 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-05-2010 18:05 | PiotrB (2937 punktów) | Lech Kaczyński
4 na 4 | Temat nie jest prowokacją, więc chciałbym uniknąć rozemocjonowania tych pro jak i tych anty.
Na Lecha Kaczyńskiego kręcili nosem niemal "wszyscy", wciąż słychać, szczególnie na racjonaliście, że mimo tej całej żałobnej "szopki" z Wawelem i elitą, to był to najgorszy prezydent Polski - ale pozostawia się to bez uzasadnienia. Moje pytanie jest następujące. Biorąc pod uwagę historię Polski po 1989 roku, czy ktoś mógłby w miarę konkretnie wymienić powody, dla których uważa się, że Kaczyński wypada blado na tle Wałęsy czy Kwaśniewskiego, oraz co składało się na tę/tą jego najgorszość? Powtarzanym najczęściej argumentem jest, że był to prezydent pisowski, bo wetował ustawy (jakie ustawy?) PO. A konkretniej? Co macie mu za złe? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..| immune.ltd (1783 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | Bardzo trafne podsumowanie i błyskotliwe  |
| immune.ltd (1783 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >Kaczyński ... Co macie mu za złe?> Z lenistwa, zacytuję wyliczankę z blogu D. Passenta (passent.blog.polityka.pl), która formalnie dotyczy wprawdzie IV Rzeczypospolitej a nie jej głównego autora, jednak łatwo można zauważyć, że rzeczowo błędu nie popełniam:> "Z łże-elitą, z wezwaniem, żeby Platforma odpowiedziała, czy jest partią polską, z dzieleniem społeczeństwa na tych z Solidarności i tych z ZOMO, z przerabianiem historii Polski, zgodnie z którą Powstanie Warszawskie było zwycięstwem, a Okrągły Stół - klęską, w PRL i w Trzeciej RP nie było niczego dobrego, ze skokiem na media publiczne, które w ciągu kilku dni PiS zawłaszczył, oddając TVP prezesom, pp. Wildsteinowi i Urbańskiemu, a Polskie Radio - pp. Czabańskiemu, Skowrońskiemu i Targalskiemu, z przejęciem oficjalnej agencji PAP przez - sympatycznego skądinąd - red. Skwiecińskiego, z poniżaniem Lecha Wałęsy, z niezaproszeniem Adama Michnika na uroczystość w rocznicę wydarzeń 1968, z ogłoszeniem byłych ministrów spraw zagranicznych agentami, z zakończeniem znajomości z Władysławem Bartoszewskim, z faworyzowaniem przez rządzących Radia Maryja i telewizji Trwam, z postulatem utworzenia pierwszego uniwersytetu wolnego od skompromitowanej kadry profesorskiej, z bojkotowaniem Trybunału Konstytucyjnego i próbą skompromitowania kilku jego członków tuż przed podjęciem przez Trybunał ważnej decyzji, z rusofobią, z dziką lustracją, z porachunkami na górze (Kaczmarek, Ziobro, Engelking), z upolitycznieniem prokuratury, z "ciągiem technologicznym" (MSWiA, Ministerstwo Sprawiedliwości, służby, CBA), ze Zbigniewem Ziobro (dziś na szczęście schowanym) i Jackiem Kurskim, z Antonim Macierewiczem, z niszczeniem ludzi przy pomocy kwitów - bez możliwości obrony, z wyrokami ferowanymi przez Misję Specjalną, z mundurkami szkolnymi, z czystką w mediach i w lekturach szkolnych, z panegirykami na temat rządu PiS/Giertycha/Leppera."> Od siebie dodam zarzut cynicznego wykorzystywania preparowanej atmosfery histerii, często przy posługiwaniu się autentycznymi, zasługującymi na najwyższy szacunek uczuciami ludzi. Najbardziej rażące przykłady tego, to upamiętnienie Powstania Warszawskiego i zbrodni katyńskiej. W obu tych razach ze strony obozu kierowanego przez braci Kaczyńskich doszło do ewidentnych fałszerstw mających na celu z jednej strony poniżenie innych środowisk polskich, które jakoby nie okazywały należytego szacunku dla obu tych dramatów, a nawet usiłowały je wymazać z pamięci, z drugiej zaś wypromować obu bliźniaków, którzy jakoby jedyni przyznawali im miejsce w historii. W rezultacie mamy wypaczony obraz dziejów, w którym np. klęska i błąd (gen. Anders rozkaz powstania nazwał zbrodnią) jest głównym wydarzeniem II WŚ, rzeź setek tysięcy wołynian zamordowanych przez UPA - przykrytym przez Katyń, drobnym epizodem martyrologii naszego narodu, a politycy dający pierwszeństwo rzeczowym potrzebom teraźniejszym i przyszłym kreowani są na szkodzących Polsce.> Stach M. G.Bardzo trafne cytaty, bardzo. Cieszę się, że jeszcze są ludzie którzy to pamiętają i cytują. Polecam to forum niektórym mediom, bo coś mi mówi, że się zupełnie już zatraciły w tej tzw histerii |
