 |
"Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-04-2025 13:33 | okragly (21676 punktów) | "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji"
1 na 1 | wojne na Ukrainie spowodowało "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji", powiedział śp Franciszek, papież, czym wzbudził moje zaufanie i podziw Podnoszenie wydatków na zbrojenia do 2% PKB nazywał "szaleństwem" (my wydajemy 5%). "Prawdziwą odpowiedzią nie jest - więcej broni, następne sankcje i sojusze polityczno-militarne, ale inny sposób zarządzania światem; nie przez pokazywanie zębów" w marcu 2024 r. zasugerował Ukrainie wywieszenie "białej flagi"
jak byłem z kimś w konflikcie i byłem słabszy fizycznie, nigdy nie podejmowałem walki, ale gdy do niej doszło zawsze się poddawałem i do dzisiaj nie mam z tego powodu żadnych traum, do dzisiaj uwazam że zrobiłem dobrze i zrobiłbym po raz kolejny gdyby była taka potrzeba. Ukraina tez by tak zrobiła ale była sterowana zewnętrznie, przez usazyda, miała, ma, upokorzyc Rosję, zmusic do uległości w stosunku do usazyda, po wyborze Trumpa się zmieniło, dziś to UE zagrzewa Ukrainę do walki na śmierć. Tu Rosja wystepuje jako straszak, diabeł wcielony co mi się podoba, ale to kosztuje życie miliona słowian, dlatego mam informację do Ukrainców, walczycie o narodzenie Cesarstwa Europejskiego Narodu Niemieckiego, doszło do tego że my Polacy prosimy Niemców by się zbroili, by zjednoczyć europę pod flagą niemiecką. Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego,
nasz JP2 chodził na pasku usazyda i Niemiec, też zagrzewałby Ukraińców do walki
może dlatego nasi katolicy nie lubili śp papieża?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..#106 1 na 1 | quick (6858 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > Ukraina powinna byc czymś pomiędzy Rosją a Polską, tak jak Polska czymś pomiędzy Ukrainą a Niemcami, tak jak Warszawa jest czymś pomiędzy Białymstokiem a Poznaniem, tak jak ja jestem czymś pomiędzy matką a ojcemTrzeba sobie odpowiedzieć na pytanie; co jest w naszym interesie? Temat rzeka. Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją, który będzie neutralny. To jednak teoria, bo w praktyce o każdy bufor toczy się walka, by przejąć nad nim kontrolę, obudowując tym samym swój własny obszar rdzeniowy, by zyskać tzw. głębię strategiczną. Kraje bałtyckie są po naszej stronie, Białoruś jest po rosyjskiej stronie. Także sprawa Ukrainy może polegać na jej podziale. Następnym problemem jest Mołdawia. Ze strategicznego punktu widzenia wejście Finlandii do NATO może oznaczać oddanie Mołdawii wpływom Rosji. Może, ale nie musi. > wyhodowaliśmy żmije, jak Mazowiecki sprowadzając krzyżaków do PrusA jaki mieliśmy realny wpływ na kształt ideologiczny umysłu zbiorowego Ukraińców? Inną sprawą jest to, że w naszym interesie jest walka z banderyzmem, a nie milcząca zgoda na jego kult. Co prawda dziś są ważniejsze priorytety, ale co będzie jutro? |
| Thoter (6650 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >Ja odkrywam nowe FAKTY i to te fakty determinują prawdę.> Które wyglądają tak, że Żydzi amerykańscy kontrolujący Amerykę i większość świata są źli a spadkobiercy komunistów sowieckich dobrzy.> Fakt jest taki, że identyfikujesz się ze spadkobiercami sowieckich komunistów i będziesz ich idealizował a twórców amerykańskiego kapitalizmu demonizował.> Dalej nie możesz pojąć prostych spraw. ZSRR stworzyli ŻYDZI NIEMIECCY z pomocą. Żydzi niemieccy utrzymali władzę w ZSRR do 1937 roku. W 1937 roku w ZSRR wymordowano cały aparat władzy cywilnej i wojskowej. Większość to byli Żydzi a wymordowali ich Żydzi. Podałęm nazwiska jednych i drugich. www.ndr.de(*)n-Cap-Arcona,caparcona100.htmlJedna z największych katastrof morskich w historii wydarzyła się w Zatoce Lubeckiej w ostatnich dniach II wojny światowej . Ponad 7000 osób zginęło 3 maja 1945 roku.3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej życie straciło ponad 7000 więźniów obozów koncentracyjnych. Są ofiarami brytyjskich bombowców, które zatopiły niemiecki statek pasażerski "Cap Arcona" i frachtowiec "Thielbek". Brytyjczycy strzelali do rozbitków pływających w wodzie. |
