Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.079.641 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4026 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Formalny imperatyw katolickiej doktryny prawa naturalnego jest pustą formułą, z której nic nie wynika.

Dodaj swój komentarz…
DrHofmann - Nieco polemizując...
http://nowadebata.pl/2014/11/09/przyczyny-i-wojny-swiatowej/
Autor: DrHofmann  Dodano: 22-04-2018
Reklama
entres   3 na 3
"Bolszewickie zbrodnie dokonywane w Rosji, wcześniejsze w sensie chronologicznym,
doprowadziły do potwornej i irracjonalnej nienawiści do Żydów jako do
zbiorowości obarczonej — w świetle nazistowskiej ideologii — odpowiedzialnością
za komunistyczny totalitaryzm."

Err, jakieś dowody na poparcie tej karkołomnej tezy?
Już nawet nie mówiąc o przeciętnym Niemcu, ale o samym Hitlerze, to źródłem jego nienawiści do Żydów miała być dopiero rewolucja w Rosji i jej efekty?
Toż to bzdury.
Oczywiście bzdury w internecie mnie nie dziwią, tylko co to wszystko ma wspólnego z pojęciem "racjonalizm"?
Autor: entres  Dodano: 23-04-2018
Mariusz Agnosiewicz - odp.   1 na 3
Entres, nie chciałbym powiedzieć, że polecam Mein Kampf, lecz warto jednak zapoznać się z książką Hitlera, by komentować motywacje nazizmu. Hitler uważał Rosję carską za państwo germańskie w swoim jądrze, które Żydzi w ramach bolszewizmu niszczyli: www.racjonalista.pl/kk.php/s,10154/k,3
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 23-04-2018
kobieta - Zrodlo konfliktu?   1 na 1
Przyczynami I wojny byl kryzys gospodarczy, dazenia mocarstwowe Niemiec i dazenia niepodleglosciowe ujarzmionych narodow. Rozpad Sw.Przymierza po wojnie krymskiej wykreowalo konflikty wojenne pomiedzy Francja-Austria i Francja-Prusami. Wprowadzenie nowych systemow monetarnych rowniez wywolywalo niepokoj w panstwach Europy.
Odnosze wrazenie czytajac najnowsza literature faktow historycznych, ze istnieje jakies powiazanie europejskich rewolucji. W historii Europy wylonila sie nieznana, obca sila, ktora stanowi jadro i przyczyne konfliktow wojennych Europy i swiata. Np. luteranizm byl czyms obcym, nieznanym dla ludow germanskich i innych ludow Europy. Szukajac zrodla wyplyniecia tej sily, nalezy cofnac sie historycznie jeszcze dalej poza rewolucje Lutra z ksiazetami niemieckimi, byc moze Katarow i kogos wiecej.
Autor: kobieta  Dodano: 24-04-2018
kobieta - Stalin: czerwony car i jego dworzanie   1 na 1
Najwazniejszymi architektami rewolucji w Rosji, byl Lenin wspolpracujacy z finansiera Niemiec i Trocki korzystajacy z pomocy finansiery USA. Rewolucja sfinansowana przez panstwa zachodnie dokonala sie, powstalo "nowe panstwo" ale zawieszone na tym samym kulcie i rytualach. Sowieci kontynuowali bizantynska idee panstwa, role cara i duchowienstwa zastapiona I sekretarzem i bolszewikami. Dla zachodu, byla to tradycja i kultura inna, obca, surowa i barbarzynska - rosyjski despotyzm, wyplywajacy ze zrodla idei panstwa krola Saula. Sowjeci odrzucili prawo rzymskie wprowadzone czesciowo przez cara w 1775 r. Dla komunistow prawo nie mialo zadnego znaczenia, najwazniejsza byla ideologia komunistyczna.

