Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.043.770 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4009 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Ani w życiu prywatnym, ani w moich pracach nigdy nie ukrywałem, że jestem zdeklarowanym niewierzącym".
 Tematy różnorodne » Na wesoło

Przepis na sektę [3]
Autor tekstu:

Najlepszą obroną jest jak zwykle dobry atak i używanie własnego systemu ludzi przeciw nim. Musisz grozić swoim krytykom akcjami w sądzie i pozwami; nawet za najmniejszą obrazę. Twierdź — gdzie się tylko da — że jesteś prześladowany religijnie i powołuj się na wolność wyznania. To powoduje, że Mormoni i Świadkowie Jehowy są tak długo aktywni jako kulty, i również pozwoliło Kościołowi Scjentologii doprowadzić do ruiny finansowej groźne i wrogo nastawione „Cult Awareness Network" (organizację anty-kultową). Nigdy nie zapominaj, że Twój kompletnie szalony kult apokaliptyczny, jest pod pełną ochroną konstytucji i że posiadanie kilku dobrych prawników, jest lepszą bronią niż armia apostołów i garaże pełne C-4. Bardzo dobrze jest mieć również członków kultu, którzy są bardzo dobrze wykształceni i mogą działać jak rzecznicy, oraz gwiazdy, które będą heraldem Twej wiadomości i przyciągać będą media.

9. Konkluzja.

Podsumowując, prowadzenie kultu apokaliptycznego można zdobyć w bardzo łatwy sposób — jest to niezwykle lukratywny, alternatywny styl życia z prawie niepoliczalnymi dodatkowymi zaletami. Fundamentalna, ludzka potrzeba zapełnienia „pustki znaczenia i osobowości" sprawia, że potrzeba na takie grupy jest ogromna. Długo zbierane lęki i nadzieje mogą zostać wykorzystane przez dobrze sprawdzone metody i później być kontrolowane przez techniki wytworzone, żeby stale łamać wolę kultystów. Wielki człowiek kiedyś powiedział, że jego wizja jest wielka, ponieważ stoi na barkach gigantów. Osoba pragnąca założyć kult musi się nauczyć z błędów i sukcesów ogromnej liczby apokaliptycznych kultów w historii — jednakże także sama dojść do nowych idei i dostosować stare do bieżących okoliczności.

`Armageddon` jest — co w najwyższym stopniu jest dziwne — żywą wizją, na którą z chęcią będą oczekiwać ludzie jeszcze przez kolejne wieki ...


1 2 3 

 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Przepis na Boga
Test na religijność

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (2)..   


« Na wesoło   (Publikacja: 06-06-2002 Ostatnia zmiana: 06-09-2003)

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word

Krzysztof Dziubała
Zajmuje się religioznawstwem.

 Liczba tekstów na portalu: 41  Pokaż inne teksty autora
 Najnowszy tekst autora: Koran i niewierni
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 405 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365