 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-11-2019 15:34 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Ludzka etyka
2 na 2 | Witam Szanownych Forumowiczów. Chciałbym Was zapytać o etykę właściwą dla istot rozumnych. Uważam iż bardzo ważne jest wyjaśnienie tej kwestii, zwłaszcza w obliczu upadku źródła etyki narodów europejskich czyli KRK, którego koniec widać już na horyzoncie i na tym samym horyzoncie widać też wkraczające w jego miejsce dzikie bolszewickie stada. Inna rzecz że wpajanie etyki poprzez wiarę religijną to dosyć zawodny sposób jej nauczania, jak daleki jest on od doskonałości chyba nie trzeba się rozpisywać. Wiadome jest, że fundamenty ludzkiej etyki to: I. Prawda II. Wolność III. Dobro Ja uważam i jestem niemal pewien, że istnieje tylko jedna etyka dla istot rozumnych i wynika ona z właściwości człowieka i świata, w którym żyjemy. A jest ona jednoznaczna niczym prawa fizyki i matematyki. Tyle tylko, że trzeba ją znaleźć. I z tego tematu chciałbym odpytać to forum. 1)Jakie Waszym zdaniem są kolejne po trzech wymienionych fundamentalne wartości, które obowiązywać powinny każdą istotę rozumną? 2)Kiedy człowiek przestaje być istotą rozumną? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >>Jakie "Palenie cerkwi, niszczenie cmentarzy" i jak to się ma do milionów Polaków zniewalanych przez 200 lat przez klientów cerkwi?> >I znów wyszła ujemna wiedza z historii Polski> >Kiedy (a wskaż 200 lat!!!) Polska była zniewalana przez grekokatolików?> Polska była zniewalana przez klientów dominującej wśród Rusinów cerkwi prawosławnej.... o dlatego palono cerkwie greckokatolickie Twoja ignorancja wprost rozbawia  > Twoja nienawiść i gównomiotyzm są przereażające.Gdzie w przywołaniu historycznych faktów widzisz nienawiść i gównomiotyzm > Będziesz teraz negował 123 lata zaborów i wyniszczania Polaków w tym okresie?Bawisz się w Hamerlika ze stawianiem chochoła? Nie będę kwestionował zaborów, jedynie dostrzegam, że owe zabory były w dużej mierze zawinione przez polską szlachtę, która nawet na Sejmie zalegalizowała (!) cesję polskich ziem na rzecz zaborców > Po raz kolejny stajesz na straży "dobrego" imienia jakiegoś totalitaryzmu i barbarii.Znów sobie coś wymyśliłeś Czy jeśli nie pada na kolana przed Wielki Polskim Narodem i widzi łajdactwa w jego historii to strażuje totalitaryzm? > >>A co do cmentarzy w PRL-u to uświadom sobie fakt, że Polacy nie rządzili Polską po 1945 w żadnym stopniu,> >Rozumiem, Zniszczenie cmentarza żołnierzy francuskich w Gliwicach polecono z Moskwy> Dokańczanie Intelligenzaktion, AB aktion i w ogóle elementów Generalplan Ost.... a ja piszę o zniszczeniu gliwickich cmentarzy. > Gdy po wymordowaniu, zesłaniu, sterroryzowaniu czy wygnaniu polskich elit intelektualnych montowano aparat PRL-u to montowano go celowo i z rozmysłem z żydokomuny, bandytów polskojęzycznych, Ruskich wszelkiej maści i durniów po kilku klasach podstawówki zatwierdzonych przez ZSRR.Doprawdy? Ci Opisani przez Ciebie ludzie zasiedlali Gliwice i uruchomili w tym mieście Politechnikę? > Polacy nie mają czegokolwiek do gadania we własnej sprawie i w sprawie rządzenia Polską. O czym zresztą wiesz, bo milcząco zgodziłeś się z podanymi przeze mnie wcześniej argumentami.Nie zgodziłem się tylko pominąłem rynsztok w dyskusji > Dostrzegam twoje mierne próby odgrywania "oświeconego", ale ciągle wypełza z ciebie nazistowska nienawiść do narodu polskiego.Zaczynasz nudzić z tym zarzutem nazizmu. Po prostu nie lubię brązownictwa > >Rower w Krakowie ukradziono mi na polecenie Breżniewa?> Nie wiem na czyje, gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to doczytałbyś może, że naród polski w tym kultura polska została mocno zmasakrowana żydo-sowiecką okupacją,Czyli żydosowiecka okupacja zawiniła kradzież roweru? Pipcys jak Inuit po samogonie > >Iście akademicki język kończy dyskusję> Pisanie prawdy nie jest powodem do zakończenia dyskusji.ale akademicka dyskusja wymaga odpowiedniego języka Uciekasz w rynsztok przed argumentoma. MAsz rację, tam Cię szukał nie będę > >>Żeby wybić się na niepodległość to trzeba mieć najpierw na to szansę,> >O wiele mniejsze narody sobie tę szansę same stworzyły i wykorzystały> Po wielokroć silniejsze narody stoją na straży tego aby Polska takowej szansy nie miała.Snadź jesteście wołowymi DUPAMI i po przepiciu swojej niepodległości w XVIII wieku do dziś wam jej nie brakuje. Przykro mi, to Twój obraz Polski Ja mam zgoła inny, dlatego Ty - polski patriota płacisz podatki na rzecz tych którzy polską niepodległość mają w d.pie Ja przynajmniej gruntówkę i część VATu płacę w Polsce
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > piszesz jak niedobitek Einsatzgruppen> konkretnie, wyznajesz rasistowską nienawiść do Polaków,> I cała reszta łajnomiotactwa, które uprawiasz wobec Polaków.> Po raz kolejny otwarcie przyznajesz się rasizmu i nazizmu.> jesteś miłośnikiem rasistowskiej dyktatury, ujadasz na przeciwników dyktatur, stoisz na straż "dobrego" imienia totaliatryzmów, które zmasakrowały Polskę, Rosję i inne państwa europejskie.Zabawny jesteś z tą swoją obsesją  Twoja wizja historii jest śmieszna: Polacy nigdy nikomu niczego złego nie zrobili, a jeśli zrobili, jak w przytoczonych przeze mnie przykładach, to albo - przeczysz - nazywasz nienawiścią - usprawiedliwiasz - zwalasz na innych Nie ma narodów aniołków. Także Polacy aniołkami nie są Patriotyzm zobowiązuje. Ale nie do wybielania historii własnego kraju, ale do jej poznawania. Także tam, gdzie ta historia nie jest bielutka Patriotyzm zobowiązuje. Ale nie do cenzurowania historycznych faktów, ale do rzetelnego rozliczania się z nich, Wyciągania wniosków. Patriotyzm zobowiązuje do uczciwego traktowania sąsiadów Patriotyzm zobowiązuje do uczciwego płacenia podatków. Swojemu państwu. A jeśli płacisz obcym monarchom, to też głosuj jedynie w wyborach obcych parlamentów