#108 1 na 1 | quick (6858 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > Kazdy ma własną prawdę wynikającą z zaprogramowanych w procesie wychowania emocji i z rozwiniętej na tej podstawie tożsamości.Dzieci się wychowuje przekazując im wiele prawd, i co do całej masy prawd istnieje ogólnoludzka zgoda. Czerwień to czerwień, tak samo dla Araba jak i dla mnie. > Sprzeczne cywilizacje, sprzeczne grupy religijne, sprzeczne grupy polityczne to różne warianty psychiczne objawiające się w naturze.Jest coś co łączy ludzi o sprzecznych poglądach? Czy nie jest to m.in racjonalizm? > W świecie abstrakcji objawia się taka sama różnorodność osobliwości umysłowych jaka istnieje w świecie fizycznym na poziomie struktur materii i systemów ruchu.Wszystko fajnie i elegancko, ale mógłbyś jaśniej? O jakich strukturach materii piszesz? O jakich systemach ruchu? |
#109 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >Ukraina powinna byc czymś pomiędzy Rosją a Polską, tak jak Polska czymś pomiędzy Ukrainą a Niemcami, tak jak Warszawa jest czymś pomiędzy Białymstokiem a Poznaniem, tak jak ja jestem czymś pomiędzy matką a ojcem> Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie; co jest w naszym interesie?DOBRE SĄSIEDZTWO czyli POKÓJ, SPOKÓJ, bliska WSPÓŁPRACA cały świat się cieszy, jak my tu w europie się zabijamy, kłócimy, podstawiamy sobie nogi, ciągniemy w dół. Za dwie dekady nie będzie co zbierac. Naszym konkurentem nie jest Rosja, Niemcy, Białoruś (nasi bracia), a Chiny, USA, Indie, Brazylia > >wyhodowaliśmy żmije, jak Mazowiecki sprowadzając krzyżaków do Prus> A jaki mieliśmy realny wpływ na kształt ideologiczny umysłu zbiorowego Ukraińców?Zneutralizować ich za pomocą Rosjan, (ale jestem genialny  ), czyli nie wtrącać się jak bije się dwóch braci, jeśli staniesz po czyjejkolwiek stronie, obaj będą cię nienawidzić
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#110 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" |
> Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją,to 19 wieczne myślenie, dzisiaj mamy 21 wiek GLOBALIZACJA, CHINY, USA, ROSJAa Europy (a więc i Polski) tam nie ma geopolityka jest głupia, przykładowo walczyć z naszym sąsiadem Łukaszenką jest głupie, każdy Polski Prezydent, Premier, minister, nawet poseł spotkanie z nim uważa za dyshonor, jakie głupie patoelity, (tylko mój ulubiony Lepper się z nim spotykał) a mógłby być taki fajny, przyjazny, uczynny, pomocny, braterski, sąsiad, a my mamy białoruski rząd na uchodźstwie, szkolimy wojskowo Białorusinów celem obalenia Łukaszenki, nadajemy wrogą im telewizje. geopolityka jest głupia
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#111 1 na 1 | quick (6858 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" |
> >Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie; co jest w naszym interesie?> DOBRE SĄSIEDZTWO czyli POKÓJ, SPOKÓJ, bliska WSPÓŁPRACA> cały świat się cieszy, jak my tu w europie się zabijamy, kłócimy, podstawiamy sobie nogi, ciągniemy w dół. Za dwie dekady nie będzie co zbierac.> Naszym konkurentem nie jest Rosja, Niemcy, Białoruś (nasi bracia), a Chiny, USA, Indie, BrazyliaPopełniasz błąd nie biorąc pod uwagę czynnika, którym jest "gen mocarstwowy". Niemiecki został w XX wieku mocno stępiony, ale nie wygasł, a z drugiej strony mamy Rosję. Wymienione przez Ciebie inne mocarstwa grupują się w bloki. BRICS vs. G7. Także Chiny, Indie i Brazylia grają z Rosją do jednej bramki. A USA jest naszym gwarantem. Przedmiotem sporu jest co prawda status Indii, ale fakt faktem należą one do BRICS. > >A jaki mieliśmy realny wpływ na kształt ideologiczny umysłu zbiorowego Ukraińców?> Zneutralizować ich za pomocą Rosjan, (ale jestem genialny ), czyli nie wtrącać się jak bije się dwóch braci, jeśli staniesz po czyjejkolwiek stronie, obaj będą cię nienawidzićUważam inaczej. Wg mnie można konsekwentnie wywierać presję na władzach w Kijowie. Reszta spraw tyczy się tego co wyżej nazwałem buforem. |
