 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-10-2018 23:10 | Krystynaback (2981 punktów) (zablokowany) | Pytania o materię 0 na 2 | Jest tu takich paru, którzy mnie nieustannie obrażają i poniżają przyjmując za podstawę do tego bzdury okropne, twierdzenia fałszywe, definicje pozbawione wszelkiego sensu, proszę nie dajcie się im zwieść, nie ulegajcie ich arogancji i agresji, bo urządzą Wam życie pełne fałszu cierpienia i zła. Był wątek o abstrakcji zatem czas i miejsce na wątek o materii. Za wiki: Cytat:Materia (z łac. materia: tworzywo, materiał) - ogół istniejących przedmiotów fizycznych, poznawalnych zmysłami; w ujęciu filozoficznym wszystko co istnieje w czasie i przestrzeni, obiektywna rzeczywistość niezależna od świadomości.
Nie będę krytykowała tej definicji, przejdę od razu do własnej Materią jest każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w przestrzeni, rozmiar w przestrzeni różny od zera i różną od zera masę. Obiekty, który nie mają tych właściwości są niematerialne. Każdy obiekt, który ma tylko jedno położenie w czasie, rozmiar w czasie różny od zera i różną od zera prędkość jest ruchem. Twierdzę, że wszelki ruch jest niematerialny, wszelki ruch jest abstrakcyjny. Współczesne pojęcie materii jest błędne, ponieważ naukowcy próbują ruch uznać za materię. Widać to w licznych definicjach gdzie mowa o przynależności oddziaływań do materii. Z tych prób oczywiście nic dobrego nie wynika, czynności/działania nie są materią, są abstrakcją. - Światło nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Temperatura jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
- Fala nie jest materią, jest ruchem, jest abstrakcją.
Taki jest mój pogląd, który może pomoże wam pojąć materię i ruch. Materia przyjmuje postać ciał. Ruch przyjmuje postać czynności. Wszystkie ciała tworzą przestrzeń. Wszystkie czynności tworzą czas. O przekształceniu materii i ruchu nie będę już się rozpisywała, bo każdy już dobrze to zna, choćby z prac Einsteina. Teraz czas na pytania: Czym wg Was jest materia? Czy wszystko wg Was jest materią? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Skup się na ekstremum. Na szczycie fali, na odchyleniu wahadła, na środku wiru. Ujrzysz punkt bez rozmiaru. |
#152 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pytania o materię | > Ale Krystkon nie działa jak troll, czasem zaczyna "z innej beczki", a czasem - jak tutaj - przestaje odpowiadać. To oczywiście oznacza mój tryumf, ale nie podniosę z tego powodu wrzasku, co najwyżej brew.Żeby był 'zrozumon' u Krystkona, napisz np. tak: <Krystkona 'działon' nie jest trollowy, czasem 'zaczyn' jest "z innej beczki", a czasem - jak tutaj - jest 'przestan' w odpowiedziach. To jest oczywiście 'oznaczan' mojego tryumfu, ale nie ma 'podnosu' z tego powodu wrzasku, co najwyżej brwi.> Czasowniki przecież w ogóle nie istnieją w Krystkonowej 'ontologii realnych bytów opisywanych rzeczownikami odczasownikowymi'... Drobner, z 'życzonem' owocnej dyskusji PS. Dawno temu na to, co wyprała pralnia w ciągu dnia (tzw. 'wykon'), mówiono "upiór dzienny". Poniekąd - słusznie...
Mądrości Mankiewicza: 1. Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła 2. Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy 3. Bóg to świat wypełniony transcende mtną Duszą. www.racjonalista.pl/forum.php/s,763660#w763882 |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Ta ironia dowodzi, że zacząłeś dostrzegać fundamentalny podział na przestrzen i czas. Nie rozwiązalem wszystkich problemów, mam 1000 wątpliwości ale dostrzegam rozdział przestrzeni i czasu, fizycznosci i abstrakcji, materii i ruchu, ciała i czynności. Widzę to również w każdym naszym zdaniu. Co nie znaczy, że pojalem znaczenie rzeczowników odczasownikowych czy czasowników odrzeczownikowych. Nie że wracałem na to jeszcze szczególnej uwagi. Zastanowię się. Przyznasz chyba jednak, że najprawdopodobmiej pierwotni ludzie posługujący się pierwotnymi pojęciami rzeczownikami określali przestrzeń a czasownikami czas? Pomyślę o tym. Na pewno można to wyjaśnić. |
#154 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> 'zaczyn' jest "z innej beczki"Jakie "jest", przy takiej ilości zaczynu każde "jestestwo" to zwyczajny niebyt! 
