Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
21-04-2025 13:33okragly (21676 punktów)"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
Ocena 1 na 1
wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw
Podnoszenie wydatków na zbrojenia do 2% PKB nazywał "szaleństwem" (my wydajemy 5%). "Prawdziwą odpowiedzią nie jest - więcej broni, następne sankcje i sojusze polityczno-militarne, ale inny sposób zarządzania światem; nie przez pokazywanie zębów"
w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"

jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło zawsze się poddawałem i do dzisiaj nie mam z tego powodu żadnych traum, do dzisiaj uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny gdyby była taka potrzeba. Ukraina tez by tak zrobiła ale była sterowana zewnętrznie, przez usazyda, miała, ma, upokorzyc Rosję, zmusic do uległości w stosunku do usazyda, po wyborze Trumpa się zmieniło, dziś to UE zagrzewa Ukrainę do walki na śmierć. Tu Rosja wystepuje jako straszak, diabeł wcielony co mi się podoba, ale to kosztuje życie miliona słowian, dlatego mam informację do Ukrainców, walczycie o narodzenie Cesarstwa Europejskiego Narodu Niemieckiego, doszło do tego że my Polacy prosimy Niemców by się zbroili, by zjednoczyć europę pod flagą niemiecką. Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego,

nasz JP2 chodził na pasku usazyda i Niemiec, też zagrzewałby Ukraińców do walki

może dlatego nasi katolicy nie lubili śp papieża?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..
#211
08-05-2025 21:02
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Inaczej biznes po prostu nie uda się, bo nie będzie miał żadnego fundamentu.
>

Zauważ, że co robili inaczej interesy są dzisiaj najbogatsi i mają słabszych, wiesz gdzie.
Biznes ci się udał, jak na Ciebie wspólnik interesu pluje.
Jak jesteś chwalony to znaczy, że zostałeś wykiwany bo jesteś głupi.
To dzięki kolonializmowi i wyzyskowi niewolników potęgami są: USA, WB, Francja, kiedyś Hiszpania i Portugalia. Wyżej wymienieni zawsze Niemców nie dopuszczali do tej złotodajnej żyły.
Teraz ci cwaniacy wciskają idiotom kit, że się wzbogacili dzięki demokracji.
Idioci to łykają i wpadają w kolonialną pułapkę. Potem w ich imieniu biznesy robią: żydowscy zięciowie lub Żydzi, między sobą. W innym wypadku stracisz zęby i może zrozumiesz, czemu trzeba im jeszcze płacić trybut za "bezpieczeństwo".
Na robienie interesów z Senegalem musisz mieć niepisaną zgodę Żyda amerykańskiego. Bez tej zgody zaraz staniesz się wrogiem: "demokracji" i "wolności" a potem z tobą skończą jak z Kaddafim czy Thomasem Sankarą.
Hamerlik na handel międzynarodowy musisz mieć nie pisaną zgodę, a jak nie, to razem w tymi fundamentami wylecisz w powietrze. Musisz wiedzieć w czyjej firmie się ubezpieczyć, żeby zapłacony towar dotarł na miejsce.
Jak kupisz skrzynkę jabłek, to tym się nikt nie będzie intersował.
Jak władze w Senegalu podpadną Żydom amerykańskim, to musisz natychmiast, razem z nimi, na nich pluć.
Tak wygląda świat amerykańskiej "wolności" i "demokracji".

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi szarley
>Nie oczekuj, że Hamerlik - bis odpowie na Twoje pytania o źródła. Przecież widać, że żyje w urojonym świecie własnej wizji chistorii

Moje wizje świata są zdecydowanie odmienne od wizji innych ludzi.

Historia nie zajmuje mnie bardzo, raczej porządek społeczny, rozwój i sprawiedliwość.

Ale dostrzegam, że nasi przodkowie byli jak zwierzęta i też że ewolucja nie zakończyła się, choć znam wielu ludzi, którzy pragną ją zatrzymać.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#213
08-05-2025 21:11
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick

>Nazizm.
>Tak wielu go zaakceptowało, że wielu zniszczono życie. Głównie Żydom.

Nazizm w Niemczech, antysemityzm w Niemczech i w Polsce i w innych miejscach w pierwszej połowie XX wieku to robota ANGLOSASÓW.
Tzw. solidarność i banderowcy to robota CIA. "Polskie" wojsko niczym nie różni się od Wehrmachtu.
Amerykanie finansowali III Rzeszę i Wehrmacht do stycznia 1942 roku.

