Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
21-08-2016 02:20krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
Na wiki czytamy o różnicach w ilorazie inteligencji pomiędzy ludźmi



pl.wikipedia.org/wiki/Iloraz_inteligencji

Z praktyki wiemy, że tzw. "umowy" pisemne zawierają pomiędzy sobą nie tylko osoby o różnym ilorazie inteligencji ale najczęściej osoby fizyczne o niewysokim ilorazie inteligencji z tworami jakimi są osoby prawne, łączące w sobie zdolności intelektualne wielu osób o wysokim ilorazie i wysoki kapitał.

Z praktyki wiemy także kto sporządza treść tzw. pisemnych "umów", oraz że taka treść to zazwyczaj zaawansowana matematyka i logika.

Powstaje pytanie czy ktoś może zaakceptować to czego nie potrafi zrozumieć nawet gdyby to przeczytał?

Chciałbym zaproponować pewien prosty test dla słabszej intelektualnie strony każdej tzw. pisemnej "umowy" aby upewnić się, że mamy do czynienia z aktem woli a nie z aktem projekcji i błędu.
Proponuję aby taka osoba określiła różnicę pomiędzy zobowiązaniem warunkowym i zobowiązaniem terminowym.
Wg mnie jeśli osoba nie jest zdolna określić różnicy, wówczas nie jest również zdolna zawrzeć w tzw. pisemnej "umowie" żadnego aktu własnej woli.

Czymże zatem jest państwowa, przymusowa egzekucja "zobowiązania" z zaawansowanej matematycznie i logicznie tzw. pisemnej "umowy" sporządzonej w całości przez dominującą intelektualnie stronę?

Czy przymusowa egzekucja takiego "długu" dobra jest czy zła i jakim cudem dobra?

-------------------
Ktoś mógłby zapytać co zrobić ze zobowiązywaniem się podczas wymiany świadczeń aby zorganizowana przewaga intelektualna i kapitałowa nie prowadziła do większej koncentracji kapitału?
Przychodzi mi na myśli logiczne i matematyczne uproszczenie umowy do poziomu zdolności prawidłowej oceny warunków i skutków przez obie strony. Takie uproszczenie możliwe jest dzięki wymianie gotówkowej, bowiem gotówka jest nośnikiem zobowiązań i natychmiastową zapłatę pieniężną prawie każdy rozumie doskonale.
Wg mnie jeśli nie chcemy żyć w świecie potężnych różnic społecznych, w którym ciężko pracujący ludzie przymierają głodem a niezłe cwaniaki z tytułu samego posiadania nabywają coraz więcej należy coś zmienić. No chyba, że wszyscy jednak tego chcemy i każdy tylko udaje, że nie. W końcu nie dzieje się nic co nie wynikałoby z rzeczywistych wartości ludzi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
#136
26-08-2016 20:37
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
kiedy odpowiesz na wpis

www.racjonalista.pl/forum.php/s,719419#w720210

>Tylko proszę mi nie zarzucać takich bzdur jak spadek wyceny nieruchomości o 95% w ciągu jednej nocy bo z bzdurami nie da się dyskutować.

Wystarczy pożar.
Co wtedy?

Przypomnę:
Zasadą twojego systemu jest niemożność zadłużenia powyżej wartości mienia
"w najgorszym przypadku zaczynasz od zera" - to twoje słowa. Więc co jeśli ktoś weźmie kredyt, a wartość mienia spadnie? NA PRZYKŁAD NA SKUTEK POŻARU

Bez odpowiedzi na to pytanie nie będzie dalszej rozmowy. Tym bardziej, że zadałem ci je kilkakroć i kilkakroć zadał ci je Jacek

#137
26-08-2016 21:41
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
>I co tu liczyć - ekspedientce opłaci się, bo mieszkania będą tanie jak barszczyk

Oooo? Jakieś zmiany mnie ominęły. To już wyliczyłeś parytet?

No to zrób kosztorys w oparciu o ten barszcz proszę ja ciebie. Dwa lata minęły już będzie. Jak ta kwestia była wałkowana. Z tego co pamiętam to napisałeś:

biednym nie pomogę

#138
27-08-2016 00:26
 Ocena-1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi farmer
Biednym nie pomogę?
Co to za zdanie, co to za kontekst?

To można łatwo policzyć.
Gdybyś z kosztów budowy domu wyciągnął wynagrodzenia finansistów, spekulantów, prawników, księgowych, urzędników, sędziów, asystentów i kogo tam jeszcze to już masz dom o 60% tańszy.
Do tego dodaj jeszcze upust na vacie, upust na materiałach i usługach w związku z tym, ze miliony pustostanów trafia na rynek i mniejszy popyt na materiały to niższe ceny i budujesz za 30% współczesnego kosztu.
Dom Szarleya kosztuje 500.000 a niech jakiś tam młody człowiek zarabia 2000.
Co 250 miesięcy na zbudowanie domu?
W 250 miesięcy to jeden człowiek sam kopie kanał Sueski a jeśli tego nie robi to tylko dlatego, ze musi wyżywić miliony jeśli nie miliardy biurokratów, znaczy krawaciarzy.

