Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.043.319 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4009 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Mówi się, że Bóg zła nie stworzył, ale je dopuścił. Więc jeśli dopuścił, to jest za to zło odpowiedzialny. (..) z czystej przyzwoitości, nie można zwalniać Pana Boga z odpowiedzialności za zło.
Komentarze do strony Prawo prasowe na celowniku

Dodaj swój komentarz…
Poltiser - Powietrze...
Wolna prasa, a w obecnej technologii, nieskrępowana wolność wypowiedzi, to nie tylko dodatek do Monteskiuszowskiego (Charles Montesquieu)podziału władzy, niezbędny dla funkcjonowania demokratycznego Państwa, to również warunek zdrowia moralnego i psychicznego Polaków, choć wygląda na to, że jak większość "psychicznych" w tym wypadku pacjent nie wie że jest chory!
Czy po latach życia w cenzurze mamy zgodzić się na DOBROWOLNY KAGANIEC!!!
Toż to pełzającego zamachu stanu ciąg dalszy, a im mniej ludzie reagują na te głupoty tym ich więcej.
Niedługo nie będzie mowy o wolności, będzie trzeba walczyć o dostęp do powietrza... żeby odetchnąć swobodnie.
Wstyd!
Autor: Poltiser Dodano: 12-02-2007
Reklama
luxforos - Do prawa prasowego
Już z samej definicji "prasy" wynika "swoboda". I to bez wschodnich konotacji. I jakichkolwiek zresztą. Prasa to prasa. Nacisk i tyle. To, że Axel Springer zarabia na "Fakcie" w Polsce nikogo nie powinno dziwić. Polski "Fakt" pewno nie miałby czytelników po tamtej stronie Odry. U nas ten brukowiec ma czytelników, że ho! ho! Na pierwszej stronie "wartości" oczywiste. Na ostatniej golizna i sex. Krzykliwe tytuły, wątpliwej jakości treści i ... No właśnie. Zero wartościowych treści. Zero rozumu!!! I wszystko ok. Ale ad rem. "Trzeba również mieć dużo bardziej krytyczne podejście do samego siebie i własnych poczynań..." Otóż to. Pisać każdy może... O ile trochę lepiej (byleby nie gorzej) to dobrze, jak nie super. Fajnie, że młody człowiek coś takiego pisze. I życzę powodzenia. Pozdrawiam autora
Autor: luxforos Dodano: 12-02-2007
abhaod - kartofel
przypomnial mi sie obrazek z niemieckiego "Titanica", z 1982 roku, na ktorym W.Brandt i H.Schmidt(wtedy kanclerz RFN) sikaja na slowo "Demokracja" - nie bylo zadnej reakcji ze strony politykow; nazywanie "tanim brukowcem" TAZ swiadczy o nieznajomosci niemieckich realiow, ale bardziej swiadczy o niedomogach demokracji, gdzie 25% wyborcow decyduje o wybraniu populistyczno-faszyzujacego rzadu...
Autor: abhaod Dodano: 12-02-2007
google - media
Pytanie brzmi, czy konsument ma móc wybierać między różnymi rodzajami kłamstwa, czy między różnymi wersjami prawdy. Czy wolność mediów ma być wolnością do kłamania, czy wolnością do każdej prawdy.
Autor: google Dodano: 12-02-2007
Pablo Renato - Co do "Faktu"...
...i tego, że rzekomo Niemcy by nie czytali takiej gazety, to sprawdź proszę, luxforos niemiecki dziennik "Die Bild" - własność koncernu Axel Springer.
A potem przemyśl swoją wypowiedź jeszcze raz.
Autor: Pablo Renato Dodano: 12-02-2007
luxforos (Stanisław Pietrzyk) - Przemyślenia
Odpowiadam "Pablo Renato".
Prawda, że Axel Springer wydaje "Die Bild". Prawda też, że wydaje "Fakt" - czyli taką polską wersję. Zacznę od rozszyfrowania tytułów. Bild - obraz, zdjęcie; Bild sein - być zorientowanym. Fakt - to, co zaszło lub zachodzi w rzeczywistości. Jakkolwiek "Die Bild" to też brukowiec, to jednak takich kitów jak "Fakt" nie sprzedaje. Tam by ich nikt nie kupił. Wyobraża Pan sobie, jak po tamtej stronie Odry, w kraju, w którym tak jak w pozostałych krajach reformacji kwitła teologia krytyczna i nauka szła do przodu, ludzie czytają o płaczących krwawymi łzami figurkach madonny (chodzi oczywiśce o tą madonnę właściwą)? Jak jakiś utytuowany angelolog daje wykład ile i jakich aniołów przypada na obywatela? Jak inny "naukowiec" mówi po czym poznać opętanego i czy należy go leczyć czy czym prędzej wzywać egzorcystę? To są gazety dla ogłupiałego plebsu, który nie lubi czytać. A już myśleć przy czytaniu w ogóle! Obrazki, krótki, prostacki tekst i wszystko. Szkoda czasu. I sensacja, afera, plotka - to musi być! Obowiązkowo. No i choć kawałek golizny.To jest ważne. Jest potem o czym w towarzychu pogadać. No i "błysnąć" czymś tam od czasu do czasu, jak inni nie łyknęli "Faktów". Stwierdzić więc należy, chcąc uchodzić za w miarę obiektywnych, że w "Die Bild" są obrazki, zdjęcia. Natomiast w "Fakcie" nie ma tego, co dzieje się w rzeczywistości. Dopiero teraz piszę, bo ostatnio mam mało czasu i niezbyt często wchodzę w internet. Pozdrawiam
Autor: luxforos (Stanisław Pietrzyk) Dodano: 15-02-2007
langus - PiSo - histeria
Caly kraj juz chyba powoli ogarnia PiSo-histeria. Co ktos z PiSu czego nie zrobi to odrazu "zamach na demokracje" i "wolne media". Wczensijesze zady nie byly calkiem inne - lepsze.
Autor: langus Dodano: 17-02-2007
tadex
Moje zdanie na temat bliźniaków jest podobne. Z tym jednak obserwuję, ze bliźniacy powielili w swoich wypowiedziach i sprawowaniu władzy leninizm-stalinizm, z tą tylko rożnicą, ze tamci mieli za sobą cały aparat władzy, i NKWD wprowadzało w życie rzucane hasła wodzów - walka z burżuają, kułakami, sabotażystami i wrogami ludu. A teraz nie te czasy, ale stare pokutuje.
Autor: tadex Dodano: 09-03-2007

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365