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > Gdzie w przywołaniu historycznych faktów widzisz nienawiść i gównomiotyzm >Będziesz teraz negował 123 lata zaborów i wyniszczania Polaków w tym okresie?Nienawiścią na tle narodowym i etnicznym ciągnie z większości twoich wypowiedzi, budujesz je tak żeby smarować gównem tylko i wyłącznie po narodzie polskim, ta technika była już uprawiana przez żydokomunę oraz ich wspólników i podwykonawców - Nazistów i jest stosowana nadal. Polega na ciągłym obsmarowywaniu Polaków półprawdami, ćwierćprawdami, kłamstwami, ew. rzadko faktami, ale tak dobranymi aby przestrzegać podstawowej nazistowskiej zasady sprowadzania Polaków do podludzi, odczłowieczania nas. Przekaz medialny na temat Polski i Polaków niemal w całości wypełniony jest samymi negatywami, prezentowani jesteśmy jako durnie typu Bolesław Wałęsa, albo jako "właściciele niewolników" (vide: tokarczuk), dba się o to aby cokolwiek było powiedziane o Polakach było złe, pozostawiało negatywne emocje i odczucie odrazy. Ta taktyka jest znana pod ulizaną nazwą "Pedagogiki wstydu" a de facto jest w prostej linii kontynuacją nazistowskiej propagandy wymierzonej w Polskę i Polaków, rozpoczętej jeszcze za czasów Hitlera, realizowanej n.p. przez nazistowskie gadzinówki na terenie Generalnego Gubernatorstwa, czy później przez żydokomunę za stalinizmu itd aż do Gazety Wyborczej, Krytyki Politycznej itp neostalinowskich/neonazistowskich gadzinówek. Celem tej propagandy jest przerobienie Polaków na podludzi (żyd: "goyim", nazi: Polnische Untermenschen) i bardzo sprawnie idzie m. in. dzięki takim neonazistom jak ty, którzy rzucają w nas swój kawałek gówna, oczywiście największe zasługi mają masmedia, ale takie zajadłe łajnomioty jak ty też swoje robią. Przyjrzyj się swoim obelgom w stronę Polski i Polaków w obydwu wątkach dyskusji, policz ile z nich przetrwało konfrontację z faktami, albo przypomnienie kontekstu historycznego. Bo mi wychodzi że ponad 80% twoich argumentów przeciwko Polakom można było od razu wyrzucić do śmieci, a najgorsze jest to, że jak ktoś nie zna historii w szczegółach to do niego się to g... przyczepi. Wielu Polaków ma mózgi zlasowane on tego potoku łajna, który wybija z GW, TVN, TVP itp patostrimerów i propagandystów. > Bawisz się w Hamerlika ze stawianiem chochoła?Nie wiem co masz na myśli. > Nie będę kwestionował zaborów, jedynie dostrzegam, że owe zabory były w dużej mierze zawinione przez polską szlachtę, która nawet na Sejmie zalegalizowała (!) cesję polskich ziem na rzecz zaborcówNo i tu właśnie widać jak ci zależy na ustaleniu prawdy. Ja nie jestem orłem z historii, ale wiem, iż proces rozbiorów to nie był jednorazowy akt, tylko postępujące przez ok 1 wiek metodyczne wyniszczanie państwa, nasycanie go agenturą, istniała na terenie już nie pamiętam czy Austrii czy Prus specjalna loża założona tylko po to, aby zlikwidować Polskę. Rozbiór jest dziełem czterech państw i wydatnej pomocy piątego. Piątym była Szwecja która dokonała Potopu i wyniszczyła Polskę materialnie produkując nam tzw "szlachtę gołotę", która potem dawała się przekupywać. Ta sytuacja dowiodła przy okazji jakim debilizmem jest społeczeństwo kastowe, gdyż okazało się, że część tej "szlachty" nie chciała być szlachetna tylko bogata. Szlachetność z urodzenia nie istnieje, każdy człowiek musi samodzielnie zapracować na swoje cechy, a proces wychowawczy musi go ukształtować tak, aby był do pracy nad sobą zdolny. Niestety kształcenie zostało zniszczone za żydo-sowieckiej okupacji i dobite już za III RP i ani widu i słychu abyśmy mieli możliwość poprawy tej sytuacji. Jest wręcz przeciwnie poziom kultury i cywilizacji będzie obniżany jeszcze bardziej przy pomocy antyludzkiej patologii, jaką jest multikulturalizm. > >Po raz kolejny stajesz na straży "dobrego" imienia jakiegoś totalitaryzmu i barbarii.> Znów sobie coś wymyśliłeśKłamiesz, nie wymyśliłem, przeczytaj ze zrozumieniem twoje własne wypowiedzi. Kiedy pisałem n.p. o klientach cerkwi zniewalających Polskę, to każdy myślący człowiek wie dobrze, o którą cerkiew chodziło, a ty wyskakujesz z grekokatolicką i takich żenujących wrzutek w twym wykonaniu jest multum, byleby nasmrodzić i obrzucić nas łajnem, niczego więcej nie potraficie. Tak samo się zachowują twoi idole jak n.p. żydzi czy ich kompani Naziści. Teraz właśnie trwa pieczołowite dokańczanie dzieła propagandowego Nazistów > Czy jeśli nie pada na kolana przed Wielki Polskim Narodem i widzi łajdactwa w jego historii to strażuje totalitaryzm?Nie wiem o czym bredzisz. Ty powinieneś nauczyć się czytać ze zrozumieniem, zapoznać się z wyczynami Ruskich podczas zaborów, a takie przygłupie ironie o "Wielkim narodzie..." to sobie daruj, bo ani toto nie jest śmieszne, ani w żaden sposób nie przybliża do celu każdej normalnej dyskusji, czyli znalezienia prawdy na dany temat. > >Dokańczanie Intelligenzaktion, AB aktion i w ogóle elementów Generalplan Ost> .... a ja piszę o zniszczeniu gliwickich cmentarzy.A ja ci piszę o przyczynach powstania tego co rządzi Polską, oraz opisałem pokrótce mechanizm selekcji negatywnej do kadr państwowych zainstalowany nam przez okupantów i funkcjonujący sprawnie do dzisiaj. Gdybyśmy zamiast żydokomuny i kundlostwa mieli rządy n.p. eNDecji tudzież innej polskiej orientacji to wtedy rozumiałbym takie pretensje, ale to co rządzi od 1945 do dzisiaj to nie są Polacy i nie wykonują oni jakiegokolwiek polskiego programu, a jedynie nas kompleksowo wyniszczają, okradają i rozdają łupy kolejnym kolonizatorom, a sami dożerają z tego jakieś okruszki. Kolonizatorzy dbają aby we władzach były zainstalowani żydzi, obca agentura albo jakieś wynarodowione, ciemne durnie i to widać i słychać, choćby przy okazji upublicznianych regularnie taśm z podsłuchanymi politykami, a także po ich wypowiedziach, sposobie rządzenia, grabieżach na masową skalę i jawnej wręcz agenturalności wszystkich rządów po 1945. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Gdy po wymordowaniu, zesłaniu, sterroryzowaniu czy wygnaniu polskich elit intelektualnych montowano aparat PRL-u to montowano go celowo i z rozmysłem z żydokomuny, bandytów polskojęzycznych, Ruskich wszelkiej maści i durniów po kilku klasach podstawówki zatwierdzonych przez ZSRR.> Doprawdy? Ci Opisani przez Ciebie ludzie zasiedlali Gliwice i uruchomili w tym mieście Politechnikę?O czym ty bredzisz?  :D Znowu przerosły cię fakty? Co Politechnika w Gliwicach ma wspólnego z procesem (anty)społecznym, o którym piszę? W Polsce mamy wciąż jeden i ten sam system selekcji negatywnej władz. Przede wszystkim to należy pamiętać, że oficjalnym hasłem żydokomuny były: "rządy proletariatu" i ta ciemnota tryumfowała w PRL-u i nie tylko. W Związku Sowieckim też wycięto w pień tamtejsze elity i cerkiew prawosławną i zafundowano Ruskim rządy bydła zblatowanego z żydokomuną i jej chorą ideologią. Ja w odróżnieniu od ciebie winnych szukam pośród tych, którzy celowo i z rozmysłem doprowadzili do tej patologii jaką był totalitaryzm, a nie pośród ofiar tegoż. Bydło we władzach komunistycznych gorsze rzeczy robiło niż zaniedbanie jakiegoś cmentarza. Ale ty ze swoją moralnością zapewne bardziej ubolewasz nad cmentarzem niż milionami ofiar i uwstecznieniem kulturowym i cywilizacyjnym. Co do uwstecznienia kulturowego Polski pod żydo-sowiecką okupacją, to porównaj sobie Niemcy Wschodnie do Zachodnich, albo Koreę Południową do Północnej. (Żydo)komuna niszczy i polskiej kultury to nie minęło, III RP też posiała wiele patologii. > >Polacy nie mają czegokolwiek do gadania we własnej sprawie i w sprawie rządzenia Polską. O czym zresztą wiesz, bo milcząco zgodziłeś się z podanymi przeze mnie wcześniej argumentami.> Nie zgodziłem się tylko pominąłem rynsztok w dyskusjiJaki rynsztok? Taki że od 1945 PRL-em rządziła żydokomuna oraz sowieckie pachołki o różnym pochodzeniu etnicznym, a kulturowo rzadko polskim? A i "tutejszych" tam nie brakowało. Taki "rynsztok"? Nie podoba ci się, że nie ma czegoś takiego jak cywilizacja tudzież kultura "judeochrześcijańska"? A może to że kultura judeocygańska żerowała i żeruje na nieszczęściu Polaków? Czy to, że Sowieci spacyfikowali Czechosłowację, a za narzędzie posłużyło wojsko ludowe? To są fakty spowodowane przez barbarzyńców, którym hołdujesz i którzy nas niszczą od circa dwóch wieków po dziś dzień. > >Dostrzegam twoje mierne próby odgrywania "oświeconego", ale ciągle wypełza z ciebie nazistowska nienawiść do narodu polskiego.> Zaczynasz nudzić z tym zarzutem nazizmu.> Po prostu nie lubię brązownictwaDałeś już kilka popisów naziolskiej "moralności", smutne jest to, że chcesz być nazistą i takich jak ty wyhodowano nam tu trochę. > >Nie wiem na czyje, gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to doczytałbyś może, że naród polski w tym kultura polska została mocno zmasakrowana żydo-sowiecką okupacją,> Czyli żydosowiecka okupacja zawiniła kradzież roweru?Nie umiesz czytać, ze zrozumieniem. Proces budowy kultury narodowej został bardzo mocno zduszony tą okupacją i zgodnie ze wszystkimi prawami socjologii, naród po wychowaniu dwóch pokoleń po żydo-sowiecką okupacją uwstecznił się nieco na polu kulturowym, okupacja żydo-nazi-saska formalnie rozpoczęta w 1989 też swoje zrobiła, pogłębiła pewne patologie. > Pipcys jak Inuit po samogonieTy pieprzysz jak Piekarski na mękach. Przerastają cie pewne fakty, kultu barbarzyństwa oraz nazizmu nie chcesz(nie potrafisz?) odrzucić, to zmieniasz temat. A tak a propos tematu to ów wątek dotyczy przecież ludzkiej etyki, a ta dyskusja zaczęła się od roli KRK w tworzeniu etyki europejskiej i cywilizacji łacińskiej w ogóle i patrz gdzie wyprowadziłeś tę dyskusję. Tak właśnie zależy ci na prawdzie. Jesteś typowym naziolem i bolszewikiem, odrzucasz tę podstawową wartość istot rozumnych i wszczynasz tylko jakieś emocjonalne konflikty, rzucasz łajnem. > ale akademicka dyskusja wymaga odpowiedniego języka> Uciekasz w rynsztok przed argumentoma. MAsz rację, tam Cię szukał nie będęJa nie wiem po co wyskoczyłeś z tym akademickim językiem, widać przecież, że jest ci on równie obcy jak i walka z dyktaturą, którą nieudolnie markujesz tym opisem w stopce. Akademickość to też naukowość, a tej przeczysz twoją ucieczką od prawdy. > >Po wielokroć silniejsze narody stoją na straży tego aby Polska takowej szansy nie miała.> Snadź jesteście wołowymi DUPAMI i po przepiciu swojej niepodległości w XVIII wieku do dziś wam jej nie brakuje.I znowu rzucasz łajnem. Kłamiesz, że "przepiliśmy", a rzeczywistość jest taka, że do rozbioru Polski przyczyniło się 5 państw + żydostwo i proces ten trwał ok 100 lat kłamco. I nie łżyj, że nam wolności "nie brakuje" bo brakuje coraz bardziej, tylko my nie mamy jakiegokolwiek wpływu na swój los.> Przykro mi, to Twój obraz PolskiTo jest kolejna projekcja twojej nienawiści do Polski i Polaków. Ty nie masz pojęcia o mojej wizji Polski, choćby dlatego, że nie potrafisz, albo udajesz, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. > Ja mam zgoła inny, dlatego Ty - polski patriota płacisz podatki na rzecz tych którzy polską niepodległość mają w d.pieDzisiejsza struktura państwa polskiego jest strukturą kolonialną, żerującą na narodzie polskim, państwo powinno być domem narodu a nie bandytą, który wymusza haracze. Żeby jeszcze te podatki i dochody obcych firm szły na nasze potrzeby, ale idą niestety dla kolonizatorów. > Ja przynajmniej gruntówkę i część VATu płacę w PolsceJa się napłaciłem w Polsce i być może kiedyś jeszcze zapłacę jeśli do Polski wrócę. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyJak długo jeszcze będziesz na łańcuchu? |
