Racjonalista - Strona głównaDo treści
15 lat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-11-2019 16:23okragly (21676 punktów)15 lat
Ocena 1 na 1
Usłyszałem w radio, że z wyższym wykształceniem żyja 15 lat dłużej od tych z niższym.
1)czy to się uwzglednia w emeryturze, np. dwie osoby jedna wyższe, druga niższe, zgromadziły taki sam kapitał 399 000 zl, to ten niższe, o którym wiadomo że umrze 15 lat wcześniej powinienen dostawać 3x wieksza emeryturę
2) jak wszyscy skonczymy studia to wzrośnie nam o 15 lat długość życia?
3) może podwyższyć wiek o 15 lat tym z wyższym, a z niższym zostawić. (w kontekście wyższego wieku emeryt uchwalonego przez PO)
4) jakie inne przyczyny życia krócej z niższym? może to wina Tuska
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#136
13-11-2019 18:24
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
>>>>k***a pomyśl że robiłeś faktycznie po 16 godzin w nie wentylowanym pomieszczeniu.
>>>16h z myjką i toksynami w niewentylowanym pomieszczeniu to zwyczajnie śmierć.
>>>Tak tego na pewno nie przestawiałem.
>>A jak?
>> Nie sądzę, żeby było dobrze wydychac je rozpylone z wodą przez wiele godzin dziennie codziennie czasem w pracy po 10-16h przez 21 dni bez dnia przerwy.
>>Wlaśnie tak to przedstawiłeś.
>> Jestem pewien, że to poklosie pracy z substancjami toksycznymi, których wpływu na ludzki organizm nigdy nie poznałem, a ktore latami zmywalem kerszerem rozpylajac je w wydychanym powietrzu w bardzo małym, niewentylowanym pomieszczrniu, bez żadnej maski ochronnej.
>>

>>Tak samo jak to pomieszczenie które rzekomo jest bez wentylacji co potem sam sprostowałeś ze jednak jest wentylowane.
>>>16h non stop na nogach z 30min przerwy w tym 2h w oparach toksyn. Tak.
>>>I skończmy z tym, bo co za różnica?
>>Ogromna. Trzeba uświadamiać ludzi jak wyglądają realia.....w opowiadaniu historyjek zwłaszcza Twoich
>>>I mam gdzieś co sądzicie, żeby usprawiedliwić swój cudowny świat.
>>>Wiem co czułem i co czuję. To mi wystarczy.
>>Co czułeś jak pisałeś o nie wentylowanym pomieszczeniu i wdychaniu syfu tam po wiele godzin dziennie w pracy po 16 godzin przez 21 dni
>Zaczekaj farmer, zanim wykonasz kolejną figurę retoryczna coś Ci wyjaśnię.

Już wyjaśniłem Twoją figurę retoryczną. Pomieszczenie było wentylowane.

Ktoś kto niby tyle czasu tam spędził powinien znać to miejsce tak by nie pie.dolić że nie było wentylacji.


Chodziłeś do roboty w drukarni. Mam Ci medal dać za to? Miliony ludzi dzień w dzień robi fizycznie.

>Gardze waszym i już nie moim państwem kapitalistycznym 100x bardziej niż Szarley mną.


Farba będzie mniej napierdalać w innym systemie?

#137
13-11-2019 19:19
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>Już wyjaśniłem Twoją figurę retoryczną. Pomieszczenie było wentylowane.

Pomieszanie miało układ wentylacyjny, który wymagał uruchomienia i który nie był uruchamiany bo to kosztuje prąd, ciepło i zanieczyszenie układu, za wyczyszczenie którego trzeba bulic, a to już jest katastrofa kosztowa doliczajac do 8 EUR na godzinę w rachunku na dzialanosci gospodarczej.

A teraz możesz mi już zaprzeczyć.
I napisać, że wszytko było super, że Ty wiesz wszytko lepiej, że opowiadam to tylko dlatego, że chcę Cię okraść tak jak Szarleya a Ty na wszystko uczciwie zrobiłeś i właściwie należałoby Ci się jeszcze więcej.

#138
13-11-2019 19:25
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>Farba będzie mniej napierdalać w innym systemie?

Nie.
Założysz rękawiczki, maskę, ktoś Ci wyjaśni, że kontakt jest szkodliwy, żebyś się nie spieszyl tylko uważał, bo błędy mogą kosztować Cię kilka lat życia a jeszcze chorobę.

