Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.934.627 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3948 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Podejrzewam, że ta deklarowana katolickość to konformizm, bardzo głęboko zakorzeniony w naszej mentalności. Jesteśmy konformistami. Nie wiadomo, jak jest, więc lepiej wierzyć, że jest, jak mówią. To niechęć do zdefiniowania tego, w co się wierzy, do zajęcia stanowiska, przyjęcia zdecydowanego poglądu.
Komentarze do strony Fred Hoyle

Dodaj swój komentarz…
Fred - Ksiądzjerzy Popiełuszko - ofiara ateistów  -4 na 4
Rozmowa z Rafałem Wieczyńskim - reżyserem filmu Popiełuszko— Jakiego ks. Jerzego zobaczymy?

— Od początku pracy nad filmem naszym pragnieniem było oddanie jak najbardziej prawdziwego wizerunku ks. Jerzego. To bardzo trudne i do końca niemożliwe, ale uczciwość wymaga postawienia sobie takiego właśnie celu. Dlatego ks. Jerzy w filmie będzie przede wszystkim pełnym życia, otwartym na ludzi i zarazem bardzo wymagającym wobec siebie kapłanem. Człowiekiem z poczuciem humoru, szczerym, konsekwentnym, ale któremu nic nie przychodzi łatwo. Ks. Jerzy dlatego stał się tak bliski ludziom, że w trudnych latach osiemdziesiątych przeżywał to samo, co oni, te same lęki, słabości, ale potrafił je w sobie pokonywać, kierując się wiarą. To, co mówił w kazaniach, sam realizował w życiu. Przezwyciężył swój strach, nienawiść do wrogów, słabość fizyczną. Wszystko to wymagało wewnętrznego zmagania się, dokonywania wyborów, aktywności. Dlatego w filmie zobaczymy człowieka energicznego, wesołego, a jednocześnie bardzo głębokiego i odważnego.
Autor: Fred Dodano: 02-02-2009
Reklama
Lucyna
A co ten komentarz ma wspólnego z powyższym tekstem???
Autor: Lucyna  Dodano: 02-02-2009
Bernard Korzeniewski - fajny artykuł
Naprawdę dobry, lekki tekst popularnonaukowy.
Dodam małą uwagę - Hoyle wierzył, że życie jest wieczne, co było zgodne z jego teorią Stanu Stacjonarnego, a oczywiście kłóciło się z, powszechnie obecnie przyjętą, teorią Wielkiego Wybuchu. Wymyślał nawet zabawne argumenty przeciwko spontanicznej biogenezie - np. taki, że samoistne powstanie najprostszych organizmów żywych jest równie mało prawdopodobne, jak samorzutne złożenie samolotu Boeing przez wiatr wiejący przez złomowisko. Niestety, jak to często bywa u fizyków, nie bardzo rozumiał biologię.
Autor: Bernard Korzeniewski Dodano: 04-02-2009
denver - uwaga
Rzecz w tym, że znane mi próby obalenia argumentacji Hoyle w zakresie możliwości spontanicznego powstania życia maja charakter opisowy (taka jak np. zrobiło to p. Korzeniewski w swojej ksiażce) lub oparte są o założenia, które czynią je nieadekwatnymi (ot choćby propozycje Dawkinsa). Osobiście nie spotkałem się z matematyczną próba zakwestionowania wywodu Hoyl'a, uwzględniającą również założenia ewolucjonizmu (w wersji STE lub heterodoksyjnej). Jeżeli ktoś dysponuje stosowną literaturą będę wdzięczny za wskazówki.
Autor: denver Dodano: 10-02-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365