| immune.ltd (1783 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >Biorąc pod uwagę historię Polski, po 1989 roku, czy ktoś mógłby w miarę konkretnie >wymienić powody, dla których uważa się, że Kaczyński wypada blado na tle Wałęsy czy >Kwaśniewskiego, co składało się na tę/tą jego, najgorszość?> Biorąc pod uwagę historię Polski po 1989 roku... Wałęsa miał najtrudniej, Kwaśniewski już z górki, szczególnie za drugim razem. Kaczyński był już na prostej...> >Powtarzanym najczęściej argumentem jest, że był to prezydent pisowski, bo wetował> >ustawy (jakie ustawy?) PO. A konkretniej?> Konkretniej > >Co macie mu za złe?> Konkretnie?> - Stosunek do konstytucyjnych władz RP -> palenie kukiełki> - Stosunek do narodu polskiego -> spieprzaj dziadu> - Stosunek do prawa w tym, Konstytucji RP: Jawne dyskryminowanie części Polaków -> parada "normalności", i inne.> - Uprawianie polityki zagranicznej na potrzeby polityki wewnętrznej> - Dzielenie uczestników wydarzeń historycznych: jedynie słusznych i gorszych> - Niepoważne traktowanie obowiązków wynikających z piastowanych urzędów, w tym:> - ubieganie się, a następnie porzucenie urzędu prezydenta stolicy...> - zabawa w nominuje, nie nominuje, poczeka...> - zabawa w podpisze, nie podpisze, poczeka...> - gra w pojadę, nie pojadę, odwołam...> Te oto przyczyny moją niechęć motywują, więcej chwilowo nie pamiętam.> Rzeczywistość jest kłamstwem> Ja natomiast troszkę jeszcze pamiętam  i pamiętam małego człowieka, małostkowego, mściwego, dzielącego ludzi. Szkoda, że garstka ludzi nie zapamiętała tego co ja. A co by powiedzieli, gdyby teraz powstawały reportaże na temat ludzi którym Pan Prezydent i jego świta złamała życie ? |
#124 1 na 1 | uxbridge (5980 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >Normalnie,Piszesz że powstańcy warszawscy Hitlera by nie pobili ,to ja odpisuje że nie musieli,> >bo zrobili to za nich alianci zachodni.> Z różnych powodów nie cenię Normana Daviesa jako historyka, więc z tym większą przewrotną przyjemnością się na niego powołam. Wedle niego, którego o sympatię do Sowietów posądzać trudno:> porównanie sił po obu stronach prowadzi do jasnej konkluzji - to na wschodzie decydowały się losy wojny.> Siły zaangażowane przez Niemcy i sowiecką Rosję były (...) niemal dwudziestokrotnie mocniejsze od tych zaangażowanych na Zachodzie.To prawda, jeśli nie weźmie się pod uwagę jednego czynnika. W sierpniu 1945 roku Amerykanie mieli bombę atomową. Alianci wywalczyli panowanie w powietrzu nad Niemcami już w 1944 roku. Niemcy nie mieli szans na własną broń jądrową do co najmniej 1947 roku. A w warunkach wojennych pewnie i wcale, ze względu na ograniczony dostęp do uranu. Nawet gdyby wujek Józio nie ruszył na Berlin, wojna była wygrana. Jak wskazuje przykład Hiroszimy, Nagasaki i Drezna, alianci zachodni nie mieliby najmniejszych skrupułów żeby zamienić Niemcy w mega grobowiec. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >Akurat 'cyrk' z traktatem z Lizbony był jednym z niewielu jaśniejszych punktów prezydentury. Zależy dla kogo, "kaczyści" byli zachwyceni.Ja wręcz przeciwne....ten podział naszego społeczeństwa to również zasługa firmy "Kaczyński & Kaczyński i ska".nie i ska tylko i PO - sami z sobą nie walczyli - a PO było to na rękę bo polaryzowało scenę polityczną wycinając mniejsze partie
