Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.791.117 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7361 tekstów. Zajęłyby one 29025 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4514 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Religia jest doskonałym środkiem antykoncepcyjnym. Niestety, działa tylko na umysły."
Komentarze do strony Prawem i lewem

Dodaj swój komentarz…
Jan - Zgadzam się.
Zgadzam się z Panem Dr Feldonem.Krótko mówiąc chodzi o to,że nie wolno kraść,że własność jest podstawą działalności przedsiębiorczej i ten,kto nie zgadza się z tymi zasadami powinien przenieść się np.do kraju,gdzie tubylcy siłą wydzierają sobie łup.Chodzi o jasność reguł i postępowanie według reguł.To tłumaczenie dla Pana,który był łaskaw być przeciw artykułowi.
Poza tym komunizm doprowadził w Polsce do niewyobrażalnej w skali kradzieży prywatnego majątku,na którym potem zbudowano państwową gospodarkę.Co więcej,ta kradzież do dziś jest w mocy na podstawie obowiązującego "prawa",bo złodziejskie dekrety i ustawy wywłaszczeniowe z czasów Stalina nie zostały uchylone.Jednak tę "niewiedzę" można wybaczyć Panu,który był przeciw,bo tę wiedzę mają tylko ludzie,zajmujący się na codzień reprywatyzacją,a jest to grupa bardzo mała.
Zwroty zagrabionej własności nastąpią w tej czy innej formie,bo muszą nastąpić,jeśli Polska ma nie być krajem dzikich,ale cywilizowanym.
Autor: Jan Dodano: 02-02-2008
Reklama
Dobiesław - Lewa, towarzyszu!
Piekną stroną demokracji jest możliwość odmiennego postrzegania każdego zagadnienia.
Komentator Poczmański jak widać tej prawdy nie rozumie bądź jej nie podziela - obsługuje autora artykułu epitetami: "marny propagandysta, dla którego propaganda kojarzy się z inwektywą i czerpaniem z rynsztoka", zaś wydawcę Racjonalisty próbuje szantażować "rozważeniem sensu abonowania pisemka". Tylko tak dalej, demokracja wyrośnie nam jak w San Salvadorze!
Jest tłumaczenie - może pan komentator czegoś nie zrozumiał?
Autor: Dobiesław Dodano: 26-04-2005
Poczmański - Czerpanie z rynsztoka
W ostatnim numerze "Racjonalisty" w tekście pióra p. Antoniego Feldona znalazłem kilka takich oto wykwitów jego politycznego wyznania wiary:
"W miejsce rzymskiej kultury prawdomówności, umowy i zaufania wkroczyła kultura turańska rodem z Azji, której wartościami są podstęp, kłamstwo i przemoc." (to o nowej "kulturze" prawa, które zapanowało w PRL po 1945 r.)

"Zboczony wysiłek filozofów marksizmu..." (to o filozofach, którzy przyznawali się do marksizmu - o Leszku Kołakowskim też ?)

Warszawa, serce i mózg Polski jest przesiąknięta subkulturą władzy totalitarnej..." (to o mieście, w którym mieszkam od 67 lat)
"Uwłaszczywszy się na majątku narodowym tuzy bezpieki i PZPR..." (ilu tych z bezpieki i PZPR na liczbę wszystkich tych, którzy coś dla siebie uszczknęli z narodowego majątku ?)

Od nikogo nie oczekuję apoteozy czasu minionego, od racjonalistów natomiast oczekuję dystansu i spokoju w ocenach. Gdy natomiast za pióro "racjonalisty" sięga marny propagandysta, dla którego propaganda kojarzy się z inwektywą i czerpaniem z rynsztoka, to będę musiał poważnie rozważyć sens dalszego abonowania pisemka, po którym spodziewałem się wiele.
Z poważaniem W.Poczmański
Autor: Poczmański Dodano: 24-04-2005

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365