Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.254.336 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 425 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
W czasie dziecięctwa nowej religii ludzie mądrzy i uczeni powszechnie ignorują tę sprawę, uznając ją za zbyt błahą (..) A kiedy później chcą zdemaskować oszustwo, by otumanione masy przejrzały na oczy, jest już zbyt późno, i dokumenty a także świadkowie, którzy pomogliby sprawę wyjaśnić, znikli bezpowrotnie.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Różności
ICM UW na 14. miejscu światowego rankingu Webometrics (16-02-2014)

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW zajęło 14. miejsce w światowym rankingu Webometrics najbardziej widocznych w sieci centrów badawczych. W rankingu uczelni najlepiej wypadł Uniwersytet Warszawski, plasując się na 274. pozycji.

Ranking Webometrics jest przygotowywany dwa razy w roku (w styczniu i lipcu) przez CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas) - Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie. W zestawieniach nacisk kładziony jest przede wszystkim na komunikację uczelni i instytutów badawczych za pośrednictwem internetu.

"Webometrics Ranking of Research Centers" obejmuje 8 tys. centrów badawczych na świecie. Z kolei w najnowszej edycji rankingu "Webometrics Ranking of World Universities" uwzględniono blisko 12000 szkół wyższych z całego świata.

Pierwsze miejsce w światowym rankingu "Webometrics Ranking of Research Centers" zajął amerykański Narodowy Instytut Zdrowia. Z europejskich placówek najwyższą pozycję - czwartą - zajęła Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN).

Z polskich jednostek najlepsze w zestawieniu okazało się Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęło 14. miejsce na świecie i 5. w Europie, dzięki czemu wyprzedziło m.in. Europejską Agencję Kosmiczną.

Wśród najlepszych 500 centrów badawczych znalazły się jeszcze dwie instytucje z Polski. Polska Akademia Nauk zajęła 123. miejsce, a Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy 366. pozycję.

Z kolei w rankingu szkół wyższych "Webometrics Ranking of World Universities 2013" najlepszy okazał się Uniwersytet Harvarda, wyprzedzając Massachusetts Institute of Technology oraz Uniwersytet Stanforda. Wśród najlepszych 27 uczelni znalazło się aż 25 instytucji z USA. Wyjątki to dwie brytyjskie uczelnie: Uniwersytet Cambridge na 10. miejscu i Uniwersytet Oksfordzki na miejscu 11.

Wśród 500 najlepszych uczelni znalazło się pięć szkół wyższych z Polski. Najwyższą pozycję zajął Uniwersytet Warszawski, plasujący się na 274. miejscu. Kolejne miejsce - 328. zajął Uniwersytet Jagielloński, a 344. miejsce - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zajęła 384. miejsce, a 483. Politechnika Warszawska.

PAP - Nauka w Polsce


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26246 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365