Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest polityczny Krystiana Hamerlika-Konopki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
04-03-2021 23:51Hamerlik Konopka (19905 punktów)Manifest polityczny Krystiana Hamerlika-Konopki
Ocena 1 na 3
1. Społeczeństwo, jako związek ludzi dla wspólnego dobra, zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia będą służyć wyłącznie wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania jednostek. Zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
4. Wyznacznikiem hierarchii jednostek społecznych będzie prawo publicznie jawnej własności ciał materialnych i czynności ruchowych.
5. Wszelka własność zostanie spisana w publicznie jawnej księdze kapitału, której zapis zostanie powtórzony w wielu jednakowych kopiach, pozostających pod rozproszoną kontrolą właścicieli większości kapitału. Każde świadectwo własności zostanie kryptograficznie zabezpieczone, pozostawiając możliwość rozporządzenia nim wyłącznie właścicielowi.
6. Własność zostanie obciążona podatkiem określonym w jawnym, bezpośrednim i demokratycznym wyborze.
7. Nie będzie żadnych podatków oprócz podatku od własności.
8. Podatek od własności w zasadniczej części będzie bezpośrednim dochodem pracowników najemnych, świadczeniem uzupełniającym ich wynagrodzenie za pracę najemną a także wszystkich pozostałych osób bez kapitału.
9. Kreacja pieniądza będzie dwustopniowa, pierwotna związana z liczebnością użytkowników pieniądza i wtórna pod postacią ujemnego debetu dłużnego związanego z wartością mienia.
10. Wyłącznym kosztem ujemnego debetu dłużnego dla każdego będzie podatek od własności.
11. Nie będzie innych zobowiązań ponad określone przez rozkład pieniądza.
12. Rozkład własności i pieniądza będzie publicznie jawny.
13. Wszystkie świadectwa własności będą podlegały wycenie przez każdego użytkownika systemu księgi kapitału do wysokości posiadanych przez niego środków pieniężnych. Każda aktywna wycena będzie aktywną ofertą zakupu świadectwa, którą właściciel będzie mógł w każdej chwili przyjąć.
14. Średnia ważona wszystkich wycen określi wartość świadectwa własności.
15. Wartość świadectwa będzie stanowić podstawę opodatkowania własności.
16. Wartość świadectwa będzie stanowić podstawę przyznania debetu dłużnego.
17. Powstanie limit oszczędności pieniężnych ograniczający zdolność oszczędzania każdego użytkownika systemu księgi kapitału bez posiadłości do maksymalnej wysokości dwóch przeciętnych, miesięcznych wynagrodzeń za pracę.
18. Wartość świadectwa własności będzie stanowić także podstawę rozszerzenia limitu oszczędności.
19. Limit oszczędności pieniężnych zostanie automatycznie rozszerzony wraz z wiekiem użytkownika systemu księgi kapitału aby na starość mógł spieniężyć wszystkie posiadłości, uzyskując w ten sposób świadczenie emerytalne.
20. Każde świadectwo własności będzie przynależeć tylko do jednego użytkownika księgi kapitału.
21. Użytkownikiem systemu księgi kapitału będzie mógł zostać każdy, kto zyska akceptację właścicieli większości kapitału.
22. Większość kapitału będzie wyrażana poprzez przynależność jednostek pieniężnych.
23. Jednostki pieniężne kreacji pierwotnej związane z przyjęciem nowego użytkownika do systemu księgi kapitału zostaną przypisane właścicielom, którzy wyrażą dla niego akceptację.
24. Uprawnienia użytkownika systemu księgi kapitału, osobie naruszającej cudzą własność, właściciele większość kapitału będą mogli odebrać.
25. Algorytm księgi kapitału będzie publicznie jawny.
26. Kod programowy księgi kapitału będzie otwarty.

Kontynuacja
www.racjonalista.pl/forum.php/s,809658/z,0
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

A jakoś tak zwięźle o co ogólnie w krystkonizmie kaman? Może jakaś definicja czy choćby slogan?

cr
05-03-2021 13:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>A jakoś tak zwięźle o co ogólnie w krystkonizmie kaman? Może jakaś definicja czy choćby slogan?
bitcoin (tez nie rozumiem) odniósł sukces, to kto wie?
05-03-2021 17:14 
 Ocena 4 na 4
salek (4701 punktów)
>A jakoś tak zwięźle o co ogólnie w krystkonizmie kaman? Może jakaś definicja czy choćby slogan?

Pytasz jakbyś wypociny krystka widziała po raz pierwszy w życiu
06-03-2021 09:17 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Pytasz jakbyś wypociny krystka widziała po raz pierwszy w życiu
A Ty komentujesz jakbyś pierwszy raz widział kierowane do niego pytanie.

cr
06-03-2021 13:49 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>Pytasz jakbyś wypociny krystka widziała po raz pierwszy w życiu
>A Ty komentujesz jakbyś pierwszy raz widział kierowane do niego pytanie.

Że obniżasz loty, kochana, to wiadomo od dawna. Ale żeby tak ryć pod dnem.. a był z Ciebie taki inteligentny trol.
05-03-2021 17:38 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>A jakoś tak zwięźle o co ogólnie w krystkonizmie kaman? Może jakaś definicja czy choćby slogan?

Bez obaw, że coś z Tobą nie tak bo nie rozumiesz bełkotu. Ja też nie rozumiem do kogo i o czym on pisze. Może i to metoda na zdobywanie swoistej popularności? Nie wiem, bo u niego przeważnie wszystko jest na odwrót, co czyniło by jego wypociny intelektualne śmiesznymi (humor abstrakcyjny), gdyby nie brał ich śmiertelnie poważnie, co czyni je tragicznymi.
Teraz z zapałem przepisuje listę deputowanych do Bundestagu, bo to element ważny dla jego walki z system, gdzie zarabia nawet i ponad 4,5 raza więcej niźli polska średnia krajowa.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>zarabia nawet i ponad 4,5 raza więcej niźli polska średnia krajowa.
Ale może - w stosunku do wysiłku jaki musi w tę pracę włożyć - nie jest to specjalnie dużo?

No bo czy ktoś z zarabiających od niego więcej zamieniłby się z nim, by mieć lżejszą pracę?

cr
15-04-2021 13:44 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>zarabia nawet i ponad 4,5 raza więcej niźli polska średnia krajowa.
>Ale może - w stosunku do wysiłku jaki musi w tę pracę włożyć - nie jest to specjalnie dużo?
>No bo czy ktoś z zarabiających od niego więcej zamieniłby się z nim, by mieć lżejszą pracę?

Może. Zakładasz, że H. wie co to wysiłek i jego miara? Ja uważam, że takie porównywanie ma wady. Nie mniej nie wynika z jakiegoś nadludzkiego wysiłku H.. Po prostu jest inna relacja cen dóbr i usług, jak i inna wartość złotówki w stosunku do euro w relacjach giełdowych oraz płac. Bynajmniej za to co zarabia H., jak się chwalił, w Polsce byłby gość. Dość powiedzieć, że Niemcy w obszarach przygranicznych przyjeżdżali się tankować w polskich stacjach benzynowych, jak i robić zakupy w marketach, bo u nich drożej. A my narzekamy na wysokość cen paliw. Oczywiście odpowiednio w złotówkach i w euro. Przykład cen produktów ropopochodnych nie jest wiążącym. Bo na ten przykład można porównać ceny najmu mieszkań po obu stronach Odry. co ma właściwy wpływ na koszty utrzymania, jak i ceny mediów energetycznych. Proste by było porównywać gdyby w Polsce i Niemczech była jednakowa waluta.
Wszystko zależy też od przyjętych kryteriów porównywania. Np. ilości produktów spożywczych jakie można zakupić u nas za 100 Euro i w Niemczech, co też nie oddaje całej prawdy.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>zarabia nawet i ponad 4,5 raza więcej niźli polska średnia krajowa.
>>Ale może - w stosunku do wysiłku jaki musi w tę pracę włożyć - nie jest to specjalnie dużo?
>>No bo czy ktoś z zarabiających od niego więcej zamieniłby się z nim, by mieć lżejszą pracę?
>Może. Zakładasz, że H. wie co to wysiłek i jego miara? Ja uważam, że takie porównywanie ma wady. Nie mniej nie wynika z jakiegoś nadludzkiego wysiłku H.. Po prostu jest inna relacja cen dóbr i usług, jak i inna wartość złotówki w stosunku do euro w relacjach giełdowych oraz płac. Bynajmniej za to co zarabia H., jak się chwalił, w Polsce byłby gość. Dość powiedzieć, że Niemcy w obszarach przygranicznych przyjeżdżali się tankować w polskich stacjach benzynowych, jak i robić zakupy w marketach, bo u nich drożej. A my narzekamy na wysokość cen paliw. Oczywiście odpowiednio w złotówkach i w euro. Przykład cen produktów ropopochodnych nie jest wiążącym. Bo na ten przykład można porównać ceny najmu mieszkań po obu stronach Odry. co ma właściwy wpływ na koszty utrzymania, jak i ceny mediów energetycznych. Proste by było porównywać gdyby w Polsce i Niemczech była jednakowa waluta.
>Wszystko zależy też od przyjętych kryteriów porównywania. Np. ilości produktów spożywczych jakie można zakupić u nas za 100 Euro i w Niemczech, co też nie oddaje całej prawdy.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


W Polsce można kupić taniej owoce i warzywa w zwykłym sklepie, a to dlatego, że wszyscy, którzy stoją za ich produkcją dostają mniej.

Mogę wyjaśnić fenomen różnicy w wynagrodzeniach pomiędzy różnymi krajami, to sprowadza się do stopnia organizacji społecznej i efektywności pracy.

W Polsce 2/10 tyra jak konie pociągowe, 4 cwaniakuje i 4 lewaruje. Ogólny wynik "współpracy" jest niski.

W Niemczech 8/10 normalnie pracuje a może 2 miga się i kombinuje. Wynik wspoldzialania jest znacznie wyższy i to się wyraża w wyższych wynagrodzeniach każdego.

Ostatecznie okazuje się, że na wzajemnym robieniu się w konia wszyscy tracą od "koni" po największych cwaniakow.

W Polce ludzie prymitywnie zachysnieci kapitalizmem kompletnie nie dostrzegają, że dobrobyt jednostki nadrzędnej jest ściśle związany z dobrobytem jednostki podrzędnej. Wielu naiwnie wierzy, że wzbogaci się ogromnie na uczynieniu z innych ludzi niewolników a koniec końców wychodzi z tego powszechna bieda z nędzą.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>
>W Polsce można kupić taniej owoce i warzywa w zwykłym sklepie, a to dlatego, że wszyscy, którzy stoją za ich produkcją dostają mniej.

Ceny na płodach rolnych i mięsie windują pośrednicy.

>Mogę wyjaśnić fenomen różnicy w wynagrodzeniach pomiędzy różnymi krajami, to sprowadza się do stopnia organizacji społecznej i efektywności pracy.
>W Polsce 2/10 tyra jak konie pociągowe, 4 cwaniakuje i 4 lewaruje. Ogólny wynik "współpracy" jest niski.
>W Niemczech 8/10 normalnie pracuje a może 2 miga się i kombinuje. Wynik wspoldzialania jest znacznie wyższy i to się wyraża w wyższych wynagrodzeniach każdego.

Na ile Niemca zadłużono a na ile się Polak musi zadłużać, żeby wegetować "bezpiecznie" ?

>Ostatecznie okazuje się, że na wzajemnym robieniu się w konia wszyscy tracą od "koni" po największych cwaniakow.
>W Polce ludzie prymitywnie zachysnieci kapitalizmem kompletnie nie dostrzegają, że dobrobyt jednostki nadrzędnej jest ściśle związany z dobrobytem jednostki podrzędnej. Wielu naiwnie wierzy, że wzbogaci się ogromnie na uczynieniu z innych ludzi niewolników a koniec końców wychodzi z tego powszechna bieda z nędzą.

Polski "kapitalista" to sobie może: naprawiać auta, które Niemiec wyrzucił na śmietnik, wyplatać koszyki, miód i kartofle produkwoać. Komuniści stawiali na PRZEMYSŁ, od ZERA stworzyli przemysł stoczniowy, chemiczny, metalurgiczny, samochodowy, elektroniczny i wszystko biedny Polak rozwalił, bo nie miał "wolności".
Czy ktoś już obliczył, ile kosztowało zniszczenie Polski przez solidarność ??
Polak burzył polskie zbankrutowane zakłady, wywoził na złom komunistyczną stal i czekał aż przyjdzie obcy i da mu pracę, bo tak mu obiecano.
Biedak to może sobie pasiekę stworzyć a nie przemysł, który będzie konkurencyjny.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Biedak to może sobie pasiekę stworzyć a nie przemysł, który będzie konkurencyjny.

Bogactwo i bieda to społeczny stosunek nadrzednosci i podporządkowania.

Własność to władza.

Wystarczy mieć dobre idee i dobrze traktować podwladnych, żeby stać się bogatym ale to tylko we właściwie uporządkowanym świecie, w którym nie zwycięża cwaniak dzięki swoim trikom.

Stąd idea publicznie jawnej księgi kapitału, żeby właścicielami byli tylko tacy ludzie, którzy mają dobre idee i dobrze traktują podwladnych.

Zeby właścicielimi przestali być ludzie, którzy kłamią, gardzą, kradną, wyzyskują, manipulują cudzymi emocjami, poniżają, zabierają innym i nie zamierzają się z nikim dzielić a już najmniej z podwładnymi.

Nie potrafisz docenić jawności kapitału.
To wcale nie stanie się przeszkodą dla wzbogacenia się, wprost przeciwnie, to będzie jedynie przeszkodą dla cwaniakow, to będzie bariera dla działalności społecznych pasożytów, jakich pełno i jakimi stają się ludzie m, którzy mogliby być społecznie pożyteczni gdyby do pasozytnictwa nie sprowokował ich wadliwy i podły system społeczny.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>zarabia nawet i ponad 4,5 raza więcej niźli polska średnia krajowa.
>>Ale może - w stosunku do wysiłku jaki musi w tę pracę włożyć - nie jest to specjalnie dużo?
>>No bo czy ktoś z zarabiających od niego więcej zamieniłby się z nim, by mieć lżejszą pracę?
>Może.
Niech więc zaproponuje HK wymianę.

>Zakładasz, że H. wie co to wysiłek i jego miara?
Na pewno daleka jestem od założenia, że jakiś przedsiębiorca ponad czterokrotność polskiej średniej płaciłby za nicnierobienie.


cr
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Na pewno daleka jestem od założenia, że jakiś przedsiębiorca
> ponad czterokrotność polskiej średniej płaciłby za nicnierobienie.

Pracowałem trochę w Niemczech. Tam pracującego szanuje się, pracę także. Kolega Niemiec (przełożony) "obsztorcował" raz mojego dobrego kolegę-Polaka z pracy, że zbyt szybko "jedzie z koksem".

H raczej wie, co to wysiłek. Pytanie tylko, czy wie co to sensowny wysiłek.
Jego miara to już inna bajka.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> Na pewno daleka jestem od założenia, że jakiś przedsiębiorca ponad czterokrotność polskiej średniej płaciłby za nicnierobienie.
>Pracowałem trochę w Niemczech. Tam pracującego szanuje się, pracę także. Kolega Niemiec (przełożony) "obsztorcował" raz mojego dobrego kolegę-Polaka z pracy, że zbyt szybko "jedzie z koksem".
Nie o przełożonego mi chodzi, a o przedsiębiorcę, czyli tego, komu płacenie za pracę zmniejsza jego zysk.

>H raczej wie, co to wysiłek.
Odpowiadasz tu na pytanie mojego przedmówcy, nie moje.

cr
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie o przełożonego mi chodzi, a o przedsiębiorcę, czyli tego, komu
> płacenie za pracę zmniejsza jego zysk.

Gdyby przedsiębiorca cenił i płacił lepiej za szybką pracę i wysiłek (a nie za wyniki) wyraźnie objaśniłby to kierownictwu. A takiego wyjaśnienia nie dość że brakowało, to pojawiały się jak widzisz ostrzeżenia przed nadmiernym wysiłkiem.

>>H raczej wie, co to wysiłek.
>Odpowiadasz tu na pytanie mojego przedmówcy, nie moje.

Istotnie odpowiadam, a nawet rozwijam jego pytanie oraz Twoją odpowiedź.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Gdyby przedsiębiorca cenił i płacił lepiej za szybką pracę i wysiłek (a nie za wyniki) wyraźnie objaśniłby to kierownictwu. A takiego wyjaśnienia nie dość że brakowało, to pojawiały się jak widzisz ostrzeżenia przed nadmiernym wysiłkiem.
>>>

Jak sobie wyobrażacie zarobki w Polsce gdyby nie było ustawowej płacy minimalnej i kodeksu pracy ?
Taki Hamerlikowy raj.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jak sobie wyobrażacie zarobki w Polsce gdyby nie było ustawowej płacy minimalnej i kodeksu pracy ?
>Taki Hamerlikowy raj.

A kto stworzył zgniłe prawo utajnionej i nieopodatkowanej własności dając Panom i Paniom właścicielom niewyobrażalną władzę nad najemnikiem, przy której, bez interwencji państwa, Pan/Pani właściciel zrobiłby z najemnika swojego niewolnika?

Ja?

Albo czy ja postuluję zniesienie prawa pracy bez zmiany prawa własności i prawa podatkowego?

Tak, chcę zniesienia prawa pracy ale to dopiero po ograniczeniu wszechwładzy Panów i Pań właścicieli, co wam staje kością w gardle, w waszych głowach ciągle dzwoni wyobrażenie wielkiego Pana, który panuje nad całym światem.

Wpierw wyjawienie kapitału i opodatkowanie własności na rzecz pracowników najemnych a dopiero następnie zniesienie prawa do urlopu, do chorobowego, do wynagrodzenia minimalnego, do 8-godzinnego dnia pracy, do bezpłatnego leczenia, do bezpłatnej szkoły będącej kuźnią nowych niewolników itd.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> Nie o przełożonego mi chodzi, a o przedsiębiorcę, czyli tego, komu płacenie za pracę zmniejsza jego zysk.
>Gdyby przedsiębiorca cenił i płacił lepiej za szybką pracę i wysiłek (a nie za wyniki) wyraźnie objaśniłby to kierownictwu. A takiego wyjaśnienia nie dość że brakowało, to pojawiały się jak widzisz ostrzeżenia przed nadmiernym wysiłkiem.
Nie widzę, a czytam co mi tu wypisujesz. I nie znajduję powodu, by przedsiębiorcy, jak zresztą każdemu, miało zależeć na zmniejszaniu dochodów; Ty masz jakieś sensowne wyjaśnienie?

cr
05-03-2021 21:30 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>A jakoś tak zwięźle o co ogólnie w krystkonizmie kaman? Może jakaś definicja czy choćby slogan?

Publicznie jawna księga kapitału, o zabezpieczonym krytograficznie zapisie pod społeczną kontrolą.

Żadna władza poza kolektywna większością kapitału nie może mieć zdolności kontrolowania jej. Żaden rząd, żaden bank centralny, żaden tajny klub zmówionych, chciwych dziadów.

Podatek wyłącznie od własności okreslany w jawnej demokracji bezpośredniej, przekazywany w zasadniczej części bezpośrednio w systemie księgi kapitału przez właścicieli pracownikom najemnym bez mienia, obok umownego wynagrodzenia za pracę. Bez pośrednictwa żadnego koryta i bez żadnej kontroli rządu chciwych dziadów, na przepływami podatkowymi.

W końcu ujemny pieniądz wyłącznie systemowy. Człowiek może być winny wyłącznie systemowi i nigdy, przenigdy drugiemu człowiekowi. Kwestia długu jest wyłączna kwestia państwowego systemu pieniężnego. Pieniądz ujemny jest wolny od lichwy, jego kosztem jest podatek od własności.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Podatek wyłącznie od własności okreslany w jawnej demokracji bezpośredniej, przekazywany w zasadniczej części bezpośrednio w systemie księgi kapitału przez właścicieli pracownikom najemnym bez mienia, obok umownego wynagrodzenia za pracę. Bez pośrednictwa żadnego koryta i bez żadnej kontroli rządu chciwych dziadów, na przepływami podatkowymi.

Podatek od własności jest już w Polsce przygotowany i czeka na wprowadzenie nazywa się podatkiem katastrofalnym pomyłka, katastralnym i osoby fizyczne mają płacić 1% od wartości a firmy 3%.
Jak w tel-awi_zji pokażą jakiegoś "profesora" co będzie czadził jak to ludowi po nim będzie dobrze to od tego momentu zostanie wprowadzony za rok. Emeryt, który wybudował willę w Warszawie, za Gierka, będzie musiał całą emeryturę przeznaczyć na ten podatek.
Czy w tym manifeście jest mowa o tym ,że osoba pobierająca drogie nauki za które oczywiście nie płaci, będzie potem płacić wyższy podatek od tego co skończył edukację na czterech klasach ?
A jak wygląda sprawa kosztów leczenia i funkcjonariuszy służby zdrowia ?
Obecnie funkcjonariusze służby zdrowia doją system i pacjentów z kasy i cisza o tym. Kościół przy tych "małych bogach" to może pomarzyć o takich zyskach bez nakładów i odpowiedzialności.
W Chinach pacjent przez funkcjonariusza służby zdrowia nie jest traktowany jak krowa do wydojenia.
A co z karą śmierci ? Za co i komu się będzie należała.

Kilka dni temu jechałem prywatnym środkiem publicznego transportu, bilety sprzedaje pracownik najemny i pasażerowie rzucają kasę, kierowca nie liczy i nie wydaje biletów. Widać sami znajomi.
Jak ja zażądałem biletu to się obraził. Powiedzialem panu kierowcy, że bilet to jest także dokument na podstawie, którego w razie wypadku przysługuje mi odszkodowanie. Bez biletu nie ma odszkodowania i dla paru groszy nie będę ryzykował. Paru pasażerów też zażądało wtedy biletów na co dopiero się rozzłościł pan kierowca. Ktoś do niego powiedział, że szef powinien ciebie zwolnić za te oszustwa. Pan kierowca tylko burknął, że o pracę się nie boi bo brakuje kierowców i pójdzie do innego i będzie mu lepiej.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
> Czy w tym manifeście jest mowa o tym ,że osoba pobierająca drogie nauki za które oczywiście nie płaci, będzie potem płacić wyższy podatek od tego co skończył edukację na czterech klasach ?

Podatek w moim modelu służy wyłącznie rozpraszaniu własności i za nic ma przy tym indywidualne poczucie sprawiedliwosci.
W moim modelu liczy się tylko kolektywne poczucie sprawiedliwosci wyrażone poprzez demokratyczny wybór podatku od własności.

Wszystko jest prywatne i płatne.

Szkoła państwowa i państwowy program nauczania są wykluczone.

Opieka zdrowotna jest prywatna i płatna.

Emerytura wynikać może wyłącznie ze spieniężenia własnych posiadłości.
Emerytura państwowa jest wykluczona.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Podatek w moim modelu służy wyłącznie rozpraszaniu własności i za nic ma przy tym indywidualne poczucie sprawiedliwosci.

Czyli chcesz "rozproszyć" duże zakłady a zostawić w spokoju chlewiki i majsterklepków. Komuniści działali odwrotnie, tworzyli z niczego: duże zakłady, stocznie, huty. Chcieli Polaków nauczyć łączyć kapitał i dzielić zyski aby zerwać z chlewikami, stawiali na technikę i postęp.

>W moim modelu liczy się tylko kolektywne poczucie sprawiedliwosci wyrażone poprzez demokratyczny wybór podatku od własności.

Żeby lud miał poczucie sprawiedliwości potrzebne będzie ministerstwo propagandy, które się zajmie wpajaniem ludowi właściwego poczucia. Demokratycznie to się oddaje głosy, wyborów dokonują ci co zapisują ludowi kartki do głosowania.

>Wszystko jest prywatne i płatne.

Bogaty będzie jeszcze bogatszy a biedak coraz biedniejszy. Tereny prywatne powinny być ogrodzone a od przejścia właściciele będą pobierać opłatę.
Już w Polsce wdrożono taką koncepcję, woda jest prywatną własnością państwa i zajmuje się tym urząd zwany WODY POLSKIE. Podatek od studni, od dachów, od jezior i rzek, od pomostów, od jachtów, od wędkarzy, klubów żeglarskich, ośrodków wypoczynkowych nad wodą itd. już wszedł w życie i ciągle rośnie dla dobra ludu.

>Szkoła państwowa i państwowy program nauczania są wykluczone.

to czym się będą kierować funkcjonariuszki wdrażające młodym jedyny słuszny program indoktrynacji?
Biedni będą coraz głupsi.

>Opieka zdrowotna jest prywatna i płatna.

A ceny i algorytmy "leczenia" będą ustalać obce kartele farmakochemiczne.

>Emerytura wynikać może wyłącznie ze spieniężenia własnych posiadłości.
>Emerytura państwowa jest wykluczona.

Policja i wojsko ma broń, za ojczyznę nie zamierzają umierać ale w obronie swoich przywilejów emerytalnych zrobią wszystko. UWAŻAJ.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Podatek w moim modelu służy wyłącznie rozpraszaniu własności i za nic ma przy tym indywidualne poczucie sprawiedliwosci.
>Czyli chcesz "rozproszyć" duże zakłady a zostawić w spokoju chlewiki i majsterklepków. Komuniści działali odwrotnie, tworzyli z niczego: duże zakłady, stocznie, huty. Chcieli Polaków nauczyć łączyć kapitał i dzielić zyski aby zerwać z chlewikami, stawiali na technikę i postęp.

Dzięki czemu tak podciągnęli produktywność, że pamiętam z dzieciństwa człowieka, który 3 dni spał pod drzwiami sklepu w oczekiwaniu na dostawę pralek. Oczywiście nie pracował, bo nie miał czasu - trzymał kolejkę. Biedak nie wiedział, że wszystkie pralki już dawno poszły bokiem do kochanek sekretarzy.

>>W moim modelu liczy się tylko kolektywne poczucie sprawiedliwosci wyrażone poprzez demokratyczny wybór podatku od własności.
>Żeby lud miał poczucie sprawiedliwości potrzebne będzie ministerstwo propagandy, które się zajmie wpajaniem ludowi właściwego poczucia. Demokratycznie to się oddaje głosy, wyborów dokonują ci co zapisują ludowi kartki do głosowania.

Poczucie sprawiedliwość ludu przejawia się w poczuciu dobra. Kiedy lud poczuje, że jest mu dobrze, wtedy będzie mu sprawiedliwe.

>>Wszystko jest prywatne i płatne.
>Bogaty będzie jeszcze bogatszy a biedak coraz biedniejszy.

Juz to słyszałem, jak również, że z tego powodu kapitał powinien pozostać tajny i nieopodatkowany, ujemny pieniądz obciążony lichwa a przymusowe podatki powinny obciąć pracę i konsumpcję.

Taka wizja nie jest zgodna z moją wizją.
Mam duży dystans do cudzych wizji, bo wiele z nich są przekazem nieprawdziwym, który ma jedynie zainfekować umysły, żeby wybudzić w nich założone przekonania.

>Tereny prywatne powinny być ogrodzone a od przejścia właściciele będą pobierać opłatę.

Zgadza się.
A także ich właściciele powinni być wyjawnieni publicznie a ich własność opodatkowana.

>>Emerytura wynikać może wyłącznie ze spieniężenia własnych posiadłości.
>>Emerytura państwowa jest wykluczona.
>Policja i wojsko ma broń, za ojczyznę nie zamierzają umierać ale w obronie swoich przywilejów emerytalnych zrobią wszystko. UWAŻAJ.

Interesuje mnie wyłącznie publicznie jawny eksperyment społeczny pod nadzorem państwowej instytucji naukowej.
Zmiana prawa mnie nie obchodzi. Nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach, uznaje to za niemoralne.

Szukam tylko sposobu, żeby z grupą zainteresowanych ludzi spróbować czegoś nowego na widoku publicznym. Każdy kogo to zainteresuje będzie mógł wyciągnąć wnioski i podjąć na tej podstawie właściwe dla siebie decyzje.

Nikomu nie odbieram prawa do emerytury.
Sugeruje jednak ze możemy umówić się inaczej a przynajemnej spróbować się tak umówić i zobaczyć co z tego wyjdzie.
06-03-2021 02:11 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Podatek w moim modelu służy wyłącznie rozpraszaniu własności i za nic ma przy tym indywidualne poczucie sprawiedliwosci.
>Czyli chcesz "rozproszyć" duże zakłady a zostawić w spokoju chlewiki i majsterklepków. Komuniści działali odwrotnie, tworzyli z niczego: duże zakłady, stocznie, huty. Chcieli Polaków nauczyć łączyć kapitał i dzielić zyski aby zerwać z chlewikami, stawiali na technikę i postęp.
>>W moim modelu liczy się tylko kolektywne poczucie sprawiedliwosci wyrażone poprzez demokratyczny wybór podatku od własności.
>Żeby lud miał poczucie sprawiedliwości potrzebne będzie ministerstwo propagandy, które się zajmie wpajaniem ludowi właściwego poczucia. Demokratycznie to się oddaje głosy, wyborów dokonują ci co zapisują ludowi kartki do głosowania.
>>Wszystko jest prywatne i płatne.
>Bogaty będzie jeszcze bogatszy a biedak coraz biedniejszy. Tereny prywatne powinny być ogrodzone a od przejścia właściciele będą pobierać opłatę.
>Już w Polsce wdrożono taką koncepcję, woda jest prywatną własnością państwa i zajmuje się tym urząd zwany WODY POLSKIE. Podatek od studni, od dachów, od jezior i rzek, od pomostów, od jachtów, od wędkarzy, klubów żeglarskich, ośrodków wypoczynkowych nad wodą itd. już wszedł w życie i ciągle rośnie dla dobra ludu.
>>Szkoła państwowa i państwowy program nauczania są wykluczone.
>to czym się będą kierować funkcjonariuszki wdrażające młodym jedyny słuszny program indoktrynacji?
>Biedni będą coraz głupsi.
>>Opieka zdrowotna jest prywatna i płatna.
>A ceny i algorytmy "leczenia" będą ustalać obce kartele farmakochemiczne.
>>Emerytura wynikać może wyłącznie ze spieniężenia własnych posiadłości.
>>Emerytura państwowa jest wykluczona.
>Policja i wojsko ma broń, za ojczyznę nie zamierzają umierać ale w obronie swoich przywilejów emerytalnych zrobią wszystko. UWAŻAJ.

Do niego nic nie dociera. jest na razie w amoku, zaszokowany sam sobą, jaką dobroć społeczną wymyślił i to siedząc na klapie sedesowej. Żeby mnie nie kusiło, to na razie jego wypowiedzi sobie zablokowałem, bo niemożliwością jest podejmować z nim żadnej polemiki. On nie widzi rzeczywistości, to więc nie spodziewaj się, iż oceni własne bzdury tak namiętnie je plotąc. Postać naprawdę żałosna.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Do niego nic nie dociera.

Co nie dociera?
To czego chcecie?
Dociera, dociera ale interes wspólny jest ponad jednostkowym interesem.

Jesteście tak zaślepieni waszymi indywidualnymi interesami, że zupełnie nie dostrzegacie interesu wspólnego.

To dlatego inni ludzie muszą być dla wielu z was swinioczlowiekami, żebyście z ich interesem nie musieli się zupełnie liczyć.

Nie dociera do was, że osłabienie, zredukowanie, ograniczenie drugiego człowieka jest w rzeczywistosci osłabieniem, zredukowaniem i ograniczeniem całego społeczeństwo.

Próbuje dojrzeć swój własny interes w interesie wspólnym.

Próbuje spojrzeć trochę dalej niż ile lokalnie zdołam wyszarpać dla siebie od innych.

Zacznijmy może od tego - inni ludzie nie są swianiami a nawet świnia zasługuje na więcej.

Inni ludzie mają wysoką wartość jak nieoszlifowane diamenty.
System musi im nadać tylko właściwą formę.

Polityka musi polegać na rozwoju uczuć wyższych u siebie i u innych.

Nie możemy rozumować jak zwierzęta terytorialne, którym uruchamia się agresja natychmiast, kiedy na horyzoncie zauważa pretendenta do ich pożywienia.
Wyższa forma niż taka jest możliwa, wystarczy zapanować nad swoim prymitywnym, zwierzęcym instynktem.
06-03-2021 14:35 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>To dlatego inni ludzie muszą być dla wielu z was swinioczlowiekami, żebyście z ich interesem nie musieli się zupełnie liczyć.

A wystarczy jak ty siedzieć przed komputerem i żyć z pracy innych. Kupić tanio sprzedać drogo. A po wszystkim przyjdzie ktoś i umyje kibel po tobie.

Ty już rzuciłeś łańcuchy. Nie musisz myć kibli. To po tobie myją. Teraz dostajesz jeszcze socjal od innych pracujących . Mieszkanie w Berlinie o jakim sprzątacz kibli nawet nie marzy.

Ile razy mówiłeś ludziom że nie możesz sprzedać taniej bo Twój zysk byłby mniejszy.
Zastanawiałeś że to może sprzątacz kibli musi wziąć nadgodziny by żeby kupić po większej twojej marży?

Ale ciebie gówno to obchodzi. Ty wiesz że ma być cZysto w kiblu a jak nie to zgłosisz to do szefostwa.
I przyjdzie sprzątacz kibli i bedzie go szorował bo krystkon ma mieć pachnący kibel.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>I przyjdzie sprzątacz kibli i bedzie go szorował bo krystkon ma mieć pachnący kibel.

Nie jestem handlowcem.
Tworzę katalogi i strony internetowe.
Moja praca wymaga totalnej koncentracji, jeden błąd popełniony na tym poziomie skutkuje setkami błędów na dalszym poziomie sprzedaży.
Nie mogę zrobić wszystkiego za wszystkich.

Co to za zarzut i jak on się ma do moich postulatów?

Czy chcesz powiedzieć w ten sposób, że dla sprzątaczki kibli będzie lepiej gdy kapitał będzie utajniony i nieopodatkowany?

Nie, nie będzie lepiej, to będzie dla niej gorsze.
06-03-2021 15:14 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>I przyjdzie sprzątacz kibli i bedzie go szorował bo krystkon ma mieć pachnący kibel.
>Nie jestem handlowcem.
>Tworzę katalogi i strony internetowe.
>Moja praca wymaga totalnej koncentracji, jeden błąd popełniony na tym poziomie skutkuje setkami błędów na dalszym poziomie sprzedaży.
>Nie mogę zrobić wszystkiego za wszystkich.
>Co to za zarzut i jak on się ma do moich postulatów?
>Czy chcesz powiedzieć w ten sposób, że dla sprzątaczki kibli będzie lepiej gdy kapitał będzie utajniony i nieopodatkowany?
>Nie, nie będzie lepiej, to będzie dla niej gorsze.

A będzie lepiej jak się dowie ile zarabiasz? Bo kibel i tak pójdzie umyć. Zrozumie tylko że jej świat to mycie kibli po takich jak ty.

Gdyby nie ty nie musiała by myć tego kibla. A tak musi bo to jedyne co potrafi by zarobić na chleb.

Być może nie jeździ na wakacje jak ty bo jej pensja jest za mała by się bawić a jej dzieci odkładają pieniądze być może na swoje potrzeby i pomagają tej osobie.

Ale to ty je tworzysz ten świat. Świat złotych fallusow które powiększaasz dzień w dzień.
06-03-2021 16:00 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>A będzie lepiej jak się dowie ile zarabiasz? Bo kibel i tak pójdzie umyć. Zrozumie tylko że jej świat to mycie kibli po takich jak ty.

Będzie jej lepiej, bo będzie wiedziała więcej o tym jak prawidłowo umówić się i zyskać więcej dla siebie, za mniej od siebie.
Ponadto kiedy będzie już człowiekiem świadomym wówczas będzie głupio ci zostawić po sobie zapaskudzony kibel, bo nie będzie już tylko tanią i bezrozumna siła roboczą, więc go wstępnie umyjesz, wykonując jej pracę, przez co ona będzie miała jej mniej a kasy będzie za to więcej.

>Gdyby nie ty nie musiała by myć tego kibla. A tak musi bo to jedyne co potrafi by zarobić na chleb.

Powinienes dopisać w waszym podlym siecie, w którym dominuje biały Pan.
Potrafi znacznie więcej ale ulega wrogiej jej dominacji, przez co zostaje egzystencjalnie związana z myciem kibli.
Ja dla przykładu wiele lat uczylem się. Byłem dobry z matematyki. Z egzeminu informatyki na pierwszym roku chyba jako jedyny z całego rocznika miałem 5. Prowadziłem firmę zatrudniająca blisko 50 osób, budowałem sklepy internetowe a potem byłem bezrobotny, na Harz IV, pracowałem nielegalnie na budowach, sprzątając tam zazwyczaj po innych, odśnieżałem toalety publiczne. Teraz na powrót programuje serwisy internetowe. Czy to znaczy, że nic nie potrafiłem kiedy zamiatałem wokół kibli? Nie. Po prostu uleglem wrogiej dominacji innych ludzi, którzy mnie do tej roli swoją groźbą przemocy sprowadzili. Ze sprzątaczka kibili po mnie jest zapewnie podobnie.
Stąd też mój sprzeciw wobec dominacji chciwych dziadów, którzy pragną się ubogacić odbierając życie innym ludziom.

>Być może nie jeździ na wakacje jak ty bo jej pensja jest za mała by się bawić a jej dzieci odkładają pieniądze być może na swoje potrzeby i pomagają tej osobie.
>Ale to ty je tworzysz ten świat. Świat złotych fallusow które powiększaasz dzień w dzień.

Ja tworzę ten świat na taki sposób, że usilnie zadam wyjawienia i opodatkowania kapitału.

Ja żądam, żeby ta sprzątaczka została zwolniona z wszelkich podatków, których obecnie płaci masę.
Zadam dla niej dochodu podatkowego z podatków od własności obok jej wynagrodzenia za pracę.
Zadam ujawienia przed nią nazwiska właściciela organizacji, w której jest zatrudniona i jego dochodu.

Nie wciskaj mi waszego dziecka w brzuch.
Ja nie jestem taki jak wy.

Muszę utrzymać dzieci, zapewnić im bezpieczeństwo, umożliwić rozwój. Nie mogę pozwolić by inni wypili ich krew. Nie uczestniczę w waszych wyborach. Jawnie i publicznie sprzeciwiam się zasadom waszego podlego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Nie jestem jednym z was.
Nie jestem tacy jak wy.
W moim świecie sprzątaczka kibili ma szansę odzyskać ludzką godność i rozwijać się. W waszym świecie nie ma żadnych szans. Córką sprzątaczki kibli się urodziła i jako sprzątaczka kibli umrze, płacąc przez całe życie potężne podatki od pracy i KONSUMPCJI na złote wieże białych Panów dominantów.
06-03-2021 16:28 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
.
>>Gdyby nie ty nie musiała by myć tego kibla. A tak musi bo to jedyne co potrafi by zarobić na chleb.
>Powinienes dopisać w waszym podlym siecie, w którym dominuje biały Pan.


Myje go po tobie i to ty jej tworzysz świat. Gdyby nie ty i twoja dominacja nad nią jako lepiej zarabiającego.

Ona może mieć dom ale ty lepiej zarabiasz i masz nad nią władze. Ma być cZysto.

Dla niej nie jesteś robole bez mienia. Tylko paniskiem przed komputerem co dobrze zarabia.

Ona pewnie nawet nie wie że nazywasz ja dziadem. Chyba by ci napluła w twarz a nie w ekspeeymencie wzięła.
06-03-2021 16:32 
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)
>Ja żądam, żeby ta sprzątaczka została zwolniona z wszelkich podatków, których obecnie płaci masę.

Żądasz, żeby musiała płacić za korzystanie z chodników, edukację dzieci, leczenie
Żądasz, żeby nigdy nie wyszła z biedy, bez prawa do oszczędności i kredytu
Żądasz, żeby jej dzieci były tak samo biedne jak ona i tak samo jak ona myły po tobie kibel
Żądasz, żeby we razie choroby straciła pracę
Żądasz, żeby musiała oszczędzać na starość w jakimś "mieniu" którego nie może ubezpieczyć, ani nie wie ile będzie warte,
Kłamiesz, bo Żądasz, żeby od każdego mienia, które na starość odłoży już podatek płaciła

W zamian proponujesz jej:
zakaz głosowania nad podatkiem który ma zapłacić wonowia i jej pracodawca
Obowiązek wyceniania majątku pracodawcy na 0 Euro, żeby zapłacił mniej
Wiedzę ile krów ma mój teść

Zapytaj ją co woli. Płacić dochodówkę i Vat czy żyć w twoim świecie

Nie zapytasz... Cóż.... poradzisz tylko pipcyć o tym swoim "eksperymencie" na który ci rzekomo "my" nie pozwalamy

Nie zapytasz, bo nawet taki intelektualny wysiłek to dla ciebie za dużo

>złote wieże białych Panów dominantów.
Tak tak, znamy tę mantrę,
Świnie wysłały konia do rzeźni, tak się dał zmanipulować, ty też próbujesz manipulować złotymi wieżami a tak naprawdę masz inny cel
ŻREĆ ZA CUDZE
Niech inni harują na hamerliczątka i płacą podatki od altanek

Tylko nie pierd.l, że w twoim świecie Bezos zapłaci więcej niż 100 euro
Nie zapłaci
Udowodnić?
Przykład Płocka
Ucieczka

Ta Rumunka, która po tobie kibel sprząta dostanie z twoich "podatków" kilka centów i za to ma wykształcić dzieci

Przekonałeś ją do twojego raju?

Jesteś obłudnym manipulantem niestety o umysłowości debila


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-03-2021 16:57 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Ta Rumunka, która po tobie kibel sprząta dostanie z twoich "podatków" kilka centów i za to ma wykształcić dzieci
>Przekonałeś ją do twojego raju?

Ciężko jest przekonać kogoś kto zarabia mniej od KHK że ma się władzę nad nim bo być może po latach pracy w Niemczech wspólnymi siłami z małżonkiem kupiło się mieszkanie.

A że KHK po 10 latach wybudował jedynie wielkiego fallusa swojemu panu to jest wina tej sprzątaczki. Bo własność to władza. A KHK jej nie ma więc sprzątacz ma nad nim władze.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ta Rumunka, która po tobie kibel sprząta dostanie z twoich "podatków" kilka centów i za to ma wykształcić dzieci

Przede wszystkim nie będzie musiała już oddać większości swojego wynagrodzenia w podatkach za pracę i konsumpcje na państwowe dotacje do własności prywatnej.

W ten sposób zyska już ogromnie.

A gdy wybierze prywatną szkołę dla swojego dziecka, którą samodzielnie opłaci, to przynajmniej może mieć nadzieję, że w tej szkole nie wypiorą dziecku mózgu i nie zrobią z niego niewolnika, co go niechybnie czeka w państwowych "darmowych" i przymusowych szkołach pod rygorem państwowego programu nauczania.
03-04-2021 04:04 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>A będzie lepiej jak się dowie ile zarabiasz? Bo kibel i tak pójdzie umyć. Zrozumie tylko że jej świat to mycie kibli po takich jak ty.
>Będzie jej lepiej, bo będzie wiedziała więcej o tym jak prawidłowo umówić się i zyskać więcej dla siebie, za mniej od siebie.
>Ponadto kiedy będzie już człowiekiem świadomym wówczas będzie głupio ci zostawić po sobie zapaskudzony kibel, bo nie będzie już tylko tanią i bezrozumna siła roboczą, więc go wstępnie umyjesz, wykonując jej pracę, przez co ona będzie miała jej mniej a kasy będzie za to więcej.
>>Gdyby nie ty nie musiała by myć tego kibla. A tak musi bo to jedyne co potrafi by zarobić na chleb.
>Powinienes dopisać w waszym podlym siecie, w którym dominuje biały Pan.
>Potrafi znacznie więcej ale ulega wrogiej jej dominacji, przez co zostaje egzystencjalnie związana z myciem kibli.
>Ja dla przykładu wiele lat uczylem się. Byłem dobry z matematyki. Z egzeminu informatyki na pierwszym roku chyba jako jedyny z całego rocznika miałem 5. Prowadziłem firmę zatrudniająca blisko 50 osób, budowałem sklepy internetowe a potem byłem bezrobotny, na Harz IV, pracowałem nielegalnie na budowach, sprzątając tam zazwyczaj po innych, odśnieżałem toalety publiczne. Teraz na powrót programuje serwisy internetowe. Czy to znaczy, że nic nie potrafiłem kiedy zamiatałem wokół kibli? Nie. Po prostu uleglem wrogiej dominacji innych ludzi, którzy mnie do tej roli swoją groźbą przemocy sprowadzili. Ze sprzątaczka kibili po mnie jest zapewnie podobnie.
>Stąd też mój sprzeciw wobec dominacji chciwych dziadów, którzy pragną się ubogacić odbierając życie innym ludziom.
>>Być może nie jeździ na wakacje jak ty bo jej pensja jest za mała by się bawić a jej dzieci odkładają pieniądze być może na swoje potrzeby i pomagają tej osobie.
>>Ale to ty je tworzysz ten świat. Świat złotych fallusow które powiększaasz dzień w dzień.
>Ja tworzę ten świat na taki sposób, że usilnie zadam wyjawienia i opodatkowania kapitału.
>Ja żądam, żeby ta sprzątaczka została zwolniona z wszelkich podatków, których obecnie płaci masę.
>Zadam dla niej dochodu podatkowego z podatków od własności obok jej wynagrodzenia za pracę.
>Zadam ujawienia przed nią nazwiska właściciela organizacji, w której jest zatrudniona i jego dochodu.
>Nie wciskaj mi waszego dziecka w brzuch.
>Ja nie jestem taki jak wy.
>Muszę utrzymać dzieci, zapewnić im bezpieczeństwo, umożliwić rozwój. Nie mogę pozwolić by inni wypili ich krew. Nie uczestniczę w waszych wyborach. Jawnie i publicznie sprzeciwiam się zasadom waszego podlego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.
>Nie jestem jednym z was.
>Nie jestem tacy jak wy.
>W moim świecie sprzątaczka kibili ma szansę odzyskać ludzką godność i rozwijać się. W waszym świecie nie ma żadnych szans. Córką sprzątaczki kibli się urodziła i jako sprzątaczka kibli umrze, płacąc przez całe życie potężne podatki od pracy i KONSUMPCJI na złote wieże białych Panów dominantów.

No pewnie, żeś inny jak my. My, tak przeciętnie biorąc nie prezentujemy takiego niskiego poziomu intelektualnego i nie chcemy się zniżać do Twojego poziomu tumaństwa. A co forumowicze? Mam rację? No co za idiota. Już całkiem się zapomina i topi się w bredniach. Nie wiem. Może to lubi?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>No pewnie, żeś inny jak my. My, tak przeciętnie biorąc nie prezentujemy takiego niskiego poziomu intelektualnego i nie chcemy się zniżać do Twojego poziomu tumaństwa. A co forumowicze? Mam rację? No co za idiota. Już całkiem się zapomina i topi się w bredniach. Nie wiem. Może to lubi?

wy na swoim poziomie intelektualnym ja na swoim.
Nawet gdybym własnym intelektem, wam nadludziom, nie dorastał do pięt, to i tak muszę bronić własnych interesów, co niniejszym czynię

ed.gatsednub@lraK.siolA
ed.gatsednub@reniaR.siolA
ed.gatsednub@ilA.demahoM.arimA
ed.gatsednub@reggehgreb.erdna
ed.gatsednub@nhaH.erdnA
ed.gatsednub@zlohdniL.aerdnA
ed.gatsednub@selhaN.aerdnA
ed.gatsednub@kcelB.saerdnA
ed.gatsednub@gnuJ.saerdnA
ed.gatsednub@lemmeaL.saerdnA
ed.gatsednub@zneL.saerdnA
ed.gatsednub@tdlefttaM.saerdnA
ed.gatsednub@kesorM.saerdnA
ed.gatsednub@kciN.saerdnA
ed.gatsednub@sukmiR.saerdnA
ed.gatsednub@reuehcS.saerdnA
ed.gatsednub@zrawhcS.saerdnA
ed.gatsednub@reietS.saerdnA
ed.gatsednub@rengaW.saerdnA
ed.gatsednub@oknuH.jerdnA
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
06-03-2021 15:19 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)

>Czy chcesz powiedzieć w ten sposób, że dla sprzątaczki kibli będzie lepiej gdy kapitał będzie utajniony i nieopodatkowany?
>Nie, nie będzie lepiej, to będzie dla niej gorsze.

A skąd wiesz czy ta osoba nie odłożyła już na swój dom?

Być może jej utajony kapitał wg ciebie już istnieje i ty chcesz żeby dla niej było lepiej jak ona że swojej małej pensji czyszcząc kible płaciła na takich bogaczy jak ty.

Dla.ciebie bez różnicy Bezos czy polski rumunsji ukraiński robotnik. Jak ma dom a zapewne ma bo taki jest cel ludzi robiących.

Wg ciebie potrzebny jest eksperyment w którym Polak czy Ukrainiec po latach pracy ma stwierdzić że będzie mu lepiej jak zapłaci tobie haracz.

Pomysl. Znajdzie się taki debil który jak się dowie ile zarabiasz to zgodzi się na taki eksperyment?


Nawet kretynka sie nie znajdzie.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>A skąd wiesz czy ta osoba nie odłożyła już na swój dom?
>Być może jej utajony kapitał wg ciebie już istnieje i ty chcesz żeby dla niej było lepiej jak ona że swojej małej pensji czyszcząc kible płaciła na takich bogaczy jak ty.

Być może jutro w Ziemię uderzy wielki meteor i wszyscy zginiemy. To możliwe tak samo jak to, że "babcia klozetowa" jest kapitalistką.

A jeśli jest to jak każdy inny kapitalista niech płaci podatki od posiadłości.

>Dla.ciebie bez różnicy Bezos czy polski rumunsji ukraiński robotnik. Jak ma dom a zapewne ma bo taki jest cel ludzi robiących.

W podatkach nie ma różnicy a ja postuluje podatek od własności.

Właściciele płacą podatki, najemnicy cudzej własności nie płacą żadnych podatków.
Taka nowa zasada społeczna i moralna.

>Wg ciebie potrzebny jest eksperyment w którym Polak czy Ukrainiec po latach pracy ma stwierdzić że będzie mu lepiej jak zapłaci tobie haracz.
>Pomysl. Znajdzie się taki debil który jak się dowie ile zarabiasz to zgodzi się na taki eksperyment?
>Nawet kretynka sie nie znajdzie.

W eksperymencie na starcie wszyscy mają być równi. Do eksperymentu potrzebne jest mienie, które każdy z uczestników na starcie uzyska po równej części.

Do eksperymentu nikt nie wchodzi ze swoim dodomem.

Eksperyment jest dla studentów, dla ludzi młodych, dla ludzi bez zobowiązań, którzy być może wciąż korzystają z pomocy rodziców. To ma być tylko próba, którą wszyscy będą mogli zaobserwować jak się rozwija i do czego tych ludzi prowadzi.

Nie zamierzam prowadzić żadnych eksperymentów na żywym organizmie. To ma być próba, która nikomu nie zaszkodzi i z której wszyscy w każdej chwili będą się mogli wycofać.

Nawet mi się nie marzy, żeby dziadostwo w ten eksperyment wciągać. To jest model dla ludzi młodych.
Stara gwardia umrze wg starych zasad i ja tego już nie zmienię.
06-03-2021 16:20 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>.
>Nawet mi się nie marzy, żeby dziadostwo w ten eksperyment wciągać. To jest model dla ludzi młodych.
.

Jesteś bezczelnym aroganckim chamem. Dziadostwem nazywasz ludzi którzy zarobili na swój dom i go mają . Tfuu.

Jasne że ich nie chcesz bo się ich boisz. Ty się boisz ludzi którzy swoją pracą zarobili na mieszkaniem...tfu sam jesteś dziadem.

Po tobie będą kible myć a ty będziesz nazywał ich dziadami. Tfuu.

Buduj dalej złota wieże swojemu panu. Lepszego sługi od ciebie nie znajdzie.
szarley (54913 punktów)
>>A skąd wiesz czy ta osoba nie odłożyła już na swój dom?
>To możliwe tak samo jak to, że "babcia klozetowa" jest kapitalistką.
>A jeśli jest to jak każdy inny kapitalista niech płaci podatki od posiadłości.

Definicja Hamerlika
Posiadacz domu to już kapitalista

niestety debil, który proponuje, żeby na starość oszczędzać inwestując w mieszkanie, nadal nie poradzi powiedzieć na ile części to mieszkanie podzielić, żeby starczyło do śmierci
Nadal nie poradzi odpowiedzieć, gdzie właściciel mieszkania ma mieszkać, kiedy kończąc pracę mieszkanie musi sprzedać, żeby mieć na chleb

Nadal DEBILU nie odpowiadasz na najprostsze pytania

Dlaczego?

Bo odpowiedź wykazałaby jednoznacznie, że kryskonizm jest czystym debilizmem

>>Dla.ciebie bez różnicy Bezos czy polski rumunsji ukraiński robotnik. Jak ma dom a zapewne ma bo taki jest cel ludzi robiących.
>W podatkach nie ma różnicy a ja postuluje podatek od własności.
DOKŁADNIE!!!
I Bezos i właściciel domu zapłacą tyle samo

>W eksperymencie na starcie wszyscy mają być równi.
Palcem nie kiwnąłeś, żeby przeprowadzić ten eksperyment, nawet teoretycznie go nie dopracowujesz
Nawet nie zapytasz rumuńskiej sprzątaczki kibli w twojej firmie czy chciałaby żyć w twoim świecie

>Do eksperymentu potrzebne jest mienie, które każdy z uczestników na starcie uzyska po równej części.
Masz jakiś pomysł na pozyskanie tych środków?

>Do eksperymentu nikt nie wchodzi ze swoim dodomem.
Wchodzi się z niczym i wychodzi z niczym oprócz jednego cwaniaka

Opisałem twój eksperyment
Odpowiedź Hamerlika - Ucieczka

>Eksperyment jest dla studentów,
Rozmawiałeś choć z jednym?

>dla ludzi młodych, dla ludzi bez zobowiązań, którzy być może wciąż korzystają z pomocy rodziców.
Achhhh czyli wiadomo kto ma to finansować....

>To ma być tylko próba, którą wszyscy będą mogli zaobserwować jak się rozwija i do czego tych ludzi prowadzi.
>Nie zamierzam prowadzić żadnych eksperymentów na żywym organizmie.
Wcale nie zamierzasz prowadzić żadnych eksperymentów.

Napisałeś kiedyś, że masa ciała zależy od masy obserwatora. Powiedziałem ci jak zrobić prosty eksperyment i co?
Ucieczka
Takie jest twoje podejście do eksperymentów, że sam przed nimi uciekasz
5 minut na eksperyment, który udowodni twoją tezę i co?
ucieczka !!!!

>Nawet mi się nie marzy, żeby dziadostwo
zamiast argumentów nazywanie innych dziadostwem
Chciwy dziadu

>Stara gwardia umrze wg starych zasad i ja tego już nie zmienię.
Niczego nie zmienisz
Wychowasz dzieci na chciwe zawistniki, nie poradzące pracować z nikim i dla nikogo
Za 10 lat będą umiały tylko po tatusiu drzeć się
Dajcie bo macie!!!!!
Dajcie bo mi się należy
Moje moje, MA BYĆ MOJE!!!!!!



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-03-2021 19:55 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
.
>Definicja Hamerlika
>Posiadacz domu to już kapitalista
>niestety debil,

Czy w słowniku KHK który gdzieś tam spisałeś było już że posiadacz mieszkania to chciwy dziad?

I byłoby lepiej jakby zdechł bo pewnie tylko mieszka w tym mieszkaniu i pewnie jest tak chciwy ten Polak że chce tam mieszkać aż do śmierci.

A to już qrestwo żeby tak zajmować mieszkanie.
Oj qrestwo
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Eksperyment jest dla studentów, dla ludzi młodych, dla ludzi bez zobowiązań, którzy być może wciąż korzystają z pomocy rodziców. To ma być tylko próba, którą wszyscy będą mogli zaobserwować jak się rozwija i do czego tych ludzi prowadzi.
>Nie zamierzam prowadzić żadnych eksperymentów na żywym organizmie. To ma być próba, która nikomu nie zaszkodzi i z której wszyscy w każdej chwili będą się mogli wycofać.

pl.wikipedia.org/wiki/MKUltra

pl.wikiped(*)zki_eksperyment_więzienny

Amerykanie wciąż robią tajne eksperymenty na ludziach, trzeba by poszukać może już taki eksperyment robili i ktoś go ujawnił.

Wracając do tematu, uświadamianie osób biednych, że są bogaci wykorzystali najpierw Żydzi do robienia swoich rewolucji. Ludzie biedni pałali nienawiścią i ta ich nienawiść była wykorzystywana do walki z bogatymi i mądrymi. Ludzie biedni zyskali tylko do momentu gdy przejadali zrabowany majątek. Nie wykształciły się elity, które byłyby zdolne rządzić roszczeniowym tłumem.
Filozofia Hamerlika Konopki ma podłoże w tym, że jego dziadowie byli albo małorolnymi chłopami albo parobkami i stąd te kompleksy.
Proponowany eksperyment na pewno nie przyniesie osobom biednym jakichkolwiek korzyści a wprost przeciwnie, staną się oni roszczeniowi i zawiść ich zniszczy.
Czasy się zmieniły i o statusie majątkowym nie świadczy: ile kto ma wiosek i pola ale to co ma w głowie. TECHNIKA jest jedynym miejscem gdzie powinni się z sukcesem realizować ludzie z biednych rodzin. Postęp techniczny potrzebuje wciąż nowych umysłów do obsługi i naprawy istniejących urządzeń oraz do tworzenia nowych. Polska książka techniczna i nauczyciele są 40 lat do tyłu za Niemcami. Dlatego już w szkołach podstawowych należy zrobić klasy z nauką angielskiego języka technicznego i informatycznego bezpośrednio z książek angielskich. Nie ma takiego zatwierdzonego programu szkolnego i nauczyciele za darmo nie bedą nic robić więc rodzice sami powinni sprowadzić takie książki. Tu potrzebna byłaby pomoc, żeby ktoś stworzył listę takich książek i pomocy naukowych na poziomie dzieci szkoły podstawowej i gimnazjum. Trzeba będzie znaleźć osoby, które były by w stanie na początku pomóc dzieciom. Najzdolniejsze dzieci powinny się zajmować głównie tym tematem a obecny program szkolny mieć w okrojonej wersji.
Mój siostrzeniec w wieku 15 lat sam czytał po angielsku książki i czasopisma angielskojęzyczne z informatyki i ROZUMIAŁ CO W NICH PISZE. Ale to była głównie moja zasługa. Był na szkoleniu z informatyki w szwedzkim mieście za kołem podbiegunowym , Övertorneå. Studia w Polsce zrobił na toku indywidualnym, pracuje w firmie Asseco i ma własną firmę informatyczną. Specjalizuje się w systemach bankowych. W wieku 22 lat kupił nowe mieszkanie za 500 000 zł.
Zamiast robić ludziom biednym wodę z mózgów i nabawić ich zawiści i nienawiści trzeba skierować ich na tor samokształcenia i to od najmłodszych lat. Polacy pracujący za granicą powinni wykradać informacje techniczne. Technologicznie nie dogonimy świata możemy jedynie być najlepsi w obsłudze i naprawach najnowocześniejszych urządzeń.
KAPITAŁ TO TEŻ WIEDZA.



Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Amerykanie wciąż robią tajne eksperymenty na ludziach

Proponuję eksperyment publicznie jawny, pod kontrolą państwowej instytucji naukowej, najlepiej wyższej uczelni.

Proponuję aby w eksperymencie na starcie wszyscy mieli po równo i nie będzie w tym żadnych powodów do wzajemnej zawiści ani nienawiści.

Nie widzę tych problemów.

Jedyny problem jaki widzę, to sprzeciw chciwych dziadów, którzy nie zamierzają wyjawić swoich posiadłości, nie zamierzają uznać podatku od własności, mają potężne roszczenia wobec biedoty realizowane w przymusowych, państwowych podatkach od pracy i konsumpcji i boją się już teraz, że sukces eksperymentu mógłby na nich wymóc minimum respektu dla ciężko pracujących dla nich ludzi, więc oczerniają jak tylko potrafią.

To jest poważny problem.
06-03-2021 19:50 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Nie widzę tych problemów.
>Jedyny problem jaki widzę, to sprzeciw chciwych dziadów,


Nazywasz Polaków chciwymi dziadami?

Kazdy Polak który mam mieszkanie i nie powie jakiemuś obcemu Krystkonowi który jest huj wie kim co posiada jest chciwym dziadem.

Jesteś bezczelny. Ale ja wiem że ty się boisz tych ludzi. Ze strachu zostało ci tylko to forum.

Twoja największa przeszkodą są Polacy mający mieszkania i domy. Nie Bezos. O nie.



>i boją się już teraz, że sukces eksperymentu >mógłby na nich wymóc minimum respektu dla >ciężko pracujących dla nich ludzi, więc >oczerniają jak tylko potrafią.
>To jest poważny problem.


Polak z mieszkaniem i pracujący ma się obawiać Polaka z mieszkaniem który pracuje lub Polaka który na to mieszkanie pracuje.

Nie, większość ludzi obawia się złodziei bandytów kretynów i debili.

Za to ty tych ludzi nazywasz chciwymi dziadami. Jesteś bucem. Tak bucem.

A ty powiedz to Polakowi że jest chciwym dziadem. Ok?

W Berlinie jest sporo Polaków masz jakiś problem spotkać się z nimi i powiedzieć im to w twarz?
szarley (54913 punktów)
>Jedyny problem jaki widzę, to sprzeciw chciwych dziadów,
Doprawdy?
W swoim najaranym móżdżku debila widzisz kogokolwiek, kto przeszkadza ci w eksperymencie?

Napisałeś,że masa ciała zależy od masy obserwatora
Ustaw kamerkę w telefonie nad wagą z tytką cukru. Wyjdź i wróć i sprawdź odczyt wagi

5 minut na eksperyment do którego masz wszystkie narzędzia

Dlaczego tego nie zrobisz?

Bo zamiast mózgu masz gówno żywiące się jedynie własnymi urojeniami nienawiścią do uczciwie pracujących ludzi i zawiścią, że za 40 000 euro rocznie inni mają domy a ty jedynie żebrzesz u nastolatki na paliwo do pożyczonego od ojca samochodu

Bo masz honor psiego chuja

>mają potężne roszczenia wobec biedoty
Ocean hipokryzji

>To jest poważny problem.
Problem to mają twoje dzieci mając ojca, który nie daje im jeść i trzyma w niedogrzanej piwnicy

Jeszcze większy problem będą miały jak w ćpuńskim zjeździe pomylisz je ze smokami.