Cza być oszczędnym.po prostu |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> Skup się na ekstremum. Na szczycie fali [...] Ujrzysz punkt bez rozmiaru.Czy oddanie mikrofalówki do punktu skupu będzie dostatecznie ekstremalne?  A mówiąc serio, to ruchomość wymienionych zjawisk chyba wyklucza skupienie.
Cza być oszczędnym. |
#156 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pytania o materię | > ... zacząłeś dostrzegać fundamentalny podział na przestrzen i czas.Pochlebiasz sobie. To zrozumiałe, skoro nikt inny Ci tego nie robi... Owszem, zacząłem - niedługo po moich narodzinach... (bez Kantów...) > ... ale dostrzegam rozdział przestrzeni i czasu, fizycznosci i abstrakcji, materii i ruchu, ciała i czynności.Mam nadzieję, że to uleczalne... Co nie znaczy, że łatwe i nastąpi samoistnie. > Przyznasz chyba jednak, że najprawdopodobmiej pierwotni ludzie posługujący się pierwotnymi pojęciami rzeczownikami określali przestrzeń a czasownikami czas?Chyba jednak nie przyznam. Drobner, w błogim bezRuchu
Mądrości Mankiewicza: 1. Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła 2. Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy 3. Bóg to świat wypełniony transcende mtną Duszą. www.racjonalista.pl/forum.php/s,763660#w763882 |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Tak serio to każde ekstremum czynności, jeżeli zechcesz je zmierzyć w przestrzeni, będzie miało zerowy rozmiar. Jak np. czarna dziura. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytania o materię | |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Pytania o materię |
> każde ekstremum czynności, jeżeli zechcesz je zmierzyć w przestrzeni, będzie miało zerowy rozmiarA w jakich jednostkach mierzy się czynności w przestrzeni?
Cza być oszczędnym. |
#160 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >'zaczyn' jest "z innej beczki"> Jakie "jest", przy takiej ilości zaczynu każde "jestestwo" to zwyczajny niebyt!  "Krystkish lingłicz" - trudna mowa. Nie umiem go dobrze (i nie zamierzam). Takie np. "jesty" to zapewne atawistyczne 'czasowniko-podobne formy gramatyczno-posiłkowe', nie posiadające "realnego Krystko bytu ontologicznego". Drobner, 'do You do'...
Mądrości Mankiewicza: 1. Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła 2. Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy 3. Bóg to świat wypełniony transcende mtną Duszą. www.racjonalista.pl/forum.php/s,763660#w763882 |
#161 1 na 1 Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Zdanie, aby zyskać znaczenie, musi opisywać zmianę. Opis zmiany zawiera zawsze argument i działanie. Podmiot i orzeczenie wyrażają ciało i czynność, bowiem zmiana jest ich wzajemnym przekształceniem. |
#162 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Pytania o materię | > >każde ekstremum czynności, jeżeli zechcesz je zmierzyć w przestrzeni, będzie miało zerowy rozmiar> A w jakich jednostkach mierzy się czynności w przestrzeni?W zerach, zero równa się zero.  0 = 0 16-12-4 = 20-15-5 4(4-3-1) = 5(4-3-1) / : (4-3-1) 4 = 5  Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu... ( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów) (zablokowany) | Odp: Pytania o materię | Dla przestrzeni jednostką wymiaru jest ciało, np. stopa lub łokieć natomiast dla czasu czynność np. przelanie naczynia czy obroty ziemi. |
#164 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pytania o materię | > Podmiot i orzeczenie wyrażają ciało i czynność, Cytat:Szybkie myśli kołowały w jego głowie Co tu jest ciałem ************************** > Zdanie, aby zyskać znaczenie, musi opisywać zmianę. Cytat: Krystian jest zarozumiałym debilem
co tu jest zmianą? Wymyśliłeś swoją ekonomię, swoją fizykę, swoją filozofię, a teraz wymyślasz swoją gramatykę?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#165 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: Pytania o materię | > A moder śpi.To nie problem modera. Dopóki dyplomowany okaz jest w miarę grzeczny, nie ubliża i jedynie nachalnie objaśnia swoje z doopy wyjęte idiotyzmy moder nie ma się o co przyczepić. I tak to działać powinno.. a niestety jedyna skuteczna i akceptowalna metoda na trola to głód. Niestety w dzisiejszym świecie samych wiedzących lepiej ze świecą szukać takiego, który idiocie objaśni, a widząc ciąg dalszy wypocin zamiast chęci nauczenia się czegoś - pokiwa głową ze współczuciem i zostawi półgłówka własnemu losowi. Nie jest łatwo znaleźć w sobie spokój, by utrzymać na wodzy własne nerwy, łatwo za to znaleźć milion wymówek, dlaczego trolowi koniecznie trzeba przygadać. A przecie skąd trolowi do łba strzeliły tak idiotyczne pomysły czasem znaleźć jest tak łatwo.. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|