Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
187.268.296 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7363 tekstów. Zajęłyby one 29029 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 5310 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Na terenie filozofii Boga sprawa jest trudniejsza. Jesteśmy bowiem zdani tylko na nas samych, podczas gdy Druga Strona milczy.
Komentarze do strony Fałszerze ewangelii

Dodaj swój komentarz…
gregoritheangel - Mamy juz przyklad co robic.   4 na 6
Ten co podarł i Ci co to światu obwieścili - chwala im. Drzyjcie księgę kłamstw i mówcie o tym. Ja ją drę w sercu mym każdego dnia. Brawo Nergal, brawo posłowie.haha
Autor: gregoritheangel  Dodano: 01-09-2013
Reklama
Wenancjusz - drutowiec   1 na 7
To co piszecie  jest prawdą. To że kościół nigdy nie wytłumaczy matactw, a wręcz przeciwnie będzie brnął w idiotyzmy to wiemy. Po co nam taka instytucja? A tyle ma do powiedzenia w sferze publicznej. Kto do tego dopuścił? Słaby nieziemsko rząd niby liberalny a jednak katolicki. Łamie zapisy konstytucyjne na każdym kroku. Ci co dowodzą Polską są nieudac
znikami co udowodnili w czasie tzw. "rządów". Prości ludzie skarżą się na system sprawowania władzy. Jest źle i to bardzo. Takiej Polski po przemianach nikt się nie spodziewał ( ja też). Padamy na mordę pod takimi rządami. Niech mnie nawet zamkną za takie pisanie ale nigdy nie powiem, nawet pod torturami, że te rządy są świetne. Państwo Polskie upada. Klęska absolutna. Beznadzieja. Emigrować jeśli można.
Autor: Wenancjusz  Dodano: 01-09-2013
hanarafa   2 na 4
Księgi bywają przeróżne a ich tłumaczenia tym bardziej, dlatego od ich badania są naukowcy i bibliofile a od darcia i palenia barbarzyńcy.
Od czasów biblioteki aleksandryjskiej, jak widać z powyższych komentarzy,  mentalność człowieka niewiele się zmieniła.
Nieprawdę należy obnażać  a nie spopielać, czyniąc z niej męczennicę.
A ty Wenancjuszu nie kreuj się na swojego męczeńskiego (katolickiego nomen omen) poprzednika,  tylko pakuj manatki i emigruj.
Autor: hanarafa  Dodano: 01-09-2013
Wojciech Siarkiewicz - @hanarafa   11 na 13
Ale Nergal nie podarł jakiś cennych manuskryptów tylko jeden z wielu wydrukowanych egzemplarzy (na ile wiem). Nie ma sensu zatem porównanie z biblioteką aleksandryjską. Nergal niczego w rzeczywistości nie zniszył tylko okazał co o tym dziele myśli.
Autor: Wojciech Siarkiewicz  Dodano: 02-09-2013
Drobner - Inne przykłady i "metodologia"   1 na 3
Całkiem sporo innych przykładów celowego "poprawiania" Nowego Testamentu można znaleźć w książce: Bart D. Ehrman - Przeinaczanie Jezusa. Kto i dlaczego zmieniał Biblię. Pomijając rozwlekły (i zbędny) wstęp oraz zakończenie można tam zobaczyć "perełki" ingerencji w teksty i ich prawdopodobne wyjaśnienia. Jest to bardziej popularny wykład, ale analiza jest solidna. Warto poczytać! Książka do znalezienia na 'chomiku'.
Drobner, 'biblio'fil...
Autor: Drobner  Dodano: 02-09-2013
Ulydighet
À propos Ehrmana - www.youtube.com/watch?v=ftmmNekZ04M - próbka jego możliwości dla tych, którzy jeszcze nie widzieli.
Autor: Ulydighet  Dodano: 02-09-2013
Polonium   5 na 7
Bart Ehrman: "Czy Biblia błędnie cytuje Jezusa".
.........................
Trudno powiedzieć. Moim zdaniem nie bardziej błędnie niż Walt Disney cytuje oryginalną Myszke Miki i Królewnę Śnieżkę, albo J.R.R. Tolkien cytujący błędnie Gimliego, syna Gloina.
Teksty 'Konika Garbuska' poprzez liczne kopie tez uległy zdeformowaniu, i nigdy tak naprawdę się nie dowiemy co Garbusek miał na myśli.
Prawdę mówiąc, komu zależy i kto za tym stoi aby zamieniać oryginalne wypowiedzi Chrystusa Pana na te, które są zamieszczone w Nowym Testamencie ?
Czyżby Żydzi tez w tym mieszali i przekłamywali prawdziwe słowo boże króla Polski? Tylko po to aby nam zabełtać w głowach?

