Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
154.605.999 wizyt
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7299 tekstów. Zajęłyby one 28800 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 2950 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Hipokryzja to wstydliwośc łajdaka."
Komentarze do strony Polska ofiara talibów

Dodaj swój komentarz…
DyktaFon - Moja ocena  0 na 2
Zamordowany Polak było osobą dorosłą. Pojechał do pracy, zaryzykował... Nie udało się. Zrobił to najprawdopodobniej dobrowolnie. Było to jego osobiste ryzyko. Nie widzę w ogóle sprawy.
Autor: DyktaFon  Dodano: 25-02-2009
Reklama
kulka_na_mole - Pytanie do autora tekstu:
Czy zamordowanego geologa wysłało tam państwo polskie, czy prywatna firma, której był pracownikiem?
Za zdrowie i życie pracowników odpowiada pracodawca, w tym przypadku pracodawcą nie było państwo, więc to nie państwo miało obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa temu człowiekowi. Winę za śmierć geologa ponosi wyłącznie i całkowicie firma, która go zatrudniła.
Autor: kulka_na_mole  Dodano: 26-02-2009
filemonka - ???
Tekst trafny. Też mnie zabolało, że nad losem zamordowanych Pakistańczyków, nad cierpieniem ich rodzin jakoś nikt się nie pochylił... A fakt że tam trwa wojna i giną setki ludzi to już mało kogo obchodzi, przynajmniej tak to się odczuwało w przekazach medialnych.

kulka_na_mole - jak możesz tak twierdzić, przecież to talibowie zabili tego geologa i to oni ponoszą "wyłączną i całkowitą" odpowiedzialność. Firma może odpowiadać np. za brak ochrony pracownika, a nie za mord.
Autor: filemonka  Dodano: 26-02-2009
kulka_na_mole - Do filemonka  -1 na 1
Polak był jedyną osobą pracującą na tym terenie. Wszystkie inne firmy już wcześniej wycofały swoich pracowników. Firma zatrudniająca geologa doskonale o tym wiedziała, mimo to biedaka tam wysłała. Dla kasy narazili człowieka na śmierć i śmierć go spotkała. Na miejscu rodziny wytoczyłbym tej firmie proces i na 100% byłby to proces wygrany.

Talibowie go zabili, oczywiście, ale pracodawca doskonale wiedział, że talibowie tam porywają i mordują ludzi.
Autor: kulka_na_mole  Dodano: 27-02-2009
Z Szałajski - Szkoda człowieka   1 na 1
 Zal mi nieszczęsnego Polaka i jego rodziny, żal zamordowanych Pakistańczyków. Mimo to nie ze wszystkimi tezami artykułu mogę się zgodzić. O tym, że pracować będzie na terenach objętych wojną domową, gdzie ludzie są porywani, mordowani okaleczani, geolog zapewne wiedział. Widocznie uznał, że warto zaryzykować. Na pomoc rządu w tak odległym zakątku świata nie ma co liczyć. O tym także wiedział. Odbicie zakładnika w stylu Rambo lub Makgajwera zdarzają się na filmach, ale nie w rzeczywistości. Praktycznie jedyną szansą na uwolnienie jest porozumienie z porywaczami. A oni chcą wytargować jak najwięcej. Czy Polska mogła spełnić żądania talibów? Nie, bo więżniowie, których uwolnienia domagali się talibowie siedzieli w więzieniach pakistańskich. Czy można było zaoferować coś rządowi Pakistanu, aby uwolnienie więżniów uznał za opłacalne? Pewnie także - nie. Tak myśląc doszedłem do przekonania, że los uprowadzonego jest przesądzony. Talibowie mordując go nie uwolnią swoich towarzyszy, ale zyskają mocniejszą pozycję w innych negocjacjach. Nikt nie będzie mógł liczyć na litość, humanitaryzm, współczucie. Negocjatorzy będą wiedzieć, że brak zgody oznacza realny wyrok śmierci. Brutalne, okrutne, ale prawdziwe.
Autor: Z Szałajski  Dodano: 28-02-2009
ellubis - szkoda ludzi, ale...
mnie tam zawsze żal człowieka, żal ludzi, żal zwierząt (one też giną w wojnach), ba, mnie i tych wszystkich terrorystów żal, bo cóż to za los, urodzić się po to, bo wierzyć w brednie, uczyć się zabijać, zabijać, a w końcu samemu (najcześciej młodo) zginąć niezaznawszy życia w pokoju i w spokoju, a szansa była jedna... :((( czy jednak rząd może komuś zabronić pracować gdzie chce? a może tam, gdzie jest niebezpiecznie? ale wtedy musiałby najpierw zabronić pracować na polskich drogach i w polskich kopalniach nie mówiąc o niewysyłaniu żołnierzy i dziennikarzy w niebezpieczne miejsca. inżynier wiedział, że pracuje na minie, ryzykował i stracił życie. szkoda człowieka, to oczywiste. w jego sprawie, jak przypuszczam, rząd zapewne zrobił wszystko co mógł, tyle że pewnie niewiele mógł. tu, na miejscu, w sprawie Krzysztofa O. nie mógł, a co dopiero tam, na końcu świata. oburza mnie odgrażanie się, że rząd pomści śmierć inżyniera. niech już lepiej nie mści, inżynierowi życia nie wróci, a co najwyżej narazi jakichś żołnierzy nie mówiąc o wydatkach. skończmy już może z mentalnością oko za oko, ząb za ząb i za te pieniądze naprawmy parę dziur w ulicach, ale naprawdę, bo narażają ludzi żywych na kalectwo lub śmierć i to się dzieje bezustannie!
Autor: ellubis  Dodano: 28-02-2009
rudy102 - wina  0 na 2
To jest wina polskiego rządu , który wysłał tam polskie wojska do Afganistanu i tyle.Czy zwróciliscie uwagę, że porywacze ządali WYCOFANIA POLSKICH WOJSK Z AFGANISTANU?
Autor: rudy102 Dodano: 01-03-2009
ellubis - ad rudy102
w tym sensie można powiedzieć, że jest to wina ogólnoświatowej polityki, globalizacji i czasów w jakich żyjemy... dlaczego o wszystko obwiniać polski rząd? polski inżynier miał szczęście, bo dostał intratną pracę (inaczej by tam nie jechał) i pecha, bo wpadł w ręcę talibów. jestem wstrząśnięta tą śmiercią, ale szukanie winnych i karanie już mnie nie interesuje. po pierwsze szukaj wiatru w polu, po drugie nie lubię mentalności starotestamentowej zemsty, która od zarania nakręca tę spiralę. o gorzkim smaku zemsty Spielberg nakrecił film "Monachium":
 
  www.racjonalist(*)3/q,Monachium.1972..Pekin.2008
Autor: ellubis  Dodano: 01-03-2009
kognitywista - jest tylko jedno wyjście
Istnieje tylko jeden sposób obrony przed szantażem terrorystów. Wpisanie do konstytucji zakazu jakichkolwiek pertraktacji z szantażystami i przestrzeganie tego z żelazną konsekwencją. Wtedy i tylko wtedy nikt nie będzie porywał Polaków, bo straci to jakikolwiek sens. Oczywiście Polskę podaję tu tylko jako przykład. Jest to jedyne RACJONALNE wyjście ...
Autor: kognitywista Dodano: 02-03-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365