 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-01-2014 15:20 | julek (1527 punktów) | Piękny i mądry
2 na 2 | Temat jest kontynuacją myśli z poprzedniego wątku, sądzę jednak że warto osobno o tym pomówić.
- Funkcjonujemy / ja też chcę / w społeczności zwanej / wymyślone chyba przez prof Chwina / mniejszością intelektualną. Sprawność intelektualna to jedno, jest jednak druga, sądzę że równie ważna rzecz, sprawność fizyczna. W większości szukamy sensu życia tu i teraz, omijając ból i szukając przyjemności intelektualnych czy fizycznych. Spotykam się jednak często z opinią degradujacą tych, którzy faworyzują sprawność fizyczną, a nawet tych którzy stawiają obie sprawy na jednym poziomie. Jeżeli postawimy obok siebie wysportowanego, "średniego" intelektualnie człowieka często stawiany jest on niżej erudyty. Czy mam rację że w kręgach "mniejszości intelektualnej" sprawność fizyczna jest niedoceniana ? Czy można stwierdzić że o człowieku dopiero wtedy można powiedzieć że jest "mądry" gdy utrzymuje obok sprawności intelektualnej fizyczną ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#1 12 na 12 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > Czy mam rację że w kręgach "mniejszości intelektualnej" sprawność fizyczna jest niedoceniana ? > Czy można stwierdzić że o człowieku dopiero wtedy można powiedzieć że jest "mądry" gdy utrzymuje obok sprawności intelektualnej fizyczną ?
Ujmę rzecz tak: obcuję z Twoją intelektualnością, zmaterializowaną do literek na moim ekranie. Na jej podstawie ocenię Cię w kategoriach mądry/głupi, co przełoży się na decyzję o kontynuacji obcowania.
Fizycznie obcować z Tobą nie zamierzam (sorry), tak więc Twoja sprawność fizyczna jest mi dalece obojętna. |
#2 6 na 6 | rysiek (4593 punktów) | Odp: Piękny i mądry | "Piękny i mądry" jako ideał człowieka, dlaczego nie. Byłaby to współczesna wersja starogreckiego ideału kalos kagathos, czyli piękny i dobry. Nie wiem czy można to jakoś wyłapać statystycznie, ale wśród osób z którymi się zetknąłem, wysportowanie przeważa właśnie w grupie "mniejszości intelektualnej". |
#3 2 na 2 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > powiedzieć że jest "mądry" gdy utrzymuje obok sprawności intelektualnej fizyczną ?Jest oczywiście związek pomiędzy duszą i ciałem zgodnie ze starym powiedzeniem "w zdrowym ciele zdrowy duch". Nie jest to jednak regułą, mamy przypadki wielkich umysłów bez wsparcia sprawnego ciała, jak to jest w przypadku Hawking'a. Wśród naukowców częściej występuje korelacja pomiędzy wrażliwością artystyczną i wybitnym intelektem. Przykłady na stronie musiced.ab(*)musicians1/a/famouspeople3.htmodnośnie zainteresowań muzycznych sławnych ludzi. |
#4 3 na 3 | julek (1527 punktów) | Odp: Piękny i mądry | Jestem świadom Twojej wielkości intelektualnej potwierdzonej wielokrotnie na tym forum, nikt z Tobą równać się nie może, takie jest moje zdanie powzięte z literek z tego ekranu. Nie mnie z Tobą polemizować. Nie znam też stanu Twej sprawności fizycznej, wiec moja wypowiedz nie może być osobiście do Ciebie skierowana. Nie pisałem też nigdzie o obcowaniu osobistym, nie wiem też po co o tym piszesz. > Na jej podstawie ocenię Cię w kategoriach mądry/głupi, co przełoży się na decyzję o kontynuacji obcowania.> Fizycznie obcować z Tobą nie zamierzam (sorry), tak więc Twoja sprawność fizyczna jest mi dalece obojętna.Nie piszę też o mojej sprawności fizycznej. - Piszę natomiast o problemie - można by tu podyskutować np. o wpływie sprawności fizycznej na zdrowie psychiczne, o jej wpływie na chęć do nauki, do czytania, do tworzenia i tak w ogóle do walki z modną depresją. Serdecznie pozdrawiam. |