Nigdy nie spotkałem człowieka tak pracującego na pogardę jak twój ojciec za wychowanie takiej rzygowiny

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-03-2021 20:13 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Jedyny problem jaki widzę, to sprzeciw chciwych dziadów,
>Doprawdy?
>W swoim najaranym móżdżku debila widzisz kogokolwiek, kto przeszkadza ci w eksperymencie?

Ty przyznałeś, że akceptujesz i trzymam cie za słowo.

Jak przyjdzie co do czego i powstanie taka możliwość, bądź na tak.
Wnioski i obserwacje na pewno cie w jednym czy w drugim kierunku rozwiną, z korzyścią dla ciebie i wszystkich.

Im bardziej wszyscy jesteśmy świadomi tym dla nas lepiej.
Może nawet dożyjemy dnia, dzięki eksperymentowi, w którym nasz konflikt ustanie, bo zbudujemy wspólny wniosek, z czego skorzystamy ty i ja, my razem.

I wcale nie twierdzę, że będzie to wniosek po mojej teraźniejszej myśli. Może będzie inny. Może będzie nowy dla nas obu, nie wiadomo. Trzeba doświadczać, żeby budować wiedzę i poszerzać własne wizje.

Farmer jest w tej chwili mi bardziej przeciwny od ciebie. Może bardziej wierzy w zmianę pod wpływem eksperymentu, nie wiem. Wiem, że próba innych stosunków społecznych na pewno się opłaci nawet gdy skończy się niepowodzeniem.

Kiedy już większość to zaakceptuje muszę wtedy zdobyć choć część środków na start, resztę byc moze włożą uczestnicy eksperymentu przy obietnicy, że wszystko co po nim pozostanie pozostaje już ich.
06-03-2021 20:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Jedyny problem jaki widzę, to sprzeciw chciwych dziadów,
>>Doprawdy?
>>W swoim najaranym móżdżku debila widzisz kogokolwiek, kto przeszkadza ci w eksperymencie?
>Ty przyznałeś, że akceptujesz i trzymam cie za słowo.
>Jak przyjdzie co do czego i powstanie taka możliwość, bądź na tak.
Gówno powstanie
Nawet tej rumuńskiej sprzątaczki, która po tobie kibel sprząta nie zapytasz czy woli płacić VAT i dostać emeryturę czy woli płacić tyle co Bezos i zdychać na starość pod mostem

Co mam akceptować?
Nawet wirtualnie uciekasz od eksperymentu

Eksperyment z wagą to 5 minut i też uciekłeś

Jedyne na co cię stać to UCIECZKI
Pytanie - ucieczka
argument - ucieczka
dowód - ucieczka

po dwóch tygodniach powrót do mant

>Wnioski i obserwacje na pewno cie w jednym czy w drugim kierunku rozwiną, z korzyścią dla ciebie i wszystkich.
Nie będzie żadnych wniosków bo nie zrobisz żadnego eksperymentu
Jesteś na to zbyt leniwy

>Im bardziej wszyscy jesteśmy świadomi tym dla nas lepiej.
Gówna jesteś świadomy, żyjesz w urojonym świecie
p*****lisz o tym, że berlińscy robotnicy mieszkają w niedogrzanych piwnicach i nie stać ich na wyjazd do sąsiedniego miasta
sam w to wierzysz????
p*****lisz, że polski emeryt ma lokaja
Dlaczego?
Bo masz gówno zamiast mózgu

>Może nawet dożyjemy dnia, dzięki eksperymentowi,
NIE BĘDZIE ŻADNEGO EKSPERYMENTU
OD 10 LAT NIE ZROBIŁEŚ KROKU W JEGO STRONĘ LENIWY DEBILU

Nawet prosty eksperyment z wagą i telefonem cię przerasta

>Farmer jest w tej chwili mi bardziej przeciwny od ciebie.
Jedynym twoim wrogiem są twoje urojenia
Nikt i nic innego

Lecz się debilu z urojeń

>Może bardziej wierzy w zmianę pod wpływem eksperymentu,
W eksperyment każdy uwierzy, ale jedyne twoje eksperymenta to ucieczki urojenia i chochoły

KTÓRY Z BERLIŃSKICH ROBOTNIKÓW NIE MOŻE POJECHAĆ DO SĄSIEDNIEGO MIASTA !!!!!!

>Wiem, że próba innych stosunków społecznych na pewno się opłaci nawet gdy skończy się niepowodzeniem.
Twoje religia nie jest dowodem

>Kiedy już większość to zaakceptuje

Co zaakceptuje?
Twoje urojenia o lokaju Wenancjusza???
Twoje brednie że nie wolni ci korzystać z dróg podczas jazdy drogą do Rumunii?

Zaakceptuje eksperyment którego gówno w twoim mózgu nawet zaplanować nie jest w stanie?

>muszę wtedy zdobyć choć część środków na start,
Debilu, przecież ty nie poradzisz policzyć prostych ułamków !!!!

>resztę byc moze włożą uczestnicy eksperymentu przy obietnicy, że wszystko co po nim pozostanie pozostaje już ich.
Nic nie powstanie
Gówno zrobiłeś, nawet od dyskusji na temat tego eksperymentu uciekasz

Komuś proponowałeś ten eksperyment?
Nawet na to cie nie stać

Tytka cukru , waga telefon

Nawet ten eksperyment cię przerasta intelektualnie

5 minut to za dużo
Kto ci przeszkadza????
Jedynie gówno w twoim leniwym mózgu

DEBIL



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nawet tej rumuńskiej sprzątaczki, która po tobie kibel sprząta nie zapytasz czy woli płacić VAT i dostać emeryturę czy woli płacić tyle co Bezos i zdychać na starość pod mostem

Nigdy jej nie widziałem, robi to w nocy.
Pewnie kiedy dzieci już śpią.
Słyszałem, że Polka ale to się mogło zmienić, bo to pewnie idzie przez jakąś zagraniczną agencję pracy tymczasowej, w której siedzibie żywego ducha nie uwidzisz.

Prawdę mówiąc nie wiem.

Nie mogę zapytać nikogo, kogo w życiu nie widziałem a pewnie gdybym się przyczaił, to nie miałaby czasu rozmawiać w ciężkiej pracy dla białych Panów.
06-03-2021 21:20 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Nawet tej rumuńskiej sprzątaczki, która po tobie kibel sprząta nie zapytasz czy woli płacić VAT i dostać emeryturę czy woli płacić tyle co Bezos i zdychać na starość pod mostem
>Nigdy jej nie widziałem, robi to w nocy.
Biedactwo pracuje kiedy ty śpisz

>Nie mogę zapytać nikogo, kogo w życiu nie widziałem
Możesz zapytać kolegów z pracy
Nie zrobiłeś tego

>a pewnie gdybym się przyczaił, to nie miałaby czasu rozmawiać w ciężkiej pracy dla białych Panów.

Tak, dla ciebie, to po tobie gówno sprząta.

I ty chcesz jej zabrać emeryturę i prawo do oszczędności
Pewnie przyjechała do Berlina, żeby zarobić na mieszkanie a ty jej tego zabraniasz, bo nie ma prawa do oszczędności., a w razie choroby traci pracę
Chcesz, żeby do końca życia sprzątała po tobie kibel i jej dzieci też

Z góry wiem co odpowie, to samo co każdy robotnik
"Wal się, dzisiejszy świat nie jest doskonały, ale Hamerlik chce urządzić piekło, chce oddać konia do rzeźni ku chwale świń"

Pipcenie pięknych słówek nie zasłoni rzeczywistości
Proponujesz piekło dla robotników

****

Twój ekseprymet możesz przeprowadzić publicznie na forum
Tylko są dwa problemy
1 Lenistwo
2 życie w świecie urojeń

Zaproponuj wstępny podział mienia między setkę ludzi, obiecałem, że w to wchodzę, chociaż z góry znam wynik
Jeden cwaniak zbierze wszytsko, nastąpi niemal całkowita koncentracja własności.
Niemal, bo pozostawi każdemu ochłap, żeby jawnie głosował za zerowym podatkiem

Nie zrobisz eksperymentu
Nawet prostego doświadczenia z wagą i telefonem nie zrobisz. 5 minut dla leniwego debila to za dużo.
Ktoś ci zabrania?
Nikt
Ktoś ci przeszkadza?
Jedynie wrodzone lenistwo i gówno w twojej głowie

Nie tylko inni sprzątają za ciebie kibel ku chwale białego pana
Inni mają za ciebie robić eksperymenta
Inni mają na ciebie płacić chciwy dziadu
Moje, moje MOJE!!!!!
Dajcie, bo macie, bo ja przechlałem
MOJEEEEEEEE

40 000 euro dochodu + Kindergeld + pensja żony i ty jeszcze labidzisz???
każdy polski robotnik miałby dom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-03-2021 21:25 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nawet tej rumuńskiej sprzątaczki, która po tobie kibel sprząta nie zapytasz czy woli płacić VAT i dostać emeryturę czy woli płacić tyle co Bezos i zdychać na starość pod mostem

Obaj wiemy, że żadna tłusta, w odroznieniu od Panów żyjących z posiadania, emerytura jej nie czeka i że będzie te kible sprzątała prawdopodobnie do śmierci.

Chyba, że coś się zmieni i podły system upadnie.
06-03-2021 21:39 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Nawet tej rumuńskiej sprzątaczki, która po tobie kibel sprząta nie zapytasz czy woli płacić VAT i dostać emeryturę czy woli płacić tyle co Bezos i zdychać na starość pod mostem
>Obaj wiemy, że żadna tłusta, w odroznieniu od Panów żyjących z posiadania, emerytura jej nie czeka
Ma do wyboru
1 obecny zły świat, w którym dostanie emeryturę
2 Krystkonzm, w którym zdechnie z głodu pod mostem kiedy skończą się pieniądze ze sprzedaży 10 psich bud, bo więcej się nie dorobi bez prawa do oszczędzania

Na tym forum wszyscy znają twoje postulaty i NIKT, kto utrzymuje się z pracy ich nie poparł.
Sprzątaczka też nie poprze, a ty leniwy debilu możesz ją zapytać. Przyjdź rano do pracy kiedy będzie kończyła pracę, odwieź ją do domu i po drodze zapytasz

Ach zapomniałem, tobie nie wolno jeździć samochodem... Tak przecież sam napisałeś najarany ciulu

****

Waga, kamerka, tytka cukru
Ucieczka leniwego debila od eksperymentu

twoje lenistwo dochodzi twojej hipokryzji a ta przebija twój debilizm

jedyne na co cię stać to UCIECZKA, nawet od własnych eksperymentów

znów uciekłeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-03-2021 21:47 
 Ocena-3 na 3
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ma do wyboru
>1 obecny zły świat, w którym dostanie emeryturę
>2 Krystkonzm, w którym zdechnie z głodu pod mostem kiedy skończą się pieniądze ze sprzedaży 10 psich bud, bo więcej się nie dorobi bez prawa do oszczędzania

Przy czym te tu wizje są fałszywe.
Zapewne robi na minijob albo jakiejś innej umowie śmieciowej i żadna emerytura jej z tego tytułu nie przysługuje, za to kolo prowadzacy leasing pracowniczy obok przyjeżdża do roboty lamborghini za milion EUR.

>Na tym forum wszyscy znają twoje postulaty i NIKT, kto utrzymuje się z pracy ich nie poparł.

Może nie mają odwagi być przez ciebie nazwani rzygowniami o honorze psiego chuja.

Może mają wyprane mózgi w waszych państwowych, "darmowych" i przymusowych szkołach.

Może potrzebują do tego eksperymentu, żeby to lepiej zrozumieć, bo boją się o własną egzystencję.

Moze instynktownie ulegają waszym autorytetom i ich profesorskim tytułom.

Może na to potrzeba jeszcze czasu.
To się jeszcze okaże.
06-03-2021 22:11 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Waga, telefon, tytka cukru
Zrobiłeś?
Nie, leniwy debilu

>>Ma do wyboru
>>1 obecny zły świat, w którym dostanie emeryturę
>>2 Krystkonzm, w którym zdechnie z głodu pod mostem kiedy skończą się pieniądze ze sprzedaży 10 psich bud, bo więcej się nie dorobi bez prawa do oszczędzania
>Przy czym te tu wizje są fałszywe.
>Zapewne robi na minijob albo jakiejś innej umowie śmieciowej i żadna emerytura jej z tego tytułu nie przysługuje,
Sprawdź, zapytaj LENIU

>>Na tym forum wszyscy znają twoje postulaty i NIKT, kto utrzymuje się z pracy ich nie poparł.
>Może nie mają odwagi
Biedactwa, żalisz się na anonimowość netu
Przeczysz sobie debilu
Na tym forum wszyscy znają twoje postulaty i NIKT, kto utrzymuje się z pracy ich nie poparł.
Dlaczego?
1 Jesteś leniwym debilem żyjącym w świecie konfabulacji
2 wymyślasz innym życiorysy
3 uciekasz od argumentów pytań i eksperymentów, które sam rzekomo proponujesz

>Może potrzebują do tego eksperymentu,
TO GO ZRÓB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Leniwy debilu
Zrób go!
100 ludzi po 100 ha, na forum
tylko zrób leniu
UCIECZKA LENIWEGO DEBILA

>żeby to lepiej zrozumieć, bo boją się o własną egzystencję.
Pipcys

>Może na to potrzeba jeszcze czasu.
10 lat ci nie wystarczyło. Nawet na to, żeby dopracować swój eksperyment
10 lat nie starczyło, żeby wytzreźwieć

>To się jeszcze okaże.
Nigdy się nie okaże bo leniwy debil nie zacznie nawet eksperymentu

Waga, telefon, tytka cukru
Zrobiłeś?
Nie, leniwy debilu

Napisałeś, że polski emeryt ma lokaja
Napisałeś, że niemieckiego robotnika nie stać na podróż do sąsiedniego miasta
Napisałeś, że nie wolno ci poruszać się drogami

O czym to świadczy?
na pewno nie o zdolności do naukowego eksperymentu

zaproponowałeś kataster na poziomie 10%
zaproponowałeś żeby Bezos płacił 100 euro podatku
zaproponowałeś, żeby podzielić gazociąg i kopalnię
O czym to świadczy?
O kłamstwie, że kończyłeś ekonomiczne studia

Kłamca
Oszust
Manipulant
Leń
Debil

"zbawca świata" na którego z pogardą plują robotnicy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-03-2021 23:17 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Kłamca
>Oszust
>Manipulant
>Leń
>Debil
>"zbawca świata" na którego z pogardą plują robotnicy

Adam Andruszkiewicz ZP Białystok lp.mjes@zciweikzsurdna.mada
Adam Cyrański KO Kielce lp.mjes@iksnaryC.madA
Adam Gawęda ZP Bielsko-Biała lp.mjes@adewag.mada
Adam Lipiński ZP Legnica lp.mjes@iksnipil.mada
Adam Szłapka KO Poznań lp.mjes@akpalzS.madA
Adrian Zandberg L Warszawa lp.mjes@grebdnaz.nairda
Agata Katarzyna Wojtyszek ZP Kielce lp.teno.atzcop@jowataga
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk L Wrocław lp.mjes@kaB-zciwonaimeizD.akzseingA
Agnieszka Górska ZP Radom lp.mjes@aksrog.akzseinga
Agnieszka Hanajczyk KO Sieradz lp.mjes@kyzcjanaH.akzseingA
Agnieszka Pomaska KO Gdańsk lp.mjes@aksamoP.akzseingA
Agnieszka Ścigaj KP Kraków lp.mjes@jagicS.akzseingA
Aleksander Miszalski KO Kraków lp.mjes@ikslazsiM.rednaskelA
Aleksander Mrówczyński ZP Słupsk lp.mjes@iksnyzcworm.rednaskela
Aleksandra Gajewska KO Warszawa lp.mjes@akswejaG.ardnaskelA
Aleksandra Szczudło ZP Białystok lp.mjes@olduzczs.ardnaskela
Andrzej Adamczyk ZP Kraków lp.mjes@kyzcmada.jezrdna
Andrzej Gawron ZP Częstochowa lp.mjes@norwag.jezrdna
Andrzej Grzyb KP Kalisz lp.mjes@byzrG.jezrdnA
Andrzej Gut-Mostowy ZP Nowy Sącz lp.mjes@ywotsom-tug.jezrdna

przesłane
07-03-2021 07:03 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Waga, telefon, tytka cukru
Zrobiłeś?
Nie, leniwy debilu
LEEEEEEENIUUUUUUUU

Cały twój manifest jest taką samą kupą bredni, jak "naukowe teorie" po których czuć tylko smród lenistwa i głupoty. Twierdzisz - UDOWODNIJ. Sposób udowodnienia ci opisałem

Aaaaaa pewnie twoje dziecko przeczytało twoje brednie i teraz ci gańba na jakiego idiotę wyszedłeś.
Cóż nie pierwszy raz, w doświadczeniu z młotkiem też wyszedłeś na debila.

Przydałoby się nauczyć jednego
"przepraszam, pomyliłem się"
Ale masz za dużo gówna w czaszce żeby cię było na to stać

W towarzystwie zdejmujesz spodnie i publicznie srasz, a potem jeszcze chcesz, żeby inni twoje gówno podziwiali

>Adam Andruszkiewicz ZP Białystok lp.mjes@zciweikzsurdna.mada
>Adam Cyrański KO Kielce lp.mjes@iksnaryC.madA
>Adam Gawęda ZP Bielsko-Biała lp.mjes@adewag.mada
>Adam Lipiński ZP Legnica lp.mjes@iksnipil.mada
>przesłane

Co przesłane? woje brednie?
To ma być ten twój eksperyment??
wysłanie kilku maili do posłów obcego kraju?

Leń
kłamca
debil
****
100 ludzi dostaje po 100 ha pola
jeden sieje pszenicę, drugi groch, trzeci buraki....

Jak widzisz zacząłem twój eksperyment
Co dalej?

Dalej UDOWODNIŁEM, że Hamerlik - Konopka jest ostatnim leniem na planecie, totalnie bezhonornym kłamcą, który żali się, że nie wolno mi wykonać doświadczeń

Kto ci broni, leniu?
Waga, telefon, tytka cukru

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-03-2021 08:04 
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)

>wysłanie kilku maili do posłów ?

No wiesz żeby porozmawiać ze sprztaczka co czyści kible po nim musiałby jej to wytłumaczyć bez tego bełkotu jego.

Czyli wyjaśnić swoje zarobki ona swoje porównali by co kto ma. Wie że wyszedłby na głupka . A tak może sobie pierd0lic ile chce przed komputerem.

Bo to hipokryta jest zwykły i konformista.
07-03-2021 09:11 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>wysłanie kilku maili do posłów ?
>No wiesz żeby porozmawiać ze sprztaczka co czyści kible po nim musiałby jej to wytłumaczyć bez tego bełkotu jego.
>Czyli wyjaśnić swoje zarobki ona swoje porównali by co kto ma. Wie że wyszedłby na głupka . A tak może sobie pierd0lic ile chce przed komputerem.
>Bo to hipokryta jest zwykły i konformista.

Opublikowalem swoje dochody, wyjaśniam swoje przekonania na publicznym forum. Każdy kto chce może dołączyć do tej rozmowy.

Nie chowam się ani nie uciekam przed sprzątaczką toalet ani przed rolnikami małorolnymi.

W opublikowanym przeze mnie dokumencie jest mój adres zamieszkania, potwierdzony przez innych, pod którym przebywam w tej chwili wraz ze swoją rodziną.

Moje przekonania mogą nie spodobać się wszystkim, którzy wierzą w obecny system, zarówno bogatym jak i biednym.

Jest cała masa biednych ludzi, która mi nie uwierzy, bo wam wierzy.

To nic nie zmienia.

Moja rolą jest szerzyć moje przekonania co niniejszym czynię.

Niektórzy muszą pewnie 100x moje postulaty przeanalizować, że w końcu za 101x potraktować je choć trochę poważnie.
Dlatego muszę je przed nim 101x wyrazić ryzykując tym, że każe mi się zamknąć, bo nie chce tego słyszeć.
07-03-2021 09:39 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
.
>Jest cała masa biednych ludzi, która mi nie uwierzy, bo wam wierzy.


wam? Qrwa do ciebie nie mozna napisać że wam wierzy.

A nawet nie można napisać że kto kolwiek ci wierzy.

Powiedz mi kim są wam. Bo nie mam pojęcia.

Spierdalasz przed sparzataczka aż się kurzy.

Biedni ludzie mają ci uwierzyć że mając dom po rodzicach będzie dla.nich lepiej jak zaplaca tobie podatek od tego mieszkania.


Qrwa .
07-03-2021 10:11 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Biedni ludzie mają ci uwierzyć że mając dom po rodzicach będzie dla.nich lepiej jak zaplaca tobie podatek od tego mieszkania.
>Qrwa .

Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, określony w jawnej demokracji bezpośredniej, osobom bez mienia w zasadniczej części bezpośrednio. Jeżeli ja nie zdobędę żadnego mienia albo je utracę to również mi.

Andrzej Kosztowniak ZP Radom lp.mjes@kainwotzsok.jezrdna
Andrzej Kryj ZP Kielce lp.mjes@jyrk.jezrdna
Andrzej Rozenek L Warszawa lp.mjes@kenezoR.jezrdnA
Andrzej Szejna L Kielce lp.mjes@anjezS.jezrdnA
Andrzej Szewiński KO Częstochowa lp.mjes@iksniwezS.jezrdnA
Anita Czerwińska ZP Warszawa lp.mjes@aksniwrezc.atina
Anita Kucharska-Dziedzic L Zielona Góra lp.mjes@cizdeizD-aksrahcuK.atinA
Anita Sowińska L Piotrków Trybunalski lp.mjes@aksniwoS.atinA
Anna Ewa Cicholska ZP Płock lp.mjes@akslohcic.anna
Anna Dąbrowska-Banaszek ZP Chełm lp.mjes@kezsanab-aksworbad.anna
Anna Gembicka ZP Toruń lp.mjes@akcibmeg.anna
Anna Krupka ZP Kielce lp.mjes@akpurk.anna
Anna Kwiecień ZP Radom lp.mjes@neiceiwk.anna
Anna Milczanowska ZP Piotrków Trybunalski lp.mjes@akswonazclim.anna
Anna Paluch ZP Nowy Sącz lp.mjes@hculap.anna
Anna Pieczarka ZP Tarnów lp.mjes@akrazceip.anna
Anna Wasilewska KO Olsztyn lp.mjes@akswelisaW.annA
Anna Maria Żukowska L Warszawa lp.mjes@akswokuZ.annA
Antoni Macierewicz ZP Piotrków Trybunalski lp.mjes@zciwereicam.inotna
Arkadiusz Czartoryski ZP Siedlce lp.mjes@iksyrotrazc.zsuidakra
07-03-2021 11:09 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
Waga, telefon, tytka cukru
Zrobiłeś?
Nie, leniwy debilu

>Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, określony w jawnej demokracji bezpośredniej, osobom bez mienia w zasadniczej części bezpośrednio.

Co zrobisz jeśli któryś poseł zapyta:
JAKA KOMISJA MA OCENIAĆ CZY KTOŚ JEST CZY NIE JEST OSOBĄ BEZ MIENIA? Jaki będzie koszt funkcjonowania takiego urzędu?
Do tej pory pisałeś, że ten podatek ma być wypłacany WSZYSTKIM a teraz tylko OSOBOM BEZ MIENIA

Rozumiesz leniwy debilu własne słowa?

W ZNACZNEJ CZĘŚCI TO ZNACZY W JAKIEJ?

Ja już znam odpowiedź Hamerlika
Ucieczka leniwego debila, któremu nawet nie chce się zważyć tytki cukru, żeby udowodnić swoją teorię

Leniwy chciwy debil

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-03-2021 11:31 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>JAKA KOMISJA MA OCENIAĆ CZY KTOŚ JEST CZY NIE JEST OSOBĄ BEZ MIENIA? Jaki będzie koszt funkcjonowania takiego urzędu?
>Do tej pory pisałeś, że ten podatek ma być wypłacany WSZYSTKIM a teraz tylko OSOBOM BEZ MIENIA

Podatek ma być wypłacony wszystkim.
Brak mienia i brak podatku od mienia powoduje, że ludzie bez własności są w bilansie podatkowym na +.

Bezos ma uzyskać taki sam dochód podatkowy jak pomywaczka.
Bezos będzie miała do zapłacenia przy tym wysoki podatek od własności a pomywaczka bez mienia żadnego.

>W ZNACZNEJ CZĘŚCI TO ZNACZY W JAKIEJ?

Część w jakiej podatek trafi bezpośrednio do innych ludzi a w jakiej trafi do skarbu państwa pod kontrolę sekretarzy powinna być także określona w demokracji bezpośredniej obok określenia stawki podatku.

Możesz wybrać dziesięcinę w podatku od własności a następnie zdecydować, że połowa z tego ma trafić do ludzi bezpośrednio a druga połowa do koryta sekretarzy.

Zaznaczam Bezos, Musk, Kulczyki i inni mają zawsze dostać tyle samo w dochodzie podatkowym co bezdomny spod mostu.
Poróżnić mają ich wydatki na podatek od własności.
07-03-2021 11:40 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, osobom bez mienia
>Podatek ma być wypłacony wszystkim.

Dwie wypowiedzi w odstępie kilku minut i totalna sprzeczność

Właśnie osobiście udowodniłeś że jesteś debilem nie rozumiejącym nawet własnych słów

Waga, telefon, tytka cukru
Zrobiłeś?
Nie, leniwy debilu

Nadal nie zważyłeś tytki cukru leniwy debilu niezdolny do jakiegokolwiek eksperymentu?

Proponujesz eksperyment na tysiące ludzi a cukru na wadze nie poradzisz sfilmować komórką?

LENIWY DEBILU BEZ CIENIA HONORU

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-03-2021 12:28 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Waga, telefon, tytka cukru
>Zrobiłeś?
>Nie, leniwy debilu
>Nadal nie zważyłeś tytki cukru leniwy debilu niezdolny do jakiegokolwiek eksperymentu?
>Proponujesz eksperyment na tysiące ludzi a cukru na wadze nie poradzisz sfilmować komórką?
>LENIWY DEBILU BEZ CIENIA HONORU

Wyjaśniałem, że obserwatorzy o różnej masie muszą obserwować różne długości tego samego przedmiotu obserwacji a więc transformacja wielkości masy na długość nie podważa względności materii.

Dla różnych względem masy obserwatorow ta sama waga jawi się jako różny przedmiot.

Człowiek o dużej masie nie widzi tego samego co człowiek o małej masie, lecz obaj mają różne wizje świata przed oczami.
07-03-2021 13:45 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, osobom bez mienia
>Podatek ma być wypłacony wszystkim.

Dwie wypowiedzi w odstępie kilku minut i totalna sprzeczność

Właśnie osobiście udowodniłeś że jesteś debilem nie rozumiejącym nawet własnych słów
I co ?
I UCIECZKA! Nawet słowa "pomyliłem się"
Po prostu milczenie bezhonornego człeczka, przyłapanego na gadaniu od rzeczy

Waga, telefon, tytka cukru
Zrobiłeś?
Nie, leniwy debilu

I na tym polegają twoje "eksperymenta"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, osobom bez mienia
>>Podatek ma być wypłacony wszystkim.
>Dwie wypowiedzi w odstępie kilku minut i totalna sprzeczność

Zapłacą poprzez indywidualny bilans wydatków i wpływów podatkowych.

Czego znowu nie zrozumiałeś?

Aaaaaaa
Wszystko zrozumiałeś?

Chodzi jednak o zajmowanie swojej posiadłości, bez żadnych zobowiązań wobec innych i roszczenie o wyświadczenie tłustej emerytury?

Chodzi o to, że ty leżysz, czytasz książki, oglądasz telewizję, popijasz kawkę, wyjaśniasz innym co to dobro i co zło a inni tyrają od świtu do nocy na twój dobrobyt, w czasie kiedy ich dzieci pozostane bez opieki zostają poddane praniu mózgu, które uczyni z nich kolejne pokolenia niewolników?

O nie!
Nie ma mowy.

Albo każdy robić coś dla każdego albo nie.

Na twój układ nie idę i biednych frajerów będę uświadamiał jak zostali zrobieni w konia opowieściami czego to wasz bozek chce.
07-03-2021 17:24 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, osobom bez mienia
>Podatek ma być wypłacony wszystkim.
Dwie wypowiedzi w odstępie kilku minut i totalna sprzeczność

Udowodniłeś, że jesteś debilem
Stosujesz słowa dla manipulacji, stąd te brednie

>Chodzi o to, że ty leżysz, czytasz książki, oglądasz telewizję, popijasz kawkę, a inni tyrają od świtu do nocy na twój dobrobyt,

Górna granica intelektualnej i moralnej zdolności Hamerlika - wymyślić sobie rozmówcę, żeby obrazić

Ilekroć udowadniasz światu, że jesteś debilem, zawsze uciekasz w wymyślanie "szarleya"
Taki honor psiego chuja. Ostatni szaniec debila, kiedy chce mnie zirytować.

Cytat:
Teraz już tylko pomyje.


Tak hipokryciu, wylewasz już tylko pomyje, mamusia i tatuś tylko tego nauczyli

Zważyłeś cukier?
Nie, leniwy debilu
Proponujesz eksperyment dla setek ludzi, a nie poradzisz postawić tytki z cukrem na wadze i sfilmować.
Podobno pracowałeś w smrodach farb... nieprawda, to cuchnęło twoje lenistwo

Teraz uciekniesz w inne wątki i będziesz znów p*****lił o tym, że młotek zyskuje masę tracąc masę długość jest czasem, energia masą a czujnik ruchu górnikowi szkodzi


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, osobom bez mienia>Podatek ma być wypłacony wszystkim.Dwie wypowiedzi w odstępie kilku minut i totalna sprzeczność
>Udowodniłeś, że jesteś debilem
>Stosujesz słowa dla manipulacji, stąd te brednie

Każdy właściciel wypłaca podatek określony w jawnej demokracji bezpośredniej WSZYSTKIM pozostałym użytkownikom księgi kapitału po równo!

WSZYSTKIM oznacza Bezosowi i babci klozetowej - PO RÓWNO!

Wypłata podatku od własności przez właścicieli osobom bez posiadłości realizuje się na poziomie indywidualnego bilansu podatkowego.

Bezos uzyskuje tyle dochodu podatkowego ile babcia klozetowa ale ma do zapłacenia podatku od własności znacznie więcej od dochodu.

Babcia klozetowa uzyskuje tyle dochodu podatkowego ile Bezos ale ma do zapłacenia podatku ZERO! Musi zapłacić ułamek wartości swoich posiadłości, których wartość wynosi ZERO, zatem podatku do zapłacenia ma ZERO.

W indywidualnym bilansie podatkowym, Bezos jest płatnikiem podatku a babcia klozetowa bez żadnego mienia jest jego beneficjentem.

Rozumiem, że problem polega na tym, że skoro babcia klozetowa uzyska wyższe wynagrodzenie za pracę najemną, bo nie odda wam już jego lwiej części w przymusowych podatkach od pracy i konsumpcji oraz uzyska dodatkowo dochód podatkowy z podatku od własności, to już nie przyjdzie ci wysprzątać kibla za 5zł ale odzyskawszy namiastkę ludzkiej godności zażąda od ciebie 20zł. A jeżeli to będzie się tak rozwijać, to powstanie może nawet konieczność, że wstaniesz z fotela i chcąc nie chcą będziesz musiał kiwnąć palcem w bucie dla drugiego człowieka, żeby zdobyć środki na utrzymanie, bo samo posiadanie nie wystarczy już, żeby żyć na cudzym garbie.
07-03-2021 20:00 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, osobom bez mienia>

>Każdy właściciel wypłaca podatek określony w jawnej demokracji bezpośredniej WSZYSTKIM pozostałym użytkownikom księgi kapitału po równo!

> WSZYSTKIM oznacza Bezosowi i babci klozetowej - PO RÓWNO!
>Wypłata podatku od własności przez właścicieli osobom bez posiadłości

Rozumiem.
Jesteś debilem.


Wenancjusz ma lokaja, ja kamienice, Paolo pracuje w banku, Jacek ma posiadłości....
Młotek zyskuje masę tracąc ją, a masa ciała zależy od masy obserwatora

Wszystko rozumiem.

Radziłem : skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostanie.
No i wykrakałem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Teraz uciekniesz w inne wątki i będziesz znów p*****lił

Nigdzie nie uciekam.
Ja tu zostaję, bo to jest moje miejsce i ono mi się należy, nie innym.

Arkadiusz Iwaniak L Płock lp.mjes@kainawI.zsuidakrA
Arkadiusz Marchewka KO Szczecin lp.mjes@akwehcraM.zsuidakrA
Arkadiusz Mularczyk ZP Nowy Sącz lp.mjes@kyzcralum.zsuidakra
Arkadiusz Myrcha KO Toruń lp.mjes@ahcryM.zsuidakrA
Artur Dziambor K Słupsk lp.mjes@robmaizD.rutrA
Artur Łącki KO Szczecin lp.mjes@ikcaL.rutrA
Barbara Bartuś ZP Nowy Sącz lp.mjes@sutrab.arabrab
Barbara Dolniak KO Katowice lp.mjes@kainloD.arabraB
Barbara Dziuk ZP Katowice lp.mjes@kuizd.arabrab
Barbara Nowacka KO Słupsk lp.mjes@akcawoN.arabraB
Bartłomiej Dorywalski ZP Kielce lp.mjes@ikslawyrod.jeimoltrab
Bartłomiej Sienkiewicz KO Kielce lp.mjes@zciweikneiS.jeimoltraB
Bartosz Kownacki ZP Bydgoszcz lp.mjes@ikcanwok.zsotrab
Beata Maciejewska L Gdańsk lp.mjes@akswejeicam.ataeb
Beata Mateusiak-Pielucha ZP Sieradz lp.mjes@ahculeiP-kaisuetaM.ataeB
Anna Schmidt-Rodziewicz ZP Krosno ofni.tdimhcsanna@walsoraj_oruib
Beata Strzałka ZP Chełm moc.liamg@aklazrtsb.oruib
Robert Warwas ZP Katowice moc.liamg@azcinrogaworbad.oruib
Elżbieta Witek ZP Legnica lp.pw@we.oruib
Jacek Ozdoba ZP Płock moc.liamg@abodzokecaj.oruib
07-03-2021 18:38 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Teraz uciekniesz w inne wątki i będziesz znów p*****lił
>Nigdzie nie uciekam.
>Ja tu zostaję, bo to jest moje miejsce i ono mi się należy, nie innym.

Bardzo bym się zdziwił gdybyś poszedł do jakiegoś robotnika z Polski wyjawił mu swoje zarobki i powiedział że jak nie wstąpi do twojej strefy to jest chciwym dziadem. Bo tobie należą się pieniądze od jego własności.

A ciebie huj obchodzi że on robi 12h remonty a ty siedzisz przed komputerem. Sprawiedliwe jest wtedy gdy ty dostajesz jego pieniądze.
Bo ty tylko od 10 lat wynajmujesz mieszkanie i jeździsz sobie na wakacje ale to nie ma znaczenia.

No ale huj lepiej wysłać kilka mejli.

Eksperymentu też nie zaczniesz bo musiałbyś kupić mieszkanie jak ten robotnik i się opodatkować na rzecz jakiegoś bogatego YouTubera tak jak ten robotnik na rzecz ciebie teraz.

Bo tobie bardzo podobają się pieniądze pracownik najemnych. Ale twoich nie pozwolisz ruszyć.

Ale kibel w pracy ma być pachnący więc już pewnie dziś ktoś go posprzta żebys jutro mógł się wylać do czysciutkiego kibelka.

I na pewno nie spotkasz się z tą osobą . Twoje zarobki mogłyby kogoś niezłe wqrowic na myśl że jeszce chcesz jakiś pieniędzy od tej osoby.

Więc będziesz słał mejle i pisał na forum. Bo rzeczywistość cię przerasta.


Ale dobrze że są korporacje. One dbają o takich jak ty. A ty wiernie im służysz.
Takiego fallusa jak ty to chyba u Niemca nie postawił nikt.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>jak nie wstąpi do twojej strefy to jest chciwym dziadem

Wchodzi kto chce, zostaje jak długo chce i w każdej chwili wolno mu wyjść, przymusu nie ma.

Żadnego prawa zmuszającego was do przystąpienia nie będzie. Nie stworzę go, bo w waszej tajniej i pośredniej demokracji nie uczestniczę. Nie kandyduję, nie głosuję, nie wybieram, nie decyduję.

Wybrałem to o czym mówię i wszystkich namawiam do przekonania się co to przyniesie.

Wierzę, że świat ludzi może być lepszy.
07-03-2021 20:18 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>jak nie wstąpi do twojej strefy to jest chciwym dziadem
>Wchodzi kto chce, zostaje jak długo chce i w każdej chwili wolno mu wyjść, przymusu nie ma.
>Żadnego prawa zmuszającego was do przystąpienia nie będzie. Nie stworzę go, bo w waszej tajniej i pośredniej demokracji nie uczestniczę. Nie kandyduję, nie głosuję, nie wybieram, nie decyduję.
>Wybrałem to o czym mówię i wszystkich namawiam do przekonania się co to przyniesie.
>Wierzę, że świat ludzi może być lepszy.

Będzie. Ale czysty kibel dla ciebie . Tyle będzie. Przyjdzie pracownik i dla takich jak ty go wypoleruje.

A ty w ramach zmiany swiata nazwiesz tego pracownika chciwym dziadem. Bo się okaże że ma dom.
08-03-2021 00:34 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>A ty w ramach zmiany swiata nazwiesz tego pracownika chciwym dziadem. Bo się okaże że ma dom.

Pokaż mi najemnego robola, który nie zamieni przymusowych podatków od pracy i konsumpcji, które zżerają połowę jego wynagrodzenia za pracę na cudzym, na podatek od własności określny w demokracji bezpośredniej, w zasadniczej części stanowiący jego dochód podatkowy?

Macie szczęście, że robol waszego świata nie rozumie i nie wie, że nazywanie przez was podatku od konsumpcji podatkiem od wartości dodanej jest zwykłym oszustem, żeby otumanić, wyzyskać, wypić całą krew.
08-03-2021 06:43 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Pokaż mi najemnego robola, który nie zamieni przymusowych podatków od pracy i konsumpcji, które zżerają połowę jego wynagrodzenia za pracę na cudzym, na podatek od własności określny w demokracji bezpośredniej, w zasadniczej części stanowiący jego dochód podatkowy?

Każdy jeden!!!! Manipulancie

A teraz to co Hamerlik pisze małym druczkiem:
Podobnie jak z tą manipulacją, że raz piszesz, że ten dochód dostaną "osoby bez mienia" a potem "wszyscy" tak teraz manipulujesz twierdząc, że "robol" podatku nie zapłaci.
Zapłaci podatek od mieszkania i samochodu,
"w zasadniczej części" to znaczy kilka euro - przykład Płocka
No i, manipulancie" powiedz temu "robolowi" że będzie musiał płacić za edukację, leczenie i korzystanie z chodnika
Powiedz, że nie będzie miał prawa do urlopu, 8-godzinnego dnia pracy i emerytury
Powiedz, że nie wolno mu będzie oszczędzić na samochód i mieszkanie
Powiedz, że nie będzie miał prawa ubezpieczyć domu ani samochodu, ani złożyć reklamacji na rower
Tylko nie pipc, że będzie mógł w każdej chwili odejść od taśmy, bo jak każdy będzie mógł w każdej chwili odejść od taśmy to samochód będzie kosztował równowartość 10 lat twojej pracy a nie pół roku.
Powiedz mu to WSZYSTKO a potem zapytaj o podatki
Manipulancie

Zadam ci pytanie : chcesz dostać jutro 30 000 euro na konto?
Oczywiście chciwy Hamerlik odpowie TAK
Ale małym druczkiem napisane że musisz oddać nerkę

To jest twoja metoda przekonywania "roboli"
Tylko, że "robole" poradzą czytać. Żaden najemny pracownik na tym forum nie poparł twoich postulatów
ŻADEN

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 09:54 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Każdy jeden!!!! Manipulancie

Każdy jeden nie ma świadomości, że to w ogóle możliwe, bo go zaprogramowaliscie w państwowej szkole, że obecny świat z podatkami od pracy i konsumpcji płaconymi przez biedotę swoim białym Panom jest jedynym możliwym, że tego chce wasz Bóg i ukaże surowo każdego kto się wam sprzeciwi.

>Zapłaci podatek od mieszkania i samochodu,

Zapłaci podatek od własności określony w jawnej demokracji bezpośredniej w miejsce 1000 waszych podatków.

>No i, manipulancie" powiedz temu "robolowi" że będzie musiał płacić za edukację, leczenie i korzystanie z chodnika

Czy lekarze, nauczyciele, brukarze pracują za darmo? Od kiedy? Czym żywią swoje dzieci?
Aaaa to znaczy, że robole zawsze za to płacą, tyle za za pośrednictwem białych Panów, którzy lepiej za nich decydują.

>Powiedz, że nie będzie miał prawa do urlopu, 8-godzinnego dnia pracy i emerytury

Wolny człowiek, który ma egzystencje zabezpieczona, nie musi pytać żadnego białego Pana o pozwolenie na odpoczynek. Sam o tym decyduje.

>Powiedz, że nie wolno mu będzie oszczędzić na samochód i mieszkanie

Przez limit oszczędności pieniężnych niejako będzie zmuszony do ich zakupu, że zrobić miejsce dla nowych wpływów pieniężnych.

>Powiedz, że nie będzie miał prawa ubezpieczyć domu ani samochodu, ani złożyć reklamacji na rower

Powiem mu, że wasz komornik państwowy nie jest ani źródłem ubezpieczenia ani źródle umowy. Powiem mu, że może umówić się z innymi bez groźby przemocy i że taka umowa zadziała, bo źródłem umowy są wzajemne korzyści.

>Tylko nie pipc, że będzie mógł w każdej chwili odejść od taśmy, bo jak każdy będzie mógł w każdej chwili odejść od taśmy to samochód będzie kosztował równowartość 10 lat twojej pracy a nie pół roku.

Będzie mógł odejść od taśmy a także jeździć rowerem. Będzie mógł być szczęśliwszy, zdrowszy i mądrzejszy. Nie będzie musiał żyć na wysypisku śmieci, w które przez swoją chciwość chcecie zamienić świat.

>Powiedz mu to WSZYSTKO a potem zapytaj o podatki

O wszytkim powiem mu wprost bez żadnych upiększeń. Nie będę zmyślał rzeczywistości. Jeżeli myle się, lepiej żeby inni zauważyli to już na wstępie, żeby nie popełnili błędu.
08-03-2021 10:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Odnieś się do argumentów, które ci przedstawiłem!

>>Każdy jeden!!!! Manipulancie
>Każdy jeden nie ma świadomości, że to w ogóle możliwe, bo go zaprogramowaliscie w państwowej szkole, że obecny świat z podatkami od pracy i konsumpcji płaconymi przez biedotę swoim białym Panom jest jedynym możliwym, że tego chce wasz Bóg i ukaże surowo każdego kto się wam sprzeciwi.

Skończ z tym demagogicznym językiem bo zaprowadził cię już na manowce.

Cytat:
Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, osobom bez mienia
Podatek ma być wypłacony wszystkim.


To właśnie dowód na to, że posługujesz się manipulacją i sam się w nią zaplątałeś
Pisz po polsku, pisz prostym precyzyjnym językiem i odnieś się argumentów argumnetoma a nie populistycznym lamentem

>>Zapłaci podatek od mieszkania i samochodu,
>Zapłaci podatek od własności określony w jawnej demokracji bezpośredniej w miejsce 1000 waszych podatków.
Czyli zapłaci podatek od mieszkania i samochodu!
ZAPŁACI
a w miejsce 1000 obecnych (naszych w twoim demagogicznym bełkocie języku) zapłaci za korzystanie z chodnika , leczenie, bibliotekę, teatr, ochronę policji i straży i edukację
Ale pipcys o tym że zmniejszasz podatki , małym druczkiem manipulancie wspominasz o tych opłatach

>>No i, manipulancie" powiedz temu "robolowi" że będzie musiał płacić za edukację, leczenie i korzystanie z chodnika
>Czy lekarze, nauczyciele, brukarze pracują za darmo?
Manipulacja
Na to właśnie idą podatki
I jak nie będzie tych podatków to trzeba będzie to zapłacić
Tego "robolom" nie mówisz

>>Powiedz, że nie będzie miał prawa do urlopu, 8-godzinnego dnia pracy i emerytury
>Wolny człowiek, który ma egzystencje zabezpieczona, nie musi pytać żadnego białego Pana o pozwolenie na odpoczynek. Sam o tym decyduje.
To życzę powodzenia, kiedy wsiądziesz do pociągu i maszynista poczuje się "wolny"
Albo kontroler lotu poczuje się wolny sprowadzając na lotnisko samolot z Maroka z tobą na pokładzie i pójdzie do domu

Jeśli każdy sam będzie decydował kiedy pracuje a kiedy nie, to umrzesz z głodu, nikt ci chleba nie upiecze, bo kierowca autobusu będzie się chciał wyspać i nie dowiezie piekarza do pracy
Anarchia to nie jest wolność, chyba że w hamerciulskim języku

Oczywiście nie odniesiesz się do tego
Wolność nie wyklucza braku organizacji
Teraz też pracownik może odejść od taśmy i pójść do domu. Spotkają go takie same konsekwencje jak w twoim świecie - zwolnienie z pracy
Tylko, że w twoim świecie pracodawca może go zwolnić bez wypowiedzenia i odprawy
Nawet za to, że jest chory i zostaje bez środków do życia
Tego tym swoim "robolom" nie mówisz, manipulancie

>>Powiedz, że nie wolno mu będzie oszczędzić na samochód i mieszkanie
>Przez limit oszczędności pieniężnych niejako będzie zmuszony do ich zakupu,
Zakupu czego za dwumiesięczną pensję?
Ty za dwumiesięczną pensję kupisz samochód, sprzątaczka kupi rower
Kto kupi dom? Tylko ten kto ma już dom. Jak ma dwa domy, kupi dwa
Kto nie ma domu dożywotnio mieszka w cudzym
Tego nie mówisz głośno zasłaniając się złotymi wieżami

>>Powiedz, że nie będzie miał prawa ubezpieczyć domu ani samochodu, ani złożyć reklamacji na rower
>Powiem mu, że wasz komornik państwowy
Powiedz mu , że nie wolno mu ubezpieczyć samochodu a nie o komornikach, manipulancie
Znów uciekasz

>>Tylko nie pipc, że będzie mógł w każdej chwili odejść od taśmy, bo jak każdy będzie mógł w każdej chwili odejść od taśmy to samochód będzie kosztował równowartość 10 lat twojej pracy a nie pół roku.
>Będzie mógł odejść od taśmy
I straci pracę, a żył będzie za kilka euro z podatku. A jak będzie miał mieszkanie to sam jeszcze podatek zapłaci

>a także jeździć rowerem.
Jak zapłaci za korzystanie z ulicy

>Będzie mógł być szczęśliwszy, zdrowszy i mądrzejszy.
Uronienie debila jako dowód?

>Nie będzie musiał żyć na wysypisku śmieci,
Oczywiście teraz "robole" żyją na wysypiskach śmieci
Dotąd żyli w niedogrzanych piwnicach
Znów robisz z siebie debila

>>Powiedz mu to WSZYSTKO a potem zapytaj o podatki
>O wszytkim powiem mu wprost bez żadnych upiększeń.
Nie powiesz.
Nikomu w oczy nie przedstawisz swoich postulatów.
Nie zaczniesz swojego eksperymentu bo jesteś nie tylko debilem, ale leniwym debilem

Ustawiłeś cukier na wadze?
Nie. Nawet tego ci się nie chce leniwy debilu

>Nie będę zmyślał rzeczywistości.
Już ją zmyślasz.
Robotnicy w piwnicach
Lokaj Wenancjusza
zakaz poruszania się drogami...
Konfabulujesz w celu manipulacji

Stosujesz manipulacje i pięknosłowie tylko po to, żeby przekonać innych, że mają płacić na ciebie podatki a ciebie od podatków zwolnić
Nikt za tobą nie idzie bo twoja hipokryzja jest widoczna jak telewizyjna wieża w Berlinie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 11:11 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Już ją zmyślasz.
>Robotnicy w piwnicach
>Lokaj Wenancjusza
>zakaz poruszania się drogami...

To są alegorie opisujące wasz świat.
Prawda wyrażona metaforycznie.

>Konfabulujesz w celu manipulacji
>Stosujesz manipulacje i pięknosłowie tylko po to, żeby przekonać innych, że mają płacić na ciebie podatki a ciebie od podatków zwolnić
>Nikt za tobą nie idzie bo twoja hipokryzja jest widoczna jak telewizyjna wieża w Berlinie

Jeżeli w moich postulatach zawiera się wyłącznie fałsz i manipulacja innymi ludźmi, to nie potrzebujesz się ich obawiać, ostatecznie fałsz nigdy z prawdą nie zwycięży.

Masz prawo patrzeć na świat swoimi oczami a jak mam prawo patrzeć na niego swoimi.
Albo stworzymy wspólną wizję świata, ja i ty, albo zgnijemy w konflikcie oskarżając się wzajemnie kto jest większym złem.

Proponuję porozumienie ale nie na waszych zasadach.
Moich zasad nie chcę ci wtłoczyć przemocą, pod groźbą kary a jedynie w udanym eksperymencie do nich cię przekonać.

Jesteś nieprzekonany?
Więc moja praca nie jest skończona i potrzebują ją kontynuować.

Jerzy Paul ZP Rzeszów moc.liamg@luapyzrej.oruib
Jerzy Wilk ZP Elbląg moc.liamg@kliwj.oruib
Patryk Wicher ZP Nowy Sącz moc.liamg@rehciwkyrtap.oruib
Jacek Kurzępa ZP Zielona Góra lp.pw@apezrukkecajlesop.oruib
Piotr Uruski ZP Krosno moc.liamg@iksururtoiplesop.oruib
Elżbieta Płonka ZP Zielona Góra lp.2o@aknolpe.eikslesop.oruib
Jacek Osuch ZP Kraków lp.po@alsop.oruib
Romuald Ajchler L Piła moc.liamg@relhcjadlaumor.oruib
Łukasz Schreiber ZP Bydgoszcz lp.pw@rebierhcs.oruib
Anna Maria Siarkowska ZP Siedlce moc.liamg@akswokrais.oruib
Agnieszka Soin ZP Wrocław moc.liamg@nios.oruib
Andrzej Sośnierz ZP Katowice moc.liamg@zreinsos.oruib
Tomasz Zieliński ZP Chełm moc.liamg@iksnileizt.oruib
Bartłomiej Wróblewski ZP Poznań lp.ikswelborwjeimoltrab@oruib
Grzegorz Adam Woźniak ZP Siedlce lp.kainzowzrogezrg@oruib
Ireneusz Zyska ZP Wałbrzych lp.aksyz-zsueneri@oruib
Jan Warzecha ZP Rzeszów lp.ahcezrawnaj@oruib
Kazimierz Smoliński ZP Gdańsk lp.iksnilomszreimizak@oruib
Michał Wójcik ZP Katowice ue.kicjowlahcim@oruib
Małgorzata Wassermann ZP Kraków lp.nnamressawm@oruib
szarley (54913 punktów)
>>Już ją zmyślasz.
>>Robotnicy w piwnicach
>>Lokaj Wenancjusza
>>zakaz poruszania się drogami...
>To są alegorie opisujące wasz świat.

Nie, to są brednie

>Jeżeli w moich postulatach zawiera się wyłącznie fałsz i manipulacja innymi ludźmi, to nie potrzebujesz się ich obawiać, ostatecznie fałsz nigdy z prawdą nie zwycięży.
No i nie zwycięża.
Jesteś osamotniony.

>Masz prawo patrzeć na świat swoimi oczami a jak mam prawo patrzeć na niego swoimi.
Ależ oczywiście!!!!
Problem w tym, że ty nie widzisz rzeczywistego świata

Cytat:
Chodzi o to, że ty leżysz, czytasz książki, oglądasz telewizję, popijasz kawkę, wyjaśniasz innym co to dobro i co zło a inni tyrają od świtu do nocy na twój dobrobyt, w czasie kiedy ich dzieci pozostane bez opieki zostają poddane praniu mózgu, które uczyni z nich kolejne pokolenia niewolników?


To jest kolejna brednia

>Albo stworzymy wspólną wizję świata, ja i ty, albo zgnijemy w konflikcie oskarżając się wzajemnie kto jest większym złem.
Nie podejmuję się z tobą tworzyć żadnej wizji świata
Nie odpowiada mi twoja wizja, w której podatki płacić będą jedynie właściciele mieszkań domów altanek i samochodów, Bezos zapłaci grosze, a Hamerlik nic
Nie odpowiada mi wizja świata, w której rządzą bojówki a ja nie mam prawa ubezpieczyć domu od ognia
Nie odpowiada mi twoja wizja świata opartego na przemocy i zawiści
Nie proponujesz niczego dobrego

>Moich zasad nie chcę ci wtłoczyć przemocą, pod groźbą kary a jedynie w udanym eksperymencie do nich cię przekonać.
Bredzisz o eksperymencie
Bredzisz od lat.

Twoje lenistwo nie pozwala ci nawet zaeksperymentować z wagą i cukrem
Nie poradzisz przedstawić nawet planu swojego eksperymentu
Uciekasz przed przeprowadzeniem go nawet wirtualnie
Bredzisz

>Jesteś nieprzekonany?
Ucieczkami?
Nie, nieprzekonany

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 13:41 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nie podejmuję się z tobą tworzyć żadnej wizji świata
>Nie odpowiada mi twoja wizja, w której podatki płacić będą jedynie właściciele mieszkań domów altanek i samochodów, Bezos zapłaci grosze, a Hamerlik nic
>Nie odpowiada mi wizja świata, w której rządzą bojówki a ja nie mam prawa ubezpieczyć domu od ognia
>Nie odpowiada mi twoja wizja świata opartego na przemocy i zawiści
>Nie proponujesz niczego dobrego

To jest twoja interpretacja norm społecznych, które próbuję na ludzi sprowadzić i jakże podła i fałszywa!

Nie wierzę, że tak widzisz konsekwencje proponowanego przeze mnie porządku społecznego, tak tylko go przedstawiasz, żeby innych oszukać, żeby ludziom którzy, nie rozumieją świata zrobić wodę z mózgu.
08-03-2021 14:10 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>To jest twoja interpretacja norm społecznych, które próbuję na ludzi sprowadzić i jakże podła i fałszywa!

Udowodnij

>Nie wierzę, że tak widzisz konsekwencje proponowanego przeze mnie porządku społecznego, tak tylko go przedstawiasz,

Twoja wiara nie ma znaczenia.
Liczą się FAKTY

Fakt 1
Z symulacji wynika jednoznacznie, że nastąpi lawinowo rosnąca kumulacja w własności w jednym ręku

Fakt 2
Nie poradzisz przeprowadzić prostego doświadczenia z cukrem = nie przeprowadzisz, a nawet nie zaproponujesz doświadczenia krystkonizmu

Świnie też pięknie przekonały konia, żeby poszedł na rzeź. Tobie się nie udaje


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Za pierwszej komuny, Polak zarobił przez osiem godzin JEDNEGO DOLARA, mógł za to kupić PÓŁ LITRA wódki, za amerykańskie spodnie robocze w Pewexie musiał zapłacić 18 dolarów (wtedy feministki dostawały szału jak na dupie nie miały amerykańskich spodni roboczych i rodzice musieli im kupować, żeby mieć spokój). Polski towar szedł za grosze za granice a my musieliśmy drogo płacić za importowany a mimo to komuniści budowali olbrzymie zakłady przemysłowe i ludziom żyło się dobrze, dużo lepiej niż przed wojną.
Dzisiaj patrząc na ceny, bardzo tanie są cytrusy, za JEDNEGO polskiego pora można kupić jak są w promocji: kilo bananów, kilo pomarańczy czy kilo mandarynek.
Gdy odliczymy: transport, podatki, koszty dystrybucji, magazynowania i sprzedaży wyjdzie nam, że importer zapłacił za kilo cytrusów, równowartość JEDNEGO POLSKIEGO KARTOFLA.
W markecie z nazwą owada w logo sprzedawane jest coś z napisem mięso i w promocji cena 8.99 PLN.
Tłum Polaków czeka na tą promocję.
Panie Hamerlik napisz nam: jak wpływa ta "promocja" na polski hodowców świń ? I jak to wpływa na skład paszy, którą trzeba wykarmić świnie, żeby uzyskać jakikolwiek zysk ? I jak to ostatecznie wpływa na nasze zdrowie ?
Za komuny była cena urzędowa, która wynikała z wyliczeń realnych kosztów i zysków. Świnka rosła dwa razy dłużej, mięso i wędliny były smaczne i opłacało się już chować kilka świnek.
Jaki w pańskiej wizji świata będzie sposób tworzenia cen żywności ? Czy to sprzedawca będzie dyktował ceny żywności ?

Coś z życia wzięte.
Parę dni temu słuchałem sąsiada, żalił się, że poszedł po raz kolejny do lekarza, żeby mu wypisał receptę na tabletki na prostatę. Lekarz mu wypisał i zażyczył sobie za to 150 zł. Sąsiad dał, bo na zdrowiu nie oszczędza. W aptece dowiedział się, że te tabletki co ciągle kupuje na receptę można KUPIĆ BEZ.
08-03-2021 13:37 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Gdy odliczymy: transport, podatki, koszty dystrybucji, magazynowania i sprzedaży wyjdzie nam, że importer zapłacił za kilo cytrusów, równowartość JEDNEGO POLSKIEGO KARTOFLA.

Co mówi bardzo wiele o tym ile płacimy realnie ludziom na plantacjach bananów i w jakim stopniu z ich wynagrodzeniem za pracę ci ludzie zdołają się w życiu rozwinąć.
Nie trzeba chyba dodawać, że plantacjami bananów rządzą zachodnie korpo?

>Jaki w pańskiej wizji świata będzie sposób tworzenia cen żywności ? Czy to sprzedawca będzie dyktował ceny żywności ?

Albo ceny sprzedaży rzeczy dyktuje ich właściciel albo całkowicie kwestionujemy prawo własności i kapitalizm.

W moim modelu ilość jednostek pieniężnych, które gotowy jest przyjąć właściciel w zamian za akceptację przejęcia rzeczy w posiadanie przez inną osobę ZAWSZE określa właściciel i nikt inny.

Proszę wziąć jednak inny aspekt pod uwagę.
Robol, który nie odda większej części swojego wynagrodzenia w przymusowych podatkach na państwowe dotacje dla prywatnych właścicieli, który uzyska jeszcze dochód podatkowy z podatków od własności będzie miał szansę zdecydować się na zakup droższej świniny, której istnienie nie wynikło z urządzenia przez ludzi świniom piekła na Ziemi. Tak wzmocniony ekonomicznie robol będzie mógł kupić mięso świni, która choć raz w życiu widziała słońce i niebo i choć raz w życiu mogła obrócić się wokół własnej osi, bo miała do tego wystarczająco przestrzeni.

Ludzie do tego, żeby nie działać jak szarańcza, która wyżre wszystko do gołej ziemi a potem siebie nawzajem, muszą być świadomi i po to ma powstać publicznie jawna księga kapitału.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Nie trzeba chyba dodawać, że plantacjami bananów rządzą zachodnie korpo?

A jakie to zachodnie korpo rządzą plantacjami bananów ??

histmag.org/Gwatemala-1954-bananowy-pucz-11268

"Gwatemala była państwem ogromnej biedy i nierówności. Biała mniejszość rządziła miejscową większością. Na wsiach ponad 60% ludzi nie dożywało 20. roku życia. Większość ziem i plantacji należała do oligarchów oraz do United Fruit Company. Amerykańska korporacja była również posiadaczem poczty, kolei, rozgłośni radiowej i portu, była zwolniona z płacenia podatków, wyzyskiwała robotników, praktycznie działała jak władze kolonialne, mając więcej do powiedzenia niż sam prezydent. Jacobo Arbenzę wyniosła do władzy bieda, urażona godność mieszkańców oraz bunt przeciwko panoszeniu się obcych firm...
2% populacji kontrolowało aż 70% ziemi. Rozpoczęto konfiskatę dużych i znaczących majątków, które później rozdzielono między rolników. Wywłaszczono również nieużywane grunty rolne należące do koncernu owoców tropikalnych United Fruit Company. To właśnie wtedy nowy prezydent zrobił krok, który miał kosztować go władzę - naruszył amerykański monopol. Mimo, że wywłaszczenia dokonano zgodnie z prawem międzynarodowym i wypłaceniem rekompensaty, elity oraz koncern sprzeciwiali się tej decyzji. W tamtych latach odważenie się na czyn jakiego dokonał młody pułkownik równało się wydaniem na siebie wyroku. W przeszłości gdy ktoś ruszył monopol United Fruit, rząd Stanów Zjednoczonych wespół z bananową korporacją dopuszczały się użycia siły, spisków i zabójstw tylko po to aby zabezpieczyć swoje interesy.
W 1913 roku armia USA interweniowała w Hondurasie aby chronić plantację bananów. W 1928 roku w Kolumbii doszło do tzw. "bananowej masakry", polegającej na zamordowaniu ok. 200 kolumbijskich pracowników UTC, którzy domagali się lepszych warunków pracy. Masakry na plantatorach dokonała kolumbijska armia, pod mocnym naciskiem Białego Domu - amerykańskie władze zagroziły Bogocie, że jeżeli ta nie zapewni ochrony bananowemu koncernowi i nie rozprawi się z strajkującymi, to marynarka USA dokona zbrojnej interwencji na terytorium Kolumbii."

Na bananach robią kokosy AMERYKANIE.



>Albo ceny sprzedaży rzeczy dyktuje ich właściciel albo całkowicie kwestionujemy prawo własności i kapitalizm.
>W moim modelu ilość jednostek pieniężnych, które gotowy jest przyjąć właściciel w zamian za akceptację przejęcia rzeczy w posiadanie przez inną osobę ZAWSZE określa właściciel i nikt inny.
>Proszę wziąć jednak inny aspekt pod uwagę.
>Robol, który nie odda większej części swojego wynagrodzenia w przymusowych podatkach na państwowe dotacje dla prywatnych właścicieli, który uzyska jeszcze dochód podatkowy z podatków od własności będzie miał szansę zdecydować się na zakup droższej świniny, której istnienie nie wynikło z urządzenia przez ludzi świniom piekła na Ziemi. Tak wzmocniony ekonomicznie robol będzie mógł kupić mięso świni, która choć raz w życiu widziała słońce i niebo i choć raz w życiu mogła obrócić się wokół własnej osi, bo miała do tego wystarczająco przestrzeni.

