 |
"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-04-2025 13:33 | okragly (21676 punktów) | "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
1 na 1 | wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw Podnoszenie wydatków na zbrojenia do 2% PKB nazywał "szaleństwem" (my wydajemy 5%). "Prawdziwą odpowiedzią nie jest - więcej broni, następne sankcje i sojusze polityczno-militarne, ale inny sposób zarządzania światem; nie przez pokazywanie zębów" w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"
jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło zawsze się poddawałem i do dzisiaj nie mam z tego powodu żadnych traum, do dzisiaj uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny gdyby była taka potrzeba. Ukraina tez by tak zrobiła ale była sterowana zewnętrznie, przez usazyda, miała, ma, upokorzyc Rosję, zmusic do uległości w stosunku do usazyda, po wyborze Trumpa się zmieniło, dziś to UE zagrzewa Ukrainę do walki na śmierć. Tu Rosja wystepuje jako straszak, diabeł wcielony co mi się podoba, ale to kosztuje życie miliona słowian, dlatego mam informację do Ukrainców, walczycie o narodzenie Cesarstwa Europejskiego Narodu Niemieckiego, doszło do tego że my Polacy prosimy Niemców by się zbroili, by zjednoczyć europę pod flagą niemiecką. Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego,
nasz JP2 chodził na pasku usazyda i Niemiec, też zagrzewałby Ukraińców do walki
może dlatego nasi katolicy nie lubili śp papieża?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..| Thoter (6650 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > Wg mnie UE powinna być konfederacją.> Konfederacją kierowaną przez agentury, które będą pilnować interesów tych, co je zainstalowali demokratycznie. Łatwo dałeś się wykiwać propagandzie. Wybrano już osoby, które będą starować na urząd prezydenta. Na kogo oddasz głos ?? |
| quick (6858 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > Przecież podaję linki do stron, gdzie są opisane fakty, których nie znajdziesz w żadnych szkolnych książkach i w telawizji.To prawda, że podajesz linki, ale ich zawartość wcale nie oznacza tego co Ty twierdzisz 1 do 1. O ile mnie pamięć nie myli to nie podałeś żadnego linka, który zawierałby informację na temat tego co Ty przypisujesz Baruchowi. > Z tego co ja piszę, na pewno się czegoś dowiedziałeś.Przyznaję, że czegoś tak, ale to nie oznacza, że się z Tobą zgadzam. > Z tego co Ty piszesz nic nie wynika i każdy to cytuje.Nie każdy zna podawane przeze mnie nazwiska. Nie każdy zna perspektywę geopolityczną. Wynika z tego, że ujęcie geopolityczne uzupełnia wiedzę m.in na temat strategii czy polityki. > FR jest po to, żeby spotykali się tu ludzie i dyskutowali bez narzuconych ograniczeń.I to się dzieje. Choć wg mnie nie powinno być tolerancji dla każdej treści. Są pewne granice, których człowiek racjonalny nie powinien przekraczać. > Mógłbyś być brakarzem w zakładzie. Odrzucałbyś to, co nie spełnia zadanych parametrów.Ja jestem otwarty na różne poglądy, nie ma mowy o tym bym kogoś segregował bo mi się nie podoba co kto uważa. Aczkolwiek jak wyżej, są pewne granice. > Chyba każdy wie, że Brytyjczycy i Amerykanie nie udostępnili swoich archiwów.> Z tego wynika, że coś ukrywają. Naszym zadaniem jest ustalić co mogą ukrywać a nie rugać tych, co poświęcają czas i swoje zdolności w badaniu tematu.Ja to szanuję u każdego bez wyjątku. Staram się nikogo nie rugać. Czy Rosjanie swoje archiwa udostępnili? Chińczycy? > Jak szukasz źródeł, udaj się do Muzeum Historii Żydów i poproś o listę Żydów, którzy w 1937 r. mordowali, listę Żydów zamordowanych przez Żydów i listę Żydów, których zlikwidowano a byli w składach trojek. Jak się postarasz to wyjaśnią ci jak zamordowano 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej.Wyczuwam tu pewnego rodzaju sarkazm. Żebyś wiedział, że mnie zmobilizowałeś do poszukiwań. Jak się do czegoś dokopię to na pewno dam znać. Na razie jednak poświęcam czas analizie geopolitycznej. |
