 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-01-2014 15:20 | julek (1527 punktów) | Piękny i mądry
2 na 2 | Temat jest kontynuacją myśli z poprzedniego wątku, sądzę jednak że warto osobno o tym pomówić.
- Funkcjonujemy / ja też chcę / w społeczności zwanej / wymyślone chyba przez prof Chwina / mniejszością intelektualną. Sprawność intelektualna to jedno, jest jednak druga, sądzę że równie ważna rzecz, sprawność fizyczna. W większości szukamy sensu życia tu i teraz, omijając ból i szukając przyjemności intelektualnych czy fizycznych. Spotykam się jednak często z opinią degradujacą tych, którzy faworyzują sprawność fizyczną, a nawet tych którzy stawiają obie sprawy na jednym poziomie. Jeżeli postawimy obok siebie wysportowanego, "średniego" intelektualnie człowieka często stawiany jest on niżej erudyty. Czy mam rację że w kręgach "mniejszości intelektualnej" sprawność fizyczna jest niedoceniana ? Czy można stwierdzić że o człowieku dopiero wtedy można powiedzieć że jest "mądry" gdy utrzymuje obok sprawności intelektualnej fizyczną ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#16 5 na 5 | szarley (54911 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > W wieku 37 lat interesują Cię szachy, brydż ( rozumiem sportowy ) i ......> Tak mówi moja ciotka, lat 75. Sprawność fizyczna i związana z nią fala emocji w znacznym stopniu może ( nie musi ) podnieść sprawność intelektualną. Samo czytanie, i masturbowanie się wiedzą jest zagrożeniem dla organizmu.> Sport winien być dopełnieniem życia intelektualnego każdego człowieka.> A Ty masz 16 i już taki mądry.... |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Piękny i mądry | > >W wieku 37 lat interesują Cię szachy, brydż ( rozumiem sportowy ) i ......> >Tak mówi moja ciotka, lat 75. Sprawność fizyczna i związana z nią fala emocji w znacznym stopniu może ( nie musi ) podnieść sprawność intelektualną. Samo czytanie, i masturbowanie się wiedzą jest zagrożeniem dla organizmu.> >Sport winien być dopełnieniem życia intelektualnego każdego człowieka.> >> A Ty masz 16 i już taki mądry....Widzisz, niektórym wystarczy 16, inni ko końca życia nie zrozumieją aspektu istnienia, a w chwili uniesienia intelektualnego, wyrywając sobie włosy będą szukać zemsty i negować wszystko czego nie rozumieją!!! Umysł ludzki jest jak wszechświat, miną kolejne tysiące lat a podejrzewam że i tak nie pojmiemy jego możliwości i ogromu..., warto jednak przyjąć, że nie wszystko co wiem jest słuszne, bowiem jest to zależne od wielu czynników zewnętrznych - głownie środowiska społecznego w jakim się obracamy - i to są nasze ograniczenia!!! |
#18 5 na 5 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > Sprawność fizyczna i związana z nią fala emocji w znacznym stopniu może ( nie musi ) podnieść sprawność intelektualną.Może też powodować urazy, kontuzje i śmierć. > Samo czytanie, i masturbowanie się wiedzą jest zagrożeniem dla organizmu.Jeżeli nie zmieniasz pozycji, nie wietrzysz pokoju i obżerasz się przy tym, to pewnie tak. > Sport winien być dopełnieniem życia intelektualnego każdego człowieka.To może mnie wyślij na przymusowy obóz sportowy? Dopełniaj sobie życie jak chcesz i nie uszczęśliwiaj na siłę innych. Jaki zysk ma ludzkość ze sportowca? Poza tym, że motłoch ma co oglądać i się mniej burzy? |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Piękny i mądry |
> Jaki zysk ma ludzkość ze sportowca? Poza tym, że motłoch ma co oglądać i się mniej burzy? A chociaż taki, że te małolaty mogły by biegać po boisku i tam wyładowywać emocje, zamiast biegać miedzy blokami, chlać i rozwalać co się da!!!