Obecnie cena karkówki wieprzowej waha się od 8,99 zł do 23 zł i niczym się to mięso nie różni.
Zarówno ta po 8,99 jak i ta po 23 po posoleniu i podgrzaniu zaczyna puszczać wodę i białą pianę. Dostałem mleko SWOJSKIE od polskiego chłopa, nastawiłem to mleko, żeby się skwasiło. Mleko się wylało z garnka, wziąłem łyżkę i badam to swojskie mleko dlaczego zwiększyło objętość.
Mleko się spieniło. Pierwszy raz takie coś widziałem. Wyrzuciłem to "swojskie mleko".
Jakość polskiej żywności z roku na rok jest coraz gorsza. Zlikwidowano małe regionalne masarnie
i nie ma możliwości tego odtworzenia z powodu zmiany mentalności ludzi. Nie ma ludzi, którzy mają w sobie kulturę i wiedzę jak produkować dobrą żywność. Często przejeżdżam przez Czechy i widzę tablice z napisem domaci klobasy na prodej raz tylko się zatrzymałem, nic nie kupiłem gorzej jak u nas.

08-03-2021 15:37 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>A ty w ramach zmiany swiata nazwiesz tego pracownika chciwym dziadem. Bo się okaże że ma dom.
>Pokaż mi najemnego robola, który nie zamieni przymusowych podatków od pracy i konsumpcji, które zżerają połowę jego wynagrodzenia za pracę na cudzym, na podatek od własności określny w demokracji bezpośredniej, w zasadniczej części stanowiący jego dochód podatkowy?
>Macie szczęście, że robol waszego świata nie rozumie i nie wie, że nazywanie przez was podatku od konsumpcji podatkiem od wartości dodanej jest zwykłym oszustem, żeby otumanić, wyzyskać, wypić całą krew.

W twoim przypadku na całą ludzkość a więc ponad siedem miliardów ludzi pokaż wskaż jednego człowieka który rozumie twój bełkot chce tego co ty.


Chyba nie żyjesz w szklanej kuli? Masz przyjaciół, kolegów z pracy klientów.
Oni już chyba wszyscy wiedzą że spiedolili ci życie?

Rozumiem że twój szef wie że jest chciwym dziadem.

Chyba nie jesteś tylko taki cwaniak na forum.
08-03-2021 17:20 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Masz przyjaciół, kolegów z pracy klientów.
>Oni już chyba wszyscy wiedzą że spiedolili ci życie?
>Rozumiem że twój szef wie że jest chciwym dziadem.
>Chyba nie jesteś tylko taki cwaniak na forum.

Na te tanie triki psychologiczne, które mają wywołać we mnie niską samoocenę i wstyd uodporniłem się już przy jacku.

Na mnie to nie działa.

Chciwym dziadem jest każdy, kto rości pod przymusem podatki od pracy i konsumpcji od najemnych roboli bez mienia, jednocześnie tając swoje posiadłości i nie godząc się na opodatkowanie swojej własności i żadna pedagogika wstydu i niskiej wartości tego nie zmieni.

Rozumiem, że na najemnych roboli te triki psychologiczne działają ale na mnie to nie działa więc sobie daruj. Szkoda twojego wysiłku.
08-03-2021 17:38 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Masz przyjaciół, kolegów z pracy klientów.
>>Oni już chyba wszyscy wiedzą że spiedolili ci życie?
>>Rozumiem że twój szef wie że jest chciwym dziadem.
>>Chyba nie jesteś tylko taki cwaniak na forum.
>Na te tanie triki psychologiczne, które mają wywołać we mnie niską samoocenę i wstyd uodporniłem się już przy jacku.
>Na mnie to nie działa.
>Chciwym dziadem jest każdy, kto rości pod przymusem podatki od pracy i konsumpcji od najemnych roboli bez mienia, jednocześnie tając swoje posiadłości i nie godząc się na opodatkowanie swojej własności i żadna pedagogika wstydu i niskiej wartości tego nie zmieni.
>Rozumiem, że na najemnych roboli te triki psychologiczne działają ale na mnie to nie działa więc sobie daruj. Szkoda twojego wysiłku.

Powiedz to swojemu szefowi. Znajomym rodzinie.
Że są chciwymi dziadami. Cwaniaczku.

Co na to rodzina? Koledzy akceptuj to że ich nazywasz chciwymi dziadami.

A co klientami? Wiedzą że nazywasz ich chciwymi dziadami czy jesteś tak chciwy na kasę że mówisz im i dzień dobry i do widzenia.

Ah zapomniałem z chciwość dla pieniędzy nie powiesz tego nikomu.

Już ci pisałem. Nie pozwolisz na powstanie twojej strefy.
08-03-2021 18:14 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Powiedz to swojemu szefowi. Znajomym rodzinie.
>Że są chciwymi dziadami. Cwaniaczku.
>Co na to rodzina? Koledzy akceptuj to że ich nazywasz chciwymi dziadami.
>A co klientami? Wiedzą że nazywasz ich chciwymi dziadami czy jesteś tak chciwy na kasę że mówisz im i dzień dobry i do widzenia.
>Ah zapomniałem z chciwość dla pieniędzy nie powiesz tego nikomu.
>Już ci pisałem. Nie pozwolisz na powstanie twojej strefy.

Większość ludzi reaguje podobnie do ciebie.
To jest pokłosie panowania prymitywnej kultury białych Panów zaszczepionej nam przez kościół katolicki.
To się szybko i łatwo nie zmieni.
To wymaga wieloletniej pracy, cierpliwości i konsekwencji.

Nie proponuję żadnej specjalnej stefy ekonomicznej, jak wy macie w zwyczaju, żeby zachodni kapitalisci mogli w nich nie zapłacić ani grosza podatku i zdeptać lokalną dzialanosc gospodarczą. Propaguje nowy system stosunków społecznych, w którym wasza wrogość w relacjach gospodarczych wyrażana na wyblakłych i niezrozumiałych kwitach oraz przemoc egzekucyjna nie będą miały już dla siebie miejsca, przez co będą mogły odejść na karty historii, podobnie jak prymitywna kultura białego Pana.
08-03-2021 18:27 
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)
Ależ demagogia
Jesteś w tym niemal tak dobry jak w kłamstwach konfabulacjach i stawianiu choochołów

Spróbuj w gównie w swojej czaszce poszukać choć jednej myśli:

DLACZEGO NIKT NIE DAJE SIĘ NA TO ŁAPAĆ!!!!!!

Ani najemny pracownik, ani drobny przedsiębiorca, ani samodzielny pracownik, ani emeryt

NIKT CIE NIE POPARŁ!!!
ANI JEDEN CZŁOWIEK CIE NIE POPARŁ!!!

Dlaczego?
Bo twój manifest jest urojeniem kretyna, który wierzy, że zdoła zmienić świat tak, żeby go inni utrzymywali

No nikt nie uwierzył....

Tym bardziej nie uwierzy, jeśli popierasz ten manifest ucieczkami, bełkotem kłamstwami chochołami i propozycjami eksperymentów, od których uciekasz po pierwszym zdaniu

Krystkonizm kładzie dowolnie zadane pytanie. Każde.

Jesteś żałosnym debilnym hipokrytą
Tylko tyle.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 18:35 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)

>Większość ludzi reaguje podobnie do ciebie.
>To jest pokłosie panowania prymitywnej kultury białych Panów zaszczepionej nam przez kościół katolicki.

Widzę zbierznosc z tobą a religia

Chciwe chamy zamień na ateistów wyznawców religii komunistów stalinowców satanistów i huj wie kogo. Tak nazywają takich jak ja. Tacy jak ty

Ty myślisz że jesteś pierwszy który mnie obraża za to że nie klękam przed jego wizja świata.?
To się qrwa obudź jesteś już tyle lat na tym portalu i jednym z wielu.

Nie ty pierwszy nie ostatni.

Jak cię czytam to zawsze mam przed oczami takiego tłustego biskupa co gada o skromności i uchu igielnym.
08-03-2021 18:48 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ty myślisz że jesteś pierwszy który mnie obraża za to że nie klękam przed jego wizja świata.?

Nie określiłem cię chciwym dziadem, ja tylko zdefiniowałem chciwego dziada, jeżeli czujesz się określony chciwym dziadem to określiłeś się nim sam, ja tego nie zrobiłem.

Nie wiem czego chcesz ani co uznajesz za sprawiedliwe.

Wiem czego chce jakie ma pojęcie "sprawiedliwosci" chciwy dziad.

------
szarleya mogę określić chciwym dziadem, bo tu nie mam żadnych wątpliwości.

Nawet jacka nie potrafię tak okrasić, jemu potrafię tylko przypisac sadyzm ale czy jest wpasowany w moja definicję chciwego dzianda, tego do końca nie wiem.
08-03-2021 18:56 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>szarleya mogę określić chciwym dziadem, bo tu nie mam żadnych wątpliwości.

Hamerlika mogę określić stręczycielem własnych dzieci na Hbf.

Zarzucasz mi chciwość, bo nie poradzisz powiedzieć na ile części mam podzielić mój dom, żeby starczyło do śmierci?

Proponujesz debilny system, który kładzie się na każdym pytaniu, a kto zadaje pytania jest "chciwym dziadem"

Jesteś psim chujem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 19:02 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>szarleya mogę określić chciwym dziadem, bo tu nie mam żadnych wątpliwości.
>Hamerlika mogę określić stręczycielem własnych dzieci na Hbf.
>Zarzucasz mi chciwość, bo nie poradzisz powiedzieć na ile części mam podzielić mój dom, żeby starczyło do śmierci?
>Proponujesz debilny system, który kładzie się na każdym pytaniu, a kto zadaje pytania jest "chciwym dziadem"
>Jesteś psim chujem

Jestes bawochwalca tajnego kapitału.
Jesteś propagandzistą wolności własności od wszelkiego opodatkowania.
Jesteś fundamentalista przemocy egzekucyjnej.
Jestes ideologiem podatków od pracy i konsumpcji oraz lichwiarskiego pieniądza.

Ty nim jesteś, nie ma wątpliwości.
szarley (54913 punktów)
>Jestes bawochwalca tajnego kapitału.
A ty stręczycielem własnych dzieci na Hbf.

>Jesteś propagandzistą wolności własności od wszelkiego opodatkowania.
A ty stręczycielem własnych dzieci na Hbf.

>Jesteś fundamentalista przemocy egzekucyjnej.
A ty stręczycielem własnych dzieci na Hbf.

>Jestes ideologiem podatków od pracy i konsumpcji
A ty stręczycielem własnych dzieci na Hbf.

>oraz lichwiarskiego pieniądza.
A ty stręczycielem własnych dzieci na Hbf.

Jeszcze do tego:
90% ludzi, wg ciebie nie ma żadnej własności
Robotnicy w Berlinie mieszkają w niedogrzanych piwnicach
Nie wolno ci korzystać z dróg
Pracowałeś przykuty do maszyny
Chodzisz głodny
mieszkasz w niedogrzanym mieszkaniu
płacisz 120% pensji za najm mieszkania
Rolnik nie pracuje
Szarley żyje z posiadania sadu
Wenancjusz ma lokaja
Proponujesz eksperyment
Obiecałeś odpowiedzieć na każde pytanie
Twierdzisz, że wysyłam dzieci do prywatnych zagranicznych szkół
Twierdzisz, że latam biznesklasą na Syberię
Twierdzisz, że nie pracuję
Twierdzisz, że boję się autorskich programów nauczania
Twierdzisz, że nie poradzę wyjechać na wakacje bez komornika
Twierdzisz, że latam na konferencje do Dubaju
Twierdzisz, że zbudowałem dom oszukując robotników
Twierdzisz, że zatrudniam pracowników w spółdzielni
Twierdzisz, że tworzę prawo, które cię obowiązuje

Pogadaliśmy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jesteś psim chujem

Może myślisz tak o mnie przez to co robię?

Ryszard Terlecki ZP Kraków lp.ikcelretdrazsyr@oruib
Tomasz Rzymkowski ZP Sieradz lp.ikswokmyzr@oruib
Jarosław Sellin ZP Gdańsk lp.nilles@oruib
Szymon Szynkowski vel Sęk ZP Poznań lp.ikswoknyzs@oruib
Krzysztof Tchórzewski ZP Siedlce lp.ikswezrohct@oruib
Urszula Rusecka ZP Tarnów lp.akcesuraluzsru@oruib
Piotr Uściński ZP Warszawa lp.iksnicsu@oruib
Teresa Wargocka ZP Siedlce lp.aseretakcograw@oruib
Artur Szałabawka ZP Szczecin lp.pw@akwabalazsrutraoruib
Adam Śnieżek ZP Krosno moc.liamg@kezeinsmada.eikslesoporuib
Marek Polak ZP Kraków lp.pw@akalopakram.eikslesoporuib
Danuta Nowicka ZP Katowice moc.liamg@akciwon.eikslesoporuib
Jacek Żalek ZP Białystok lp.kelazkecaj@eikslesoporuib
Rafał Weber ZP Rzeszów lp.pv@eikslesoporuib
Grzegorz Wojciechowski ZP Piotrków Trybunalski moc.liamg@91awaroruib
Zbigniew Rau ZP Łódź moc.liamg@uarweingibzoruib
Bogusław Sonik KO Kraków lp.mjes@kinoS.walsugoB
Bogusław Wontor L Zielona Góra lp.mjes@rotnoW.walsugoB
Bolesław Piecha ZP Bielsko-Biała lp.mjes@ahceip.walselob
Borys Budka KO Katowice lp.mjes@akduB.syroB
09-03-2021 06:34 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Może myślisz tak o mnie przez to co robię?

Nic nie robisz
Nawet tytki cukru na wadze nie postawiłeś

wysłanie maili do posłów w obcym kraju to nie jest żadna działalność

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>wysłanie maili do posłów w obcym kraju to nie jest żadna działalność

Dla ciebie kraj obcy a dla mnie własny.

Propaguje własne przekonania tak jak potrafię.

To jest dzialanosc polityczna i moja aktywność życiową.

Moglbym teoretycznie poświęcić moją energię życiową na stworzenie wyblakłych kwitów wypełnionionych niezrozumiałymi dla zwykłych ludzi pojęciami i zrobić jakis biedaków na te kwity w konia przy pomocy waszych państwowych komorników ale zamiast tego wybieram wydatkowanie mojej energii życiowej na pisanie listów do posłów z moimi politycznymi postulatami i co mi zrobisz?

Moje życie, mój wybór, moje konsekwencje wyboru.
Nie ty rządzisz moim życiem lecz ja rządzę nim sam.
09-03-2021 08:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>wysłanie maili do posłów w obcym kraju to nie jest żadna działalność

Nie zgadzam się. Hamerlik napisał "Moje życie, mój wybór, moje konsekwencje wyboru.
Nie ty rządzisz moim życiem lecz ja rządzę nim sam"
- to prawda.
Zarządził, że będzie chwalił się na forum wysyłaniem dziwnych maili, czy będzie zbierał za jałową działalność bęcki - wg mnie spoko, jego wybór.
Tylko dzieci jeszcze zależnych od niego emocjonalnie szkoda.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-03-2021 19:11 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Ty myślisz że jesteś pierwszy który mnie obraża za to że nie klękam przed jego wizja świata.?
>Nie określiłem cię chciwym dziadem, ja tylko zdefiniowałem chciwego dziada, jeżeli czujesz się określony chciwym dziadem to określiłeś się nim sam, ja tego nie zrobiłem.
>Nie wiem czego chcesz ani co uznajesz za sprawiedliwe.
>Wiem czego chce jakie ma pojęcie "sprawiedliwosci" chciwy dziad.
>------
>szarleya mogę określić chciwym dziadem, bo tu nie mam żadnych wątpliwości.
>Nawet jacka nie potrafię tak okrasić, jemu potrafię tylko przypisac sadyzm ale czy jest wpasowany w moja definicję chciwego dzianda, tego do końca nie wiem.

Napisałeś do mnie tak

"
Pozbawiliscie mnie wszystkiego ale odzyskam to, chcecie tego czy nie."

Pozbawiłem cię czegoś? Czy jesteś psychicznie chory i już qrwa nie wiesz kto i co.

Więc jeszce raz. Masz qrwa jaja powiedzieć to ojcu matce żonie koledze szefowi qrwa ludziom?

Czy jesteś tak zakłamany że tylko jadem plujesz do mnie?

Mam ci wyciągnąć rozmowę o bandycie?
09-03-2021 09:20 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Więc jeszce raz. Masz qrwa jaja powiedzieć to ojcu matce
> żonie koledze szefowi qrwa ludziom?
> Czy jesteś tak zakłamany że tylko jadem plujesz do mnie?

Ma "śmiałość" naszczekać na ludzi, od których nie jest w żaden sposób zależny (np. na forum).
W przypadku zależności zaczyna cykorzyć.
Cytat:
Czyż nie ty wymieniałeś tu mojego pracodawcę i moje miejsce pracy, żeby google dobrze to zaindeksowało i żeby pojawiły się wyraźne odniesienia do tej rozmowy w necie powiązane z nazwą przedsiębiorstwa?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,837597#w837962

Czasem uniesie się honorem i pokłóci się z jakimś kolegą z pracy, czasem za dziwność go wyrzucają.
To pozwala mu później obnosić się ze swoją odmiennością.

W sumie dziwaczne, ale bywają gorsze przypadki.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-03-2021 19:35 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Nie proponuję żadnej specjalnej stefy ekonomicznej, jak wy macie w zwyczaju, żeby zachodni kapitalisci mogli w nich nie zapłacić ani grosza podatku i zdeptać lokalną dzialanosc gospodarczą.

Komuniści wpakowali w oświatę techniczną Polaków MILIONY, opłacali grupę tłumaczy najnowszych książek technicznych, mieliśmy najlepszy wywiad techniczny. Przy każdej ambasadzie była komórka szpiegostwa technicznego. Poszli na całość i jaki był tego efekt ? Wybitne to się rodzą jednostki i trzeba stworzyć im warunki, żeby mogli w spokoju tworzyć. A jak jest u nas, stado wykształciuchów jak poczuje kasę to zadepcze wybitne jednostki. Jak nami rządzą "eksperci" po zawodówkach to skąd oni mogą wiedzieć jak się rządzi narodem.
Strefy ekonomiczne porobiono po to, żeby ściągnąć tych co są na wyższym poziomie rozwoju technicznego i się sprawdzają w budowie i prowadzeniu fabryk. Polak niestety nie potrafi. Inne wyjście to pozostać krajem rolniczym i sprzedawać kartofle, tylko komu ?
Zarabialiśmy na rolnictwie płacąc Związkowi Radzieckiemu za surowce jabłkami, kartoflami, wieprzowiną itd. Rosja nie kupuje produktów z krajów gdzie CIA zainstalowała swoje agentury u władzy i wariant rolniczy nie ma sensu.
Ilość księgarni zmalała, chyba jest 20% tego co było za komuny. Książek technicznych nie opłaca się tłumaczyć. Nie ma wysoko wykwalifikowanej kadry nauczycieli. Zostaliśmy na łasce OBCYCH i to oni stawiają nam warunki a nie my im. Podziwiam obcych inwestorów, że cokolwiek u nas budują bo na ich budowach zamieszanie tylko robią polscy BEHAPOWCY, bez wiedzy, z papierkiem.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Sprawiedliwe jest wtedy gdy ty dostajesz jego pieniądze.

Zamierzam być właścicielem zanim jeszcze realizacja mojej wizji stanie się w ogóle możliwa.

Pozbawiliscie mnie wszystkiego ale odzyskam to, chcecie tego czy nie.

To ja zapłacę podatek i być może nawet tobie, bo będziesz miał mniej ode mnie.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Sprawiedliwe jest wtedy gdy ty dostajesz jego pieniądze.
>Zamierzam być właścicielem zanim jeszcze realizacja mojej wizji stanie się w ogóle możliwa.
>Pozbawiliscie mnie wszystkiego ale odzyskam to, chcecie tego czy nie.
>To ja zapłacę podatek i być może nawet tobie, bo będziesz miał mniej ode mnie.

Trzeba by odszukać, może jest w intenecie.
amerykańska firma wykorzystała do leczenia metodę stosowaną przez jakieś plemię w Afryce. Chodziło o jakiegoś kaktusa. Po jakimś czasie ktoś podał do sądu tą firmę i to plemię dostało dużo dolarów i to był początek końca tego plemienia.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>to był początek końca tego plemienia.

Sugeruje pan, że jeżeli robol dostanie więcej za swoją pracę i nie wszystko pójdzie na zbudowanie złotej wieży w Warszawce, to się robolom odechce roboty?

Morawiecki podobnie sugerował na taśmach z Misiakiem, z którym kiedyś na studiach nieźle scielem się o władzę nad kasą samorządu studenckiego, że powstało po wojnie wszytkiego dużo tylko dlatego, że robole robili za miskę ryżu.

Czy pan popiera jego teorię?

Robolom jak najmniej i pałace im przed oczy, bo dopiero wtedy wezma się do roboty, te czlekoswinie jak pan to sam określił?
07-03-2021 20:43 
 Ocena 2 na 2
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Sugeruje pan, że jeżeli robol dostanie więcej za swoją pracę i nie wszystko pójdzie na zbudowanie złotej wieży w Warszawce, to się robolom odechce roboty?
>Morawiecki podobnie sugerował na taśmach z Misiakiem, z którym kiedyś na studiach nieźle scielem się o władzę nad kasą samorządu studenckiego, że powstało po wojnie wszytkiego dużo tylko dlatego, że robole robili za miskę ryżu.

Głupkowate myślenie, typu, jak się komuś dużo zapłaci to na pewno wygra Mundial, ci co przegrali to na pewno im za mało płacono jak by dostali duuużo więcej to by wygrali.
Już pisałem, że los roboli jest jak los koni po wymyśleniu traktora. Czy tokarz jest w stanie konkurować z obrabiarkami cyfrowymi ?
To Polska jest jedynym krajem gdzie prymitywni robole ginęli, żeby ich doili obcy. Robole uwierzyli propagandzie, że jak zmienią system to sobie wybudują fabryki i będą panami. Dzisiaj ci wielcy działacze z solidarności powinni GŁOŚNO dziękować Niemcom, że nas wpuścili na swój śmietnik i możemy do nich jechać na roboty.
07-03-2021 21:11 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Głupkowate myślenie, typu, jak się komuś dużo zapłaci to na pewno wygra Mundial, ci co przegrali to na pewno im za mało płacono jak by dostali duuużo więcej to by wygrali.

Pana umysl trawią sny o potędze.
Pan chce być mistrzem świata.
Ja inaczej patrzę na życie.
Dla mnie ważniejsze są wolność i szczęście.

Nie mam potrzeby być najlepszym.
Potrzebuję być szczęśliwym i może to być szczęście nawet w ascezie i tybetańskich medytacjach bylebym je czuł.

Do tego szczęścia potrzebuję być wolny od dominacji innych ludzi i o to walczę.

Nie chcę zastąpić Gatesa.
Chcę uwolnić własną egzystencje od Windowsa.
07-03-2021 22:52 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Dla mnie ważniejsze są wolność i szczęście.

Jaka jest definicja wolności ?

Świat się zmienia i definicje powinny podążać za zmianami.
Dlatego proponuję najnowszą wersję definicji WOLNOŚCI i zarazem najkrótszą.

CZŁOWIEK WOLNY NIE MA NUMERU PESEL.

Nad najnowszą definicją szczęścia muszę jeszcze popracować.

>Nie mam potrzeby być najlepszym.

Człowiek nie musi być najlepszy, chodzi o to, żeby był najlepszym trybikiem w najlepszej maszynie.
08-03-2021 00:20 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Dla mnie ważniejsze są wolność i szczęście.
>Jaka jest definicja wolności ?
>Świat się zmienia i definicje powinny podążać za zmianami.
>Dlatego proponuję najnowszą wersję definicji WOLNOŚCI i zarazem najkrótszą.
>CZŁOWIEK WOLNY NIE MA NUMERU PESEL.Nad najnowszą definicją szczęścia muszę jeszcze popracować.
>>Nie mam potrzeby być najlepszym.
>Człowiek nie musi być najlepszy, chodzi o to, żeby był najlepszym trybikiem w najlepszej maszynie.

Zaproponuję alternatywną definicję wolności.

Człowiek wolny żyje dla siebie, zniewolony żyje dla innych.
09-03-2021 08:17 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Człowiek wolny żyje dla siebie, zniewolony żyje dla innych.

A dzieci?
Druga sprawa - jesteśmy coraz starsi i coraz mniej życiowych pułapek jest w stanie nas złapać.
Zbieramy doświadczenie.
W systemie, w którym nie można ukraść, złodziej będzie nieszczęśliwy, ale okradziony człowiek nie będzie miał pozytywnych doświadczeń uwalniania się od złodziejstwa.
W systemie, w którym człowiek chce zbierać sam owoce swojej pracy a innych traktować po partnersku, będzie nieszczęśliwy.

Twój system da zatem (potencjalnie) wolność dla ciebie wg twoich własnych przekonań, ale innego zniewoli. Tak nie buduje się przyszłości nawet dla samego siebie. Wybrałeś stanie w miejscu.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-03-2021 09:40 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>> Człowiek wolny żyje dla siebie, zniewolony żyje dla innych.
>A dzieci?
>Druga sprawa - jesteśmy coraz starsi i coraz mniej życiowych pułapek jest w stanie nas złapać.
>Zbieramy doświadczenie.
>W systemie, w którym nie można ukraść, złodziej będzie nieszczęśliwy, ale okradziony człowiek nie będzie miał pozytywnych doświadczeń uwalniania się od złodziejstwa.
>W systemie, w którym człowiek chce zbierać sam owoce swojej pracy a innych traktować po partnersku, będzie nieszczęśliwy.
>Twój system da zatem (potencjalnie) wolność dla ciebie wg twoich własnych przekonań, ale innego zniewoli. Tak nie buduje się przyszłości nawet dla samego siebie. Wybrałeś stanie w miejscu.

Ależ jego niby system to tylko stagnacja i zamieranie społecznych aktywności wytwórczych. Napisałem mu kiedyś, iże najmocniejszą gospodarkę świata, jak się uważa potencjał gospodarczy Stanów Zjednoczonych, rozwaliłby w pół roku, gdyby mu tylko dać wolną rękę. On wszystko co dobre i akceptowalne stawiałby "do góry nogami". Jego system, im więcej się o nim wypowiada, jest po prostu aktem zawiści i swoistą zemstą na kapitalistach, a nie na kapitalizmie. Bo przecież w tym systemie żyje i ma się dobrze ciągle jako pracobiorca! Nikt go nie docenia. No i jak tu się nie załamać? No bo dlaczego on po dziesięciu lub więcej latach pobytu w Niemczech takim kapitalistą nie jest? Przecież mu się to należy, bo skończył uniwerek we Wrocławiu i ma podstawy by wszyscy zaczęli się nim interesować! Tworzy więc monodramaty w postaci manifestów, odezw, porad dla "roboli", ocen rzeczywistości z dupy wziętej, bredzenie nie przystające absolwentowi uczelni ekonomicznej ich wypowiadać, przeplatane czasem wyznaniami o krzywdzie jakiej dotąd doznał. Więc tłucze się na tym forum "od ściany do ściany" próbując coś przełamać jak określił. Swoją mantrę metodą katarynki powtarza bez specjalnych zmian od momentu nieomalże jak się na tym forum pojawił. Widzisz, żeby coś lub kogoś przełamał? Ale niechęci do siebie nie przyjmuje i z twarzą nie opuści tego forum, bo jak oświadczył, tu jego miejsce, i pole walki. Q.wa tylko z kim i z czym nie podał jeszcze i właściwie o co walczy? Jak tu takiego nie nazwać idiotą? Toś sam się o to prosi. Sam się deklasuje nieomal każdym zdaniem swoich wypowiedzi. A najgorsze i marudnie męczące jest to, że nie dociera do niego co robi źle na tym forum. On walczy z niewinnymi niczego forumowiczami. O swój duposystem wymyślony na sedesowej klapie w czasie medytacji. Forum przecież to nie pole boiska sportowego, gdzie się wygrywa z kimś lub przegrywa! To nie miejsce by kogoś przełamywać. To pole wymiany swoich myśli z poszanowaniem argumentów rozmówcy. On nie czyta tego to się do niego pisze. Zwłaszcza lekceważy pytania na które musi sensownie odpowiedzieć. Nigdy tego nie robił, jak i nigdy niczego nie udowodnił. No i co więcej dobrego można o nim napisać? Widzisz, nic mi do głowy nie przychodzi. Nie strofuj, że widzę samo zło. Bo widzę.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
09-03-2021 15:04 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Widzisz, nic mi do głowy nie przychodzi. Nie strofuj, że widzę samo zło. Bo widzę.

To jest jakaś jednostka chorobowa. Pewnie rodzaj narcyzmu przeplecionego lękami.
Dowie się o tym że jest chory może ostatni, może wcale. Smutne.

>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>> Widzisz, nic mi do głowy nie przychodzi. Nie strofuj, że widzę samo zło. Bo widzę.
>To jest jakaś jednostka chorobowa. Pewnie rodzaj narcyzmu przeplecionego lękami.
>Dowie się o tym że jest chory może ostatni, może wcale. Smutne.

Czy nie pomyliłeś zawodu energetyku?

Może w jakimś wieczorowym technikum rozwiniesz swoje zainteresowania psychologią, wtedy twoje oceny w tej dziedzinie zyskają na wartości?

Rozumiem, że twoje zdolności manipulowania poległymi ci robolami dla zysku właścicieli zagranicznej korpo, w której jestes zatrudniony, kierowniku nizszgo szczebla, natchnęło cie przekonaniem, że jesteś wielkim psychologiem ale ja tego tak nie widzę.

Widzę sadystę, który co nieco rozumie emocje panujące nad ludzką psyche i to tyle.
07-03-2021 20:14 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Pozbawiliscie mnie wszystkiego ale odzyskam to, chcecie tego czy nie.

Tyle pogardy i arogancji w jednym człowieku jak ty to nie spotkałem w życiu.
Takiego jadu tej chciwosci na cudze pieniądze.
Jak można tak kłamać jak ty. To jest niesamowite.

Czy to pozostałość po tym gdy pracowałeś w windykacji?

Te twoje sformułowania w trzeciej osobie. Mające wzbudzić u osoby poczucie winy. To obrzydliwe nie dziwię się że:

Gryzie cię SUMIENIE. Oj będzie gryzło jeszce długo.

>To ja zapłacę podatek i być może nawet tobie, bo będziesz miał mniej ode mnie.

Tak tak. Po tylu latach wysłałeś 20 mejli.

Nie zapierdlaj tak z tym bo się przemecYsz.

I jeszcze faktycznie zapłacisz podatek jakiemuś bogatemu youtuberowi.
09-03-2021 11:39 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Gryzie cię SUMIENIE. Oj będzie gryzło jeszce długo.

Myślę że dotąd będzie gryzło, az spotka się z osobami, którym przekręcił życie w czasach windykacji.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
07-03-2021 18:21 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Chodzi jednak o zajmowanie swojej posiadłości, bez żadnych zobowiązań wobec innych i roszczenie o wyświadczenie tłustej emerytury?

Tłuste emerytury to mają służby mundurowe i właśnie po to są tłuste, żeby biedota się tam garnęła.

>Chodzi o to, że ty leżysz, czytasz książki, oglądasz telewizję, popijasz kawkę, wyjaśniasz innym co to dobro i co zło a inni tyrają od świtu do nocy na twój dobrobyt, w czasie kiedy ich dzieci pozostane bez opieki zostają poddane praniu mózgu, które uczyni z nich kolejne pokolenia niewolników?

Marksowsko Leninowska Sartrowska teoria, jak się zlikwiduje wrogów ludu nastanie dobrobyt.
Komuniści mordowali "wrogów ludu" a ty ich chcesz opodatkować. GENIALNE.

>Na twój układ nie idę i biednych frajerów będę uświadamiał jak zostali zrobieni w konia opowieściami czego to wasz bozek chce.

Zgłoś się do służb amerykańskich, oni szukają takich nawiedzonych i możesz sporo zarobić.
Franciszak Wiaczorka DOSTAŁ SZEŚĆ MILIONÓW ZŁOTYCH, miał uświadamiać Białorusinów, pomagała mu w tym agentka CIA Andżelika Borys, która też się finansowo obłowiła. Całość dalej jest finansowana z polskiego budżetu poprzez polskie MSZ.
Spiesz się, bo Białoruś za kilka lat będzie mieć amerykańską demonkrację, wolność słowa i rosnące zadłużenie. Do tego czasu możesz sporo zarobić.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Marksowsko Leninowska Sartrowska teoria, jak się zlikwiduje wrogów ludu nastanie dobrobyt.
>Komuniści mordowali "wrogów ludu" a ty ich chcesz opodatkować. GENIALNE.

Własność określam jako hierarchię osobnicza a właścicielowi przypisuję rolę przywódcy.

Rola przywódcy jest w symbiozie z funkcjami społeczności.

Nie ma mowy o wrogach ludu, dopóki własność jest umiarkowanie skoncentrowana.
Dopiero nadmierna koncentracja kapitału czyni z właścicieli dominantów, pasożytów i wrogów.

Mój model ma ograniczać aby przywództwo nie zmieniło się w wroga dominację dla zdrowia, rozwoju i szczęścia każdego członka społeczeństwa. Każdy korzysta.

Wasz model, w którym lud nie ma żadnej kontroli nad kapitałem jest chory i z całą pewnością doprowadzi do wojny między ludźmi.

Z waszego podlego kapitalizmu wyniknęło już wiele wojen i jeżeli go nie odmienić to wynikną kolejne.

Kapitalista rządzi i jego rządy są jego nagrodą.
Owoce pracy natomiast należą się ludziom pracy.
Społeczeństwo ma zaspokajac swoje potrzeby a nie budować pomniki przyrodzenia swoich białych Panów.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Wasz model, w którym lud nie ma żadnej kontroli nad kapitałem jest chory i z całą pewnością doprowadzi do wojny między ludźmi.

Wojny prowadzi się po to, żeby mieć ŁUPY.
Jak wszyscy będą biedni to na pewno nie będzie wojen.
W Australii nigdy nie było wojny i gdyby tam nie dotarli Anglicy to do dzisiaj by Aborygeni skakali po drzewach.

Czy ty w ogóle miałeś kontakt z ludźmi naprawdę bogatymi?
Najgorszy to jest dziad, któremu się udało wykombinować trochę kasy a jak już dostanie za darmo trochę kasy to bałbym się do niego zbliżyć bez kija.
W Polsce, po wojnie, komuniści za darmo wozili robotników do: filharmonii, operetek, teatrów na ŚWIATOWĄ KLASYKĘ. I co z tego wynikło ?
W polskich państwowych zakładach 90% robotników to byli bezkarni ZŁODZIEJE.



07-03-2021 12:32 
 Ocena-3 na 3
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>LENIWY DEBILU BEZ CIENIA HONORU

Nauczyliscie się, że gdy kimś głośno pogardza się, to ten traci powszechnie na znaczeniu.

Naprawdę czas już tę waszą dziadowska kulturę doprowadzić do upadłości.

Wynocha dziady z tronu i wstąpić do szeregu, gdzie wasze miejsce!
09-03-2021 08:20 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Wynocha dziady z tronu i wstąpić do szeregu, gdzie wasze miejsce!

Hamerlik - proszę zacznij mówić z sensem, nie tylko prowokować.
Na nikim twoje niekulturalne pokrzykiwania nie robią tu wrażenia.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-03-2021 09:58 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Wynocha dziady z tronu i wstąpić do szeregu, gdzie wasze miejsce!
>Hamerlik - proszę zacznij mówić z sensem, nie tylko prowokować.
>Na nikim twoje niekulturalne pokrzykiwania nie robią tu wrażenia.

Nieustannie to robię i będę kontynuował.
Czasem po dobroci czasem po złości, sam, jako domorosły psycholog doskonale wiesz, że inaczej nie da się, nikt na piękny uśmiech władzy ci nie odda ani nie okaże ci respektu.

Władzę i respekt potrzeba wywalczyć sobie i złość w tej walce na ludzi, którzy próbują ci wejść na głowę, jest konieczna.

Pozwól, że tymczasem zaproszę innych do naszej rozmowy.

Bożena Borys-Szopa ZP Katowice lp.mjes@apozs-syrob.anezob
Bożena Żelazowska KP Warszawa lp.mjes@akswozaleZ.anezoB
Marek Suski ZP Radom lp.pw@smpb
Cezary Grabarczyk KO Piotrków Trybunalski lp.mjes@kyzcrabarG.yrazeC
Cezary Tomczyk KO Sieradz lp.mjes@kyzcmoT.yrazeC
Czesław Hoc ZP Koszalin lp.mjes@coh.walsezc
Czesław Mroczek KO Siedlce lp.mjes@kezcorM.walsezC
Czesław Siekierski KP Kielce lp.mjes@iksreikeiS.walsezC
Daniel Milewski ZP Siedlce lp.mjes@ikswelim.leinad
Daria Gosek-Popiołek L Kraków lp.mjes@keloipoP-kesoG.airaD
Dariusz Bąk ZP Radom lp.mjes@kab.zsuirad
Dariusz Joński KO Sieradz lp.mjes@iksnoJ.zsuiraD
Dariusz Klimczak KP Piotrków Trybunalski lp.mjes@kazcmilK.zsuiraD
Dariusz Kurzawa KP Bydgoszcz lp.mjes@awazruK.zsuiraD
Dariusz Piontkowski ZP Białystok lp.mjes@ikswoktnoip.zsuirad
Dariusz Rosati KO Warszawa lp.mjes@itasoR.zsuiraD
Dariusz Stefaniuk ZP Chełm lp.mjes@kuinafets.zsuirad
Dariusz Wieczorek L Szczecin lp.mjes@kerozceiw.zsuirad
Dobromir Sośnierz K Katowice lp.mjes@zreinsoS.rimorboD
Dominik Tarczyński ZP Kielce lp.mjes@iksnyzcrat.kinimod
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Wynocha dziady z tronu i wstąpić do szeregu, gdzie wasze miejsce!
>Hamerlik - proszę zacznij mówić z sensem, nie tylko prowokować.
>Na nikim twoje niekulturalne pokrzykiwania nie robią tu wrażenia.
Na mnie zrobiły. Pozytywne.

Zalinkowałbyś gdzie szarleyowi w podobny sposób zwracasz uwagę na brak kultury i niemerytoryczność inwektyw?

cr
07-03-2021 11:51 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Biedni ludzie mają ci uwierzyć że mając dom po rodzicach będzie dla.nich lepiej jak zaplaca tobie podatek od tego mieszkania.
>>Qrwa .
>Właściciele publicznie jawnej własności mają zapłacić podatek, określony w jawnej demokracji bezpośredniej, osobom bez mienia w zasadniczej części bezpośrednio. Jeżeli ja nie zdobędę żadnego mienia albo je utracę to również mi.

Czyste zło. Tylko ty potrafisz wymyśleć eksperyment w którym jesteś ciekawy czy biedniejszy od ciebie będzie jeszcze biedniejszy po tym jak zapłaci na rzecz dobrze zarabiającego ciebie.

I tylko ty potrafisz nazwać innych chciwymi dziadami chcąc od nich biedniejszych pieniądze.

To jest tak pojebane jak mało co.

No ale jak się przejabalo trochę życia w Berlinie i pieniadze na wynajem od jakiejś korporacji.

To się ci nie dziwię że huj cię strzela wiedząc że mniej zarabiający potrafili zbudować domy w Polsce.

Tylko ty potrafisz ukarać pracownika domiarem za dom. To jest chore. A nagrodzić patologię co przepuści swoją pensje.

Złodzieje kombinatorzy dilerzy narkotyków to jest twój target.

Na pewno nie ludzie pracy.
07-03-2021 12:03 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Czyste zło. Tylko ty potrafisz wymyśleć eksperyment w którym jesteś ciekawy czy biedniejszy od ciebie będzie jeszcze biedniejszy po tym jak zapłaci na rzecz dobrze zarabiającego ciebie.

To jest twoja wizja ewolucji tego systemu sprzeczna z moją. Uważam, że całkowicie myślisz się.

Uczelnie, studenci i tak potrzebują eksperymentować, na tym polega rozwój nauki, masz coś naprzeciw.

Coś nowego zaobserwujemy, czegoś nowego dowiemy się, rozwiniemy się ja i ty.
Od eksperymentowania świat nie zawali się.

Podkreślam, że nie zamierzam stanowić ci żadnych praw ani pod groźbą kary ich egzekwować.

Chcę cię eksperymentalnie przekonać.

Pozwolę ci w to wejść dopiero jak przyprowadzi cie żądza osobistego zysku. Dopóki nie będziesz w tym widział zysku dla siebie w tym modelu miejsca dla ciebie nie będzie.

I żyj sobie jak tam chcesz.
Ale innym pozwól żyć inaczej.
07-03-2021 12:32 
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)
>>Czyste zło. Tylko ty potrafisz wymyśleć eksperyment w którym jesteś ciekawy czy biedniejszy od ciebie będzie jeszcze biedniejszy po tym jak zapłaci na rzecz dobrze zarabiającego ciebie.
>To jest twoja wizja ewolucji tego systemu sprzeczna z moją. Uważam, że całkowicie myślisz się.

By zrozumieć co sam piszesz miałabyś przejść ścieżkę jaka przechodzą ludzie którzy zapracowali na swój dom czy mieszkanie.

>Uczelnie, studenci i tak potrzebują eksperymentować, na tym polega rozwój nauki, masz coś naprzeciw.

Czemu więc nie dostarczysz im materiału?
Sam sobą udowadniasz że nie zdobędziesz się na eksperyment.

Wystarczy że tak jak miliony ludzi zapracujesz na swój dom i potem już pozostanie ci płacić podatek np. na jakiegoś bogatego YouTubera.
W czym problem?


Czyżby twój mózg nie potrzebował eksperymentu jak to będzie?

>Coś nowego zaobserwujemy, czegoś nowego dowiemy się, rozwiniemy się ja i ty.



Ty już wiesz.

>Od eksperymentowania świat nie zawali się.


Ale twoje życie tak. Znaczy zamiast wydawać na najem odkladalbys w pocie czoła i w wieku piedziesieciu paru lat musiałbyś pomału zacząć wyprzedawać swoje mienie.

>Podkreślam, że nie zamierzam stanowić ci żadnych praw ani pod groźbą kary ich egzekwować.
>Chcę cię eksperymentalnie przekonać.
>Pozwolę ci w to wejść dopiero jak przyprowadzi cie żądza osobistego zysku. Dopóki nie będziesz w tym widział zysku dla siebie w tym modelu miejsca dla ciebie nie będzie.
>I żyj sobie jak tam chcesz.
>Ale innym pozwól żyć inaczej.

Zbudujesz dom albo kupisz możesz gadać o tym jakiemu bogaczowi oddasz swoje pieniądze

Ale ty nie będziesz, takim frajerem.
Innych nie widzę.
08-03-2021 17:20 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Uczelnie, studenci i tak potrzebują eksperymentować, na tym
> polega rozwój nauki, masz coś naprzeciw.

Naukowcy, czy studenci faktycznie eksperymentują.
Ty pieprzysz farmazony od lat i wysyłasz ludziom spam.
Rożnicę rozsądny człowiek dostrzega w pół sekundy. Ale wysyłaj dalej i pieprz, alleluja i do przodu!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-03-2021 17:27 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ty pieprzysz farmazony od lat i wysyłasz ludziom spam.
>Rożnicę rozsądny człowiek dostrzega w pół sekundy. Ale wysyłaj dalej i pieprz, alleluja i do przodu!

No gdybym poddał się twojej ocenie, to już dawno powinienem był ze sobą skończyć ale mam własną i jej się trzymam.

Twoją ocenę widzę jak twoj sprzeczny z moim interesem.

Robię swoje, czuję, że jest mi to potrzebne.
09-03-2021 07:58 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Nie pisałem o ocenach, sprzeczności, interesach itd.
Eksperymenty naukowców czy studentów to całkowicie coś innego, niż robisz.
Ale rozumiem, że zawsze miło jest podciągnąć swoją działalność pod powszechnie szanowany i zazwyczaj konstruktywny rodzaj działalności.

>Mozesz kupić jeżeli złożysz taką wycenę/ofertę, że właściciel ją przyjmie

Napisałeś: "W moim modelu własność jest podzielona tylko do wyceny".
To tylko do wyceny, czy do kupna też?

> nikt nie twierdzi, że każdy ar ziemi będzie miał innego właściciela.

Ale twierdzi, że że każdy ar ziemi może mieć innego właściciela, bo na to twój sposób pozwala.
A jak może - doświadczenie pokazuje, że czasami będzie.

Zdajesz sobie sprawę, że pozwolić na dzielenie pola to de facto zmniejszać wartości całości?
Popatrz: 1 ha ziemi ludzie będą wyceniać na 100 godzinek.
0,1 ha już nie za 10 godzinek, ale może jedną, a może wcale. Kumasz konsekwencje swojego pomysłu?
To już może napisz bardziej uczciwie i zrozumiale: ludzie będą mogli robić z majątkiem bliźnich cokolwiek im się zachce, wg swojego widzimisię.

> Twoją ocenę widzę jak twoj sprzeczny z moim interesem.

Czasem nie twoim również?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-04-2021 18:02 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>> Uczelnie, studenci i tak potrzebują eksperymentować, na tym
>> polega rozwój nauki, masz coś naprzeciw.
>Naukowcy, czy studenci faktycznie eksperymentują.
>Ty pieprzysz farmazony od lat i wysyłasz ludziom spam.
>Rożnicę rozsądny człowiek dostrzega w pół sekundy. Ale wysyłaj dalej i pieprz, alleluja i do przodu!
>
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


Skończył już listę deputowanych do Bundestagu? Bo widzę, że też się wziął za listę polskich posłów na Sejm! Widać, jego walka (A z kim i gdzie? Na tym forum?) nabiera rozmachu. Strach się bać. A jak się weźmie za czeski parlament? Potem może włoski? On w ogóle pomylił kierunki przestrzeni i kierunki materii po transformacji. Ja mu proponowałbym odwrócenie wektora przestrzeni o 1800, by cofnąć czas i zacząć od nowa od szkoły podstawowej. No tak. Ale już starożytny jakiś facet zwany Heraklitem z Efezu stanowczo stwierdził (tak, to ten co widział wszystko w płynie), że: "Dwa razy do tej samej rzeki nie wejdziesz, bo za drugim razem będziesz moczył nogi w zupełnie innej wodzie".
I masz. A takie to proste było w wywodzie H.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Skończył już listę deputowanych do Bundestagu?

Potem wezmę się za Szwajcarów.
Ci potrafię rozpoznać dobre idee, w odróżnieniu od takich, których mózgi przeżera żądza władzy nad drugim człowiekiem.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>NIE BĘDZIE ŻADNEGO EKSPERYMENTU
>OD 10 LAT NIE ZROBIŁEŚ KROKU W JEGO STRONĘ LENIWY DEBILU

Nie jest prosto przekonać innych do eksperymentowania z ich wiarą i systemem "wartości".

Tym trudniej jest zdobyć do tego odpowiednie środki.

Jestem tu gdzie mogę być. Cudów nie zdziałam. Muszę utrzymać w tym świecie, który istnieje siebie i własne dzieci, jestem bardzo ograniczony.

Robię dla zmiany świata tyle ile mogę i tyle ile potrafię. Więcej nie zdołam.

Zarzut lenistwa jest absurdalny, odnoszę wrażenie, że pracuje od świtu do nocy, również w weekendy walcząc z panowaniem twojego światopoglądu.

Do tego muszę radzić siebie nieustannie z negatywnymi emocjami wynikającymi z nieustająco doznanej od innych pogardy.

Robię tyle ile jest możliwe dla jednego człowieka. Muszę też uważać, żeby się od tego nie rozchorowac fizycznie i psychicznie, bo wtedy wszystko przegram.

To jest trudne.

Osiągnąłem tyle dokładnie ile mogłem.
06-03-2021 21:49 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>NIE BĘDZIE ŻADNEGO EKSPERYMENTU
>>OD 10 LAT NIE ZROBIŁEŚ KROKU W JEGO STRONĘ LENIWY DEBILU
>Nie jest prosto przekonać innych do eksperymentowania z ich wiarą i systemem "wartości".

Jak się nic nie robi to wszystko jest trudne

Waga, telefon, tyka cukru
Zrobiłeś?
Nie, leniwy debilu

Nie jest prosto?
Bardzo prosto
5 minut "pracy" : położyć cukier na wadze, ustawić telefon na funkcję nagrywania, wyjść, wrócić po 5 minutach, odczytać nagrane

"nie jest prosto"
Więcej czasu poświęciłeś na szukanie w necie lokaja Wenancjusza

>Tym trudniej jest zdobyć do tego odpowiednie środki.
To zrób ten eksperyment na forum
100 ludzi po 100 ha pola, zaczynaj leniwy debilu

>Cudów nie zdziałam.
Drapiąc się po leniwej dupie nic nie zdziałasz

>Robię dla zmiany świata tyle ile mogę
Gówno robisz
stawiasz chochoły bredzisz chlasz i ćpasz

>Zarzut lenistwa jest absurdalny,
Waga, telefon, tyka cukru
Zrobiłeś?
Nie, leniwy debilu
Jesteś tak leniwy, że ci się nawet nie chce cukru na wagę postawić i sfilmować
LEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEŃ

>odnoszę wrażenie, że pracuje od świtu do nocy,
Buahahahhahahahahahhahahah

>Do tego muszę radzić siebie nieustannie z negatywnymi emocjami wynikającymi z nieustająco doznanej od innych pogardy.

Na którą pracujesz kłamstwami i bredniami
Który berliński robotnik nie może pojechać do Seelow, skoro Konopka podróżuje do Maroka?
Łżesz i tym zasługujesz na pogardę

>Robię tyle ile jest możliwe
Gówno robisz, ćpasz i chlasz

>Muszę też uważać, żeby się od tego nie rozchorowac fizycznie i psychicznie,
Biedactwo.....

>To jest trudne.
Dla lenia wszytsko jest trudne
Waga, telefon, tyka cukru
Zrobiłeś?
Nie, leniwy debilu

>Osiągnąłem tyle dokładnie ile mogłem.
Gówno osiągnąłeś
Puste butelki i pogarda pracujących ludzi


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-03-2021 21:54 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
.
>Jestem tu gdzie mogę być. Cudów nie zdziałam. Muszę utrzymać w tym świecie, który istnieje siebie i własne dzieci, jestem bardzo ograniczony.

Do szczęścia brakuje ci pieniędzy tych którzy utrzymali siebie i swoje dzieci odkładając na swój dom.

Ty wolisz płacić na swojego pana. Cinie przekona cię nic.

Ty wolisz wydrzeć pieniądze od ludzi którzy odkładali na swój dom.
A jak nie to nazwiesz ich chciwymi dziadami.

Chcesz ich pieniędzy nawet jak sprzątają kible po tobie.


>Nie jest prosto przekonać innych do >eksperymentowania z ich wiarą i systemem >"wartości".


Racja. Jakby ktoś po 10 latach jebania u Niemca na swój dom usłyszał że jest chciwym dziadem to fakt może być ciężko przekonać innych.
Tu trzeba sporej arogancji i tupetu.
Ale odwagi już nie starczy.
W internecie można sobie pisać o chciwych dziadach. W realu no nie jest prosto.
Zwłaszcza od kogoś kto siedzi 10 lat już u Niemca.
Oj pukali by się ludzie w głowę.
Tak krystkon. To nie Bezos jest problemem tylko tacy zwykli ludkowie co akurat maja dom.

A jak się patrzy na polskie wsie jakie domy stoją. No krystkon takie chałupy ludzie mają postawione z pracy u Niemca.
Noi wex tu takiemu powiedz w twarz że jest chciwym dziadem .

Chciwy dziad Polak który po latach rozłąki zarobił na swój dom.

Tak myślisz o ludziach.

Kiedyś nazywales ich bandytami. Ale się opamiętałes.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>A jak się patrzy na polskie wsie jakie domy stoją. No krystkon takie chałupy ludzie mają postawione z pracy u Niemca.
>Noi wex tu takiemu powiedz w twarz że jest chciwym dziadem .

Chciwym dziadem jest każdy kto rości od najemnych roboli bez mienia pod przymusem podatki od pracy i konsumpcji oraz nie zgadza się na wyjawienie własnych posiadłości ani na ich opodatkowanie.

To jest profil chciwego dziada ala wampira który pragnie ubogacić się odbierając innym ludziom życie.

Wszystkim, którym farmer nie zdołał jeszcze zrobić wody z mózgu na waszą szkodę a dla jego korzyści, wyjaśnię, że postuluje podatek od własności okreslany w demokracji bezpośredniej i przekazywany bezpośrednio pracownikom najemnym bez mienia.

To ludzie sami dla siebie określają podatek a nie kto inny.

Jeżeli nie chcą żadnego podatku od własności to wybierają 0 podatku, bo też i tak mogą. Jak tam sami to widzą.

Skoro farmer obawia się takiej sprawiedliwosci toteż obawia się ludzkich decyzji, z których ponoć każdy zaopatrzony jest w dom i nikt z nich nie chce płacić podatków od domu.

Skoro farmer obawia się takiej sprawiedliwość totaz znaczy, że jego wizje rzeczywistości są fałszywe, z czego sam zdaje sobie sprawę ale mimo to je głosi, bo pewnie ma nadzieję, że staną się cudzą wizją.
07-03-2021 07:53 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)

>Chciwym dziadem jest każdy kto rości od najemnych roboli bez mienia pod przymusem podatki od pracy i konsumpcji oraz nie zgadza się na wyjawienie własnych posiadłości ani na ich opodatkowanie.
>To jest profil chciwego dziada ala wampira który pragnie ubogacić się odbierając innym ludziom życie.

wyborczej dogrywce głosy oddało blisko 20,5 miliona Polaków, wybory 2020


Dwadzieścia milionów Polaków głosowało...na co się qrwa pytam?

Nazywasz ich chciwymi dziadami? Nie przypominam sobie by ktoś postulował wyjawienie mienia. Nie przypominam sobie by kandydaci postulowali likwidację podatków.

To na co głosowali ludzie?

Kogo nazywasz chciwym dziadem wyborców 20 milionów Polaków którzy oddali głos na swojego kandydata by ich reprezentował?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>To na co głosowali ludzie?

Mam ulec wierze panującej w ludzkich umysłach, z której wynika podły świat, bo są ich miliony a ja jestem praktycznie sam.

Nie.

Nie uklękne przed złem, lecz zrobię co mogę, żeby inni zaczęli je dostrzegac.
07-03-2021 09:28 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>To na co głosowali ludzie?
>Mam ulec wierze panującej w ludzkich umysłach, z której wynika podły świat, bo są ich miliony a ja jestem praktycznie sam.
>Nie.
>Nie uklękne przed złem, lecz zrobię co mogę, żeby inni zaczęli je dostrzegac.

Chcesz ograbić każdego kto ma dom czy mieszkanie. I dać bogatszemu i temu nie zaprzeczysz.

Nazywasz kazdego chciwym dziadem w tym kraju kto ma choć małe mieszkanie i nie wyjawi go tobie.

Ty nie posiadając nic chcesz władzy nad emerytem który tyrał całe życie na swój dom.

I nazywasz zły system w którym emeryt chroni się przed tobą.

Tfu...co za chciwy nie nazarty berliński buc
16-04-2021 18:49 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>NIE BĘDZIE ŻADNEGO EKSPERYMENTU
>>OD 10 LAT NIE ZROBIŁEŚ KROKU W JEGO STRONĘ LENIWY DEBILU
>Nie jest prosto przekonać innych do eksperymentowania z ich wiarą i systemem "wartości".
Zwłaszcza jak się jie ma sensownych argumentów.
>Tym trudniej jest zdobyć do tego odpowiednie środki.
No Tobie utracjuszu bym nie powierzył żadnych środków.
>Jestem tu gdzie mogę być. Cudów nie zdziałam. Muszę utrzymać w tym świecie, który istnieje siebie i własne dzieci, jestem bardzo ograniczony.
Tak, masz rację. Jesteś ograniczony.
>Robię dla zmiany świata tyle ile mogę i tyle ile potrafię. Więcej nie zdołam.
I wszyscy mają Twoje starania.... no wiesz gdzie. Po co zamiast tracić energię na coś o czym wiesz, że nie przyniesie skutków, a wziąć się za swoją adaptację do istniejącego już systemu? Co masz taką misję? Kto Ciebie nią naznaczył?
>Zarzut lenistwa jest absurdalny, odnoszę wrażenie, że pracuje od świtu do nocy, również w weekendy walcząc z panowaniem twojego światopoglądu.
Ty raczej się weź za siebie. Mówisz, że się nie zmienisz? A chcesz zmieniać innych, starszych od Ciebie?? Starych drzew już nie nagniesz. Wiesz? Tym bardziej p*****leniem głupot i nonsensów. Do tego jeszcze te inwektywy. A wiesz? Wywaliłem swojego lokaja bo chama nie mogłem poszukać w domu, a wiesz, że mam ok. 120 pokoi. Tak, że etat wolny. Proponuję fuchę..
>Do tego muszę radzić siebie nieustannie z negatywnymi emocjami wynikającymi z nieustająco doznanej od innych pogardy.
Nie wiesz co to prawdziwa pogarda. To Twoja chora jaźń. Tobie wytyka się absolutny brak kontaktu z rzeczywistością, co uważasz za pogardę. Kupże w końcu ten słownik języka polskiego i pisz tak jak trzeba używając słów właściwych, właściwie.. Problem z zakupem?
>Robię tyle ile jest możliwe dla jednego człowieka. Muszę też uważać, żeby się od tego nie rozchorowac fizycznie i psychicznie, bo wtedy wszystko przegram.
To czułeś, że wygrasz? Wszystko sprowadzasz do jakiegoś meczu? Przegram-wygram?
>To jest trudne.
Przy twojej technice jest nieosiągalne.
>Osiągnąłem tyle dokładnie ile mogłem.
Czyli tłumacząc na chłopski język, gówno. No bez przesady. O to Tobie chodziło? I popatrz. Tyle ofiarnego wysiłku i ten "chory" świat nie chce przyjąć Twoich leków? Uleczysz go? Myślę, że zachowujesz się nie jak przysłowiowy lekarz, ale jak znachor z głębokiej puszczy brazylijskiej lub syberyjskiej tundry..


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Czyli tłumacząc na chłopski język, gówno. No bez przesady. O to Tobie chodziło? I popatrz. Tyle ofiarnego wysiłku i ten "chory" świat nie chce przyjąć Twoich leków? Uleczysz go? Myślę, że zachowujesz się nie jak przysłowiowy lekarz, ale jak znachor z głębokiej puszczy brazylijskiej lub syberyjskiej tundry..

Nie leczę świata tylko działam we własnym interesie i interesie mi podobnych.

To jest działalność biznesowa.
06-03-2021 21:07 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
.
>Farmer jest w tej chwili mi bardziej przeciwny od ciebie. Może bardziej wierzy w zmianę pod wpływem eksperymentu, nie wiem. Wiem, że próba innych stosunków społecznych na pewno się opłaci nawet gdy skończy się niepowodzeniem.
>Kiedy już większość to zaakceptuje muszę wtedy zdobyć choć część środków na start, resztę byc moze włożą uczestnicy eksperymentu przy obietnicy, że wszystko co po nim pozostanie pozostaje już ich.

Człowieku ty kiedyś napisałeś że nie pozwolisz by ta twoja strefa kiedykolwiek powstała. Że nie dopuścisz do tego. Ty sam jesteś przeciwny temu.

Jak to wtedy pisałeś . Nie chcesz stracić tego świata co masz teraz.

I ja to rozumiem. Praca w Berlinie. Najwyższy poziom w Europie. Szczyt świata . Najlepszy socjal . Gwarancja czynszu na mieszkaniu. Zarobki nieosiągalne dla większości ludzi na ziemi. Należysz do paru procent najbogatszych ludzi na ziemi.

I jak miałbyś teraz isc do swojej strefy i zacząć j***ć fizycznie. Tak j***ć bo twoja obecna praca jest nieprzydatna w twojej strefie. Tam trzeba obsługiwać maszyny. A to jest jebanie w pocie czoła.

Więc ty naprawdę nie pozwolisz na to by jakiś gupek się czasem zgodził na ten eksperyment.

Skonczyloby się siedzenie na Racjonaliście .
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Publicznie jawna księga kapitału, [...]
>Podatek wyłącznie od własności okreslany w jawnej demokracji bezpośredniej[...] przekazywany [...] pracownikom najemnym bez mienia, obok umownego wynagrodzenia[...]
>ujemny pieniądz wyłącznie systemowy [...]
Takie trzy, jak powyżej, punkty mi się z Twojego 'skrótu' wyłoniły.

A kwestie walutowe b. złożone i - jak czytam - przez rządy państw są poczytywane za wielkie zagrożenie dla waluty państwowej. Była tu nieraz mowa o krystko-eksperymencie, więc trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.

cr
szarley (54913 punktów)
>Była tu nieraz mowa o krystko-eksperymencie, więc trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.

Ja też, ale w tym celu trzeba włożyć trochę WYSIŁKU. Nie dostrzegam.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 19:24 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Była tu nieraz mowa o krystko-eksperymencie, więc trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.
>Ja też, ale w tym celu trzeba włożyć trochę WYSIŁKU. Nie dostrzegam.

Chr to Alter ego KHK. Ona trzyma kciuki on od 5lat zakłada strefę. Zapierd0l taki że nie ma kiedy taczek załadować.

Ale lista do strefy jeszcze nie zamknięta więc...a nie czekaj potrzymajmy kciuki taczki same się zladuja znaczy eksperyment zrobi
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Była tu nieraz mowa o krystko-eksperymencie, więc trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.
Ja też, ale w tym celu trzeba włożyć trochę WYSIŁKU.
Taki eksperyment nie jest przedsięwzięciem na miarę pojedynczego Krystkona.

cr
08-03-2021 20:25 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>>Była tu nieraz mowa o krystko-eksperymencie, więc trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.
>>Ja też, ale w tym celu trzeba włożyć trochę WYSIŁKU.
>Taki eksperyment nie jest przedsięwzięciem na miarę pojedynczego Krystkona.

Któż więc powinien go zacząć?
Określić dane wejściowe?
Zebrać pierwszy grosz?
Przedstawić założenia uniwersytetowi?