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#126 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > Podpisał zresztą mimo wcześniejszych pogróżek po Irlandii ale przed Czechami. Było to typowe jego zachowanie by zrobić rządowi na złość.Tu się nie zgodzę, to zachowanie powinno być n a rękę Tuskowi, ale oczywiście trzeba było być politykiem o wiele większego formatu. Tusku mógł ta kartą negocjować lepsze warunki dla Polski twierdząc że on cacy ale Kaczyński go blokuje, ale jak mu coś obiecają to może się uda Prezydenta nakłonić na podpis. Jednak Tuskowi nawet brak wazeliny nie przeszkodził w zadowoleniu niemców i francji.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >No przecież to że złożył podpis o niczym nie świadczy , przecież cały proces zapoczątkowano po 89 i na pewno to nie był Kwaśniewski> Jasne - Twoim zdaniem np. studia polegają na tym, że najpierw się zdaje, a potem dostaje dyplom?Nie , ale przeważnie nie ten rektor podpisuje dyplom co się zaczynało studiować > A to już nie Papież z Solidarnością komunę obalili? a co nie wiedziałeś o tym? braki w wiedzy potężne. > >jaruzel to typ pokroju Fidela tyle że położenie geograficzne go zdradziło.> Pewnie - gdyby miał 100 kilometrów do Florydy, a parę tysięcy do Sowietów, Jaruzel rządziłby do dzisiaj .Z dużym prawdopodobieństwem tak, trochę więcej byłoby chuliganów zastrzelonych jak w grudniu 70, czy też mniejszą wykrywalność miałyby napady nieznanych sprawców .... > >Pewnie po pijaku zapomniałeś że od nas pojechali na ostatku.> Kto zjada ostatki jest piękny i gładki . A merytorycznie - nieprawda. Na ostatku wyjechali z Łotwy.No tak to wyjaśnia wszystko, a przecież z Białorusi i Ukrainy to do dzisiaj nie wyprowadzono ruskich, no postarał się Wałęsa że aż strach, > >Kwestia do dyskusji, która nigdy zresztą nie miała miejsca> Bo z kim tu dyskutować, gdy kaczki wszystkie "rozumy" zjadły?Nie z kaczkami tylko z tymi którzy mieli inne poglądy, ale lepiej było grać elyte która ma monopol na prawdę. > >bo lepiej było wyśmiewać z braku argumentów.> A żebyś wiedział - lepiej było się wyśmiewać z kaczego braku argumentów .Jak się nie ma argumentów to się wyśmiewa i tyle. > >ja o goleni a Ty o gruszkach na wierzbie - jak to "różowy salon"> Ciesz się, że nie "tęczowy" .a to nie ten sam ? > >Ja o zabijaniu Ty o samobójstwie - czyli ni z gruszki ni z pietruszki> W tym samobójstwie polskie państwo Blidzie bardzo pomogło wielomiesięcznym zaszczuwaniem. Ale skoro Ci mało, dorzucę bliżej nieznaną liczbę ofiar Ziobry, które przeszczepu nie doczekały.Bzdury - jakby system służby zdrowia był w Polsce ok. to aresztowanie jednego gościa nie załamałoby rynku transplantacji. Szkoda że sie nie zastanowiłeś skąd się takie zachowanie wzięło u ludzi? z mlekiem matki wyssali, czy jednak może z autopsji, bo mnie się zdaje że z tego drugiego. > Bo chodziło o "ładny gest"Jak całe rządy PO > >jasne - tak wynegocjował że Gruzja dwie prowincje straciła gdzie teraz siedzą ruscy.> A przed wojną inaczej było?   inaczej - nie mieli tylko Abchazji > No comments .niby dlaczego? coś mówił że to z tego powodu rezygnuje czy jak? > >to się w końcu zdecyduj czy to jaruzelski pokojowo wyszedł z komunizmu czy to michnik go wywalczył> Przecie to wspólny spisek czerwonych z różowymi był, nie wiedziałeś?  Kiedyś nie, teraz wiem. > >Trzeba było o tym dyskutować a nie wyśmiewać.> Patrz nieco wyżej.j.w. > >Wygląda na to że, UE i wszyscy jej zwolennicy umarli.> Eee, nie czytaj tyle prasy salonowo-lewicowo-liberalnej . Polecam "Gazetę Polską", "Nasz Dziennik", "Najwyższy Czas" i last but not least Macierewiczowy "Głos" (Polski, Polskość Ubezpieczający) .Czytam czasami te gazety, a nie tylko wybiórcza tak jak Ty :-D > ustawa koło motoryczności nawet nie leżała.merytoryczności - ech ta dzisiejsza młodzież - słowo się nie mieści w wyświetlaczu telefonu i już nieznane  > >takie same metody stosowane byłu do Lecha Kaczyńskiego i innych przeciwników politycznych.