Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ludzka etyka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
17-11-2019 15:34Wojciech Przytulski (676 punktów)Ludzka etyka
Ocena 2 na 2
Witam Szanownych Forumowiczów. Chciałbym Was zapytać o etykę właściwą dla istot rozumnych. Uważam iż bardzo ważne jest wyjaśnienie tej kwestii, zwłaszcza w obliczu upadku źródła etyki narodów europejskich czyli KRK, którego koniec widać już na horyzoncie i na tym samym horyzoncie widać też wkraczające w jego miejsce dzikie bolszewickie stada.
Inna rzecz że wpajanie etyki poprzez wiarę religijną to dosyć zawodny sposób jej nauczania, jak daleki jest on od doskonałości chyba nie trzeba się rozpisywać.
Wiadome jest, że fundamenty ludzkiej etyki to:
I. Prawda
II. Wolność
III. Dobro
Ja uważam i jestem niemal pewien, że istnieje tylko jedna etyka dla istot rozumnych i wynika ona z właściwości człowieka i świata, w którym żyjemy. A jest ona jednoznaczna niczym prawa fizyki i matematyki. Tyle tylko, że trzeba ją znaleźć.
I z tego tematu chciałbym odpytać to forum.
1)Jakie Waszym zdaniem są kolejne po trzech wymienionych fundamentalne wartości, które obowiązywać powinny każdą istotę rozumną?
2)Kiedy człowiek przestaje być istotą rozumną?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..
#271
02-12-2019 22:10
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Ludzka etyka
W odpowiedzi farmer

>Gości możesz wyprosić z nieswojego mieszkania które wynajmujesz tak własny wątek jest korzystaniem z cudzego serwera.

>Nie własność jest określona regulaminem tak jak umowa korzystania z najmu.

>Jednym słowem nie własność to wladza.

Dwa zdania których nie rozumiem plus trzecie z wnioskiem nie wiem skąd wziętym; czy ktoś może mi przetłumaczyć z farmerskiego na polskie?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#272
02-12-2019 22:42
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Ludzka etyka
>>Gości możesz wyprosić z nieswojego mieszkania które wynajmujesz tak własny wątek jest korzystaniem z cudzego serwera.
>>Nie własność jest określona regulaminem tak jak umowa korzystania z najmu.
>>Jednym słowem nie własność to wladza.
>Dwa zdania których nie rozumiem plus trzecie z wnioskiem nie wiem skąd wziętym; czy ktoś może mi przetłumaczyć z farmerskiego na polskie?

Po za tobą i krystkonem nikt nie rozumie że własność to wladza.

To się nie dziwię że nie rozumiesz.

Już dawno zresztą prosiłem o słownik pojęć chętnieracjonalistki.

Ale ty masz władze więc zrób coś z tym . No chyba że jestes "robolem" to musisz się przebudzic. Jak mawia Krystkon.


#273
02-12-2019 22:53
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ludzka etyka
>>Gości możesz wyprosić z nieswojego mieszkania które wynajmujesz tak własny wątek jest korzystaniem z cudzego serwera.
>>Nie własność jest określona regulaminem tak jak umowa korzystania z najmu.
>>Jednym słowem nie własność to wladza.
>Dwa zdania których nie rozumiem plus trzecie z wnioskiem nie wiem skąd wziętym; czy ktoś może mi przetłumaczyć z farmerskiego na polskie?

>Własny wątek na tym forum jest jak wynajmowane
>Mieszkanie. Gości możesz wyprosić z nieswojego mieszkania które wynajmujesz tak własny >wątek jest korzystaniem z cudzego serwera.

>Nie własność jest określona regulaminem tak jak umowa korzystania z najmu.

>Jednym słowem nie własność to wladza.

Tak swoją drogą to ile zdań jest? Dwa trzy?

Ja naliczyłem więcej. Czy uczyli cię czytać całość czy wpierdalć się między wódkę a zakąskę tylko?

Skoro nie rozumiesz całości to mi nie odpisuj. Póki co nie ma tłumacza z twojego na polskie.

Jeśli własny wątek na tym forum jest władzą to zamelduj krystkonowi że ma władzę w wynajmowanym mieszkaniu w Berlinie.

Zatkało kakao po raz enty że cie farmer zagina?


Dwa kółeczka pamiętaj.

#274
03-12-2019 00:07
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Ludzka etyka
W odpowiedzi Elasp

>>Na tyle, to akurat jestem, dlatego mogę odpowiedzieć: każdy pogrzeb z katolickim nabożeństwem jest katolicki, bo w prawie kanonicznym opcji, by pogrzeb z katolickim nabożeństwem był niekatolicki nie ma.
> Oznacza to, że znasz prawo kanoniczne, jeżeli wiesz, czego w nim nie ma?
W ciemno twierdzę, że nie może ono dopuszczać praktykowania innych wyznań.

