Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.049.597 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 157 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie wiemy, skąd się wzięła w puli memów... Przypuszczalnie powstała wiele razy na drodze niezależnych mutacji. W każdym razie z pewnością jest bardzo stara. W jaki sposób się replikuje? Słowem mówionym i pisanym, wspomaganym przez wspaniałą muzykę i wielkie dzieła sztuki. Czemu ma tak wysoką przeżywalność?... Udziela prawdopodobnie brzmiącej odpowiedzi na głębokie i dręczące pytania o sens istnienia...

Dodaj swój komentarz…
Mes K. - Głupoty
Szkoda czytać to co tu piszecie
Autor: Mes K. Dodano: 04-07-2005
Reklama
E.Old - gratuluję
To cieszy, że mamy młodych mądrych ludzi
Autor: E.Old Dodano: 19-03-2006
musca
Jedno zastrzeżenie. Ryt mszy się zmienił po soborze watykańskim II i Kościół "wyszedł" do ludzi. Msze odbywają się w języku narodowym, a nie po łacinie, celebrans stoi przodem do swoich owieczek itd. Obecnie ryt trydencki zaczyna znowu wracać do łask i podzielił katolików (przynajmniej w Polsce i tych najbardziej nawiedzonych) na tradycjonalistów i tzw. neonów. Ciekawe zjawisko. Warto się przyjrzeć środowisku tzw. tradycji katolickiej.
Autor: musca  Dodano: 23-11-2008
DyktaFon - Czekam na więcej...
Bardzo ciekawe spojrzenie na zwyczaje religijne. Ciekaw byłbym opinii zawodowych psychologów o innych zjawiskach tego typu (wszelkie obrządki religijne, spowiedź, ubiory księży, język duchownych, wystrój budowli itd.) A także porównania różnych religii między sobą, gdzie wykorzystuje się podobne mechanizmy w różny sposób. Myślę, że przyjrzenie się temu byłoby niezłą szkołą dla niejednego współczesnego nauczyciela, który nie może sobie dać rady w klasie z małymi dziećmi (a biskupi potrafią dać sobie radę z większymi dziećmi :) )
 
Pozdrawaim
 
Dopiero po chwili spojrzałem na daty... Temat nie cieszył się zainteresowaniem... Pewnie więc nie doczekam się tych innych opinii. Szkoda :)
Autor: DyktaFon  Dodano: 22-02-2009
hannah
Nieudolność językowa Autora (niewłaściwe formy gramatyczne), potoczyzmy oraz kompletna ignorancja wobec zasad interpunkcji wywołują wrażenie niechlujności... Nie rekompensuje go interesująca treść. Wyrażam żal,  zarówno ze względu na brak samokrytycyzmu Autora, jak i z uwagi na nieobecność jakiejkolwiek kontroli ze strony "Racjonalisty" (korekta, sic!). Serwis, który w swej działalności odwołuje się do pięknych ideałów, sprzyja de facto pospolitości, publikując teksty wątpliwej jakości...
Autor: hannah Dodano: 25-02-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365