| quick (6858 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > > Wg mnie UE powinna być konfederacją.> >> Konfederacją kierowaną przez agentury, które będą pilnować interesów tych, co je zainstalowali demokratycznie. Łatwo dałeś się wykiwać propagandzie.> Wybrano już osoby, które będą starować na urząd prezydenta.> Na kogo oddasz głos ??> Nie podzielam Twojego w tej sprawie zdania. Nie wiem jeszcze na kogo oddam głos, waham się. |
#139 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >chłopi pańszczyźniani woleli cara czy króla Pruskiego niż polskiego pana> >przynajmniej dwóch naszych kolegów z fR (na 6) jest pod butem niemieckim, jeden angielskim, i sobie chwala (szkoda że nikt do nas nie pisze z Białorusi, Rosji)> Był tu taki, co Rosjan sobie chwalił, ale po pierwsze był on wśród ichniego ludu w randzie polskiego inżyniera,szarley? wielu młodych Polaków studiuje na zachodzie, ja bym polecał im wschód, np do Moskwy > a po drugie, jakieś dwa lata temu dopił wódkę i poszedł spać. ludzie pod wpływem robią różne rzeczy  > >>W oświacie czy służbie zdrowia odbije się to na płacach, a to sprawi, że same usługi raczej się poprawią. > >to ciekawe, przy dzisiejszym dostepie do wiedzy (internet) każdy może uczyć się i leczyć sam, tak było w raju (tylko zabiegi np złamania, operacje, u lekarza)> Inaczej: będąca faktem finansowa wyższość usługodawców przełoży się na stosunek do finansowo słabszych klientów, bo nie po to się do polepszania swojego bytu dąży, żeby nie mieć z tego m.in satysfakcji.za kilka lat będzie za dużo medyków, ostatnio otworzyli kilkanaście uczelni medycznych,
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#140 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" |
> >Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji, prędzej my na nich> I niby to my jesteśmy ten silniejszy koleś?My nie ale nasz pan jest super mocarstwem, najsilniejszy na świecie, wydaje na zbrojenia tyle co reszta świata razem wzięta Papież, a on dużo więcej wiedział niż my i nie był uprzedzony do Rosji jak my, powiedział, że MY to "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" bo naszym panem jest usa, szczuje nas na Rosję, a Ukrainę puścił ze smyczy, tak jest z psami, jak są na smyczy swego pana (czują się bezpiecznie) są ogromnie agresywne do innego psa, ale jak je puścić wolno biegają wspólnie zadowolone, albo psy oddzielone siatką, strasznie na siebie ujadają, jak się zdejmie siatkę zachowują się po przyjaielsku
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#141 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" |
> Ogólniej: silny chce umocnić pozycję, taka natura.ciekawe, czy naturą państw jest ekspansja? Chyba nie tym bardziej że MY (zachód) wymieramy wyjątkiem jest USA które od zarania swojego istnienia ma wpisane w swoje DNA zdobywanie,
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#142 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" |
> Popełniasz błąd nie biorąc pod uwagę czynnika, którym jest "gen mocarstwowy". Niemieckinaród niemiecki jest na wymarciu, pewnie 40% to cudzoziemcy wiesz jaki mamy przyrost? 1.1 a celem tylko zastepowalności powinno być 2.2 40% żołnierzy USA ma otyłość (wyżej niż nadwaga) to juz bardziej Izrael jest naszym wrogiem i mocarstwem, zmusi nas do placenia ogromnych odszkodowań za pozostawione mienie szukajmy wrogów daleko (Izrael, USA) a przyjaciół blisko (Niemcy, Rosja, Szwecja, Litwa, Słowacja), wtedy będziemy najbezpieczniejszym krajem na swiecie. Europę zniszczyły wojny, usazyd gardzi naszym życiem, patrz Ukraina, dlatego trzeba go wyrzucić z Europy, niech się bije z Chinami