#395 -1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Gdzie w przywołaniu historycznych faktów widzisz nienawiść i gównomiotyzm >Będziesz teraz negował 123 lata zaborów i wyniszczania Polaków w tym okresie?> Nienawiścią na tle narodowym i etnicznym ciągnie z większości twoich wypowiedzi,Pisanie o faktach jest nienawiścią? To brakiem nienawiści jest jedynie pisanie z pominięciem faktów? Przywołuję historyczne fakty, to nie jest nienawiść, a nienawiści udowodnić nie poradzisz > Przyjrzyj się swoim obelgom w stronę Polski i PolakówNie widzę obelg > >Nie będę kwestionował zaborów, jedynie dostrzegam, że owe zabory były w dużej mierze zawinione przez polską szlachtę, która nawet na Sejmie zalegalizowała (!) cesję polskich ziem na rzecz zaborców> No i tu właśnie widać jak ci zależy na ustaleniu prawdy. Ja nie jestem orłem z historii,To widać > ale wiem, iż proces rozbiorów to nie był jednorazowy akt, tylko postępujące przez ok 1 wiek metodyczne wyniszczanie państwa,Ależ oczywiście! I to właśnie robiła polska szlachta. Po Potopie państwo miało jeszcze dość siły, żeby wstać. Poczytaj Niezbędnik historyczny o RON > >>Po raz kolejny stajesz na straży "dobrego" imienia jakiegoś totalitaryzmu i barbarii.> >Znów sobie coś wymyśliłeś> Kłamiesz, nie wymyśliłem, przeczytaj ze zrozumieniem twoje własne wypowiedzi. Kiedy pisałem n.p. o klientach cerkwi zniewalających Polskę, to każdy myślący człowiek wie dobrze, o którą cerkiew chodziło, a ty wyskakujesz z grekokatolicką... bo palono cerkwie greckokatolickie, ty to usprawiedliwiasz grzechami prawosławnych (którzy greckokatolickie cerkwie zabierali) Czyli o historii pojęcia nie masz, za to bronisz łajdactw. Nie na tym polega patriotyzm > >.... a ja piszę o zniszczeniu gliwickich cmentarzy.> A ja ci piszę o przyczynach powstania tego co rządzi Polską,...czyli unikasz tematu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > Dałeś już kilka popisów naziolskiej "moralności", smutne jest to, że chcesz być nazistą i takich jak ty wyhodowano nam tu trochę.> kultu barbarzyństwa oraz nazizmu nie chcesz(nie potrafisz?) odrzucić,Przykro mi, nie dyskutuję w rynsztoku
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#397 -1 na 1 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Dałeś już kilka popisów naziolskiej "moralności", smutne jest to, że chcesz być nazistą i takich jak ty wyhodowano nam tu trochę.> >kultu barbarzyństwa oraz nazizmu nie chcesz(nie potrafisz?) odrzucić,> Przykro mi, nie dyskutuję w rynsztokuI to wszystko co udało się wydobyć z twojego rozumu? Przerasta cię to czym jest twoja "moralność". Latasz za mną po forum i usiłujesz bronić totalitarnych reżimów, które wymordowały miliony Słowian, zniszczyły kultury narodowe zwłaszcza polską, otwarcie przyznajesz się do rasizmu wobec Polaków i jedyne co teraz potrafisz, to uciec z rynsztoka, który sam produkujesz. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyDyktaturę budują takie brunatne burki jak ty. Już od kilku dekad niemal cały przekaz informacyjny dotyczący Polski i Polaków jest wypełniony "Pedagogiką wstydu" czyli zwykłym gebelsiarstwem. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | Przywołałem fakt niszczenia greckokatolickich cerkwi prze wojną Usprawiedliwiasz, podważasz, ignorujesz Pisałem też o kilku innych ciemnych kartach historii, w tym także takich, których byłem świadkiem, w których moja rodzina ucierpiała Zwalasz na innych Nazywasz to przywołanie nazizmem, bo go dostrzegam? Nazizm (def Przytulskiego) = pisanie krytycznie o polskiej historii w oparciu o fakty Polacy nie są stadem bezwolnych baranów, wykonujących zawsze tylko cudze polecenia, gdyby tak było, musiałbyś także polskie sukcesy przypisać austriackiej/rosyjskiej agenturze lub żydokomunieZnam trochę historię Polski, także historię jej sukcesów i daleki jestem od przypisywania np dwukrotnej w XX wieku odbudowy Polski tylko Żydom i stalinowcom, bo "Polacy nie mieli nic do gadania"
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#399 3 na 5 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > I to wszystko co udało się wydobyć z twojego rozumu? Przerasta cię to czym jest twoja "moralność". Latasz za mną po forum i usiłujesz bronić totalitarnych reżimów, które wymordowały miliony Słowian, zniszczyły kultury narodowe zwłaszcza polską, otwarcie przyznajesz się do rasizmu wobec Polaków i jedyne co teraz potrafisz, to uciec z rynsztoka, który sam produkujesz.Nie tylko szarley "lata" po tym forum, bo nie potrzebuje. Ja też nie muszę latać. Nie da się Ciebie ominąć co wygląda na to iż gdzie się nie obrócisz, tam zderzasz się wylewem jakichś popłuczyn myślowych niejakiego Wojciecha Przytulskiego. A popłuczyny cechują się niezwykle butną prezentacją braku wyważenia wypowiedzi, brakiem choćby próby zrozumienia tego co rozmówca chce wyjaśnić, bezwzględnym autokratyzmem swych wypowiedzi, zdradzający rzeczywiście lub kryjący brak ogłady i czasem wiedzy. Jesteś człowieku już nudny z tymi manifestacjami na jedną nutę, bo tylko wyłazi z Ciebie stek pretensji właściwie nie wiadomo do kogo, o zaszłości historyczne po swojemu interpretowane, które już się nie wrócą i nic nie zmienią. Twoje sarkastyczne uwagi znamionują trudny charakterek. Czy tak na co dzień jesteś też takim malkontentem? Twoje wypowiedzi, jak widać, końca nie mają i niechcący przeradzają się epistolarnie w Twój monodramat. Jakże długo można tak męczyć? Nie chodzi o Ciebie, bo nawet tego nie zauważasz, ale o forumowiczów. Jak długo można słuchać muzyki disco-polo? No można niby. Ale jak długo? Weź się ogarnij i przyhamuj. Pomyśl dlaczego dostałeś bana. Ja jak wiesz o to nie wnioskowałem. Kajałeś się przed moderatorem i przepraszałeś, obiecując, że będziesz się starał i co? Wyłazi jednak prawdziwa natura Twojego charakterku... Nie umiesz panować nad swoimi skrzywionymi emocjami.