 |
22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-07-2015 01:30 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków
14 na 16 | USA ma od lat najbardziej prymitywny i barbarzyński wymiar karania, gdyż nikt nie więzi tak wielu własnych obywateli jak Stany (na 10 mln więźniów na całym świecie aż 2,2 mln to więźniowie amerykańscy). Jest to barbarzyństwo o podłożu ekonomicznym, gdyż system amerykańskich więzień to rozkwitająca branża biznesowa dla amerykańskich korporacji* (!). Oto kolejny przykład tej patologii: 30 letnia nauczycielka za uwiedzenie trzech 17-letnich uczniów została właśnie skazana na Florydzie na karę 22 lat więzienia. Pan sędzia i tak był wyrozumiały, gdyż pani prokuratorka domagała się 25 lat więzienia, czyli tyle ile dostają za takie zbrodnie mężczyźni. Skazując tę zbrodniarkę sędzia powiedział: "Będzie pani miała dużo czasu, by przemyśleć sobie to co pani zrobiła". Za skazaną ujęły się rosyjskie feministki. Tłumaczenie ich grafiki: "W Stanach babce za seks z 17-latkami dali 22 lata więzienia - u nas w Chimkach za to samo dali kobiecie 3000 rubli" ŹródłoZachęcamy do poparcia petycji do Białego Domu o uwolnienie Jennifer Fichter: petitions.(*)ition/freedom-jennifer-fichterPodobna inicjatywa na FB: www.facebook.com/free.jennifer---------- * "Amerykańskie prywatne więzienia systematycznie zdobywają coraz więcej rynku. Największą prywatną firmą więzienniczą w USA jest notowana na nowojorskiej giełdzie Corrections Corporation of America, która dysponuje 66 placówkami i miejscem dla 91 tys. więźniów. Jej przychody w 2011 r. sięgnęły 1,73 mld dol., a zysk netto przekroczył 162 mln dol. Jak podaje niezależna organizacja Center for Responsive Politics, zajmująca się badaniem wpływu pieniędzy i lobbingu na wybory i decyzje polityczne, w ciągu ostatnich 10 lat firma przeznaczyła prawie 17,5 mln dol. na zabiegi lobbujące za jej interesami. Druga największa prywatna amerykańska firma z branży penitencjarnej to Geo Group, która zarządza 65 placówkami i może przyjąć prawie 68 tys. więźniów. Przychody tej spółki giełdowej w 2011 r. wyniosły 1,6 mld dol, a zysk netto sięgnął 98,5 mln dol. Wydatki Geo Group na lobbing w ostatnich 8 latach wyniosły 2,5 mln dol." www.ekonomia.rp.pl/artykul/896641.html__ Na marginesie: Polska niestety ma również bardzo opresyjny system karania wobec zwykłych obywateli. Polecamy analizę kryminologiczną tego problemu: www.racjon(*)84/q,Czy.nalezy.karac.surowiejwww.racjon(*)ka.najwiekszym.gulagiem.EuropyCo gorsza, i u nas pojawiają się postulaty prywatyzacji więziennictwa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#61 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> Nie twierdzę nigdzie, że należy takie zachowania tolerować, chodzi tylko o wymiar karyNo i właśnie przez wymiar kary można okazać daleko - zbyt daleko - posuniętą tolerancję. > jak zwykle lubisz się przekomarzaćA pomyśl, że mogłabym Cię ignorować.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> Proszę zauważyć, że drakońske kary to są tylko dla ludzi [...] Nie ma jakiegoś odpowiednika kary więzienia dla firm, który przerywałby normalną działalnośćA gdyby nawet takie były, to przecież korporacja nie odczuwałaby dolegliwości z powodu ukarania.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#63 5 na 5 | Rupson (1793 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Jestem feministką, ale nie przyłączałam się również do akcji "ratowania" przed ukamienowaniem obywatelek państw islamskich.-To twój feminizm jest tylko na pokaz i ogólnie gówno wart. Szukasz dziury w całym tutaj, a prawdziwe upodlenie kobiet masz gdzieś. Masz blade pojęcia o tych kamienowaniach? www.wiz.pl/8,1698.html> Gdyby to były cudzoziemki, wychowane w innych systemach prawnych, protestowałabym, ale to były kobiety tam urodzone i wykształcone.-Czyli jak ktoś się urodzi w syfie to pies go ....trącał? > Przy tym nie zetknęłam się z tak gwałtowną reakcją, gdy rząd nigeryjski skazał na śmierć kilku działaczy ekologicznych, ponoć za sugestią kampanii Shell, która rujnuje tamtejsze środowisko, a o Nigeryjce skazanej na karę śmierci za zdradę było głośno we wszystkich mediach.-Klasyczne... co ma piernik do wiatraka? > Oburza mnie bardziej to, że w Stanach dzieci trafiają do więzień, zdarzało się (i pewnie zdarza) wykonywać wyroki śmierci na niewinnych albo skazuje się ludzi chorych psychicznie, czy intelektualnie upośledzonych. Tyle, że to ostatnie zdarza się i u nas.-Tu nie chodzi o to, co kogo oburza bardziej, tylko o p*****lnięty system prawny, który karze ludzi za to, że dobrze się bawili, a banda hipokrytów ma władzę wydawania tak idiotycznych wyroków. |