#112 2 na 2 | quick (6858 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją,> to 19 wieczne myślenie, dzisiaj mamy 21 wiekTo są sprawy ponadczasowe. Strategia, ekspansja, podbój. "Dziś" przybyło jedynie narzędzi do realizacji celów. Przybyło wyrafinowanych środków toczenia walki. > GLOBALIZACJA, CHINY, USA, ROSJAa Europy (a więc i Polski) tam nie maCechujesz się nabytą przez dziesięciolecia naiwnością, że mocarstwa nie walczą między sobą, bo osiągnięto, jak się okazało, konsensus po II wojnie światowej, który jednak nie może trwać wiecznie bo parcie na ekspansję to cecha immanentna mocarstw. > geopolityka jest głupiaWięc jestem głupkiem.  |
#113 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >>Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie; co jest w naszym interesie?> >DOBRE SĄSIEDZTWO czyli POKÓJ, SPOKÓJ, bliska WSPÓŁPRACA> >cały świat się cieszy, jak my tu w europie się zabijamy, kłócimy, podstawiamy sobie nogi, ciągniemy w dół. Za dwie dekady nie będzie co zbierac.> >Naszym konkurentem nie jest Rosja, Niemcy, Białoruś (nasi bracia), a Chiny, USA, Indie, Brazylia> Popełniasz błąd nie biorąc pod uwagę czynnika, którym jest "gen mocarstwowy".gdzieś wcześniej twierdziłeś że hierarchia jest warunkiem koniecznym zbiorowisk ludzkich, w takim razie pomagajmy by Europa się skrystalizowała pod przewodem Niemiec (to dla nas lepiej niż Francji, Hiszpanii, Włoch, Anglii) bo do Berlina mam bliżej (ze Szczecina) niż do Warszawy, z Wrocławia tez szybciej dojadę pociągiem powinniśmy wspierać Niemcy, tak jak każda organizacja wspiera swego kapitana w imię silnej Europy, inaczej wszyscy zginiemy
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#114 1 na 1 | quick (6858 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >Popełniasz błąd nie biorąc pod uwagę czynnika, którym jest "gen mocarstwowy".> gdzieś wcześniej twierdziłeś że hierarchia jest warunkiem koniecznym zbiorowisk ludzkich, w takim razie pomagajmy by Europa się skrystalizowała pod przewodem Niemiec (to dla nas lepiej niż Francji, Hiszpanii, Włoch, Anglii) bo do Berlina mam bliżej (ze Szczecina) niż do Warszawy, z Wrocławia tez szybciej dojadę pociągiem> powinniśmy wspierać Niemcy, tak jak każda organizacja wspiera swego kapitana w imię silnej Europy, inaczej wszyscy zginiemyNie jesteś odosobniony w tym poglądzie, niektórzy ludzie tak właśnie myślą. Ja do nich nie należę. |
#115 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > >>Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją,> >to 19 wieczne myślenie, dzisiaj mamy 21 wiek> To są sprawy ponadczasowe.kiedyś całym panstwem była osada  jeszcze później, kilka osad, plemię w St Grecji było 74 państw, Ateny walczyły z Sparta (to były miasta państwa) albo Niemcy przed zjednoczeniem to 32 panstwa np Saksonia, książę władał jakby powiatem, Mieszko władał powierzchnią województwa, dzisiaj Polska jest za mała by być samodzielnym bytem jak ta osada z raju, dzisiaj moim państwem jest Europa (najlepiej z Rosją) zauważ, kiedyś spotykało sie trzech cesarzy (Rosji, Francji, Austrii) i był pokój na ziemi dziś też spotka się trzech cesarzy i zapanuje pokój, ale to będą cesarz USA, Chin i Rosji > >geopolityka jest głupia> Więc jestem głupkiem.  jakbyś miał zacięcie naukowe, mógłbyś zrobić doktoratu, habilitacji, napisac książkę, że geiopolityka jest głupia, prawdopodobnie 80% faktów o tym świadczy (być może takie książki już są) na pewno historia jest głupia, najbardziej mnie boli, że tak zakłamana, a powinna być jak matematyka, fizyka, inaczej ogłupia naród