Módlmy się, bracia i siostry o jedyną, prawdziwą prawdę w słowach Pana Naszego Jezusa Chrystusa, ktoren sam jeden - w pojedynkę - nas wszystkich zbawił od grzechu śmiertelnego.
Autor: Polonium  Dodano: 02-09-2013
Krzysztof Sykta   4 na 4
"Prawdę mówiąc, komu zależy i kto za tym stoi aby zamieniać oryginalne
wypowiedzi Chrystusa Pana na te, które są zamieszczone w Nowym
Testamencie ?"

Jeżeli ktoś zmienia (przykładowo) "nie jestem bogiem" na "tak, jestem bogiem" to sam sobie odpowiedz dlaczego to robi tworząc z galilejskiego Jezusa Nazorejczyka boskiego Chrystusa Kyriosa
Autor: Krzysztof Sykta  Dodano: 02-09-2013
Frank Holman - po co?  -2 na 2
Raz na jakiś czas na stronie racjonalisty pojawiają się artykuły, których nie czytam tylko zadaję sobie w myślach pytanie: po co ktoś je tu publikuje ?
Jeszcze nie odpowiedziałem sobie np. na pytanie, co osoby spoza danej sekty religijnej (a do takich osób z tego co wydaje mi się jest adresowany portal) interesują szczegóły tłumaczenia czy przepisywania mitologii takiej sekty.
Autor: Frank Holman  Dodano: 02-09-2013
Drobner - Frank Holman   10 na 10
1. Historia (w tym historia religii), papirusologia, religioznawstwo to bardzo ciekawe nauki. "Racjonalista.pl" chętnie zajmuje się nauką. Nie zawsze mam czas i możliwość wyszukania takich szczegółów, o jakich dowiedziałem się z TEGO artykułu.
Nie tylko ja nie znam greckiego ni w ząb - i prawdopodobnie nigdy bym nie dotarł do takich szczegółów. A teraz już je znam.
2. Psychologia to też bardzo ciekawa dziedzina wiedzy. A psychologia manipulacji intelektualnych i emocjonalnych to fascynująca (jak dla mnie) gałąź psychologii. Chętnie dowiaduję się o TAKICH mechanizmach. Z niekłamanym przerażeniem obserwuję jak prostackie i brutalne bywają te metody - i jak skuteczne.
3. 'Miło' jest wykazać cyniczne fałszerstwo 'kapłanom i wyznawcom jedynej najwyższej Prawdy'.
=====
4. Pytanie, które postawiłeś autorom niektórych artykułów, przychodzi mi nieodparcie w stosunku do autorów niektórych komentarzy...

Drobner, również bezcelowo komentujący...
Autor: Drobner  Dodano: 02-09-2013
gregoritheangel - @hanarafa   1 na 1
"Nieprawdę należy obnażać i spopielać. Popiół sypać na łąkę a odzienie sprzedać. Jak już ktoś zauważył oryginałów się nie niszczy i tak być powinno." pisal Lucjusz Septymiusz Sewer
Autor: gregoritheangel  Dodano: 02-09-2013
Wojciech Siarkiewicz - tak się pytam...   2 na 2
Mam pytanie do wyznawców poglądu, że tzw "Pismo Swięte" jest przekazem od Boga.
Pytanie:
"Jak Bóg mógł dopuścić by JEGO słowo falszowano? Czy nie ma On możliwośi by temu zapobiec czy też Mu nie zależy na tym co w jego imieniu jest głoszone?"
W sprawach nieprównanie mniejszej wagi my na łbie stajemy by nie było niedomówień. Stąd zawód prawnika. A tu - proszę bardzo. Mamy problem zbawienia WIECZNEGO i autor nie wykazuje śladu troski by nie było nieporozumień, by nikt się na Niego FAŁŚZYWIE nie powoływał. Hm...
Autor: Wojciech Siarkiewicz  Dodano: 03-09-2013
Wojciech Siarkiewicz - tak się pytam...
Mam pytanie do wyznawców poglądu, że tzw "Pismo Swięte" jest przekazem od Boga.
Pytanie:
"Jak Bóg mógł dopuścić by JEGO słowo falszowano? Czy nie ma On możliwośi by temu zapobiec czy też Mu nie zależy na tym co w jego imieniu jest głoszone?"
W sprawach nieprównanie mniejszej wagi my na łbie stajemy by nie było niedomówień. Stąd zawód prawnika. A tu - proszę bardzo. Mamy problem zbawienia WIECZNEGO i autor nie wykazuje śladu troski by nie było nieporozumień, by nikt się na Niego FAŁŚZYWIE nie powoływał. Hm...
Autor: Wojciech Siarkiewicz  Dodano: 05-09-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365