed zemstą przez PiS-owców za poglądy uchronił mnie prezydent Warszawy Lech Kaczyński i to pokazuje o ile facet był większym od swojego bliźniaka) Piszę szczerze to co myślę, a moim przeciwnikiem nie są i nigdy nie byli ludzie niezależnie od ich poglądów, z którymi można się zgadzać lub wieść inspirujący spór, a zawsze była głupota. > Niemniej świadom jestem, że co poniektórym do pięt nie dorastam,Przecież wszyscy tak mamy i trzeba być mocno zadufanym aby sobie przypisywać jakiś tam patent na rację i wiedzę. Zawsze są ci, którym do pięt nie dorastamy, ale także są ci, którzy nam do pięt nam nie dorastają. Najgorzej jest, gdy ci którym się wydaje, iż mają jakiś tam patent na mądrość i racje mogą sprawować władzę. Im większą, bardziej autorytarną bezdyskusyjną, tym dla nas gorzej. > Wiele wiedzy na tym forum nabyłem.Ja też i dlatego jest mi tak ciężko zrezygnować z udziału w nim pomimo świadomości, iż racjonalnie to powinienem, gdyż tu ze wspaniałych tradycji to najbardziej, chyba tylko nazwa pozostała. Nikt sam nie stworzy środowiska intelektualnego, co najwyżej może je skutecznie zainicjować i zorganizować. Środowisko to grupa ludzi, dla których podobne idee są ważne, z tej grupy na naszym forum pozostało już niewiele osób. Nowi tworzą nowe środowisko z tym starym nie mających nic wspólnego. www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,622763#w624217 Ale o to chyba właśnie chodzi. > Każdy jednak spór na argumenty rozwija, czegoś uczy.Dokładnie tak. Spór jest istotą postępu. Warto i należy się spierać, ale tylko na merytoryczne argumenty, a do tego potrzebnym jest partner, przeciwnik, ale nie kierujący się osobistą nienawiścią wróg, choć ja jakoś tam i wrogów znoszę. Według mnie najbardziej żałosnymi są ludzie pozującymi na bezsenny obiektywizm, gdy ich subiektywizm jest dla każdego samodzielnie myślącego racjonalisty jasno widocznym. > Czego można się nauczyć od tych, których imiona przywołałem we wpisie początkującym wątek?www.racjonalista.pl/forum.php/s,694441> Wenancjusz słusznie zarzuca mi udział w rozmowach z Krystkonem, ale raz, że odporności na głupstwa nie mam aż tyle, a dwa, czy należy głupocie (!) plac dać?Moim zdaniem całkowicie słusznie, ale kto tu bez winy niech pierwszy rzuca w Pana kamieniem. Ja nawet tym ostatnim nie będę, gdyż też wielokrotnie dawałem się wciągać w idiotyczne spory lub nie udawało mi się przed głupcami skutecznie uciec. Ich upierdliwość, złość, serdeczna nienawiść znacznie przekracza naszą racjonalną odporność, ale głową muru się nie przebije. Miliony ludzi przeżyły głupotę ustrojów słusznie minionych, myślę, iż przeżyjemy też okres polskiej smuty niezależnie od tego jak szeroko ona się rozleje i jakie środowiska sobą obejmie. Uważam, iż po-PiS-owska Polska będzie społecznie dużo lepsza od tej przed PiS-owskiej i to mnie trzyma przy życiu i nadziei. Pozdrawiam. @@@ . |
#22 4 na 6 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem |
> A na forum jak to na forum zdarza się, iż jakiś mało inteligentny i słabo wykształcony forumowicz zwraca się do profesjonalisty o sporym dorobku potwierdzonym stopniami i tytułami naukowymi per głupkuNie wiem skąd to spostrzeżenie, bo na forum nie wiadomo kto jest utytułowanym specjalistą, często można się tego domyślać, ale formalnie takiej wiedzy o użytkownikach internetu się nie ma, no chyba, że znajomość rozszerza się poza tę wirtualną rzeczywistość. Druga nieścisłość, to sugerowanie związku wykształcenia z inteligencją, niestety nie działa to w żadną stronę: na świecie nie brak ani tępych profesorów, ani inteligentnych cieciów. > głupcom wydaje sięW kwestii "wydawania się" wiedzieć na pewno możemy jedynie to, co wydaje się nam. Więc albo powyższa opinia jest pochopna, albo poniższa: > inteligentny czytelnik wystarczy że kilka, kilkanaście postów przeczyta i już wie z kim ma do czynienia.Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy. |