> Jakoś mnie to nie dziwi .Właściwie mnie też. > >No jedna jaskółka wiosny nie czyni  > Jeślić Garlickiego mało, może Andrzej Friszke dogodzi?  Nie czytam tej gazety bo nie mam do niej zaufania, ale faktycznie przegiąłem w tym zdaniu.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > To już prowadzenie agitacji w kościołach nie wystarcza?Jak widać nie.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#129 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Lech Kaczyński | > To prawda, jeśli nie weźmie się pod uwagę jednego czynnika. W sierpniu 1945 roku Amerykanie mieli bombę atomową. Alianci wywalczyli panowanie w powietrzu nad Niemcami już w 1944 roku. Niemcy nie mieli szans na własną broń jądrową do co najmniej 1947 roku. A w warunkach wojennych pewnie i wcale, ze względu na ograniczony dostęp do uranu.> Nawet gdyby wujek Józio nie ruszył na Berlin, wojna była wygrana. Jak wskazuje przykład Hiroszimy, Nagasaki i Drezna, alianci zachodni nie mieliby najmniejszych skrupułów żeby zamienić Niemcy w mega grobowiec.Nie lubię gdybologii, ale są przesłanki, by sądzić, że niekoniecznie. Gdyby (bardzo "gdyby") Stalin zawarł pokój z Hitlerem po dotarciu np. do granicy z 1941 (lipiec 1944), Niemcy prawdopodobnie zgnietliby przyczółek normandzki w palcach, także bez większych trudności wyparliby aliantów z Włoch. Zważywszy niebywałe przyspieszenie technologiczne III Rzeszy pod koniec wojny, kolejna inwazja na Anglię mogłaby Niemcom udać się znacznie lepiej niż ta z 1940 roku. Wówczas Amerykanie nie bardzo mieliby skąd lecieć nad Niemcy z bombą atomową. Można też sądzić, że kulturowy opór przed zrzuceniem bomb atomowych na Niemcy byłby znacznie silniejszy niż przed zrzuceniem ich na "barbarzyńskich żółtków". No, ale to gdybanie oczywiście. www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989 |
#130 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Lech Kaczyński | > >>No przecież to że złożył podpis o niczym nie świadczy , przecież cały proces zapoczątkowano po 89 i na pewno to nie był Kwaśniewski> >Jasne - Twoim zdaniem np. studia polegają na tym, że najpierw się zdaje, a potem dostaje dyplom?> Nie , ale przeważnie nie ten rektor podpisuje dyplom co się zaczynało studiowaćDziesięć lat politycznych wysiłków to taka sobie epifenomenalna przyczepka do podpisu? > >A to już nie Papież z Solidarnością komunę obalili? > a co nie wiedziałeś o tym? braki w wiedzy potężne.Więc jednak Gorbaczow...  . A taką miałem Wiarę w Naród i Pielgrzymstwo Polskie  . > >Pewnie - gdyby miał 100 kilometrów do Florydy, a parę tysięcy do Sowietów, Jaruzel rządziłby do dzisiaj .> Z dużym prawdopodobieństwem tak, trochę więcej byłoby chuliganów zastrzelonych jak w grudniu 70, czy też mniejszą wykrywalność miałyby napady nieznanych sprawców ....Jak to dobrze mieć 1200 km granicy ze Związkiem Radzieckim  . > przecież z Białorusi i Ukrainy to do dzisiaj nie wyprowadzono ruskich,Bo też i nikt się o to nie starał. > no postarał się Wałęsa że aż strach,Właśnie. > Jak się nie ma argumentów to się wyśmiewa i tyle.Wszelka satyra zatem głupotę satyryka jeno maskuje?  > >>"różowy salon"> >Ciesz się, że nie "tęczowy" .> a to nie ten sam ?Że Michnik z Kiszczakiem ten-teges???  > Bzdury - jakby system służby zdrowia był w Polsce ok. to aresztowanie jednego gościa nie załamałoby rynku transplantacji.Aresztowanie na oczach kamer telewizji publicznej i późniejsza szopka ministra sprawiedliwości oraz prasowa nagonka załamałyby rynek transplantacji w każdym systemie. > Szkoda że sie nie zastanowiłeś skąd się takie zachowanie wzięło u ludzi? z mlekiem matki wyssali, czy jednak może z autopsji, bo mnie się zdaje że z tego drugiego.Opór przed transplantacjami jest, jak można mniemać, bardzo silnie zakorzeniony w naturze ludzkiej. > inaczej - nie mieli tylko AbchazjiBzdura - tak Abchazja, jak Osetia Południowa były pod kontrolą rosyjską od początku lat 90-tych. > niby dlaczego? coś mówił że to z tego powodu rezygnuje czy jak?Nie. Dowódca feralnego lotu do Smoleńska kpt. Andrzej Protasiuk był drugim pilotem w czasie słynnego lotu do Gandży 12. 