>Gdyby nazizm nie zyskał tyłu sprzymierzeńców co zyskał wielu Żydów by ocalało. Wielu nie >musiałoby uciekać.

Polskojęzyczne skurwy..two, któremu wstawiono nienawiść do ruskich i komuchów to jest to samo skurwys..two, które stworzono Niemcom.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Polskojęzyczne skurwy..two, któremu wstawiono nienawiść do ruskich i komuchów to jest to samo skurwys..two, które stworzono Niemcom.

Skoro Niemcy są niewinni, bo zostali nieświadomie oprogramowani przez anglosaskich programistów mózgowych, to tym bardziej ludzie solidarności.

To nie jest jest ich wina, że ktoś im nieświadomie wgrał do mózgu nienawiść do komunizmu i wspólnej własności.

Wydaje się, że złodziejska prywatyzacja leży wciąż dlatego robót przymusowych i przemysłowego gazowania.

Mam nadzieję, że Rosjanie rozumiejący gdzie znajduje się prawdziwe źródło zła nie będą atakować marionetek diabła lecz zaatakują diabła bezpośrednio.

Czy jednak nie?

youtu.be/5VCiU1osa3w

#215
08-05-2025 22:21
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

> nikogo nie namawiam do napadu na Rosję ale do wyczyszczenia Ukrainy z rosyjskich żołnierzy.
to nic nie da, nawet jak zmusi się Rosjan do opuszczenia Ukrainy i podpisania pokoju to dozbroją się i za 5 lat będzie powtórka, jedynie zdobycie Moskwy uratuje Ukrainę, chociaż też niekoniecznie, W 1610 roku wojska polskie zajęły Moskwę, po czym ogłosił carem Władysława to nas przegnali, podobnie z Napoleonem, Hitlerem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi okragly
>to nic nie da, nawet jak zmusi się Rosjan do opuszczenia Ukrainy i podpisania pokoju to dozbroją się i za 5 lat będzie powtórka, jedynie zdobycie Moskwy uratuje Ukrainę,

Chyba, że tak rozwiniemy współpracę gospodarczą i każdy będzie tak zajęty robotą i budową swojego dobrobytu, ze nikt nie będzie miał czasu biegać z karabinem po lasach i zabijać innych ludzi.

Osobiście wolę luksusowy hotel z basenem i sauną od zamarzniętego okopu, nad którym świszczą kule wystrzelone przez opętanych ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>To nie jest jest ich wina, że ktoś im nieświadomie wgrał do mózgu nienawiść do komunizmu i wspólnej własności.
>Wydaje się, że złodziejska prywatyzacja leży wciąż dlatego robót przymusowych i przemysłowego gazowania.
>

pl.wikipedia.org/wiki/Walterowcy

Z czasem okazało się, że hufiec walterowski stał się kuźnią kadr antykomunistycznych, a wielu "walterowców" zostało liderami opozycji demokratycznej w PRL-u, jak Jacek Kuroń - jeden z założycieli hufca, oraz m.in. Adam Michnik, Seweryn Blumsztajn, Józef Chajn, Andrzej Seweryn.

Zauważ, że tutaj Żydzi szkoli dzieci nienawiści do żydowskiego komunizmu.
Komunizm stworzyli Żydzi niemieccy a nienawidzących go też tworzą, i to od dziecka, ŻYDZI.
Jak to wytłumaczysz ??

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Gdyby cały świat podjął się zadania wyczyszczenia Ukrainy z rosyjskich żołnierzy to nie byłoby >problemu.
>

Jeżeli nie podoba ci się sprawdzanie, kto ma lepszą broń Żydzi amerykanscy czy Rosjanie na Ukrainie, to gdzie ma to sprawdzanie Twoim zdaniem się odbywać ???
Chińczykom pod nosem też przygotowano miejsca do sprawdzania broni Żydów amerykańskich.
Żydzi amerykańscy od lat tam wożą broń i budują bazy wojskowe.
Jesteś za tym, żeby Żydzi amerykańscy sprawdzali skuteczność swojej broni i chińskiej ???
Żydzi amerykańscy, rok w rok, wydają bilion dolarów na broń i fabryki wojen. Żeby te wydatki na "obronę" przynosiły im korzyści muszą rozpętywać wojny. Najlepsze geszefty, przynoszące zyski na lata, robi się podpisując z pokonanym warunki kapitulacji.
W pierwszej połowie XX wieku Amerykanie brali udział, zakulisowy i czynny, we wszsytkich działaniach militarnych w Europie, co dało im zwycięstwo i stanie się hegemonem.
Już w 1946 roku wycofali się ze wszsytkich ustaleń. Amerykanie do dzisiaj nie uznali polskiej granicy na Odrze i Nysie.