#23 8 na 8 | szarley (54913 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | > >Nigdy nie twierdziłem, że jestem nawet średnio inteligentny  > Ja od adwersarza oczekuję inteligencji co najmniej na średnim poziomie.  Cóż... jedyne co mogę Ci w takiej sytuacji doradzić, to unikanie moich wpisów i nieodpowiadanie na nie  I wybacz, że płakał nie będę  |
#24 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | . > Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769@@@ . |
#25 -3 na 5 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | > Cóż... jedyne co mogę Ci w takiej sytuacji doradzić, to unikanie moich wpisów i nieodpowiadanie na nie  Staram się od dawna to robić, ale niektóre Twoje wpisy są takim przekłamaniem, że nie mogę się powstrzymać od sprostowania. > I wybacz, że płakał nie będę  To mnie bardzo cieszy, bo tylko łzy szczęścia w cudzych oczach budzą we mnie radość. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#26 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | Mój błąd. Miłującego Prawdę niestety też trzeba tu dopisać Podobnie jak (obym się znów mylił) bytowników pojawiających się jak komety bo zamiast szukać wiedzy po bibliotekach lub choćby necie, myślą, że wystarczy wrzucić zapytanie na forum "stoliczku nakryj się" a każdą odpowiedż niespełniającą prośbę widzą już jako atak www.racjonalista.pl/forum.php/s,694557#w694633Znów odpowiedzi się nie spodziewać? |
#27 1 na 5 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem |
> >Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.> www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769To będzie jakaś szósta czy siódma odpowiedź, w której ograniczasz się do linka do naszych poprzednich dyskusji; niby jest to jakaś metoda, ale nie tylko szaleństwa w niej nie ma, ale nawet odrobiny wyobraźni. 
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | > >>Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.> >www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769> To będzie jakaś szósta czy siódma odpowiedź, w której ograniczasz się do linka do naszych poprzednich dyskusji; niby jest to jakaś metoda, ale nie tylko szaleństwa w niej nie ma, ale nawet odrobiny wyobraźni.  Nie prowokuj go, bo jego teksty ostatnio lądują w oślej ławce. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | . www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769> To będzie jakaś szósta czy siódma odpowiedź, w której ograniczasz się do linka do naszych poprzednich dyskusji; niby jest to jakaś metoda, ale nie tylko szaleństwa w niej nie ma, ale nawet odrobiny wyobraźni.  > Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769www.racjon(*)m.php/s,667890/z,0/d,9#w668854www.racjonalista.pl/forum.php/s,590321@@@ . |
#30 -1 na 3 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Wiem , ale nie powiem | > >>Ale nade wszystko nie po to jest forum, by sobie ustalać "kto ma mieć rację", lecz po to, by stwierdzać "gdzie tkwił błąd", na co z "mającymi rację" nie zawsze jest szansa.> >www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,646691#w646769> To będzie jakaś szósta czy siódma odpowiedź, w której ograniczasz się do linka do naszych poprzednich dyskusji; niby jest to jakaś metoda, ale nie tylko szaleństwa w niej nie ma, ale nawet odrobiny wyobraźni.  A nie mówiłem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,694474#w694739już całkiem przestał pisać, tylko wkleja linki: www.racjonalista.pl/forum.php/s,694474#w694758 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|