Chyba jednak autor idei.
Taki eksperyment można przeprowadzić wirtualnie, wchodzę w to, ale autor idei ... ucieka

Inny eksperyment Hamerlika wymaga tylko domowej wagi, tytki cukru i komórki.
Też uciekł

Trzeba być niesamowitym leniem, żeby wymagać "zróbcie za mnie" i nie położyć nawet cukru na wadze

Lenie nie odnoszą sukcesów


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 23:28 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Była tu nieraz mowa o krystko-eksperymencie, więc trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.
>>>Ja też, ale w tym celu trzeba włożyć trochę WYSIŁKU.
>>Taki eksperyment nie jest przedsięwzięciem na miarę pojedynczego Krystkona.
>Któż więc powinien go zacząć?
Zamożny i zdolny do tego zwolennik krystkonizmu.

>Taki eksperyment można przeprowadzić wirtualnie
Pewnie jako rodzaj komputerowej gry strategicznej.

>Lenie nie odnoszą sukcesów
Bywa różnie, z bardziej spektakularnych: nieproduktywnego Marxa finansował Engels, bałaganiarzowi Flemingowi zalęgła się penicylina.

cr
szarley (54913 punktów)
>>>>>Była tu nieraz mowa o krystko-eksperymencie, więc trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.
>>>>Ja też, ale w tym celu trzeba włożyć trochę WYSIŁKU.
>>>Taki eksperyment nie jest przedsięwzięciem na miarę pojedynczego Krystkona.
>>Któż więc powinien go zacząć?
>Zamożny i zdolny do tego zwolennik krystkonizmu.
No to trzymaj nadal kciuki

>Taki eksperyment można przeprowadzić wirtualnie
>Pewnie jako rodzaj komputerowej gry strategicznej.
Tak, kto ma tę grę zaprogramować?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>Była tu nieraz mowa o krystko-eksperymencie, więc trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.
>>>>>Ja też, ale w tym celu trzeba włożyć trochę WYSIŁKU.
>>>>Taki eksperyment nie jest przedsięwzięciem na miarę pojedynczego Krystkona.
>>>Któż więc powinien go zacząć?
>>Zamożny i zdolny do tego zwolennik krystkonizmu.
>No to trzymaj nadal kciuki
Oczywiście, to podstawa sympatyzowania.

Za Twój zadeklarowany udział w tym przedsięwzięciu zresztą też je trzymam.

>>Taki eksperyment można przeprowadzić wirtualnie
>>Pewnie jako rodzaj komputerowej gry strategicznej.
>Tak, kto ma tę grę zaprogramować?
Ktokolwiek. (Krystkon nie tyko na fR pisuje.)

cr
szarley (54913 punktów)
Problem w tym, że Hamerlk wygłosił już na tym forum setki różnych hipotez, których nie poparł żadnym eksperymentem. Zdarzyła mu się nawet taka, którą udowodnić jest bardzo łatwo.

Twierdzi, że masa ciała zależy od masy obserwatora

Doświadczenie jest bardzo proste.
Wystarczy położyć na wadze dowolny przedmiot, np kilogram cukru, odczytać wskazanie wagi, wyjść i zdalnie przez telefon odczytać wskazanie wagi po wyjściu

Jeśli tak prostego doświadczenia nie poradzi wykonać, to ekstrapolując, nie poradzi też przeprowadzić doświadczenia z udziałem 1000 uczestników ; okazuje się, że nawet nie poradzi go zaprojektować

Drugą hipotezą jest przemiana energii w masę, być może udałoby się to doświadczenie jakoś przeprowadzić, ale mimo wielokrotnych pytań nadal nie dostałem odpowiedzi na projekt doświadczenia jak i hipotetyczne choć wyliczenie, matematyczny wzór

Hipoteza poparta doświadczeniem jest teorią
Hipoteza, której doświadczenie przeczy jest brednią

Niemniej hipotezy można obalić innymi sposobami niż doświadczenie.
Można matematycznie udowodnić sprzeczność równania, która ma hipotezę opisać.

Niestety hipotezy o tym, że samochód zmniejszając prędkość zyskuje masę nie da się tak falsyfikować, ponieważ autor hipotezy nie podał wzoru

Można falsyfikować hipotezę przedstawiając dowód myślowy, którego jej autor nie podważy

Hamerlik nigdy nie podważył argumentów przeczących jego hipotezom

Cytat:
Wynocha dziady z tronu i wstąpić do szeregu, gdzie wasze miejsce!


nie obala żadnego argumentu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>nie obala żadnego argumentu

Doprowadziłem do obalenia twojego argumentu przeciw publicznie jawnej księdza kapitału, mówiącego o tym, że powszechna wiedza o krowach twojego teścia nic nie zmieni.

Obalili go inni gremialnie twierdząc, że świadomość rozkładu własności wśród ludzi obudzi w ludziach zazdrość i zawiść.

Zatem potwierdzili i to wielokrotnie i to wielu różnych ludzi, że jednak zmienia.

Twój argument upadł.
szarley (54913 punktów)
Twierdzisz, że masa ciała zależy od masy obserwatora
Ucieczka

Twierdzisz, że ciało hamując zmienia masę
Ucieczka

Wpis do którego się odnosisz potraktowałeś w swoim stylu - UCIECZKA

>>nie obala żadnego argumentu
>Doprowadziłem do obalenia twojego argumentu przeciw publicznie jawnej księdza kapitału,
mówiącego o tym, że powszechna wiedza o krowach twojego teścia nic nie zmieni.

Nie obaliłeś, powtórzyłeś mantrę.
Obaliłbyś podając przykład JAKIEJKOLWIEK twojej decyzji opartej na tej "wiedzy"
Jaką decyzję zmienisz wiedząc ile krów ma mój teść?
UCIECZKA
I niestety ucieczkę powtórzyłeś wielsetkroć i teraz znów uciekniesz

>Obalili go inni gremialnie twierdząc, że świadomość rozkładu własności wśród ludzi obudzi w ludziach zazdrość i zawiść.
Tak, co przeczy twoje "teorii" że od tego ludzie będą zdrowsi i szczęśliwsi,
Zawiść obudzi jedynie w ludziach zawistnych takich jak ty.
I czy ta zawiść doprowadzi do jakichś konstruktywnych posunięć?
Nie.
Robotnik w Amazonie wie ile majątku ma Bezos i co? Dostaje podwyżkę?
Nie mości "ekonomisto". Dostanie podwyżkę, kiedy bezrobocie spadnie o 5% lub podniesie kwalifikacje.
To od tego zależą podwyżki a nie od wiedzy ile ma właściciel firmy

>Zatem potwierdzili i to wielokrotnie i to wielu różnych ludzi, że jednak zmienia.
Nie. Przykład oponiarza, który WIE wszystko o warsztacie w którym jest zatrudniony i... nic
Nie obaliłeś tego argumentu

>Twój argument upadł.
Jeszcze nie, ale wolna droga do jego obalania.
Jednak nie obalisz niczego ucieczkami i chochołami

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Obalili go inni gremialnie twierdząc, że świadomość rozkładu własności wśród ludzi obudzi w ludziach zazdrość i zawiść.
>Tak, co przeczy twoje "teorii" że od tego ludzie będą zdrowsi i szczęśliwsi,
>Zawiść obudzi jedynie w ludziach zawistnych takich jak ty.
>I czy ta zawiść doprowadzi do jakichś konstruktywnych posunięć?
>Nie.

Czyli potwierdzasz, że wiedza odmienia ludzką świadomość.

A zatem twój argument o niezmienności niczego w związku z wiedzą jest obalony!

Czy to jest jasne?
Zanim przejdziemy do kolejnego argumentu.
09-03-2021 15:11 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Czyli potwierdzasz, że wiedza odmienia ludzką świadomość.

Wiedza o rozkładzie majątku nie da ci dodatkowej wypłaty lub lepszej posady.

>Czy to jest jasne?
>Zanim przejdziemy do kolejnego argumentu.

Jasne, że wiedza o rozkładzie majątku nie da ci dodatkowej wypłaty ani lepszej posady.
Choć pewnie ta informacja o braku wpływu wiedzy nie jest dla ciebie ważna.
Tak a propos - czy z niepublicznymi informacjami i gminnymi podatkami od nieruchomości mamy jasność?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>nie obala żadnego argumentu

Obaliłem twój argument o nierozdzielności majątku przedsiębiorstwa przeciw realnej wycenie mienia, poprzez system wzajemnej wyceny, prezentując mężczyznę, który wiózł w taczce swój brzuch.

Było wyraźnie widać, że taczki mają bardzo różne zastosowania.

Twój argument upadł.
szarley (54913 punktów)
>>nie obala żadnego argumentu

>Obaliłem twój argument o nierozdzielności majątku przedsiębiorstwa przeciw realnej wycenie mienia, poprzez system wzajemnej wyceny, prezentując mężczyznę, który wiózł w taczce swój brzuch.

Raczej ośmieszyłeś swoje argumenta

>Było wyraźnie widać, że taczki mają bardzo różne zastosowania.
Taczki tak,
szyb w kopalnie nie.
instalacja DRW w rafinerii nie
Taczka kosztuje 50 złotych, bicie szybu 100 000 000.

Możesz z kopalni wyodrębnić taczki, ławki, lampy, stoły, biurka i wykorzystać je do innych celów. Nie możesz podzielić kopalni, chyba, że chcesz mieć na sumieniu ludzkie życie.

Model kopalni, w której górnik kilofem urabia skałę, teczkami wizie urobek do szybu i wiadrami wyciąga na powierzchnię to model z XVII wieku.
Może warto o aktualniejszą wiedzę

>Twój argument upadł.
Nie, ale możesz próbować
Pytałem kto będzie właścicielem kombajnu na drugiej zmianie, skoro właścicielem jest kombajnista z pierwszej
Ucieczka

Tobie się marzy, że obaliłeś argumenta. to tylko twoje rojenia. Przyczyna jest prosta:nei masz pojęcia o funkcjonowaniu czegokolwiek technologicznie bardziej skomplikowanego jak... taczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-03-2021 15:26 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Przyczyna jest prosta:nei masz pojęcia o funkcjonowaniu
> czegokolwiek technologicznie bardziej skomplikowanego jak... taczka

Celne podsumowanie. I prawdziwe.
Rozwalił mnie ostatnio argument o stabilizowaniu poborów w systemie energetycznym Polski o mocy w szczycie 30 GW.. przez nowoczesne akumulatory. Takie, jak w samochodach czy komórkach


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>> Przyczyna jest prosta:nei masz pojęcia o funkcjonowaniu
>> czegokolwiek technologicznie bardziej skomplikowanego jak... taczka
>Celne podsumowanie. I prawdziwe.
>Rozwalił mnie ostatnio argument o stabilizowaniu poborów w systemie energetycznym Polski o mocy w szczycie 30 GW.. przez nowoczesne akumulatory. Takie, jak w samochodach czy komórkach

Rozmawialiśmy o stabilizowaniu prądu małych, lokalnych elektrowni słonecznych, wiatrowych i wodnych.

www.gramwz(*)szy-na-swiecie-magazyn-energii

gdy podniecaliście się myślą o istnieniu największej, niepodzielnej turbiny prądotwórczej pod panowaniem jednego człowieka.
szarley (54913 punktów)
>>nie obala żadnego argumentu

>Obaliłem twój argument o nierozdzielności majątku przedsiębiorstwa przeciw realnej wycenie mienia, poprzez system wzajemnej wyceny, prezentując mężczyznę, który wiózł w taczce swój brzuch.

Raczej ośmieszyłeś swoje argumenta

>Było wyraźnie widać, że taczki mają bardzo różne zastosowania.
Taczki tak,
szyb w kopalnie nie.
instalacja DRW w rafinerii nie
Taczka kosztuje 50 złotych, bicie szybu 100 000 000.

Możesz z kopalni wyodrębnić taczki, ławki, lampy, stoły, biurka i wykorzystać je do innych celów. Nie możesz podzielić kopalni, chyba, że chcesz mieć na sumieniu ludzkie życie.

Model kopalni, w której górnik kilofem urabia skałę, teczkami wizie urobek do szybu i wiadrami wyciąga na powierzchnię to model z XVII wieku.
Może warto o aktualniejszą wiedzę

>Twój argument upadł.
Nie, ale możesz próbować
Pytałem kto będzie właścicielem kombajnu na drugiej zmianie, skoro właścicielem jest kombajnista z pierwszej
Ucieczka

Tobie się marzy, że obaliłeś argumenta. to tylko twoje rojenia. Przyczyna jest prosta:nei masz pojęcia o funkcjonowaniu czegokolwiek technologicznie bardziej skomplikowanego jak... taczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-03-2021 18:38 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Taczka kosztuje 50 złotych, bicie szybu 100 000 000.

Kopalnie i zależność ludzi od jednej dziury w ziemi właśnie umierają.

Centralne systemy umierają.

Przedstawiasz archaiczne już konstrukty jako argument przeciw możliwości określenia realnej wartości mienia w drodze wzajemnej wyceny.

Wasz świat umiera na oczach wszystkich ale wy spróbujecie za wszelką cenę zatrzymać czas i żyć jak wasi poprzednicy.

Ale to wam się nie uda, swiat i tak się zmieni.

Tylko dlaczego my musimy być zawsze na końcu?

Kiedy inni dogadują się i planują zmiany społeczne my potrafimy tylko oskarżać i gardzic.
09-03-2021 19:23 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Debilu.

Zaorałeś własne argumenta

Kopalnia to nie jest kilof, taczka i wiadro

>Kopalnie i zależność ludzi od jednej dziury w ziemi właśnie umierają.
Kopalnia to nie jest dziura w ziemi jak twój Aschloch

Owszem, w Europie zamyka się kopalnie węgla, ale do życia potrzebujesz też soli, rud, ropy i mnóstwa innych rzeczy, które wydobywają dla ciebie górnicy. Ci prawdziwi nie ci od BTC.
Ekonomiczny analfabeto, matołku bez matury, konfabulujący o swoim ekonomicznym wykształceniu. Ujemna wiedza wyłazi z ciebie jak słoma z twoich butów

Twierdzisz, że można podzielić majątek kopalni podając jako przykład TACZKĘ!!!!
Jak specjalisto od taczek podzielić szyb ze skipem, przekop, kombajn, alpinę, OZ, wentylacyjny system?

Co podasz jako kolejny przykład ?
Ucieczka.

Skąd zadufany w sobie do granic narcyzmu debil, który żyje w urojonym świecie ma to wiedzieć?

Postulujesz system w którym właściciel kopalni zapłaci podatek o tyle wyższy o ile wyższa jest wartość jego domu i samochodu

UDOWODNIŁEM to a ty próbujesz obalić mój dowód obrazem kopalni z XVII wieku i... taczki

Widziałeś w kopalni taczkę??

Ujemna wiedza + pycha + hipokryzja = debilizm Konopki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-03-2021 10:01 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>> Przyczyna jest prosta:nei masz pojęcia o funkcjonowaniu
>>> czegokolwiek technologicznie bardziej skomplikowanego jak... taczka
>>Celne podsumowanie. I prawdziwe.
>>Rozwalił mnie ostatnio argument o stabilizowaniu poborów w systemie energetycznym Polski o mocy w szczycie 30 GW.. przez nowoczesne akumulatory. Takie, jak w samochodach czy komórkach
>Rozmawialiśmy o stabilizowaniu prądu małych, lokalnych elektrowni słonecznych, wiatrowych i wodnych.

Małych - dużych, bez znaczenia.
Ważna jest suma dla Polaków. A tą sumę kosztów przedstawiłem ci tu.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,837637#w838337

> gdy podniecaliście się myślą o istnieniu największej,
> niepodzielnej turbiny prądotwórczej pod panowaniem jednego człowieka.

Podniecanie się to twój wymysł.
Człowieku, zakoduj wreszcie: większe jest bardziej sprawne i opłacalne niż mniejsze do kupy i sumarycznie tej samej mocy nominalnej.
A proponowaniem drogiej, pionierskiej i środowiskowo pod znakiem zapytania technologii dla niebogatych państw typu Polska, niczego nie załatwisz.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-03-2021 10:08 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>www.gramwz(*)szy-na-swiecie-magazyn-energii

Linkujesz ogromne magazyny energii, a kokietujesz ludzi w Polsce malutkimi domowymi bankami energii? I gdzie tu logika - masz nie tylko ujemną wiedzę techniczną. Ale zwłaszcza ekonomiczną.
Hamerlik: pała z ekonomii, jedynka z techniki i ochrony środowiska, ale plus za ułańską fantazję mimo że chciałeś praktycznie pozbawić Polaków prądu.
Religijne uniesienia o niskich kosztach NiCd oraz produkcji w demokracji bezposredniej z jakąś jawną księgą, mozesz sobie darować. I tak tego już nie czytam.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Problem w tym, że Hamerlk wygłosił już na tym forum setki różnych hipotez, których nie poparł żadnym eksperymentem.
Nie ma takiego problemu, bo tutaj rozważamy wyłącznie manifest polityczny KHK.

>Hamerlik nigdy nie podważył argumentów przeczących jego hipotezom
Pamiętam jak Tobie nie udało się zaprzeczyć jednej z koronnych tez Autora tego wątku, że własność to władza.

> Cytat:
Wynocha dziady z tronu i wstąpić do szeregu, gdzie wasze miejsce!

>nie obala żadnego argumentu
Ale każdą z Twoich, jakże licznych, inwektyw bije na głowę elegancją.

cr
szarley (54913 punktów)
>>Problem w tym, że Hamerlk wygłosił już na tym forum setki różnych hipotez, których nie poparł żadnym eksperymentem.
>Nie ma takiego problemu, bo tutaj rozważamy wyłącznie manifest polityczny KHK.
Tego manifestu także nie poparł eksperymentem, a ja poprzez ekstrapolację udowadniam, że nei poprze

>>Hamerlik nigdy nie podważył argumentów przeczących jego hipotezom
>Pamiętam jak Tobie nie udało się zaprzeczyć jednej z koronnych tez Autora tego wątku, że własność to władza.
Zaprzeczyłem pytaniem. Brak odpowiedzi jest obaleniem hipotezy, że własność to władza

>> Cytat:
Wynocha dziady z tronu i wstąpić do szeregu, gdzie wasze miejsce!

>>nie obala żadnego argumentu
>Ale każdą z Twoich, jakże licznych, inwektyw bije na głowę elegancją.
Nie przeczę
"Wynocha" jest bardziej eleganckie
"..z tronu" jest kłamstwem. Eleganckim

Cóż, wolę dosadny język określający rzeczywistość, niż eleganckie kłamstwa o tym, że c_r jest właścicielką amazońskiej puszczy i jest podła, bo nie wypełnia z tej racji obowiązków wobec ludzkości

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Problem w tym, że Hamerlk wygłosił już na tym forum setki różnych hipotez, których nie poparł żadnym eksperymentem.
>>Nie ma takiego problemu, bo tutaj rozważamy wyłącznie manifest polityczny KHK.
>Tego manifestu także nie poparł eksperymentem
Dlatego jest powód, by mu kibicować.

>>>Hamerlik nigdy nie podważył argumentów przeczących jego hipotezom
>>Pamiętam jak Tobie nie udało się zaprzeczyć jednej z koronnych tez Autora tego wątku, że własność to władza.
>Zaprzeczyłem pytaniem.
Ja Ci udowodniłam, i to co najmniej dwa razy:
1. www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778246
2. www.racjonalista.pl/forum.php/s,801408#w801512

>Cóż, wolę dosadny język
Nie sztuka być dosadnym.

cr
szarley (54913 punktów)
>>>>Problem w tym, że Hamerlk wygłosił już na tym forum setki różnych hipotez, których nie poparł żadnym eksperymentem.
>>>Nie ma takiego problemu, bo tutaj rozważamy wyłącznie manifest polityczny KHK.
>>Tego manifestu także nie poparł eksperymentem
>Dlatego jest powód, by mu kibicować.
Tu się trochę różnimy
Kibicowałbym, gdyby coś ROBIŁ. Dopóki nic nie robi....

>>>>Hamerlik nigdy nie podważył argumentów przeczących jego hipotezom
>>>Pamiętam jak Tobie nie udało się zaprzeczyć jednej z koronnych tez Autora tego wątku, że własność to władza.
>>Zaprzeczyłem pytaniem.
>Ja Ci udowodniłam, i to co najmniej dwa razy:
>1. www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w778246
>2. www.racjonalista.pl/forum.php/s,801408#w801512

Cytat:
Jeśli masz prawo własności wobec całego - 100% gruntów - lądu na Ziemi, to decydujesz o wszystkim,


1 Sytuacja jest tak, absurdalna, że niewarta uwagi.
Taki model wystąpi dopiero w kryskonizmie. Czyli nigdy
2 W takiej sytuacji partyzanci nie będą podlegali władzy właściciela


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
> Cytat:
Jeśli masz prawo własności wobec całego - 100% gruntów - lądu na Ziemi, to decydujesz o wszystkim,

>1 Sytuacja jest tak, absurdalna, że niewarta uwagi.

W świecie rządzonym przez kapitalistyczne, zachodnie korpo, których kapitałów na świecie żadne społeczeństwo nie kontroluje

Powiedz to niewolnikom robiących na plantacjach białych Panów, którzy za alternatywę do tej roboty mają śmierć głodową z braku dostępu do jakichkolwiek alternatywnych zasobów naturalnych, które mogłyby ich wyżywić.

Mówiłem, katolicki fundamentalista idei białego Pana.
szarley (54913 punktów)
>Powiedz to niewolnikom robiących na plantacjach białych Panów, którzy za alternatywę do tej roboty mają śmierć głodową z braku dostępu do jakichkolwiek alternatywnych zasobów naturalnych, które mogłyby ich wyżywić.

Piękny populizm bogatego japiszona mieszkającego w luksiurnym mieszkaniu w dobrej dzielnicy Berlina z gwarancją niepodnoszenia czynszu, żądającym od sprzątaczki, żeby płaciła na niego podatki

Napisałeś, debilu, że kopalnię można podzielić, bo można do innych celów wykorzystać taczkę

Do jakich innych celów wykorzystasz szyb, przekop, kombajn, OZ, alpinę?

Pokazujesz obraz kopalni z XVII wieku, teraz bełkoces o XIX - wiecznej plantacji

Radziłem ci, żebyś skończył jarać o gówno, ale już za późno

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Powiedz to niewolnikom robiących na plantacjach białych Panów, którzy za alternatywę do tej roboty mają śmierć głodową z braku dostępu do jakichkolwiek alternatywnych zasobów naturalnych, które mogłyby ich wyżywić.
>Piękny populizm bogatego japiszona mieszkającego w luksiurnym mieszkaniu w dobrej dzielnicy Berlina z gwarancją niepodnoszenia czynszu, żądającym od sprzątaczki, żeby płaciła na niego podatki

który gotowy jest wyjawić swój dochód, swoje przepływy pieniężne, swoje składniki majątku i umawiać się z innymi w obliczu istnienia tej wiedzy przy użyciu samej gotówki bez groźby przemocy.

Czyli ja i ty w sensie ideologicznym jesteśmy istotami z innych galaktyk

Grzegorz Matusiak ZP Bielsko-Biała lp.mjes@kaisutam.zrogezrg
Grzegorz Napieralski KO Szczecin lp.mjes@ikslareipaN.zrogezrG
Grzegorz Rusiecki KO Kalisz lp.mjes@ikceisuR.zrogezrG
Grzegorz Schetyna KO Wrocław lp.mjes@anytehcS.zrogezrG
Hanna Gill-Piątek L Łódź lp.mjes@ketaiP-lliG.annaH
Henryk Kowalczyk ZP Siedlce lp.mjes@kyzclawok.kyrneh
Henryka Krzywonos-Strycharska KO Słupsk lp.mjes@aksrahcyrtS-sonowyzrK.akyrneH
Ireneusz Raś KO Kraków lp.mjes@saR.zsuenerI
Iwona Arent ZP Olsztyn lp.mjes@tnera.anowi
Iwona Hartwich KO Toruń lp.mjes@hciwtraH.anowI
Iwona Maria Kozłowska KO Bydgoszcz lp.mjes@akswolzoK.anowI
Iwona Michałek ZP Toruń lp.mjes@kelahcim.anowi
Iwona Śledzińska-Katarasińska KO Łódź lp.mjes@aksnisarataK-aksnizdelS.anowI
Izabela Leszczyna KO Częstochowa lp.mjes@anyzczseL.alebazI
Izabela Katarzyna Mrzygłocka KO Wałbrzych lp.mjes@akcolgyzrM.alebazI
Jacek Czerniak L Lublin lp.mjes@kainrezC.kecaJ
Jacek Protas KO Elbląg lp.mjes@satorP.kecaJ
Jacek Protasiewicz KP Wrocław lp.mjes@zciweisatorP.kecaJ
Jacek Sasin ZP Chełm lp.mjes@nisas.kecaj
Jacek Świat ZP Wrocław lp.mjes@taiws.kecaj
10-03-2021 11:05 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Powiedz to niewolnikom robiących na plantacjach białych Panów, którzy za alternatywę do tej roboty mają śmierć głodową z braku dostępu do jakichkolwiek alternatywnych zasobów naturalnych, które mogłyby ich wyżywić.
>>Piękny populizm bogatego japiszona mieszkającego w luksiurnym mieszkaniu w dobrej dzielnicy Berlina z gwarancją niepodnoszenia czynszu, żądającym od sprzątaczki, żeby płaciła na niego podatki
>który gotowy jest wyjawić swój dochód, swoje przepływy pieniężne, swoje składniki majątku i umawiać się z innymi w obliczu istnienia tej wiedzy przy użyciu samej gotówki bez groźby przemocy.

Nie zmienia to faktu, że próbujesz nieudolnie manipulować rozmówcami posługując się obrazami niewolników na plantacjach czy XVII - wiecznej kopalni
Obrazami, które nie mają niczego wspólnego z rzeczywistym życiem Konopki z dochodem ponad 40000 euro rocznie (+ Kinergeld + dochody żony), Gastarbeitera w Berlinie

Na co czekasz zwolenniku jawności?
Pokaż swoje podatkowe zeznanie sprzątaczce, która po tobie myje kible.
Przyznaj jawnie , że nie kończyłeś ekonomicznych studiów
Przyznaj jawnie, że kłamałeś na temat lokaja Wenancjusz, moich kamienic
Przyznaj jawnie, że nie wiesz jak podzielić kopalnię elektrownie, gazociąg, hutę, rafinerię

Chcesz jawności?
Zaczynaj!

>Czyli ja i ty w sensie ideologicznym jesteśmy istotami z innych galaktyk
Ja żyję na Ziemi, ty w ćpunlandii
Obrazy jakimi epatujesz są najlepszym dowodem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-03-2021 12:41 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>próbujesz nieudolnie manipulować rozmówcami posługując się obrazami niewolników na plantacjach czy XVII - wiecznej kopalni



Mam astmę i przez nią bardzo pogorszona jakość życia.

Przez dwa lata nieustannie kaszlałem zanim trafiłem do odpowiedniego lekarza, który dał mi silną dawkę kortyzolu, wcześniej ładując kilka razy w szpitalu.

Bo gość chciał zaoszczędzić 100 EUR na masce.

A to tylko jeden aspekt współczesnych stosunków, bo jak ci opowiadałem dowiedziałem się w pracy, że przy odwodnieniu pojawiają ci przed oczami czarne plamy.

A w koncu uczyłem się w różnych szkołach blisko 20 lat więc co powiesz o ludziach, którzy nie mieli takiej szansy?

Ja znam już wasz świat.
Mnie nie potrzebujesz więcej tumanić.
NIE jesteśmy w waszej państwowej, "darmowej" i przymusowej szkole z religią katolicką. Ja nie jestem twoim uczniem a ty nie jesteś moim nauczycielem.

Miales zadzwonic do waszej inspekcji pracy. Zadzwoniles?
10-03-2021 13:27 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>próbujesz nieudolnie manipulować rozmówcami posługując się obrazami niewolników na plantacjach czy XVII - wiecznej kopalni
>
>Mam astmę i przez nią bardzo pogorszona jakość życia.
I z powodu tej astmy pieprzysz brednie o tym, że można podzielić kopalnię?

Przyznasz w końcu, że palnąłeś głupstwo o tym, że można szyb, czy alpinę wykorzystać do innych celów niż praca kopalni?

>Przez dwa lata nieustannie kaszlałem zanim trafiłem do odpowiedniego lekarza, który dał mi silną dawkę kortyzolu, wcześniej ładując kilka razy w szpitalu.
Przestań się nad sobą użalać, bo to na mnie nie robi wrażenia
Gdyby to był skutek pracy, to taki chciwiec jak ty upomniałby się od odszkodowanie

>Bo gość chciał zaoszczędzić 100 EUR na masce.
To go pozwij
Nie pozwałeś?
Więc konfabulujesz

Pokazałeś filmik jak bez maski za 50 centów kruszysz kafle w łaziece

>A to tylko jeden aspekt współczesnych stosunków,
To dowód na to, że nie znasz współczesnych stosunków, uroiłeś je sobie
Kolejnym dowodem jest twój obraz kopalni
Nigdy nie widziałeś czegoś bardziej skomplikowanego jak taczka i skończ pipcyć

>bo jak ci opowiadałem dowiedziałem się w pracy, że przy odwodnieniu pojawiają ci przed oczami czarne plamy.
Tak ,tak i mieszkałeś w niedogrzanej piwnicy przykuty do maszyny nie miałeś prawa poruszać się po drogach ani spotkać się z dziećmi

Masz bujną fantazję

>A w koncu uczyłem się w różnych szkołach blisko 20 lat więc co powiesz o ludziach, którzy nie mieli takiej szansy?
Przykro mi, ale popatrz co TY masz im do zaproponowania: dziedziczną biedę i zakaz edukacji
Znam kraje, w których edukacja jest oparta na twoich zasadach, np studia są zawsze płatne.
Twój eksperyment został przeprowadzony . W niemal 20milionowym kraju, "robole bez mienia" nie płacą podatków na studia "od każdej kromki chleba" i pierwszy skutek był taki, że studiowali wyłącznie ludzie z bogatych rodzin, a drugi, że musieli zatrudniać lekarzy z Kuby
To jest RZECZYWISTOŚĆ, a nie twoje urojenia jak taczka w kopalni

>Ja znam już wasz świat.
Tak ci się wydaje japiszonie

>Mnie nie potrzebujesz więcej tumanić.
Ty skończ tumanić sprzątaczkę, która po tobie myje kibel. Pokaż jej swój dochód

>NIE jesteśmy w waszej państwowej, "darmowej" i przymusowej szkole z religią katolicką.
Nie mama żadnej szkoły - znów urojenie debila
Chcesz płatnych szkół? Pojedź do Chile i zobacz skutki
Ale po się czymś zainteresować, przecież wizja taczki wystarczy. Wiedza jest Hamerlikowi zbędna, wystarczą urojenia

>Ja nie jestem twoim uczniem a ty nie jesteś moim nauczycielem.
Takiego matoła bym nie uczył

>Miales zadzwonic do waszej inspekcji pracy. Zadzwoniles?

1 Nie, i już ci tłumaczyłem dlaczego
Nie wierzę w twoje konfabulacje, a ty pytany przez inspekcję wyparłbyś się i miałbym kłopoty z prawem
Gdyby było tak jak mówisz, sam byś po odszkodowanie do niemieckiego sądu poszedł.

2 "Nasza" inspekcja pracy nie ma nic do gadania w twoim Berlinie
Masz tam swoje prawa i swoje urzędy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-03-2021 13:49 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Gdyby było tak jak mówisz, sam byś po odszkodowanie do niemieckiego sądu poszedł.

Nie pierwszy, nie ostatni raz ten człowiek dał ciała.
A mieni się kimś, kto "dba o swoje interesy".
Cytat:
- Ty zdaje się też udowadniałeś coś dla banku: swoja zdolność kredytową. Pamiętasz tamto?
- Pamiętam, pamiętam też, że bankierzy i wszyscy inni ludzie zrobią co w ich mocy, żebym wszelką zdolność utracił
- Oj, to ktoś cię może zmuszał do zajęcia się lekturą Internetu, zamiast swoją pracą.. Do zwolnienia się z firmy. Wiesz, to trąci poważnymi zarzutami. Mógłbyś kogoś oskarżyć w sądzie, że uniemożliwił ci uczciwą spłatę zobowiązań w celu osiągnięcia własnych egoistycznych interesów. I dostać odszkodowanie. Rozważ to. Serio.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,835455#w836618


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>To go pozwij

Pozywam go, ciebie i wszystkich innych fundamentalistów chorego świata moimi postulatami politycznymi.

Koniec!
10-03-2021 14:26 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Pozwałeś. No i?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Pozwałeś. No i?

No i teraz odbywa się publiczny proces.

Ustalamy właśnie co jest dla wszystkich dobre i sprawiedliwe.

Czy wasza wizja stosunków społecznych czy jednak sprzeczna moja.

Co z tego wyniknie to się jeszcze okaże.

Nie musisz mnie informować, że nic, bo i tak ci nie uwierzę.
10-03-2021 15:32 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
A czemu ma jeszcze coś wyniknąć w stosunku do tego, co już wniknęło?
Pojawiły się może jakieś nowe argumenty?

> Nie musisz mnie informować, że nic, bo i tak ci nie uwierzę.

Nie musisz w nic wierzyć w co nie chcesz, choć wiara w racjonalnej dyskusji o sposobach ulepszenia czegoś tylko przeszkadza.

Co do wiary jeszcze w publicznych procesach to wiesz, jaki był jej wpływ.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,837073#gora


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nie musisz w nic wierzyć w co nie chcesz, choć wiara w racjonalnej dyskusji o sposobach ulepszenia czegoś tylko przeszkadza.

Kiedy nie masz doświadczenia opierasz się na przewidywaniach a te zawsze mają postać wiary, bo przecież dopóki coś się nie zdarzy nigdy nie będziesz miał pewności, że uwzględniłeś wszystkie czynniki.

Wartość oczekiwana, dawniej nadzieja matematyczna kalkuluje wiarę.
pl.wikipedia.org/wiki/Wartość_oczekiwana

Czy ty, kiedy projektujesz w umyśle przyszłe zdarzenia, których nigdy nie przeżyłeś, czy wierzysz we własne prognozy? Bo jeżeli nie wierzysz to czym się w postępowaniu kierujesz?
11-03-2021 08:10 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Kiedy nie masz doświadczenia opierasz się

Ile ty masz właściwie lat? W czym nie masz?

> kiedy projektujesz w umyśle przyszłe zdarzenia, których
> nigdy nie przeżyłeś, czy wierzysz we własne prognozy? Bo
> jeżeli nie wierzysz to czym się w postępowaniu kierujesz?

"nigdy nie przeżyłeś " to znaczy konkretnie czego?
Kupując mieszkanie kierowałem się w moim postępowaniu trzeźwą kalkulacją: co umiem, jakie jest zapotrzebowanie na moje usługi, jaki rynek itd.
Wyszło mi, że o ile zdrowie pozwoli będzie tylko lepiej. Spłaciłem mieszkanie w kilka lat.
A przecież robiłem to (kupowanie mieszkania) pierwszy raz w życiu.

Podobnie z innymi sprawami. Szukając sobie życzliwych doradców w kwetsiach życiowych, przecież nie znałem ich wcześniej.
Szkujając sobie zawodu nie znałem jego detali wcześniej.
O studiach na które poszedłem miałem mgliste pojęcie.
Pierwsze dziecko ci się rodzi - pierwszy raz.
Byłem w wielu miejscach na świecie. W pewnym miasteczku w Chinach się nawet zgubiłem. Potem znalazłem drogę. Zawsze znajduję. Czym ty się własciwie różnisz ode mnie, że "nie masz doswiadczenia" w wieku czterdziestu paru lat?

> Czy ty, kiedy projektujesz w umyśle przyszłe zdarzenia,
> których nigdy nie przeżyłeś, czy wierzysz we własne prognozy

U mnie to nie kwestia wiary, ale trzeźwiej kalulacji i oceniania ryzyka oraz prawdopodobieństwa.
A jak z tą twoją wiarą- zawsze ci służy? Jakieś efekty.
Efekty - kumasz, co to. Czy jednak nie?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-03-2021 14:29 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ale po się czymś zainteresować, przecież wizja taczki
> wystarczy. Wiedza jest Hamerlikowi zbędna, wystarczą urojenia

Dodałbym jeszcze kompulsywną lekturę Wikipedii, oraz innych artykułów w internecie.
Co wizji taczki jakoś nie przeszkodziło.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>> Cytat:
Jeśli masz prawo własności wobec całego - 100% gruntów - lądu na Ziemi, to decydujesz o wszystkim,


Tak samo jak staniesz się wierzycielem ogółu ludzkości, mając w dodatku monopol na drukowanie papieru fiducjarnego i najsilniejszą armię.
Początek XX w. to walka o to kto będzie pierwszy posiadał broń atomową. Posiadacz broni atomowej bez wątpienia byłby panem świata. Europa w tym wyścigu była cały czas na pierwszym miejscu. A jaki był finał ? Amerykanie na finiszu przejęli niemieckich fizyków atomowych, żydowskiego pochodzenia i u siebie dokończyli budowę. Jak to było możliwe i co spowodowało taki nagły obrót sytuacji ?
TO AMERYKANIE ZORGANIZOWALI ŻYDOM W EUROPIE HOLOKAUST, ŻEBY PRZEJĄĆ ŻYDÓW PRACUJĄCYCH NAD BRONIĄ ATOMOWĄ.

>>1 Sytuacja jest tak, absurdalna, że niewarta uwagi.
>W świecie rządzonym przez kapitalistyczne, zachodnie korpo, których kapitałów na świecie żadne społeczeństwo nie kontroluje

Co mają do tego zachodnie korpo ? Przeczytaj to trzy razy:

quotepark.com/pl/autorzy/gottfried-feder/

John Perkins w swojej książce "HItman człowiek do zadań specjalnych" opisuje jak pracował dla AMERYKŃSKICH firm okradających biedne narody ze złóż ropy. Obwiniał za obecne wojny AMERYKAŃSKIE I BRYTYJSKIE firmy drenujące świat z ropy.
Książka ta opisuje jak działa NASZ NOWY SOJUSZNIK, powinna być u nas obowiązkową lekturą w szkołach średnich.


>Powiedz to niewolnikom robiących na plantacjach białych Panów, którzy za alternatywę do tej roboty mają śmierć głodową z braku dostępu do jakichkolwiek alternatywnych zasobów naturalnych, które mogłyby ich wyżywić.
>Mówiłem, katolicki fundamentalista idei białego Pana.

Co ma z tym wspólnego katolik ?

Hamerlik masz klasyczny przypadek: schizofrenia popropagandowa pomieszana z małpią schizofrenią.
Nie masz w sobie nic co sam zdobyłeś, żadnej własnej wiedzy. Urojenia tresowanej małpy.
Zacznij coś mądrego czytać.
11-03-2021 09:22 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Hamerlik masz klasyczny przypadek: schizofrenia popropagandowa pomieszana z małpią schizofrenią.
>Nie masz w sobie nic co sam zdobyłeś, żadnej własnej wiedzy. Urojenia tresowanej małpy.
>Zacznij coś mądrego czytać.

Ma wyraźne rozczepienie osobowości. Chce kontrolować kapitał i finanse kopro i indywidualnych posiadaczy kapitału, lecz gdy usłyszy, że musiałby być w zamian też kontrolowany, ubiera to w określenia zupełnie oderwane od rzeczywistości typu: nadrzędność, przymus, zawłaszczanie wolnej woli innego człowieka, bo to nie dotyczy jego ze strony dziadów chytrych i jest tylko podstępem by go osłabić i podporządkować. Jest to tak zawiłe i trudne do wyjaśnienie (oczywiście przez niego), że wychodzą pierwszorzędne gluty z jego bełkotu. On chce modelować społeczeństwo poza jego osobą. Bo jest, no ba musi być doskonałym. Narcyz chorobliwy i nadęty, zarozumiały bufon. Jest chory, to widać.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Hamerlik masz klasyczny przypadek: schizofrenia popropagandowa pomieszana z małpią schizofrenią.
>>Nie masz w sobie nic co sam zdobyłeś, żadnej własnej wiedzy. Urojenia tresowanej małpy.
>>Zacznij coś mądrego czytać.
>Ma wyraźne rozczepienie osobowości. Chce kontrolować kapitał i finanse kopro i indywidualnych posiadaczy kapitału, lecz gdy usłyszy, że musiałby być w zamian też kontrolowany, ubiera to w określenia zupełnie oderwane od rzeczywistości typu: nadrzędność, przymus, zawłaszczanie wolnej woli innego człowieka, bo to nie dotyczy jego ze strony dziadów chytrych i jest tylko podstępem by go osłabić i podporządkować. Jest to tak zawiłe i trudne do wyjaśnienie (oczywiście przez niego), że wychodzą pierwszorzędne gluty z jego bełkotu. On chce modelować społeczeństwo poza jego osobą. Bo jest, no ba musi być doskonałym. Narcyz chorobliwy i nadęty, zarozumiały bufon. Jest chory, to widać.

OK, zgadzam się być kontrolowany w jednakowym stopniu co inni.
Moje konto kapitałowe niech też będzie jawne.

Czy teraz wchodzisz w to?

Jarosław Rzepa KP Szczecin lp.mjes@apezR.walsoraJ
Jarosław Sachajko KP Chełm lp.mjes@okjahcaS.walsoraJ
Jarosław Urbaniak KO Kalisz lp.mjes@kainabrU.walsoraJ
Jarosław Wałęsa KO Gdańsk lp.mjes@aselaW.walsoraJ
Jarosław Zieliński ZP Białystok lp.mjes@iksnileiz.walsoraj
Jerzy Bielecki ZP Lublin lp.mjes@ikceleib.yzrej
Jerzy Borowczak KO Gdańsk lp.mjes@kazcworoB.yzreJ
Jerzy Hardie-Douglas KO Koszalin lp.mjes@salguoD-eidraH.yzreJ
Jerzy Małecki ZP Olsztyn lp.mjes@ikcelam.yzrej
Jerzy Materna ZP Zielona Góra lp.mjes@anretam.yzrej
Jerzy Polaczek ZP Katowice lp.mjes@kezcalop.yzrej
Joanna Borowiak ZP Toruń lp.mjes@kaiworob.annaoj
Joanna Fabisiak KO Warszawa lp.mjes@kaisibaF.annaoJ
Joanna Frydrych KO Krosno lp.mjes@hcyrdyrF.annaoJ
Joanna Jaśkowiak KO Poznań lp.mjes@kaiwoksaJ.annaoJ
Joanna Kluzik-Rostkowska KO Radom lp.mjes@akswoktsoR-kizulK.annaoJ
Joanna Lichocka ZP Sieradz lp.mjes@akcohcil.annaoj
Joanna Mucha KO Lublin lp.mjes@ahcuM.annaoJ
Joanna Scheuring-Wielgus L Toruń lp.mjes@sugleiW-gniruehcS.annaoJ
Joanna Senyszyn L Słupsk lp.mjes@nyzsyneS.annaoJ
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Kibicowałbym, gdyby coś ROBIŁ. Dopóki nic nie robi....
Kibicuję już zamiarom i zapowiedziom, bo kibicowanie to m.in. zachęcanie.

> Cytat:
Jeśli masz prawo własności wobec całego - 100% gruntów - lądu na Ziemi, to decydujesz o wszystkim,

>1 Sytuacja jest tak, absurdalna, że niewarta uwagi.
Wykaż ten absurd; niby czemu nie można mieć 100% ziemi, skoro można mieć np 1%?

>Taki model wystąpi dopiero w kryskonizmie.
To obecny model, tylko wartości są hipotetyczne. A mogą takimi być, gdyż jest to eksperyment myślowy.


cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>1 Sytuacja jest tak, absurdalna, że niewarta uwagi.
>Wykaż ten absurd; niby czemu nie można mieć 100% ziemi, skoro można mieć np 1%?

Lokalnie ten absurd jest już rzeczywistością.

Nie bez powodu kościół katolicki w kółko mówi o woli Pana i o jego groźbach wobec nieuległych mu jednostek.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Wykaż ten absurd; niby czemu nie można mieć 100% ziemi, skoro można mieć np 1%?
>Lokalnie ten absurd jest już rzeczywistością.
>Nie bez powodu kościół katolicki w kółko mówi o woli Pana i o jego groźbach wobec nieuległych mu jednostek.
Tym bardziej fR jest dobrym miejscem do szerzenia krystkonizmu (nie mylić z chrystianizmem ).

cr
10-03-2021 15:42 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Nie bez powodu kościół katolicki w kółko mówi o woli Pana i
>> o jego groźbach wobec nieuległych mu jednostek.
>Tym bardziej fR jest dobrym miejscem do szerzenia krystkonizmu

Im bardziej fR jest dobrym miejscem do szerzenia krystkonizmu, tym bardziej głoszącego krystkonizm spotyka tu los innych krzewicieli wiary..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-03-2021 15:40 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie bez powodu kościół katolicki w kółko mówi o woli Pana i o
> jego groźbach wobec nieuległych mu jednostek.

Rzadko cytuje Stary Testament, a już na pewno nie w kółko .
Częściej Nowy z akcentem na miłość Pana.
A ty jeszcze jakby ze swoimi lękami w Starym..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Częściej Nowy z akcentem na miłość Pana.

No i jak ta "miłość pańska" ma się do idei kapitalizmu?

Bo "wolę pańską" i "pańskie groźby" potrafię sobie przełożyć na panujący nam kapitalizm ale "pańskiej miłości" w żaden sposób.

Sądzisz, że "miłość pańska" w katolicyzmie ważniejsza jest o sądu ostatecznego i groźby skazania na piekło?
11-03-2021 07:59 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Sądzisz, że "miłość pańska" w katolicyzmie ważniejsza jest
> o sądu ostatecznego i groźby skazania na piekło?

Poprzez miłość do samego siebie unikamy piekła.
Ale miłość, to przecież nie ściąganie na siebie bęcków za ucieczki, hipokryzję czy narzucanie się bliźnim ze swoim słowotokiem.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
>>Kibicowałbym, gdyby coś ROBIŁ. Dopóki nic nie robi....
>Kibicuję już zamiarom i zapowiedziom, bo kibicowanie to m.in. zachęcanie.
>> Cytat:
Jeśli masz prawo własności wobec całego - 100% gruntów - lądu na Ziemi, to decydujesz o wszystkim,

>>1 Sytuacja jest tak, absurdalna, że niewarta uwagi.
>Wykaż ten absurd; niby czemu nie można mieć 100% ziemi, skoro można mieć np 1%?
Zabawa w słówka mnie nie interesuje

>>Taki model wystąpi dopiero w kryskonizmie.
>To obecny model, tylko wartości są hipotetyczne.
Bardzo hipotetyczne

>A mogą takimi być, gdyż jest to eksperyment myślowy.

Przeprowadziłem myślowy eksperyment dla Krystkonizmu
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
Ucieczka
www.racjonalista.pl/forum.php/s,809907
Ucieczka
www.racjonalista.pl/forum.php/s,831717
Ucieczka

Ucieczki nie muszą być dowodem, na moją rację, ale są dowodem, że Hamerlik nie ma argumentów za swoimi


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Wykaż ten absurd; niby czemu nie można mieć 100% ziemi, skoro można mieć np 1%?
>Zabawa w słówka mnie nie interesuje
Podobnie jak mnie rozmowa z kanalią o honorze psiego chuja, tylko co to ma tutaj do rzeczy?

>Przeprowadziłem myślowy eksperyment dla Krystkonizmu
Zabawa w słówka mnie nie interesuje.

>Ucieczki nie muszą być dowodem, na moją rację, ale są dowodem, że Hamerlik nie ma argumentów za swoimi
A może po prostu nie interesuje go zabawa słówkami...

cr
11-03-2021 08:00 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>A może po prostu nie interesuje go zabawa słówkami...

Istotnie nie za wiele rozmawiasz z Hamerlikiem i to widać.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie za wiele rozmawiasz z Hamerlikiem
To dzięki sporej zgodności zapatrywań.

cr
11-03-2021 11:14 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Zaciekawiłaś mnie. Które konkretnie zgodne?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zaciekawiłaś mnie. Które konkretnie zgodne?
Np. że obecne stosunki społeczne wiodą na manowce, że w nim własność daje władzę, że dobrym ustrojem byłby taki, który skłaniałby do działań na rzecz dobra innych i że z natury jesteśmy pazerni.

cr
szarley (54913 punktów)
>>Zaciekawiłaś mnie. Które konkretnie zgodne?
>Np. że obecne stosunki społeczne wiodą na manowce,
Z tym się też zgadzam, ale nie podoba mi się pomysł skierowania na inne manowce w jeszcze szybszym tempie. Własność już teraz jest zbyt mocno skoncentrowana, postulowana przez Hamerlika jeszcze większa koncentracja doprowadzi nas w jeszcze gorsze miejsce

>że w nim własność daje władzę,
To jednak wymaga jakiegoś dowodu, tym bardziej, że głównymi stratnymi w kryskonizmie byliby drobni właściciele domów, mieszkań samochodów, a ta własność władzy nie daje. Przy założeniu, że własność to władza, nadal zgadzasz się z postulatami, które doprowadzą do jeszcze większej niż dziś koncentracji własności?

>że dobrym ustrojem byłby taki, który skłaniałby do działań na rzecz dobra innych
Jeśli to Twój pogląd, to jest w rażącej sprzeczności z poglądami Hamerlika

>i że z natury jesteśmy pazerni.
Jedni mniej inni bardziej


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Zaciekawiłaś mnie. Które konkretnie zgodne?
>>Np. że obecne stosunki społeczne wiodą na manowce,
>Z tym się też zgadzam
Więc jest nas już troje.

>>że w nim własność daje władzę,
>To jednak wymaga jakiegoś dowodu
Już zostało udowodnione.

>Przy założeniu, że własność to władza, nadal zgadzasz się z postulatami, które doprowadzą do jeszcze większej niż dziś koncentracji własności?
Jakie 'nadal', szarleyu i czy ja piszę o takich postulatach?

>>że dobrym ustrojem byłby taki, który skłaniałby do działań na rzecz dobra innych
>Jeśli to Twój pogląd, to jest w rażącej sprzeczności z poglądami Hamerlika
Ha! Ciekawe co na to sam Hamerlik.

>>i że z natury jesteśmy pazerni.
>Jedni mniej inni bardziej
W jakich jednostkach to pomierzyłeś?

cr
11-03-2021 13:49 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> że dobrym ustrojem byłby taki, który skłaniałby do
>> działań na rzecz dobra innych
> Jeśli to Twój pogląd, to jest w rażącej sprzeczności
> z poglądami Hamerlika
> Ha! Ciekawe co na to sam Hamerlik.

Co na to sam Hamerlik raczej wiadomo: intencje Hamerlika a ich konsekwencje, to dwie różne rzeczy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> że dobrym ustrojem byłby taki, który skłaniałby do działań na rzecz dobra innych
>> Jeśli to Twój pogląd, to jest w rażącej sprzeczności z poglądami Hamerlika
>> Ha! Ciekawe co na to sam Hamerlik.
>Co na to sam Hamerlik raczej wiadomo
To mi napisz mi na priv, a jak HK odpowie, to zobaczymy, czy trafiłeś.

cr
szarley (54913 punktów)
>>>>Zaciekawiłaś mnie. Które konkretnie zgodne?
>>>Np. że obecne stosunki społeczne wiodą na manowce,
>>Z tym się też zgadzam
>Więc jest nas już troje.
A nawet więc. Nadmierne skupienie własności w rękach niewielkiej grupy ludzi jako zagrożenie zauważa wielu ludzi. Rzecz w tym, że nie leczy się raka płuc papierosami. Nie da się rozproszyć własności postulując mechanizm jej koncentracji. Nie da się rozproszyć własności pozbawiając ludzi możliwości wychodzenia z biedy. Mój spór z Hamerlikiem nie dotycz tego czy jest nadmierna koncentracja, ale tego, że jego postulaty sytuację pogorszą. A wtedy rzeczywiście będziemy mieli do czynienia z władzą własności. Hamerlik zresztą jawnie postuluje, że władzę ma mieć większość kapitału, więc wąziuteńka grupa ludzi, która ma ponad 50 majątku ludzkości ma mieć rzeczywistą władzę. Mnie się to nie podoba

>>>że w nim własność daje władzę,
>>To jednak wymaga jakiegoś dowodu
> Już zostało udowodnione.
Protokół rozbieżności podpisany

>>>że dobrym ustrojem byłby taki, który skłaniałby do działań na rzecz dobra innych
>>Jeśli to Twój pogląd, to jest w rażącej sprzeczności z poglądami Hamerlika
>Ha! Ciekawe co na to sam Hamerlik.
Nie jestem ciekaw. Sam nie rozumie własnych słów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Mój spór z Hamerlikiem nie dotycz tego czy jest nadmierna koncentracja, ale tego, że jego postulaty sytuację pogorszą.
A ja wyjaśniam zaciekawionemu Jackowi Głodzikowi w czym jestem z HK zgodna.

>Hamerlik zresztą jawnie postuluje, że władzę ma mieć większość kapitału, więc wąziuteńka grupa ludzi, która ma ponad 50 majątku ludzkości ma mieć rzeczywistą władzę. Mnie się to nie podoba
I nagle nie jest to niewartą uwagi hipotetycznością, tylko realnym zagrożeniem?

A może to taka zabawa słówkami?

>>>>że w nim własność daje władzę,
>>>To jednak wymaga jakiegoś dowodu
>> Już zostało udowodnione.
>Protokół rozbieżności podpisany
Procedura negocjacyjna nie ma zastosowania przy ustalaniu prawdy.

>>Ciekawe co na to sam Hamerlik.
>Nie jestem ciekaw.
Szarley 'nie jest ciekaw' co napisze Hamerlik - no, beka z Ciebie.

cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Hamerlik zresztą jawnie postuluje, że władzę ma mieć większość kapitału, więc wąziuteńka grupa ludzi, która ma ponad 50 majątku ludzkości ma mieć rzeczywistą władzę. Mnie się to nie podoba
>I nagle nie jest to niewartą uwagi hipotetycznością, tylko realnym zagrożeniem?

Wyobraźcie sobie, że oto kapitał rządzi światem zamiast, jak współcześnie, nieomylnego, rzymskiego, katolickiego papieża.

Jaki byłby to świat?

Przypomina mi się, w tym kontekście, skąd pochodzi współczesne prawo własności. Te jest zdaje się rzymskie?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Hamerlik zresztą jawnie postuluje, że władzę ma mieć większość kapitału, więc wąziuteńka grupa ludzi, która ma ponad 50 majątku ludzkości ma mieć rzeczywistą władzę. Mnie się to nie podoba
>>I nagle nie jest to niewartą uwagi hipotetycznością, tylko realnym zagrożeniem?
>Wyobraźcie sobie, że oto kapitał rządzi światem zamiast, jak współcześnie, nieomylnego, rzymskiego, katolickiego papieża.
Ale czy postulujesz władzę dla wąskiej grupy posiadającej kapitał w postaci połowy majątku ludzkości?


cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ale czy postulujesz władzę dla wąskiej grupy posiadającej kapitał w postaci połowy majątku ludzkości?

Postuluję istnienie władzy właścicielskiej, właścicieli opisanych w publicznie jawnej księdze kapitału, obciążonej podatkiem od własności określanym w jawnej demokracji bezpośredniej na rzecz osób bez posiadłości.

Nie mówiłem o żadnych 50% kapitału w kontekście władzy właścicielskiej ale o tym, że księga kapitału znajduje się pod kontrolą większości kapitału, która zapisy księgi respektuje i która księgę chroni, bo jest w niej zapisany jej majątek.

Jeżeli większość kapitału przestanie respektować zapisy księgi i dla przykładu stworzy drugą alternatywną księgę, to nikt zapisów pierwotnej księgi respektować nie będzie i w tym kontekście piszę o kontroli większości kapitału nad księgą kapitału.

Gdy mówimy o władzy właścicielskiej to rządzi 100% właścicieli i tu się zupełnie nic nie zmienia w odniesieniu do współczesnego modelu społecznego.

Ja nazywam tylko rzeczy po imieniu.

Kapitał oznacza władzę.

Wszyscy to wiedzą a fałszerzy rzeczywistości temu przeczą, bo podła kultura ich nauczyła, że opłaca się otumanić i oszukać drugiego człowieka.
szarley (54913 punktów)
>Postuluję istnienie władzy właścicielskiej, właścicieli opisanych w publicznie jawnej księdze kapitału, obciążonej podatkiem od własności określanym w jawnej demokracji bezpośredniej na rzecz osób bez posiadłości.

Cytat:

Człowieku, propaguje eksperyment spoleczno-gospodarczy wg określonych przeze mnie zasad, publicznie jawny i pod kontrolą państwowej instytucji naukowej.


Proponujesz eksperyment a tu znów kłamstwo!
Piszesz że proponujesz "na rzecz osób bez posiadłości"
Innym razem piszesz że "wszystkim"

Jeśli proponujesz naukowy eksperyment używaj precyzyjnego języka zamiast wewnętrzne sprzecznego demagogicznego bełkotu

Cytat:
Szukam możliwości przeprowadzenia go.
Potrzebuję środków produkcji i społecznej akceptacji.
Próbuję je zdobyć.

Kłamstwo, próbujesz wciskać kit, żeby zdobyć poklask. Podatek którego Bezos dostanie tyle samo co bezdomny opisujesz jako "na rzecz osób bez posiadłości" Bezos nie ma posiadłości?
Ma, ale twój kłamliwy mózg nie poradzi pisać uczciwie. Musisz łgać,
Jeszcze raz polecam "Farmę zwierząt" Orwella, zachowujesz się dokładnie jak orwellowskie świnie. Wciskasz biednemu człowiekowi kit, że dla własnego dobra ma być do końca życia biedny

Napiszesz w końcu jak podzielić szyb w kopalni? energetyczny blok? instalację DRW w rafinerii, linię kolei?
Tylko bez pipcenia o tym, że z kopalni można wyodrębnić taczkę, a z rafinerii biurko

Proponujesz eksperyment ucieczkami

>Nie mówiłem o żadnych 50% kapitału w kontekście władzy właścicielskiej ale o tym, że księga kapitału znajduje się pod kontrolą większości kapitału, która zapisy księgi respektuje i która księgę chroni, bo jest w niej zapisany jej majątek.
>Jeżeli większość kapitału przestanie respektować zapisy księgi i dla przykładu stworzy drugą alternatywną księgę, to nikt zapisów pierwotnej księgi respektować nie będzie i w tym kontekście piszę o kontroli większości kapitału nad księgą kapitału.

Przełóż ten wodolejny bełkot na polski i popracuj nad ułamkami

>Gdy mówimy o władzy właścicielskiej to rządzi 100% właścicieli i tu się zupełnie nic nie zmienia w odniesieniu do współczesnego modelu społecznego.
Zdefiniuj co znaczy "rządzi" bo jak dotąd to żaden właściciel czegokolwiek nie ma nade mną żadnej władzy. Musk, może mi podwórko pozamiatać

>Ja nazywam tylko rzeczy po imieniu.
Pisz po polsku

>Kapitał oznacza władzę.
Co w hamerciulszczyznie oznacza słowo "władza"?
Od tego zacznij
A dalej już pisz po polsku)

www.racjonalista.pl/forum.php/s,838290#w838888
Ucieczka
www.racjonalista.pl/forum.php/s,838290#w839053
Ucieczka od TWOJEGO eksperymentu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Postuluję istnienie władzy właścicielskiej, właścicieli opisanych w publicznie jawnej księdze kapitału, obciążonej podatkiem od własności określanym w jawnej demokracji bezpośredniej na rzecz osób bez posiadłości.
>
>Proponujesz eksperyment a tu znów kłamstwo!
Pisałeś, że nie jesteś ciekaw co odpowie Hamerlik, a jak się okazuje, nie tylko Jego odpowiedź przeczytałeś, ale i wylewnie ją komentujesz.

Czyli kłamca z Ciebie patentowany, lub - inaczej mówiąc - bawisz się słówkami, a zabawa słówkami mnie nie interesuje.

cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Postuluję istnienie władzy właścicielskiej, właścicieli opisanych w publicznie jawnej księdze kapitału, obciążonej podatkiem od własności określanym w jawnej demokracji bezpośredniej na rzecz osób bez posiadłości.
A jak to się ma do mojego twierdzenia, że że dobry ustrój powinien skłaniać do działań na rzecz innych?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Postuluję istnienie władzy właścicielskiej, właścicieli opisanych w publicznie jawnej księdze kapitału, obciążonej podatkiem od własności określanym w jawnej demokracji bezpośredniej na rzecz osób bez posiadłości.
>A jak to się ma do mojego twierdzenia, że że dobry ustrój powinien skłaniać do działań na rzecz innych?

To oznacza, że ustrój powinien tak sformatować władzę właścicielską, żeby ta miała zawsze charakter przywódczy, tj. istniała wyłącznie do dobra zorganizowanej poprzez prawo własności grupy.

Ustrój musi ograniczać władzę właścicielką przed jej rozwojem w kierunku dominacji jednostki na innymi jednostkami, która mogłaby nabrać właściwości pasożytniczych i postawić interes dominującej jednostki ponad interesem zorganzowanej poprzez prawo własności grupy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A jak to się ma do mojego twierdzenia, że że dobry ustrój powinien skłaniać do działań na rzecz innych?
>To oznacza, że ustrój powinien tak sformatować władzę właścicielską, żeby ta miała zawsze charakter przywódczy, tj. istniała wyłącznie do dobra zorganizowanej poprzez prawo własności grupy.
>Ustrój musi ograniczać władzę właścicielką przed jej rozwojem w kierunku dominacji jednostki na innymi
Tylko że władza to z definicji dominacja, bo to możliwość wpływania na innych. Ja nawet nie użyłam słowa 'władza', bo może nie ma potrzeby by ją konstruować.

cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Tylko że władza to z definicji dominacja, bo to możliwość wpływania na innych. Ja nawet nie użyłam słowa 'władza', bo może nie ma potrzeby by ją konstruować.

Może powtórzę, co głoszę od kilku lat, a czego inni za nic nie chcą za nic przyjąć do wiadomości.

Władza jest WYŁĄCZNYM źródłem społeczności.

Zorganizowana, społeczna grupa istnieje wtedy i tylko wtedy, gdy jest w niej przywódca.

Osobnik alfa jest warunkiem KONIECZNYM do zaistnienia stada.