08. 2008 r. i świadkiem konfliktu na lotnisku w Symferopolu pomiędzy dowódcą tamtego lotu kpt. Grzegorzem Pietruczukiem a prezydentem Kaczyńskim. Teraz jasne?  > >Eee, nie czytaj tyle prasy salonowo-lewicowo-liberalnej . Polecam "Gazetę Polską", "Nasz Dziennik", "Najwyższy Czas" i last but not least Macierewiczowy "Głos" (Polski, Polskość Ubezpieczający) .> Czytam czasami te gazety, a nie tylko wybiórcza tak jak Ty :-DPodrzucę nieco mieszanki firmowej  . > >ustawa koło motoryczności nawet nie leżała.> merytoryczności - ech ta dzisiejsza młodzież - słowo się nie mieści w wyświetlaczu telefonu i już nieznane  Musi jaki debilizm wrodzony sprawia, że w dalszym ciągu tak wyrafinowana stylistycznie fraza: ustawa koło merytoryczności nawet nie leżałaniepojętą dla mnie prostego pozostaje  . www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989 |
#131 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Lech Kaczyński | > Aż powtórnie sprawdziłem autora, czy on big_zyd z Kielc, czy z Tych.Z Kielc. Tych Kielc  . > Z tych, co to "a Murzynów w Ameryce...", znaczy.  A czy to ja pierwszy po argument z trupów sięgnąłem? > Ciekawe kim byś poepatował, gdyby tekst był o Pol Pocie... Dobry, mieszczańsko-kapitalistyczny król Leopold mógłby oblecieć...  . > No tak, dobry morderca, cacy, bo przecie mógł jeszcze próbować utopić we krwi swoje kanałowe sumienie, mógł sobie, gnida kanałowa, w łeb strzelić gdy mu się grunt zaczął pod nóżkami palić - to nie: wybrał właściwy sposób na zachowanie bajki o honorze... gdy mu się wszystkie inne możliwości skończyły i sojusznicy się wypięli na szubrawca. Mógł. Z pragmatycznych powodów jestem za pozostawianiem dyktatorom drogi "honorowego" wycofania się. > >> A zastanawiałaś się co by było bez Jaruzelskiego i 45 letnich rządów jemu podobnych sku*rwysynów?> >Okupacja hitlerowska.> Nie doczytałeś - piszę o jego rządach i 45 letnich rządach jemu podobnych skur*wysynów, czyli możesz dorzucić do niego mnogość innych sprzedawczyków i kolaborantów po 45 roku. Możesz też zacząć od 46 poprzez czerwcowe referendum.W ówczesnym układzie geopolitycznym, na który rady nie było, nie istniała możliwość pokonania Hitlera bez Armii Czerwonej, której zwycięstwo nieuchronnie pociągało za sobą instalację komunistycznych reżimów. Koniec, kropka. > Możesz sobie też- jeśli chcesz, oczywiście- próbować przypomnieć jakieś równie udane okupacje zrealizowane bez znaczącej pomocy kolaborantów wewnętrznych.> "Udane" w rozumieniu zrealizowania w czasie 45 lat, czyli w przedziale dwóch pokoleń, zamierzeń okupanta. Z chęcią poczytam.Swoją drogą - ciekawe, jak wyglądałyby sprawy, gdyby Sowieci nie znaleźli w Polsce kolaborantów i swą władzę zaczęliby realizować wprost? > Wyżej coś pisałem o zawężonych możliwościach.Cały czas piszę o polityce polegającej na tym, że gra się takimi kartami, jakie realnie ma się w ręku, nie zaś takimi, jakie by się chciało mieć. www.racjonalista.pl/forum.php/s,327466#w327989 |
| apud (4399 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | W sierpniu 1945 roku Amerykanie mieli bombę atomową. Nawet dwie, i kilka miesięcy do wyprodukowania trzeciej... |