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#143 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, prędzej my na nich> Nie tylko obiecała Ukrainę zostawić w spokoju ale jeszcze obiecywała jej ochronę.ale Ukraina nie chciała zostawić Rosji w pokoju wstępując do agresywnego, imperialistycznego, sojuszu wojennego, NATO (NATO powinno sie rozwiązać po rozwiązaniu Układu Warszawskiego) > Rosjanie chyba nic nie mówili przy tym, że gwarantują pokój tylko do chwili, do której ukraiński rząd będzie słuchał Moskwy.Rosjanie zgodzili sie wyjść z Niemiec, Polski, pod warunkiem że NATO ich nie zastąpi > Jak dla mnie cały świat powinien pójść na wojnę z Rosją na Ukrainie.to idź, tam dobrze płacą w $, wielu Polaków zginęło pod Kurskiem w niemieckich czołgach
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| Thoter (6650 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" |
> Nie każdy zna podawane przeze mnie nazwiska. Nie każdy zna perspektywę geopolityczną. Wynika z >tego, że ujęcie geopolityczne uzupełnia wiedzę m.in na temat strategii czy polityki.> Żydzi niemieccy i Niemcy pokonali cara Romanowa i zdobyli rosyjską bazę surowcową. Utrzymali się u władzy do 1937 r. W 1937 r. w ZSRR wymordowano 10 tysięcy Żydów, którzy byli u władzy i tych co przybyli do ZSRR. Zamordowano też 42 tysiące Niemców. Zamordowano 35 tysięcy uzbrojonych oficerów Armii Czerwonej. Ktoś od nich silniejszy przejął nad ZSRR władzę. Mordujący to głównie ŻYDZI. Wtedy w ZSRR broń posiadali wyłącznie Żydzi i ci co z nimi współpracowali. Zaraz po tym ludobójstwie zjawiła się w ZSRR amerykańska agentura. Udało mi się namierzyć jednego. ru.wikiped(*)ŃОвиŃOleg Aleksandrowicz Trojanowski ( 24 listopada 1919 , Moskwa - 21 grudnia 2003 , Moskwa) - radziecki dyplomata . Stały Przedstawiciel ZSRR przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i Radzie Bezpieczeństwa ONZ . Zasłużony Pracownik Służby Dyplomatycznej Federacji Rosyjskiej (1999). W latach 1934-1938 mieszkał z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. Ukończył prywatną szkołę kwakrów Sidwell Friends ( Waszyngton , USA ). Przez rok studiował w Quaker Swarthmore College w Pensylwanii. Następnie studiował na wydziale literatury MIFLI .Po wymordowaniu w ZSRR w 1937 r. Żydów komunistów, komunistów i Żydów przybyłych do ZSRR, 360 tysięcy Rosjan odznaczonych komunistycznymi medalami, na Żydów, którzy to zrobili spadła kara. en.wikipedia.org/wiki/Willy_LeowW odwecie za 1934 r. wymordowano tysiące Żydów zdrajców. Jak Twoi geostratedzy opisują to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii ?? |
#145 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >jeszcze później, kilka osad,> Czy te osady nie prowadziły między sobą walki, nie było między nimi rywalizacji o cokolwiek? Np. o lepsze miejsce do polowania?z tymi wojnami to historyczna przesada, duzo więcej ludzi umierało z głodu, zaraz, chorób i nadmiaru dzieci (co rok prorok) z którymi nie było wiadomo co zrobić, dlatego wyprawa krzyżowa dzieci z 1212 r. jest jednym z najbardziej zdumiewających wydarzeń w dziejach. Tysiące dzieci, głównie z Francji i Niemiec, wyruszyły do Jerozolimy, aby wyzwolić ją spod panowania muzułmanów. Większość z nich nigdy z tej wyprawy nie powróciła. Dzisiaj mamy ujemny przyrost, Ukraina też straciła 10 mln ludzi, nic nam nie grozi, Niemców też nie ma, i straszenie nimi jest nie na miejscu. dla mnie strategiczne jest uruchomienie "jedwabnego szlaku" do Łodzi, wszystko inne to bzdety a nasza strategia polegała na tym by zamknąć granice, zablokowac budowy terminala przeładunkowego w Łodzi, bo MY wolimy machać łopatą niż miec ogromny handel z Chinami pod kontrolą. nasza STRATEGIA JEST GŁUPIA
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#146 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" |
> >Ogólniej: silny chce umocnić pozycję, taka natura.> ciekawe, czy naturą państw jest ekspansja? Chyba nieAlbo niekoniecznie naturą człowieka jest państwowość. > tym bardziej że MY (zachód) wymieramyJest powiedzenie "jak dom gotowy, szykuj się do trumny"; z niego wynika, że życie to rozwój. > wyjątkiem jest USA które od zarania swojego istnienia ma wpisane w swoje DNA zdobywanie,Amerykańskie zaranie jeszcze się nie zestarzało.
