Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalista = komunista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-08-2025 15:52okragly (21676 punktów)racjonalista = komunista
0 na 2

gdybyśmy stworzyli komunę



nasz poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej, śmialibyśmy się 3 X więcej, żyli 20 lat dłużej
czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki, dla których bogiem indywidualizm, wolność, własnosć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>>>>Nie, nie uważam tak.
>>>>>A ja[...] uważam, że należy.
>>>>Jeżeli należy, to dodatek jest częścią integralną; czy w lesie rosną drzewa?
>>>Rosną.
>>Aż cały las zasłaniają, co nie?
>No. (a teraz zgaduj w jakim to języku )
'To' czyli co?

>>>I wiem, że Kant ma rację.
>>Fajnie jest wiedzieć swoje.
>Jakieś argumenty? Dlaczego miałby nie mieć racji?
Argument podałam tutaj.


"Stop!" stopkowym mundrościom!

#47
18-08-2025 07:59
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>>>>>Nie, nie uważam tak.
>>>>>>A ja[...] uważam, że należy.
>>>>>Jeżeli należy, to dodatek jest częścią integralną; czy w lesie rosną drzewa?
>>>>Rosną.
>>>Aż cały las zasłaniają, co nie?
>>No. (a teraz zgaduj w jakim to języku )
>'To' czyli co?
No.

>>>>I wiem, że Kant ma rację.
>>>Fajnie jest wiedzieć swoje.
>>Jakieś argumenty? Dlaczego miałby nie mieć racji?
>Argument podałam tutaj.
Przepraszam, ale ja go nie rozumiem. Mogła byś tak łopatologicznie wytłumaczyć?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>>>>>>Nie, nie uważam tak.
>>>>>>>A ja[...] uważam, że należy.
>>>>>>Jeżeli należy, to dodatek jest częścią integralną; czy w lesie rosną drzewa?
>>>>>Rosną.
>>>>Aż cały las zasłaniają, co nie?
>>>No. (a teraz zgaduj w jakim to języku )
>>'To' czyli co?
>No.
Hm. (To w jakim to jest języku?)

>>>>>I wiem, że Kant ma rację.
>>>>Fajnie jest wiedzieć swoje.
>>>Jakieś argumenty? Dlaczego miałby nie mieć racji?
>>Argument podałam tutaj.
>Przepraszam, ale ja go nie rozumiem. Mogła byś tak łopatologicznie wytłumaczyć?
Integralną część pojęcia obejmuje tego pojęcia definicja; jeśliby więc coś z racjonalizmem łączyć NALEŻAŁO, to automatycznie odłączanie tego czegoś od racjonalizmu czyniłoby go niekompletnym, czyli 'nieracjonalizmem'; czy w lesie rosną drzewa?

"Stop!" stopkowym mundrościom!

#49
20-08-2025 07:19
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>Hm. (To w jakim to jest języku?)
Uniwersalnym.

>Integralną część pojęcia obejmuje tego pojęcia definicja; jeśliby więc coś z racjonalizmem łączyć NALEŻAŁO, to automatycznie odłączanie tego czegoś od racjonalizmu czyniłoby go niekompletnym, czyli 'nieracjonalizmem'; czy w lesie rosną drzewa?
Dziękuję Ci serdecznie za Twoją cierpliwość i pomoc w zrozumieniu tego co miałaś na myśli. Masz też rację, że moje stwierdzenie o racjonalistach jest żartem, bo na pewno nie jest prawdą, albo bowiem ktoś nim jest albo nie. Mnie z kolei chodziło o niektórych obecnych użytkowników forum.
Czy jest np wg Ciebie racjonalne twierdzenie, że zmywarka czuje? Albo pralka?
Czy to forum ten portal ta strona to odpowiednie miejsce dla tego typu stwierdzeń i postaw?
Mnie też zdarzało się pisać tu po pijanemu, i wychodziły niezłe kwiatki, jak np mój jedyny komentarz sprzed lat, komedia. I wiem, że gdyby to miejsce funkcjonowało tak jak należy nie byłoby mnie tutaj, ew. gdybym zmądrzał i przestał korzystać z forum pod wpływem to miałbym szansę zagościć tu w tym środowisku. Przestałem chlać i korzystać. Teraz jak piję to nie piszę tak samo jak nie robię wielu innych rzeczy będąc pod wpływem. Można dokonać refleksji? Jak widać można. Drugą sprawą jest też zauważalny w tym co pisze zwrot w poglądzie geopolitycznym. Po prostu wyciągnąłem wnioski i uznałem, że dotychczasowa postawa nie jest już tą która oddaje moje przekonania.
Tak samo jak nie uważam, że jest racjonalne stawianie znaku równości między racjonalistą a komunistą.