Władza może mieć różny charakter:
przywódczy - symbiotyczny ze wszystkimi członkami grupy
dominacyjny - pasożytniczy wobec członków grupy

System kontroli społecznej ma nie dopuścić do tego, żeby władza osiągnęła charakter dominacyjny, pasożytniczy wobec podwładnych, do którego naturalnie dąży. System kontroli społecznej ma nie dopuścić do nadmiernej władzy człowieka nad człowiekiem.

Wszystkie znane nam patologie "władzy" związane są zawsze z brakiem kontroli społecznej.

Żaden członek grupy społecznej nie może być wolny od społecznej kontroli.
Społeczna kontrola zagwarantuje każdemu członkowi właściwy rozwój społeczny.
Brak kontroli prowadzi zawsze do patologii społecznej.

Dla przykładu, w kościele katolickim doszło do wielu nadużyć władzy na tle seksualnym tylko dlatego, że nie było nad nim żadnej kontroli społecznej.
Gdyby istniała właściwa kontrola społeczna do niczego podobnego nie doszłoby, z korzyścią zarówno dla sprawców jak i ofiar.
We właściwej organizacji społecznej każdy rozwija się tak, że potrafi się zaspokoić, zrealizować bez zniszczenia innych członków grupy.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Osobnik alfa jest warunkiem KONIECZNYM do zaistnienia stada.

A może nie stada a haremu.

>System kontroli społecznej ma nie dopuścić do tego, żeby władza osiągnęła charakter dominacyjny, pasożytniczy wobec podwładnych, do którego naturalnie dąży. System kontroli społecznej ma nie dopuścić do nadmiernej władzy człowieka nad człowiekiem.

Czyli komunizm, kontrola społeczna osób nie mających o niczym pojęcia.
W tej chwili polski lud jest zachwycony jak za niemieckie pieniądze gminni wybrańcy ludu realizują swoje fanaberie. Biedota polska za niemieckie pieniądze naśladuje bogatych w momencie kiedy bogaci są już bogaci. Dzięki niemieckim pieniądzom przeskoczyliśmy etap dochodzenia do bogactwa jaki każdy bogacz przechodził w trudach i wyrzeczeniach wychodząc z biedy a i nie każdemu to się udało. Bareja widać poznał Polaków i nasze misiowe inwestycje wciąż są realizowane, raz szybciej, raz wolniej.
Żydzi zawsze mówili, że Polska to organizm bez głowy a Gomułka, że Polacy bez Żydów zginą.
Co widać, słychać i czuć.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Osobnik alfa jest warunkiem KONIECZNYM do zaistnienia stada.
>A może nie stada a haremu.

Kwestionujecie, nie tylko pan, moje słowa a potem żyjecie w zgodzie z nimi. Kiedy tylko zabraknie naczelnika, natychmiast wybieracie sobie następnego osobnika za naczelnika.

>>System kontroli społecznej ma nie dopuścić do tego, żeby władza osiągnęła charakter dominacyjny, pasożytniczy wobec podwładnych, do którego naturalnie dąży. System kontroli społecznej ma nie dopuścić do nadmiernej władzy człowieka nad człowiekiem.
>Czyli komunizm, kontrola społeczna osób nie mających o niczym pojęcia.

Te osoby "bez pojęcia" mają doskonale pojęcie własnych potrzeb i gdyby nie zgnily i oszukańczy kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności potrafiliby doskonale skontrolować czy biały Pan prowadzi ich do zaspokojenia ich potrzeb czy prowadzi ich do budowy zlotego falusa w centrum Warszawki, w celu upamiętnienia jego przyrodzenia.

> W tej chwili polski lud jest zachwycony jak za niemieckie pieniądze gminni wybrańcy ludu realizują swoje fanaberie.

Te tzw. niemieckie pieniądze, to owoce pracy Polków powstałe pod niemiecka władzą właścicielska.
Niemcy rozumieją, że z podwładnymi potrzeba podzielić się owocami ich pracy, w przeciwnym razie ci odwrócą się i przestaną być podwładnymi.
Po oddaniu to nie są już niemieckie pieniądze lecz polskie.
Fanaberie to są w pańskim przekonaniu ale pan już dowiódł, że w pańskim przekonaniu wszystko powinno służyć chwale Panów.

>Biedota polska za niemieckie pieniądze naśladuje bogatych w momencie kiedy bogaci są już bogaci. Dzięki niemieckim pieniądzom przeskoczyliśmy etap dochodzenia do bogactwa jaki każdy bogacz przechodził w trudach i wyrzeczeniach wychodząc z biedy a i nie każdemu to się udało.

Ja tego etapu nie przeskoczyłem i nie wiem o kim dokładnie pan mówi ale czuję wyraźną pogardę dla tych ludzi. Już panu tlinaczylem, że z pogardy rodzi się bieda ale pan jest tak zadufany w sobie, że nikogo pan nie słucha, bo pan już wszystko wie.
Wyróżnię panu dwa inne etapy dochodzenia do dobrobytu: 1. etap docenienia innych i przypisania im wartości, 2. etap własnych zadań i roszczeń.

>Bareja widać poznał Polaków i nasze misiowe inwestycje wciąż są realizowane, raz szybciej, raz wolniej.
>Żydzi zawsze mówili, że Polska to organizm bez głowy a Gomułka, że Polacy bez Żydów zginą.
>Co widać, słychać i czuć.

Nie dziwne, że inne narody bogacą się szybciej kiedy Polak gardzi Polakiem.
Z tej pogardy wyniknąć może tyle, że uzna pan, że Niemcowi należy się 100x więcej niż Polakowi.

Otóż NIE!

Ci Polacy, którymi pan tak bardzo gardzi, to między innymi pan.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Bareja widać poznał Polaków i nasze misiowe inwestycje wciąż są realizowane, raz szybciej, raz wolniej.

Tu mam taką małą listę tych Polaków

Magdalena Biejat L Warszawa lp.mjes@tajeiB.aneladgaM
Magdalena Filiks KO Szczecin lp.mjes@skiliF.aneladgaM
Magdalena Łośko KO Bydgoszcz lp.mjes@oksoL.aneladgaM
Magdalena Sroka ZP Słupsk lp.mjes@akors.aneladgam
Małgorzata Chmiel KO Gdańsk lp.mjes@leimhC.atazroglaM
Małgorzata Golińska ZP Koszalin lp.mjes@aksnilog.atazroglam
Małgorzata Gosiewska ZP Warszawa lp.mjes@aksweisog.atazroglam
Małgorzata Janowska ZP Piotrków Trybunalski lp.mjes@akswonaj.atazroglam
Małgorzata Kidawa-Błońska KO Warszawa lp.mjes@aksnolB-awadiK.atazroglaM
Małgorzata Niemczyk KO Łódź lp.mjes@kyzcmeiN.atazroglaM
Małgorzata Pępek KO Bielsko-Biała lp.mjes@kepeP.atazroglaM
Małgorzata Prokop-Paczkowska L Koszalin lp.mjes@akswokzcaP-pokorP.atazroglaM
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska L Legnica lp.mjes@aksnizdjamzS-alukeS.atazroglaM
Małgorzata Tracz KO Wrocław lp.mjes@zcarT.atazroglaM
Marcelina Zawisza L Opole lp.mjes@azsiwaz.anilecram
Marcin Duszek ZP Chełm lp.mjes@kezsud.nicram
Marcin Gwóźdź ZP Wałbrzych lp.mjes@zdzowg.nicram
Marcin Horała ZP Słupsk lp.mjes@alaroh.nicram
Marcin Kierwiński KO Płock lp.mjes@iksniwreiK.nicraM
Marcin Kulasek L Olsztyn lp.mjes@kesaluK.nicraM
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Władza może mieć różny charakter:
>przywódczy - symbiotyczny ze wszystkimi członkami grupy
>dominacyjny - pasożytniczy wobec członków grupy
>System kontroli społecznej ma nie dopuścić do tego, żeby władza osiągnęła charakter dominacyjny, pasożytniczy wobec podwładnych, do którego naturalnie dąży.
Skoro dążenie do dominacji jest naturalne, to skąd mieliby się brać ochotnicy do 'przywództwa symbiotycznego' i czy w ogóle takie jest możliwe?

>We właściwej organizacji społecznej każdy rozwija się tak, że potrafi się zaspokoić, zrealizować bez zniszczenia innych członków grupy.
Chciałoby się takich cudów.


cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Władza może mieć różny charakter:
>>przywódczy - symbiotyczny ze wszystkimi członkami grupy
>>dominacyjny - pasożytniczy wobec członków grupy
>>System kontroli społecznej ma nie dopuścić do tego, żeby władza osiągnęła charakter dominacyjny, pasożytniczy wobec podwładnych, do którego naturalnie dąży.
>Skoro dążenie do dominacji jest naturalne, to skąd mieliby się brać ochotnicy do 'przywództwa symbiotycznego' i czy w ogóle takie jest możliwe?

W ogóle nie ma ich.
Kazdy kto dąży do władzy nad drugim człowiekiem dąży do całkowitej dominacji nad nim.

Stworzyć ich może dopiero grupa, która ogranicza władzę przywódcy i nieustannie kontroluje go.

Powstanie właściwej władzy to złożenie czynników. 1. dążenie jednostki do władzy nad ludźmi. 2. społeczna, permanentna kontrola i ograniczanie władzy przywódcy.

Nie moze zabraknąć kontroli społecznej, bo gdy jej zabraknie, władza natychmiast się zdeprawuje i przyjmie pasozytniczy dryf.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Nie moze zabraknąć kontroli społecznej, bo gdy jej zabraknie, władza natychmiast się zdeprawuje i przyjmie pasozytniczy dryf.

Cały czas o tym piszę, że polska władza jest, była i będzie zdeprawowana i jakakolwiek kontrola SPOŁECZNA tego nie zmieni.
Myśmy po prostu przeskoczyli z polskiego komunizmu do polskiej ochlokracji.
Podnieść status materialny wszystkich Polaków można tylko w jeden sposób. Każda polska rodzina powinna dostać jakąś państwową posadkę, synekurę, ale tylko, na góra rok czasu. Polak potrafi się tylko szybko dorobić na "państwowym". Należy zrobić szybką rotację Polaków na urzędach i po 30 latach wszyscy będziemy milionerami.
Jak nastaną czasy, że ci co mają kasę z siedzenia na państwowych stołkach będą zakładać firmy a nie pchać się dalej urzędy to będzie oznaką, że coś się w Polsce zmienia na dobre.
A jakby jeszcze publicznie rozstrzelano burmistrza, który doprowadził gminę do upadku finansowego to zmiany poszły by jeszcze dużo szybciej.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Nie moze zabraknąć kontroli społecznej, bo gdy jej zabraknie, władza natychmiast się zdeprawuje i przyjmie pasozytniczy dryf.
>Cały czas o tym piszę, że polska władza jest, była i będzie zdeprawowana i jakakolwiek kontrola SPOŁECZNA tego nie zmieni.

Bzdura, właściwa kontrola zmienia wszystko.
W przedsiębiorstwa komunistycznych większość pracowników zastanawiało się jak produkcję przenieść przez płot i sprzedać ją na czarnym rynku.
Amazon wprowadził tayloryzm, systemy kontroli elektronicznej i skończyło się myślenie pracowników o tym jak wynieść dobra przez płot.
To dotyczy wszystkich, władza musi podlegać takiej samej kontroli jakiej podlegają podwładni.
Właściciel przedsiębiorstwa musi podlegać takiej samej kontroli jakiej podlega najemny robotnik.

>Myśmy po prostu przeskoczyli z polskiego komunizmu do polskiej ochlokracji.

Kontynuacja pogardy dla rodaków. Spodziewany zysk z pogardy - 0.

>Podnieść status materialny wszystkich Polaków można tylko w jeden sposób. Każda polska rodzina powinna dostać jakąś państwową posadkę, synekurę, ale tylko, na góra rok czasu. Polak potrafi się tylko szybko dorobić na "państwowym". Należy zrobić szybką rotację Polaków na urzędach i po 30 latach wszyscy będziemy milionerami.

Pogarda dla urzędników i bałwochwalstwo wobec kapitalistów, zwłaszcza tych niemieckich, zachodnich, bo to przecież nadludzie.
Kto jeszcze wzbogacił się ogromnie na ogromnym skąpstwie? Kto zdobył złote góry, bo zmusił innych do pracy za miskę ryżu? Kogo określimy białym Panem?

>Jak nastaną czasy, że ci co mają kasę z siedzenia na państwowych stołkach będą zakładać firmy a nie pchać się dalej urzędy to będzie oznaką, że coś się w Polsce zmienia na dobre.
>A jakby jeszcze publicznie rozstrzelano burmistrza, który doprowadził gminę do upadku finansowego to zmiany poszły by jeszcze dużo szybciej.

Do stworzenia firmy potrzeba mieć warunki.

Np. jeden podatek zamiast 100.
Żadnego biurokratycznego kwitu do wypełnienia w miejsce tysięcy.
Żadnej odpowiedzialności z tytuły podatków, bo podatki pobiera automatycznie system i nie potrzeba nawet palcem kiwnąć, żeby podatek został pobrany.
Ujemy pieniądz, bez lichwy, bez sztuczek, bez wyblakłych kwitów, bez agresorów czekających tylko na potknięcie się, żeby się natychmiast rzucić i rozszarpać swoją ofiarę.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Kto jeszcze wzbogacił się ogromnie na ogromnym skąpstwie? Kto zdobył złote góry, bo zmusił innych do pracy za miskę ryżu? Kogo określimy białym Panem?

Poseł z partii SAMEBRONY wypowiadał się jak to Chińczycy się dorobili przez to, że tam pracownicy robią za miskę ryżu. Powiedziałem mu, że dam mu TYSIĄC misek ryżu i niech zrobi telefon komórkowy taki lub gorszy jak robią Chińczycy.
Francuski nauczyciel wyszkolił tak Pol Pota, że Pol Pot po powrocie do ojczyzny z pomocą przygotowanej i opłaconej armii zaczął mordować tych co nie mają odcisków od prymitywnej roboty lub noszą okulary. Karał śmiercią rodzinę, która siadła wspólnie do obiadu. Rodaków z miast wysłał do roboty na wieś. I tak miał powstać dobrobyt i nowe lepsze społeczeństwo.

>Do stworzenia firmy potrzeba mieć warunki.
>Np. jeden podatek zamiast 100.

Jakie to ma znaczenie czy jest jeden podatek czy kilka w dobie programów komputerowych ?
Ludzi się mami obniżaniem podatków a w rzeczywistości kwota zebrana po tych "obniżkach" jest jeszcze wyższa. Jak ktoś zacznie mówić, że obniży sumę zbieranych podatków i wytłumaczy na czym lub na kim zaoszczędzi, to chętnie go wysłucham.
Ile jest krajów na świecie gdzie nie ma urzędów skarbowych ??
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Kto jeszcze wzbogacił się ogromnie na ogromnym skąpstwie? Kto zdobył złote góry, bo zmusił innych do pracy za miskę ryżu? Kogo określimy białym Panem?
>Poseł z partii SAMEBRONY wypowiadał się jak to Chińczycy się dorobili przez to, że tam pracownicy robią za miskę ryżu. Powiedziałem mu, że dam mu TYSIĄC misek ryżu i niech zrobi telefon komórkowy taki lub gorszy jak robią Chińczycy.

Irytują mnie pańskie wypowiedzi, bo widzę w nich pedagogikę poczucia niskiej wartości.
Jak poseł ma zrobić telefon komórkowy, skoro telefony komórkowe produkują koncerny zorganizowane z tysięcy ludzi o różnych specjalizacjach i skąd pan weźmie 1000 misek ryżu?

Co to ma znaczyć?
O czym pan mówi?
Do czego pan zmierza?
Do tego żeby uznać siebie za gorszych od innych?
Naprawdę irytujące wypowiedzi.

>Francuski nauczyciel wyszkolił tak Pol Pota, że Pol Pot po powrocie do ojczyzny z pomocą przygotowanej i opłaconej armii zaczął mordować tych co nie mają odcisków od prymitywnej roboty lub noszą okulary. Karał śmiercią rodzinę, która siadła wspólnie do obiadu. Rodaków z miast wysłał do roboty na wieś. I tak miał powstać dobrobyt i nowe lepsze społeczeństwo.

A wcześniej zgniła elita urządziła robolom piekło na ziemi. Pol Pot zemścił się tak jak pszczoły mszczą się, gdy ktoś im gniazdo zniszczy. Przez co następcy boją się ruszyć gniazdo pszczół.
Czy sądzi pan, że nienawiść to emocja przypadkowa? Oderwana od rzeczywistości, nie mająca podstaw? Ja tak nie sądzę, sądzę, że nienawiść to emocja obronna. Nienawiść to psychiczny mechanizm obronny.

>>Do stworzenia firmy potrzeba mieć warunki.
>>Np. jeden podatek zamiast 100.
>Jakie to ma znaczenie czy jest jeden podatek czy kilka w dobie programów komputerowych ?

A jakie znacznie dla zawieranej umowy ma to czy strona ją rozumie?
Jakie znaczenie ma przemoc egzekucyjna w umowie, której strona nie zrozumiała?

Fundamentalne znaczenie dla właściwych decyzji ma zrozumienie rzeczywistości.
Gdy nie rozumiemy rzeczywistości wtedy podejmujemy błędne decyzje.
100 podatków zamiast jednego istnieje po to, żeby zwykły robol przestał rozumieć ekonomiczną rzeczywistości.

100 podatków zamiast jednego to systemowe oszustwo elit.

>Ludzi się mami obniżaniem podatków a w rzeczywistości kwota zebrana po tych "obniżkach" jest jeszcze wyższa. Jak ktoś zacznie mówić, że obniży sumę zbieranych podatków i wytłumaczy na czym lub na kim zaoszczędzi, to chętnie go wysłucham.

Ja nie dążę do obniżenia podatków.
Dążę do zrozumienia podatków przez każdego człowieka.
Każdy człowiek musi wiedzieć ile i na co, nie mieć co do tego żadnych wątpliwości, każdy nawet ten, który właśnie zszedł z pola po zbiorze ziemniaków.

Jeden podatek nie 100 i nie 1000.
Żadnego kwitu do wypełnienia, żadnej odpowiedzialności za zapłatę podatku.
Podatki ma wyliczyć i pobrać system automtycznie!
Zwykły człowiek nie ma mieć z tym nic wspólnego poza wyborem stawki podatkowej w jawnej demokracji bezpośredniej.

>Ile jest krajów na świecie gdzie nie ma urzędów skarbowych ??

Szczerze to mam to gdzieś?
Jeżeli cały świat jest zdominowany przez chciwych dziadów nie mam zamiaru ich naśladować.

W moim modelu nie będzie ani jednego urzędu skarbowego, ani jednego urzędnika skarbowego.
W moim modelu system podatkowy to aplikacja komputerowa.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Zwykły człowiek nie ma mieć z tym nic wspólnego poza wyborem stawki podatkowej w jawnej demokracji bezpośredniej.

Ktoś musi temu zwykłemu człowiekowi zorganizować dokonanie bezpośredniego "wyboru" i wydrukować kartki do głosowania. Jak ja bym to zrobił. Jak będzie tylko jeden podatek to automatycznie jego stawka będzie duuuużo wyższa i to będzie przerażać zwykłego człowieka. Żeby zwykły człowiek mógł wybierać bezpośrednio, wydrukował bym mu kartki do głosowania a na nich dwie pozycje np. 90% i 70%. Żeby zwykłego człowieka uświadomić jak ma wybierać, telawizja będzie non stop zamęczać go opiniami "profesorów". Wyniki głosowania: 23% za 90% podatkiem, 30% za 70% podatkiem i 47% głosów nieważnych. Zwykły człowiek bezpośrednio i demokratycznie WYBRAŁ dla siebie podatek 70%. Po tych "wyborach" w telawizji ogłosiłbym, że OBNIŻAM uchwalony przez lud podatek i będzie pobierany nie w wysokości 70% a 69,99%. Jak zwykły człowiek usłyszy, że mu OBNIŻYŁEM podatek to już do mojej śmierci będzie mi jadł z ręki.

>Jeżeli cały świat jest zdominowany przez chciwych dziadów nie mam zamiaru ich naśladować.

HAmerlik skoro nie chcesz być chciwym dziadem zrób prostszy eksperyment:
Załóż firmę, transport osobowy międzynarodowy gdzie ceny biletów na każdy kurs będą uchwalać demokratycznie i bezpośrednio pasażerowie po przybyciu na miejsce docelowe.
Na pewno wykończysz konkurencję i bedziesz PODZIWIANY.

>W moim modelu nie będzie ani jednego urzędu skarbowego, ani jednego urzędnika skarbowego.
>W moim modelu system podatkowy to aplikacja komputerowa.

I zaczipowani obywatele. Nie martw się, wszystko wskazuje, że świat bez twojej pomocy do tego zmierza.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Zwykły człowiek nie ma mieć z tym nic wspólnego poza wyborem stawki podatkowej w jawnej demokracji bezpośredniej.
>Ktoś musi temu zwykłemu człowiekowi zorganizować dokonanie bezpośredniego "wyboru"

Właśnie się tym zajmuję i innych też próbuję w to wciągnąć.
Idea -> algorytm -> program

>i wydrukować kartki do głosowania.

żadnych zadrukowanych kartek więcej nie będzie a jedynie stany złożone stany w polu elektromagnetycznym.
Człowiek zagłosuje na swoim smartfonie albo komputerze.

>Jak będzie tylko jeden podatek to automatycznie jego stawka będzie duuuużo wyższa i to będzie przerażać zwykłego człowieka.

To będzie naga prawda. Jeżeli kogoś przerazi prawda, wówczas będzie starał się, żeby inna rzeczywistość stała się prawdą. Będzie starał się zmienić rzeczywistość i dostosować podatek do własnych interesów.

>Po tych "wyborach" w telawizji ogłosiłbym, że OBNIŻAM uchwalony przez lud podatek i będzie pobierany nie w wysokości 70% a 69,99%. Jak zwykły człowiek usłyszy, że mu OBNIŻYŁEM podatek to już do mojej śmierci będzie mi jadł z ręki.

Nikt z ludzi nie może mieć zdolności obniżenia podatku określonego w jawnej demokracji bezpośredniej.

>>Jeżeli cały świat jest zdominowany przez chciwych dziadów nie mam zamiaru ich naśladować.
>HAmerlik skoro nie chcesz być chciwym dziadem zrób prostszy eksperyment:
>Załóż firmę, transport osobowy międzynarodowy gdzie ceny biletów na każdy kurs będą uchwalać demokratycznie i bezpośrednio pasażerowie po przybyciu na miejsce docelowe.
>Na pewno wykończysz konkurencję i bedziesz PODZIWIANY.

Określanie podatku nie jest prowadzeniem biznesu.
Demokracja stoi w sprzeczności z kapitalizmem.
Podatków nie może wybrać kapitalista, bo wybierze dla siebie żaden i dla najemnych roboli potężne. W tej chwili właśnie tak mamy. Właściciele nie płacą żadnych podatków a najemni robotnicy płacą potężne podatki od swojej pracy i od swojej konsumpcji oddają do budżetu większość swojego wynagrodzenia za najemną pracę na cudzym, z którego następnie zostają wypłacone państwowe dotacje do własności prywatnej.

>>W moim modelu nie będzie ani jednego urzędu skarbowego, ani jednego urzędnika skarbowego.
>>W moim modelu system podatkowy to aplikacja komputerowa.
>I zaczipowani obywatele. Nie martw się, wszystko wskazuje, że świat bez twojej pomocy do tego zmierza.

Czy ma pan coś naprzeciw czujnikom ruchu jakie muszą nosić najemni pracownicy Amazonu?
Powinni je zdjąć?

Mariusz Gosek ZP Kielce lp.mjes@kesoG.zsuiraM
Mariusz Kałużny ZP Toruń lp.mjes@ynzulak.zsuiram
Mariusz Kamiński ZP Warszawa lp.mjes@iksnimak.zsuiram
Mariusz Witczak KO Kalisz lp.mjes@kazctiW.zsuiraM
Mariusz Trepka ZP Częstochowa moc.liamg@oruib.akpertzsuiram
Marlena Magdalena Maląg ZP Kalisz lp.mjes@galam.anelram
Marta Golbik KO Katowice lp.mjes@kibloG.atraM
Marta Kubiak ZP Piła lp.mjes@kaibuk.atram
Marta Wcisło KO Lublin lp.mjes@olsicW.atraM
Marzena Machałek ZP Legnica lp.mjes@kelahcam.anezram
Marzena Okła-Drewnowicz KO Kielce lp.mjes@zciwonwerD-alkO.anezraM
Mateusz Bochenek KO Katowice lp.mjes@kenehcoB.zsuetaM
Mateusz Morawiecki ZP Katowice lp.mjes@ikceiwarom.zsuetam
Michał Cieślak ZP Kielce lp.mjes@kalseic.lahcim
Michał Dworczyk ZP Wałbrzych lp.mjes@kyzcrowd.lahcim
Michał Gramatyka KO Katowice lp.mjes@akytamarG.lahciM
Michał Jach ZP Szczecin lp.mjes@hcaj.lahcim
Michał Jaros KO Wrocław lp.mjes@soraJ.lahciM
Michał Krawczyk KO Lublin lp.mjes@kyzcwarK.lahciM
Michał Szczerba KO Warszawa lp.mjes@abrezczS.lahciM
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Demokracja stoi w sprzeczności z kapitalizmem.

Ja to bym zrobił inny eksperyment.
W szpitalach psychiatrycznych porobiłbym wydzielone oddziały dla pacjentów z napisem "ZAMKNIĘTY ODDZIAŁ DLA DEMOKRATÓW I LIBERAŁÓW. Demokraci dostawali by do jedzenia tylko to co im lud do więzienia dostarczy a liberałowie tylko to co na przetargach na jedzenie dla nich miało najniższą cenę.
Liberałów i demokratów pozamykał bym w celach pół na pół z kamerami i upublicznił wizję i fonię na płatnym kanale. Jedynie dochody z tego kanału pokrywałyby utrzymanie tego oddziału.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Demokracja stoi w sprzeczności z kapitalizmem.
>Ja to bym zrobił inny eksperyment.
>W szpitalach psychiatrycznych porobiłbym wydzielone oddziały dla pacjentów z napisem "ZAMKNIĘTY ODDZIAŁ DLA DEMOKRATÓW I LIBERAŁÓW. Demokraci dostawali by do jedzenia tylko to co im lud do więzienia dostarczy a liberałowie tylko to co na przetargach na jedzenie dla nich miało najniższą cenę.
>Liberałów i demokratów pozamykał bym w celach pół na pół z kamerami i upublicznił wizję i fonię na płatnym kanale. Jedynie dochody z tego kanału pokrywałyby utrzymanie tego oddziału.

Pytanie dla kogo to liberalne, kapitalistyczne szczęście, które pan tu lansuje?

Czy dla najemnych roboli, którzy na śmieciowej umowie z agencją pracy tymczasowej, z elektronicznym czujnikiem ruchu za miskę ryżu tyrają od świtu do nocy ku chwale Panów?

Aaaaaaaa już zapomniałem, przecież to nie ludzie tylko świnie i bydło.
O jakim szczęściu świń i bydła my tu w ogóle mówimy?
Szczęście może być tylko króla.

Rozumiem, że ukochał pan swojego króla, tylko pański król jest wspaniały i wszystko dla pańskiego króla a dla marnego pyłu nic ale na szczęście mamy demokrację i pan tu nie rządzi.

Na szczęście monarchistów jak pan można pohamować w realizacji waszych chorych wizji świata i nie pozwolić wam wybudować wieży babel.

pl.wikipedia.org/wiki/Wieża_Babel
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Rozumiem, że ukochał pan swojego króla, tylko pański król jest wspaniały i wszystko dla pańskiego króla a dla marnego pyłu nic ale na szczęście mamy demokrację i pan tu nie rządzi.

Czy demokraci są w stanie kiedykolwiek pojąć, że niczym istotnym nie rządzą ?
Przy jakim zadłużeniu, do którego doprowadzili Polskę DEMOKRACI przestaną oni bredzić o wolności i szczęściu ludu ??
Czy polski DEMOKRATA jest w stanie podać nazwiska i firmy w których zadłużył Polskę i kochający lud ???
Czy Hamerlik, DEMOKRATA może nam tu zamieścić treść umów zadłużeniowych Polski, żebyśmy poznali na jakich warunkach nas wierzyciele doją ????

Hamerlik zanim zaczniesz liczyć komuś kapitał najpierw oblicz nam termin kiedy demokratyzcna Polska przestanie być zadłużana i ile pokoleń będzie trwało spłacanie tego demokratycznego ​długu.
Czy ty w ogóle masz pojęcie o tym: ile jesteśmy już zadłużeni i w jakim tempie ten dług galopuje ?
Hamerlik twoje problemy wynikają z tego, że rodzice na tobie oszczędzali i kasę ładowali w siostrę. Nie dostawałeś kieszonkowego i nie przeczytałeś żadnej książki. Za darmo możesz w internecie znaleźć krótki film czarno-biały pod tytułem "Ukryte siły". Producent i reżyser tego filmu zostali za to sądownie zamordowani. Motto tego filmu: demokracja to fikcja, która prowadzi do WOJNY. Kieruje tym masoneria.
Pasuje to do polskiej "demokracji". Demokratycznie zainstalowany prezydent Duda 12, maja 2020 r WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ ROSJI, udostępnił ZA DARMO teren Polski do prowadzenia wojny Amerykanom. Wyłączył spod kontroli działania CIA i je zalegalizował. CIA działa legalnie i TAJNIE na terenie Polski. Na koniec, będziemy jeszcze finansować amerykańską uzbrojoną zbieraninę.
Wojna na pewno zrobi reset w zadłuzeniach. Zanosi się, że znowu wygramy kolejną wojną. Tylko w umowach, które dano Dudzie do podpisania w USA nie ma nic o podziale łupów. Nasz "sojusznik" zgarnie wszystko a my mamy ten geszeft jeszcze finansować.
Hamerlik w historii na pewno też, nie jesteś biegły to nie wiesz, że Amerykanie nie uznali naszej granicy na Odrze i Nysie.
Czekają nas bilionowe przetasowania a ty masz problemy groszowe.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Rozumiem, że ukochał pan swojego króla, tylko pański król jest wspaniały i wszystko dla pańskiego króla a dla marnego pyłu nic ale na szczęście mamy demokrację i pan tu nie rządzi.
>Czy demokraci są w stanie kiedykolwiek pojąć, że niczym istotnym nie rządzą ?
>Przy jakim zadłużeniu, do którego doprowadzili Polskę DEMOKRACI przestaną oni bredzić o wolności i szczęściu ludu ??
>Czy polski DEMOKRATA jest w stanie podać nazwiska i firmy w których zadłużył Polskę i kochający lud ???
>Czy Hamerlik, DEMOKRATA może nam tu zamieścić treść umów zadłużeniowych Polski, żebyśmy poznali na jakich warunkach nas wierzyciele doją ????
>Hamerlik zanim zaczniesz liczyć komuś kapitał najpierw oblicz nam termin kiedy demokratyzcna Polska przestanie być zadłużana i ile pokoleń będzie trwało spłacanie tego demokratycznego ​długu.

W moim modelu dług ma postać automatycznego debetu jaki system pieniężny przyznaje każdemu właścicielowi do wartości jego posiadłości, czy ktoś o debet prosi czy nie. Debet przyznaje programowy automat. W moim modelu człowiek może być winny tylko systemowi pieniężnemu i nie może być winny innemu człowiekowi bezpośrednio.

Nikt w moim modelu nie ma prawa przymusowo egzekwować długów, co zabezpiecza kryptografia portfela, której żaden sędzia, komornik, poborca, policjant, generał nie pokona i nic nie przepłynie z portfela bez akceptacji jego właściciela.

Nie koncentruję swojej uwagi na długach powstałych w kulturze białego Pana.
Koncentruję swoją uwagę na ekonomicznym eksperymencie.
Do mojego eksperymentu nie wchodzą żadne długi dolarowe.

Jeżeli okaże się, że wskutek kreacji nowych kryptowalut wartość dotychczasowych państwowych fiatów zacznie dążyć do zera a za nią do zera zacznie dążyć także wartość państwowych długów wyrażonych w tych bezwartościowych fiatach - TO TRUDNO!
To nie jest moja sprawa!

Ja tego świata i tych długów nie wykreowałem, próbuję stworzyć coś innego z korzyścią dla wszystkich ludzi.

Jeżeli wierzyciele starego systemu na tym stracą - TO TRUDNO!
Było nie organizować zgniłego systemu i podłego świata.

Zło musi ostatecznie przegrać, innej możliwości nie ma.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Zło musi ostatecznie przegrać, innej możliwości nie ma.

Już Ci kiedyś tłumaczyłem, że świat to nie bajka w której zawsze dobro pokonuje zło.
Świat to jest WALKA SILNIEJSZEGO ZE SŁABSZYM. W której najczęściej giną ci co im się wydaje, że są dobrzy. Wygrywają ci co nie mają żadnych skrupułów, strach ich nie blokuje i atakują bez rozmyślania i litości. Atakują stadem z każdej strony, w dzień i w nocy, bez względu na pogodę.
Jeżeli zostaniesz wypuszczony z klatki w której byłeś karmiony i pieszczony, nie rozpoznasz kto przyjaciel a kto wróg. Zostaniesz rozszarpany i zjedzony przez nowo poznanego, najlepszego przyjaciela i nikt po tobie nie będzie płakał i robił wyrzutów sytemu drapieżcy.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jeżeli zostaniesz wypuszczony z klatki w której byłeś karmiony i pieszczony, nie rozpoznasz kto przyjaciel a kto wróg. Zostaniesz rozszarpany i zjedzony przez nowo poznanego, najlepszego przyjaciela i nikt po tobie nie będzie płakał i robił wyrzutów sytemu drapieżcy.

Od innych ludzi spodziewam się wyłącznie zła ale wierzę, że w określonych przeze mnie warunkach mogą stać się dla mnie dobrzy.

Moimi przyjaciółmi są moi rodzice i moje dzieci, na razie więcej przyjaciół nie potrzebuję.

Zamierzam innym ludziom przynosić korzyści przez co nikomu nie opłaci się mnie atakować ale na wszelki wypadek nie będę się do nikogo prócz ściany odwracał plecami.

PS.

Nie spodziewam się zła od racjonalistki, okrągłego, ducha prawdy, ariminiusa, numeru, haiaha i wkrótce może Ciebie też zaliczę do tej grupy. Muszę Cię jeszcze trochę poznać. Jesteś agresywny ale rozumiesz co to interes więc mogą nas połączyć korzyści.

Pewnie znalazłbym jeszcze kilku, których nie muszę się obawiać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Demokracja stoi w sprzeczności z kapitalizmem.
>Ja to bym zrobił inny eksperyment.
Jaki 'inny eksperyment', skoro to, co zacytowałeś nie dotyczy żadnego eksperymentu?

cr
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>To będzie naga prawda. Jeżeli kogoś przerazi prawda, wówczas będzie starał się, żeby inna rzeczywistość stała się prawdą. Będzie starał się zmienić rzeczywistość i dostosować podatek do własnych interesów.

Jakbym słyszał absolwenta zawodówki Wałęsę.

Wałęsa będąc już na emeryturze powiedział, może nie dosłownie ale w tym sensie:
Ja nie miałem takich możliwości, żeby demokratycznie coś zmieniać.
To ja wam wywalczyłem to, że teraz przez wybory możecie zmieniać Polskę.

Jak to usłyszeli amerykańscy spece z CIA to pewnie do dzisiaj się śmieją.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>To będzie naga prawda. Jeżeli kogoś przerazi prawda, wówczas będzie starał się, żeby inna rzeczywistość stała się prawdą. Będzie starał się zmienić rzeczywistość i dostosować podatek do własnych interesów.
>Jakbym słyszał absolwenta zawodówki Wałęsę.

Nie rozumiem dlaczego wciąż uderza pan w wykształcenie Wałęsy a nie czepi się pan jego krwi?

Przecież on nie ma w sobie szlachetnej, błękitnej krwi.

Nawet gdyby został profesorem, to bez szlachetnej krwi i tak będzie nikim.
Wyższość jednostki i prawo do panowania nad światem jest zapisane w genach i to było już zdefiniowane podczas Wielkiego Wybuchu.

------------
Wyjaśniam niezorientowanym, że tylko ironizuję, krytykując w ten sposób ideę białych Panów, która trawi umysły chciwego dziadostwa, które dąży do zbudowania jednego kościoła i uznania swojego papieża za Boga.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Nie rozumiem dlaczego wciąż uderza pan w wykształcenie Wałęsy a nie czepi się pan jego krwi?
>Przecież on nie ma w sobie szlachetnej, błękitnej krwi.

PIERWSZY RAZ NAPISAŁEM O WAŁĘSIE
Coś ci się miesza.

>Nawet gdyby został profesorem, to bez szlachetnej krwi i tak będzie nikim.

Co ma szlachetna krew do awansu profesorów ??
Historia uczy, że to obrzezany fiutek najszybciej wprowadza w grono w profesorów zwyczajnych.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Historia uczy, że to obrzezany fiutek najszybciej wprowadza w grono w profesorów zwyczajnych.

Czy sprawdzał pan fiutki zwyczajnym profesorom?
Jest jakieś badanie naukowe w tym kierunku?
Czy ty tylko kolejny, niepojęty wyziew nienawiści do Żydów?

Co wy macie do Żydów?

Ja jeszcze żadnego Żyda w swoim życiu nie poznałem a od 100 ludzi już wiem, że Żydzi zniszczyli mi życie.

Co to za chore idee, chorych z nienawiści umysłów?
Czekam dnia, w którym w końcu poznam jakiegoś Żyda. Może się z nim zaprzyjaźnię. To się jeszcze zobaczy.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Jest jakieś badanie naukowe w tym kierunku?
>Czy ty tylko kolejny, niepojęty wyziew nienawiści do Żydów?
>Co wy macie do Żydów?

Co to ma wspólnego z nienawiścią ?
POTĘGĘ III Rzeszy, NIEMIEC I ZWIĄZKU RADZIECKIEGO zbudowali uczeni żydowskiego pochodzenia.
W USA 90% profesorów na renomowanych uczelniach to ŻYDZI. Amerykanie zorganizowali w Europie holokaust, żeby wykraść żydowskich uczonych, głównie tych, którzy kończyli prace nad bombą atomową. Gdyby Niemcom udało się obronić Żydów przed amerykańskim holokaustem to dzisiaj byłby całkiem inny układ sił i Amerykanin by nami nie pomiatał.

>Ja jeszcze żadnego Żyda w swoim życiu nie poznałem a od 100 ludzi już wiem, że Żydzi zniszczyli mi życie.
>Co to za chore idee, chorych z nienawiści umysłów?
>Czekam dnia, w którym w końcu poznam jakiegoś Żyda. Może się z nim zaprzyjaźnię. To się jeszcze zobaczy.

Przeczytaj książkę "Dlaczego Izrael przegrał" napisaną przez Żyda, opis różnorodności Izraelczyków. Opisuje też jak żydowska propaganda robi wode z mózgów Zydom. Dokładnie ten opis pasuje do tego co robi z nami "nasza" propaganda.
Był filmik w internecie jak ktoś nagrał młodych Żydów przywiezionych do Polski a żydowski komandos z karabinem tłumaczy młodym Żydom kim są Polacy.
Zorientuj się, w którym hotelu w Polsce zatrzymali się młodzi Żydzi a jak odjadą to sprawdź jaki po sobie zostawili PORZĄDEK.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jak będzie tylko jeden podatek to automatycznie jego stawka będzie duuuużo wyższa i to będzie przerażać zwykłego człowieka.
Nie będzie: od każdej możliwej wartości podatku istnieje wartość niższa, mogąca skłaniać do refleksji o możliwości obniżenia podatku, oraz wyższa, dająca poczucie, że szczęśliwie podatek jest od niej niższy; obie te okoliczności sprawiają, że żadna wartość podatku niczym szokującym nigdy się nie wyróżni.

cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Jak będzie tylko jeden podatek to automatycznie jego stawka będzie duuuużo wyższa i to będzie przerażać zwykłego człowieka.
>Nie będzie: od każdej możliwej wartości podatku istnieje wartość niższa, mogąca skłaniać do refleksji o możliwości obniżenia podatku, oraz wyższa, dająca poczucie, że szczęśliwie podatek jest od niej niższy; obie te okoliczności sprawiają, że żadna wartość podatku niczym szokującym nigdy się nie wyróżni.

z Mantopy chodzi o to, żeby zwykli ludzie nie dowiedzieli się jak społeczeństwo jest zorganizowane, bo gdy dowiedzą się to zwariują z poczucia niesprawiedliwości. Dlatego chce taić i czynić system nadmiernie złożonym, żeby nie dało się wyciągnąć z tego żadnych wniosków.

Nie zgadzam się z nim i uważam, że chwilowe emocje nie mają wielkiego znaczenia.

Ludzie muszą wiedzieć, bo gdy wiedzą wtedy dobrze wybierają, dobrze dla siebie i dla innych.

System musi być taki, żeby każdy człowiek mógł go zrozumieć.

Jeden podatek zamiast 100 podatków, ani jednego kwitu do wypełnienia i żadnej odpowiedzialności z tytułu zapłaty podatku. System podatek pobiera automatycznie, jeżeli nie pobierze to jest to problem systemu a nie zwykłego człowieka.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Ludzie muszą wiedzieć, bo gdy wiedzą wtedy dobrze wybierają, dobrze dla siebie i dla innych.

Ludzie wiedzą to co im powiedzą i każdy mówi co innego a potem z tej mieszaniny dezinformacji osoba po zawodówce ma DOBRZE wybierać.
Co to znaczy, dobrze wybierać ?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Co to znaczy, dobrze wybierać ?

Wiedzieć kiedy innemu odmówić a kiedy z nim zgodzić się.
To ważne, bo z każdego takiego wyboru wynika lawina konsekwencji.
Człowiek, który właściwie umówi się, który właściwie zabezpieczy własne interesy, rozwija się i utrzymuje wysoką motywację do ciągłej aktywności.
Człowiek, który umówi się niewłaściwie i nie zabezpieczy własnych interesów ulega redukcji i traci wszelką motywację, co prowadzi go prosto do nędzy a dla społeczeństwa staje się szybko najsłabszym ogniwem.

Michał Urbaniak K Gdańsk lp.mjes@kainabrU.lahciM
Michał Woś ZP Bielsko-Biała lp.mjes@sow.lahcim
Mieczysław Baszko ZP Białystok lp.mjes@okzsab.walsyzceim
Mieczysław Kasprzak KP Krosno lp.mjes@kazrpsaK.walsyzceiM
Mirosław Maliszewski KP Radom lp.mjes@ikswezsilaM.walsoriM
Mirosław Suchoń KO Bielsko-Biała lp.mjes@nohcuS.walsoriM
Mirosława Nykiel KO Bielsko-Biała lp.mjes@leikyN.awalsoriM
Mirosława Stachowiak-Różecka ZP Wrocław moc.liamg@akcezorkaiwohcats.awalsorim
Monika Falej L Elbląg lp.mjes@jelaF.akinoM
Monika Pawłowska L Chełm lp.mjes@akswolwaP.akinoM
Monika Rosa KO Katowice lp.mjes@asoR.akinoM
Monika Wielichowska KO Wałbrzych lp.mjes@akswohcileiW.akinoM
Norbert Kaczmarczyk ZP Tarnów lp.mjes@kyzcramzcak.trebron
Waldemar Olejniczak ZP Płock lp.pw@hdjelo
Paulina Hennig-Kloska KO Konin lp.mjes@aksolK-ginneH.aniluaP
Paulina Matysiak L Sieradz lp.mjes@kaisytaM.aniluaP
Paweł Bejda KP Sieradz lp.mjes@adjeB.lewaP
Paweł Hreniak ZP Wrocław lp.mjes@kainerh.lewap
Paweł Kowal KO Kraków lp.mjes@lawoK.lewaP
Paweł Krutul L Białystok lp.mjes@luturK.lewaP
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Co to znaczy, dobrze wybierać ?
>Wiedzieć kiedy innemu odmówić a kiedy z nim zgodzić się.

Polska szkoła już od małego nagradza dzieci za cytowanie i naśladowanie.
Nie ma tematów typu: porównaj, oceń, skrytykuj.
Dzieci są cwane na swój sposób i żeby dogodzić pani funkcjonariuszce od oświaty i bez wysiłku zasłużyć na piątkę stosują metodę KOPIUJ WKLEJ.
Ludzie nie są w stanie dobrze wybierać. Zwierzęcym instynktem i cwaniactwem idą przez świat i bez problemów dostosują się do nowych warunków NA SWÓJ SPOSÓB a nie narzucony.
Zamiast uszczęśliwiać lud trzeba się zajać dziećmi i młodzieżą. Uczyć jak się dostosować do zmieniajacych warunków, jak zarabiać duże pieniądze i jak unikać "speców" od historii.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Zamiast uszczęśliwiać lud trzeba się zajać dziećmi i młodzieżą. Uczyć jak się dostosować do zmieniajacych warunków, jak zarabiać duże pieniądze i jak unikać "speców" od historii.

Nikomu praw nie stanowię, nikomu przymusem i pod groźbami szczęśliwego życia nie zorganizuję.

Uczę się poprzez rozmowę i propagowanie moich przekonań jak odnieść osobisty sukces.

Paweł Kukiz KP Opole lp.mjes@zikuK.lewaP
Paweł Lisiecki ZP Warszawa lp.mjes@ikceisil.lewap
Paweł Olszewski KO Bydgoszcz lp.mjes@ikswezslO.lewaP
Paweł Papke KO Olsztyn lp.mjes@ekpaP.lewaP
Paweł Poncyljusz KO Rzeszów lp.mjes@zsujlycnoP.lewaP
Paweł Rychlik ZP Sieradz lp.mjes@kilhcyr.lewap
Paweł Szefernaker ZP Koszalin lp.mjes@rekanrefezs.lewap
Paweł Szramka KP Toruń lp.mjes@akmarzS.lewaP
Paweł Zalewski KO Warszawa lp.mjes@ikswelaZ.lewaP
Grzegorz Piechowiak ZP Piła moc.liamg@oruib.kaiwohceip
Piotr Adamowicz KO Gdańsk lp.mjes@zciwomadA.rtoiP
Piotr Babinetz ZP Krosno lp.mjes@ztenibab.rtoip
Piotr Borys KO Legnica lp.mjes@syroB.rtoiP
Piotr Gliński ZP Białystok lp.mjes@iksnilg.rtoip
Piotr Kaleta ZP Kalisz lp.mjes@atelak.rtoip
Piotr Król ZP Bydgoszcz lp.mjes@lork.rtoip
Piotr Müller ZP Słupsk lp.mjes@rellum.rtoip
Piotr Polak ZP Sieradz lp.teno.piv@6102kalop.rtoip
Piotr Sak ZP Tarnów lp.mjes@kas.rtoip
Piotr Wawrzyk ZP Kielce lp.mjes@kyzrwaw.rtoip

Dodam, że do tej porty nikt z posłów i posłanek mi nie odpowiedział.
Jakbym mówił do ściany.

Po prostu ja i inni ludzie to bardzo różne stany umysłu.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Dodam, że do tej porty nikt z posłów i posłanek mi nie odpowiedział.
>Jakbym mówił do ściany.
>Po prostu ja i inni ludzie to bardzo różne stany umysłu.

Wysłałeś jakieś pismo a może maile do posłów ?
Nie rozumiesz co to jest "demokracja" i jaki element przebija się do Sejmu.
Przeczytaj to:
web.archiv(*)al-kaddafi-zielona-ksiazka.pdf

"Parlamenty, stanowiące kręgosłup tradycyjnej demokracji panującej dziś na
świecie, są oszukańczą reprezentacją ludu, a systemy przedstawicielskie -
sztucznym rozwiązaniem problemu demokracji. Parlament powstaje na zasadzie
zastępowania ludu. Sama zasada jest w istocie zupełnie niedemokratyczna,
ponieważ demokracja oznacza władzę ludu, a nie rządy sprawowane w jego
imieniu. Samo istnienie parlamentu oznacza nieobecności ludu, ponieważ
prawdziwą demokrację tworzy się na zasadzie obecności ludu, a nie jego
zastępców. Parlamenty stały się zalegalizowaną barierą oddzielającą ludy od
sprawowania władzy, gdyż właśnie izolują one masy od uprawiania polityki i
zastępują je przejmując w swe ręce monopol suwerenności. Narodom nie
pozostawia się nic ponad pozory demokracji polegającej na staniu w długich
kolejkach do urn wyborczych....
Jeżeli parlament wyłania się z jednej partii w rezultacie jej
zwycięstwa w wyborach, jest izbą partii, a nie izbą ludu. Jest reprezentantem
partii, a nie ludu. Władza wykonawcza, którą mianuje taki parlament, jest
władzą zwycięskiej partii, a nie władzą ludu....
Partia jest współczesną dyktaturą, jest nowoczesnym dyktatorskim podmiotem
władzy, gdyż opiera się na zasadzie panowania części nad całością. Stanowi ona
najnowsze - jak do tej pory - narzędzie dyktatury...
Celem partii jest sprawowanie władzy w imię realizacji
swego programu. Jednak z punktu widzenia demokracji żadna z osób nie może
sprawować władzy nad całym narodem, reprezentującym wiele interesów,
poglądów, nastrojów, stanowisk i przekonań. Partia jest więc dyktatorskim
podmiotem władzy, umożliwiającym wyznawcom wspólnych poglądów lub
posiadaczom wspólnych interesów rządzenie całym narodem. Partia stanowi
mniejszość w stosunku do narodu. Jej utworzenie ma na celu budowę narzędzi
do rządzenia ludem, czyli tymi, którzy są poza partią. Partia powstaje w oparciu
o teorię władzy i panowania jej członków nad pozostałymi ludźmi, przy
założeniu, że dojście partii do władzy jest drogą do realizacji jej celów, i że jej
cele są celami ludu."

Autora tego tekstu zamordowano.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Autora tego tekstu zamordowano.

A to chyba dobrze z pańskiego punktu widzenia, bo pan nienawidzisz władzy ludu a ten człowiek najwyraźniej zabiegał o jej przywrócenie.

Jak Pan widzi każda forma demokracji, nawet ta pośrednia, odbiera centralnemu rządowi odrobinę władzy i po to istnieje.

Skoro pan jesteś za autorem tych słów tak rozczarowany tajną i pośrednia demokracja to powinna się panu spodobać moja koncepcja jawnej i bezpośredniej. A takze koncepcja podatku przekazywanego bezpośrednio pomiędzy majątkami ludzi z pominięciem skarbu państwa, tj. kolesiowego koryta.

Oczywiście, że wysyłam maile, przesyłam swój manifest.
Wklejam tu te maile, na które swój manifest polityczny wysłałem.

Ale obawiam się, że Ci ludzie rozumują zupełnie innymi konceptami niż ja.
Pewnie nie biorą nawet pod uwagę tego, że świat może wyglądać inaczej a zajmuje ich kwestia stanowisk, władzy i kasy.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Autora tego tekstu zamordowano.
>A to chyba dobrze z pańskiego punktu widzenia, bo pan nienawidzisz władzy ludu a ten człowiek najwyraźniej zabiegał o jej przywrócenie.

Gdyby mi zlecono opracowanie systemu dzięki któremu można najtaniej i bezkrwawo przejąć władzę nad dużym społeczeństwem żeby doić je po wsze czasy i żeby wszyscy niewolnicy tej kolonii się w tym nie połapali to bym powiedział zleceniodawcy, że nic nie trzeba tworzyć bo system już funkcjonuje i sprawdza się a nazywa się to DEMOKRACJA.

W "demokratycznym" Sejmie za miliony zbudowano pomieszczenia, które są odporne na podsłuch żeby spotykali się tam agenci, którzy mają certyfikat dostępu do dokumentów tajnych i tworzą nowe dokumenty tajne.
Czy znasz nazwiska tych agentów ? Kto ich wybiera ? Czym się zajmują ? Czy uważasz, że powinno się zalegalizować wielowiekową obcą agenturę w Polsce ?
Jak ma być jawny kapitał to jeszcze obywatele powinni poznać nazwiska poszczególnych obcych tajnych agentów i ich majątek.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Autora tego tekstu zamordowano.
>>A to chyba dobrze z pańskiego punktu widzenia, bo pan nienawidzisz władzy ludu a ten człowiek najwyraźniej zabiegał o jej przywrócenie.
>Gdyby mi zlecono opracowanie systemu dzięki któremu można najtaniej i bezkrwawo przejąć władzę nad dużym społeczeństwem żeby doić je po wsze czasy i żeby wszyscy niewolnicy tej kolonii się w tym nie połapali to bym powiedział zleceniodawcy, że nic nie trzeba tworzyć bo system już funkcjonuje i sprawdza się a nazywa się to DEMOKRACJA.
>W "demokratycznym" Sejmie za miliony zbudowano pomieszczenia, które są odporne na podsłuch żeby spotykali się tam agenci, którzy mają certyfikat dostępu do dokumentów tajnych i tworzą nowe dokumenty tajne.
>Czy znasz nazwiska tych agentów ? Kto ich wybiera ? Czym się zajmują ? Czy uważasz, że powinno się zalegalizować wielowiekową obcą agenturę w Polsce ?
>Jak ma być jawny kapitał to jeszcze obywatele powinni poznać nazwiska poszczególnych obcych tajnych agentów i ich majątek.

Pan wciąż nie rozumiesz, ten tajny rząd na ludźmi wykonywany przez jego tajnych agentów, jeżeli w ogóle istnieje, to realizuje się przy pomocy tajnego i nieopodatkowanego kapitału.

To prawo własności określa prawdziwych władców tego świata.

Utajnione prawo własności, które ja właśnie próbuję zdemaskować.

Robert Winnicki K Białystok lp.mjes@ikcinniW.treboR
Ryszard Bartosik ZP Konin lp.mjes@kisotrab.drazsyr
Ryszard Galla MN Opole lp.mjes@allaG.drazsyR
Ryszard Wilczyński KO Opole lp.mjes@iksnyzcliW.drazsyR
Sebastian Kaleta ZP Warszawa lp.mjes@atelak.naitsabes
Sławomir Neumann KO Gdańsk lp.mjes@nnamueN.rimowalS
Sławomir Nitras KO Szczecin lp.mjes@sartiN.rimowalS
Sławomir Piechota KO Wrocław lp.mjes@atohceiP.rimowalS
Sławomir Zawiślak ZP Chełm lp.mjes@kalsiwaz.rimowals
Artur Soboń ZP Lublin moc.liamg@rutranobos
Stanisław Bukowiec ZP Tarnów lp.mjes@ceiwokub.walsinats
Stanisław Tyszka KP Rzeszów lp.mjes@akzsyT.walsinatS
Stanisław Żuk KP Legnica lp.mjes@kuZ.walsinatS
Stanisław Szwed ZP Bielsko-Biała lp.teno@oruib.dewzswalsinats
Stefan Krajewski KP Białystok lp.mjes@ikswejarK.nafetS
Krzysztof Szulowski ZP Lublin moc.liamg@fotzsyzrkikswoluzs
Szymon Giżyński ZP Częstochowa lp.mjes@iksnyzig.nomyzs
Tadeusz Aziewicz KO Słupsk lp.mjes@zciweizA.zsuedaT
Tadeusz Chrzan ZP Krosno lp.mjes@nazrhc.zsuedat
Tadeusz Cymański ZP Gdańsk lp.mjes@iksnamyc.zsuedat
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Pan wciąż nie rozumiesz, ten tajny rząd na ludźmi wykonywany przez jego tajnych agentów, jeżeli w ogóle istnieje ...

Uwazasz, że pomieszczenia anty podsłuchowe w Sejmie zbudowano dla kaprysu i nikt tam nie zagląda.
Spytaj posła i "polityka", którego lud demokratycznie z ulicy, zainstalował w Sejmie jaką on ma wiedzę w temacie: kto ma certyfikat: dostępu i tworzenia tajnych dokument, kto ich namaszcza i czym oni się zajmują.
Może jeden poseł "wybrany przez lud" w czasie całej kadencji coś załapie ale jego dni "rządzenia" się kończą a o jego stołek rozpocznie się walka nowych "specjalistów" od: historii, polityki i rządzenia.
Trudniej jest nie dać sobą rządzić jak rządzić innymi.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Wysłałeś jakieś pismo a może maile do posłów ?

No raczej

Piotr Zgorzelski KP Płock lp.mjes@ikslezrogZ.rtoiP
Piotr Zientarski KO Koszalin lp.mjes@iksratneiZ.rtoiP
Sławomir Skwarek ZP Lublin moc.liamg@kerawks.lesop
Przemysław Czarnecki ZP Wrocław lp.mjes@ikcenrazc.walsymezrp
Przemysław Czarnek ZP Lublin lp.mjes@kenrazc.walsymezrp
Przemysław Drabek ZP Bielsko-Biała lp.mjes@kebard.walsymezrp
Przemysław Koperski L Bielsko-Biała lp.mjes@iksrepoK.walsymezrP
Grzegorz Puda ZP Bielsko-Biała moc.liamg@mjes.adup
Radosław Fogiel ZP Radom lp.mjes@leigof.walsodar
Radosław Lubczyk KP Koszalin lp.mjes@kyzcbuL.walsodaR
Rafał Adamczyk L Katowice lp.mjes@kyzcmadA.lafaR
Rafał Bochenek ZP Kraków lp.mjes@kenehcob.lafar
Rafał Grupiński KO Poznań lp.mjes@iksnipurG.lafaR
Rajmund Miller KO Opole lp.mjes@relliM.dnumjaR
Riad Haidar KO Chełm lp.mjes@radiaH.daiR
Robert Gontarz ZP Elbląg lp.mjes@zratnog.trebor
Robert Kropiwnicki KO Legnica lp.mjes@ikcinwiporK.treboR
Robert Kwiatkowski L Toruń lp.mjes@ikswoktaiwK.treboR
Robert Obaz L Legnica lp.mjes@zabO.treboR
Robert Tyszkiewicz KO Białystok lp.mjes@zciweikzsyT.treboR

ileż ja już zrobiłem dla dla propagacji moich postulatów przez lata.

Niestety zderzam się z betonową ścianą, ludzkie mózgi są zaprogramowane, nie przyjmują żadnych alternatywnych koncepcji.

W co wierzyli dziadowie w to będą wierzyć i wnuki.

Ze zmianą światopoglądu jest jak ze zmianą odziedziczonej klasy społecznej, potrzeba cudu.
14-03-2021 20:23 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Dlatego chce taić i czynić system nadmiernie złożonym, żeby nie dało się wyciągnąć z tego żadnych wniosków.

wystarczy wprowadzić jawne emerytury i ludzie już dostaną szoku.
Ci co mają wysokie emerytury wiedzą jak swoje dzieci ustawić.
Pisałem żebyś zrobił graficzny schemat jak jest a jak chcesz żeby było tylko po to żeby można było z tego wyciągać wnioski. Nie gmatwam tylko odkrywam nielogiczność w tym co piszesz.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>wystarczy wprowadzić jawne emerytury i ludzie już dostaną szoku.

Za dużą wagę przywiązujesz do chwilowych emocji, które szybko ewoluują jak strach przed koronawirusem. Spójrz na to bardziej długofalowo.

Ludzie poczują się źle i zaraz po tym zaczną dążyć do tego, żeby na powrót poczuć się lepiej, zmieniając przy tym stosunki społeczne.
Tak, jawność kapitału zmieniałaby panujące stosunki społeczna - na lepsze.

>Pisałem żebyś zrobił graficzny schemat jak jest a jak chcesz żeby było tylko po to żeby można było z tego wyciągać wnioski. Nie gmatwam tylko odkrywam nielogiczność w tym co piszesz.

Chcę żeby wśród ludzi zapanowała wzajemna, społeczna kontrola taka, jaką teraz kapitalista ma nad najemnymi robotnikami, żeby każdy z ludzi takiej kontroli podlegał, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Nie chcę, żeby robole uwolnili się spod kontroli kapitalistów.
Chcę, żeby kapitaliści i państwowi urzędnicy zaczęli podlegać takiej samej kontroli zwykłych ludzi.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Jak będzie tylko jeden podatek to automatycznie jego stawka będzie duuuużo wyższa i to będzie przerażać zwykłego człowieka.
>>Nie będzie: od każdej możliwej wartości podatku istnieje wartość niższa, mogąca skłaniać do refleksji o możliwości obniżenia podatku, oraz wyższa, dająca poczucie, że szczęśliwie podatek jest od niej niższy; obie te okoliczności sprawiają, że żadna wartość podatku niczym szokującym nigdy się nie wyróżni.
>z Mantopy chodzi o to, żeby zwykli ludzie nie dowiedzieli się jak społeczeństwo jest zorganizowane, bo gdy dowiedzą się to zwariują z poczucia niesprawiedliwości.
I - dodajmy - przystąpi do zwariowanych czynów.

Ja oczywiście też mam koncepcje o co rozmówcy chodzi (dodam, że w tym wypadku nieco inne), ale wolę, żeby wynikło to z jego wypowiedzi, bo wiadomo, że niekorzystnym dlań moim domysłom zaprzeczy.

cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Poseł z partii SAMEBRONY wypowiadał się

Marcin Ociepa ZP Opole lp.mjes@apeico.nicram
Marcin Porzucek ZP Piła lp.mjes@kecuzrop.nicram
Marek Ast ZP Zielona Góra lp.mjes@tsa.keram
Marek Biernacki KP Słupsk lp.mjes@ikcanreiB.keraM
Marek Dyduch L Wałbrzych lp.mjes@hcudyD.keraM
Marek Gróbarczyk ZP Szczecin lp.mjes@kyzcraborg.keram
Marek Hok KO Koszalin lp.mjes@koH.keraM
Marek Krząkała KO Bielsko-Biała lp.mjes@alakazrK.keraM
Marek Kuchciński ZP Krosno lp.mjes@iksnichcuk.keram
Marek Kwitek ZP Kielce lp.mjes@ketiwk.keram
Marek Matuszewski ZP Sieradz lp.mjes@ikswezsutam.keram
Marek Rutka L Słupsk lp.mjes@aktuR.keraM
Marek Rząsa KO Krosno lp.mjes@asazR.keraM
Marek Sawicki KP Siedlce lp.mjes@ikciwaS.keraM
Marek Sowa KO Kraków lp.mjes@awoS.keraM
Marek Wesoły ZP Katowice lp.mjes@ylosew.keram
Marek Zagórski ZP Siedlce lp.mjes@iksrogaz.keram
Maria Małgorzata Janyska KO Piła lp.mjes@aksynaJ.airaM
Maria Kurowska ZP Krosno lp.mjes@aksworuk.airam
Mariusz Błaszczak ZP Warszawa lp.mjes@kazczsalb.zsuiram
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>skąd mieliby się brać ochotnicy do 'przywództwa symbiotycznego' i czy w ogóle takie jest możliwe?
>[...]Stworzyć ich może dopiero grupa, która ogranicza władzę przywódcy i nieustannie kontroluje go.
Nikt nie ma tyle czasu, nawet NIK zdaje się nie ma.

cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>skąd mieliby się brać ochotnicy do 'przywództwa symbiotycznego' i czy w ogóle takie jest możliwe?
>>[...]Stworzyć ich może dopiero grupa, która ogranicza władzę przywódcy i nieustannie kontroluje go.
>Nikt nie ma tyle czasu, nawet NIK zdaje się nie ma.