#139
27-08-2016 09:47
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Biednym nie pomogę?
>Co to za zdanie, co to za kontekst?

W kontekście "benedyktyńskiej" analizy twoich pomysłów.
Jestem pewien że ta kwestia już tu była przerabiana. Wątek z ziemią był klepany z samego początku.

>To można łatwo policzyć.

Ba. Można. Czekam.

>Gdybyś z kosztów budowy domu wyciągnął wynagrodzenia finansistów, spekulantów, prawników, księgowych, urzędników, sędziów, asystentów i kogo tam jeszcze to już masz dom o 60% tańszy.

Wytnij wszystkich. Znajdź jednak parytet Twojej wyceny pracy do wyceny pracy innych.

Zacznij od prostego. Od produkcji gów...a. To znaczy żeby wsr...ć dobre g.o to trzeba dobrze zjeść. A to jedzenie trzeba zrobić. Czyli zapierdzielać w polu. A że robota w polu ciężka (zgięty kark przez 12h nie ma kiedy pisać na komórce bo ręce brudne od ziemi)

Potem weź sobie malarza pokojowego. Taka jedno osobowa firemka. Co to musi wiesz zgarnąć grubszy hajs na raz bo nigdy nie wiesz kiedy będziesz miał następne zlecenie.
Na co Ty mu powiesz... co k***a tak drogo sam sobie pomaluje.

Obaj oni jedzą. Więc zaopatrują się u pani w sklepiku.


Umiesz podstawić po to swoje godzinki? Pamiętam że dawałem Ci dolara za wykopanie dołka. Zgodnie z Twoją koncepcją wycen.

1 dolar jeden dołek.
Jak tego nie zrobisz konkretnie to szkoda czasu na 2 kółko.




krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi farmer
>1 dolar jeden dołek.
>Jak tego nie zrobisz konkretnie to szkoda czasu na 2 kółko.

Już chyba bardziej wymownym niż poprzez nazwę "GODZINKA" nie można być?
Czy można??

1. System pieniężnym GODZINKA, gdzie jednostką waluty (monetą) jest GODZINKA, co do której istnieje zalecenie aby wyceniać ją na równi z wartością 1 godziny własnej pracy wyświadczonej dla innej osoby. Żaden z użytkowników GODZINKI nie potrzebuje tego zalecenia przestrzegać a ono samo istnieje po to tylko, żeby orientować nowych użytkowników w wartości jednostki waluty na starcie.

A ty czego chciałbyś? Może opisania równowagi rynkowej w moim modelu? Przedmiotów działalności ludzi? Struktur organizacyjnych? Stopnia koncentracji kapitału z uwzględnieniem decyzji podatkowych?

Wiem, ty chciałbyś abym podał ci wolnorynkowe ceny jakie ukształtują się w moim modelu.

Albo oszalałeś albo wierzysz, że jestem Bogiem.

Jedyne co mogę ci opowiedzieć o moim modelu to to, że kapitał będzie doskonale elastyczny i jednocześnie względnie rozproszony, ze ludzie będą wolni nie tylko od szalonej biurokracji, licznych przymusów, norm, nakazów, zakazów, gróźb i kar ale także wolni wśród siebie, że świat będzie pełen różności i rozmaitości w miejsce wszystkich w jednakowych mundurkach jedzących i sikających na komendę.

Jeśli pytasz mnie o cenę chleba to chyba jesteś niepoważny.
Ale jak chcesz to mogę ci ją wyssać z palca. Np. 10 minutek - pasuje?

--------------------
Powiedz mi jeszcze skoro oczekujesz, że przewidzę zachowania całej ludzkości w zmienionych warunkach ekonomicznych, czy ty potrafisz przewidzieć swój stosunek do innych ludzi i swoje zachowania podczas wymiany handlowej w warunkach jawnego kapitału?
Gdyby twój portfel a w nim gotówka i świadectwa własności leżał na wierzchu, że wszyscy mogą do niego zajrzeć, podobnie jak portfele pozostałych, jak wymieniałbyś się z innymi ludźmi akcentując to czego chcesz i to czego nie chcesz?

I tylko nie pisz mi, że ty nie chciałbyś, żeby twój portfel leżał na wierzchu do publicznej wiadomości, bo ja to wymyśliłem po to, żeby większym cwaniakom nie było tak lekko dzięki temu, że mniej cwanym jest tak bardzo ciężko.
I nie sądź, że cwanym byłoby przez bo biedniej inaczej, niż poprzez utratę wpływu na innych i noszenie dupy wyżej głowy. Chleba nie zabrakłoby im. Młodzież, wśród której na południu czy wschodzie panuje 30% bezrobocie, wzięłaby się do roboty. Emeryci zresztą też, co tak będą siedzieć w domu i umierać na choroby z bezruchu i bezsensu życia?

#141
27-08-2016 12:59
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976

>Wiem, ty chciałbyś abym podał ci wolnorynkowe ceny jakie ukształtują się w moim modelu.
>Albo oszalałeś albo wierzysz, że jestem Bogiem.

