Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
189.263.206 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29036 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 192 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Polski katolicyzm jest neurotyczny, antyinteligencki. Festyniarski i ciemny. Gdyby Jezus powrócił, musiałby się poddać terapii".
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów
Filozofia_zycia_54 (19-06-2003)
 Autor: Prince
Witam!!
Jak czytam, Twoje teorie życia to dochodzę do wniosku, że jesteś wewnętrznie rozbity. Bo którz jak nie człowiek zagubiony nie potrafi zrozumieć tego, że nieskończone szczęście nie jest sprzecznością, ale wręcz przeciwnie naturalną konsekwencją przyczynowo - skótkową odnależienia wewnętrznej harmonii i spokoju a to jest możliwe tylko i wyłącznie (i tu uważaj) poprzez znalezienie MIŁOŚCI. A czy Ci się to podoba czy nie Bóg jest miłością jak sam zresztą mówi "Jesli miałbym wiarę taką by góry przenosić a miłości bym nie miał byłbym pusty jak cymbał brzmiący lub miedź brzęcząca"- z góry przepraszam za niedoskonałość cytatu wersja z pamięci. Wracając do tematu Wiara to czynnik znany każdemu i bardzo szanowany przez każdego nawet ateistów "wiara w sukces, w siebie, itd.
Natomiast Miłość już mniej chociaż też ale tylko jako element własnego hedonistycznego nastawienia do życia. Jako przykład mogę podać znanego Wojtka Wojewódzkieg, który mówi w jednym z kolejnych programów, że dla niego Miłość i sex to jedno. Religia to nie wiara to miłość i dziwi mnie, że Ty który uważasz się za bóstwo intelektualne robisz taki kardynalny i podstawowy błąd. Dla Twojej informacji nie jestem księdzem jestem młodym 25 letnim absolwentem administacji, ale ja nie obnoszę się z tego powodu bo ukończone studia choćby na najlepszej, najbardziej renomowanej uczelni nie gwarantują mądrości, podobnie jak przynależność do jakiejkolwiek organizacji intelektualnej.
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365