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >>>W 1938 byliśmy państwem zależnym od sąsiadów i wplątanym przez tajne sekciarstwo(beck et consortes) .....> >>Jak cudnie jest wszystko zwalić na innych  > >Ja nie zwalam na innych,> Więc przyznaj uczciwie, że w 1938 polskie wojsko przekroczyło agresywnie granice z Czechosłowacją.Wojska może tak, ale naród nie. Tak samo jak w przypadku wysyłania wojsk III RP na żydo-saskie wojny na Bliskim Wschodzie. > Nikt Was do tego nie zmuszał. To była "honorowa" agresja wobec mocno osłabionego sąsiada. niestety to stanowczo przeczy tezie, że to zawsze Polacy byli atakowaniA po czym poznajesz czy nikt nas do tego nie zmuszał? A do wzięcia udziału żydo-saskiej inwazji na Irak czy Afganistan? To też twym zdaniem wola narodu? Polska od ponad dwu wieków jest kolonią, a Polscy żołnierze wcielani do obcych wojsk, bardzo często wbrew woli i potrzebom narodu, po co sanacja to zrobiła? Nie wiem, bo nie siedziałem wtedy w gabinetach dyplomatycznych, ale nie sądzę aby te agenturalne rządy zrobiły cokolwiek lepszego niż agentura III RP. Warto też pamiętać, że Czeskie rządy kolaborowały z Hitlerem i z Sowietami. > >>Doprawdy tak wielki naród jak Polacy od czasów Potopu nie mieli niepodległego państwa? Nie mieli żadnego wpływu na swoje dzieje?> >Potop był wstępem do rozbiorów.> Owszem, na tyle znam Waszą historię, Od tego czasu Polacy zaczęli po kawałeczku osłabiać własne państwo, byle móc chłopa do pracy batami gnać i podatków nie płacićNie zgadłeś, większość tego procesu wynikała z działania sił zewnętrznych, oraz istniejącej wtedy wady kulturowej tzn postawienia wolnej woli ponad rozumem, albo mówiąc językiem wartości: Wolność stała ponad prawdą. > >Ale była agenturalna sanacja zainstalowana nam przez obcych w wyniku Zamachu Majowego.> Jakoś nawet Paczkowski tego nie potwierdzaCzego nie potwierdza? Zamachu Majowego, czy agenturalności sanacji? I czemu Paczkowski ma być "nawet" ostateczną instancją od stwierdzania co jest prawdą a co nie? > >Tak, ma być, zachowujesz się jak bydlę pastwiące się nad ofiarą, każdy kto zna historię żydo-sowieckiej okupacji i proces powstawania PRL- ten wie, że Polacy nie mieli czegokolwiek do gadania w sprawach państwa, a już zwłaszcza w sprawach strategicznych typu pacyfikowanie Czechosłowacji.> To co mają powiedzieć ci napadnięci Czesi i Słowacy. Może to oni byli ofiarami agresji?Tak byli ofiarami agresji, a cały region od ponad dwu wieków był i jest nadal > >Nie umiesz czytać, ze zrozumieniem, Litwa najprawdopodobniej straciłaby to miasto w konfrontacji ze Związkiem Sowieckim,> Gdybaizm nie jest lekcją historiiTo nie jest gdybologia, a logiczna konsekwencja zaistniałych faktów, w tamtych czasach Związek Sowiecki wziął na celownik Polaków i Polskę, a ca 50% ludności Wilna to byli Polacy, ponad 30% to byli żydzi w tym tzw "Litwacy" czyli żydy sowieckie, które wysuwały postulaty przyłączenia Wilna do Związku Sowieckiego! Gdyby zostawiono Wilno na pastwę żydokomuny i Sowietów to zostałoby zmasakrowane, a Polacy na pewno i Litwini prawie na pewno skazani na śmierć n.p. zesłani do łagrów, albo rozstrzelani na miejscu. > >>1 Palenie cerkwi nie było drobnym szczegółem> >Jaką cerkiew spalili, kiedy, kto i w jakich okolicznościach?> www.racjonalista.pl/kk.php/s,4321> Jak widać Twój patriotyzm wyklucza rzetelną wiedzę o polskiej historii, za to każdy to nie jest jej brązownikiem jest dla Ciebie nazistąBrednie, sam jesteś typowym brązownikiem i brunatnikiem. Obciążyłeś cały naród polski wyczynem grupki jakichś agenturalnych pachołków, naród polski w swojej masie nie prześladował mieszkańców Rzeczypospolitej na tle religijnym. > Odrobina pokory, nie jesteście narodem aniołkówAle wbrew twojemu brązownictwu nie można obciążać Polaków jako całego narodu za wyczyny jakiejś polskojęzycznej grupki, która działała na szkodę Polski i Polaków i to z rozmysłem podobnie jak to robiły władze PRL-u i robią nadal władze III RP. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyNo nie czujesz, nawet łańcucha nie potrzebujesz. Gdyby tak kierować się tym czego usilnie bronisz to Wilno i mieszkający tam goje zostaliby zmasakrowani przez żydo-bolszewicką dyktaturę. |
#401 1 na 1 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >"Hmmm, ale przecież te pojęcia dotyczą człowieka, więc może w końcu ludzkość będzie w stanie poznać siebie na tyle aby je zdefiniować, jak na razie zasób definicji pojęć dotyczących naszego gatunku rósł."> Wedle mojego rozpoznania, te pojęcia odnoszą się do rzeczywistości. Człowiek poznał już na tyle siebie, aby je zdefiniować. Pytanie, jakich masz nauczycieli?Nie byłem kształcony filozoficznie  a zatem jak na razie żadnych nauczycieli nie mam. > >"Czyli, że jeżeli ktoś/coś jest nieświadomy/e to nie jest bytem?"> Moim zdaniem "Istnienie" albo "Byt" oraz "Świadomość" są nierozerwalne. Byt jest świadomy, a to co nieświadome jest przeciwieństwem bytu czyli przemijaniem. Pytanie, co w człowieku jest świadome a co przemija.Czyli wynika z powyższego, że nie masz jakiejś precyzyjnej definicji bytu. Brak świadomości = przemijanie? Trochę to niejasne. > >"W pierwszym podejściu wydaje się nielogiczne, ale w sumie zależy jak patrzeć na byt, jeżeli traktować go jak proces, który do pewnego momentu się rozwija, to być może przemijanie będzie przeciwieństwem, ale nie wiem czy to miałeś na myśli, bo może są inne możliwości."