#64 1 na 1 | mayolina (2278 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Jeżeli to Floryda, czyli w "pasie biblijnym", to mają problem z seksem, in vitro, aborcją itp. Raczej nie mają ze strzelaniem do Afroamerykanów, podkładaniem bomb w klinikach aborcyjnych, zabijaniem ginekologów pracujących tamże, czy poparciem dla "misji pokojowych" w innych krajach. Sorry, taki mają klimat.  masz rację, że nauczycielka popełniła błąd: seks z nieletnimi i seks z uczniami. Co nie zmienia faktu, że a) to nie wykorzystani uczniowie zgłosili sprawę do organów ścigania, a matka jedno z nich b) czy nauczycielka zasłużyła sobie na karę ponad 20 lat więzienia. No ale to bible belt, z całą serią problemów związanych z konserwatywnym chrześcijańskim klimatem. Ale, jak piszesz, to ich - nie nasz problem. A tak swoją drogą ciekawa jestem ile lat dostanie Bill Cosby za gwałty i ile dostaną jego pracownicy, który mu 'towaru' dostarczali. |
#65 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Tak, skoro nie zasadę tu kwestionujemy, lecz niewspółmiernie do czynu surowe potraktowanie podsądnej. ...Tylko, że niezależność sądów, w tym od nacisków opinii publicznej, to jedno z głównych osiągnięć demokracji. I zwłaszcza obywatele USA są do niego bardzo przywiązani, mimo udowodnionych wielu przypadków pomyłek i to wskutek stronniczości sędziów. |
#66 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Bo każdego obchodzi, by to jego zasady stawały się powszechne.Mnie nie |
#67 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Jeśli ktoś postawi absurdalne zarzuty i postanowi ukarać karą śmierci za kradzież bułki ... choć jest też bardziej prawdopodobne, że absurdalność takiego wyroku może doprowadzić do odwołań do wyższych instacji.No właśnie - jest jeszcze procedura apelacyjna. > Natomiast w dyskutowanym przypadku prawo federalne dotyczy całego państwa, ...Czyli nie okrucieństwo sędziego (wręcz przeciwnie, coś tam urwali - ze dwa lata), tylko zasada sumowania kar. Reasumując - 27-latka popełnia 37 razy przestępstwo i teraz pewnie oczekuje, że tzw. opinia publiczna się za nią ujmie i obniżą jej wyrok.  A gdyby 37 ukradła, czy potrąciła, nie jednocześnie - na przestrzeni kilku lat, 37 osób na pasach? Nie należy oczekiwać, że dorosła osoba za którymś tam razem sobie uświadomi, że łamie prawo? |
#68 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > -To twój feminizm jest tylko na pokaz i ogólnie gówno wart. ...Tak jak poziom tej wypowiedzi. |
| Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > No ale to bible belt, z całą serią problemów związanych z konserwatywnym chrześcijańskim klimatem. Ale, jak piszesz, to ich - nie nasz problem.Oni tu się pomalutku pojawiają - nie są jeszcze tak liczni, ani pewni siebie, jak tam, ale trzeba się przyglądać, bo mają skutecznych "ewangelizatorów". > A tak swoją drogą ciekawa jestem ile lat dostanie Bill Cosby za gwałty i ile dostaną jego pracownicy, który mu 'towaru' dostarczali.Możliwe dwie opcje - albo postarają się wyciszyć, bo on się cieszy dużą sympatią, albo wręcz przeciwnie - zrobią pokazówę, żeby udowodnić, że gwiazdorzy nie mają przywilejów. |
| GrzeTor (1279 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> A gdyby nawet takie były, to przecież korporacja nie odczuwałaby dolegliwości z powodu ukarania.Tzn. gdyby przez 22 lata nie mogła prowadzić działalności (izolacja a'la więzienie) to nie odczuwałaby dolegliwości? |
#71 3 na 3 | Rupson (1793 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > A gdyby 37 ukradła, czy potrąciła, nie jednocześnie - na przestrzeni kilku lat, 37 osób na pasach? Nie należy oczekiwać, że dorosła osoba za którymś tam razem sobie uświadomi, że łamie prawo?-A czy dorosła osoba rozumie, że oceniamy tu tzw. szkodliwość czynu? Jednocześnie to, czy dany przepis mam sens, czy ma to coś wspólnego z wymierzaniem sprawiedliwości? Bo to my ludzie, ustalamy prawo i możemy je zmieniać i powinniśmy tam, gdzie jest rażąco głupie i niesprawiedliwe. Prawo dla ludzi, nie odwrotnie. Stosunek dwojga ludzi, którzy tego chcą jako przestępstwo? Może nie wiesz, ale w przeciwieństwie do dziewczyny, która może być zgwałcona, u chłopaka wymagana jest erekcja, której nie da się ot tak wymusić. Tu kobieta dostaje wyrok za "recydywę" w robieniu przyjemności paru gówniarzom, bo niby jaką to stratę ponieśli? Nie byli okradzeni, ani potrąceni, zarażeni chorobą weneryczną, nie mają żadnej traumy, nie zaszli w ciążę. Rozumiem, feministki bronią praw wszystkich kobiet, z wyłączeniem tych, które się podobają 17 letnim chłopakom? Zazdrość? Do pierdla wredne suki za samo wodzenie na pokuszenie, albo niech sobie zakrywają to i owo. Właściwie to można by ją ukamienować.... |
#72 -1 na 1 | Rafał Kozłowski (4068 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
Skupię się na więzieniach, co nie oznacza, że bagatelizuję los pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości.