|
#20 5 na 5 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > > Jaki zysk ma ludzkość ze sportowca? Poza tym, że motłoch ma co oglądać i się mniej burzy?> A chociaż taki, że te małolaty mogły by biegać po boisku i tam wyładowywać emocje, zamiast biegać miedzy blokami, chlać i rozwalać co się da!!!Czyli chodzi o zagospodarowanie nadmiaru wolnego czasu i negatywnych emocji. Jako że nie posiadam ani jednego ani drugiego, pozwolę więc sobie nie uczestniczyć. |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Piękny i mądry | > >> Jaki zysk ma ludzkość ze sportowca? Poza tym, że motłoch ma co oglądać i się mniej burzy?> > A chociaż taki, że te małolaty mogły by biegać po boisku i tam wyładowywać emocje, zamiast biegać miedzy blokami, chlać i rozwalać co się da!!!> Czyli chodzi o zagospodarowanie nadmiaru wolnego czasu i negatywnych emocji.> Jako że nie posiadam ani jednego ani drugiego, pozwolę więc sobie nie uczestniczyć.Jesteś jak Bóg, wiecznie zajęty i nie mogący spełniać próśb swych owieczek i nie masz negatywnych emocji nawet jak widzisz ból i cierpienie?. Może jednak odizolowujesz się od świata realnego, zastępując go iluzją??? |
#22 4 na 4 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > nie masz negatywnych emocji nawet jak widzisz ból i cierpienie?Gdybyś dłużej zastanowił się przed wysłaniem odpowiedzi, na pewno sam dostrzegłbyś że są sensowniejsze sposoby reakcji na ból i cierpienie, niż ucieczka w aktywność sportową. |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Piękny i mądry | > > nie masz negatywnych emocji nawet jak widzisz ból i cierpienie?> Gdybyś dłużej zastanowił się przed wysłaniem odpowiedzi, na pewno sam dostrzegłbyś że są sensowniejsze sposoby reakcji na ból i cierpienie, niż ucieczka w aktywność sportową.A przypadkiem nie poruszałem Twojej kwestii o emocjach???, a nie jak twierdzisz o aktywności sportowej... |
#24 5 na 5 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Piękny i mądry | Jeżeli chcesz rozmawiać o mnie, to załóż osobny wątek. Ta fraza "Jesteś jak Bóg" doskonale nada się na tytuł. |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Piękny i mądry | > Jeżeli chcesz rozmawiać o mnie, to załóż osobny wątek.> Ta fraza "Jesteś jak Bóg" doskonale nada się na tytuł.Każdy na swój sposób interpretuje to co czyta, jeśli tak to zrozumiałeś to Twoja sprawa. |
#26 4 na 4 | szarley (54911 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > >> Sprawność fizyczna i związana z nią fala emocji w znacznym stopniu może ( nie musi ) podnieść sprawność intelektualną. Samo czytanie, i masturbowanie się wiedzą jest zagrożeniem dla organizmu.> >>Sport winien być dopełnieniem życia intelektualnego każdego człowieka.> >>> >A Ty masz 16 i już taki mądry....> Widzisz, niektórym wystarczy 16, inni ko końca życia nie zrozumieją aspektu istnienia,A cóż to jest ów "aspekt istnienia" ? > a w chwili uniesienia intelektualnego, wyrywając sobie włosy będą szukać zemstyZemsta efektem uniesienia intelektualnego? > Umysł ludzki jest jak wszechświat,Jakie to mądre Guru prowadź! |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Piękny i mądry | > Jakie to mądre> Guru prowadź!> Przez doliny zapomnienia powiodę Cię, Przez odmęty żalu i cierpienia powiodę Cię, Przez krainę skąpaną w krwi powiodę Cię, Byś ujrzał ból. Przez łąki zielone powiodę Cię, Przez jezioro marzeń powiodę Cię, Przez morze nadziei powiodę Cię, Byś ujrzał miłość. Na końcu drogi zatrzymamy się, Zapytam co widziałeś, co zapamiętałeś, Zapytam gdzie byłeś, czego doświadczyłeś, Odpowiesz, umarłem. |
#28 3 na 3 | szarley (54911 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > >Jakie to mądre> >Guru prowadź!> >> Przez doliny zapomnienia powiodę Cię,> Przez odmęty żalu i cierpienia powiodę Cię,> Przez krainę skąpaną w krwi powiodę Cię,(...) Rozmyśliłem się, idź sam  |
pielgrzym (264 punktów) (zablokowany) | Odp: Piękny i mądry | > >>Jakie to mądre> >>Guru prowadź!> >>> >Przez doliny zapomnienia powiodę Cię,> >Przez odmęty żalu i cierpienia powiodę Cię,> >Przez krainę skąpaną w krwi powiodę Cię,> (...)> Rozmyśliłem się, idź sam  Po wczorajszym życzysz mi śmierci, cóż! |
#30 4 na 4 | szarley (54911 punktów) | Odp: Piękny i mądry | > >Rozmyśliłem się, idź sam  > Po wczorajszym życzysz mi śmierci, cóż!Nikomu nie życzę, śmierci, to bardzo poważny zarzut, którego nie obronisz. Napisałem jedynie że się rozmyśliłem i z Tobą mi nie po drodze, a kpiłem już pisząc "Guru prowadź" Przyznaję, wczoraj się Ciebie wystraszyłem, obawiam się ludzi, przekonanych o swojej nieomylności i moralnej wyższości, znających się na wszystkim i pouczających wszystkich. Wczorajsze dwa Twoje cytaty Cytat:>jestem ateistą i jestem lepszym człowiekiem od chrześcijanina!!! i Cytat:>Jestem jaki jestem i nie staram się udowadniać nikomu że jestem od niego lepszy, wywołały podejrzenie że jesteś nietrzeźwy, a dzisiejsza masowa produkcja wypocin na forum powoduje, że już tylko kpię ...a kiedy już Farmer przypomniał Ci, że masz 16 lat i zaprzeczyłeś słowami: Cytat:Rozbieżności są w każdym z nas, każdego normalnego człowieka dopadają wątpliwości i nie wynika to z choroby psychicznej ale kwestii poznawania. uznałem, że jedynie na kpinę zasługujesz. Nie martw się, moje kpiny nie bolą aż tak bardzo  ELASPIE WRÓĆ !  PODYSKUTUJMY ZNÓW O GRAWITACJI I SILE ODŚRODKOWEJ  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|