> Właśnie chodzi o to, że Byt nie jest procesem, dlatego jest Bytem.Przemijanie według mojej wiedzy jest procesem. > Coś co jest w ciągłym ruchu, zmienia się, rozwija, wytraca w czasie energię i przemija, odchodzi nie jest Bytem tylko przemijaniem. Innymi słowy byt jest podmiotem a przemijanie przedmiotem doświadczenia.Pierwsze zdanie nasuwa wniosek, że cokolwiek śmiertelnego nie jest bytem, bo każda znana nam forma życia jest śmiertelna, czyli przemija. Czy tak należy to zdanie rozumieć? Drugie zdanie jest jasne do przecinka, byt jako podmiot doświadczenia, pewnie czemuż by nie(?), ale jeżeli przemijanie jest przedmiotem doświadczenia, którego zaznaje podmiot, to wtedy znaczy, że podmiot zaznaje przemijania, czyli nie zgadza się z tym co napisane wcześniej, ale może czegoś nie rozumiem. Ewidentnie brakuje tu definicji pojęć bytu i świadomości. > Problemem człowieka jest to, iż nadaje on swojemu ciału i umysłowi podmiotowość w doświadczeniu, gdzie w rzeczywistości ciało i umysł to elementy poznania dla Świadomości. Ciało i umysł są procesem, dlatego przemijają, lecz zarówno dla ciała jak i umysłu nie stanowi to problemu, gdyż są nieświadome.Umysł jest procesem i jeszcze w dodatku jest nieświadomy? Trochę ciężko mi w to uwierzyć, jeśli umysł ludzki jest nieświadomy, to co jest świadome? Czy świadomość Twoim zdaniem musi być koniecznie nieśmiertelna? Nie może istnieć świadomość tymczasowa? > >"Jak na razie nie, co w przypadku jeżeli czyjś umysł rozwijał się całe życie? Czy był kiedyś w stanie przemijania?" Jeżeli widzisz umierających ludzi to widzisz umierające ciała, umierające mózgi a tym samym umysły. Mózg to nic innego jak umysł człowieka widziany z zewnątrz, obiektywnie. Gdy postrzegasz myśli to widzisz swój umysł, mózg " od wewnątrz", subiektywnie.Czy na pewno tylko tyle? Te dwie rzeczy to za mało aby opisać umysł, przede wszystkim dlatego, że człowiek nie zawsze zna siebie samego do końca, a mózg jako umysł widziany z zewnątrz to za mało diagnostyczne  Umysł wyrasta ponad te dwa zdecydowanie, jest zdolny do wytwarzania różnych myśli i abstraktów przekraczających te dwa spojrzenia. Czy n.p. dzieło pisarza albo artysty nie jest umysłem twórcy widzianym z zewnątrz? > >A czemu by miało tak być? Czy to ze względu na brak definicji prawdy?> Raczej na brak definicji świadomości i błędów poznawczych z tym związanych.Tak to niestety wygląda. Ciężko mi uwierzyć, że nie stworzono dotychczas definicji pojęcia świadomości. |
#402 -1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >>Ja nie zwalam na innych,> >Więc przyznaj uczciwie, że w 1938 polskie wojsko przekroczyło agresywnie granice z Czechosłowacją.> Wojska może tak, ale naród nie.Zabawny jesteś > >Nikt Was do tego nie zmuszał. To była "honorowa" agresja wobec mocno osłabionego sąsiada. niestety to stanowczo przeczy tezie, że to zawsze Polacy byli atakowani> A po czym poznajesz czy nikt nas do tego nie zmuszał?A kto zmuszał? Jak zwykle w narracji narodowców, jeśli Polacy zrobili coś złego, to wina jest u innych > Polska od ponad dwu wieków jest kolonią,1 Konsekwentnie, więc polskie uniwersytety budowały kolonijne władze, Warszawę odbudowały kolonijne władze. Chcę tylko konsekwencji w myśleniu 2 Musisz bardzo gardzić Polakami, skoro tak o nich piszesz 3 Powtórzę: rozbiory były skutkiem osłabiania państwa przez POLSKĄ szlachtę > Czeskie rządy kolaborowały z HitleremZnów wychodzi ujemna wiedza historyczna > >>Potop był wstępem do rozbiorów.> >Owszem, na tyle znam Waszą historię, Od tego czasu Polacy zaczęli po kawałeczku osłabiać własne państwo, byle móc chłopa do pracy batami gnać i podatków nie płacić> Nie zgadłeś, większość tego procesu wynikała z działania sił zewnętrznych,Znów wychodzi ujemna wiedza historyczna > >>Ale była agenturalna sanacja zainstalowana nam przez obcych w wyniku Zamachu Majowego.> >Jakoś nawet Paczkowski tego nie potwierdza> Czego nie potwierdza? Zamachu Majowego, czy agenturalności sanacji?Agenturalności sanacji. Poczytaj > >To co mają powiedzieć ci napadnięci Czesi i Słowacy. Może to oni byli ofiarami agresji?> Tak byli ofiarami agresji, a cały region od ponad dwu wieków był i jest nadalOwszem, Czesi byli ofiarami POLSKIEJ agresji, dziś są wolnym krajem powiązanym z Unią i NATO, ale z własnego wyboru, bo jako pojedynczy mały kraj niewiele by znaczyli i nie mieli szans na rozwój. Komunizm przy tym spowodował wiele więcej szkód w na ziemiach czeskich niż w Polsce > >>Nie umiesz czytać, ze zrozumieniem, Litwa najprawdopodobniej straciłaby to miasto w konfrontacji ze Związkiem Sowieckim,> >Gdybaizm nie jest lekcją historii> To nie jest gdybologia,Faktycznie było tak, że Polska straciła to miasto w konfrontacji z ZSRR wcześniej, niż Litwini stracili Kowno. > >>>1 Palenie cerkwi nie było drobnym szczegółem> >>Jaką cerkiew spalili, kiedy, kto i w jakich okolicznościach?> >www.racjonalista.pl/kk.php/s,4321> >Jak widać Twój patriotyzm wyklucza rzetelną wiedzę o polskiej historii, za to każdy to nie jest jej brązownikiem jest dla Ciebie nazistą> Brednie, sam jesteś typowym brązownikiem1 Znów wyszła ujemna wiedza 2 Chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "brązownictwo", ale kto by tam mógł wymagać od Wielkiego Polskiego Patrioty znajomości polskiego języka! Wystarczy znać słowo "żydokomuna" i kilka obelg  Gańba, że ja, nie mając nawet polskiej podstawówki, pouczam Cię o polskim języku. > Obciążyłeś cały naród polski wyczynem grupki jakichś agenturalnych pachołków,Jasne, co złego, to obcy, albo agenci, jakoś nie wierzę w narody aniołków > >Odrobina pokory, nie jesteście narodem aniołków> Ale wbrew twojemu brązownictwu nie można obciążać Polaków...1 Naprawdę powinno Ci być wstyd Wielki Polski Patrioto, że znam Twój język, lepiej od Ciebie  2 wg Ciebie Wielki Polski Patrioto, Polaków za nic obciążać nie wolno. Naród aniołków!
