 |
Sens życia i inne pokrewne pytania Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-04-2017 12:45 | Max Golonko (1811 punktów) | Sens życia i inne pokrewne pytania
2 na 2 | Odnośnie życia ludzkiego. Jakiekolwiek pytania jak, dlaczego, po co są bez sensu. Jesteśmy produktem 3 mld lat ewolucji.
Smaczne rzeczy i seks oraz ciekawość poznawcza (i estetyczna) świata, a także pomaganie podobnym istotom (w tym dzieciom) to naturalne i oczywiste działania.
Brednie o 5 poziomach rozwoju to wymysł przefilozofowanych psychologów z mylnej epoki psychologii. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania |
> Odnośnie życia ludzkiego.> Jakiekolwiek pytania jak, dlaczego, po co są bez sensu.Czyli na pytanie "co jest sensem życia?" znalazłeś odpowiedź, iż sensem tym jest wszystko, za wyjątkiem pytania o sens życia. 
Wszystko co od tej chwili napiszesz może być wykorzystane przeciwko Tobie. |
#2 1 na 1 | Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > Czyli na pytanie "co jest sensem życia?" znalazłeś odpowiedź, iż sensem tym jest wszystko, za wyjątkiem pytania o sens życia.Nie wszystko tylko to co wymieniłem w tym teledyski/muzyka - np ta - super super super i zabawna! www.youtube.com/watch?v=vTIIMJ9tUc8Miłego dnia |
#3 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania |
> muzykaO, tak. (A ogólniej sztuka nadaje się na cel wszelkich naszych wysiłków.)
Wszystko co od tej chwili napiszesz może być wykorzystane przeciwko Tobie. |
| Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > >muzyka> O, tak. (A ogólniej sztuka nadaje się na cel wszelkich naszych wysiłków.)Ale to się mieści w tym co napisałem gdy tworzysz sztukę to pomagasz podobnym istotom cieszyć sie poznawaniem czegoś atrakcyjnego poznawczo-estetycznie gdy konsumujesz sztukę to masz przyjemność estetyczno-muzyczno-poznawczą BTW Co złego to nie ja  |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > w tym teledyski/muzyka - np ta - super super super i zabawna!  Zabawna jak "Kabaret pod Wyrwigroszem", można się po prostu posikać. Jak chodzi o wschodnie klimaty, to już lepiej coś dla ucha i łagodzącego obyczaje, jak to www.youtube.com/watch?v=1McyM09YFEADo tematu wątku: nie warto mówić ludziom, jaki ma być sens ich życia. Każdy może mieć własny albo żyć bez sensu i też ok. |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania |
> Jakiekolwiek pytania jak, dlaczego, po co są bez sensu.Prymitywne uproszczenie. Każde pytanie jest sensowne, jeżeli pada w odpowiednim kontekście. Na przykład - zdolność do myślenia operacyjnego sprawia, że zarówno pytanie "jak?", jak i udzielenie odpowiedzi na nie, jest sensowne. Podobnie - zdolność do myślenia przyczynowo-skutkowego oraz myślenia i działania celowego nadają sens pytaniom "dlaczego?" i "po co?". youtu.be/o9iQ8lIfyEs
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki |
#7 1 na 1 | Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | Kontekst był do wywnioskowania z tytułu  (życie człowieka z jego perspektywy) |
#8 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | >Odnośnie życia ludzkiego. >Jakiekolwiek pytania jak, dlaczego, po co są bez sensu.
Pytanie "jak?" jest dla mnie akurat bardzo ciekawe.
>Jesteśmy produktem 3 mld lat ewolucji.
Nie wiemy czego produktem jest ewolucja.
Estetyka to fanaberia. Ciekawość poznawcza to druga strona medalu nękającej niewiedzy, która niszczy spokój.
>Brednie o 5 poziomach rozwoju to wymysł przefilozofowanych psychologów z mylnej epoki psychologii.
Psychologia zawiera dużo bezużytecznych teorii, które są pseudo filozofiami, ale akurat to, że rozwój można pogrupować na jakieś etapy, co wynika z doświadczenia, to akurat fakt. |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > Kontekst był do wywnioskowania z tytułu (życie człowieka z jego perspektywy)No. youtu.be/wV1FrqwZyKw
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki |
#10 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > >Nie wiemy czego produktem jest ewolucja.<<Jest produktem reakcji chemicznych. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania |
> gdy tworzysz sztukę to pomagasz podobnym istotom...Innym pomagają też brukarz, jądrowy fizyk czy taki np. poborca podatkowy.  > gdy konsumujesz sztukę to masz przyjemność...Tylko czy to lepsza (np. większa) przyjemność od konsumowania atrakcji danych przez naturę?
Wszystko co od tej chwili napiszesz może być wykorzystane przeciwko Tobie. |
#12 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | Nie wiemy czego produktem są reakcje chemiczne, dzięki czemu mogą istnieć i dlaczego przebiegają akurat tak, a nie inaczej. |
#13 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > Nie wiemy czego produktem są reakcje chemiczne, dzięki czemu mogą istnieć i dlaczego przebiegają akurat tak, a nie inaczej.Wiemy. Mechanizmy chemicznych reakcji są dość dobrze opisane Dla laika polecam prosto napisane: lubimyczyt(*)ka/85639/chemia-organiczna-t-i |
#14 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | > Jakiekolwiek pytania jak, dlaczego, po co są bez sensu.> Jesteśmy produktem 3 mld lat ewolucji.Zdanie Jesteśmy produktem 3 mld lat ewolucji. jest odpowiedzią na pytanie Jak długo (= ile lat) trwa ewolucja homo... > Smaczne rzeczy i seks oraz ciekawość poznawcza (i estetyczna) świata, a także pomaganie podobnym istotom (w tym dzieciom) to naturalne i oczywiste działania.To zdaje się za mało. We Francji głośno jest o książce filozofa młodego pokolenia Tristana Garcia (l.36) pt. Intensywne życie. Tytuł mówi wszystko: sensem życia, a jednocześnie moralnym imperatywem współczesnego człowieka jest intensywność życia. Ciekawa propozycja. Tak więc zdaniem Garcia nie wystarczy prosta wyliczanka elementów życia: chodzi o ich intensywność. Na przykładzie seksu: seks owszem, ale nie sprowadzony do rutyny, kopulacji,...itd. Kategoria intensywności obejmowałaby różne, z pozoru odmienne style bycia. Pracę, sport, alei i polityczną rebelię z dżihadem włącznie... Książki jeszcze nie czytałem. Tu namiary do krótkich recenzji: www.faz.ne(*)tPagedArticle=true#pageIndex_2www.suhrka(*)eben-tristan_garcia_58700.html
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#15 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Sens życia i inne pokrewne pytania | Nie wiemy. Nie pisałem o sposobie działania, tylko o tym co sprawiło, że to działa tak, a nie inaczej i tego się nie da wiedzieć. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|