Nie podoba Ci się tak sprawa, pisz po angielsku do gościa, że go publicznie oskarżam, niech przyjdzie do mnie niemiecka policja i zakończy tę sprawę.

Będziesz miał spokój.

#139
13-11-2019 19:40
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
>>Farba będzie mniej napierdalać w innym systemie?
>Nie.
>Założysz rękawiczki, maskę, ktoś Ci wyjaśni, że kontakt jest szkodliwy, żebyś się nie spieszyl tylko uważał, bo błędy mogą kosztować Cię kilka lat życia a jeszcze chorobę.

Nikt niczego nie wyegzekwuje. Już zapomniałeś?
Nie będzie norm nie będzie odszkodowań żadnych egzekucji.
Każda firma oleje komornika. A o takich normach jak dziś to będziesz tylko mógł pomarzyć.

>Nie podoba Ci się tak sprawa, pisz po angielsku do gościa, że go publicznie oskarżam, niech przyjdzie do mnie niemiecka policja i zakończy tę sprawę.
>Będziesz miał spokój.

Nie rozumiem co piszesz.

#140
13-11-2019 19:45
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
>>Już wyjaśniłem Twoją figurę retoryczną. Pomieszczenie było wentylowane.
>Pomieszanie miało układ wentylacyjny, który wymagał uruchomienia i który nie był uruchamiany bo to kosztuje prąd, ciepło i zanieczyszenie układu, za wyczyszczenie którego trzeba bulic, a to już jest katastrofa kosztowa doliczajac do 8 EUR na godzinę w rachunku na dzialanosci gospodarczej.

Ty nie masz pojęcia o czym piszesz.

Woda była w obiegu?



>A teraz możesz mi już zaprzeczyć.
>I napisać, że wszytko było super, że Ty wiesz wszytko lepiej, że opowiadam to tylko dlatego, że chcę Cię okraść tak jak Szarleya a Ty na wszystko uczciwie zrobiłeś i właściwie należałoby Ci się jeszcze więcej.

Co?

#141
13-11-2019 20:05
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi farmer
>Ty nie masz pojęcia o czym piszesz.
>Woda była w obiegu?

Dwukrotnie leżałem w szpitalu, z powodu powracajacego zapalenia oskrzeli byłem już 10 razy u lekarza, wykonano mi chyba ze 100 różnych badań z 2 tomografiami włącznie, w pracy nikt nie może znieść mojego kaszlu, wszystkich to denerwuje.
Nigdy wczesniej nie miałem alergii.

W niemieckich cenach te akcje szpitalne to pewnie dziesiątki tysięcy EUR.

Bula wszyscy, żeby jeden kolo na wyzysku uzbieral kilka tysięcy tylko dla siebie

Widzisz w tym zysk?
Daliście się sfrajerowac z chciwości.
A do tego masz jeszcze na karku wroga twojego państwa.

Bron człowieka i systemu dalej.

szarley (54913 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
"Ja Krystian Hamerlik - Konopka, chcę, żeby podatki płacili wszyscy oprócz mnie"
"Ja Krystian Hamerlik - Konopka, chcę, żeby listonosz mający 1/4 mojego dochodu płacił podatek od 20-letniego fiata na moje konto "

Tak czy nie?

Proste pytanie:
Czy listonosz zarabiający 2500 zł brutto mający 20- letniego opla będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK czy NIE!

Proste pytanie, czekam na prostą odpowiedź

Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK czy NIE?

Proste pytanie.
Boisz się odpowiedzieć?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#143
13-11-2019 20:39
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi szarley
>"Ja Krystian Hamerlik - Konopka, chcę, żeby podatki płacili wszyscy oprócz mnie"
>"Ja Krystian Hamerlik - Konopka, chcę, żeby listonosz mający 1/4 mojego dochodu płacił podatek od 20-letniego fiata na moje konto "

Ty jestes mną?

Ja Krystian Hamerlik-Konopka chcę jawnej, kryptograficznie zabezpieczonej księgi kapitalu o rozproszonym zapisie, pozostającej pod wyłączną kontrolą większości kapitału i pozostająca poza kontrolą większości demokratycznej.