#133 -2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >Nie , ale przeważnie nie ten rektor podpisuje dyplom co się zaczynało studiować> Dziesięć lat politycznych wysiłków to taka sobie epifenomenalna przyczepka do podpisu?epi... co? > >>A to już nie Papież z Solidarnością komunę obalili? > >a co nie wiedziałeś o tym? braki w wiedzy potężne.> Więc jednak Gorbaczow... . A taką miałem Wiarę w Naród i Pielgrzymstwo Polskie .Bez jaj, cóż Gorbaczow miał do ekonomii ? > >>Pewnie - gdyby miał 100 kilometrów do Florydy, a parę tysięcy do Sowietów, Jaruzel rządziłby do dzisiaj .> >Z dużym prawdopodobieństwem tak, trochę więcej byłoby chuliganów zastrzelonych jak w grudniu 70, czy też mniejszą wykrywalność miałyby napady nieznanych sprawców ....> Jak to dobrze mieć 1200 km granicy ze Związkiem Radzieckim .No dobrze bo przez 200 lat ruskich pograniczników nieźle skorumpowaliśmy , a z rekinem i prądem morskim nie pogadasz. > >przecież z Białorusi i Ukrainy to do dzisiaj nie wyprowadzono ruskich,> Bo też i nikt się o to nie starał.Tak jak i u nas > >no postarał się Wałęsa że aż strach,> Właśnie.Ano > >Jak się nie ma argumentów to się wyśmiewa i tyle.> Wszelka satyra zatem głupotę satyryka jeno maskuje?  szyderstwo to co innego niż satyra, nawet ja to wiem prosty chłopak z podlasia > >>>"różowy salon"> >>Ciesz się, że nie "tęczowy" .> >a to nie ten sam ?> Że Michnik z Kiszczakiem ten-teges??? To Ty to powiedziałeś, ale nie będę zaprzeczał. > >Bzdury - jakby system służby zdrowia był w Polsce ok. to aresztowanie jednego gościa nie załamałoby rynku transplantacji.> Aresztowanie na oczach kamer telewizji publicznej i późniejsza szopka ministra sprawiedliwości oraz prasowa nagonka załamałyby rynek transplantacji w każdym systemie.nie - podejrzewam że w USA nie jednego lekarza wyprowadzili w kajdankach i nie jedna burza medialna była nie gorsza niż u nas, tyle że u nas moralność lekarzy jest na takim poziomie że wszystkiego można się spodziewać, więc nawet głupia konferencja z jednym aresztowaniem powoduje krach - panika jak na giełdzie  > >Szkoda że sie nie zastanowiłeś skąd się takie zachowanie wzięło u ludzi? z mlekiem matki wyssali, czy jednak może z autopsji, bo mnie się zdaje że z tego drugiego.> Opór przed transplantacjami jest, jak można mniemać, bardzo silnie zakorzeniony w naturze ludzkiej.To nic nie ma do rzeczy. Ludzie po prostu uwierzyli, znając naszych lekarzy , że te oskarżenia wcale nie są nieprawdopodobne. > >inaczej - nie mieli tylko Abchazji> Bzdura - tak Abchazja, jak Osetia Południowa były pod kontrolą rosyjską od początku lat 90-tych.Zbuntowana prowincja, a odrębne państwo to chyba jest różnica, zaś jeszcze z obcymi wojskami broniącymi jego niepodległości to całkiem co innego. Poczytaj sobie czyje wojska zapewiły tron Poniatowskiemu i co z tego wynikło > >niby dlaczego? coś mówił że to z tego powodu rezygnuje czy jak?> Nie. Dowódca feralnego lotu do Smoleńska kpt. Andrzej Protasiuk był drugim pilotem w czasie słynnego lotu do Gandży 12. 08. 2008 r. i świadkiem konfliktu na lotnisku w Symferopolu pomiędzy dowódcą tamtego lotu kpt. Grzegorzem Pietruczukiem a prezydentem Kaczyńskim. Teraz jasne?  Wiem o co Ci chodzi, ale nie zgadzam się z wnioskami, zaś na pewno jedna sytuacja konfliktowa nie była powodem odejścia tym bardziej że to był samolot RZĄDOWY i tylko WYPOŻYCZANY czasem prezydentowi więc nawet jeżeli prezydent był konfliktowy to był to najwyżej nieprzyjemny akcent jaki każdy w pracy przeżywa. > >>Eee, nie czytaj tyle prasy salonowo-lewicowo-liberalnej . Polecam "Gazetę Polską", "Nasz Dziennik", "Najwyższy Czas" i last but not least Macierewiczowy "Głos" (Polski, Polskość Ubezpieczający) .> >Czytam czasami te gazety, a nie tylko wybiórcza tak jak Ty :-D> Podrzucę nieco mieszanki firmowej .> >>ustawa koło motoryczności nawet nie leżała.> >merytoryczności - ech ta dzisiejsza młodzież - słowo się nie mieści w wyświetlaczu telefonu i już nieznane  > Musi jaki debilizm wrodzony sprawia, że w dalszym ciągu tak wyrafinowana stylistycznie fraza:> ustawa koło merytoryczności nawet nie leżała> niepojętą dla mnie prostego pozostaje .Oj daj spokój nie udawaj greka, na tyle inteligentny jesteś, że wiesz co chciałem powiedzieć. Zaś nie masz co podrzucać bo i tak nie będę czytał tego .........