>Czy Różewicz miał mszę świętą pogrzebową, czy tylko nabożeństwo
Msza czy nabożeństwo, to żadna różnica, celebrujący kapłan nie oznajmił po wszystkim "odcykluk - wyglądało na katolicki, ale specjalnie się krzywo przeżegnałem, więc się nie liczy".

Tadeusz Różewicz miał pogrzeb z księdzem katolickim odprawiającym po katolicku, więc nie mógł mieć pogrzebu niekatolickiego.

I w ogóle przypominam, że z nas dwojga to ja tu jestem od twierdzenia, że ważność religijnych obrzędów jest li tylko umowna.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#275
03-12-2019 00:11
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Ludzka etyka
W odpowiedzi farmer

>Po za tobą i krystkonem nikt nie rozumie że własność to wladza.
Ty to nawet nie rozumiesz co sam piszesz.

>To się nie dziwię że nie rozumiesz.
A ty poprzednie swoje zdanie jak rozumiesz?

>Już dawno zresztą prosiłem o słownik pojęć chętnieracjonalistki.
Ja natomiast poproszę o podręcznik farmerskiej logiki i retoryki.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#276
03-12-2019 00:18
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Ludzka etyka
W odpowiedzi farmer

>Czy uczyli cię czytać całość czy wpierdalć się
Zawsze takiego języka używaj jak nie dajesz rady - niemal pewne, że odpuszczę.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Elasp (6859 punktów)Odp: Ludzka etyka

>> Oznacza to, że znasz prawo kanoniczne, jeżeli wiesz, czego w nim nie ma?
>W ciemno twierdzę, że nie może ono dopuszczać praktykowania innych wyznań.

Czyli ksiądz nie może uczestniczyć np. w pogrzebie żydowskim i modlić się po swojemu?

Jeżeli ksiądz będzie modlić się wraz z rabinem na pogrzebie innego rabina, to będzie to pogrzeb katolicki?

>>Czy Różewicz miał mszę świętą pogrzebową, czy tylko nabożeństwo
>Msza czy nabożeństwo, to żadna różnica, celebrujący kapłan nie oznajmił po wszystkim "odcykluk - wyglądało na katolicki, ale specjalnie się krzywo przeżegnałem, więc się nie liczy".

Nie, jest różnica, jak wskazują przepisy, które przytoczyłem. Brak mszy stanowi wskazówkę, że pogrzeb nie był katolicki. Msza św. pogrzebowa jest dowodem, że pogrzeb był katolicki.

>Tadeusz Różewicz miał pogrzeb z księdzem katolickim odprawiającym po katolicku, więc nie mógł mieć pogrzebu niekatolickiego.
>I w ogóle przypominam, że z nas dwojga to ja tu jestem od twierdzenia, że ważność religijnych obrzędów jest li tylko umowna.

Nie ma znaczenia co twierdzisz, ważne, co jesteś w stanie udowodnić. A z tym masz niemałe problemy.

#278
03-12-2019 00:31
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Ludzka etyka

>Zawsze takiego języka używaj jak nie dajesz rady - niemal pewne, że odpuszczę.

Przepraszam, po co trollujesz? Bawi Cię wyprowadzanie swoich rozmówców z równowagi?

#279
03-12-2019 00:33
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ludzka etyka
>>Po za tobą i krystkonem nikt nie rozumie że własność to wladza.
>Ty to nawet nie rozumiesz co sam piszesz.

Ty to sama nie rozumiesz co piszesz.

>>To się nie dziwię że nie rozumiesz.
>A ty poprzednie swoje zdanie jak rozumiesz?

Nie dziwię się że nie rozumiesz. Czego nie rozumiesz?

>>Już dawno zresztą prosiłem o słownik pojęć chętnieracjonalistki.
>Ja natomiast poproszę o podręcznik farmerskiej logiki i retoryki.

Ja poproszę o podręcznik chętnoracjanlistkowskiej logiki i retoryki.

#280
03-12-2019 00:44
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ludzka etyka
>>Czy uczyli cię czytać całość czy wpierdalć się
>Zawsze takiego języka używaj jak nie dajesz rady - niemal pewne, że odpuszczę.


>Dwa zdania których nie rozumiem plus trzecie z wnioskiem nie wiem skąd wziętym; czy ktoś może mi przetłumaczyć z farmerskiego na polskie?

Zawsze tak piszesz jak nie dajesz rady.