Rosja Putina moze jest mniej sowiecka, ale dalej trzyma sie teorii zbrojenia i modelu jakiejs demokracji auktorytarnego i monolistycznego spoleczenstwa. Historia nigdy nie umiera. Konsekwencja rozpadu ZSSR sa nowo wykreowane ruchy rosyjskie, ktore wywoluja niepokoj w panstwach i regionach, ktore byly wlaczone do Sowjetow i nie tylko.
Autor: kobieta  Dodano: 24-04-2018
Celecrin - Mariusz Agnosiewicz   3 na 3
10 minut zajęło mi by dowiedzieć się, że to nie bolszewickie zbrodnie były powodem nienawiści do Żydów.
Nienawiść do Żydów wzmogła się w XIX wieku w wyniku upowrzechnienia się nacjonalizmu ponieważ Żydzi nie integrowali się kulturowo.
W Niemczech w 1819 roku wybuchły zamieszki skierowane przeciw Żydom zwane hep-hep w 1879 roku Wilhelm Marr powołał Ligę Antysemicką, należeli do nich volkiści, którzy byli rasistami, protoplastami nazistów. Twierdzili oni, że "rasa semicka nigdy nie może się właściwie zasymilować z niemiecką społecznością". I teraz przechodzimy do najciekawszego: W czasie I wojny światowej odsetek walczących niemieckich Żydów był największy ze wszystkich grup etnicznych (12 tysięcy poległych), jednak pojawiły sie zarzutu o brak patriotyzmu tej grupy. Armia niemiecka zarządziła spis Żydów (niem. Judenzählung) w swoich oddziałach. Wyniki spisu obalały tę tezę. Nie opublikowano jednak wyników, bo celem było udowodnienie zarzutu a nie obrona. Spis stał się katalizatorem intensyfikacji antysemityzmu i mitów społecznych jak np. Dolchstoßlegende. pl.wikipedia.or(*):Stab-in-the-back_postcard.jpg
Wiadomo, że głównym motywem dojścia nazistów do władzy była chęć odwetu społeczeństwa niemieckiego za przegraną PWS.
Autor: Celecrin  Dodano: 24-04-2018
Celecrin - Mariusz Agnosiewicz
Przegranie PWS było dla Niemców szokiem ponieważ ich wojska walczyły poza granicami, gdzieś daleko we Francji i gdzieś daleko w Rosji, społeczeństwo nie czuło wojny. Dodatkowo dowództwo oszukiwało opinię publiczną o sytuacji na froncie, która już w sierpniu 1918 była tragiczna, dodatkowo Włosi pokonali ostatecznie Austiaków pod Vittorio Venetto 3 listopada, biorąc do niewoli 300tysięcy austrackich żołnierzy w wyniku czego musieli prosić o zawieszenie broni.
Autor: Celecrin  Dodano: 24-04-2018
kobieta - Przyklad Ukraina   1 na 1
Panstwa Skanynawskie probuja czesciowo zniewlowac napiecie z Rosja wspolpraca handlowa. Media natomiast serwuja nieustannie historie Ukrainy akcentujac okres komunizowania Ukrainy przez Sowjetow (glod i smierc milionow ludzi) i historie Ukrainy po 1989 r. "Rosyjskie prawo", ktore pozwolilo Putinowi przylaczyc Krym do Rosji. Od czasow II Wojny, nigdy europejska granica nie zostala przesunieta w ten sposob. To, co Rosja wyprawia na terenie Ukrainy daje duzo do myslenia, a nawet wywoluje niepokoj zwiazany z przyszloscia Europy. Nic dziwnego, ze spoleczenstwo Ukrainy nie ufa nikomu. UE I USA potepily aneksje Krymu, a Nato natychmiast zdecydowalo sie wzmocnic obecnosc wojsk we wsch. Europie. Sojusznicy zerwali wszelka wspolprace z Putinem. Wiec, w polityce zagranicznej Rosji nic sie zmienilo, jest, jak bylo dawniej. To, ze doszlo do pewnego stopnia stabilizacji w otoczeniu frontu wojennego, wynika z faktu, ze Rosja zaczela brac czynny udzial w wojnie w Syrii. Nowe proby porozumienia w sprawie trwalego pokoju w Syrii, w maju 2016 r. nie wniosly zadnej zmiany.
Autor: kobieta  Dodano: 24-04-2018
Klopton - naiwność historyków
Anglicy dokonywali zbrodni totalitarnych na długo wcześniej niż bolszewicy czy faszyści z nie mniejszym powodzeniem a możne nawet i większym, jako pierwsi budowali obozy koncentracyjne gdzie mordowano masowo. Faszyzm także był w Azji i Ameryce płd, wcześniej w Hiszpanii i odpowiedzi dotyczących przyczyn należy szukać w trochę szerszym kontekście. Głównie jest to związane z przemodelowaniem systemu społecznego, arystokracja rodowa i religijna upadała, zaczęła się rozdrabiać bo pojawiło się wiele perspektyw na dorabianie się majątków indywidualnie, poza kręgiem władzy. Najlepiej na tym wychodzili często Żydzi których łączono z bezmyślną z technokracją rodzącego się kapitalizmu
Ludzie tracąc podstawy religijne a otrzymując w zamian podstawy pseudonaukowe tj darwinizm zaczynali się orientować, że to nie Bóg chroni naród a Siła. Nad każdym pojawiło się pierwsze widmo kapitalistycznej globalizacji zaprezentowane przez Brytyjczyków. Nacjonaliści wszystkich krajów zareagowali ucieczką w różne mechanizmy obronne, czyli w ideologiczne izmy aby się bronić, dla nich przed Żydami (tu wystarczy Heideggera poczytać aby zrozumieć) w rzeczywistości to bronili się przed City of London.
Autor: Klopton  Dodano: 25-04-2018
entres
@Mariusz Agnosiewicz
Obawiam się, że pomylił pan mój nick, bo polemizuje pan wyraźnie z kimś innym. Kimś, kto twierdzi, że Hitler lubił Żydow w Rosji.
Autor: entres  Dodano: 25-04-2018
Psyklok
I znowu wszystko przez Rosjan i bolszewików... Świńska grypa i cholera też. Ludzie opanujcie się. To planowa propaganda dzisiejszych Niemiec- zwalanie wszystkiego na Rosję, demonizowanie jej, a jednocześnie wybielanie i usprawiedliwianie III Rzeszy. No przecież dobry Wehrmaht bronił Europy przed strasznymi Sowietami.
Autor: Psyklok  Dodano: 18-05-2018

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365