#50
20-08-2025 13:46
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>Hm. (To w jakim to jest języku?)
>Uniwersalnym.
A translator typuje np. esperanto.

>...chodziło o niektórych obecnych użytkowników forum.
>Czy jest np wg Ciebie racjonalne twierdzenie, że zmywarka czuje? Albo pralka?
>Czy to forum ten portal ta strona to odpowiednie miejsce dla tego typu stwierdzeń i postaw?
Bezpieczniej jest założyć, że prawda czai się wszędzie.

>jak piję to nie piszę
Ja nie piszę jak myślę.

>nie uważam, że jest racjonalne stawianie znaku równości między racjonalistą a komunistą
Spoko.

"Stop!" stopkowym mundrościom!

#51
21-08-2025 09:07
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>Hm. (To w jakim to jest języku?)
>>Uniwersalnym.
>A translator typuje np. esperanto.
Rozumiem. Czemu ja odpowiadam na Twoje pytania, a Ty na moje niekoniecznie?

>>...chodziło o niektórych obecnych użytkowników forum.
>>Czy jest np wg Ciebie racjonalne twierdzenie, że zmywarka czuje? Albo pralka?
>>Czy to forum ten portal ta strona to odpowiednie miejsce dla tego typu stwierdzeń i postaw?
>Bezpieczniej jest założyć, że prawda czai się wszędzie.
No tak, jakie to proste.

>>jak piję to nie piszę
>Ja nie piszę jak myślę.
Oczywiście to nie znaczy, że zawsze piję wtedy kiedy nie piszę.

>>nie uważam, że jest racjonalne stawianie znaku równości między racjonalistą a komunistą
>Spoko.

To znaczy, że się zgadzasz czy nie z tym co napisałem?

#52
23-08-2025 00:11
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>>Hm. (To w jakim to jest języku?)
>>>Uniwersalnym.
>>A translator typuje np. esperanto.
>Rozumiem. Czemu ja odpowiadam na Twoje pytania, a Ty na moje niekoniecznie?
Może moje są fajniejsze?

>>>...chodziło o niektórych obecnych użytkowników forum.
>>>Czy jest np wg Ciebie racjonalne twierdzenie, że zmywarka czuje? Albo pralka?
>>>Czy to forum ten portal ta strona to odpowiednie miejsce dla tego typu stwierdzeń i postaw?
>>Bezpieczniej jest założyć, że prawda czai się wszędzie.
>No tak, jakie to proste.
Oczywiste absurdy powinny być łatwe do obalenia, więc tzw głupoty nie ma co się bać.

>>>jak piję to nie piszę
>>Ja nie piszę jak myślę.
>Oczywiście to nie znaczy, że zawsze piję wtedy kiedy nie piszę.
Tak właśnie myślę.

>>>nie uważam, że jest racjonalne stawianie znaku równości między racjonalistą a komunistą
>>Spoko.
>To znaczy, że się zgadzasz czy nie z tym co napisałem?
To znaczy, że jak każdy możesz sobie uważać co chcesz.

"Stop!" stopkowym mundrościom!