Nie. Chce wiedzieć czy Twój model jest jak kopalnia Makoszowy która dopłacała do każdej wydobytej tony węgla średnio ponad 300 zł. Koszt wydobycia jednej tony wyniósł 507 zł, a średnia cena sprzedaży węgla 204 zł za tonę

Jesteś do huja wafla ekonomistą jakby nie było. Stworzenie prostego biznes planu dla tej strefy o której piszesz nie powinno być problemem.

Albo wariant dla warmińsko-mazurskiego (17,1 proc.) bezrobocia. Dobra zacznij od łatwiejszego czyli od swojej strefy.

Ile trzeba podmiotów?

>Jedyne co mogę ci opowiedzieć o moim modelu
Mój kolega jest modelarzem. Nawet na zawody jeździ zobaczyć jak mu te modele latają.

>Jeśli pytasz mnie o cenę chleba to chyba jesteś niepoważny.
>Ale jak chcesz to mogę ci ją wyssać z palca. Np. 10 minutek - pasuje?

Pasuje. Teraz mi powiedz ile piekarz sprzeda chlebów w twojej strefie. 10? Czyli zarobi godzinę dzień. Za miesiąc 30...minus koszty(wolne od tego całego syfu sam materiał robocizna prąd). A ile Ty zarabiasz i co tam robisz

>--------------------
>Powiedz mi jeszcze skoro oczekujesz, że przewidzę zachowania całej ludzkości w zmienionych warunkach ekonomicznych, czy ty potrafisz przewidzieć swój stosunek do innych ludzi i swoje zachowania podczas wymiany handlowej w warunkach jawnego kapitału?

Pogadajmy lokalnie. Globalnie to już z obliga model jest w dupie.


>I nie sądź, że cwanym byłoby przez bo biedniej inaczej, niż poprzez utratę wpływu na innych i noszenie dupy wyżej głowy.

Idź na targ i popatrz w oczy tym ludziom co sprzedają pomidory.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi farmer
>Idź na targ i popatrz w oczy tym ludziom co sprzedają pomidory.

Jakie znowu pomidory na targu? Chcesz rozmawiać o folklorze czy o realnym życiu?
Na targ chodzi już tylko dla przyjemności, żeby choć trochę wśród ludzi poprzebywać i namiastkę wspólnoty znaleźć a pomidory z targu są ci tak potrzebne jak dziurawe majtki.

Jaki jest udział targowisk w obrocie artykułami spożywczymi, że to w ogóle przytaczasz?

Ok, chcesz modelu w skali lokalnej, przygotuję ci go. Zaczekaj.

#143
27-08-2016 13:47
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976

>Ok, chcesz modelu w skali lokalnej, przygotuję ci go. Zaczekaj.
Czekam. Tylko niech to ma jakieś ręce i nogi. A nie wygląda jak do tej pory jak umowa kredytowa. Tylko Ty wiesz o co chodzi.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi farmer
>>Ok, chcesz modelu w skali lokalnej, przygotuję ci go. Zaczekaj.
>Czekam. Tylko niech to ma jakieś ręce i nogi. A nie wygląda jak do tej pory jak umowa kredytowa. Tylko Ty wiesz o co chodzi.
>
www.racjonalista.pl/forum.php/s,720312

Na razie stać mnie na tyle.

#145
29-08-2016 19:25
 Ocena 5 na 5
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976

>Przepraszam, znowu przez to, ze na smartfonie i w fabryce
Hej, fajną masz robotę. Też bym tak chciała. Ja niestety nie mam czasu w pracy zajrzeć do komputera, żeby wklepać kilkanaście tekstów. Wykorzystuję w tym celu swój prywatny czas, zaniedbując tym samym domowe obowiązki i stertę książek, które czekają na przeczytanie.

#146
29-08-2016 19:34
 Ocena 5 na 5
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
>>Idź na targ i popatrz w oczy tym ludziom co sprzedają pomidory.
>Jakie znowu pomidory na targu? Chcesz rozmawiać o folklorze czy o realnym życiu?
Rozumiem, że w Berlinie nie ma już targowisk i pomidory kupuje się wyłącznie w Lidlu, ale w Polsce targowiska bardzo dobrze funkcjonują. Tak właśnie wygląda realne życie, a nie jakieś bitcoiny, godzinki, rozproszone kapitały i inne farmazony.
>Jaki jest udział targowisk w obrocie artykułami spożywczymi, że to w ogóle przytaczasz?
Wystarczająco duży.

JarekS (695 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi Lilly Amina
>Rozumiem, że w Berlinie nie ma już targowisk i pomidory kupuje się wyłącznie w Lidlu, ale w Polsce targowiska bardzo dobrze funkcjonują. Tak właśnie wygląda realne życie, a nie jakieś bitcoiny, godzinki, rozproszone kapitały i inne farmazony.

Bitcoiny akurat są realne. Ponoć nawet kawę kupić gdzieś w RP za to można.
Niestety postawienie kopalni zbyt zawiłe żeby się w to bawić.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365