Jak widać pragmatyczni amerykanie widzą interes w każdej dziedzinie życia społecznego. Koncepcja prywatnych więzień, to stary temat. Pierwsze prywatne więzienia w USA powstały już w latach '80-tych i świetnie prosperują. Osobiście jestem gorącym zwolennikiem prywatnych więzień w Polsce. To przedsiębiorstwo jak każde inne. Skoro mogą istnieć prywatne szpitale i świetnie prosperują, to i formalnie mogą istnieć prywatne więzienia i... funkcjonowały by świetnie. Konkurencji właściwie żadnej, bo więzienia w Polsce, jak wiadomo, są tyko państwowe. Więzienia te, nie są nastawione na rynkową konkurencję, łatwo oddały by rynek dobrze zorganizowanemu więzieniu prywatnemu. Oczywiście potrzebne były by zmiany w prawie, ale to problem do rozwiązania. Finansowanie powinno pozostać po stronie budżetu państwa ustalane na podstawie stawki na 1 osadzonego. Konieczne było by ujednolicenie stawek z więzieniami państwowymi, a to się da zrobić. Możliwość współpracy z samorządem, to dodatkowe źródło przychodu dla więzienia, ale i szansa na pracę dla osadzonych (korzysta z tego także samorząd) etc. etc.
W Polsce odbywa karę pozbawienia wolności niecałe 76 tys. osób. Zatrudnionych jest 25 tys. osadzonych w tym zaledwie 10 tys. odpłatnie. Zatrudnionych jest prawie 30 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Istnieje 196 jednostek penitencjarnych.
To rynek o jaki warto się bić. . . .
|
| szarley (54913 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Finansowanie powinno pozostać po stronie budżetu państwa ustalane na podstawie stawki na 1 osadzonego. Konieczne było by ujednolicenie stawek z więzieniami państwowymi, a to się da zrobić.To na czym polega korzyść społeczeństwa z prywatnych więzień skoro trzeba wydawać tyle samo? |
#74 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> >Tak, skoro nie zasadę tu kwestionujemy, lecz niewspółmiernie do czynu surowe potraktowanie podsądnej. ...> Tylko, że niezależność sądów, w tym od nacisków opinii publicznej, to jedno z głównych osiągnięć demokracji.Czyli nos dla tabakiery? Przecież demokracja jest dla ludzi, nie na odwrót. W niezależności sądów cenna jest ta od nacisków politycznych, ale jeśli idzie o opinię publiczną, to przecież sądy jako twory przez społeczeństwo powołane nie mogą być od owej siły niezależne zupełnie byle była wyrażona w wyważonej, cywilizowanej formie.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| Rafał Kozłowski (301 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > >Finansowanie powinno pozostać po stronie budżetu państwa ustalane na podstawie stawki na 1 osadzonego. Konieczne było by ujednolicenie stawek z więzieniami państwowymi, a to się da zrobić.> To na czym polega korzyść społeczeństwa z prywatnych więzień skoro trzeba wydawać tyle samo?> Właśnie nie trzeba wydawać tyle samo. Piszę o utworzeniu budżetowej bazy dla przedsiębiorcy. Bazą musi być stawka na 1 osadzonego ustalana na podstawie kosztów utrzymania we wszystkich państwowych więzieniach. Wtedy, znając bazę, przedsiębiorca będzie mógł zaproponować stawkę niższą, co dla Skarbu Państwa jest opłacalne przecież. Efektywność ekonomiczna instytucji państwa jest, mówiąc skromnie, średnia, więc obniżając koszty, przy porównywalnej stawce, można wypracować dochód. Dodać należy, że współpraca z samorządem terytorialnym także przynosi dochód dla budżetu państwa, choćby z tytułu podatku od dochodów osadzonych zatrudnianych. Teraz więzienia z zatrudniania więźniów całość kasy odprowadzają do budżetu, bo nie mogą sobie zostawić ni centa. . . . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|