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#134 1 na 3 | spray (5875 punktów) | Odp: Lech Kaczyński |
> epi... co?Właściwie nic. Tylko taki niby-fenomen, który nie niesie skutków właściwego fenomenu. Czyli - coś takiego, co właśnie udowadniasz. |
#135 2 na 2 | apud (4399 punktów) | Odp: Lech Kaczyński | > >>>Ale brak sukcesów w czym?> >Zadnej wojenki nie wywołał, a starał sie jak mógł.> PomówieniaNo to udowodnij. Gruzji mu sie zachciało pomagać. Dobrze ze moralnie. Chociaz to Gruzja zaczęła. Mając nadzieje, ze sie zacznie na całego. > >>Kaczyński wyraźnie się od nich wyróżnia. Nie musiał kłamać o wykształceniu,> >wszyscy widzieli to wykształcenie, to fakt> no właśnie nie widzieli, kawałeczek tego jaki był widać było po katastrofie, zaś Ty jak i wielu innych łyknęli to co im media dla tz. elyt serwowałyJego wytworne komentarze o sweterkach i przyprawach ostrych tez wymyślono? > >>nie bolała go goleń, nie zabijał robotników w grudniu 70 i 81, no i jako jedyny nie ma przedrost tka TW przed swoim pseudem.W 70 roku, to byl on gówniarzem w moim wieku, i mógł co najwyżej policyjna pala po łbie oberwać. W 81 tez jakoś sie z gola piersią i hymnem na ustach na czołgi sie nie rzucał. Jak większość normalnych ludzi. A ze tuzin bohatersko poległ, to zasługa Jaruzelskiego. Fakt. Ze zamiast tysięcy tuzinów tylko tuzin. Zresztą w KORze jeden z Kaczorków byl kibicem, na szczęście. O tym sie jakoś nie mówi co? Zresztą TW tez nie internowano co? > >Na etacie byl? IPN i tak uważa, ze jak sie da im człowieka, to teczka sie znajdzie.> Pomówienia i bzduryOoooo, to jak z tym Wielgusem było? I trzydziestoma milionami Polaków co sobie w PRL żyli? A co z odkryciami na zamówienie? Mam przykłady podawać? Szeremietiew na przykład? > >Faktycznie, zawarł potężny sojusz z potężnymi sojusznikami, których potężna moc militarna odstraszyła hordy bolszewickie od ukarania watażki. Co prawda po dupie dostał Gruzin ale Kaczyński niechcący nauczył wszystkich z wyjątkiem samego siebie, ze przyjacielski sojusznik za morzami jest tyle warty co sojusze Polski z 39 roku, i Chwała Kaczyńskiemu za to.> Zawierał z tymi co mógł, a Ty jak uważasz że to Polska wybiera czy zawrze jakiś układ z Francją Niemcami czy Rosją to już Schroeder z Putinem pokazał o co tu chodzi, więc nawet jak wiaderko wazeliny wyślesz do Tuska to i tak nic to nie da.Po pierwsze nie musiał żadnych sojuszy zawierać. Po drugie, byl jednym z tych co sie sprzeciwiali rurze przez Polskę, bo sie kabelek światłowodu mógł zaplatać w ducha narodu i dusze nam zabrać. Widac, ze i Schroeder i Putin doszli do wniosku, ze z szaleńcami sie nie dogadają za żadna cenę, i po dnie Bałtyku rurę se puszcza, chociaż to 100x drożej i trudniej. A Polscy patrioci mogą sobie ruski gaz kupować z Niemiec, aby było drożej ale patriotycznie. > >> No ale to się wszystko przykrywa jakąś niefortunna uwaga do pilota którą zignorował i który lata do dziś> >Poobno pilot Krzyż jakiś dostał za to, ze bohatera narodowego przy życiu zachował.> >A mógł Kaczyński robić za arcyksięcia Ferdynanda, no nie?