Ale każdy znajdzie czas, żeby zająć się własnym interesem.
Należy połączyć dbanie o własny interes z kontrolą jednostek nadrzędnych.
Publicznie jawna księga kapitału może to zapewnić.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nikt nie ma tyle czasu, nawet NIK zdaje się nie ma.
>Ale każdy znajdzie czas, żeby zająć się własnym interesem.
>Należy połączyć dbanie o własny interes z kontrolą jednostek nadrzędnych.
>Publicznie jawna księga kapitału może to zapewnić.
I po czym miałoby się wnosić, że nasz interes szwankuje?

cr
16-03-2021 08:24 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>I po czym miałoby się wnosić, że nasz interes szwankuje?

Po własnym kaprysie: mam długi, firmowego smartfona oraz stare auto, a należy mi się..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>I po czym miałoby się wnosić, że nasz interes szwankuje?
>Po własnym kaprysie: mam długi, firmowego smartfona oraz stare auto, a należy mi się..
Tak, sądząc wg powyższych wskaźników, wnosi władza, dlatego na polu jw ma się ona lepiej.

cr
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Skracając: skoro z interesem coś nie teges, wnosimy to po szwankującej władzy.
A jak interes jest dobry, to wnosimy to po dobrej władzy.
Wróć! Ulubione słowo Hamerlika: po wysokich zdolnościach przywódczych władzy.

Parafrazując: Hamerlikowi ponoć dobrze z przywódczą władzą, którą on kontroluje i zna jej wszystkie stany (nawet dziur w zębach) na wylot.

Hm. I dlaczego mi to nieustannie zalatuje typową wyznaniową religią.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Skracając: skoro z interesem coś nie teges, wnosimy to po szwankującej władzy.
Ale ja właśnie zapytałam jak poznać, że ten nasz interes ucierpiał.

cr
17-03-2021 09:24 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ale ja właśnie zapytałam jak poznać, że ten nasz interes ucierpiał.

Postaram się odpowiedzieć dokładniej.
Brak odpowiedzi tutaj
www.racjonalista.pl/forum.php/s,838290#w839441
świadczy o całkowitej relatywizacji pojęcia "ucierpienia".
Nie dość, że jest ono względne, to chimeryczne: raz istniejące raz nie. Jak w mechanice kwantowej cząstki, kwanty, fale i spiny z paradoksem EPR włącznie
pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_EPR


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nie dość, że jest ono względne, to chimeryczne: raz istniejące raz nie. Jak w mechanice kwantowej cząstki, kwanty, fale i spiny z paradoksem EPR włącznie
>pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_EPR

Mechanike kwantowa można wyjaśnić, poczynając od tego, że obserwacja jest oddzialywaniem obserwatora z przedmiotem obserwacji, które zmienia przedmiot obserwacji po dylatacje przestrzeni gdzie długość w jednej przestrzeni rózni się od długości w drugiej. Splatane cząstki są tylko pozornie odległe, z punktu widzenia zewnetrznego obserwatora, bo w ich przestrzeni one znajdują się obok siebie.

Zjawisko splatania dobrze wyjaśnia łańcuch jakimi krowy przywiązuje się kolkiem do ziemi, żeby się nie oddaliły. Jedno ogniwo jest splatane z drugim a to z trzecim.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale ja właśnie zapytałam jak poznać, że ten nasz interes ucierpiał.
>Postaram się odpowiedzieć dokładniej.
>Brak odpowiedzi tutaj
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,838290#w839441
>świadczy o całkowitej relatywizacji pojęcia "ucierpienia".
Nie wiem czy świadczy, ale dlatego zapytałam, że istnienie tej relatywizacji podejrzewam. Tyle, że warto pamiętać, że i relatywizacja nie musi być bezużyteczna, jak np. system obliczania świadczeń wg - np. - średniej krajowej.

cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>I po czym miałoby się wnosić, że nasz interes szwankuje?
>Po własnym kaprysie: mam długi, firmowego smartfona oraz stare auto, a należy mi się..

Przypominam sobie jak chodziłem do pracy głodny i pracowałem przez cały dzień bez żadnego jedzenia.

Ależ wtedy byłem rozkapryszony, bo zamiast myśleć o wykonaniu kolejnego zadania ku chwale Panów cały czas myślałem o tym, żeby się najeść.

Skoro robię coś tu i tam, żeby do tego niedobrego dla mnie stanu nie powrócić, to tylko z powodu mojego "widzimisię".

jacek udajesz klasę wyższą ale ja widzę wyraźnie gadzią krew, która drąży twoje żyły.
Innych może oszukasz ale mnie już nie oszukasz - wiem kim jesteś i do czego zmierzasz.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> zamiast myśleć o wykonaniu kolejnego zadania ku chwale
> Panów cały czas myślałem o tym, żeby się najeść.

A nie myślałeś czasem wtedy, że twój interes szwankuje i ma to jakiś związek z udzieloną innym władzą nad tobą?
Próbuję się wczuć. Czegoś takiego nigdy nie doświadczyłem - wybacz, jeśli gdzieś popełniam błąd.. o człowieku myślący o dobru swojej córki (troszczący się o jej potrzeby) podczas pracy na głodnego.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,838290#w839423


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Skoro robię coś tu i tam, żeby do tego niedobrego dla mnie stanu nie powrócić

Powtórzę pytanie chętnie racjonalistki: po czym miałoby się wnosić, że nasz interes szwankuje?
A może w tej chwili twój interes nie szwankuje? (i nie masz po czym wnosić).

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
11-03-2021 13:51 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Jedni mniej inni bardziej
>W jakich jednostkach to pomierzyłeś?

Jak to? Szarleyańskich. Ale nie o to do końca chodzi.
W Hamerlika wpisach w co drugie słowo wkrada się w pazerność.
Co do szarleya - wiemy wirtualnie, gdyż zjedliśmy z nim wirtualną beczkę soli. Dał się poznać m.in. jako specjalista od kilku zagadnień historycznych, technicznych, jako lewicujący katolik i wyważony hodowca grusz, mający czasem ostry język (że takiego eufemizmu użyję).

Tak a propos jeszcze Cytat:
-Nie za wiele rozmawiasz z Hamerlikiem
-To dzięki sporej zgodności zapatrywań.

Niezgodności dyskretnie przemilczasz?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Tak a propos jeszcze Cytat:
-Nie za wiele rozmawiasz z Hamerlikiem
>-To dzięki sporej zgodności zapatrywań.

>Niezgodności dyskretnie przemilczasz?
Nie pisałam o niezgodnościach.


cr
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie pisałam o niezgodnościach.

Istotnie to ja zauważyłem ich potencjalne istnienie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Zaciekawiłaś mnie. Które konkretnie zgodne?
>>Np. że obecne stosunki społeczne wiodą na manowce,
>Z tym się też zgadzam, ale nie podoba mi się pomysł skierowania na inne manowce w jeszcze szybszym tempie. Własność już teraz jest zbyt mocno skoncentrowana, postulowana przez Hamerlika jeszcze większa koncentracja doprowadzi nas w jeszcze gorsze miejsce

Chyba z 10 osób tutaj zarzucało mi szerzenie komunizmu i dążenie do rozdawnictwa cudzego mienia.

Komu powinienem wierzyć?

tobie czy im? Razem nie możecie mieć racji a ja wręcz sądzę, że nikt z was jej nie ma.

Najlepiej chyba dowieść tego naukowo w drodze eksperymentu.

Prawda i wiedza zagrażają światu i ludzkości?
Daj spokój.
Kto ci uwierzy?
11-03-2021 13:46 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> w nim własność daje władzę

Ok, choć warto zauważyć, że w każdym innym dawała, ale w obecnym chyba najmniej.
Co oczywiście nie znaczy, że obecny jest najlepszy i że należy go zostawić.. a juz najmniej go psuć.

> że dobrym ustrojem byłby taki, który skłaniałby do
> działań na rzecz dobra innych

Hm. A ja to bym chciał, żeby ludzie w ogóle bez pomocy systemu działali na rzecz innych tak, jak uważają, że mogą i jest pożytecznie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Hm. A ja to bym chciał, żeby ludzie w ogóle bez pomocy systemu działali na rzecz innych tak, jak uważają, że mogą i jest pożytecznie.

Czyli odrzucasz istnienie systemu.
Czyli odrzucasz istnienie prawa własności.
Czyli odrzucasz orzeczenia sądów, interwencje policji i egzekucje komorników oraz cały państwowy przymus egzekucyjny.

Czyli chciałbyś, żeby złodzieje działali na rzecz innych tak jak uważają, że mogą.
11-03-2021 16:39 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Czyli odrzucasz istnienie systemu.

Działalność na rzecz innych niezależnie od systemu nie jest jego odrzuceniem.
Niektórzy nie mordują ludzi na ulicach tylko dlatego, że system karze to długim więzieniem.

>Czyli odrzucasz istnienie prawa własności.

Niektórzy nie okradają bliźnich tylko dlatego, że system karze to więzieniem.

> Czyli odrzucasz orzeczenia sądów, interwencje policji i egzekucje
> komorników oraz cały państwowy przymus egzekucyjny.

Bzdura.

>Czyli chciałbyś, żeby złodzieje działali na rzecz innych tak jak uważają, że mogą.

Chciałbym, żeby ludzie w ogóle bez pomocy systemu działali na rzecz innych tak, jak uważają, że mogą i jest to pożytecznie.
Złodziejstwo nie jest działalnością na rzecz innych, tylko pomimo ich i zarazem na rzecz siebie.
Ale tobie się to myli od zawsze - dla mnie nawet zrozumiałe..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Czyli odrzucasz istnienie systemu.
>Działalność na rzecz innych niezależnie od systemu nie jest jego odrzuceniem.
>Niektórzy nie mordują ludzi na ulicach tylko dlatego, że system karze to długim więzieniem.
>>Czyli odrzucasz istnienie prawa własności.
>Niektórzy nie okradają bliźnich tylko dlatego, że system karze to więzieniem.

Żebym cię dobrze zrozumiał.

Popierasz system wtedy, gdy egzekwuje twoje należności, egzekwuje twoje prawo własności, przymusowe podatki od pracy i konsumpcji od biedoty na państwowe dotacje dla prywatnych właścicieli ale odrzucasz system, który miałby wyjawić twoje posiadłości i obciążyć podatkiem twoje prawo własności?
08-03-2021 20:36 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Była tu nieraz mowa o krystko-eksperymencie, więc trzymam kciuki za to przedsięwzięcie.
>Ja też, ale w tym celu trzeba włożyć trochę WYSIŁKU.
>Taki eksperyment nie jest przedsięwzięciem na miarę pojedynczego Krystkona.
>
cr


Przed laty Krystkon odrzucił możliwość zbiórki na kickstarterze na ten cel. Dałem mu taką propozycję.
Wkońcu ktoś to musi sinansowac.

Krystkon się nie zgodził. Czemu, bo nie chciał "naszych" śmierdzących pieniędzy.

Krystkon już zbierał pieniądze na swój projekt o nazwie godzinki z tego co pamiętam uzbierał 5 zł.

A więc . Masz okazję być uczestnikiem sponsorem czy tylko trzymać kciuki?

Ale nie obawiaj się.

Krystkon też napisał że nie pozwoli aby ta jego strefa kiedykolwiek powstała.

Więc nie musIsz mu ujawniać swoich majątków. Bo kogo to obchodzi po za nim? Mnie nie.
No ale jego już interesuje co masz.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Przed laty Krystkon odrzucił możliwość zbiórki na kickstarterze na ten cel. Dałem mu taką propozycję.

Przyjmę ją, kiedy mój już projekt będzie wystarczająco popularny, żeby nie przeżywać na nowo takich sytuacji - szkoda prądu.

polakpotrafi.pl/projekt/wirtualna-waluta

Kasa nie wystarczy.
Obecnie nie można zrealizować tego zgodnie z prawem. Do tego potrzeba jeszcze społecznej akceptacji a jak widzisz z tym nie idzie mi najlepiej.

Muszę się jeszcze dużo nauczyć. Przede wszystkim jak u innych nie budzić negatywnych emocji nie ustępując im lecz realizując własne dążenia.

W końcu znajdę jakiś sposób.
Czasu nie tracę. Ten projekt, ta dyskusja, ten konflikt rozwijają moją osobowość. Z każdym dniem zyskuję, zresztą nie tylko ja inni, którzy w tym uczestniczą też, rozwijając dzięki temu emocje wyższe.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Obecnie nie można zrealizować tego zgodnie z prawem. Do tego potrzeba jeszcze społecznej akceptacji a jak widzisz z tym nie idzie mi najlepiej.

KTOŚ żeby przejąć władzę nad Polakami, przekupił Polaków ich WŁASNYMI PIENIĘDZMI rozdając po 500+. Teraz inni nie mają szans. Nikt nie będzie swoich miliardów inwestował w odkupienie polskiego elektoratu. Musisz działać tak jak zrobili to agenci CIA tylko podbić kwotę np. do 1000+. Do tego trzeba opracować plan i hasła propagandowe. Będziesz zabierał bogatym i rozdawał po 1000 złotych. Jak agenci CIA podniosą kwotę z 500+ na 1500+ to ty od razu podnosisz na 3 000+.
Musisz nauczyć się jak tworzyć wokół siebie elektorat i to jak największy. Mamy dużo kierowców i to jest największy elektorat do zdyscyplinowania i głosowania. Trzeba opracować hasła, które przyciągną kierowców. Najpierw trzeba kierowcom pokazywać jak obecna i poprzednia władza doi ich z kasy, żeby łatać dziury budżetowe. Jak już kierowcy będą dostawać piany w gębie na dzwięk PIS i PO to trzeba ich ściągnąć do siebie. Załóż partię KIEROWCÓW.

>Muszę się jeszcze dużo nauczyć. Przede wszystkim jak u innych nie budzić negatywnych emocji nie ustępując im lecz realizując własne dążenia.
>W końcu znajdę jakiś sposób.

Sposób jest i to znany od dawna i zawsze się sprawdzający. Przeanalizuj jak kilku Żydów pokonało milionową armię rosyjską. Jakow Swierdłow działał w czasach gdy nie było internetu i tel-awi_zji a dokonał rzeczy niemożliwych. Szeregowi żołnierze rosyjscy zaczęli strzelać do swoich oficerów.

>Czasu nie tracę. Ten projekt, ta dyskusja, ten konflikt rozwijają moją osobowość. Z każdym dniem zyskuję, zresztą nie tylko ja inni, którzy w tym uczestniczą też, rozwijając dzięki temu emocje wyższe.

Nie jesteś pierwszy, zobacz:

pl.wikiped(*)ualistów_w_Obronie_Pokoju

"przewodniczący obrad Fadiejew stwierdził m.in. że: Kajdany amerykańskich imperialistów mają zamienić świat w komisariat policyjny, a jego ludność w niewolników kapitału, skrytykował również amerykańską kulturę słowami: Gdyby szakale mogły nauczyć się pisać na maszynie, gdyby hieny umiały władać piórem, to, co by tworzyły, przypominałoby z pewnością książki Millerów, Eliotów, Malraux i innych Sartre'ów"

Z ludzmi dyskutować nie ma sensu, można tworzyć koła intelektualistów i w wąskim gronie omawiać ale skończy się to uznaniem za szpiegów Putina i lądowaniem w więzieniu z oskarżeniem o szpiegostwo.
W tej chwili w Polsce nie ma niezależnej dyskusji i nie ma intelektualistów mających wiedzę i ODWAGĘ.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Obecnie nie można zrealizować tego zgodnie z prawem. Do tego potrzeba jeszcze społecznej akceptacji a jak widzisz z tym nie idzie mi najlepiej.
>KTOŚ żeby przejąć władzę nad Polakami, przekupił Polaków ich WŁASNYMI PIENIĘDZMI rozdając po 500+. Teraz inni nie mają szans. Nikt nie będzie swoich miliardów inwestował w odkupienie polskiego elektoratu. Musisz działać tak jak zrobili to agenci CIA tylko podbić kwotę np. do 1000+. Do tego trzeba opracować plan i hasła propagandowe. Będziesz zabierał bogatym i rozdawał po 1000 złotych. Jak agenci CIA podniosą kwotę z 500+ na 1500+ to ty od razu podnosisz na 3 000+.
> Musisz nauczyć się jak tworzyć wokół siebie elektorat i to jak największy. Mamy dużo kierowców i to jest największy elektorat do zdyscyplinowania i głosowania. Trzeba opracować hasła, które przyciągną kierowców. Najpierw trzeba kierowcom pokazywać jak obecna i poprzednia władza doi ich z kasy, żeby łatać dziury budżetowe. Jak już kierowcy będą dostawać piany w gębie na dzwięk PIS i PO to trzeba ich ściągnąć do siebie. Załóż partię KIEROWCÓW.

Nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach, uznaję to za niemoralne.
Uczestniczę w wyborach jawnych i bezpośrednich.
Wybieram osobiście i przed nikim swojego wyboru nie kryję.

W tajnych i pośrednich wyborach nie kandyduję i nie głosuję.

Żadnej partii nie założę, żadnych praw nikomu nie ustanowię, od nikogo nie wyegzekwuje żadnego podatku pod przymusem, nikomu niczego nie dam.

Mam tylko coś publicznie do powiedzenia.
To wszystko.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach, uznaję to za niemoralne.
>Uczestniczę w wyborach jawnych i bezpośrednich.
>Wybieram osobiście i przed nikim swojego wyboru nie kryję.
>W tajnych i pośrednich wyborach nie kandyduję i nie głosuję.
>Żadnej partii nie założę, żadnych praw nikomu nie ustanowię, od nikogo nie wyegzekwuje żadnego podatku pod przymusem, nikomu niczego nie dam.
>Mam tylko coś publicznie do powiedzenia.
>To wszystko.

Jak uczy historia ludem się steruje na trzy sposoby:
albo się go przekupuje albo wzbudza w nim nienawiść albo strach.
Filozofowaniem nikt niczego nie osiągnął i nie osiągnie.
Zamiast dużo gadać lepiej to narysować i zamieścić w internecie.
Zrób schemat tego jak jest obecnie a jak po twoich zmianach.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Taki eksperyment nie jest przedsięwzięciem na miarę pojedynczego Krystkona.
>Przed laty Krystkon odrzucił możliwość zbiórki na kickstarterze na ten cel. Dałem mu taką propozycję.
Mimo to kibicuję mu.

>Krystkon też napisał że nie pozwoli aby ta jego strefa kiedykolwiek powstała.
Zmartwiłeś się?

cr
09-03-2021 20:17 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Taki eksperyment nie jest przedsięwzięciem na miarę pojedynczego Krystkona.
>>Przed laty Krystkon odrzucił możliwość zbiórki na kickstarterze na ten cel. Dałem mu taką propozycję.
>Mimo to kibicuję mu.
>>Krystkon też napisał że nie pozwoli aby ta jego strefa kiedykolwiek powstała.
>Zmartwiłeś się?

Krystkon napisał również że umów nie należy dotrzymywać.

Można go więc bez problemu nazwać kimś tam o honorze psiego czegoś tam.

Umowy obowiązuje w społeczeństwie jakie znamy. Moze nie zawsze są one idealne ale są. Jak prawo. Jak noszenie maseczek o północy na mieście gdzie nikogo nie ma.

Natomiast Krystkon nie honoruje umów i wyborów.

A co za tym idzie można go nazwać psim cyckiem . Bo nawet jeśli umówimy sie że tak się nie zwracamy to taka umowę można zerwać.

Zmierzam do tego żebys baczniej wczytywał się w jego teksty gdyż nie potrzebnie interwnjujesz.

Ten buc berliński ma namiastkę tego jak będzie wyglądało życie w jego eksperymencie. A Twoja interwencja jest bezcelowa gdyż nie ma środków na dojscie praw bo umowy są nie wiążące.

Kapewu?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Krystkon napisał również że umów nie należy dotrzymywać.
Ciekawa jestem jak to sformułował. Ja znalazłam takie coś:
Cytat:
W moim modelu zasada

"umów należy dotrzymywać"

zmienia się w zasadę

"umowy warto dotrzymać".


>Można go więc bez problemu nazwać kimś tam o honorze psiego czegoś tam.
Pewnie, każdy może pokazać swoją klasę.

>Zmierzam do tego żebys baczniej wczytywał się w jego teksty
Nie wierzę, że rekomendujesz mi teksty swojego przeciwnika.


cr
09-03-2021 23:38 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Krystkon napisał również że umów nie należy dotrzymywać.
>Ciekawa jestem jak to sformułował. Ja znalazłam takie coś:
> Cytat:
W moim modelu zasada
>"umów należy dotrzymywać"
>zmienia się w zasadę
>"umowy warto dotrzymać".

>>Można go więc bez problemu nazwać kimś tam o honorze psiego czegoś tam.
>Pewnie, każdy może pokazać swoją klasę.
>>Zmierzam do tego żebys baczniej wczytywał się w jego teksty
>Nie wierzę, że rekomendujesz mi teksty swojego przeciwnika.

Tak. Bo jesteś nie w temacie. Zajmujesz głównie stanowisko gdy ktoś nazwie tego chciwego dziada....chciwym dziadem.

Masz lektury za ostatnie 6 lat do nadrobienia.

Zrozumiesz czy Konopka chce dotrzymać umowy czy mieć ją w dupie. Najlepiej się umów z nim to się przekonasz. Wkońcu on tylko nie płacił alimentów dług za działkę i Bóg wie jeszce co. Więc spokojnie nie obawiaj się.

Multi konta na racjonaliście. No nie wiem co ci jeszce o nim napisać co sam tu napisał.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Zrozumiesz czy Konopka chce dotrzymać umowy czy mieć ją w dupie.

Umowa istnieje do chwili, do której jej strony mają wolę współdziałania.
Z chwilą utraty woli współdziałanie przez którąkolwiek ze stron umowa wygasa.
Przemoc jednej strony wobec drugiej nie jest częścią umowy i nigdy nie była.

W moim modelu wszelkie zobowiązania wyrażone są w rozkładzie pieniądza.
Po to w ogóle pieniądz istnieje, żeby być nośnikiem zobowiązań.

W moim modelu człowiek jest dłużny tylko systemowi pieniężnemu ujemny debet, automatycznie wykreowany, związany z wartością posiadłości, który wykorzystał lub który wykorzystała aplikacja księgi kapitału do pobrania podatku.

W moim modelu kupujesz świadectwa własności lub świadczenia innych ludzi tylko wtedy, kiedy masz pieniądz systemowy a kiedy go nie masz, to nie kupujesz, tylko idziesz do pracy, żeby go zarobić.

W moim modelu wasz kwit spisany na kolanie z treścią "jestem winny" jest niczym i można nim tylko rozpalić w piecu.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Zmierzam do tego żebys baczniej wczytywał się w jego teksty
>>Nie wierzę, że rekomendujesz mi teksty swojego przeciwnika.
>Tak. Bo jesteś nie w temacie. Zajmujesz głównie stanowisko gdy ktoś nazwie tego chciwego dziada....chciwym dziadem. Masz lektury za ostatnie 6 lat do nadrobienia.
Podtrzymuję zdumienie.

>Zrozumiesz czy Konopka chce dotrzymać umowy czy mieć ją w dupie.
Na razie ustalam czy napisał, to, co twierdzisz, że napisał.

A nie znalazłszy potwierdzenia, twierdzę, że to Ty jesteś ten gołosłowny.

>nie płacił alimentów
Serio? A niejaki Adolf Hitler namalował np. taki jak poniżej przyjemny obrazek.

Adolf Hitler - Hofbräuhaus, Monachium

Więc po kiego roztrząsać ten jego jakiś hitleryzm?

>Multi konta na racjonaliście.
Zgadnij którym moim kontem na fR jest obecne.


cr
10-03-2021 16:13 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>>Zmierzam do tego żebys baczniej wczytywał się w jego teksty
>>>Nie wierzę, że rekomendujesz mi teksty swojego przeciwnika.
>>Tak. Bo jesteś nie w temacie. Zajmujesz głównie stanowisko gdy ktoś nazwie tego chciwego dziada....chciwym dziadem. Masz lektury za ostatnie 6 lat do nadrobienia.
>Podtrzymuję zdumienie.


Ja też. Nie jesteś w temacie.
>>Zrozumiesz czy Konopka chce dotrzymać umowy czy mieć ją w dupie.
>Na razie ustalam czy napisał, to, co twierdzisz, że napisał.
>A nie znalazłszy potwierdzenia, twierdzę, że to Ty jesteś ten gołosłowny.


O tym właśnie pisze. Przez te lata zabierałs głos głównie gdy ktoś go nazwał chciwym dziadem.
Co jak on sam napisał było. Faktycznie.

Przyznał że był chciwy.
Nie sądzisz że przekopie jego wszystkie konta?

Noi chyba zwariowałas jak sądzisz że siedzę i robię kronikę jego wpisów.

Ja wprzeciwienstwie do Ciebie z nim rozmawiam od lat.

A Ty się go "wczoraj" pytasz żeby trochę wyjaśnił o co kaman.

Zacznij z nim dyskutować. Ujawnił mu swoje mienie. Chyba się nie boisz cię nazwie chytra baba?


>>nie płacił alimentów
>Serio? A niejaki Adolf Hitler namalował np. taki jak poniżej przyjemny obrazek.
>
Adolf Hitler - Hofbräuhaus, Monachium

>Więc po kiego roztrząsać ten jego jakiś hitleryzm?

Ej. To krystkon potrzebuje tłumacza. Pisz jaśniej.
>>Multi konta na racjonaliście.
>Zgadnij którym moim kontem na fR jest obecne.
>
cr


Zbanowany? Nie wiem. Aż tak bardzo cię nie czytuje. Byłaś chyba Sandra coś tam .
I miała w stopce że odejdziesz jak zbierzesz ileś punktów. Szkoda że się wycofałas

Plusowalbym .
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Przyznał że był chciwy.

Wciąż jestem chciwy, zawsze byłem i będę, dopókim żyw. U samych podstaw mojej chciwości jest chęć do życia.

>Nie sądzisz że przekopie jego wszystkie konta?
>Noi chyba zwariowałas jak sądzisz że siedzę i robię kronikę jego wpisów.
>Ja wprzeciwienstwie do Ciebie z nim rozmawiam od lat.

Dlatego powinieneś już, że w sformułowaniu chciwy dziad, nie ma nic nadzwyczajnego, to z jednej strony człowiek, który stawia własne interesy ponad interesem społecznym a z drugiej strony człowiek, który chce żyć życiem swoich dziadów.

>A Ty się go "wczoraj" pytasz żeby trochę wyjaśnił o co kaman.
>Zacznij z nim dyskutować. Ujawnił mu swoje mienie. Chyba się nie boisz cię nazwie chytra baba?

Nie mnie się boi tylko was.
Dobrze rozumie, że gdyby jednoznacznie stanęła po mojej stronie, to stałaby się "suczą pizdą" i musiałaby znosić co ja znoszę. Po co komu normalnemu taki stres w życiu? Ponadto jest krytyczna, otwarta i sceptyczna, dobrze człowiek mniej błędów wtedy mniej błędów popełni.
10-03-2021 17:59 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
.
>Dobrze rozumie, że gdyby jednoznacznie stanęła po mojej stronie, to stałaby się "suczą pizdą" i musiałaby znosić co ja znoszę. Po co komu normalnemu taki stres w życiu? Ponadto jest krytyczna, otwarta i sceptyczna, dobrze człowiek mniej błędów wtedy mniej błędów popełni.


Jedyną osobą która czai się na jej pieniądze jesteś ty. I jeśli ci nie ujawni swojego tajnego mienia wg. ciebie to nazwiesz tylko ty ja sucza p***a.

A ponieważ swojemu szefowi nie powiesz że jest chciwym dziadem to jej też choćby miała złoty pałac. Bo ciebie umowy nawet twoje własne nie obowiązują.

Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jedyną osobą która czai się na jej pieniądze jesteś ty.

Masz na myśli postulowany przeze podatek od własności w miejsce wszystkich wspolczesnych podatków?

Przecież ten ma zostać określony przez samych podatników i trafić w zasadniczej części bezpośrednio do jego wyborców.

To ma być ten mój sposób na zabór racjonalistycznego majątku?
Daj spokój!

Muszę w następnym roku zarobić 2x więcej i coś wartościowego kupić, żeby stać się jak wy właścicielem i zamknąć wam tym japy.

Taki mam plan.
10-03-2021 18:26 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Jedyną osobą która czai się na jej pieniądze jesteś ty.
>Masz na myśli postulowany przeze podatek od własności w miejsce wszystkich wspolczesnych podatków?
>Przecież ten ma zostać określony przez samych podatników i trafić w zasadniczej części bezpośrednio do jego wyborców.
>To ma być ten mój sposób na zabór racjonalistycznego majątku?
>Daj spokój!
>Muszę w następnym roku zarobić 2x więcej i coś wartościowego kupić, żeby stać się jak wy właścicielem i zamknąć wam tym japy.
>Taki mam plan.

A rób se co tam chcesz . Kupuj . Tu nikt nie wymaga od ciebie deklaracji informowania o stanie majątkowym. Przynajmniej ja nie wiem.

A tak swoją drogą. Qrwa to tnie ty zamakyasz nam japy. Tylko qrwa wkońcu po tylu latach zrobisz to co kazdy by zrobił.
Działaj.

Ja też działam ....hehehe
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Działaj.
>Ja też działam ....hehehe

OK.

A kiedy już zdziałam to wtedy zmieniamy system i nie ma to tamto.

Wtedy Ty płacisz podatek od swoich posiadłości w miejsce współczesnych tysięcy podatków, lichwy od kredytów, obciążonych totalną biurokracją i ja też.
10-03-2021 18:47 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Działaj.
>>Ja też działam ....hehehe
>OK.
>A kiedy już zdziałam to wtedy zmieniamy system i nie ma to tamto.
>Wtedy Ty płacisz podatek od swoich posiadłości w miejsce współczesnych tysięcy podatków, lichwy od kredytów, obciążonych totalną biurokracją i ja też.

Zgadnij ile zarabia na OnlyFans najlepiej zarabiający? 20milionow na miesiąc.

Więc jak kupisz ten dom czy co tam to go wycen
I przelej temu komuś na konto.

Żartowałem. Nie rób takich głupot.

Ludzie na OnlyFans tłuką hajs swoją gębą.

Czekam aż jakiś geniusz wpadnie na pomysł że twarz to władza.

Co jest o wiele bardziej prawdziwe niz że własność to władza.

Ładnie ludzie mają lepiej od brzydkich niskich
Z przeciętnym intelektem.

Ładna laska wystarczy że jest ładna.
W tym czasie brzydki koleś zostaje samotnikiem
Bo ciężko mu znaleźć dziewczynę.

Zobacz co robią ładne laski
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Czekam aż jakiś geniusz wpadnie na pomysł że twarz to władza.
>Co jest o wiele bardziej prawdziwe niz że własność to władza.

Aha czyli kontynuujesz retorykę ośmieszania i poniżeń.
Godne zapamiętania.

Publiczne kwestionujesz, iż kapitał oznacza władzę, w obliczu panowania kapitalizmu i w warunkach gdy wszyscy wiedzą, że rządzi właściciel.

To pokazuje jak potężna jest wasza arogancja.
Nie masz żadnych oporów, żeby publicznie kłamać w żywe oczy i nikt na to nie reaguje.

>Ładnie ludzie mają lepiej od brzydkich niskich
>Z przeciętnym intelektem.
>Ładna laska wystarczy że jest ładna.
>W tym czasie brzydki koleś zostaje samotnikiem
>Bo ciężko mu znaleźć dziewczynę.
>Zobacz co robią ładne laski

Tak wiem, już to słyszałem.
Status społeczny określają geny - nad i podludzie

A może istnieje też jakiś gen walki z chciwym dziadem?
Jak sądzisz?
10-03-2021 20:18 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Aha czyli kontynuujesz retorykę ośmieszania i poniżeń.

Sam się poniżasz debilu
Twierdzisz, że można podzielić kopalnię posługując się przykładem taczki
Odpowiedz na pytanie jak podzielić szyb, przekop i kombajn

Błaźnisz się bełkotliwymi opowieściami o swojej "pracy" podczas kiedy wg ciebie, debilu, polski emeryt ma lokaja

>Publiczne kwestionujesz, iż kapitał oznacza władzę, w obliczu panowania kapitalizmu i w warunkach gdy wszyscy wiedzą, że rządzi właściciel.
Publicznie twierdzę, że Hamerlik - Konopka chce oddać władzę wąskiej grupce cwanaiaków i posługuje się przy tym argumentacją orwellowskich świń

>Nie masz żadnych oporów, żeby publicznie kłamać w żywe oczy
Nie masz żadnych oporów, żeby publicznie kłamać w żywe oczy że mam kamienice a Wen lokaja

>>Zobacz co robią ładne laski
>Tak wiem, już to słyszałem.
To samo robią twoje dzieci na Hbf.

>A może istnieje też jakiś gen walki z chciwym dziadem?
Nie, chciwy dziadu, to odziedziczyłeś po pewnej prostytutce z Nadodrza

>Jak sądzisz?
Kłamca
Debil
Oszust

Odpowiesz w końcu jak podzielić szyb w kopalni?
Do czego innego go wykorzystać
Nie odpowiesz, bo masz honor psiego chuja

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-03-2021 20:22 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
?
>Jak sądzisz?

Spytaj kibica. Ja już się znudziłem trochę. Jesteś taki monotematyczny. Zresztą widzę że mejle wysyłasz. Pewnie będziesz jutro zmęczony i nie powiesz swojemu szefowi że jest chciwym dziadem.

Kibica też pewnie ominie to pytanie o taajny majątek. No ale umowy cię nie obowiązują .

Zostawie cię z twoimi urojeniami.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>?
>>Jak sądzisz?
>Spytaj kibica.

Widzisz samym kibicowaniem już nabroiła a co byłoby gdyby się zgodziła?
Strach pomyśleć.

>Ja już się znudziłem trochę. Jesteś taki monotematyczny.
No trzymam się swojej racji i nie przyznaję jej ci.
Byłem w tak trudnych sytuacjach i nie zwątpiłem, co teraz powinienem zwątpić?
Raczej nie.

>Zresztą widzę że mejle wysyłasz.
Nie inaczej, 20 rano i 20 wieczorem.
Podobnie jak pracuję, opiekuję się dziećmi, jeżdżę na rowerze - życie a w życiu musisz działać.

>Pewnie będziesz jutro zmęczony i nie powiesz swojemu szefowi że jest chciwym dziadem.
Mój bezpośredni szef jest najemnikiem.
Z innymi szefami nie dyskutowałem o ich wartościach społecznych, nie znam ich przekonań, nie wiem czy chcą mienie taić, czy sprzeciwiają się opodatkowaniu własności, czy roszczą podatki od pracy i konsumpcji, czy akceptują pieniądz lichwiarski. Być może, jak będę miał okazję to się dowiem.

Nie przerobisz mnie próbując we mnie wzbudzić strach przed utratą pracy.
Nie jestem twoim chłoptasiem, żebyś mną manipulował.

>Kibica też pewnie ominie to pytanie o taajny majątek. No ale umowy cię nie obowiązują .
>Zostawie cię z twoimi urojeniami.

Nie żądam od ciebie wyjawienia mienia ani podatku od twoich posiadłości, nie grożę ci karą.

Propaguję ideę publicznie jawnego eksperymentu społecznego pod kontrolą państwowej instytucji naukowej. To wszystko. Czy to zbyt wiele?
szarley (54913 punktów)
>>?
>>>Jak sądzisz?
>>Spytaj kibica.
>Widzisz samym kibicowaniem już nabroiła a co byłoby gdyby się zgodziła?
>Strach pomyśleć.
Może podpowiedziałaby debilowi jak wykorzystać szyb do innych celów

Odpowiesz w końcu, debilu?

>Nie inaczej, 20 rano i 20 wieczorem.
>Podobnie jak pracuję, opiekuję się dziećmi,
Buahahahahahahaha

>Z innymi szefami nie dyskutowałem o ich wartościach społecznych,
Tchórz

>>Zostawie cię z twoimi urojeniami.
>Nie żądam od ciebie wyjawienia mienia
.. bo sam dochodu sprzątaczce nie ujawnisz

>Propaguję ideę publicznie jawnego eksperymentu społecznego
waga, tytka cukru , telefon
Gówno propagujesz a nie eksperyment
LENIWY DEBILU

Propagujesz eksperyment?
Twoje lenistwo śmierdzi na polską milę

>Czy to zbyt wiele?
Dla lenia.... tchórza... debila....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Może podpowiedziałaby debilowi jak wykorzystać szyb do innych celów

Już ci tłumaczyłem.

Zamiast jednej totalnej autostrady budujesz sieć dróg lokalnych.
Sieć dróg lokalnych ma ograniczoną przepustowość, przejazd jest trudniejszy, więc nie jeździsz na obiadki do cioteczki 200km.

Spalasz mniej, jesz mniej, aż w końcu wpadasz na pomysł, że zamiast spalić cały tlen z atmosfery, kompletnie bez sensu lepiej zbudować sieć światłowodów, wirtualną rzeczywistość i spotykać się z cioteczką w wirtualnym pokoju, bez ruszania pupy z miejsca i spalania wiadra benzyny.

Czekaj, przecież ty już to praktykujesz!
Siedzisz w mojej głowie, choć nie ruszyłeś się z miejsca, jakiego, nie wiadomo.

Szyb można wykorzystać do turystycznych wycieczek, żeby turyści mogli zobaczyć jak trudne życie mieli nasi przodkowie i jakież to jest bez sensu dla nas, bo dla nich na ich stopniu rozwoju było z sensem.
szarley (54913 punktów)
>>Może podpowiedziałaby debilowi jak wykorzystać szyb do innych celów
>Już ci tłumaczyłem.
Podałeś przykład taczki debilu

Jak inaczej wykorzystać szyb!

>Zamiast jednej totalnej autostrady budujesz sieć dróg lokalnych.
Pytam o szyb

>Sieć dróg lokalnych
Pytam o szyb

>Spalasz mniej,
Pytam o szyb

>Czekaj, przecież ty już to praktykujesz!
Pytam o szyb

Ucieczka debila o ujemnej wiedzy i honorze psiego chuja i umysłowiści na poziomie taczki

Pytam o szyb
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Może podpowiedziałaby debilowi jak wykorzystać szyb do innych celów
>>Już ci tłumaczyłem.
>Podałeś przykład taczki debilu

Pisuje alegorycznie, bo ciebie i tak żadne argumenty "za" nie interesują.
Nie będę się w kółko wysilał.
Piszesz o niepodzielności majątku co jest zupełną bzdurą.

Rozumiem, że kopalnie niczego nie sprzedają ani niczego nie kupują, bo przecież są niepodzielne.

Co tu sprzedać skoro niczego nie da się oddzielić?

Co tu kupić skoro niczego nie da się połączyć?
10-03-2021 21:32 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>>Może podpowiedziałaby debilowi jak wykorzystać szyb do innych celów
>>>Już ci tłumaczyłem.
>>Podałeś przykład taczki debilu
>Pisuje alegorycznie, bo ciebie i tak żadne argumenty "za" nie interesują.
Podałeś przykład taczki debilu
Odpowiedz jak podzielić szyb
Jak inaczej wykorzystać szyb

Nie odpowiesz = jesteś debilem o honorze psiego chuja

>Nie będę się w kółko wysilał.
A wysiliłeś się bredniami???

>Piszesz o niepodzielności majątku co jest zupełną bzdurą.
Jak podzielić szyb debilu

>Rozumiem, że kopalnie niczego nie sprzedają ani niczego nie kupują,
Jak podzielić szyb debilu

>bo przecież są niepodzielne.
Jak podzielić szyb debilu

>Co tu sprzedać skoro niczego nie da się oddzielić?
Jak podzielić szyb debilu

>Co tu kupić skoro niczego nie da się połączyć?
Jak podzielić szyb debilu

Debil
ucieczka debila
ucieczka debila
ucieczka debila
ucieczka debila
ucieczka debila
ucieczka debila
ucieczka debila
ucieczka debila

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>A kiedy już zdziałam to wtedy zmieniamy system i nie ma to tamto.
>Wtedy Ty płacisz podatek od swoich posiadłości w miejsce współczesnych tysięcy podatków, lichwy od kredytów, obciążonych totalną biurokracją i ja też.

Ci co rządzą światem realizują skutecznie plan likwidacji narodowych państw. Ma być jedno globalne państwo, jeden światowy rząd i jedna światowa armia.
Jakie masz zdanie na ten powstający monopol ?
Będziesz z nim walczył ?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ci co rządzą światem realizują skutecznie plan likwidacji narodowych państw. Ma być jedno globalne państwo, jeden światowy rząd i jedna światowa armia.
>Jakie masz zdanie na ten powstający monopol ?
>Będziesz z nim walczył ?

A jak widzisz postulowane przeze mnie idee:
- powszechnej księgi kapitału o rozproszonym zapisie, na wzór łańcucha bloków bitcoina, pozostającej poza państwową kontrolą?
- podatków od własności, które w zasadniczej części przepływają bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków pracowników najemnych, z pominięciem skarbu państwa i w mechanizmach aplikacji księgi kapitału?

Czyli mamy księgę kapitału poza kontrolą państwa i mamy podatki przepływające poza skarbem państwa.

Jak to się ma do państwa totalnego?
szarley (54913 punktów)
>>Ci co rządzą światem realizują skutecznie plan likwidacji narodowych państw. Ma być jedno globalne państwo, jeden światowy rząd i jedna światowa armia.
>>Jakie masz zdanie na ten powstający monopol ?
>>Będziesz z nim walczył ?
>A jak widzisz postulowane przeze mnie idee:
>- powszechnej księgi kapitału
Ucieczka
>o rozproszonym zapisie,
Ucieczka
>na wzór łańcucha bloków bitcoina,
Ucieczka
>pozostającej poza państwową kontrolą?
Ucieczka
>- podatków od własności,
Ucieczka
>które w zasadniczej części przepływają bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków pracowników najemnych,
Kłamstwo

>z pominięciem skarbu państwa
Ucieczka
>i w mechanizmach aplikacji księgi kapitału?
Ucieczka

>Czyli mamy księgę kapitału poza kontrolą państwa i mamy podatki przepływające poza skarbem państwa.
Ucieczka

>Jak to się ma do państwa totalnego?
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Działaj.
>Ja też działam ....hehehe

Dobrze, że wspominasz o działaniu, bo działanie jest przecież źródłem dobrobytu.

Najgorsze są sytuacje gdy jest pole uprawne, są ręce do pracy, są potrzeby ale nie ma działanie, bo pole leży ugorem czekając na wzrost wartości, żeby ubogacić jakiegoś dziada, który palcem w bucie nie kiwnął nawet dla drugiego człowieka.

Jacek Tomczak KP Konin lp.mjes@kazcmoT.kecaJ
Jadwiga Emilewicz ZP Poznań lp.mjes@zciwelime.agiwdaj
Jagna Marczułajtis-Walczak KO Nowy Sącz lp.mjes@kazclaW-sitjaluzcraM.angaJ
Jakub Kulesza K Lublin lp.mjes@azseluK.bukaJ
Jakub Rutnicki KO Piła lp.mjes@ikcintuR.bukaJ
Jan Krzysztof Ardanowski ZP Toruń lp.mjes@ikswonadra.naj
Jan Duda ZP Nowy Sącz lp.mjes@adud.naj
Jan Dziedziczak ZP Kalisz lp.mjes@kazcizdeizd.naj
Jan Grabiec KO Warszawa lp.mjes@ceibarG.naJ
Jan Kanthak ZP Lublin lp.mjes@kahtnak.naj
Jan Łopata KP Lublin lp.mjes@atapoL.naJ
Jan Mosiński ZP Kalisz lp.mjes@iksnisom.naj
Jan Szopiński L Bydgoszcz lp.mjes@iksnipozs.naj
Janusz Cichoń KO Olsztyn lp.mjes@nohciC.zsunaJ
Janusz Korwin-Mikke K Warszawa lp.mjes@ekkiM-niwroK.zsunaJ
Janusz Kowalski ZP Opole lp.mjes@ikslawok.zsunaj
Jarosław Gonciarz ZP Katowice lp.mjes@zraicnog.walsoraj
Jarosław Gowin ZP Kraków lp.mjes@niwog.walsoraj
Jarosław Kaczyński ZP Warszawa lp.mjes@iksnyzcak.walsoraj
Jarosław Krajewski ZP Warszawa lp.mjes@ikswejark.walsoraj
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie jesteś w temacie.
Nie ja do Ciebie zagaiłam.

>Przyznał że był chciwy.
Któremuś mojemu twierdzeniu to przeczy?

>Nie sądzisz że przekopie jego wszystkie konta?
To nie mój problem, że okazałeś się gołosłowny.

>A Ty się go "wczoraj" pytasz żeby trochę wyjaśnił o co kaman.
I jaki masz z tym problem?

>Zacznij z nim dyskutować.
Bo Ty sobie tego życzysz?

>Pisz jaśniej.
Alimenty Krystkona tyle mają do krystkonizmu co obrazki Hitlera do hitleryzmu.

>I miała w stopce że odejdziesz jak zbierzesz ileś punktów. Szkoda że się wycofałas
Nie zmieniłam zamiaru, tylko przestałam to ogłaszać.

cr
11-03-2021 08:33 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Nie jesteś w temacie.
>Nie ja do Ciebie zagaiłam.
>>Przyznał że był chciwy.
>Któremuś mojemu twierdzeniu to przeczy?
>>Nie sądzisz że przekopie jego wszystkie konta?
>To nie mój problem, że okazałeś się gołosłowny.
>>A Ty się go "wczoraj" pytasz żeby trochę wyjaśnił o co kaman.
>I jaki masz z tym problem?
>>Zacznij z nim dyskutować.
>Bo Ty sobie tego życzysz?
>>Pisz jaśniej.
>Alimenty Krystkona tyle mają do krystkonizmu co obrazki Hitlera do hitleryzmu.
>>I miała w stopce że odejdziesz jak zbierzesz ileś punktów. Szkoda że się wycofałas
>Nie zmieniłam zamiaru, tylko przestałam to ogłaszać.
>
cr



Nie jestes w temacie który gość bije pianę od 6 lat pod wielomakontami. A jednocześnie śledzisz czy kto nie nazwał go hujem?

Jesnoczesnie chcesz bym przewertował wszystkie jego konta z kilku lat.

Szkoda gdy on insynuuje że mógłbym cię nazwać jakąś tam p***a to nie interwenjujesz.

A to jego korci widać Aby nazwać cię p***a. Bo ja bym nie wpadł na to.

Ale może dlatego że on pisze że umów nie trzeba dotrzymywać.

Ps. Twoje wpisy są jako obrazki Hitlera. Nawet ładnie się podsumowałas.

Aha. Krystkon to nie Jezus wciąż jest i możesz Nim zacząć rozmowę.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nie jestes w temacie który gość bije pianę od 6 lat pod wielomakontami. A jednocześnie śledzisz czy kto nie nazwał go hujem?
>Jesnoczesnie chcesz bym przewertował wszystkie jego konta z kilku lat.
>Szkoda gdy on insynuuje że mógłbym cię nazwać jakąś tam p***a to nie interwenjujesz.
>A to jego korci widać Aby nazwać cię p***a. Bo ja bym nie wpadł na to.
>Ale może dlatego że on pisze że umów nie trzeba dotrzymywać.
>Ps. Twoje wpisy są jako obrazki Hitlera. Nawet ładnie się podsumowałas.
>Aha. Krystkon to nie Jezus wciąż jest i możesz Nim zacząć rozmowę.

I co zwolniłem się z alimentów przez te lata dyskusji?

Albo zdołam choć zwolnić się zanim moje dziecko wydorośleje, które kończy w tym roku 20 lat?

Podejdź do tego racjonalnie tak jak lubisz.
Uwolnie się od alimentów tym gadaniem czy nie?

Bo jeżeli nie, to wg ciebie dziś powinienem już z tym pisaniem skończyć, bo po to tu przyszedłem.

Chyba, że jednak nie po to.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie jestes w temacie który gość bije pianę od 6 lat pod wielomakontami. A jednocześnie śledzisz czy kto nie nazwał go hujem?
Wielce nie śledzę, po prostu sporo tego.

>chcesz bym przewertował wszystkie jego konta z kilku lat.
Tylko pytam o wypowiedź, którą mu przypisujesz.

>Szkoda gdy on insynuuje że mógłbym cię nazwać jakąś tam p***a to nie interwenjujesz.
Tobie insynuuje, Twój problem.

>A to jego korci widać Aby nazwać cię p***a.
Nie zajmuję się tym co kogoś korci, tylko tym, co się pisze na forum.

>on pisze że umów nie trzeba dotrzymywać.
Już to pisałeś, ale masz problem z potwierdzeniem.

>Ps. Twoje wpisy są jako obrazki Hitlera. Nawet ładnie się podsumowałas.
No prawda, jaki przyzwoity obrazek? A to Adolf H. malował.

>Aha. Krystkon to nie Jezus wciąż jest i możesz Nim zacząć rozmowę.
Zasadniczo nie zaczynam rozmów, tylko komentuję lub pytam; rozmowa to zawsze efekt niedogadania.

cr
farmer (22440 punktów)
.
>Nie zajmuję się tym co kogoś korci, tylko tym, co się pisze na forum.

I on to napisał. Oczywiście gdybym nazwał go hujem to bys zareagowała ale gdy on takie insynuacje stosuje od lat to zupełnie to pomijasz.

Zazwyczaj wxinasz się między wódkę a zakąskę a okazuje się że po 6 latach nie masz bladego pojęcia co on napisał.

Możesz go zapytac o te umowy. Ale po co?
Lepiej poczekać aż on zacznie pisać do kogoś ze nazwałby ciebie głupi p***a czy jakoś tak.

A gdy mu się odpowie chyba tu głupi huju o honorze psiego cycka. To wtedy nagle się obudzisz.

HIPOKRYTKA...jak on .

Ps. Ten chciwiec nie zaprzyczeył że nie honoruje umów.
Więc o co ci chodzi?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nie zajmuję się tym co kogoś korci, tylko tym, co się pisze na forum.
>I on to napisał.
Czyli co i gdzie napisał?

> po 6 latach nie masz bladego pojęcia co on napisał.
A Ty nie umiesz wskazać treści, na które się powołujesz.

>Możesz go zapytac o te umowy.
Ty mi o nich piszesz, więc Ciebie pytam.

>Lepiej poczekać aż on zacznie pisać do kogoś ze nazwałby ciebie głupi p***a czy jakoś tak.
Jak potrzebujesz, to czekaj.

>Ps. Ten chciwiec nie zaprzyczeył że nie honoruje umów.
>Więc o co ci chodzi?
Ale gdzie "o coś mi chodzi'?

cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>HIPOKRYTKA...jak on .

Zaczyna się.

>Ps. Ten chciwiec nie zaprzyczeył że nie honoruje umów.
>Więc o co ci chodzi?

Po 1000x wyraziłem, że wszelkie zobowiązania umowne MOŻNA wyrazić w rozkładzie pieniądza, po to ten zresztą istnieje, i skoro można to przemoc egzekucyjna w stosunkach gospodarczych staje się ABSURDEM!

Zgadza się!

Nie honoruję wzajemnej przemocy, której tak pragniecie.

Zadłużyć u innym możesz się w taki sposób, że oddasz im swoje pieniądze. Oni je będą mieli a ty już nie. Pieniądze, które im oddasz możesz uzyskać z automatycznego debetu w systemie pieniężnym, który daje ci taki minus ile warte są twoje posiadłości.

Nie masz dostępu do pieniędzy z limitu, tzn. osiągnąłeś KONIEC możliwości zadłużenia się i idziesz do roboty. Nie zadłużasz się jeszcze bardziej tylko idziesz do roboty odpracować pieniądze, które innym przekazałeś.

W takim modelu żaden komornik państwowy nie musi już więcej robić wyłamu drzwi, wjazdu na chatę i wynoszenia fantów w asyście państwowej policji.

Tzn., że można gospodarkę organizować bez wzajemnej agresji ale trzeba tego chcieć.

Ale chciwy dziad tego nie chce, bo chciwy dziad chce dominować, robić w konia nierozwiniętą emocjonalnie biedotę na wyblakłe kwity, okradać ze wszystkiego i jeszcze opowiadać jaka to patola, bez porównania do świetnie radzących sobie chciwych dziadów.

Otóż KONIEC waszych porządków nadchodzi!

Za parę lat już żaden arogancki dziad nie będzie mi kłamał prosto w oczy, że kapitał nie oznacza władzy!
szarley (54913 punktów)
>Nie honoruję wzajemnej przemocy, której tak pragniecie.
Pipcys miłośniku niekontrolowanej przemocy

Stary człowiek w kryskonizmie ma dom, wart 500 000 złotych. (Załóżmy, że jest to średni majątek odchodzącego na emeryturę) Ma więc prawo do 500 000 złotych na koncie

W pierwszym roku emerytury wydał 100 000 złotych na utrzymanie (lekarze kosztują - ubezpieczeń nie ma) i 50 000 złotych na podatki dostał 50 000 złotych z podatków
Ma więc dług wobec systemu 100 000, ale spoko, nadal ma dom

W drugim roku dług wynosi 200 000
W piątym roku dług jest równowartością domu

Co dalej??
Dalej megahipokryta pisze:
>Nie honoruję wzajemnej przemocy, której tak pragniecie.
Dom sprzedano, pieniądze poszły na pokrycie debetu Dziadka wyniesiono z domu przemocą
Ty pragniesz przemocy, jesteś wprost zakochany w przemocy.

Teraz dziadek mógłby zagłosować za wysokim podatkiem od właścicieli, dowiedzieć się kto jest właścicielem sadu, ile krów ma mój teść, ale to go nie ogrzeje, nie nakarmi i nie wyleczy

Po pięciu latach umrze
Jesteś zwolennikiem głodowej eutanazji starych ludzi

>Otóż KONIEC waszych porządków nadchodzi!
Marzycielu.....
Nikt nie przystanie na system, w którym na starość ląduje pod mostem przemocą wyrzucony z domu, który zbudował

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-03-2021 14:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Po pięciu latach umrze

Nie tak szybko. 50 000 złotych z podatków rocznie przedłuży agonię w niedogrzanej altance działkowej.

>Jesteś zwolennikiem głodowej eutanazji starych ludzi

Co warto dodać: długiej, bolesnej i pełnej trwogi.

> Nikt nie przystanie na system, w którym na starość ląduje
> pod mostem przemocą wyrzucony z domu, który zbudował

Co ciekawe, nawet jego twórca unika eksperymentów myślowych w rodzaju co by zrobił, gdyby był stary i schorowany a już nie mógłby pracować.

Ale co tam: córka zawsze pomoże, popracuje znów całe wakacje i będzie można nie tylko za jej pieniądze żyć, ale na te wakacje znów wyjechać.

Dojdzie reszta dzieci, które zamiast żyć swoim życiem..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ale co tam: córka zawsze pomoże, popracuje znów całe wakacje i będzie można nie tylko za jej pieniądze żyć, ale na te wakacje znów wyjechać.

Czymże byłby postulowany przeze mnie model stosunków gospodarczych bez mojej córki?
Odnoszę wrażenie, że ona jest jego elementem centralnym.

Że też intelektualiści ciebie tolerują i te twoje prymitywne triki.
Dziwię się, bo nie zasługujesz na tolerancję.
Jesteś prymitywny.
11-03-2021 19:54 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Czymże byłby postulowany przeze mnie model stosunków gospodarczych bez mojej córki?
>Odnoszę wrażenie, że ona jest jego elementem centralnym.
Nikt, kogo znam nie traktuje dzieci tak źle jak ty

Pisałeś że zalegasz z alimentoma
200 euro przy dochodzie 3500 miesięcznie
i ty szczycisz się zaległościami?
Jesteś moralnym dnem dna.
Ostatnim moralnym gównem

Pisałeś, że zabrałeś dziecku bułkę na śniadanie.

Pisałeś, że dzieci za dużo jedzą

Piszesz, że chcesz żeby twoje dzieci nie mogły mieć swojego mieszkania ani domu

Piszesz, że chcesz, żeby twoje dzieci nie miały prawa do urlopu 8-godzinnego dnia pracy, okresu wypowiedzenia, ochrony miejsca pracy i prawa do emerytury i zwolnień chorobowych

Postulujesz, żeby miały prawo jedynie do ... wiedzy ile krów ma mój teść, i tą wiedzą się nakarmią

Trzeba było założyć gumkę.

>Jesteś prymitywny.
Jesteś prymitywny

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-03-2021 14:13 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie honoruję wzajemnej przemocy, której tak pragniecie.

I dlatego proponujesz system, w którym każdy musi szlifować zdolność do przemocy, żeby dbać o swoje? Inaczej ląduje jeszcze szybciej na dnie?
Rozumiem, o "Nieuznający nieujawnionej i nieopodatkowanej własności sąsiada"


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
11-03-2021 15:28 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
!
>Nie honoruję wzajemnej przemocy, której tak pragniecie.

Kto wystawił wniosek o alimenty na twoje dzieci? Ja?

Gdyby nie bat na ciebie to co? To jajco.

Ty potrzebujesz bata Aby funkcjonować inaczej qrwa trzeba szukać cię po Europie.

Dlaczego dobrowolnie nie płaciłeś alimentów?

Bo co bo whuju masz umowy jak się możesz od nich wykiwać. Dlatego żaden imbecyl nie podejdzie do ciebie bez kartki papieru i przy świadkach nie spisze na co się umawiał.

Bo ty masz to dupie.


Nie ja. Oj nie.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>!
>>Nie honoruję wzajemnej przemocy, której tak pragniecie.
>Kto wystawił wniosek o alimenty na twoje dzieci? Ja?

Alimenty zasądza się podczas rozwodów. Wnioskuje ten, przy którym dziecko pozostaje.

>Gdyby nie bat na ciebie to co? To jajco.

Rozumiem, że ty, jako ten dobry, powinieneś trzymać bat w dłoni, żeby nim złoczyńców bić.

>Ty potrzebujesz bata Aby funkcjonować inaczej qrwa trzeba szukać cię po Europie.

Mi bat nie jest do niczego potrzebny i innych też przekonuję, że będzie wszystkim lepiej gdy swoje baty odłożą i zaprzestaną innym nieustannie grozić.

>Dlaczego dobrowolnie nie płaciłeś alimentów?

Nie robiłem tego?
Inni mi już wyjaśnili, że to oni zapłacili za mnie poprzez fundusz alimentacyjny a ja przecież tylko powiedziałem, że zalegałem z alimentami, bo musiałem zapłacić właścicielom Vonovii, o których nic nie wiadomo kim są.
Zmyślacie niestworzone historie, aż strach!

>Bo co bo whuju masz umowy jak się możesz od nich wykiwać. Dlatego żaden imbecyl nie podejdzie do ciebie bez kartki papieru i przy świadkach nie spisze na co się umawiał.
>Bo ty masz to dupie.
>Nie ja. Oj nie.

Która to już dyskusja o alimentach w kontekście moich postulatów?
Setna?

Jak istotne są te alimenty dla stosunków gospodarczych?

Mam ci wysłać listę wpłat alimentów za ostatnie 2 lata?
W formie wyciągu bankowego?
Nasyci cię to?
Może tu mam to opublikować?

Mam w dupie swoje zobowiązania wobec dzieci?
Przez moje zobowiązania wobec dzieci zostałem niewolnikiem innych ludzi. Dosłownie, bez żadnej przenośni.

A teraz już dość.

Prawo do utajnionej i nieopodatkowanej własności właśnie się kończy.
KONIEC PANOWANIA CHCIWEGO DZIADOSTWA!

Wynocha z tronu!
11-03-2021 16:18 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>!
>>>Nie honoruję wzajemnej przemocy, której tak pragniecie.
>>Kto wystawił wniosek o alimenty na twoje dzieci? Ja?
>Alimenty zasądza się podczas rozwodów. Wnioskuje ten, przy którym dziecko pozostaje.
>>Gdyby nie bat na ciebie to co? To jajco.
>Rozumiem, że ty, jako ten dobry, powinieneś trzymać bat w dłoni, żeby nim złoczyńców bić.

Nie ja wnioskowałem o alimenty. Rozumiem że gdyby nie instytucje których qrwa tak nie znosisz to byś się płacił dobrowolnie?

Ja qrwa wymyśliłem sobie twoj dług?

Skoro był dług to znaczy że nie płaciłeś .

I wex mi teraz powiedz ten kto czekał na te pieniądze to jak miał je wyegzekwować?

Jak. Wytłumacz mi przwtajes, płacić i co ?

I jajaco.
11-03-2021 16:49 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Rozumiem że gdyby nie instytucje których qrwa tak nie znosisz to byś się płacił dobrowolnie?

Farmer, nie orientujesz się i zrozumiałe, sam czytam już na wyrywki tego typa.
Oczywiście. On to przyznał jakieś ze dwa lata temu. Do odszukania na fR.
Wg H alimenty są nieuczciwe, kobieta powinna w 100% brać odpowiedzialność za płodzenie i sama finansować dziecko jak gostek się rozmyśli - temu podobne prymitywizmy.

>I wex mi teraz powiedz ten kto czekał na te pieniądze to jak miał je wyegzekwować?

Odpuścić na piękną minkę Hamerlika: "nie mam, nie zapłacę i w ogóle przestała mnie cała ta zabawa w dom na kredyt jarać. Chcę teraz zająć się rolnictwem, a później jadę z córką na wakacje (za jej kasę)".




Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Odpuścić na piękną minkę Hamerlika: "nie mam, nie zapłacę i w ogóle przestała mnie cała ta zabawa w dom na kredyt jarać. Chcę teraz zająć się rolnictwem, a później jadę z córką na wakacje (za jej kasę)".
>

Cytujesz, to podawaj linki, bo ktoś jeszcze pomyśli, że wyraził to ktoś inny niż ty.
11-03-2021 17:50 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Odpuścić na piękną minkę Hamerlika: "nie mam, nie zapłacę i w ogóle przestała mnie cała ta zabawa w dom na kredyt jarać. Chcę teraz zająć się rolnictwem, a później jadę z córką na wakacje (za jej kasę)".
>>
>Cytujesz, to podawaj linki, bo ktoś jeszcze pomyśli, że wyraził to ktoś inny niż ty.