pl.wikipedia.org/wiki/James_Francis_Byrnes

6 września 1946 r. na konferencji w Stuttgarcie wygłosił przemówienie, w którym określił politykę Stanów Zjednoczonych względem Niemiec i państw europejskich. Wobec sowietyzacji terenów wschodnich (m.in. 21 kwietnia 1946 r. nastąpiła przymusowa fuzja partii lewicowych - SPD z KPD, powstała Socjalistyczna Partia Jedności Niemiec - SED) i obawy o rozprzestrzenianie się komunizmu na terenach okupowanych przez aliantów zachodnich zapowiedział długoterminowe utrzymanie wojsk amerykańskich w Europie. Granice na Odrze i Nysie uznał za tymczasowe.

Amerykanie tyle namordowali ludzi w Europie, pół Europy zamienili w gruzowisko i na końcu okazało się, że jeszcze pozostał ktoś, kto nie będzie ich słuchał.
Tego kogoś od razu planowali zamienić w popiół bronią atomową.

pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Dropshot

Amerykanie planowali w pierwszym etapie wojny uderzenie strategiczne z wykorzystaniem 300 bomb atomowych i 840 bombowców strategicznych. Bomby zamierzano zrzucić na 100 miast ZSRR, w tym: 25 na Moskwę, 22 - na Leningrad, 10 - na Swierdłowsk, 8 - na Kijów, 5 - na Dniepropietrowsk, 2 - na Lwów.

Tam gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Amerykanie doprowadzili do wojen w Europie a na tym tylko połowicznie skorzystali. Ktoś na końcu wykiwał Bernarda Barucha. NIemieccy naukowcy, natychmiast po kapitualcji, udali się do Suchumi w ZSRR i tam skonstruowali pierwszą bombę atomową dla Europy. Europa znowu mogła się bronić przed kolejnym atakiem Żydów amerykańskich.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>Zauważ, że tutaj Żydzi szkoli dzieci nienawiści do żydowskiego komunizmu.

Zauważ, że Amerykanie nienawidzą współwłasności. U nich król jest tylko jeden a nie cała fabryka króli.

Zresztą Ty też nie przepadasz za demokracją.

Demokracja to nie kapitalizm.

Oni nikogo nie szkola tylko sprzedają swoją autentyczną wiarę.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#220
09-05-2025 07:39
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>to nic nie da, nawet jak zmusi się Rosjan do opuszczenia Ukrainy i podpisania pokoju to dozbroją się i za 5 lat będzie powtórka, jedynie zdobycie Moskwy uratuje Ukrainę,
>Chyba, że tak rozwiniemy współpracę gospodarczą
Samolot prezydenta Serbii z powodu zakazy wlotu nad terytorium Litwy został zmuszony do awaryjnego lądowania podczas podróży do Moskwy. Maszyna zmierzała do stolicy Rosji na obchody Dnia Zwycięstwa, a UE wydała zakazy lotów dla przywódców państw

Polska i Litwa zablokowała lot do Moskwy słowackiego premiera Roberta Fico. Estonia wprowadziła całkowity zakaz wszelkich lotów do Rosji w związku z uroczystościami.

Jednocześnie siły ukraińskie zwiększają intensywność ataków dronów na Moskwę. Celem tych działań jest zakłócenie przyjazdu zagranicznych przywódców na rosyjskie obchody.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi quick
> Mam przekonanie graniczące z pewnością, że znajdę tam potwierdzenie swoich własnych słów i >twierdzeń, niż miałbym tam znaleźć to o czym pisze Thoter.
>
Jestem jak Kopernik odwróciłem role. Zdzieram maski z bohaterów i za nimi widzę katów i bandytów.
Amerykanie nie odważyli się postawić pomnika tym, co zaplanowali i tym co wykonali plan, który doprowadził ich po trupach do hegemoni.
Na scenie pojawili się na końcu, chociaż w każdym akcie brały udział ich dolary i zamaskowani agenci.
Nic nie odkryjesz, będziesz tak jak wszyscy klaskał Amerykanom i wierzył, że tylko z nimi czeka nas świetlana przyszłość.

#222
09-05-2025 09:19
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Zauważ, że tutaj Żydzi szkoli dzieci nienawiści do żydowskiego komunizmu.

>Zauważ, że Amerykanie nienawidzą współwłasności. U nich król jest tylko jeden a nie cała fabryka >króli.