| julek (1527 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > >Nie jest to jednak regułą, mamy przypadki wielkich umysłów bez wsparcia sprawnego ciała, jak to jest w przypadku Hawking'a. >Absolutnie nie odważyłbym się, i nigdzie tego u mnie nie znajdziesz wskazywać kogoś ułomność genetyczną czy związaną z jakąkolwiek chorobą . |
#6 1 na 1 | julek (1527 punktów) | Odp: Piękny i mądry |
> Nie wiem czy można to jakoś wyłapać statystycznie, ale wśród osób z którymi się zetknąłem, wysportowanie przeważa właśnie w grupie "mniejszości intelektualnej".Trudno o wyniki takich badań. Pokutują jednak w społeczeństwie obiegowe opinie typu "szeroki kark" , kibol kojarzy się zawsze z "mięsniakiem" . Okularnicy ci z Osieckiej byli chudzi, ale faktycznie Bernard- Henri Lévy spod rozpiętej koszuli pokazuje "klatę". Zresztą grupa "mniejszości ma łatwiej" jest mała z łatwiejszym dostępem do dóbr sportowych. |
#7 2 na 2 | Lengyel (2127 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > - Piszę natomiast o problemie - można by tu podyskutować np. o wpływie sprawności fizycznej na zdrowie psychiczne, o jej wpływie na chęć do nauki, do czytania, do tworzenia i tak w ogóle do walki z modną depresją.Zarówno sprawność fizyczna, jak i intelektualna, a także tak zwane zdrowie psychiczne zależą głównie od predyspozycji, z jakimi przychodzimy na ten padół łez. jedyne, co możemy zrobić, to zadbać o utrzymywanie wrodzonych sprawności - ale uważać trzeba, by nie przegiąć pały. |
#8 1 na 1 | julek (1527 punktów) | Odp: Piękny i mądry |
> Zarówno sprawność fizyczna, jak i intelektualna, a także tak zwane zdrowie psychiczne zależą głównie od predyspozycji, z jakimi przychodzimy na ten padół łez. jedyne, co możemy zrobić, to zadbać o utrzymywanie wrodzonych sprawności - ale uważać trzeba, by nie przegiąć pały.Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie lecz tyle wiem - aktywność fizyczna jest lekiem na depresję, powoduje wydzielanie serotoniny. |
#9 5 na 7 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > Jestem świadom Twojej wielkościNo wiesz, zajrzałem do tego wątku bo tytuł jasno sugerował że to o mnie... > Nie pisałem też nigdzie o obcowaniu osobistym, nie wiem też po co o tym piszesz.Bo pytałeś dlaczego przedkładamy sprawność intelektualną nad fizyczną? To jeden z powodów. Kontaktujemy się intelektualnie, a nie "haratamy w gałę". Czy coś. > można by tu podyskutować np. o wpływie sprawności fizycznej na zdrowie psychiczne, o jej wpływie na chęć do nauki, do czytania, do tworzeniaJa bym się złośliwie doszukiwał wpływu sprawności fizycznej na chęć do jeszcze intensywniejszej aktywności fizycznej - a nie do nauki i czytania. Ale pewnie jestem uprzedzony, bo ze sportów to ja preferuję głównie brydż i szachy. A z ekstremalnych dart, bilard i kręgle. |
| julek (1527 punktów) | Odp: Piękny i mądry |
> , a nie "haratamy w gałę". Czy coś.Potwierdzasz swoje lekceważenie dla sprawności fizycznej koniecznej dla zdrowia psychicznego i dobrej chłonnosci mózgu. Tutaj, mimo swojej wiedzy jesteś w błędzie. Kręgle to za mało, zrozumiesz to już niedługo, jestem tego pewien i życzę Ci, by stało się to jak najszybciej. Pozdrawiam |
#11 4 na 4 Bill Kilgore (3086 punktów) (zablokowany) | Odp: Piękny i mądry | > Potwierdzasz swoje lekceważenie dla sprawności fizycznej koniecznej dla zdrowia psychicznego i dobrej chłonnosci mózgu.Nie ma lepszego uczucia, niż się wywyższyć, co? Dwóch rzeczy nie znoszę "przez skórę" - olewactwa i totalnej gnuśności, to raz. Dwa: dorabiania na siłę "cud-miód-doskonałe-jedyne-rozwiązanie" ideologii do swojego konika. Pan ewidentnie to robi. > Kręgle to za mało, zrozumiesz to już niedługo, jestem tego pewien i życzę Ci, by stało się to jak najszybciej.Jeszcze ciut się Pan tak, ponad nas-maluczkich, zarozumiale wzniesie, to duma przyprawi Pana o szwy na czerepie, gdy zaryje się Pan w sufit...