Zawsze możesz zaprzeczyć tak jak że umów nie należy dotrzymywać

Jak zaprzeczysz że umów nie należy dotrzymywać to mi wystarczy. Znaczy że umowy są ważne.
I należy je egzekwować.

To proste. Chyba wiesz sam co chcesz.
12-03-2021 08:05 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Cytujesz, to podawaj linki, bo ktoś jeszcze pomyśli, że wyraził to ktoś inny niż ty.

Spoko, i na to przyjdzie czas. Ale najpierw pozwól, że coś sprawdzę:
- nie pisałeś, że zaległości alimentacyjnych nie zamierzasz uregulować?
- nie pisałeś, że jak kobieta nie dostanie alimentów to na drugi raz staranniej będzie decydować z kim idzie do łóżka?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>jajaco.

Tyle interesuje cię co mam powiedzenia i czego żądam.
Doskonale o tym wiem.

Cała reszta to tylko pieprzenie, żebym stracił w oczach twoich i innych.

Nauczony doświadczeniem już wiem, że kiedy ludzie nie zamierzają uznać potrzeb innych, karmią się wtedy myślami, że ci inni są źli, przez co nic im się nie należy.

Teraz próbujesz się tak nakarmić, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości jakie w tobie wzbudziłem i uśpić swoje sumienie.

Karm się karm ale ja i tak nie zamierzam tobie ustąpić tylko dlatego, że całą rozmowę próbujesz ściągnąć na dyskusję o alimentach.

Poznałem się już trochę na cwaniakach, którzy układają świat podłóg własnej chciwości, nie bacząc na nic i na nikogo.
11-03-2021 17:49 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>jajaco.
>Tyle interesuje cię co mam powiedzenia i czego żądam.
>Doskonale o tym wiem.
>Cała reszta to tylko pieprzenie, żebym stracił w oczach twoich i innych.
>Nauczony doświadczeniem już wiem, że kiedy ludzie nie zamierzają uznać potrzeb innych, karmią się wtedy myślami, że ci inni są źli, przez co nic im się nie należy.
>Teraz próbujesz się tak nakarmić, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości jakie w tobie wzbudziłem i uśpić swoje sumienie.
>Karm się karm ale ja i tak nie zamierzam tobie ustąpić tylko dlatego, że całą rozmowę próbujesz ściągnąć na dyskusję o alimentach.
>Poznałem się już trochę na cwaniakach, którzy układają świat podłóg własnej chciwości, nie bacząc na nic i na nikogo.

Nie widzę tu rozwiązania zabezpiecZenia przed tymi co nie chcą płacić na swoje dzieci.

Widzisz jakiś związek?

Nie rozumiem co ma twój dług do innych cwaniaków?

Może podaj przykład cwaniaka.

Chodzi ci o posiadacza mieszkania?
Czy może cwaniak to wyborca Polak?
A może cwaniak to pracownik?
Czy cwaniak to ktoś kto płaci podatki w Polsce?
Czy cwaniak to posiadacz działki z sadem?
Może wyrażają się jaśniej.


Czy może wyjaśnisz jak odzyskuje się pieniądze wg ciebie od ojców nie placacych na dzieci?
11-03-2021 18:12 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nie widzę tu rozwiązania zabezpiecZenia przed tymi co nie chcą płacić na swoje dzieci.

Za to ja widzę tu zabezpieczenie przed tymi, którzy okradają innych ze wszystkich z ich soków życiowych nie pozostawiając tym innym nic, czym mogliby się z dziećmi podzielić.

Sądzisz, że potrzebujesz zabezpieczenia przed biedotą?
Armia i policja ci nie wystarczy?

Co ci biedota może zrobić?
Zdechnąć z głodu na drodze i nie będzie komu ścierwa posprzątać?
11-03-2021 18:24 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Nie widzę tu rozwiązania zabezpiecZenia przed tymi co nie chcą płacić na swoje dzieci.
>Za to ja widzę tu zabezpieczenie przed tymi, którzy okradają innych ze wszystkich z ich soków życiowych nie pozostawiając tym innym nic, czym mogliby się z dziećmi podzielić.
>Sądzisz, że potrzebujesz zabezpieczenia przed biedotą?
>Armia i policja ci nie wystarczy?
>Co ci biedota może zrobić?
>Zdechnąć z głodu na drodze i nie będzie komu ścierwa posprzątać?

Czy jest to pracownik?
Czy jest to właściwe mieszkania?
Czy jest to wyborca?
Czy jest to podatnik Polak płacący podatki?
Czy jest to rodzic wychowujący swoje dzieci?

O kim więc piszesz?

O kim tak zażarcie piszesz?


Ty 20milionow Polaków co poszło na wybory nazywasz złodziejami? Już ich kieds nazywales bandytami.

Idzie ta pinda co tylko chuje widzi? Tego już nie widzi ?

Czy jest to twój szef? Kolega ? Ktoś z rodziny?

Kto okrada? Ja . Chcesz mnie nazwać złodziejem.?

Czy ty qrwa nie jestes aby chory psychicznie?
11-03-2021 20:11 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Czy może wyjaśnisz jak odzyskuje się pieniądze wg ciebie od ojców nie placacych na dzieci?

Powiem, jak to wygląda w praktyce. Kobieta zakłada w Sądzie sprawę o przyznanie jej alimentów na dziecko/dzieci. Sąd zasądza od pozwanego (ojca) pewną kwotę zależną od możliwości finansowych pozwanego, którą to kwotę winien dawać matce dziecka/dzieci w celu zaspokojenia ich podstawowych potrzeb życiowych. Jeśli ojciec dzieci uchyla sie z łożeniem na ich utrzymanie, matka zakłada kolejną sprawę w Sądzie. Wówczas Sąd zasądza na rzecz dziecka/dzieci alimenty z funduszu alimentacyjnego ZUS a przeciwko ojcu sprawę przekazuje do prokuratury celem wszczęcia postępowania przygotowawczego. Postępowanie, które przeprowadza policja ma dowieść uporczywość w uchylaniu się ojca od obowiązku alimentacyjnego. I UWAGA- jeśli taki ojciec chociażby raz na trzy miesiące dał matce dzieci parę złotych, lub na przykład kupił dziecku drobny prezent i ma na to jakiś kwit, lub świadka, policja takie postępowania umarza wobec braku cech przestępstwa, gdyż w zachowaniu ojca nie ma uporczywości, która jest konieczna do zaistnienia p-twa z art. 209 kk.

Ale taki gościu nie jest bezkarny, gdyż jego dług w ZUS rośnie. Z chwila podjęcia przez niego zatrudnienia, ZUS sobie miesięcznie z jego zarobków potrąca pewna kwotę, ale musi mu zostawić wystarczająco, aby mógł wyżyć. Jeśli delikwent nie pracuje (legalnie) sytuacja jest patowa.

Jeśli natomiast będzie na tyle głupi, że postępowanie policyjne wykaże jego uporczywość w uchylaniu sie od obowiązku alimentacyjnego, Sąd go skarze, i w tej chwili jest to jedno z nielicznych p-tw, za które idzie się za kraty. I wtedy taki gnojek sobie żyje kilka miesięcy/lat na koszt podatnika. Nie dość, że "wisi" państwu pieniądze, to jeszcze trzeba go utrzymywać. Mądre?
12-03-2021 08:10 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Sąd go skarze, i w tej chwili jest to jedno z nielicznych p-tw,
> za które idzie się za kraty. I wtedy taki gnojek sobie żyje kilka
> miesięcy/lat na koszt podatnika. Nie dość, że "wisi" państwu
> pieniądze, to jeszcze trzeba go utrzymywać. Mądre?

Nie, choć jakaś tam namiastka sprawiedliwości przynajmniej jest. Ma czas na przemyślenia, a czy tego dokona.. wątpię.
Wg mnie powinien iść prosto do obozu pracy. Kolonia karna itd.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
12-03-2021 11:50 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Wg mnie powinien iść prosto do obozu pracy. Kolonia karna itd.

Zgadzam się. Tak było za komuny, gdzie alimenciarze musieli tyrać na swe zadłużenie. Nagle stało się to niezgodne z kartą praw człowieka, czy też innymi aktami prawnymi. Lepiej, aby go społeczeństwo utrzymywało.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Wg mnie powinien iść prosto do obozu pracy. Kolonia karna itd.
>Zgadzam się. Tak było za komuny, gdzie alimenciarze musieli tyrać na swe zadłużenie.

Aha i w kolonii karnej zarobią krocie na utrzymanie swoich pociech z wynagrodzenia za zniewolenie przez swoich Panów.

Proszę mi odpowiedzieć, czy wy piszecie poważnie?

Chodzi mi o to czy wy tak naprawdę sądzicie, bez żadnych zgrywów i sztuczek, które mają prowadzić do podporządkowania sobie innych ludzi?

Bo jeżeli w to święcie wierzycie i jednocześnie wierzycie, że jesteście dobrymi ludźmi, to jestem wprost załamany. To co ludzie mają w głowach przeraża.
12-03-2021 15:07 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Aha i w kolonii karnej zarobią krocie na utrzymanie swoich pociech z wynagrodzenia za zniewolenie przez swoich Panów.

Nie. To Ty masz łożyć na utrzymanie swoich pociech, bez żadnego przymusu sądu, czy innych instytucji. Bo tak po prostu dyktuje przyzwoitość i coś, co każdy powinien mieć - kręgosłup moralny. Jeśli byłeś na tyle dojrzały aby narobić dzieci, to bądź mężczyzną i zapewnij im prawidłowy rozwój.
12-03-2021 15:54 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Aha i w kolonii karnej zarobią krocie na utrzymanie swoich pociech z wynagrodzenia za zniewolenie przez swoich Panów.
>Nie. To Ty masz łożyć na utrzymanie swoich pociech, bez żadnego przymusu sądu, czy innych instytucji. Bo tak po prostu dyktuje przyzwoitość i coś, co każdy powinien mieć - kręgosłup moralny. Jeśli byłeś na tyle dojrzały aby narobić dzieci, to bądź mężczyzną i zapewnij im prawidłowy rozwój.

Aha,

a co sądzisz o moim manifeście?
Czy uważasz, że postuluję sprawiedliwe zasady społeczne?
12-03-2021 16:04 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Aha,
>a co sądzisz o moim manifeście?
>Czy uważasz, że postuluję sprawiedliwe zasady społeczne?

Na serio? W ogóle nie bardzo ogarniam Ciebie, ani tego co piszesz.
12-03-2021 13:58 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Lepiej, aby go społeczeństwo utrzymywało.

W przypadku Hamerlika jest jeszcze ciekawiej: zarabia 40 tys Euro rocznie.
Zasądzono mu 200 Euro alimentów miesięcznie. Te dwie informacje sam tu udostępnił.

Nawet jeśli kiedyś zarabiał mniej, to dziś i tak nie chce zaległości (do których się przyznał) spłacać (informacją o braku chęci do spłaty również się tu podzielił).

Nie wiem co lepsze: więzienie, kolonia karna, czy może jakiś obóz re-edukacyjny za jego własne pieniądze.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nawet jeśli kiedyś zarabiał mniej, to dziś i tak nie chce zaległości (do których się przyznał) spłacać (informacją o braku chęci do spłaty również się tu podzielił).

Mniej?
Nie chce?



Aroganckie dziadostwo rządzi światem!

Chciwe, prymitywne, zakłamane do szpiku kości dziady wynocha z tronu!

Nie macie bladego pojęcia czym jest przywództwo. Wy tylko rozumiecie czym jest wroga człowiekowi dominacja!
12-03-2021 16:06 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Mniej?
>Nie chce?

Zarabiałeś kiedyś więcej? Chciałeś spłacić?
Ten zaszyfrowany portfel po prostu firmuje osobowość Alimenciarza i Dłużnika K H-K.
Winszuję. No comments.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ten zaszyfrowany portfel po prostu firmuje osobowość Alimenciarza i Dłużnika K H-K.
>Winszuję. No comments.

Sądzę, że lepiej firmuje go bitcoin
www.google.com/search?q=btc+pln

jeden warty w tej chwili 220.000 zł

Sądzę, że bez zaszyfrowania portfeli i zagwarantowania tego, że tylko właściciel może dysponować własnymi środkami, bitcoin nigdy nie osiągnąłby takiej wartości o ile osiągnąłby jakąkolwiek wartość.
12-03-2021 16:24 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Aroganckie dziadostwo rządzi światem!
>Chciwe, prymitywne, zakłamane do szpiku kości dziady wynocha z tronu!
>Nie macie bladego pojęcia czym jest przywództwo. Wy tylko rozumiecie czym jest wroga człowiekowi dominacja!

Odpowiedział Hamerlik na pytanie o swoje alimentacyjne zaległości

Zasądzono ci 6 % dochodu jako alimenta.
SAM TAK NAPISAŁEŚ!!!

i pytany o zaległości, do których się przyznajesz, poradzisz jedynie odpowiedzieć o dziadostwie, tronie, chciwości

Może chętnie_racjonalista przyjmie twoje "argumenta", że alimenta powinny być dobrowolne, a kobieta wiedząc o tym powinna uważać z kim idzie do łóżka, ale dla mnie jesteś moralną rzygowiną o honorze psiego chuja


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> i pytany o zaległości, do których się przyznajesz,
> poradzisz jedynie odpowiedzieć o dziadostwie, tronie, chciwości

Cóż, typowa odpowiedź tchórza.
Trzyma chłopina poziom. Smutne.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
12-03-2021 16:56 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>> i pytany o zaległości, do których się przyznajesz,
>> poradzisz jedynie odpowiedzieć o dziadostwie, tronie, chciwości
>Cóż, typowa odpowiedź tchórza.
>Trzyma chłopina poziom. Smutne.

Spłacam zaległości a mojemu dziecku nie brakowało.
Moje dziecko nie doznało nawet części biedy, której ja doznałem.
Odpowiadam skoro to was tak bardzo zainteresowało.

Uważam, że coś innego was interesuje, bo co was obchodzą cudze dzieci?

Uważam, że interesuje was to, żeby odebrać mi wartość i znaczenie a przez to odebrać także wartość i znaczenie moim postulatom.
15-03-2021 08:08 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Spłacam zaległości

Dziwne, bo jest to sprzeczne tym, co na temat alimentów tu wypisywałeś.
Zatem: robisz jedno, ale myślisz inne?

Hamerlik:
a) zaległości alimentacyjnych nie trzeba regulować
b) jak kobieta nie dostanie alimentów, to na drugi raz staranniej będzie dobierać partner


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Spłacam zaległości
>Dziwne, bo jest to sprzeczne tym, co na temat alimentów tu wypisywałeś.
>Zatem: robisz jedno, ale myślisz inne?
>Hamerlik:
>a) zaległości alimentacyjnych nie trzeba regulować
>b) jak kobieta nie dostanie alimentów, to na drugi raz staranniej będzie dobierać partner

jacek glodzik jesteś kłamcą zwyczajnym i szachrajem!

Kłamiesz w żywe oczy.
15-03-2021 08:41 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
W którym temacie kłamię?
W przypominaniu, że K H-K powiedział:
a) zaległości alimentacyjnych nie trzeba regulować
.. czy może, iż powiedział to:
b) jak kobieta nie dostanie alimentów, to na drugi raz staranniej będzie dobierać partnera
?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-03-2021 08:47 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Spłacam zaległości

Ok, zatem pytanie bardziej wprost: spłacasz bo chcesz, czy może bo musisz?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,663384#w664863
Cytat:
W moim modelu nie ma przymusów takich jak alimenty bo choćbyś chciał to nie dasz rady dobrać się do cudzej kasy

www.racjonalista.pl/forum.php/s,663384#w664796
Cytat:
>Super! Precz z alimentami!
Dokładnie. Precz z przymusem!


Cytat:
Nie możesz zmusić ojca, żeby pracował na rzecz swoich dzieci (..) Możesz za to stworzyć ojcu wiele różnych możliwości (..)



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ok, zatem pytanie bardziej wprost: spłacasz bo chcesz, czy może bo musisz?

Moja córka ma prawie 20 lat, żyje samodzielnie, mam z nią dobre relacje, moja córka nie prowadzi wobec mnie przymusowej egzekucji komorniczej tylko do mnie dzwoni i rozmawiamy, również o sprawach finansowych, z tego co wiem tylko ode mnie dostaje pieniądze i trochę od dziadków, resztę musi zarobić sama.

I co nażarłeś się?
15-03-2021 11:43 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Moja córka ma prawie 20 lat, żyje samodzielnie

Odpowiedź nie na temat.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,663384#w664863
>Cytat:
W moim modelu nie ma przymusów takich jak alimenty bo choćbyś chciał to nie dasz rady dobrać się do cudzej kasy


>W przypominaniu, że K H-K powiedział:
>a) zaległości alimentacyjnych nie trzeba regulować

i co zakłamańcze?

utożsamiłeś przymus z powinnością i jesteś z siebie zadowolony?

ilu ludzi chciałeś oszukać?

Powinieneś utrzymywać swoje dzieci a z tej powinności nie wynika, że ktokolwiek powinien mieć dostęp do twojego portfela.
15-03-2021 11:48 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>utożsamiłeś przymus z powinnością i jesteś z siebie zadowolony?

I znów trzeba ponowić pytanie: spłacasz bo chcesz, czy może bo musisz?

> Powinieneś utrzymywać swoje dzieci a z tej powinności nie
> wynika, że ktokolwiek powinien mieć dostęp do twojego
> portfela.

W przypadku tego "czegos" co proponujesz, dostęp do portfela ma system który ściąga podatki.
Czym to się różni od ściągania alimentów, doprawdy nie wiadomo.
Ale zostawmy to. Ponawiam pytanie: obecnie spłacasz zaległości alimentacyjne bo chcesz, czy bo musisz?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>W przypadku tego "czegos" co proponujesz, dostęp do portfela ma system który ściąga podatki.
>Czym to się różni od ściągania alimentów, doprawdy nie wiadomo.

Tym, że poboru podatku dokonuje aplikacja wg znanego wszystkim algorytmu a nie człowiek i przekazuje go bezpośrednio do beneficjentów podatku, nie zjadając 99% po drodze.

Tym jest różni, że algorytm jest publicznie jawny a kod programu aplikacji otwarty, nie mylić z waszymi i już nie moimi wyblakłymi kwitami, zbyt małymi czcionkami, gwiazdkami, celowo dobranymi niezrozumiałymi pojęciami, nadmiernie długimi treściami, czyli nie mylić z waszym zaplanowanym, zorganizowanym i usankcjonowanym OSZUSTWEM na skalę państwowa i światową.

Boicie się jawności kapitału jak diabeł święconej wody, bo doskonale rozumiecie ile się za tym kryje kłamstw i oszustw.
15-03-2021 13:03 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Tym, że poboru podatku dokonuje aplikacja wg znanego wszystkim
> algorytmu a nie człowiek i przekazuje go bezpośrednio do beneficjentów podatku

To prawie tak samo, jak zajęcie konta.
I nie pieprz o jakimś zjadaniu 99% po drodze. Żywiłeś się tymi procentami jak byłeś windykatorem.
Koszty komornicze (o ile w ogóle do nich dochodzi) są raz i później jak płacisz lub umawiasz się polubownie na przerwy, nikt nic nie zabiera. Wszystko idzie na konto matki.

Swoją drogą, czytając o aplikacji ze znanym wszystkim algorytmem, w którym nieustannie grzebią zarówno matki jak i alimenciarze.. nieźle się uśmiałem.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-03-2021 12:04 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Powinieneś utrzymywać swoje dzieci

Pomyśl o tym w ten sposób: zaległości alimentacyjne które ci narosły jak była posucha na twoje usługi, ktorś pokrył. Nikt nie zahibernował wtedy twojej córki. W tym czasie rosła, edukowała się itd.

> a z tej powinności nie wynika, że ktokolwiek
> powinien mieć dostęp do twojego portfela.

Owszem, powinien. Jest konflikt matki i ojca. Jest dziecko do wyżywienia, ubrania i wyedukowania itd. Jeszcze jedno. W rozmowie którą linkuję, zapytano cię:
Cytat:
- Jak ochronisz samotna matke z dwojka dzieci, ktorej maz nie chce placic alimentow?

Odpowiedziałeś:
Cytat:
- W moim modelu nie ma przymusów takich jak alimenty bo choćbyś chciał to nie dasz rady dobrać się do cudzej kasy. [Należy] wspomóc matkę z dziećmi wypłatą z podatków (..) na koncie pieniężnym matki byłoby widać, że dostaje kasę od państwa nie od ojca, presja społeczna zrobiłaby resztę i ojciec wziąłby na siebie w efekcie odpowiedzialność.

Albo by nie wziął, bo tu żadnej pewności nie ma. Ja jednak wolę obecne rozwiązanie z sądami i zajmowaniem konta, niż jakąś tam mglistą "presję społeczna".
Druga rzecz - do zadań twojej demokracji bezpośredniej dochodziłoby zapewne głosowanie nad wysokością alimentów. Pomyśl nad przebogatymi konsewkencjami tej głupkowatej propozycji.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>> Powinieneś utrzymywać swoje dzieci
>Pomyśl o tym w ten sposób: zaległości alimentacyjne które ci narosły jak była posucha na twoje usługi, ktorś pokrył.

Kto?
Wskaż mi człowieka!

Posucha na moje usługi wynikła stąd, że nie rozumiałem ludzi i pozwoliłem im ukraść mi cały mój świat.

Pozwililem na wrogie przejęcie wszystkich posiadłości i to był mój wielki błąd.

Teraz już wiem, że nigdy, przenigdy nie wolno dopuścić do sytuacji, w której wszytstko jest cudze, dlatego teraz próbuje odzyskac należna mi część świata a ty ze swoim jadem i ze swoją prymitywna manipulacja nie staniesz mi na drodze.

A jak mi staniesz to zdepcze cie i pójdę naprzód.
15-03-2021 12:57 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> zaległości alimentacyjne które ci narosły jak była posucha
>> na twoje usługi, ktorś pokrył.
> Kto? Wskaż mi człowieka!

To zależy od wielu czynników. Nie znam konkretnej sytuacji twojego dziecka i w zasadzie nie chce znać, odpowiem zatem ogólnie:
- twoja była żona (matka dziecka)
- jej rodzina pochodzenia
- jej późniejszy partner
- gdzierodzi(*)Mo1oBHs5VVlrkpgjwaAo0oEALw_wcB

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-03-2021 13:07 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>> zaległości alimentacyjne które ci narosły jak była posucha
>>> na twoje usługi, ktorś pokrył.
>> Kto? Wskaż mi człowieka!
>To zależy od wielu czynników. Nie znam konkretnej sytuacji twojego dziecka i w zasadzie nie chce znać, odpowiem zatem ogólnie:
>- twoja była żona (matka dziecka)
>- jej rodzina pochodzenia
>- jej późniejszy partner
>- gdzierodzi(*)Mo1oBHs5VVlrkpgjwaAo0oEALw_wcB

Moje dziecko nie dostało mniej niż 500 zł w miesiącu, gdy początkowo przez wiele lat uzyskiwało 3 albo 4x więcej.

Nie jestes lepszym ojcem ode mnie i nie możesz mieć dostępu do mojego portfela podobnie jak ja do twojego ani żaden inny wyznaczony czy uprawniony przez ciebie człowiek.

Zaakceptuj to wreszcie, bo to i tak się stanie a właściwie już się dzieje czy tego chcesz czy nie chcesz.

Nie masz na to już wpływu.
Ton dzieje się już poza toba.
15-03-2021 13:12 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Moje dziecko nie dostało mniej niż 500 zł w miesiącu, gdy
> początkowo przez wiele lat uzyskiwało 3 albo 4x więcej.

Próbujesz skierować rozmowę na boczne tory, ukryć się w roli niewinnej ofiary, ale ja tego nie kupuję. Nie ze mną te numery.
Chodzi mi o ustalenie prawdy. Napisz w końcu, czy obecnie spłacasz zaległości alimentacyjne bo chcesz, czy bo musisz.

> Nie jestes lepszym ojcem ode mnie i nie możesz
> mieć dostępu do mojego portfela

J.w. nie na temat.
Domagam się od rozmówcy Hamerlika-Konopki określenia się, obecnie spłaca zaległości alimentacyjne bo chce, czy bo musi.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-03-2021 13:07 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Pozwililem na wrogie przejęcie wszystkich posiadłości i to był mój wielki błąd.

Warto tu przypomnieć, co w zasadzie kryje się pod owym "pozwoliłem".
Tzn co wtedy konkretnie robiłeś. Kiedyś sam napisałeś. Ano zaczytywałeś się całymi dniami w internecie. Z tego co pamiętam nie pisałeś, że ktoś cię do tego przymuszał.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-03-2021 13:30 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>> Pozwililem na wrogie przejęcie wszystkich posiadłości i to był mój wielki błąd.
>Warto tu przypomnieć, co w zasadzie kryje się pod owym "pozwoliłem".

Warto.

Pozwolilem na panowanie podłych zasad społecznych i zgnilego systemu, z których wpierw czerpałem garściami i których potem padłem ofiarą.

A teraz nastąpił koniec - akceptacja i tolerancja dla podlego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności oraz zgnilego socjalizmu opartego na przymusowych podatkach od pracy i konsumpcji oraz kolesiowym, państwowym korycie skończyły się.

Nie ma i nie będzie.

Chciwe dziadostwo wynocha z tronu!

Mozecie sobie znowu rządzić w piekle już po sądzie ostatecznym!
Mam to gdzieś byłbyście nie zatruwali swoją zgnila kultura matki Ziemi.
15-03-2021 13:34 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Pozwolilem na panowanie podłych zasad społecznych i
> zgnilego systemu, z których wpierw czerpałem garściami i
> których potem padłem ofiarą.

Chodzi mi o to, co wtedy konkretnie robiłeś. Ano zaczytywałeś się całymi dniami w internecie. Z tego co pamiętam nie pisałeś, że ktoś cię do tego przymuszał.

Teraz dołożyłeś jałową pisaninę na forach (na fR 470 postów miesięcznie) i spamowanie publicznym funkcjonariuszom skrzynek pocztowych.
A ja się pytam. Cierpliwie.
Czy obecnie spłacasz zaległości alimentacyjne bo chcesz, czy bo musisz?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>A ja się pytam. Cierpliwie.
>Czy obecnie spłacasz zaległości alimentacyjne bo chcesz, czy bo musisz?

A ja pytany kulturalnie odpowiedziałem ci, że nie zmusza mnie do tego żaden z funkcjonariuszy waszego państwa i zaden z nich nie dysponuje moimi środkami na koncie bankowym jakby konto było jego.

Sam się loguje na własnym koncie, sam wpisuje sumę i hasło, własnymi rękami i zaden lepszy ode mnie człowiek i sam klikam przelej.

Czy to w końcu do ciebie dotarło?

Nie jestem toba, żeby fałszować obraz rzeczywistości dla własnej korzyści a na cudzą szkodę.

Chcesz liste przelewow chciwy manipulatorze?
Opublikuje ją, tylko napisz - tak, chcę tego!
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Sam się loguje na własnym koncie, sam wpisuje sumę i hasło,
> własnymi rękami i zaden lepszy ode mnie człowiek i sam klikam przelej.

Domyślam się. Inwalidzie nie orzekliby 200 Euro.
Ale i tak odpowiadasz naokoło, zamiast wprost.
Spłacałbyś je w tym wymiarze co teraz, gdybyś nie musiał?
Przypominam, chodzi o ZALEGŁOŚCI ALIMENTACYJNE. Nie o bieżące alimenty.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>> Sam się loguje na własnym koncie, sam wpisuje sumę i hasło,
>> własnymi rękami i zaden lepszy ode mnie człowiek i sam klikam przelej.
>Domyślam się. Inwalidzie nie orzekliby 200 Euro.
>Ale i tak odpowiadasz naokoło, zamiast wprost.
>Spłacałbyś je w tym wymiarze co teraz, gdybyś nie musiał?Przypominam, chodzi o ZALEGŁOŚCI ALIMENTACYJNE. Nie o bieżące alimenty.

Pytasz czy wypełniłbym wasze poczucie sprawiedliwosci bez względu na potrzeby mojego dziecka gdyby nie wasze groźby?

Otóż nie kieruję się ani waszym poczuciem sprawiedliwość ani też waszymi groźbami. Kieruje się potrzebami mojego dziecka. Jeżeli wypełnię wasze poczucie sprawiedliwosci to bez takiego zamiaru.

Prawdę mówiąc mam gdzieś waszą zgnila sprawiedliwość lepsi od innych ludzie.
16-03-2021 08:34 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> wypełniłbym wasze poczucie sprawiedliwosci bez względu
> na potrzeby mojego dziecka gdyby nie wasze groźby?
> (..) Kieruje się potrzebami mojego dziecka.

Tak ładnie napisałeś. Ok, pójdźmy tą linią.
Jak często przebywałeś ze swoją 10-letnią córką, gdy owe zaległości powstawały.. by poznać i oszacować jej prawdzie potrzeby?
Czy może jej potrzeby wg ciebie to jedno, jej potrzeby wg ex to drugie?

Basen był potrzebny, czy nie?
Kółko plastyczne potrzebne? Zajęcie z rehabilitantem w celu korekty płaskostopia? Logopedą?
Sport, wyjazdy kolonijne itd. potrzebe czy nie? Zabawki, smarfon, tablet?
Oglądanie świata? (podróże kształcą). Jakieś zajęcia dodatkowe w szkole? (rozwijanie zainteresowań).

Jaki los dla niej widziałeś w jej wieku 10 lat, sącząc w siebie hektolitrami frustrację wobec świata, mógłbyś w szczegółach opisać?

Jej typowy dzień życia ustawiony pod potrzeby twojego dziecka miałby wyglądać tak: (tu idzie opis).


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-03-2021 08:37 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Spłacałbyś alimenty w tym wymiarze co teraz, gdybyś nie musiał?
> Otóż nie (..) Prawdę mówiąc mam gdzieś (..).

No właśnie. O tym właśnie piszę, Alimenciarzu w Owczej Skórze.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>> Spłacałbyś alimenty w tym wymiarze co teraz, gdybyś nie musiał?
>> Otóż nie (..) Prawdę mówiąc mam gdzieś (..).
>No właśnie. O tym właśnie piszę, Alimenciarzu w Owczej Skórze.

wcześniej pisałem, że prawdopodobnie kłopoty Hamerlika wynikają z tego, że jego rodzice nie dawali mu kieszonkowego a całą kasę inwestowali w córkę. Celem despotycznej matki Hamerlika było dobrze wydać córkę za mąż, bo matce się źle trafiło. Siostra Hamerlika na pewno po dwóch latach się rozwiodła a jej dzieci będą obciążone jej frustracjami. Tragedia na pokolenia.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>> Spłacałbyś alimenty w tym wymiarze co teraz, gdybyś nie musiał?
>>> Otóż nie (..) Prawdę mówiąc mam gdzieś (..).
>>No właśnie. O tym właśnie piszę, Alimenciarzu w Owczej Skórze.
>wcześniej pisałem, że prawdopodobnie kłopoty Hamerlika wynikają z tego, że jego rodzice nie dawali mu kieszonkowego a całą kasę inwestowali w córkę. Celem despotycznej matki Hamerlika było dobrze wydać córkę za mąż, bo matce się źle trafiło. Siostra Hamerlika na pewno po dwóch latach się rozwiodła a jej dzieci będą obciążone jej frustracjami. Tragedia na pokolenia.

Aha i nie przeszkadzają ci te jackowe kropeczki w niczym?

Pomiędzy mną i jackiem już dawno, żeny nie powiedzieć od początku, nie ma żadnej dyskusji.

Nikt już nikogo nie słucha.
To wyłącznie wzajemne oskarżenia, nienawiść i pogarda, zarówno ze storny jacka jak i z mojej.

Tak się właśnie kształtuje nędza społeczeństw.

Ludzie, którzy cała energię poświęcają na wzajemne zwalczanie się i nie są zdolni, przez swoje emocje, do jakiejkolwiek kooperacji.

Widzę, że dolewasz oliwy do ognia.
Cóż twój wybór.

"wy źli a my dobrzy"
powszechne rozumowanie we wszytkich kierunkach.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Tak się właśnie kształtuje nędza społeczeństw.
> Ludzie, którzy cała energię poświęcają na wzajemne zwalczanie się i
> nie są zdolni, przez swoje emocje, do jakiejkolwiek kooperacji.

Napisałeś, że nie kierujesz się ani powszechnie rozumianym (nazywasz go "waszym") poczuciem sprawiedliwość, ani groźbami ("waszymi" groźbami). I że masz gdzieś sprawiedliwość doznawaną w sądach.
Ale pragniesz zarazem kooperacji. To ja się pytam: na czyich zasadach, skoro wszystko co nie pochodzi od ciebie, odrzucasz?

Nie ma co ciągle tkwić w roli ofiary Hamerlik. Nie przypiszesz sobie u mnie jej roli, choć rozumiem, że czułbyś się w niej bezpiecznie.
Rozmawiamy.
Po prostu śmieszy mnie taka argumentacja "kierowałem się dobrem i potrzebami dziecka.. dając nogę zagranicę i płacąc tylko część alimentów (do zaciągniętego u innych długu się nie przyznaję). Dobro dziecka ponad wszystko".

Cóż ja poradzę - brzmi śmiesznie.

> wypełniłbym wasze poczucie sprawiedliwosci bez względu
> na potrzeby mojego dziecka gdyby nie wasze groźby?
> (..) Kieruje się potrzebami mojego dziecka.

Tak ładnie napisałeś. Ok, pójdźmy tą linią.
Jak często przebywałeś ze swoją 10-letnią córką, gdy owe zaległości powstawały.. by poznać i oszacować jej prawdzie potrzeby?
Czy może jej potrzeby wg ciebie to jedno, jej potrzeby wg ex to drugie?

Basen był potrzebny, czy nie?
Kółko plastyczne potrzebne? Zajęcie z rehabilitantem w celu korekty płaskostopia? Logopedą?
Sport, wyjazdy kolonijne itd. potrzebne, czy nie? Zabawki, smarfon, tablet?
Oglądanie świata? (podróże kształcą). Jakieś zajęcia dodatkowe w szkole? (rozwijanie zainteresowań).

Jaki los dla niej widziałeś w jej wieku 10 lat, sącząc w siebie hektolitrami frustrację wobec świata, mógłbyś w szczegółach opisać?

Jej typowy dzień życia ustawiony pod potrzeby twojego dziecka miałby wyglądać tak: (tu idzie opis).


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Napisałeś, że nie kierujesz się ani powszechnie rozumianym (nazywasz go "waszym") poczuciem sprawiedliwość, ani groźbami ("waszymi" groźbami). I że masz gdzieś sprawiedliwość doznawaną w sądach.
>Ale pragniesz zarazem kooperacji. To ja się pytam: na czyich zasadach, skoro wszystko co nie pochodzi od ciebie, odrzucasz?

Po tym czego doświadczyłem panujące współcześnie normy społeczne odrzucam.
Na pewno nie na waszych i już nie moich zasadach. To wykluczone!
Wasze sądy sądzą wg waszej ideologii, nie ma mowy przy o żadnej uniwersalnej sprawiedliwości. Wasze sądy sądzą wg tego czego chcecie i stara się waszą chciwość zaspokoić.

>Nie ma co ciągle tkwić w roli ofiary Hamerlik. Nie przypiszesz sobie u mnie jej roli, choć rozumiem, że czułbyś się w niej bezpiecznie.

Właśnie próbuję przebudować twój świat wbrew twojej woli.
Czy taka próba jest aktywnością ofiary?
Mam złe doświadczenia i trudno, teraz patrzę w przyszłość i zabiegam o to, żeby nigdy więcej nie znaleźć się w tak podłym położeniu, czy się to komuś podoba czy nie. Przy okazji zamierzam załatwić parę interesów robolom, z którymi dzieliłem swego czasu trudną codzienność.

>Rozmawiamy.
>Po prostu śmieszy mnie taka argumentacja "kierowałem się dobrem i potrzebami dziecka.. dając nogę zagranicę i płacąc tylko część alimentów (do zaciągniętego u innych długu się nie przyznaję). Dobro dziecka ponad wszystko".

Alimenty, długi, spłaty, zaległości nie są żadnymi argumentami dla moich postulatów.
Chciałeś poznać moje motywacje, pytałeś o wszystkie szczegóły, szczerze ci odpowiedziałem.
Nie interesują ciebie żadne argumenty dla moich postulatów, ciebie interesuje, żeby mnie zdyskredytować w oczach innych osób. To dlatego nie rozmawiasz ze mną o postulatach tylko o alimentach.

Ale kij ci w oko. Nie mam nic do ukrycia i jeżeli inni nie potrafią mnie zaakceptować takiego jakim naprawdę jestem to trudno, głową muru nie przebiję ale też podlegać waszym rządom nie zamierzam.
17-03-2021 08:22 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Po tym czego doświadczyłem panujące współcześnie normy społeczne odrzucam.
>Na pewno nie na waszych i już nie moich zasadach. To wykluczone!
> Wasze sądy sądzą wg waszej ideologii, nie ma mowy przy
> o żadnej uniwersalnej sprawiedliwości. Wasze sądy sądzą wg tego czego
> chcecie i stara się waszą chciwość zaspokoić.

Reasumując: napisałeś, że nie kierujesz się ani powszechnie rozumianym (nazywasz go "waszym") poczuciem sprawiedliwość, ani groźbami ("waszymi" groźbami). I że masz gdzieś sprawiedliwość doznawaną w sądach. Ale pragniesz zarazem kooperacji. To ja się pytam: na czyich zasadach, skoro wszystko, co nie pochodzi od ciebie, odrzucasz?

>> Nie ma co ciągle tkwić w roli ofiary Hamerlik. Nie przypiszesz
>> sobie u mnie jej roli, choć rozumiem, że czułbyś się w niej bezpiecznie.
> Właśnie próbuję przebudować twój świat wbrew twojej woli.
> Czy taka próba jest aktywnością ofiary?

Tak. Zawsze koronnym argumentem jest żal, jaki to głodny biedny i poturbowany stałeś się po tych budowach, czy pracy przy taśmie z chemikaliami.
Sytuacja się zmieniła (odkułeś się), ale labiedzenie pozostało.

> Mam złe doświadczenia i trudno, teraz patrzę w przyszłość i
> zabiegam o to, żeby nigdy więcej nie znaleźć się w tak podłym
> położeniu, czy się to komuś podoba czy nie. Przy okazji zamierzam
> załatwić parę interesów robolom, z którymi dzieliłem swego czasu
> trudną codzienność.

Jeśli już chcesz coś załatwić robotnikom, to bardziej bezwzględny świat od tego co jest teraz, bez jakichkolwiek możliwości ucieczki. Z absurdanymi zasadami inwigilacji wszystkich przez wszystkich, bez odpowiedzialności za słowa i czyny itd.
Natomiast cieszę się, że "zabiegasz o to, żeby nigdy więcej nie znaleźć się w tak podłym położeniu". Czegoś się jednak nauczyłeś, masz dobrze płatną pracę w Polmetal i raczej niezbyt ciężką (możesz np. pisac posty w czasie pracy).

>Alimenty, długi, spłaty, zaległości nie są żadnymi argumentami dla moich postulatów.

Owszem. Tyle że dobrze tłumaczą genezę tegoo słowotoku.

>Nie interesują ciebie żadne argumenty dla moich postulatów

Wprost przeciwnie. Poznałem je, jak wieszość ludzi tego forum którzy je przeczytali.
Nie mam więcej uwag niż te, które już napisałem.

> To dlatego nie rozmawiasz ze mną o postulatach tylko o alimentach.

Niechęć do spłaty alimentów dobrze tłumaczy genezę twojego słowotoku. Ale nie tylko.
Tłumaczy je też sporo innych twoich cech, które niejednokortnie obnażył twój ekshibicjonizm.

> podlegać waszym rządom nie zamierzam.

Baju baju, a teraz konkret: jeśli chodzi o alimenty dobrze wiesz, że nie masz tu absolutnie nic do powiedzenia, jak już je ustalono. Ostatecznie urząd siądzie ci na wypłatę. Czyli mniej-więcej, jak podatki ściągane z konta w twoim systemie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Tragedia na pokolenia.

Tego nie wiemy. Ale idąc tą drogą, facet musiał być po prostu zaniedbywany w dzieciństwie. Ale to jeszcze nic - zaniedbywane dzieci czasem wychowuje podwórko i wychodzi im to na dobre. Tu musiało nastąpić jeszcze coś gorszego.
W efekcie powstał w głowie groch kapustą, mieszanie wszystkiego ze wszystkim, kłótliwość, konfliktowość, słowotok i wzbudzanie irytacji praktycznie w każdym, kogo napotka.
Najgorszemu wrogowi nie życzę takiej mieszanki głupoty i narcyzmu.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>> Tragedia na pokolenia.

Hamerlik nawet nie zaprzecza temu co napisałem.

Komuniści już chcieli uwolnić lud od wyzyskiwania mordując "wrogów ludu" i przejmując ich majątek a wszystkim miała zajmować się jedna partia robotniczo chłopska.
Hamerlik proponuje zastąpić komunistyczną partię aplikacją komputerową, która nie pozwoli by powstawali "wrogowie ludu" i nie było wyzysku. Aplikacja ma czuwać nad tym, żeby łączyć podmioty i nie było wyzysku a lud to kontrolował. Do kogo w razie czego: lud ma składać reklamacje ?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>> Tragedia na pokolenia.
>Hamerlik nawet nie zaprzecza temu co napisałem.
>Komuniści już chcieli uwolnić lud od wyzyskiwania mordując "wrogów ludu" i przejmując ich majątek a wszystkim miała zajmować się jedna partia robotniczo chłopska.
>Hamerlik proponuje zastąpić komunistyczną partię aplikacją komputerową, która nie pozwoli by powstawali "wrogowie ludu" i nie było wyzysku. Aplikacja ma czuwać nad tym, żeby łączyć podmioty i nie było wyzysku a lud to kontrolował. Do kogo w razie czego: lud ma składać reklamacje ?

Jesteś sprzeczny.

W jednej chwili masz problem z antypodsłuchowymi salami w sejmie, w drugiej chwili masz problem z wiedzą ludzi o tym, o czym tam się mówi.

Raz twierdzisz, że władza oszukuje lud, drugi raz, że najgorsze to kontrola ludu nad władzą.

Masz niesposkładany umysł.
Czego ty chcesz?
Po czyjej stronie stoisz?

Sądzę jednak, że to da się wyjaśnić.
Masz taki problem z władzą innych ludzi, że chcesz być na ich miejscu i samemu mieć tę władzę.
Tobie wcale nie chodzi o zmianę charakteru władzy człowieka nad człowiekiem ale o należne ci miejsce przy korycie.

Mi natomiast zależy na tym, żeby powstała publicznie jawna księga kapitału i jedynym podatkiem był podatek od posiadłości.

Dlatego różnych ludzi do tego namawiam:

Tadeusz Tomaszewski L Konin lp.mjes@ikswezsamot.zsuedat
Tadeusz Woźniak ZP Sieradz lp.mjes@kainzow.zsuedat
Tadeusz Zwiefka KO Bydgoszcz lp.mjes@akfeiwZ.zsuedaT
Robert Telus ZP Piotrków Trybunalski moc.liamg@oruib.treborsulet
Marcin Warchoł ZP lp.mjes@lohcraw.nicram
Teresa Glenc ZP Bielsko-Biała lp.mjes@cnelg.aseret
Teresa Hałas ZP Chełm lp.mjes@salah.aseret
Teresa Pamuła ZP Krosno lp.mjes@alumap.aseret
Tomasz Aniśko KO Zielona Góra lp.mjes@oksinA.zsamoT
Tomasz Głogowski KO Katowice lp.mjes@ikswogolG.zsamoT
Tomasz Kostuś KO Opole lp.mjes@sutsoK.zsamoT
Tomasz Latos ZP Bydgoszcz lp.mjes@sotal.zsamot
Tomasz Ławniczak ZP Kalisz lp.mjes@kazcinwal.zsamot
Tomasz Lenz KO Toruń lp.mjes@zneL.zsamoT
Tomasz Nowak KO Konin lp.mjes@kawoN.zsamoT
Tomasz Olichwer KO Katowice lp.mjes@rewhcilO.zsamoT
Tomasz Siemoniak KO Wałbrzych lp.mjes@kainomeiS.zsamoT
Tomasz Szymański KO Toruń lp.mjes@iksnamyzS.zsamoT
Tomasz Trela L Łódź lp.mjes@alerT.zsamoT
Tomasz Zimoch KO Łódź lp.mjes@hcomiZ.zsamoT
16-03-2021 20:58 
 Ocena 2 na 2
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Mi natomiast zależy na tym, żeby powstała publicznie jawna księga kapitału i jedynym podatkiem był podatek od posiadłości.

Podaj swoją definicję: kapitału i posiadłości.

Czy w krainie twoich marzeń, właściciel posiadłości, jedyny płatnik będzie miał wyższe prawa od tego co nic nie ma i nie płaci podatku ?
Jeżeli wszystko ma być prywatne, nawet surowce naturalne, to obcy wywiozą ci wszystko za granicę, bez podatku, za nim się obudzisz.
Policja pewnie będzie utrzymywać się z mandatów a wojsko z łupów.
Ojciec najpierw sprzeda nerkę a później pójdzie z chorym dzieckiem do konowała.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Mi natomiast zależy na tym, żeby powstała publicznie jawna księga kapitału i jedynym podatkiem był podatek od posiadłości.
>Podaj swoją definicję: kapitału i posiadłości.

Kapital to ogólnie rzecz ujmując prawo własności.

>Czy w krainie twoich marzeń, właściciel posiadłości, jedyny płatnik będzie miał wyższe prawa od tego co nic nie ma i nie płaci podatku ?

Oczywiście, właściciel będzie miał prawo własności, które innym nie przysluguje.

>Jeżeli wszystko ma być prywatne, nawet surowce naturalne, to obcy wywiozą ci wszystko za granicę, bez podatku, za nim się obudzisz.

Żaden użytkownik księgi kapitału nie będzie obcym tylko swoim.
W moim modelu właściciel, po wyjawieniu posiadania i opodatkowaniu własności, ze swoim robi co chce, nic mi do tego, to jego prywatne.
Spodziewam się, że będzie starał się wyzyskać zasób naturalny.
Co mi po węglu, złocie i diamentach w Ziemi? Nic. Lepiej niech je wykorzysta ten kto potrafi.

>Policja pewnie będzie utrzymywać się z mandatów a wojsko z łupów.
>Ojciec najpierw sprzeda nerkę a później pójdzie z chorym dzieckiem do konowała.

Tak, tak, jak tylko wyjawimy publicznie własność wówczas nastąpi Armagedon, spłonie atmosfera i Księżyc zderzy się z Ziemią.

Już to wielokrotnie słyszałem ale jakoś ci nie wierzę.
Te wasze wizje przyszłości, przewidywania bardzo silnie naznaczone są waszym interesem.

Przypominam ci, bo już zapomniales, że propaguje społeczny eksperyment. Nie zamierzam ci stanowić praw ani grozić kara za niepodporządkowanie się. Chcę próby innych stosunków bez żadnego ryzyka i bez znaczących konsekwencji.

Studenci mogą się w to pobawić, uczelni ekonomicznej, już po zajęciach. Oczywiście ci, którzy sami zechcą i którzy będą na utrzymaniu rodziców. Eksperyment nie będzie musiał ich nakarmić a jedynie czegoś nowego nauczyć.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Co mi po węglu, złocie i diamentach w Ziemi? Nic. Lepiej niech je wykorzysta ten kto potrafi.

Czy rozumiesz jaką opinię będą o tobie mieć ci co to przeczytają.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Co mi po węglu, złocie i diamentach w Ziemi? Nic. Lepiej niech je wykorzysta ten kto potrafi.
>Czy rozumiesz jaką opinię będą o tobie mieć ci co to przeczytają.

Kto?

Ci którzy sądzą, że inny człowiek to najlepszy przyjaciel, czy ci, którzy sądzą, że inny człowiek to najgorszy wróg?

Bo to ma znaczenie czy wspominasz symbiotów czy antagonistów?

Wiesz co wynika z przekonania, że inni ludzie tylko czekają na to, żeby cię oszukać, napaść i okraść? Z tego wynika bieda z nędzą.

Jeżeli nie potrafimy sobie zaufać to też niczego razem nie stworzymy.
17-03-2021 08:35 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Jeżeli nie potrafimy sobie zaufać to też niczego razem nie stworzymy.

Naprawdę liczysz, że np. emeryt ci zaufa?
Dobre!


"Jeżeli nie potrafimy sobie zaufać to też niczego razem nie stworzymy" to idealna riposta na fakt, że prawie nic razem z nikim nie tworzysz prócz zwykłej pracy w polonijnej firmie, prób wychowywania dzieci (a raczej ich karmienia), wyjazdów na wakacje z córką, zapewniania sobie przyjemności pisania na forach połączonej z bardziej czy mniej udanymi próbami kierowania uwagi innych na siebie itd.

Szaty opadły: król Hamerlik Pierwszy stoi w naddartych rajtkach, znoszonej koszuli i dziurawych butach.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Jeżeli nie potrafimy sobie zaufać to też niczego razem nie stworzymy.
>Naprawdę liczysz, że np. emeryt ci zaufa?
>Dobre!
>

Przecież wyrażam jasno i klarownie wszystkie swoje przekonania i intencje. Nie fałszuje rzeczywistości.
Mówię otwarcie, że dążę do pracy ludzi do śmierci i do tego, żeby emerytura, obok dochodu podatkowego, pochodziła wyłącznie ze sprzedaży posiadłości zgromadzonych przez życie ludziom młodym.

Dlaczego ktoś miałby mi nie ufać.
Moga mu się nie podobać moje intencje ale dlaczego miałby sądzić, że chcę go oszukać?

>"Jeżeli nie potrafimy sobie zaufać to też niczego razem nie stworzymy" to idealna riposta na fakt, że prawie nic razem z nikim nie tworzysz prócz zwykłej pracy w polonijnej firmie, prób wychowywania dzieci (a raczej ich karmienia), wyjazdów na wakacje z córką, zapewniania sobie przyjemności pisania na forach połączonej z bardziej czy mniej udanymi próbami kierowania uwagi innych na siebie itd.
>Szaty opadły: król Hamerlik Pierwszy stoi w naddartych rajtkach, znoszonej koszuli i dziurawych butach.

Tworzę teraz indywidualnie a zaraz grupowo.
To jest tylko twoja kolejna mało pozytywna opinia jakich wyraziłeś o mnie tysiące. Nic nowego.

Chcesz tak to widzieć? Możesz, nie mogę ci tego zabronić, tymczasem dalej będę robił swoje, czy podoba ci się to czy też nie.
17-03-2021 10:23 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>>Jeżeli nie potrafimy sobie zaufać to też niczego razem nie stworzymy.
>>Naprawdę liczysz, że np. emeryt ci zaufa?
>>Dobre!
>>
> Przecież wyrażam jasno i klarownie wszystkie swoje przekonania
> i intencje. Nie fałszuje rzeczywistości.

Złodziej: okradnę pana. Wyrażam jasno i klarownie wszystkie swoje przekonania i intencje. Nie fałszuje rzeczywistości.
Właściciel rowera: skoro tak, to w porządku. Mój rower jest nowy, trochę mi zeszło, żeby go wybrać. Długo zastanawiałem się nad rozmiarem ramy, wagą osprzętu, jakością siodełka itd.
Trochę kosztował, ale kradnij pan.


>Dlaczego ktoś miałby mi nie ufać.

Dlatego że dążysz do pracy ludzi do śmierci i do tego, żeby emerytura, obok dochodu podatkowego, pochodziła wyłącznie ze sprzedaży zgromadzonego dorobku ludziom sprawnym.

>Moga mu się nie podobać moje intencje ale dlaczego miałby sądzić, że chcę go oszukać?

Nie chodzi o oszukanie. Twoje szkodliwe intencje są jasne.

>Tworzę teraz indywidualnie a zaraz grupowo.

Mantra, jakich wiele tu wypisujesz.
Nuda.

> tymczasem dalej będę robił swoje, czy podoba ci się to czy też nie.

Jak już napisałem - brnij dalej.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Złodziej: okradnę pana.

Okradnę?
W jaki sposób?
W taki, że sprzeciwię się waszemu okradaniu najemnych roboli w przymusowych podatkach od zmycia wam podłóg i od wypicia najtańszej oranżady?

Wydaje ci się, że ci się należy, bo w wychowałeś się w podłej kulturze ale nie należy ci się.

Sylwester Tułajew ZP Lublin moc.liamg@oruib.wejalut
Urszula Augustyn KO Tarnów lp.mjes@nytsuguA.aluzsrU
Urszula Nowogórska KP Nowy Sącz lp.mjes@aksrogowoN.aluzsrU
Urszula Pasławska KP Olsztyn lp.mjes@akswalsaP.aluzsrU
Urszula Zielińska KO Warszawa lp.mjes@aksnileiZ.aluzsrU
Violetta Porowska ZP Opole lp.mjes@aksworop.atteloiv
Waldemar Andzel ZP Katowice lp.mjes@lezdna.ramedlaw
Waldemar Buda ZP Łódź lp.mjes@adub.ramedlaw
Waldemar Sługocki KO Zielona Góra lp.mjes@ikcogulS.ramedlaW
Waldy Dzikowski KO Poznań lp.mjes@ikswokizD.ydlaW
Wanda Nowicka L Katowice lp.mjes@akciwoN.adnaW
Wiesław Buż L Rzeszów lp.mjes@zuB.walseiW
Wiesław Janczyk ZP Nowy Sącz lp.mjes@kyzcnaj.walseiw
Wiesław Krajewski ZP Tarnów lp.mjes@ikswejark.walseiw
Wiesław Szczepański L Kalisz lp.mjes@iksnapezczS.walseiW
Witold Czarnecki ZP Konin lp.mjes@ikcenrazc.dlotiw
Witold Zembaczyński KO Opole lp.mjes@iksnyzcabmeZ.dlotiW
Władysław Teofil Bartoszewski KP Warszawa lp.mjes@ikswezsotraB.walsydalW
Władysław Kosiniak-Kamysz KP Tarnów lp.mjes@zsymaK-kainisoK.walsydalW
Władysław Kurowski ZP Kraków lp.mjes@iksworuk.walsydalw
17-03-2021 12:22 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Wydaje ci się, że ci się należy, bo w wychowałeś się w podłej kulturze ale nie należy ci się.

A czy w Hamerlikowym raju będzie: zapewniona ustawowo płaca minimalna i normowany czas pracy ???
Jeżeli będzie, to kto i w jaki sposób będzie je ustalał ??
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Wydaje ci się, że ci się należy, bo w wychowałeś się w podłej kulturze ale nie należy ci się.
>A czy w Hamerlikowym raju będzie: zapewniona ustawowo płaca minimalna i normowany czas pracy ???
>Jeżeli będzie, to kto i w jaki sposób będzie je ustalał ??

Oczywiście, że NIE BĘDZIE!
Podobnie jak NIE BĘDZIE prawa do urlopu ani prawa do przerwy w pracy, bo w ogóle prawa prac NIE BĘDZIE!

Jako najemny robol egzystencjalnie zależny od cudzego oprócz wynagrodzenia za pracę najemną masz dochód podatkowy od właścicieli posiadłości i cała reszta zależy już tylko od Ciebie.
Wtedy sam decydujesz czy robisz przerwę w pracy, czy idziesz na urlop, na jaką pensję się godzisz, żadnej gwarancji i od nikogo w tym zakresie nie masz.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>>A czy w Hamerlikowym raju będzie: zapewniona ustawowo płaca minimalna i normowany czas pracy ???
>>Jeżeli będzie, to kto i w jaki sposób będzie je ustalał ??
>Oczywiście, że NIE BĘDZIE!
>Podobnie jak NIE BĘDZIE prawa do urlopu ani prawa do przerwy w pracy, bo w ogóle prawa prac NIE BĘDZIE!
>Jako najemny robol egzystencjalnie zależny od cudzego oprócz wynagrodzenia za pracę najemną masz dochód podatkowy od właścicieli posiadłości i cała reszta zależy już tylko od Ciebie.

Robole wyginą jak konie po wynalezieniu traktora (o tym pisałem kilka razy) i nie ma sensu się nad nimi rozczulać. Już są plany żeby od robotów "wyzyskiwacz" płacił ZUS i to wielokrotność stawki zależną od ilości roboli, które ten robot zastępuje.
"dochód podatkowy od właścicieli posiadłości" ile ten dochód będzie wynosił w przeliczeniu na minimalny koszt egzystencji jednego robola ?
Czy będzie to więcej niż 500+ ??
Jeżeli będzie to dużo więcej od 500+ to zgłoś się do "opozycji" wobec PIS. Na pewno ich zainteresujesz i może będziesz występował w tel-awi_zji jako "profesor", który swoimi pomysłami przeciągnie pisowski elektorat 500+ do opozycji za powiedzmy wizję 2000+.
Lud nie ma mózgu i nie będzie w stanie przeanalizować realności obietnic a ty skasujesz sporą działkę. Umów się na kwotę od procenta przeciągniętego elektoratu. Jak zainkasujesz kasę to dla mnie 30% za prawa autorskie. Będę musiał trochę poprawić to co wymyśliłeś tak, żeby lud połknął tą przynętę głęboko i nie wyczuł w niej kutej kotwicy i stalowego przyponu.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Robole wyginą jak konie po wynalezieniu traktora (o tym pisałem kilka razy) i nie ma sensu się nad nimi rozczulać.

Ja jestem robolem.
Moi rodzice są robolami.
Dziadkowie nimi byli.
Moje dzieci prawdopodobnie będą najemnymi robolami pracującymi pod komenda na cudzym.

Nad sobą się rozczulam i próbuję przetrwać pomimo, że inni zmierzają do mojego wyginięcia.

Pozwolisz, że będę swojego życia bronił, bo ono bez mojej aktywności samo się nie obroni?
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Ja jestem robolem.
>Moi rodzice są robolami.
>Dziadkowie nimi byli.
>Moje dzieci prawdopodobnie będą najemnymi robolami pracującymi pod komenda na cudzym.

Już Ci pisałem, tragedia na pokolenia.

>Nad sobą się rozczulam i próbuję przetrwać pomimo, że inni zmierzają do mojego wyginięcia.
>Pozwolisz, że będę swojego życia bronił, bo ono bez mojej aktywności samo się nie obroni?

Mamy XXI wiek i największym kapitałem jest WIEDZA. Pisałem to kilka razy ale twoja dychotomia od razu zaliczyła mnie do wrogów.
Powinieneś zainwestować w córkę i ukierunkować jej przyszłość na czymś w czym będzie najlepsza i to nie w skali podwórka na ktorym się wychowała. Podstawa to biegła znajomość języka angielskiego i to nie języka roboli tylko np. informatyków. Prenumerata angielskojęzycznych CZASOPISM z np. informatyki. PRACA i jeszcze raz SAMODZIELNA PRACA nad tym, żeby samemu zrozumieć co w nich jest zapisane. Z państwowych szkół jak ze sztancy co chwila wylatują tylko kandydaci na roboli.
Zamiast pomóc córce wydostać się z kręgu roboli to ty chcesz "uszczęśliwić" roboli swoją wizją.
Mam sąsiada, który ma zdolnego wnuka. Udzielam mu, za darmo korepetycji z matematyki, na wakacje organizuje mu wyjazd 350 km do Rzeszowa, żeby zobaczył jak pracują informatycy w firmie Asseco.
W Asseco pracuje mój siostrzeniec jeden z lepszych informatyków w Polsce. Oferty pracy ma z całego świata. Ale to kosztowało setki samodzielnej nauki na światowym poziomie i dobrze, że mój plan z oporami realizował.
Świata nie zmienisz, trzeba się dostosować a dziś możliwości KAŻDY ma ogromne.

Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Już Ci pisałem, tragedia na pokolenia.

Czy zaliczanie się do społecznej klasy najemnych roboli bez żadnego mienia, będących pod komendą właścicieli, egzystencjalnie zależnych od cudzych posiadłości określasz tragedią?

Jeśli to jest tragedią to znam tragedię jeszcze większą.
Większą tragedią jest uznanie przez najemnych roboli cudzej, utajnionej i nieopodatkowanej własności. To jest tragedia. Żaden ceniący swoje życie najemny robol nie może sobie na to pozwolić, bo to tożsame jest z niewolnictwem, podłym życiem i podłą śmiercią.

>Mamy XXI wiek i największym kapitałem jest WIEDZA.
Kapitał to własność. Ty mówisz o zdolnościach. Zdolności nie są kapitałem tylko środkiem do osiągnięcia własności.

>Pisałem to kilka razy ale twoja dychotomia od razu zaliczyła mnie do wrogów.

Nie jesteś dla mnie wrogiem zupełnym jak jacek czy szarley, bo nie jesteś zupełnym wyznawcą współczesnego kapitalizmu. Jesteś kimś pomiędzy, jeszcze cię dobrze nie wyczułem, bo twoje poglądy się wahają. Wyrażasz się chwiejnie, to inaczej niż jacek czy szarley.

>Powinieneś zainwestować w córkę i ukierunkować jej przyszłość na czymś w czym będzie najlepsza i to nie w skali podwórka na ktorym się wychowała. Podstawa to biegła znajomość języka angielskiego i to nie języka roboli tylko np. informatyków. Prenumerata angielskojęzycznych CZASOPISM z np. informatyki. PRACA i jeszcze raz SAMODZIELNA PRACA nad tym, żeby samemu zrozumieć co w nich jest zapisane. Z państwowych szkół jak ze sztancy co chwila wylatują tylko kandydaci na roboli.
>Zamiast pomóc córce wydostać się z kręgu roboli to ty chcesz "uszczęśliwić" roboli swoją wizją.

Po przebudowie świata pozostanie w kręgu roboli nie będzie tragedią, może być nawet wygodne i przyjemne.
Nie zamierzam koncentrować swojej energii na ustawianiu własnych dzieci.
Wolę ją skoncentrować na skonstruowaniu świata, w którym nie spotka ich żadna tragedia, bez względu na ich rolę i pozycję społeczną.
Jeżeli zacznę szarpać tylko do siebie i do swoich dzieci, nie będę niczym różnił się od was. Wtedy zdradzę samego siebie i wszystko co próbowałem zrobić.

Moja córka mówi płynnie po angielsku.

>lepszych

Wiem, wiem. Dobry, lepszy, najlepszy.