#53
24-08-2025 14:37
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>>>Hm. (To w jakim to jest języku?)
>>>>Uniwersalnym.
>>>A translator typuje np. esperanto.
>>Rozumiem. Czemu ja odpowiadam na Twoje pytania, a Ty na moje niekoniecznie?
>Może moje są fajniejsze?
To nie podlega dyskusji.

>>>>nie uważam, że jest racjonalne stawianie znaku równości między racjonalistą a komunistą
>>>Spoko.
>>To znaczy, że się zgadzasz czy nie z tym co napisałem?
>To znaczy, że jak każdy możesz sobie uważać co chcesz.
A Ty co uważasz?

#54
25-08-2025 10:36
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>Czemu ja odpowiadam na Twoje pytania, a Ty na moje niekoniecznie?
>>Może moje są fajniejsze?
>To nie podlega dyskusji.
Z naciskiem na "może".

>>>>>nie uważam, że jest racjonalne stawianie znaku równości między racjonalistą a komunistą
>>>>Spoko.
>>>To znaczy, że się zgadzasz czy nie z tym co napisałem?
>>To znaczy, że jak każdy możesz sobie uważać co chcesz.
>A Ty co uważasz?
Ja takiej równości nie wykluczam, wg mnie ona może zachodzić.

Tu mi uświadomiłeś, że ustawowy zakaz propagowania wybranych ideologii można ominąć mówiąc nie o owych ideologiach, lecz o swoich poglądach, bo taką retoryką przedstawiamy jedynie własne mniemanie, do czego mamy prawo w ramach wolności słowa, czyli ten ustawowy zakaz jedynie wobec funkcjonariuszy państwowych powinien być stosowany.

Pytanie dlaczego zakazem objęto wybrane ideologie wybrane; niechby wszystkie oficjalne wystąpienia władzy w ten sposób oczyszczono.


"Stop!" stopkowym mundrościom!

#55
28-08-2025 09:09
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>>>>nie uważam, że jest racjonalne stawianie znaku równości między racjonalistą a komunistą
>>>>>Spoko.
>>>>To znaczy, że się zgadzasz czy nie z tym co napisałem?
>>>To znaczy, że jak każdy możesz sobie uważać co chcesz.
>>A Ty co uważasz?
>Ja takiej równości nie wykluczam, wg mnie ona może zachodzić.

Interesujące.

>Tu mi uświadomiłeś, że ustawowy zakaz propagowania wybranych ideologii można ominąć mówiąc nie o owych ideologiach, lecz o swoich poglądach, bo taką retoryką przedstawiamy jedynie własne mniemanie, do czego mamy prawo w ramach wolności słowa, czyli ten ustawowy zakaz jedynie wobec funkcjonariuszy państwowych powinien być stosowany.

To zależy jaki komunizm mamy na myśli. Generalnie chodzi o ten, który zaistniał w bloku wschodnim, a ten się czymś konkretnym odznaczył, stąd takie ustawy.

>Pytanie dlaczego zakazem objęto wybrane ideologie wybrane; niechby wszystkie oficjalne wystąpienia władzy w ten sposób oczyszczono.

Zakazem objęto to co przyniosło ludziom szkodę.

Elasp (6859 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>gdybyśmy stworzyli komunę poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej... itd.

W dotychczasowych komunach było dokładnie odwrotnie: 2x więcej pracy, poziom życia wielokrotnie mniejszy, itp. Wystarczy porównać poziom życia robotnika w USA i ZSRR, nie mówiąc już o Kubie czy Korei Północnej.