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Wojska może tak, ale naród nie.> Zabawny jesteśA niby czemu? Polska nieprzestała być kolonią od 200 lat z wyjątkiem tych kilku eNDeckich lat do Zamachu Majowego, winien jest ten kto sprawuje realną władzę, w Polsce nie było jakiegokolwiek plebiscytu czy referendum, w którym naród wyraziłby większościową wolę wysłania wojsk do n.p. do Iraku, nie widzę zatem powodów do obciążania całego narodu polskiego. Warto też dodać, że 18 lat wcześniej owe Zaolzie zostało nam ukradzione przez Czechów na drodze a jakże, potępianego przez ciebie "zbrojnego przekroczenia granic" przez Czechów, dlaczego zatem obciążasz naród polski tym wydarzeniem? Poza tym na ukradzionym nam Zaolziu mieszkali w większości Polacy a nie Czesi. > >>Nikt Was do tego nie zmuszał. To była "honorowa" agresja wobec mocno osłabionego sąsiada. niestety to stanowczo przeczy tezie, że to zawsze Polacy byli atakowaniDlaczego "honorowa"? > >A po czym poznajesz czy nikt nas do tego nie zmuszał?> A kto zmuszał?Może moment odzyskania tych ziem i żyjącej tam polskiej ludności był niefortunny, ale ja nie wiem co ta sanacyjna banda uknuła i z kim, ale jest niemal pewne, że musiała wcześniej uzyskać zgodę Wielkiej Brytanii, tudzież Francji czyli rzekomych naszych "sojuszników", ale do póki nie będę miał stenogramów z rozmów poprzedzających to wydarzenie, to ciężko mi coś powiedzieć, a sanacji czy rządów III RP nie warto bronić, gdyby rządził wtedy jakiś naturalny polski nurt polityczny to co innego, niestety sanacja trzymała takowy pod butem n.p. w Berezie Kartuskiej. > Jak zwykle w narracji narodowców, jeśli Polacy zrobili coś złego, to wina jest u innychKłamiesz jak zwykle, ja nie zwalam winy na innych, uważam tylko, że czepianie się do odzyskania tych ziem przez sanację jest tylko łajnomiotactwem, gdyż jest to wyrwany z kontekstu fakt mający na celu obklejanie nas łajnem. Zdaje się, że Lenin zalecał rzucanie łajnem "a nuż coś przyschnie". > >Polska od ponad dwu wieków jest kolonią,> 1 Konsekwentnie, więc polskie uniwersytety budowały kolonijne władze, Warszawę odbudowały kolonijne władze. Chcę tylko konsekwencji w myśleniuNie, ale jedną z podstawowych obowiązujących zasad pod zaborami od I-go rozbioru, aż po dzień dzisiejszy jest to, że naród podbity/skolonizowany nie ma swojej skutecznej armii, co najwyżej może mieć atrapę jak za PRL, czy atrapę atrapy jak za III RP, wobec czego wykluczony jest jakikolwiek realny wpływ na sprawy strategiczne. Kolonializm uprawia się w celu pasożytowania na jakimś narodzie czy ludzie, wobec czego zaborcy zawsze kradli lub niszczyli nam to co cenne i czasem pozwalali na uprawianie życia narodowego w jakimś ograniczonym zakresie. W III RP niszczą nas dokumentnie, a konkretnie finalizują Generalplan Ost rozpoczęty jeszcze w 1939. > 2 Musisz bardzo gardzić Polakami, skoro tak o nich piszesz"Tak" czyli jak? > 3 Powtórzę: rozbiory były skutkiem osłabiania państwa przez POLSKĄ szlachtę> >Nie zgadłeś, większość tego procesu wynikała z działania sił zewnętrznych,> Znów wychodzi ujemna wiedza historycznaA czemu nie zwierzęcych obyczajów obowiązujących w kulturze rosyjskiej, nazistowskiej, żydowskiej czy austriackiej i będących zresztą dzisiaj fundamentem choćby Unii Europejskiej? Czy Polacy sami siebie wywozili na Sybir? Czy Polacy sami pozbawiali się majątków i oddawali je za bezcen żydostwu? Czy Polacy sami siebie wysiedlali z domów i posiadłości by ukradli je potem Prusacy i żydzi? Czy Polacy dokonali Potopu Szwedzkiego? Zachowujesz się niezwykle prymitywnie, obwiniasz ofiarę o bycie sprawcą. Napisałem ci już coś o polskiej szlachcie i pewnej wadzie ówczesnej polskiej kultury, która wtedy dominowała, ale już dawno temu została zrozumiana(choćby przez Dmowskiego) i nie odpisałeś czegokolwiek, zamiast tego po raz kolejny pokazujesz, że nie zależy ci na ustaleniu prawdy, a na rzucaniu łajnem. A rozbuchane przywileje szlachty polskiej i tak już dawno się skończyły i nie było ich już praktycznie w XIX w, a już w początku XX szlachta Polska właściwie wyginęła i pozostał normalny polski naród, który w odróżnieniu od zaborców takich jak Ruscy, żydzi, Naziści czy Austriacy w większości wyznawał normalną ludzką etykę, i w większości nie żerował na innych narodach, czego o zaborcach(być może z wyjątkiem Austriaków) nie można powiedzieć po dzień dzisiejszy. Zarówno Ruscy, żydzi jak i Naziści nadal są wiecznie nienażartymi w najlepszym razie wieprzami, a gorszym zwykłymi insektami i nic wskazuje na to, aby mieli w ogóle w planach zmienić swoją zwierzęcą mentalność, choćby dlatego, że żrą nas nadal, tacy n.p. żydzi otwarcie głoszą, że żądają możliwości okradzenia Polski z mienia, które w dużej części wyżydzili czy to w okresie zaborów, czy to w czasach żydo-sowieckiej okupacji Polski, gdy ochoczo w stadnym pędzie budowali totalitaryzm i wyniszczający Polaków terror, uprawiali szmalcownictwo w czasie II WŚ n.p. układali dla Sowietów listy Polaków do wywiezienia w głąb Związku Sowieckiego n.p. do GUŁAGów albo do rozstrzelania. > >Czeskie rządy kolaborowały z Hitlerem> Znów wychodzi ujemna wiedza historycznaDlaczego? Czesi mają tendencje do kolaborowania z każdym kto do nich przylezie, a czasem nawet tak wiele nie trzeba, w tamtym czasie Czechosłowacja kolaborowała ze Związkiem Sowieckim, postawienie polskich wojsk w rejonie zaolzia i na Słowacji mogłobyć też sygnałem dla Związku Sowieckiego, mającego pokazać, że przejście lądowe dla armii czerwonej będzie blokowane. