Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.168.579 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 415 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Chcę przedłożyć czytelnikowi do życzliwego rozważenia doktrynę, która, jak się obawiam, może się wydać niesłychanie paradoksalna i wywrotowa. Według tej doktryny jest rzeczą niepożądaną wierzyć jakiemuś twierdzeniu, gdy nie ma żadnej podstawy do przypuszczenia, że jest ono prawdziwe."
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów
Dialog (14-05-2002)
 Autor: Janek Kozłowski
Nazywam się Janek Kozłowski. Mam wrażenie że strona, którą prowadzisz (-icie), nie jest do końca owocem prgnienia prawdy, ale wewnętrznej walki z Kościołem i zmagania się z jego tajemnicą, czy może raczej słusznej niechęci do grzechów jakie były są i będą niestety jego udziałem. Nie wiem dlaczego Jezus wybrał na apostołów Judasza czy Piotra! Jeden zdrajca a drugi uosobienie słabości i chwiejności. Dołączmy do tego Tomasza i synów Zebedeusza z ich prośbami i naleganiem. Mamy obraz Kościoła, grzesznego grzechem Adama. Takie są drogi Pana, które nie są naszymi że bierze ze świata to co liche słabe marne. I taki jest Kościół jako taki, i taki chyba niestety będzie zawsze.
Nie wiem czy to Napoleon powiedział, że chce zniszczyć, usunąć Kościół, taka anegdotka. Pewien kardynał odpowiedział "niemożliwe, nam się to nie udaje od dwóch tysięcy lat". Kościół jest zbudowany mocą Bożą na Skale takie imię nadał właśnie słabemu i chwiejnemu Piotrowi Zabawiciel, dlaczego "moc w słabości się doskonali" - nie wiem, ale tak mówi Objawienie. Już Ojcowie nazwali Kościół casta (chrystusowym wybraństwem) et meretrix (bo taka jest). Ja tego nie rozumiem, coś przeczuwam, ale nie rozumiem!
Sam jestem słaby i grzeszny i Jezusowi, jedynemu Zbawicielowi dzięki niewysłowione za dzieło odkupienia, za modlitwę rozmyślanie i zbawczą moc sakramentów.
Mało piszę na komputerze, no ale coś tu nabazgrałem.
 E-Mail: janopol@o2.pl
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365