Może jednak nie znam wszystkich istniejących komun. Czy możesz więc wskazać choćby jedną, potwierdzającą Twoje wyliczenia?

okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Elasp
>>gdybyśmy stworzyli komunę poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej... itd.
>W dotychczasowych komunach było dokładnie odwrotnie: 2x więcej pracy, poziom życia wielokrotnie mniejszy, itp. Wystarczy porównać poziom życia robotnika w USA i ZSRR, nie mówiąc już o Kubie czy Korei Północnej.
USA to bezpieczna wyspa, nikt na nie nie napadał w odróżnieniu od komunistycznej Rosji, Chin
w USA mają bardzo żyzne ziemie (stepy, jak na Ukrainie), ropę, gaz (kupujemy od nich),

>Może jednak nie znam wszystkich istniejących komun. Czy możesz więc wskazać choćby jedną, potwierdzającą Twoje wyliczenia?
kibuce w Izraelu są super bogate, czy nawet prymitywne (nie uzywają techniki) komuny Amiszy, i się mnożą jak "króliki"

albo popatrz na te małe tępe stworzenia, jedzą więcej mięsa niż wszystkie drapieżniki razem wzięte, ważą wiecej niż wszyscy ludzie, żyją nawet 30 lat w klimatyzowanych pomieszczeniach
SĄ KOMUNĄ

albo komuna termitów, my nigdy nie osiagniemy takiego poziomu sztuki inżynierskiej



liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) to niewolnictwo, śmierć,
wymieramy z głupoty, libki niedorozwojki

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Elasp (6859 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>kibuce w Izraelu są super bogate, czy nawet prymitywne (nie uzywają techniki) komuny Amiszy, i się mnożą jak "króliki"

Obywają się bez pomocy finansowej z zewnątrz? Poza tym, aby dołączyć do kibucu trzeba zapłacić (ok. 20 000 dolarów).

Na wszelki wypadek, możesz podać jakiś inny przykład?

okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Elasp
>>kibuce w Izraelu są super bogate, czy nawet prymitywne (nie uzywają techniki) komuny Amiszy, i się mnożą jak "króliki"
> Obywają się bez pomocy finansowej z zewnątrz?
kibuce napędzają izraelską gospodarkę, stanowią mniej niż 2% populacji a odpowiadają za 9% jego produkcji przemysłowej i 40% produkcji rolnej.
np kibuc Sasa jest siedzibą Plasan, specjalizującej się w kompozytach węglowych, która zajmuje się produkcją pojazdów opancerzonych. to prywatna własność 100 rodzin kibucu, to światowy lider w tej dziedzinie Na sprzedaży płyt pancernych Plasan zarabia 1 mld dol. rocznie.
>Poza tym, aby dołączyć do kibucu trzeba zapłacić (ok. 20 000 dolarów).
wielu pracuje za darmo (wolontariat) bo chcą poznać

> Na wszelki wypadek, możesz podać jakiś inny przykład?
Chiny, bezprecedensowy rozwój, teraz dojdą zrównane z ziemią napalmem przez usazyda komuniści z Wietnamu. Wojna w Wietnamie trwała od 1955 do 1975 roku. Dziś wiecej polaków jedzie do komunistycznego Wietnamu niż kapitalistycznego usazyda
Kapitalistyczna Polska po 1 ws się cofała w rozwoju, po 2 wś, choc była b zniszczona, nie otrzymała nic z planu marshalla, musiała duzo wydawać na zbrojenia podkrecane przez usazyda (NATO), bardzo ładnie sie rozwijała, w różnych rankingach światowych byliśmy wyżej niż dzisiaj.
Ukraina po upadku komunizmu stoczyła sie do poziomu Afryki

jesli mozna byłoby zorganizować wyścig z równego startu, w takich samych warunkach, to kraj libków (indywidualnych, wolnych) przegra z komuchami, kraju zbudowanym na wspólnocie

idąc indywidualnie, może będziesz szedł szybciej, ale idąc wspólnie zajdziesz dalej

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#60
30-08-2025 08:53
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>Chiny, bezprecedensowy rozwój...

Właśnie odkąd w gospodarce zrezygnowano z idei komunistycznych. Do tego czasu Chiny cierpiały głód. Przecież cała rewolucja kulturalna służyła wprowadzeniu zasad komunizmu - skończyło się to głodem i póżniejszymi reformami w duchu kapitalizmu i indywidualizmu.

Podobnie było w Rosji porewolucyjnej - nieprzypadkowo wprowadzono NEP.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365