> no i dalej o meritum nic tylko tematy zastępcze w stylu ośmieszającymhmmmm temat meritum jest zastępczy? No to kto miał lepszy pogrzeb Ferdynand czy Kaczyński. Tyle tylko ze nie odpaliło na numer III, ludzie jakoś teraz praktyczniejsi. Tylko mniej patriotyczne, chociaż za plecami Unii paru idiotów w Polsce spisek wietrzy. A tu z Ferdynanda nici, tylko polska Ferdydurke sie zrobiła. > >Slusznie konowale, Kaczyński jeszcze raz przypomniał, ze bycie bohaterem łatwe nie jest. Nigdy nie wiadomo co za parę lat będzie czynem bohaterskim a co zwykłym bandytyzmem.> co nie znaczy że najlepszym wyjściem jest zapomnienie o nich. Jedno jest pewne historia często dochodzi prawdy nawet po wielu latach zakłamańNie w Polsce, u nas historia sie zmienia, kiedy kolor rządów sie zmienia. > >A niby kto nich pamięta, konowale. Wszyscy to zdrajcy, nawet suwnicowa wódka handlowała pod urzędem UB gdzie Walesa zdradzał jej tajemnice handlowe.> są tacy co pamiętają, tak jak np. Kurtyka czy De Press pamiętał o Żołnierzach Wyklętychswieta prawda, za Bieruta tez byli wykleci ci co sa teraz bohaterami. Ta historia co? Nic nikogo w Polsce nie nauczyła. > >Wlasnie, licytacja kto komu więcej kuku zrobił jest mocna strona Kaczyńskich.> bzdurny argument - rozwijając go dochodzimy do wniosku że najlepiej nic nie pamiętać, zaś takie sprzątanie pod dywan jest wygodne wszelkim krętaczomWiesz co, poniewaz u nas naukowiec staje sie kretaczem a kretacz naukowcem w zaleznosci, moze by wreszcie obiektywna prawde napisac? I z pod dywanu wszystkie brudy wymiesc, z ogniomistrzem Kaleniem i Ogniem? I 400.000 donosow z miasta Warszawa bohaterska, pieczolowicie zachowanych w niemieckich archiwach? A napisanych w latach heroiczno patriotyczno bohaterskich zmagan z okupantem do tegoz okupanta? > >A co z tajnym aneksem to tego paktu? Jeszcze nie opublikowali?> kiedyś opublikująno to pogadamy kiedys... > >>Że nie byłą idealna to nie znaczy że była zła.> >Pewnie, nigdy nic nie wiadomo co by było gdyby...> nie o gdybanie chodzi tylko o fakty, a fakty są takie że rosja proszących nie poważa, zas UE chętnie ich oskubie i tyleKazdy kazdego oskubie, o ile jeden ze skubanych jest idiota. U nas je bezpieczenstwo energetyczne...do skubania. > >>Jak widać masz wybiórcze spojrzenia. Wystarczyło popatrzeć jak można było przedstawiać prezydenturę zaraz po katastrofie, i jak by tak przedstawiali to na pewno byś nie miał takich skojarzeń jak teraz. A przypominasz sobie "szorstką" przyjaźń Kwaśniewskiego z Milerem?A czy jeden Polak potrafi zrozuiec poglady drugiego? No chyba ze sa bracmi... > >A tak miedzy nami konowale, po cholerę prezydent?> >kazdy Polak chce rządzić i zazwyczaj nie zgadza sie z innymi.> To odwieczny problem, ale ogólnie uważam że czysta demokracja jest jednak do kitu i wolę jakąś formę republiki. Jak dla mnie szkoda że nie został silny prezydent z uprawnieniami jakie jeszcze miał Wałęsa. Jak ma być słaby prezydent to lepiej żeby go wcale nie było.I tu masz racje, bo do czystej demokracji trzeba dorosnac. Przez Parę pokolen. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|