Fabricati Diem, Pvnc! |
#12 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > - Piszę natomiast o problemie - można by tu podyskutować np. o wpływie sprawności fizycznej na zdrowie psychiczne, o jej wpływie na chęć do nauki, do czytania, do tworzenia i tak w ogóle do walki z modną depresją.Tu podyskutować? To temat raczej na medyczną konferencję |
#13 2 na 2 pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Piękny i mądry | > > Jestem świadom Twojej wielkości> No wiesz, zajrzałem do tego wątku bo tytuł jasno sugerował że to o mnie...> > Nie pisałem też nigdzie o obcowaniu osobistym, nie wiem też po co o tym piszesz.> Bo pytałeś dlaczego przedkładamy sprawność intelektualną nad fizyczną?> To jeden z powodów. Kontaktujemy się intelektualnie, a nie "haratamy w gałę". Czy coś.> > można by tu podyskutować np. o wpływie sprawności fizycznej na zdrowie psychiczne, o jej wpływie na chęć do nauki, do czytania, do tworzenia> Ja bym się złośliwie doszukiwał wpływu sprawności fizycznej na chęć do jeszcze intensywniejszej aktywności fizycznej - a nie do nauki i czytania. Ale pewnie jestem uprzedzony, bo ze sportów to ja preferuję głównie brydż i szachy. A z ekstremalnych dart, bilard i kręgle.W wieku 37 lat interesują Cię szachy, brydż ( rozumiem sportowy ) i ...... Tak mówi moja ciotka, lat 75. Sprawność fizyczna i związana z nią fala emocji w znacznym stopniu może ( nie musi ) podnieść sprawność intelektualną. Samo czytanie, i masturbowanie się wiedzą jest zagrożeniem dla organizmu. Sport winien być dopełnieniem życia intelektualnego każdego człowieka. |
| julek (1527 punktów) | Odp: Piękny i mądry |
> Tu podyskutować? To temat raczej na medyczną konferencjęMożna, ale można też, przeczytać np. opracowania pani Ewy Woydyłło wyjaśniające problem. |
#15 1 na 1 | julek (1527 punktów) | Odp: Piękny i mądry |
> Dwóch rzeczy nie znoszę "przez skórę" - olewactwa i totalnej gnuśności, to raz. Dwa: dorabiania na siłę "cud-miód-doskonałe-jedyne-rozwiązanie" ideologii do swojego konika. Pan ewidentnie to robi.Proszę się zdecydować o co Panu chodzi, póki co, staje Pan okrakiem na barykadzie. Jakie jest Pana zdanie na temat zadany ? > Jeszcze ciut się Pan tak, ponad nas-maluczkich, zarozumiale wzniesie, to duma przyprawi Pana o szwy na czerepie, gdy zaryje się Pan w sufit...Drogi Panie, nie wiem czy to dobrze czy źle, że nie jesteśmy " w realu " Coś jeszcze - papierosy szkodzą. Pozdrawiam |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|