Ja Hamerlik-Konopka chcę wyłącznego podatku od własności okreslanego w jawnej demokracji bezpośredniej, przelewanego w zasadniczej części bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków pracowników najemnych.

Ja Hamerlik-Konopka chcę kreacji pieniądza jako długu wylacznie wobec systemu pieniężnego księgi kapitału i nigdy wobec drugiego człowieka.

Ja Hamerlik-Konopka nie zgadzam się na przymusowa egzekucję własności niejawnej i nieopodatkowanej.

Ja Hamerlik-Konopka nie zgadzam się na ukaranie jakiegokolwiek człowieka za wyjawienie prawdy, bez względu na to jaka ta prawda jest.

Swoją narrację Szarleyu wsadz sobie do swojego chciwego nosa.

szarley (54913 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
>Ja Hamerlik-Konopka chcę wyłącznego podatku od własności ....

Proste pytanie:
Czy listonosz zarabiający 2500 zł brutto mający 20- letniego opla będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK czy NIE!

Proste pytanie, czekam na prostą odpowiedź

Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK czy NIE?

Proste pytanie.
Boisz się odpowiedzieć?
honor p.ch. nie pozwala na odpowiedź?
Ojciec miał taki sam "honor" że Cię tak wychował?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#145
13-11-2019 21:12
 Ocena 1 na 1
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi szarley
>Boisz się odpowiedzieć?
>honor p.ch. nie pozwala na odpowiedź?
>Ojciec miał taki sam "honor" że Cię tak wychował?

Liczysz, że mnie sprowokujesz?
Czyż nie znasz już wszytkich odpowiedzi?

szarley (54913 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
Zadałem proste pytania
Oczekuję prostych odpowiedzi

TAK czy NIE?

Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina

TAK/NIE?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#147
13-11-2019 21:18
 Ocena 2 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi szarley
>Proste pytanie, czekam na prostą odpowiedź
>Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina
>TAK czy NIE?

NIE SKĄD!

Robol bez żadnej własności, pomieszkujacy z dziecmi w cudzym za wysokie komorne, jako jedyne stworzenie na Ziemi mieszkające w cudzym gnieździe, powinien zapłacić VAT i akcyze od chleba i wódki, żeby było na wpompowanie w prywatny sektor bankowy, jak zabraknie po wypłacie tłustych premii i na subwencje państwowe dla prywatnych przedsiębiorców zwolnionych od wszelkiego opodatkowania.

Tak powinno być.
Bo już Chrystus mówił oddaj cesarzowi co cesarskie.

#148
13-11-2019 21:23
 0 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi szarley
>Zadałem proste pytania
>Oczekuję prostych odpowiedzi
>TAK czy NIE?
>Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina
>TAK/NIE?

Skąd u emeryta z 1600 ogródek dzialkowy?
Ukradł?

A jeśli o wartości 100 i będzie potrzebował zapłacić od niego 10 podatku rocznie, to przeżyje, 10-tka go nie zabije.

#149
13-11-2019 21:31
 0 na 2
karaluch (103 punktów)
(zablokowany)
Odp: 15 lat
W odpowiedzi szarley
>Zadałem proste pytania
>Oczekuję prostych odpowiedzi
>TAK czy NIE?
>Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina
>TAK/NIE?

I co znowu Ci się zapomniało o tych ludziach WŁADZY

www.wprost(*)100-najbogatszych-polakow.html

A przypomniał Cię się biedny emeryt z ogrodkiem odziedziczonym po mamusi?

Jaka ta twoja pamięć wybiorcza.

No dalej teraz możesz mi zarzuc zawiść
Potierdzam, zawiszcze dobrobytu, też chcę w nim żyć.

Potwierdzam, w drodze do dobrobytu nie potrafię przecwanic innych ludzi jak Ty, dlatego szukam innej drogi do niego.

szarley (54913 punktów)Odp: 15 lat
W odpowiedzi karaluch
Proste pytanie, czekam na prostą odpowiedź
Czy emeryt z 1600 zł emerytury i działkowy ogródek będzie musiał zapłacić podatek na rzecz Krystiana Hamerlik - Konopki, który ma kilkanaście tysięcy zł dochodu ale mieszka w wynajętym mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Berlina
TAK czy NIE?
>NIE SKĄD!

TAK CZY NIE !!!!!!!!!!!!!!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365