"Stop!" stopkowym mundrościom! |
#147 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" |
> >>Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji, prędzej my na nich> >I niby to my jesteśmy ten silniejszy koleś?> My nie ale nasz pan jest super mocarstwem,A co ma nasz pan do tej kwestii?
"Stop!" stopkowym mundrościom! |
#148 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >>>Rosja nie napadła na Polskę, i nie ma do nas żadnych pretensji, prędzej my na nich> >>I niby to my jesteśmy ten silniejszy koleś?> >My nie ale nasz pan jest super mocarstwem,> A co ma nasz pan do tej kwestii?świat stał się "wioską", nasz pan (usa) stał się hitlerem czy napoleonem chcącym podbić świat, została mu tylko Moskwa i Pekin Co ciekawe, hitler na wojnę zabrał całą europe a nas zignorował, znaczy wziął 100 tys polskich chłopów (woźnica + konie + wóz) jako transport a z napoleonem poszło na Moskwę 80 tys żołnierzy małego Księstwa Warszawskiego (było to ogromne zaangażowanie) mało który wrócił
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#149 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >>Ogólniej: silny chce umocnić pozycję, taka natura.> >ciekawe, czy naturą państw jest ekspansja? Chyba nie> Albo niekoniecznie naturą człowieka jest państwowość.jestem tego pewien > >tym bardziej że MY (zachód) wymieramy> Jest powiedzenie "jak dom gotowy, szykuj się do trumny"; z niego wynika, że życie to rozwój.raczej chodzi o ogromny wysiłek przy budowie domu, w raju czy np. u Eskimosów to kilka godzin. W raju to kobiet zadanie, a Ty nie umiesz  > >wyjątkiem jest USA które od zarania swojego istnienia ma wpisane w swoje DNA zdobywanie,> Amerykańskie zaranie jeszcze się nie zestarzało.u zarania zaorali I.n.d.i. an, taka ich konstytucja ("draht nach osten"), i od tego czasu zawsze prą do przodu, po upadku ZSRR zdobyli cały świat, a wiec teraz tylko upadek  ale wielu nie zna zasad fizyki i wierzy w zmartwychwstanie usazyda, to byłby prawdziwy cud, którego nikomu nie życzę
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| quick (6858 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > naród niemiecki jest na wymarciu, pewnie 40% to cudzoziemcyNiemców w Niemczech jest 62,5 miliony (2017). Musisz przyznać, że to wciąż wiele. > szukajmy wrogów daleko (Izrael, USA) a przyjaciół blisko (Niemcy, Rosja, Szwecja, Litwa, Słowacja), wtedy będziemy najbezpieczniejszym krajem na swiecie.Chodzi o "gen" mocarstwowy. Ekspansja. Znajdujemy się w orbicie wpływów dwóch mocarstw, z którymi musimy sobie radzić. Gdyby to od nich zależało Polski prawdopodobnie dawno by już nie było. > Europę zniszczyły wojny, usazyd gardzi naszym życiem, patrz Ukraina, dlatego trzeba go wyrzucić z Europy, niech się bije z ChinamiPaństwa europejskie się odbudowały. Reszta Twojej wypowiedzi świadczy o przyjęciu rosyjskiej perspektywy. Jeśli jednak dalej będziesz się upierał, że to przypadkowa koincydencja, to wiedz, że myślisz jak Rosjanin. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|