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#116 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > Z geopolitycznego punktu widzenia potrzebny jest bufor między Polską a Rosją, który będzie neutralny.Raczej bardzo rozwinięta wymiana handlowa, technologiczna i ideologiczna. Potrzeba rosyjskiego punktu widzenia w polskiej telewizji i polskiego w rosyjskiej. Tylko tak może dojść to wyładowania napięcia. Bufor jak warstwa izolacyjna w kondensatorze będzie trzymał wysokie napięcie. Żadnego problemu nie rozwiąże tylko stworzy kolejne. Dlatego proponuję znieść wszystkie sankcje dla Rosjan ale też przyłączenie się do polowania na Rosjan na Ukraine. Niech wszystko mogą sprzedać, kupić, przyjechać, odwiedzać, pracować ale nie wolno im biegać z kalachami po Ukrainie. Taki mix otwarcia, zaproszenia, wybaczenia w połączeniu z polowaniem na Ruskich na terenie Ukrainy. youtu.be/5VCiU1osa3w |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > co do całej masy prawd istnieje ogólnoludzka zgoda.Czyżby? Nie zauważyłem tej masy.  > Czerwień to czerwieńNawet tu pojęcie zależy od konstrukcji, funkcjonalności oka jak również środowiska w jakim obserwacja zachodzi. Różne pojęcia biorą się z różnych wizji świata. Nie tylko różnimy się wierzeniami. Każdy z nas ma nieco inny świat przed oczami. Obraz świata zależy od budowy i działania obserwatora. youtu.be/5VCiU1osa3w |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > Nie jesteś odosobniony w tym poglądzie, niektórzy ludzie tak właśnie myślą. Ja do nich nie należę.Po wyjeździe do Afryki i odwiedzeniu paru miejsc handlu niewolnikami i po wysłuchaniu paru historii kolonizacji nie przepadam za Francuzami i Anglikami, oni tam raczej też ich nie kochają i nie czekają na ich powrót ze swoimi prawami i porządkiem. Jak ktoś wykazywał takie zdolności w przeszłości to ich raczej nie utracił tyle, że posługuje się nimi na nowe sposoby. Niemcy jawią mi się bardziej pragmatycznie ale może wciąż za słabo znam Francuzów i Angoli i nie widzę tego ich serca na dłoni.  youtu.be/5VCiU1osa3w |
| Thoter (6650 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" |
> Taki mix otwarcia, zaproszenia, wybaczenia w połączeniu z polowaniem na Ruskich na terenie Ukrainy.> Jeden Żyd pomiata całą Ukrainą a nami dwóch żydowskich zięciów i banderowiec. Nie mamy lokalnych elit i nie będziemy mieć. Wszystko ogłupione telawizjorem, który przejmuje zadania po szkolnej tresurze. Byliśmy i jesteśmy mięsem armatnim Żydów amerykanskich i brytyjskich. gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich. W sumie poszkodowanych rodzin żydowskich, przez mordy, rabunki i kradzieże autorzy raportu dr. Leon Chrzanowski oraz red. Józef Wasserzug, szacują na ok. 7000.Pogrom Żydów we Lwowie był największym błędem jaki kiedykolwiek popełniły polskie władze. To "wielcy" Polacy nas przyłączyli do wojny Brytyjczyków i Francuzów z Żydami niemieckimi i Niemcami. Europa już w 1937 roku przegrała swoją przyszłość i wolność. Żydzi amerykańscy w ZSRR dokonali ludobójstwa do którego przyłączyli się europejscy Żydzi. W 1937 roku w ZSRR wymordowano Żydów i Niemców a wymordowali ich Żydzi, których szybko spotkała za to kara. Dzisiaj hołubi się Żydów zdrajców a powinniśmy składać cześć Żydom, których wymordowali. Hamerlik wszystko jest na odwrót, jak ci się wydaje, po tym jak zassałeś propagandę. Dziękuję Rosji za to, że nie przyłączyła się do Żydów amerykańskich i z nimi nie napadła na Chiny. Żydówka Victoria Nuland rozpoczęła proxy wojnę na Ukrainie, która nie zakończyła się tak jak planowała. A może się kończy tak jak zaplanowano. Miejsce po amerykańskich banderowcach, którzy zginęli napuszczeni na Rosjan, wypełnią Żydzi z Izraela. |
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | Odp: "Szczekanie NATO pod drzwiami Rosji" | > Jeden Żyd pomiata całą Ukrainą a nami dwóch żydowskich zięciów i banderowiec.To jest twoja wizja, niezgodna z moją i niezrozumiała dla mnie. W mojej wizji Ukraina została zaatakowana przez Rosję, bo zaczęła się z nią różnić i przestała jej podlegać. Ukraina jest odrębna od Rosji, czego Rosjanie nie potrafią zaakceptować. Ja nie potrafię zaakceptować chciwości, agresji, bezwzględności i arogancji Rosjan. Pozwolić im się panoszyć stanowi zagrożenie dla wszystkich w regionie. > Dziękuję Rosji za to, że nie przyłączyła się do Żydów amerykańskich i z nimi nie napadła na Chiny.Ja nikomu nie dziękuję za to, że nie napadł na kogoś. Dla mnie to naturalne. youtu.be/5VCiU1osa3w |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|