Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
187.975.487 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7363 tekstów. Zajęłyby one 29029 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 5500 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"
Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
Anatol France - Bogowie pragną krwi

Złota myśl Racjonalisty:
Prawda w kwestiach religijnych to po postu pogląd, który przetrwał.
« Listy i opinie  
Księga Gości z 2001 [2]

Leszek

2001-09-28

Krytykę krytyki trzeba prowadzić mądrze a nie głupio. Te zdanie mniej więcej odpowiada jakości Twych opinii wobec Klerokratii. Rzuciłeś jakieś śmieszne hasełko o ideologicznym charakterze tej witryny, ale niestety nie zechciałeś nam tutaj wszystkim tego udowodnić. A że nie potrafiłeś tego uczynić wyszperałeś jakieś zdanie Woltera odnośnie Leibnitza. Gratuluję, niejeden by tak chciał — takim łatwym kosztem dowieść nieprawdziwości informacji zawartych w Klerokratii. Niestety nie potrafię przeniknąć jakimi ścieżkami wędrowała Twa mętna myśl (dowodzi tego Twój styl!), więc udzielę odpowiedzi równie wysublimowanej jak Twój zarzut — KŁAMIESZ po trzykroć zarzucając mi ideologizm, a dowodem na to, iż nie raczyłeś tego rozwinąć. Krytyka jest prowadzona merytorycznie (jako próbkę zapraszam do działu poznaj Biblię — tak jest krytyka religii chrześcijańskiej - merytoryczna analiza krytyczna Biblii. Czy wierzę Ci, że we współczesnej filozofii jest wielu agnostyków wybitniejszych niż Wolter? Niestety nie możemy Ci wierzyć, gdyż nie znasz Woltera, którego posądzasz o agnostycyzm. Nie mogę wierzyć ignorantowi, który formułuje jakieś sądy odnośnie agnostycyzmu, nie znając jego istoty (vide: „...agnostycyzm jest przedmiotem wiary…"). Aby kogoś pouczać dam Ci jeszcze jedną radę: warto przedtem zapoznać się z zasadami ortografii i stylistyki.

Wpis #70

Krytykę religii trzeba prowadzić merytorycznie a nie ideologicznie. Wasza strona proponuje bardzo wyraźnie to drugie. Podajecie wiele niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji. Nie można udawać i ukrywać faktu, że agnostycyzm i ateizm jest tak samo przedmiotem wiary jak istnienie Pierwszej Przyczyny. Zaniem ktokolwiek zacznie poprzez exploatację osiągnięć nauki szukać arkumetów konra religiom, powinien odróżniać hipotezy naukowe od tego co można w nauce nazwać pewnikiem i zapoznać się z tym, jak trudno we współczesnej nauce o pewniki. Zapewniam, że jest wielu we spółczesnej filozofii wielu agnostyków daleko wybitniejszych od cytowanego już mechanicznie Woltera. Można z doktryną
chrześcijańską się nie zgadzać, ale żeby dostrzec w jaki sposób oddziaływała ona na kulturę Europy, widzieć w tym blaski i cienie, trzeba wykazać się dobrą znajomością historii, a stwierdzenia typu "Mądry i głębią umysłu słynący Leibniz dowiódł tego niezbicie'' są dla autora kompromitujące nie tylko dla autora tego zdania, ale dla całej witryny — są poprostu na wskroś dogmatyczne i nieracjonalne, przy całym szacunku dla intelektu Wilhelma Leibniza, który nota bene był człowiekiem bardzo wierzącym i zostawił po sobie wspaniały w aspekcie logicznym dowód na istnienie Boga.


Gepard

http://

Legnica
2001-09-22
Wpis #69

Gratuluję wspaniałej, rozbudowanej i co najważniejsze ciekawej strony. Z niecierpliwością czekam na aktualizacje lub jakieś nowości. Pozdrawiam


Aluminia2001-08-27

Wpis #68

Piękna strona !!!
Gratuluję pełnego profesjonalizmu. W obecnych czasach takie witryny są prawdziwą rzadkością. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.


Jacek

Portugalia


2001-08-26

Wpis #67

Gratulacje, za profesjonalizm i odwagę. Jestem lekarzem i od wielu lat mieszkam poza Polską. Cieszy mnie to, że moi rodacy nareszcie podnoszą powieki. Dziękuję.