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > >Czego nie potwierdza? Zamachu Majowego, czy agenturalności sanacji?> Agenturalności sanacji. PoczytajTo dlaczego sanacyjna banda zachowywała się niczym banda rządząca III RP? Czemu męczyła naród i zarzynała polską gospodarkę fiskalizmem, bizantyńską biurokracją? Czemu koncertowo wręcz wpakowała nas w II WŚ w sposób najgorszy z możliwych, czemu tym swoim fiskalizmem i bizantynizmem katowała polską motoryzację i zmotoryzowanie polskiej armii dzięki czemu byliśmy o wiele łatwiejsi do zmasakrowania przez nazistowski i sowieckie uderzenie we Wrześniu 1939? No i wreszcie dlaczego przejęła władzę w Polsce w wyniku tak ganionej przez ciebie interwencji zbrojnej i trzymała pod butem(n.p.w Berezie Kartuskiej) naturalny polski nurt polityczny czyli eNDecję? Czemu stosowała cenzurowanie eNDecji? I czemu wykonywała wiele innych antypolskich, świadomie destruktywnych działań? Jak się czyta jaką oni politykę prowadzili, to od razu na myśl przychodzą rządy III RP, które również niszczą naród polski i pchają wprost do katastrofy! > >Tak byli ofiarami agresji, a cały region od ponad dwu wieków był i jest nadal> Owszem, Czesi byli ofiarami POLSKIEJ agresji, dziś są wolnym krajem powiązanym z Unią i NATO, ale z własnego wyboru, bo jako pojedynczy mały kraj niewiele by znaczyli i nie mieli szans na rozwój.Znalezienie się Europy środkowej w tym Czech było "wynikiem polskiej agresji"?? Tobie się sufit na łeb zwalił? Odzyskanie Zaolzia, które i tak było w większości zamieszkiwane wtedy przez Polaków agresją na naród czeski? > Komunizm przy tym spowodował wiele więcej szkód w na ziemiach czeskich niż w PolsceA skąd takie przeświadczenie? > >To nie jest gdybologia,> Faktycznie było tak, że Polska straciła to miasto w konfrontacji z ZSRR wcześniej, niż Litwini stracili Kowno.A co to ma do poruszonego tematu?  Ty już nie wiesz jak masz ściemniać. A tak przy okazji to wiesz chociaż jakie były proporcje ludności polskiej, żydowskiej i Litewskiej w Wilnie w 1920? Jaka była proporcja Litwinów do Nazistów/Prusaków i żydów w Kownie i jego regionie?  Podpowiem tylko, że władze Litwy w 20-sto leciu międzywojennym miała problemy z zyskaniem poparcia wśród mieszkańców tego regionu, zwłaszcza po dojściu NSDAP do struktur władzy w Niemczech  . > >Brednie, sam jesteś typowym brązownikiem> 1 Znów wyszła ujemna wiedza> 2 Chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "brązownictwo", ale kto by tam mógł wymagać od Wielkiego Polskiego Patrioty znajomości polskiego języka! Wystarczy znać słowo "żydokomuna" i kilka obelg Gańba, że ja, nie mając nawet polskiej podstawówki, pouczam Cię o polskim języku.No dobrze pomyliłem się, w tym kontekście jesteś brunatnikiem i tylko pozornym brązownikiem bo ciągle powtarzasz brednie jak te poniżej lub podobne: > 1 Naprawdę powinno Ci być wstyd Wielki Polski Patrioto, że znam Twój język, lepiej od Ciebie  > 2 wg Ciebie Wielki Polski Patrioto, Polaków za nic obciążać nie wolno. Naród aniołków!Czyli sam nas nazywasz "wielkim narodem" itp przeczytaj swoje własne posty, a oprócz tego uprawiasz też brązownictwo ku chwale reżimu totalitarnego. > >Obciążyłeś cały naród polski wyczynem grupki jakichś agenturalnych pachołków,> Jasne, co złego, to obcy, albo agenci, jakoś nie wierzę w narody aniołkówNie wcale tak nie jest, ale trzeba się trzymać prawdy, Polacy pod zaborami zazwyczaj byli rozbrojeni,nie mieli prawa posiadać armii, nie mieliśmy ambasad i po 1945 nadal nie mamy ambasad i MSZ w ogóle w normalnym tych słów znaczeniu. > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyKiedy zmienisz ten pusty w twoim wykonaniu frazes w stopce? |
#405 -1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Ludzka etyka | > Ruscy, żydzi jak i Naziści nadal są wiecznie nienażartymi w najlepszym razie wieprzami, a gorszym zwykłymi insektamiNie podejmuję polemiki z takim językiem > >>Czeskie rządy kolaborowały z Hitlerem> >Znów wychodzi ujemna wiedza historyczna> Dlaczego? Czesi mają tendencje do kolaborowania z każdym kto do nich przylezie,Nie podejmuję polemiki z ujemną historyczną wiedzą
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|