Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.577.641 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 346 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
(..) wiara w Boga jest jednym ze sposobów wyrażenia "woli" wiary w cokolwiek. Natomiast odrzucenie wiary w żaden sposób nie stanowi wyznania, że nie wierzy się w nic.

Dodaj swój komentarz…
Marchello - Religia dzieli ludzi.
Dwie sprawy- Polska nie jest katolicka. To katolicy są katoliccy. Druga- uczucia religijne to problem neurologiczny i jako taki należy go rozpatrywać.
Autor: Marchello Dodano: 13-10-2006
Reklama
kluno - polski fundamentalizm
no cóż w najbliższych latach obraza uczuć religijnych będzie ostro ścigane w Polsce, bo jak powiedział jeden z bliźniaków( nie odróźniam ich) polacy to naród katolicki i zamach na katolicyzm to zamach na Polske. Przy takim rządzie z udziałem PIS i LPr fundamentalizm religijny będzie miał się w polsce dobrze, ale nasze społeczeństwo w wiekszości na szczęscie pomysły typu matura z religii, ogladanie pornoli przez KRRiT w celu ich cenzury wyśmiewa. mysle że przyszły rząd chcąć sie jak najb odróżnic od religijo- popapranych poprzedników może być najb. krytycznym wobec katolickiej propagandy.
Autor: kluno Dodano: 13-10-2006
ats42 - Do przerwy 1:1:1
Póki co obowiązuje reguła wzajemności i niewierzący traktują wierzących jak chorych umysłowo i vice versa. Trudno wybudować dom wariatów większy, niż nasz globus, ale na co Ziemia wygląda z kosmosu to nie ręczę.

Setki- jak nie tysiące- utytułowanych autorytetów wśrod naukowców wierzy w boga i gdzieś drugie tyle nie wierzy, więc jest w gruncie rzeczy remis. Jest jeszcze trzecia grupa waląca do obu bramek...

A więc kwestia wiary nie jest miarą intelektu, lecz jego bezradności wobec wartości oczekiwanej- absolutu. Jedni mówią: wartość oczekiwana wynosi zero i machają ręką, drudzy mówią: Jest większa od zera! Hosanna!

Obie grupy raz świadomie, raz nieświadomie posługują się rachunkiem prawdopodobieństwa, aby przegiąć wajchę na lewo lub na prawo od mitycznych 50% szans, że mają rację, a ja się będę upieral, że wajcha jest fest i niepodatna na zginanie: 50% i szlus! Agnostyckie zapatrywanie na sprawę, a jakże.

Tak sobie stojąc z tą wajchą w łapie pośrodku między zwaśnionymi stronami jestem jestem z oczywistych względów w opozycji do obu i uprzytamniam sobie nagle doniosłość swego położenia: toż ja jestem trzecim wierzchołkiem trójkąta, który sprawia, że układ jest stabilny, i się jeszcze nie roz..prysnął! Toż to po bokach tego trójkąta trwa ruch inwektyw stanowiący o energii układu! Jest nas tylko trzy możliwe stany i każdy może każdemu sypnąć po prostej i bez ryzyka, że słowo lub siekiera zabłądzi!

Alleluja!
Autor: ats42 Dodano: 16-10-2006
edith - nie wierzę w cuda, w których uczestniczę
Czy naukowcy wiedzą dlaczego z ziarna pszenicy wsadzonej w ziemię, powstaje źdźbło wypełnione zbożem (cud rozmnożenia chleba), czy wiedzą dlaczego woda powoduje wzrost winorośli, z której potem powstaje wino (cud zamiany wody w wino), czy wiedzą dlaczego w łonie kobiety po połączeniu plemnika i komórki jajowej rozwija się istota ludzka (niepokalane poczęcie)????? Nie. Mądrale opisują tylko jak to się dzieje, opisują fakty, które obserwują, a których rozum ludzki nigdy by nie wymyślił ani nie zainicjował. Uczestniczysz człowieku w jednym wielkim cudzie, rozkoszując się jego owocami a obrażasz Dawcę. Przypomina mi Pan 5-letniego chłopca, który mówi do swojej matki, która go urodzila, wykarmiła, nie przespała wielu nocy podczas jego choroby, "nie jesteś mi już potrzebna". Żałosny widok, nieprawdaż?
Autor: edith Dodano: 16-10-2006

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365