Tomek

Austria


2001-08-24

Wpis #66

Fantastyczna strona !!!
Polecam ją wszystkim ludziom, którzy szczerze wierzą w Boga, lecz nie chcą mieć nic wspólnego z całą tą religijną mafią (nie tylko katolicką).
Swoją drogą ciekawy jestem ilu ludzi deklarowało by w Polsce przynależność do KK, gdyby tak jak w Austrii musieliby płacić procent od rocznych dochodów na rzecz KK (w przypadku niezapłacenia — komornik !!!).
Sam wystąpiłem z KK kilkanaście lat temu, chociaż nigdy nie deklarowałem swojej przynależności religijnej i nigdy katolikiem nie byłem, ale zostałem automatycznie przed 20-tu laty po przybyciu do tego kraju z „katolickiej Polski" — „zaszufladkowany" no i oczywiście wciągnięty na listę dłużników KK. Wystąpienie z KK w Austrii jest również połączone z „wypisowym" na rzecz w/w kościoła, ale teraz mam chociaż spokój -SUMIENIA !-, gdyż m.in. nie będąc członkiem tej organizacji religijnej nie muszę czuć się współwinnym za wszystkie zbrodnie dokonane przez „braci chrześcijan" dokonanych i dokonywanych w imię doktryny kat


QLogic
tavick@poczta.onet.pl
ICQ UIN brak
Jak tu trafił:
wp
Wawa
2001-07-09 o 18:52:40
Wpis #65

Bardzo dobra strona. Znaleźć można tu kupę informacji — strona jest mocno rozbudowana. Cieszę się, że w Polsce są ludzie którzy potrafią myśleć :)


shellu
caswallan@poczta.onet.pl
ICQ UIN brak
Jak tu trafił:
link
Tarnobrzeg
2001-07-01 o 17:35:04
Wpis #64

Siedzę tu od paru godzin dopiero ale już wiem, że nie tracę czasu.


MMM
(cenzura)@pl
ICQ UIN brak

Jak tu trafił:
lista dyskusyjna
nibylandia
2001-06-30 o 23:26:57
Wpis #63

Nie wiedziałem że można być aż takim idiotą. Ty naprawdę panie agnostyk kwalifikujesz się na leczenie i to kliniczne. Poziom taki jak Hitler o żydach tyle że masz inny obiekt „zainteresowania". Albo jesteś masonem i wiesz co robisz albo do szpitala i to szybko :PPP


Ezechiel
yelbwcaix@go2.pl
ICQ UIN brak
Jak tu trafił:
przypadkiem
Gdańsk
2001-06-26 o 09:37:24
Wpis #62

Czytając niektóre wpisy zastanawiałem się czy dołączyć do tych chwalących czy pogardzających Twoją stroną. (cenzura) mnie niektórymi tekstami, a niektórymi wręcz oświecasz. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)


MaDeR
pawelpap@poczta.onet.pl http://mader.prv.pl
ICQ UIN brak
Jak tu trafił:
grupa dyskusyjna
Gdańsk
2001-06-21 o 17:48:22
Wpis #61

Ładne, ładne… zabieram się do czytania. Sądzę, że dodam na mojej stronie link do niej. :-)


big
big00@interia.pl
ICQ UIN brak
Jak tu trafił:
przypadek
Zawiercie
2001-06-21 o 14:28:22
Wpis #60

REWELACJA, oby sił starczyło autorowi ciągnąć to dalej !


Kanalia...
okepp@poczta.onet.pl
ICQ UIN 200
Jak tu trafił:
siedzi koło mnie satanista!!!
Płońsk
2001-06-12 o 21:48:45
Wpis #59

Jest zajebioza!!!!! KSIĘŻA NA KSIĘŻYC!!!!!!


aze-kobieta
aze_aze@yahoo.com
ICQ UIN 25313483

Jak tu trafił:
dostałam URL od znajomego

Antwerpen
2001-06-10 o 01:36:45
Wpis #58

Super strona :)))
Na pocieszenie dodam wszystkim Polakom i Polkom mieszkającym w Polsce nadzieję że będzie lepiej. Mieszkałam przez lata w Holandii, a teraz w Belgii i powiem że tutaj religia po prostu umiera naturalną śmiercią....a jak nie ma wierzących, to nie ma też Kościoła i nie ma na kogo narzekać.
Szkoda tylko że do Polski ten trend dojdzie o wiele lat później i z tego powodu wiele ludzi będzie musiało jeszcze cierpieć z powodu terroru KK w Polsce.

1 2 3 4 5 Dalej..

 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Księga Gości z 2001
Księga Gości z 2000


« Listy i opinie   (Publikacja: 03-08-2002 )

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 1707 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365