Nie rozumiesz. Wiesz co to jest MONOPOL ??
Mordujesz konkurencję a do legitymizowania tych zbrodni używasz "demokratczynej" i "wolnościowej" propagandy.

>Zresztą Ty też nie przepadasz za demokracją.
>Demokracja to nie kapitalizm.

Demokracja to jest właśnie kapitalizm, tylko w wersji dla KOLONII.
Tubylców się leczy homeopatyczną demokracją i to powoduje, że są otępieni i się nie buntują.
Okazuje się, że nie potrzeba wojska do pilnowania i łupienia kolonii.
Taniej jest obciążyć skolonizowanych kosztem utrzymania demokratycznych tubylców w roli karbowych. Promil z promila z łupionej demokratycznej kolonii przeznacza się na funkcjonowanie demokratycznych lokalnych sitw, które prześcigają się w tym, kto będzie miał profity z obsługi zadłużenia. To zadłużenie to jest kolonialny "demokratyczny" trybut.
Cieszysz się z demokracji a ja się martwię rosnącym zadłużeniem i wydatkami na nie nasze wojny i wojsko.

en.wikipedia.org/wiki/Richard_Drayton

Drayton opisał imperializm Brytyjczyków. Brytyjczycy kolonizowali bezbronnych ludzi.
Podstawowym narzędziem używanym do utrzymania władzy w koloniach był karabin maszynowy MAXIM.



W początkowej fazie kolonializmu używano tego maxima. Potem banksterzy wymyślili papier fiducjarny, długi i demokrację. Białego odpowiednio "cywilizowanego" człeka skolonizujesz demokracją i on się w tym nie połapie. Nie zauważy, że z otoczenia znikli mądrzy ludzie. Nie ma ich mądrej dyskusji a w koło idioci gadają to samo. Jest taka anegdota o demokracji:
Do pasażerów samolotu na wysokości 10 000 m mówi demokrata: ten samolot został uznany za ekspertów za nienadający się do remontu i miał trafić na złom. Znalazła się liczna grupa, która podjęła uchwałę, że ten samolot zostanie wyremontowany. Właśnie lecimy tym wyremontowanym samolotem. Jak ktoś nie rozumie co ma wspólnego demokracja z kolonializmem i z kapitalizmem to powinien do przedszkola wrócić.

>Oni nikogo nie szkola tylko sprzedają swoją autentyczną wiarę.
>
Sprzedają wiarę i bezpieczeństwo, którego jak nie kupisz to ci zęby wybiją.

Thoter (6650 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi okragly

>Jednocześnie siły ukraińskie zwiększają intensywność ataków dronów na Moskwę.

To nie jest robota sił ukraińskich tylko ŻYDA Zelenskiego.
Kilku Żydów, żydowskich zięciów pomiata połową Europy.

#224
09-05-2025 10:38
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi Thoter
>>Jednocześnie siły ukraińskie zwiększają intensywność ataków dronów na Moskwę.
>To nie jest robota sił ukraińskich tylko ŻYDA Zelenskiego.
>Kilku Żydów, żydowskich zięciów pomiata połową Europy.
a ludobójstwo w Gazie i zbrodniarz wojenny Benjamin Netanjahu, spokojnie czekamy aż wyłoni się Wielki Izrael.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

quick (6858 punktów)Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
W odpowiedzi okragly
>Finlandia była neutralna, Szwecja też, jak oni cierpieli
>co by było jakby Ukraina ogłosiła neutralność?
>co by było jakby Polska ogłosiła neutralność?
Geografia. Obszar rdzeniowy musi mieć osłonę w postaci bufora. Kiedy taki bufor powstaje wywiera się na niego swój wpływ. Przejmuje się nad nim kontrolę, ustanawiając własną wysuniętą obecność. Polska i Ukraina leżą na styku wpływów lądu i morza. Finlandia i Szwecja mają wobec tego położenie peryferyjne, aczkolwiek ich wejście do NATO zmieniło ich status. W grze jest rywalizacja o Arktykę. Także środek ciężkości rozłoży się również na kierunek północny.

>>Dziś to nasz sojusznik. Grunt to wydobyć się z pozycji "montowni" i uzyskać status huba gospodarczego.
>jest możliwe tylko jeśli otworzymy się na Chin w tym montownie (mieliśmy produkować ich auta elektryczne ale Polska się nie zgodziła)

To otwarcie na Chiny to wciąż sprawa otwarta. Żadna klamka nie zapadła. Mnie tu bardziej chodziło o podejmowanie się śmiałych inicjatyw z rozmachem takich jak CPK. Rozwijanie a nie zwijanie Polski.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365