Zdań jest więcej. Więc które rozumiesz? Pierwsze drugie trzecie czwarte? Bo skoro dwóch nie a trzecie to wniosek to jednak bez jakiegoś słownika jedno zroumiałaś?

Czyli wpierdalasz się między wódkę a zakąskę i wycinasz to się nie dziwię że nie rozumiesz.

Jeśli własny wątek na tym forum jest władzą to zamelduj krystkonowi że ma władzę w wynajmowanym mieszkaniu w Berlinie.

Zatkało kakao po raz enty że cie farmer zagina?

Dwa kółeczka pamiętaj.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Ludzka etyka
W odpowiedzi Elasp

>>>Czy uczyli cię czytać całość czy wpierdalć się
>>Zawsze takiego języka używaj jak nie dajesz rady - niemal pewne, że odpuszczę.
> Przepraszam, po co trollujesz? Bawi Cię wyprowadzanie swoich rozmówców z równowagi?
Nawet jeśli lubisz takie słownictwo, to na mnie nie licz.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#282
03-12-2019 00:47
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ludzka etyka
W odpowiedzi Elasp
>>Zawsze takiego języka używaj jak nie dajesz rady - niemal pewne, że odpuszczę.
> Przepraszam, po co trollujesz? Bawi Cię wyprowadzanie swoich rozmówców z równowagi?

Nie żartuj. Jakiej Równowagi. Bardzo dawno temu nominowałem chętnie racjonalistkę na kierownika zamieszania tego forum i uzyskałem sporo głosów. (dziś trudno dostać dwucyfrowy wynik w plusach)

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Ludzka etyka
W odpowiedzi Elasp

>>> Oznacza to, że znasz prawo kanoniczne, jeżeli wiesz, czego w nim nie ma?
>>W ciemno twierdzę, że nie może ono dopuszczać praktykowania innych wyznań.
> Czyli ksiądz nie może uczestniczyć np. w pogrzebie żydowskim i modlić się po swojemu?
Zapewne może jako zwykły żałobnik.

> Jeżeli ksiądz będzie modlić się wraz z rabinem na pogrzebie innego rabina, to będzie to pogrzeb katolicki?
Jeżeli ksiądz będzie na tym pogrzebie odprawiał nabożeństwo, to oczywiście, że tak.

>Msza św. pogrzebowa jest dowodem, że pogrzeb był katolicki.
Nie, takim dowodem jest już sam ksiądz katolicki celebrujący pogrzeb.

>>I w ogóle przypominam, że z nas dwojga to ja tu jestem od twierdzenia, że ważność religijnych obrzędów jest li tylko umowna.
>Nie ma znaczenia co twierdzisz
Napisałam tu, że coś twierdzę?

>ważne, co jesteś w stanie udowodnić.
Że księża na pogrzebach ateistów bywają.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Ludzka etyka
W odpowiedzi farmer

>>>Zawsze takiego języka używaj jak nie dajesz rady - niemal pewne, że odpuszczę.
>> Przepraszam, po co trollujesz? Bawi Cię wyprowadzanie swoich rozmówców z równowagi?
>Nie żartuj. Jakiej Równowagi.
Elasp napisał do mnie w obronie twojej równowagi.

Skoro jednak negujesz, to jest tylko śmieszniej.

(No ale ty pewnie i tak nic nie rozumiesz.)


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

#285
03-12-2019 01:26
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ludzka etyka
>>>>Zawsze takiego języka używaj jak nie dajesz rady - niemal pewne, że odpuszczę.
>>> Przepraszam, po co trollujesz? Bawi Cię wyprowadzanie swoich rozmówców z równowagi?
>>Nie żartuj. Jakiej Równowagi.
>Elasp napisał do mnie w obronie twojej równowagi.
>Skoro jednak negujesz, to jest tylko śmieszniej.
>(No ale ty pewnie i tak nic nie rozumiesz.)

A ja do niego o kierowniku zamieszania ku pamięci tak jest tylko śmieszniej.
No ale ty pewnie i tak nic z tego nie zrozumiesz

gdyż.....

Zawsze tak piszesz jak nie dajesz rady.

Zdań jest więcej. Więc które rozumiesz? Pierwsze drugie trzecie czwarte? Bo skoro dwóch nie a trzecie to wniosek to jednak bez jakiegoś słownika jedno zroumiałaś?

Jeśli własny wątek na tym forum jest władzą to zamelduj krystkonowi że ma władzę w wynajmowanym mieszkaniu w Berlinie.

Zatkało kakao po raz enty że cie farmer zagina?

Dwa kółeczka pamiętaj.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365