>Świata nie zmienisz, trzeba się dostosować a dziś możliwości KAŻDY ma ogromne.

Czyż właśnie próbujesz zaszczepić mi wątpliwości, o których pisałeś, że kto ich nabędzie, ten niczego nie osiągnie?

Na tym kończy się polski sejm

lp.mjes@ytsazrazC.zreimizdolW
lp.mjes@ikswezsamot.zreimizdolw
lp.mjes@ikswokassok.hceicjow
lp.mjes@lorK.hceicjoW
lp.mjes@zciwomyskam.hceicjow
lp.mjes@kezdrum.hceicjow
lp.mjes@agulaS.hceicjoW
lp.mjes@amarazs.hceicjow
lp.mjes@ikswobuz.hceicjow
lp.mjes@ikslabab.weingibz
lp.mjes@ceiwoleimhc.weingibz
lp.mjes@atalod.weingibz
lp.mjes@iksnyzrig.weingibz
lp.mjes@nnamffoh.weingibz
lp.mjes@iksniwnoK.weingibZ
lp.mjes@ikswejeiZ.weingibZ
lp.mjes@areipis.walsizdz
lp.mjes@ikslow.walsizdz
moc.liamg@zciwosolw.orboiz
lp.mjes@wonrezC.aifoZ

Muszę ustalić sobie następny cel.

Do tej pory nikt mi nie odpowiedział, co mnie nie dziwi, umysły tych ludzi są w stanie zbliżonym do stanu twojego umysłu.

Nikt z nich nie odpowiedział ale może do paru dotarł koncept "publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą".

Ziarno zostało zasiane.
Teraz potrzeba poczekać aż zacznie się rozwijać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Ziarno zostało zasiane.
>Teraz potrzeba poczekać aż zacznie się rozwijać.

Polski tłum obecnie otumaniany jest przez amerykańskich speców od psychologii tłumu. Twoje ziarenko nawet jak wzejdzie to ten otumaniony tłum zadepcze wszystko w lemingowym pędzie.
Mu'ammar al-Kaddafi swój naród wyprowadził z biedy. Każdy został przeszkolony w posługiwaniu się bronią i każda rodzina dostała karabin. Za pieniądze ze sprzedaży ropy realizowano plan rozbudowy gospodarczej i każdy Libijczyk dostawał na konto przypadającą na niego część dolarów od każdej faktury ze sprzedaży ropy. Tak dobrze jak mieli Libijczycy miał mało kto na świecie. Mu'ammar al-Kaddafi ANULOWAŁ długi swoim rodakom w żydowskich bankach. CIA położyła kres szczesciu Libijczyków i wykorzystała do tego libijski tłum. Dzisiaj tłum libijski rozumie co stracił ale nie da się zawrócić czasu. A każdy w świecie kto by chciał zapłakać nad losem Libijczyków zaraz bedzie miał problemy z Ameryką.
Polski tłum jest teraz szkolony do wojny ze Wschodem. Jak to się dla nas skończy ?
Pewnie znowu wygramy wojnę a za pięćdziesiąt lat jak ktoś napisze, że to Polacy rozpętali tą wojnę to go uznają za wariata. Naród został totalnie ogłupiony. Ciekawe jaką CIA zmontuje prowokację, żeby rozpętać kolejną wojnę ??
Ten tłum w którego tak wierzysz, został zapakowany do świniowozu i go ze śpiewem Amerykanie wiozą do RZEŹNI.
W narodzie liczy się TYLKO garstka myślących ludzi a nie ilość tłumu. Dawniej mówiono, że każdego mądrego człowieka można zabić jak muchę, gazetą.
Polski tłum nigdy nie odtworzy polskich elit a będzie na sznurku obcej polskojęzycznej agentury.
Jakąś szansą byłaby organizacja w każdym powiecie kółek matematycznych i na bazie mądrych matematyków budowa polskiej inteligencji, która po kilkudziesięciu latach może by była przechwycić ster rządów w Polsce.
18-03-2021 08:24 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Do tej pory nikt mi nie odpowiedział, co mnie
> nie dziwi

Mnie też.

> Ziarno zostało zasiane.
> Teraz potrzeba poczekać aż zacznie się rozwijać.

Typowa marketingowa strategia, nie odnosząca się w ogóle do jakości produktu. Byle sprzedać.
Ciekawi fakt, że forumowicze na fR chętnie falsyfikują twoje postulaty.
Odrzucasz ich linię rozumowania, liczysz teraz na posłów. Gdyby oni się zainteresowali (w co jakoś wierzyć mi się nie chce) będziesz liczył na naukowców. Gdy i oni cokolwiek powiedzą - pójdziesz zapewne do jakiejś innej, powszechnie szanowanej grupy.

Co się stanie, jak już sprawdzisz wszystkich? Zaczniesz spowrotem od szarleya i Jacka?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Co się stanie, jak już sprawdzisz wszystkich? Zaczniesz spowrotem od szarleya i Jacka?

Politisches Manifest von Krystian Hamerlik-Konopka

1. Die Gesellschaft als Vereinigung von Menschen für das Gemeinwohl wird das Wohlergehen jedes Einzelnen durch das gemeinsame und komplexe Handeln aller seiner Mitglieder sicherstellt.
2. Soziale Prinzipien, die sich aus dem individuellen und kollektiven Streben nach Leben ergeben, dienen nur dem Gemeinwohl.
3. Die Quelle der Gesellschaft ist die Hierarchie, das soziale Verhältnis von Überlegenheit und Unterordnung des Einzelnen. Gesundheit und Entwicklung der Gesellschaft werden durch eine nicht zu schwache und nicht zu starke gemäßigte Hierarchie sichergestellt.
4. Die Determinante der Hierarchie der sozialen Einheiten wird das Gesetz des öffentlichen Eigentums an materiellen Körpern und motorischen Aktivitäten sein.
5. Ganzes Eigentum wird in einem öffentlich Kapitalbuch aufgeführt, dessen Eintragung in mehreren identischen Kopien wiederholt wird und unter der Kontrolle der Mehrheitseigner des Kapitals unterliegt wird. Jedes Eigentumszertifikat wird kryptografisch gesichert, so dass nur der Eigentümer darüber verfügen kann.
6. Eigentum unterliegt einer Steuer, die in einer offenen, direkten und demokratischen Wahl festgelegt ist.
7. Es werden keine Steuern außer Eigentumssteuer erhoben.
8. Die Eigentumssteuer wird hauptsächlich das direkte Einkommen der Arbeitnehmer, eine Leistung, die ihre Vergütung für Vertragsarbeit ergänzt, und aller anderen Personen ohne Kapital.
9. Die Geldschöpfung erfolgt in zwei Schritten, wobei der primäre in Bezug auf die Anzahl der Geldnutzer und der sekundäre in Form eines negativen Debet in Bezug auf den Eigentumswert erfolgt.
10. Die einzigen Kosten für das negativen Debet in Geldsystem für alle wird die Eigentumssteuer.
11. Es bestehen keine anderen negative Schulden als die, die in Geldsystem bestimmt werden.
12. Die Verteilung von Eigentum und Geld wird öffentlich.
13. Alle Eigentumsbescheinigungen können von jedem Benutzer des Kapitalbuchsystems bis zur Höhe seines Geldes geschätzt werden. Jede Schätzung ist ein aktives Kaufangebot für Eigentum, das der Eigentümer jederzeit annehmen kann.
14. Der gewichtete Durchschnitt aller Schätzungen bestimmt den Wert der Eigentumsbescheinigung.
15. Der Wert der Bescheinigung ist der steuerpflichtige Betrag des Eigentums.
16. Der Wert des Bescheinigung ist die Grundlage für die Gewährung des negativen Debet in Geldsystem.
17. Es wird ein Sparlimit geben, das die Ersparnisse jedes Benutzers des Kapitalbuchsystems ohne Eigentum auf maximal zwei durchschnittliche monatliche Gehälter begrenzt.
18. Der Wert der Eigentumsbescheinigung ist auch die Grundlage für die Vergrößerung des Sparlimits.
19. Das Sparlimit wird automatisch mit dem Alter des Benutzers des Kapitalbuchsystems vergrößert, damit er im Alter seine Eigentum ausverkaufen und so eine Rente erhalten kann.
20. Jede Eigentumsbescheinigung gehört nur einem Benutzer des Kapitalbuchs.
21. Jeder, der von der Mehrheit des Kapitals genehmigt wird, kann Benutzer des Kapitalbuchsystems werden.
22. Die Mehrheit des Kapitals wird in Form der Zugehörigkeit der Geldeinheiten ausgedrückt.
23. Währungseinheiten der primären Erstellung im Zusammenhang mit der Zulassung eines neuen Benutzers zum Kapitalbuchsystem werden Eigentümern zugewiesen, die ihm zustimmen.
24. Die Rechte des Benutzers des Kapitalbuchsystems, der Person, die das Eigentum eines anderen verletzt, können die Mehrheit des Kapitals abheben.
25. Der Kapitalbuchalgorithmus wird öffentlich verfügbar sein.
26. Der Code des Kapitalbuchalgorithmus wird geöffnet sein.

Ich fordere die Schaffung eines öffentlich zugänglichen Kapitalbuchs mit einem kryptografisch gesicherten Eintrag unter öffentlicher Kontrolle. Keine Macht außer der kollektiven Mehrheit des Kapitals kann sie kontrollieren. Keine Regierung und keine Zentralbank.

Ich postuliere eine Steuer ausschließlich auf Eigentum, die in einer offenen direkten Demokratie definiert ist und hauptsächlich direkt im Kapitalbuchsystem für angestellte Arbeitnehmer ohne Eigentum übertragen wird, abgesehen von der vertraglichen Vergütung für Arbeit, ohne die Vermittlung der Staatskasse.

Ich postuliere die Schaffung von negativem Geld nur im Geldsystem des Kapitalbuchs. Ein Mann kann nur dem Geldsystem und nicht einem anderen Mann etwas schulden. Ich postuliere zinsloses negatives Geld, dessen einzige Kosten die Eigentumssteuer sind.

Krystian Hamerlik-Konopka
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Co się stanie, jak już sprawdzisz wszystkich? Zaczniesz spowrotem od szarleya i Jacka?

To jest praca nad ludźmi.
Ja nikogo nie pytam ani nie proszę lecz wszystkich powoli, krok za krokiem odmieniam. Zamieniam w innych ludzi, takich, którzy nie będą jak dotychczas moimi wrogami lecz staną się przyjaciółmi.

Robię to dla własnej przyszłości i dla przyszłości mojej rodziny.
Muszę dbać o siebie i o własną rodzinę - niniejszym robię to!

ed.gatsednub@relsseK.mihcA
ed.gatsednub@tsoP.mihcA
ed.gatsednub@reggurB.akzseingA
ed.gatsednub@thcerppuR.treblA
ed.gatsednub@nnamegetS.treblA
ed.gatsednub@relieW.treblA
ed.gatsednub@resalG.thcerblA
ed.gatsednub@tdnirboD.rednaxelA
ed.gatsednub@dnaluaG.rednaxelA
ed.gatsednub@ffrodsbmaL.farG.rednaxelA
ed.gatsednub@nnamffoH.rednaxelA
ed.gatsednub@ssuarK.rednaxelA
ed.gatsednub@ztiluK.rednaxelA
ed.gatsednub@relleuM.rednaxelA
ed.gatsednub@ueN.rednaxelA
ed.gatsednub@nawdaR.rednaxelA
ed.gatsednub@morhT.rednaxelA
ed.gatsednub@hcirlU.rednaxelA
ed.gatsednub@ledieW.ecilA
ed.gatsednub@gireG.siolA
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Robię to dla własnej przyszłości i dla przyszłości mojej rodziny.

czy znasz jakiegoś Niemca, który interesuje się historią ??
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>>Robię to dla własnej przyszłości i dla przyszłości mojej rodziny.
>czy znasz jakiegoś Niemca, który interesuje się historią ??

Nie znam albo się nie ze swoimi zainteresowaniami przede mną nie odkrył.

Tu się kręci dużo wokół pracy.
Po niemiecku rozmawiam właściwie tylko o pracy i chyba o niczym więcej.

Parę razy próbowałem powiedzieć coś na forach ale mnie zbanowali za moje poglądy.

Wyrażę swoje postulaty ale jak znam życie, zostanę zupełnie zignorowany.
Co poradzić?
Każdy próbuje chronic własne interesy.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>
>Wyrażę swoje postulaty ale jak znam życie, zostanę zupełnie zignorowany.
>Co poradzić?
>Każdy próbuje chronic własne interesy.

Spytaj Niemców: co sądzą o wysoce prawdopodobnej teorii, że za holokaustem w Niemczech stoją służby Amerykańskie i Brytyjskie a celem holokaustu było przejęcie żydowskich fizyków atomowych kończących prace nad bombą atomową w Niemczech.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>>Robię to dla własnej przyszłości i dla przyszłości mojej rodziny.
>>czy znasz jakiegoś Niemca, który interesuje się historią ??
>Nie znam albo się nie ze swoimi zainteresowaniami przede mną nie odkrył.
>Tu się kręci dużo wokół pracy.
>Po niemiecku rozmawiam właściwie tylko o pracy i chyba o niczym więcej.
>Parę razy próbowałem powiedzieć coś na forach ale mnie zbanowali za moje poglądy.
>Wyrażę swoje postulaty ale jak znam życie, zostanę zupełnie zignorowany.
>Co poradzić?
>Każdy próbuje chronic własne interesy.

A jakie Ty widzisz swoje interesy? Co Ty masz za interesy zaczepiać z takimi głupotami? No q.wa nie rozumiem Ciebie. Mało Tobie przykładów z polskiego forum? Ty jesteś chory na ekshibicjonizm i to poważnie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>A jakie Ty widzisz swoje interesy?

Np. posiadanie.

>Co Ty masz za interesy zaczepiać z takimi głupotami?

Dla ciebie głupoty dla mnie mądrości, tym się różnimy.

>No q.wa nie rozumiem Ciebie. Mało Tobie przykładów z polskiego forum? Ty jesteś chory na ekshibicjonizm i to poważnie.

Jestem chory na bycie sobą takim jakim naprawdę jestem.

Mam Ci powiedzieć, że sądzę co ty sądzisz, choć tego nie sądzę, żebyś lepiej się poczuł?

Raczej pozostanę sobą.

Odmiennymi przekonaniami ani tobie ani innym krzywdy nie robię. Wprost przeciwnie, zmuszam ciebie i innych do myślenia, przyczyniam się do waszego rozwoju, podobnie jak wy do mojego.

Ale zbanowanie mnie za sprzeczne wnoski?
To jest prymitywizm!

Mam prawo do własnych myśli!
Mam prawo do wyrażenia własnych przekonań!
Mam prawo do bycia sobą!

Uważasz inaczej niż ja?
Masz prawo.
Ale zaakceptuj moją odmienność i moje istnienie. Pozwól mi być sobą i nie każ mi być toba.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Wydaje ci się, że ci się należy, bo w wychowałeś się w podłej kulturze ale nie należy ci się.
>A czy w Hamerlikowym raju będzie: zapewniona ustawowo płaca minimalna i normowany czas pracy ???
>Jeżeli będzie, to kto i w jaki sposób będzie je ustalał ??

Nie ma też żadnego chorobowego.
Jesteś chory, nie pracujesz to nie uzyskujesz żadnego wynagrodzenia.

W moim modelu nad robolem nie ma żadnego opiekuna. Sam decyduje, sam się zabezpiecza.

Ma jedynie dochód podatkowy z podatków od właścicieli cała reszta to wolna amerykanka.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ma jedynie dochód podatkowy z podatków od właścicieli cała reszta to wolna amerykanka.

Organizowanie prywatnych bojówek w celu ochrony swoich interesów i mienia też?
Ponoć w twoim systemie nie ma przemocy. Ho ho ho..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Ma jedynie dochód podatkowy z podatków od właścicieli cała reszta to wolna amerykanka.
>Organizowanie prywatnych bojówek w celu ochrony swoich interesów i mienia też?
>Ponoć w twoim systemie nie ma przemocy. Ho ho ho..

Wolna amerykanka w tym kontekście oznacza całkowita dowolność umów między ludźmi, w których zobowiązanie można wyrazic jedynie poprzez rozkład pieniądza.
Przymusowa egzekucja długu jest tu wykluczona, bo portfel każdego użytkownika księgi jest kryotograficznie zabezpieczony, żaden sędzia, żaden komornik, poborca, żołnierz i policjant cudzych pieniędzy i świadectw własności przemocą nie uzyska.

I to jest sprawiedliwe!

Wtedy wszytkie wyblakłe weksle in blanko i 30 stronnicowe "umowy" pisane czcionka, której człowiek nie odczyta bez lupy i niepojętymi pojęciami, przez grupę najlepszych prawników z warszawki możecie wyrzucić bo na nic zdadzą się wasze sądy nad ludźmi.

Nawet jeżeli wg waszych praw ustalicie, że wszystko przysługuje wam a innym nic, to nic na to nie poradzicie, bo nie złamiecie klucza szyfrowego.

Także chcąc nie chcąc zaczniecie pić nektar kwiatów zamiast ludzkiej krwi, co się w efekcie okaże dobre także i dał was.
17-03-2021 15:35 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wolna amerykanka w tym kontekście oznacza całkowita dowolność umów między ludźmi

Nikt nie powiedział, że na wejście bojówki ktoś sie umawia. Wchodzi pomimo.

>Przymusowa egzekucja długu jest tu wykluczona

Piszę nie o długu, tylko o zobowiązaniu w umowie, oraz odpowiedzialności stron.

> portfel każdego użytkownika księgi jest kryptograficznie zabezpieczony

Tak. Zawsze wiedziałem, że aby sprawiedliwości stało się zadość, organizowanie prywatnych bojówek w celu ochrony swoich interesów i mienia by odchudzić portfel nieuczciwego użytkownika księgi, kryptograficznie zabezpieczony.. będzie w twoim systemie nieodzowne.
A ponoć w twoim systemie nie ma przemocy. Ho ho ho..

> żaden (..) cudzych pieniędzy i świadectw własności przemocą nie uzyska.

Chyba, że naśle własną bojówkę mocniejszą od cudzej.

> I to jest sprawiedliwe!

Ze sprawiedlwością prawo pięści zazwyczaj ma niewiele wspólnego, albo zgoła nic.

> na nic zdadzą się wasze sądy nad ludźmi.

Racja. Prawo pięści będzie rządzić. A miało być bez tej parszywej przemocy..
.

> Nawet jeżeli wg waszych praw ustalicie, że wszystko przysługuje
> wam a innym nic, to nic na to nie poradzicie, bo nie złamiecie klucza szyfrowego.

Klucza szyfrowego nie można złamać, powiadasz? Zatem pozostaje tylko jedno rozwiązanie, nie dajesz innego: organizowanie prywatnych bojówek w celu ochrony swoich interesów i mienia, by odchudzić portfel nieuczciwego użytkownika księgi, kryptograficznie zabezpieczony.
A ponoć w twoim systemie nie ma przemocy ho ho ho..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Złodziej: okradnę pana.
>Okradnę? W jaki sposób?

Nie uznając cudzej własności. Przypomnijmy:
"Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów".
Powiesz tak do kolegi z pracy: "czas, żeby twój umysł trochę odmienić"?

Przechodzi Hamerlik obok sadu szarleya i mówi sobie: ta własność nie jest nigdzie ujawniona (choć to nawet nieprawda, jest ujawniona w Księdze Wieczystej, której serwer znajduje się w Sądzie od Ksiąg Wieczystych). Zawistnie odbębnia jeszcze matrę "Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów" i hyc przez płot.
Po chwili przychodzi do sadu też Pan Władza (wg Hamerlika kolejny prymitywny umysł), Hamerlik kończy jeść trzecią gruszkę.
- Halo halo, mości Dobrodzieju z Lądka! - woła Pan Władza.
Hamerlik uszy po sobie.
Potem następuje rozmowa, w trakcie której Hamerlik staje się czerwony na buzi.
Pouczony odchodzi, nie można jednak powiedzieć, że czegoś się nauczył.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
17-03-2021 10:20 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>Co mi po węglu, złocie i diamentach w Ziemi? Nic. Lepiej niech je wykorzysta ten kto potrafi.
>>Czy rozumiesz jaką opinię będą o tobie mieć ci co to przeczytają.
>Kto?
>Ci którzy sądzą, że inny człowiek to najlepszy przyjaciel, czy ci, którzy sądzą, że inny człowiek to najgorszy wróg?

Cierpisz na dychotomię szarych komórek, nie odbierasz niczego, miotasz się poobijany od ściany do ściany.

>Wiesz co wynika z przekonania, że inni ludzie tylko czekają na to, żeby cię oszukać, napaść i okraść? Z tego wynika bieda z nędzą.
>Jeżeli nie potrafimy sobie zaufać to też niczego razem nie stworzymy.

Czy zrozumiałeś: w jaki sposób AMERKANIE unijną kasę, MILIARDY, z Polski wyciagają na zakupy swojego uzbrojenia i budowę baz wojskowych. Następne miliardy straciliśmy na opłatach tranzytowych. Polski lud, na oczach jest dojony na MILIARDY, zadłużany na BILIONY i żyje w euforii szczęścia bez świadomości do czego to zmierza. Wcześniej ten lud był członkiem spółdzielni PSS i się biernie przyglądał jak demokratycznie wybrany prezes PSS, POLAK, rozkradł z dobranym przez siebie zarządem, majątek spółdzielców, wypłacił sobie odprawę i poszedł na emeryturę. Dzisiaj na swoim pałacu wiesza flagę biało czerwoną i wygrywa wybory samorządowe.
Po polskich spółdzielniach zarządzanych przez POLAKÓW zostały tylko zgliszcza ale w niektórych jakaś wegetacja trwa. Spienięż swój majątek, wpłać jako aport do tej polskiej spółdzielni i ją reaktywuj.

Zmień nick, bardziej pasuje i lepiej brzmi FERDYNAND I DOBROTLIWY, cesarz Austrii znany z "dobrotliowści"

12-03-2021 18:28 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Zasądzono ci 6 % dochodu jako alimenta.
>SAM TAK NAPISAŁEŚ!!!

Napisałem, że alimenty obniżono mi do 800zł z pierwotnych 1500 albo 2000 już nie pamiętam, bo to było 17 lat temu.

W czasie kiedy nie mogłem ich zapłacić w pełni zarabiałem 8 EUR na godzinę brutto na śmieciówce kontraktowej, tzn. minus ubezpieczenie zdrowotne i podatki od pracy, o emeryturze za ten okres mogę zapomnieć, choć standardem wtedy było dla mnie 11h pracy, czasem przez 3 tygodnie bez dnia przerwy, cały czas na stojąco oprócz krótkiej przerwy, bez maski w toksynach od czago nabawiłem się ciężkiej astmy. A wcześniej jeszcze na "nielegalnych" budowach, przy porządkowaniu palców wokół toalet publicznych, przy myciu maszyn fabrycznych z innymi imigrantami albo zarabiałem albo i nie zależy czy coś wpadło w ręce, albo ktoś zapłacił albo nie, bo przy "nielegalnych" pracach tak jest, że albo ci ktoś zapłaci albo zrobi cię w konia. Bywało, że pracowałem po 3 tygodnie za darmo. Wtedy moje dziecko dostawało najmniej 500zł.

Bo przecież musiałem zapłacić właścicielom Vonovii, o których, przez już 10 lat pomieszkiwania w ich domu nigdy nie dowiedziałem się kim są. Musiałem, bo nie zliczyłbym gróźb jakie dostałem od ich prawników i na mnie te groźby działały.

Te 6% sam sobie wymyśliłeś.
6% to może one sięgnęły dopiero w tym roku gdybyś ich wartość porównał z moim dochodem brutto.
A przecież podatki od pracy w Niemczech są kosmiczne, nie wiem czy uzyskuję 60% wartości brutto, a przecież muszę opłacić właścicieli Vonovii i pokryć wiele innych koniecznych wydatków.

Słowem fałszujesz, bo jesteś fałszerzem.
Jesteś szachrajem podobnie jak jacek.

Nauczyliście się w podłej kulturze waszych dziadów, że kłamstwo i manipulacja popłacają, więc wciąż to kultywujecie.

Ale kultura chciwych dziadów właśnie słabnie i zaraz upadnie.
Będziemy was wspominać jako dinozaury, które wymarły - na szczęście!
szarley (54913 punktów)
jesteś gorszą kanalią niż Dymer

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>jesteś gorszą kanalią niż Dymer

Bo chcę doprowadzić do sprawiedliwej i dobrej dla wszystkich umowy między właścicielami i najemnikami?

Poczytałbyś trochę, to dowiedziałbyś się, że nie warto wyzyskać innego człowieka, bo to go zniszczy a on potrzebny ci jest do współdziałania i do wytworzenia złożonych funkcji społecznych.

Warto się dzielić nawet władzą, bo dzięki temu grupa jako całość rozwija się a nie tylko pchać wszystko do swojej gęby.

Jawna i opodatkowana własność ma doprowadzić do takiej właściwej umowy pomiędzy właścicielami i najemnikami, która zapewni wszystkim zdrowie.

Kończymy z kulturą "białego Pana".
Katilicym wyczerpał się.

Przypadek Dymera pokazuje wyraznie co z ludźmi robi nadmierna władza.

Dymer miał szansę właściwie rozwinąć swoją seksualność i cechy hierarchy, niestety w zgnilym systemie pełnym tajemnic i przemocy zdeprawowal się. Stał się kimś kim nie musiał się stać gdyby właściwie działały mechanizmy kontroli społecznej.

wy, chciwe dziady chcecie dalej kultywować tajemnice i przemoc ale nie ma, skoczyło się.

Teraz zadziała właściwy system kontroli społecznej i będzie dusił patologię społeczna już w zarodku.

Dla chciwych i bezwzględnych ludzi, którzy pragną żyć jak biskupi w średniowieczu czas już odejść stąd na karty historii.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Jawna i opodatkowana własność ma doprowadzić do takiej właściwej umowy pomiędzy właścicielami i najemnikami, która zapewni wszystkim zdrowie.

Właścicielom to na pewno nie zapewni zdrowia a tym bardziej najemnikom, których przyprawi o zawistne frustracje.
Ja na miejscu właścicieli zainwestował bym w roboty i wypiął się na najemników. Najemnik będzie konkurował z robotami i wiadomo jak się to dla niego skończy.
Skończą jak konie po wynalezieniu traktora.
szarley (54913 punktów)
>>jesteś gorszą kanalią niż Dymer
>Bo chcę doprowadzić do sprawiedliwej i dobrej dla wszystkich umowy

Tak, także dlatego, że chcesz, żeby miliony ludzi żyły w jednym wielkim Oranienburgu.
I także dlatego, że jesteś zwolennikiem głodowej eutanazji starych ludzi, to też czyni z ciebie moralną rzygowinę

Jesteś dnem moralnego dna, skoro zostawiłeś kobietę z trzyletnią córką na łasce losu i żeby nie płacić alimentów uciekłeś do pracy na czarno za granicę. Zamiast dbać o materialne zabezpieczenie córki, wolałeś wydać na najm luksusowego mieszkania.
Swoje zaniedbania obowiązków tłumaczysz tym, że nie wiedziałeś kto jest właścicielem vonowii. Żałosne. Myślałeś o vonowii zamiast o swoim dziecku Tfuuuuu
Jesteś moralną rzygowiną, skoro piszesz, że alimenta mają być dobrowolne, bo za dziecko odpowiada wyłącznie matka i powinna wiedzieć z kim idzie do łóżka

Jesteś moralną rzygowiną, skoro masz zasądzone 6% dochodu jako alimenta, Rzesza zapewnia ci utrzymanie pozostałych dzieci a ty zalegasz.
Rzygowina.

I ty jeszcze się chwalisz, że na koszt tej córki za robione przez uczennicę na wakacjach pieniądze pojechałeś do Maroka i Rumunii
Zaprawdę Dymer chyba bardziej kochał dzieci niż ty

>Poczytałbyś trochę,..
Poczytałem twoje wpisy, wystarczy żeby się zrzygać

>to dowiedziałbyś się, że nie warto wyzyskać innego człowieka, bo to go zniszczy
Tak jak ty zniszczyłeś matkę swojego dziecka
Tfuuuu Dymer!!!!

>Dymer miał szansę właściwie rozwinąć swoją seksualność
Chuja chuja zawsze usprawiedliwi

>wy, chciwe dziady
My?
Nikt prócz ciebie nie wypomina dzieciom, że dużo jedzą
nikt nie zwala na innych swoich przewin

>chcecie dalej kultywować tajemnice i przemoc ale nie ma, skoczyło się.
Miłośniku wyrzucania ludzi z domów przemocą

>Teraz zadziała właściwy system kontroli społecznej i będzie dusił patologię społeczna już w zarodku.
Nie ma większej patologii niż ty
Nawet Dymer nie był taką patologią

>Dla chciwych i bezwzględnych ludzi,
Nie znam bardziej chciwego i bezwzględnego niż ty moralny stolcu
Latami okradasz własne dzieci a innym wymyślasz chciwość?
Latami okradasz własne dzieci a innym wymyślasz bezwzględność??

Mam nadzieję, że skończysz żywot tak, jak życzysz innym
Życzę ci, żeby dzieci na starość wypominały ci chleb, który będziesz jadł i kąt w którym będziesz spał, żeby dziecko zabrało ci bułkę jak ty jemu

Dorabianie ideologii dla usprawiedliwienia własnego k***ysyństwa nie czyni z ciebie szlachetnego człowieka
Dorabianie ideologii czyni cię jeszcze bardziej godnym obrzydzenia


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jesteś dnem moralnego dna, skoro zostawiłeś kobietę z trzyletnią córką na łasce losu i żeby nie płacić alimentów uciekłeś do pracy na czarno za granicę. Zamiast dbać o materialne zabezpieczenie córki, wolałeś wydać na najm luksusowego mieszkania.
>Swoje zaniedbania obowiązków tłumaczysz tym, że nie wiedziałeś kto jest właścicielem vonowii. Żałosne. Myślałeś o vonowii zamiast o swoim dziecku Tfuuuuu

Pełnych alimentów nie zapłaciłem po wielu latach od mojego rozwodu, szacuję po 10 latach.
Niepełne oznacza, nie mniej niż 60%.
W tym czasie straciłem pracę, nie mogłem innej znaleźć z wielu powodów, całe życie siedziałem przed komputerem nie znałem się wtedy na pracy na budowie, był kryzys gospodarczy wywołany przez chciwych dziadów, którzy uznali, że wezmą cały świat w posiadanie. O pracę przy sprzątaniu zabijali się wszyscy imigranci. W końcu znalazłem pracę przy sprzątaniu placów wokół toalet publicznych i przy myciu maszyn fabrycznych. Nie było mi łatwo zaakceptować tej pracy. Ja już pisałem chodziłem wielokrotnie do pracy głodny, pracując cały dzień bez jedzenia. Nie mogłem dać więcej niż miałem. Mogłem dać tylko tyle ile miałem i nic więcej.
Moja była żona z moim byłym pracownikiem jako jej partnerem a potem mężem prowadzili firmę, którą ja założyłem i powodziło im się, branża windykacyjna w kryzysie przeżywa rozkwit. W tym czasie mojemu dziecku nie brakowało a mi brakowało nawet na najtańsze jedzenie.

Nie czuję się z tym źle chciwy dziadu a twojej oceny moralnej nie traktuję zbyt poważnie, bo wiem, że mój system wartości podobnie jak moje dziecko masz za nic, interesuję cię tylko, żebyś nie musiał wyjawić swoich posiadłości, żeby twoje posiadłości nie podlegały opodatkowaniu, żeby należała ci się tłusta emerytura z krwawicy roboli, którzy będą tyrać jak kiedyś w kopalniach konie pociągowe w czasie, kiedy ty będziesz na leżaczku, na słońcu opalał się wygodnie, prawił wszystkim co jest złe a co dobre i żądał, żeby podano ci więcej do stołu, choć nie zjadłeś jeszcze nawet połowy.
13-03-2021 13:38 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>jesteś zwolennikiem głodowej eutanazji starych ludzi, to też czyni z ciebie moralną rzygowinę

Postuluję wyjawienie własności i opodatkowanie posiadłości na rzecz osób bez mienia.

Widzisz w tym postulacie głodową eutanazję ludzi starych?

Jakich starych ludzi masz na myśli?

Tych, którzy przez ostanie 20 lat tyrali na śmieciówkach, za najniższą krajową lub nie mieli żadnej pracy przez co niczego przez ostatnie 20 lat nie zdobyli i nic im za te lata nie przysługuje? Czy to tych ludzi chcę posłać do grobu?

Dostajesz szału bo uderzam w wizję twojej indywidualnej emerytury.
Ale ty już jesteś praktycznie na emeryturze.

Siedzisz całymi dniami w swoim wielkim domu i nie wiadomo z czego żyjesz.
Z czego żyjesz?
Cóż takiego robisz dla innych ludzi, że karmią cię i zobowiązują się karmić cię jeszcze do śmierci?

Ja opublikowałem swoje dochody, ich wielkość i źródło.
Wyjaśniłem co robię dla innych ludzi, tworzę katalogi, cenniki, strony internetowe czyli to co pomaga im nabyć wiedzę, uporządkować ją i podjąć właściwe dla siebie decyzje. Wydatkowana przeze mnie energia przynosi innym korzyści.

A co ty robisz?
Za co mam cię karmić przez kolejne 25 lat?

Za urządzenie mi piekła na ziemi?
Nie!

Musimy umówić się na nowo.
Stara umowa już nie obowiązuje. Koniec!
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie! Musimy umówić się na nowo.
>Stara umowa już nie obowiązuje. Koniec!

Właśnie. W starej jednostronnej umowie nie odpowiadałeś na pytania. To było dla ciebie wygodne.
Szarley próbuje się z tobą umówić od lat na nowy układ prowadzenia rozmowy, w którym szybko uczciwie i precyzyjnie odpowiadasz.
Ale nijak nie wychodzi.. stara jednostronna umowa jednak nadal obowiązuje, nie omieszkasz tego co rusz przypominać.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Może chętnie_racjonalista przyjmie twoje "argumenta", że alimenta powinny być dobrowolne, a kobieta wiedząc o tym powinna uważać z kim idzie do łóżka, ale dla mnie jesteś moralną rzygowiną o honorze psiego chuja

Bo dzieci są w końcu kobiet a nie mężczyzn.

Rozumiem, że próbujecie mnie sprowokować, wzbudzić negatywne emocje, żebym utracił równowagę psychiczną ale nie:

Krzysztof Mieszkowski KO Wrocław lp.mjes@ikswokzseiM.fotzsyzrK
Krzysztof Paszyk KP Piła lp.mjes@kyzsaP.fotzsyzrK
Krzysztof Piątkowski KO Łódź lp.mjes@ikswoktaiP.fotzsyzrK
Krzysztof Śmiszek L Wrocław lp.mjes@kezsimS.fotzsyzrK
Krzysztof Sobolewski ZP Rzeszów lp.mjes@ikswelobos.fotzsyzrk
Krzysztof Truskolaski KO Białystok lp.mjes@iksaloksurT.fotzsyzrK
Krzysztof Tuduj K Wrocław lp.mjes@juduT.fotzsyzrK
Lech Kołakowski ZP Białystok lp.mjes@ikswokalok.hcel
Leonard Krasulski ZP Elbląg lp.mjes@ikslusark.dranoel
Leszek Dobrzyński ZP Szczecin lp.mjes@iksnyzrbod.kezsel
Leszek Galemba ZP Konin lp.mjes@abmelag.kezsel
Lidia Burzyńska ZP Częstochowa lp.mjes@aksnyzrub.aidil
Łukasz Szumowski ZP Płock lp.mjes@ikswomuzs.zsakul
Maciej Gdula L Kraków lp.mjes@aludG.jeicaM
Maciej Górski ZP Siedlce lp.mjes@iksroG.jeicaM
Maciej Konieczny L Katowice lp.mjes@ynzceinoK.jeicaM
Maciej Kopiec L Bielsko-Biała lp.mjes@ceipoK.jeicaM
Maciej Lasek KO Warszawa lp.mjes@kesaL.jeicaM
Maciej Małecki ZP Płock lp.mjes@ikcelam.jeicam
Maciej Wąsik ZP Płock lp.mjes@kisaw.jeicam
11-03-2021 16:52 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Inni mi już wyjaśnili, że to oni zapłacili za mnie poprzez
> fundusz alimentacyjny a ja przecież tylko powiedziałem, że
> zalegałem z alimentami, bo musiałem zapłacić właścicielom Vonovii
> o których nic nie wiadomo kim są.

Napisałeś że alimenty są oszukaństwem, kobieta sama powinna brać odpowiedzialność za dziecko.
Przyznałeś, że zaległości alimentacyjnych nie zamierzasz uregulować.

I co teraz Hamerlik? Łyso?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Napisałeś że alimenty są oszukaństwem, kobieta sama powinna brać odpowiedzialność za dziecko.
>Przyznałeś, że zaległości alimentacyjnych nie zamierzasz uregulować.
>I co teraz Hamerlik? Łyso?

Tylko tyle powiedziałem?
Zadziwiające.
Normalnie mówię dużo więcej, właściwie gadam ja najęty i naprawdę szkoda, że nikt mi za to nie płaci i tak niewielu to docenia.

Co teraz?
Pogadamy o zdradach małżeńskich?
11-03-2021 18:40 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Napisałeś że alimenty są oszukaństwem, kobieta sama powinna brać odpowiedzialność za dziecko.
>>Przyznałeś, że zaległości alimentacyjnych nie zamierzasz uregulować.
>>I co teraz Hamerlik? Łyso?
>Tylko tyle powiedziałem?

To właśnie napisałeś
Napisałeś, że jak kobieta nie dostanie alimentów to na drugi raz staranniej będzie decydować z kim idzie do łóżka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-03-2021 19:43 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Napisałeś że alimenty są oszukaństwem, kobieta sama powinna brać odpowiedzialność za dziecko.
>>>Przyznałeś, że zaległości alimentacyjnych nie zamierzasz uregulować.
>>>I co teraz Hamerlik? Łyso?
>>Tylko tyle powiedziałem?
>To właśnie napisałeś
>Napisałeś, że jak kobieta nie dostanie alimentów to na drugi raz staranniej będzie decydować z kim idzie do łóżka

Palą się styki. Kibic milczy. Zaraz pewnie napisze won z tronu albo zacznie nowy temat.
11-03-2021 20:18 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Palą się styki. Kibic milczy.

A ty czujesz się Panem sytuacji.
To chwilowe uczucie wkrótce przeminie.
11-03-2021 20:39 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Palą się styki. Kibic milczy.
>A ty czujesz się Panem sytuacji.
>To chwilowe uczucie wkrótce przeminie.

Nie strasz mnie były windykatorze. Czasy gdy tak mówiłeś do ludzi się skonczyły.

Teraz jak nie masz nic do mnie to grzeczniej proszę . Bo taki ktoś nie będzie mnie straszył .

A jak nie to won chamie od mnie . Bo się nie boje takich jak ty. I pora widzę konczyc dyskusje z tobą. Bo wiem co mam i nie musze się tłumaczyć przed byle łajaza z internetu. Także zajmij się swoimi sprawami. Bo byle kmiot nie będzie mi tu pisał co mi przeminie a co nie.

Żebyś tobie coś nie przeminęło.
11-03-2021 20:49 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Palą się styki. Kibic milczy.
>>A ty czujesz się Panem sytuacji.
>>To chwilowe uczucie wkrótce przeminie.
>Nie strasz mnie były windykatorze. Czasy gdy tak mówiłeś do ludzi się skonczyły.
>Teraz jak nie masz nic do mnie to grzeczniej proszę . Bo taki ktoś nie będzie mnie straszył .

To nie była groźba, tylko spostrzeżenie, że poczułeś się Panem sytuacji bezpodstawnie i że przez brak podstawy do takiego samopoczucia to pewnie szybko przeminie.

To tylko chwilowy atak złości, który daje ci pewność siebie.
11-03-2021 20:50 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Palą się styki. Kibic milczy.
>A ty czujesz się Panem sytuacji.
>To chwilowe uczucie wkrótce przeminie.

Bo przyjdą twoje bojówki?
Masz praktykę w przykładaniu wiertarki do kolana i to cię upoważnia do gróźb?

Chciałbyś, żeby wróciły czasy windykacji, ale bez "konkurencji" w postaci państwowych, podlegających PRAWU komorników. Kto ma brutalniejszego windykatora ten lepszy.

Alimenta? Komorników nie ma, Hamerlik nie płaci
Roszczenie wobec emeryta? Bojówka kumpli Hamerlika wyniesie starca przed dom i zarobi na tym

Żal starych czasów....
Fajnie było obcinać palce
Jeszcze fajniej byłoby to robić całkiem bezkarnie

Dno moralnego dna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-03-2021 21:43 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Palą się styki. Kibic milczy.
>>A ty czujesz się Panem sytuacji.
>>To chwilowe uczucie wkrótce przeminie.
>Bo przyjdą twoje bojówki?
>Masz praktykę w przykładaniu wiertarki do kolana i to cię upoważnia do gróźb?
>Chciałbyś, żeby wróciły czasy windykacji, ale bez "konkurencji" w postaci państwowych, podlegających PRAWU komorników. Kto ma brutalniejszego windykatora ten lepszy.

Człowieku, propaguje eksperyment spoleczno-gospodarczy wg określonych przeze mnie zasad, publicznie jawny i pod kontrolą państwowej instytucji naukowej.

Eksperymentalna księga kapitału publicznie jawna - będziesz mógł podejrzeć każdą transakcje kapitałową nie biorąc udziału w eksperymencie, jako zewnętrzny obserwator.

O jakim wierceniu kolan piszesz?
O czym ty mówisz?
Co to za brednie?
Czy wy jesteście poważnymi ludźmi?
11-03-2021 21:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Chciałbyś, żeby wróciły czasy windykacji, ale bez "konkurencji" w postaci państwowych, podlegających PRAWU komorników. Kto ma brutalniejszego windykatora ten lepszy.
>Człowieku, propaguje eksperyment spoleczno-gospodarczy
Łżesz
Uciekasz od eksperymentu

>wg określonych przeze mnie zasad,
Których nie określiłeś

>Eksperymentalna księga kapitału publicznie jawna
Uciekasz od każdego eksperymentu

waga
telefon
tytka cukru
UCIECZKA

takie to twoje eksperymenta
UCIECZKA
UCIECZKA
UCIECZKA

>O jakim wierceniu kolan piszesz?
o twoich bojówkach wyrzucających emeryta z jego domu PRZEMOCĄ

>O czym ty mówisz?
O twojej idei powszechne przemocy
Tu masz eksperyment
www.racjonalista.pl/forum.php/s,838290#w839053

Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Chciałbyś, żeby wróciły czasy windykacji, ale bez "konkurencji" w postaci państwowych, podlegających PRAWU komorników. Kto ma brutalniejszego windykatora ten lepszy.
>>Człowieku, propaguje eksperyment spoleczno-gospodarczy
>Łżesz
>Uciekasz od eksperymentu

Szukam możliwości przeprowadzenia go.
Potrzebuję środków produkcji i społecznej akceptacji.
Próbuję je zdobyć.

Jolanta Fedak KP Zielona Góra lp.mjes@kadeF.atnaloJ
Józefa Szczurek-Żelazko ZP Tarnów lp.mjes@okzalez-keruzczs.afezoj
Kacper Płażyński ZP Gdańsk lp.mjes@iksnyzalp.repcak
Kamil Bortniczuk ZP Opole lp.mjes@kuzcintrob.limak
Kamila Gasiuk-Pihowicz KO Siedlce lp.mjes@zciwohiP-kuisaG.alimaK
Karolina Pawliczak L Kalisz lp.mjes@kazcilwaP.aniloraK
Katarzyna Czochara ZP Opole lp.mjes@arahcozc.anyzratak
Katarzyna Kotula L Szczecin lp.mjes@alutoK.anyzrataK
Katarzyna Kretkowska L Poznań lp.mjes@akswokterK.anyzrataK
Katarzyna Lubnauer KO Warszawa lp.mjes@reuanbuL.anyzrataK
Katarzyna Osos KO Zielona Góra lp.mjes@sosO.anyzrataK
Katarzyna Piekarska KO Warszawa lp.mjes@aksrakeiP.anyzrataK
Katarzyna Sójka ZP Kalisz lp.mjes@akjos.anyzratak
Katarzyna Ueberhan L Poznań lp.mjes@nahrebeU.anyzrataK
Kazimierz Choma ZP Lublin lp.mjes@amohc.zreimizak
Kazimierz Gołojuch ZP Rzeszów lp.mjes@hcujolog.zreimizak
Kazimierz Gwiazdowski ZP Białystok lp.mjes@ikswodzaiwg.zreimizak
Kazimierz Matuszny ZP Bielsko-Biała lp.mjes@ynzsutam.zreimizak
Kazimierz Moskal ZP Rzeszów lp.mjes@laksom.zreimizak
Kazimierz Plocke KO Słupsk lp.mjes@ekcolP.zreimizaK
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Uciekasz od eksperymentu
>Szukam możliwości przeprowadzenia go.
>Potrzebuję środków produkcji i społecznej akceptacji.
>Próbuję je zdobyć.
>Jolanta Fedak(..)

Uciekasz od eksperymentu myślowego tu na fR.. bo chcesz zrobić eksperyment z pomocą posłów na Sejm?
Dobrze rozumiem?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Tylko tyle powiedziałem?

Niestety nie.. napisałeś dużo więcej kompromitujących cię rzeczy. Widać, masz z tego jakąś masochistyczną przyjemność.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Tylko tyle powiedziałem?
>Niestety nie.. napisałeś więcej kompromitujących cię rzeczy. Widac, masz z tego jakąś masochistyczną przyjemność.

I sadyscie to pewnie w deseń?
Poczułeś, że w tym się w końcu zrealizujesz.

Ile razy powtórzysz jeszcze, że nie mam wartości?

Aż uklęknę i poddam się twojej racji?
Aż przyznam, że jesteś lepszy i poproszę, żebyś mi przewodził?
Aż zacznę zbierać owoce, które ty zaczniesz zjadać?

Mam ci uwierzyć, że nic mi się nie należy, bo wszystko Ci się należy?

Nic co wyraziłem nie skompromitowało mnie wprost przeciwnie udowodniło moje szczere intencje i każdy człowiek dobrej woli ostatecznie to doceni.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nic co wyraziłem nie skompromitowało mnie wprost przeciwnie
> udowodniło moje szczere intencje

Ok, przypomnijmy zatem owe szczere intencje:
a) zaległości alimentacyjnych nie trzeba regulować
b) jak kobieta nie dostanie alimentów, to na drugi raz staranniej będzie dobierać partnerów

> i każdy człowiek dobrej woli ostatecznie to doceni.

Jasne. Szczególnie młode samotne matki.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
12-03-2021 08:57 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>> Nic co wyraziłem nie skompromitowało mnie wprost przeciwnie
>> udowodniło moje szczere intencje
>Ok, przypomnijmy zatem owe szczere intencje:
>a) zaległości alimentacyjnych nie trzeba regulować
>b) jak kobieta nie dostanie alimentów, to na drugi raz staranniej będzie dobierać partnerów

Gadaj zdrów, może jakiś biedny frajer uwierzy, bo ja mówiłem o kryptograficznym zaszyfrowaniu portfeli, żebyście nie mogli okraść biedoty na wasze wyblakłe kwity, które stanowią podstawę do przymusowej egzekucji komorniczej.

TO WY zrobiliście z zaszyfrowania portfeli koncept nie odpowiadania rodziców za własne dzieci.

WY, którym na losie cudzych dzieci tak wam zależy, że nie macie żadnego problemu z zatrudnieniem ich rodziców na śmieciówce za miskę ryżu, okradając następnie z połowy miski w podatkach a z kolejnej 1/3 w karach umowych od chwilówek.

Tymczasem:

Killion Munyama KO Piła lp.mjes@amaynuM.noilliK
Klaudia Jachira KO Warszawa lp.mjes@arihcaJ.aidualK
Konrad Berkowicz K Kraków lp.mjes@zciwokreB.darnoK
Konrad Frysztak KO Radom lp.mjes@katzsyrF.darnoK
Dariusz Olszewski ZP Warszawa lp.moc.ikswezslozsuirad@tkatnok
Janusz Śniadek ZP Słupsk ofni.kedainszsunaj@tkatnok
Kinga Gajewska KO Warszawa lp.akswejagagnik@tkatnok
Michał Wypij ZP Olsztyn lp.jipywlahcim@tkatnok
Krystian Kamiński K Zielona Góra lp.mjes@iksnimaK.naitsyrK
Krystyna Sibińska KO Zielona Góra lp.mjes@aksnibiS.anytsyrK
Krystyna Skowrońska KO Rzeszów lp.mjes@aksnorwokS.anytsyrK
Krystyna Szumilas KO Katowice lp.mjes@salimuzS.anytsyrK
Krzysztof Bosak K Kielce lp.mjes@kasoB.fotzsyzrK
Krzysztof Czarnecki ZP Piła lp.mjes@ikcenrazc.fotzsyzrk
Krzysztof Gadowski KO Bielsko-Biała lp.mjes@ikswodaG.fotzsyzrK
Krzysztof Gawkowski L Bydgoszcz lp.mjes@ikswokwaG.fotzsyzrK
Krzysztof Grabczuk KO Chełm lp.mjes@kuzcbarG.fotzsyzrK
Krzysztof Janusz Kozik ZP Kraków lp.mjes@kizok.fotzsyzrk
Krzysztof Kubów ZP Legnica lp.mjes@wobuk.fotzsyzrk
Krzysztof Lipiec ZP Kielce lp.mjes@ceipil.fotzsyzrk
12-03-2021 11:47 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> zrobiliście z zaszyfrowania portfeli koncept
> nie odpowiadania rodziców za własne dzieci.

Ok, przypomnijmy zatem owe szczere intencje głosiciela zaszyfrowanych portfeli:
a) zaległości alimentacyjnych nie trzeba regulować (m.in. żadna instytucja tego w hamerlikanizmie nie zrobi za matkę)
b) jak kobieta nie dostanie alimentów, to na drugi raz staranniej będzie dobierać partnerów

> i każdy człowiek dobrej woli ostatecznie to doceni

Jasne. Szczególnie młode samotne matki.

Ten zaszyfrowany portfel po prostu firmuje osobowość Alimenciarza i Dłużnika K H-K.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-03-2021 06:16 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Krystkon też napisał że nie pozwoli aby ta jego strefa kiedykolwiek powstała.

Tak stwierdziłeś stosując metodę dowodu indukcyjnego, lecz podaną sensownie co mnie przekonało.

>>Zmartwiłeś się?

A Ty?

>Krystkon napisał również że umów nie należy dotrzymywać.

Może nie tyle, że nie należy, ale umowy w znaczeniu cywilnoprawnym, sankcjonowane aktualnym prawem, można traktować wg własnego uznania, czyli dowolnie. Oznacza to jednak burzenie pewnego porządku społecznego przyklepanego prawem. Jego system uderza więc w sferę unormowanych już relacji społecznych.

>Można go więc bez problemu nazwać kimś tam o honorze psiego czegoś tam.

Nie. Nieuk z protezową inteligencją, nie ma pojęcia o honorze.

>Umowy obowiązuje w społeczeństwie jakie znamy. Moze nie zawsze są one idealne ale są.

Daje to pewnego rodzaju komfort i podstawę do roszczeń w wypadku konfliktów wynikających z niedotrzymania warunków umowy.

>Jak prawo. Jak noszenie maseczek o północy na mieście gdzie nikogo nie ma.

Choćby.

>Natomiast Krystkon nie honoruje umów i wyborów.

On nic nie honoruje co pochodzi nie od niego.

>A co za tym idzie można go nazwać psim cyckiem . Bo nawet jeśli umówimy sie że tak się nie zwracamy to taka umowę można zerwać.

Jemu wiele nie trzeba by umowę uznać za nieważną, bo np. frajera naciągnął na pożyczkę i na drugi dzień ją zerwał, ostatecznie podając przyczynę, że nie jest ponosić ciężaru zobowiązań. Ale pieniędzy nie odda! Więc ucieka do innego kraju, by go nie odnaleziono. Oto naiwniacki styl życia ponad stan.

>Zmierzam do tego żebys baczniej wczytywał się w jego teksty gdyż nie potrzebnie interweniujesz.

Ale jest w co się wczytywać? W ten stek bzdur?

> Ten buc berliński ma namiastkę tego jak będzie wyglądało życie w jego eksperymencie.

On pozbawiony jest w ogóle wyobraźni.

>A Twoja interwencja jest bezcelowa gdyż nie ma środków na dojscie praw bo umowy są nie wiążące.

I to jest jedna z doskonałości jego systemu. Dodaj, że jego duposystem likwiduje instytucję sądów i policji. Społeczeństwo same dochodzi swoich racji. Dziki Zachód.

>Kapewu?

No jasne...że ciemne!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
09-03-2021 17:35 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>A jakoś tak zwięźle o co ogólnie w krystkonizmie kaman? Może jakaś definicja czy choćby slogan?

Zakładam się i wiem, że wygram, iż nie wydusisz z niego żadnej sensownej odpowiedzi. Powód prozaiczny. On sam nie wie co wypisuje na tym forum.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>A jakoś tak zwięźle o co ogólnie w krystkonizmie kaman? Może jakaś definicja czy choćby slogan?
>Zakładam się i wiem, że wygram, iż nie wydusisz z niego żadnej sensownej odpowiedzi. Powód prozaiczny. On sam nie wie co wypisuje na tym forum.

Odpowiem ci prosto.

Władza człowieka nad człowiekiem jest źródłem społeczeństwa ale nadmierna niszczy je.

Społeczeństwo zbudowane na kapitale, ktore nie ma kontroli nad kapitałem musi rozpaść się.

Ja jestem przykładem tego rozpadu.

Kapitalistyczne społeczeństwo bez społecznej kontroli nad kapitałem nie może udać się i trwać w spokoju.
To niemożliwe.
Sam się jeszcze o tym przekonasz.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>A jakoś tak zwięźle o co ogólnie w krystkonizmie kaman? Może jakaś definicja czy choćby slogan?
>>Zakładam się i wiem, że wygram, iż nie wydusisz z niego żadnej sensownej odpowiedzi. Powód prozaiczny. On sam nie wie co wypisuje na tym forum.
>Odpowiem ci prosto.
>Władza człowieka nad człowiekiem jest źródłem społeczeństwa ale nadmierna niszczy je.
>Społeczeństwo zbudowane na kapitale, ktore nie ma kontroli nad kapitałem musi rozpaść się.
>Ja jestem przykładem tego rozpadu.
>Kapitalistyczne społeczeństwo bez społecznej kontroli nad kapitałem nie może udać się i trwać w spokoju.
>To niemożliwe.
>Sam się jeszcze o tym przekonasz.

Jak uważasz: kapitalizm czy demokracja jest bardziej destrukcyjne dla społeczeństwa ?
Czy może: prywatna własność przyrody, natury ??
09-03-2021 19:58 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jak uważasz: kapitalizm czy demokracja jest bardziej destrukcyjne dla społeczeństwa ?

Uważam, że te dwa sprzeczne systemy władzy człowieka nad człowiekiem muszą istniec razem i ograniczać się wzajemnie dla zdrowia i rozwoju społeczeństwa.

Kapitalizm bez demokracji jest destrukcyjny.

Demokracja bez kapitalizmu jest destrukcyjna.

W moim modelu podstawowym systemem władzy jest kapitalizm, natomiast demokracja jest systemem pochodnym, wtórym, uzupełniającym i sprzecznym, który ma ograniczać kapitalizm, gdy ten przez nadmierną koncentrację własności ze sprzyjającego społeczeństwu systemu władzy zaczyna się przekształcać we wroga społeczeństwu dominację.
09-03-2021 20:12 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>W moim modelu ...
... kopalnia składa się z kilofa , taczki i kubła w szybie

Ujemna wiedza + narcyzm = idee debila

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Społeczeństwo zbudowane na kapitale, ktore nie ma kontroli
> nad kapitałem musi rozpaść się.
> Ja jestem przykładem tego rozpadu.

Nie społeczeństwo i nie brak kontroli nad kapitałem są źródłem twojego rozpadu.
Ale pazerność, nieodpowiedzialność i pewnie brak dobrych wzorców w młodości.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A jakoś tak zwięźle o co ogólnie w krystkonizmie kaman? Może jakaś definicja czy choćby slogan?
>Zakładam się i wiem, że wygram, iż nie wydusisz z niego żadnej sensownej odpowiedzi. Powód prozaiczny. On sam nie wie co wypisuje na tym forum.
Przecież mi odpowiedział.


cr
Michał Dziedzic (188 punktów)
To nie zadziała, z wielu powodów. Ale najważniejszy: W takim ustroju nie będzie możliwe stworzenie "Jawnej szyfrowanej księgi kapitału". Do tego potrzeba komputerów i zdolnych programistów. Tego nie będzie, bo się nie opłaci. Nie będzie dużych firm IT, z właścicielami którym zależy, jak się taki trafi to dowalą mu podatek i "rozproszą" kapitał. Nikt nie będzie tracił czasu na projektowanie procesorów, czy pisanie programów, jak nie będzie własności intelektualnej, praw autorskich. Lepiej zarabiać, a właściwie utrzymywać się z własności chodnika, czy drogi. Jak ktoś nie ma chodnika czy drogi, nie będzie go stać na naukę programowania, czy elektroniki. Państwo też nie zapewni działania księgi, bo nie ma za co, podatki idą na pracowników najemnych bez własności. To może zadziałać tylko w małej społeczności, taka hipisowska komuna, zależna od dostaw z zewnątrz. Nikomu nie będzie się opłacało inwestować czy to pieniędzy, czy czasu w długofalowe projekty, bo nawet jak jakimś cudem będzie miał na to pieniądze, straci to gdy tylko zacznie mu się udawać.
08-03-2021 18:56 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>To nie zadziała, z wielu powodów. Ale najważniejszy: W takim ustroju nie będzie możliwe stworzenie "Jawnej szyfrowanej księgi kapitału". Do tego potrzeba komputerów i zdolnych programistów.

Oprogramowanie już istnieje.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain

i jest open source, stworzone przez programistów, którzy za stworzenie go nie dostali nawet centa.

Komputerami są domowe komputery połączone w sieć. Innych nie potrzeba a już najmniej jednostek centralnych.

------
Ponadto nigdzie nie napisałem, że księga jest dla użytkowników bezpłatna.

Podtrzymujące ja węzły mogą pobierać opłaty transakcyjne, nie wiedzę problemu.
Za dostarczenie mocy należy się kasa.
Zwykle komputery mogą służyć przy tym do potwierdzenia, że w sieci nie następuje żaden przekręt.
08-03-2021 19:00 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Oprogramowanie już istnieje.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain

To oprogramowanie wymaga komputerów i energii

A tego nie będzie.
Nikt nie dostarczy surowców do wytwarzania energii

>Komputerami są domowe komputery połączone w sieć.
Która wymaga energii, której nikt nie wytworzy , bo z czego?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 19:14 
 Ocena 2 na 2
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>Oprogramowanie już istnieje.
>>pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain
>To oprogramowanie wymaga komputerów i energii
>A tego nie będzie.
>Nikt nie dostarczy surowców do wytwarzania energii
>>Komputerami są domowe komputery połączone w sieć.
>Która wymaga energii, której nikt nie wytworzy , bo z czego?
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Krystkonizm to powrót do kultur neolitycznych (nie cywilizacji), połączonych z komunizmem i feudalizmem. Każdy zbiera jagody i grzyby dla siebie, oraz dokarmia niewolników swojego pana. Jak nie może iść do lasu umiera z głodu lub zimna.
08-03-2021 20:51 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>Krystkonizm to powrót do kultur neolitycznych (nie cywilizacji), połączonych z komunizmem i feudalizmem. Każdy zbiera jagody i grzyby dla siebie, oraz dokarmia niewolników swojego pana. Jak nie może iść do lasu umiera z głodu lub zimna.

Punctum!
Dlatego teoretycznie byłby do zastosowania w niewielkiej syberyjskiej lub amazońskiej wiosce.
Niemniej tam też nikt w to nie pójdzie.
Hamerlik wyklucza wspólną własność
"Moje, moje, moje!!!!" spowoduje zagładę takiej społeczności

Przeżycie takiej społeczności zależy od solidarności, a nie od gromadzenia tylko dla siebie.

Wielkie miasto nie przeżyje bez praw i ich cywilizowanej egzekucji
Syberyjska wioska nie przeżyje bez solidarności

Któż więc przeżyje w kryskonizmie?
Pan, otoczony niewolnikami

Dlatego nikt tego nie chce



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 21:17 
 Ocena 1 na 1
Michał Dziedzic (188 punktów)

>Któż więc przeżyje w kryskonizmie?
>Pan, otoczony niewolnikami
>Dlatego nikt tego nie chce
>

Raczej nikt. Niewolnicy padną z głodu lub się zabiją z powodu depresji. Jeśli są w miarę inteligentni, będą wiedzieć, że nie mają szans na dorobienie się własności która zapewniła by im godziwe życie na starość. Jak są debilami, to zginą na skutek wypadków przy pracy, lub z głodu.
Pan bez niewolników też nie pociągnie długo.
09-03-2021 10:10 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Oprogramowanie już istnieje.
>>>pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain
>>To oprogramowanie wymaga komputerów i energii
>>A tego nie będzie.
>>Nikt nie dostarczy surowców do wytwarzania energii
>>>Komputerami są domowe komputery połączone w sieć.
>>Która wymaga energii, której nikt nie wytworzy , bo z czego?
>>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>Krystkonizm to powrót do kultur neolitycznych (nie cywilizacji), połączonych z komunizmem i feudalizmem. Każdy zbiera jagody i grzyby dla siebie, oraz dokarmia niewolników swojego pana. Jak nie może iść do lasu umiera z głodu lub zimna.

Zwłaszcza w stosunku do emerytów, zmuszanych do pracy do końca jeśli tylko jeszcze stoją. To jest w duposystemie krystkona. Jestem polskim emerytem i dowiedziałem się, od Hamerlika oderwanej ręki, że mam lokaja. Muszę go zwolnić bo w pracy się nie pojawił ani razu. Hamerlik oderwana ręka tak bredzi i wszystko miesza jak się da. Też mu tłumaczyłem, że jawne głosowanie nadaje się tylko w naradach plemiennych ustalających jakieś zamierzenia i to w jednym małym namiocie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
09-03-2021 10:43 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Zwłaszcza w stosunku do emerytów, zmuszanych do pracy do końca jeśli tylko jeszcze stoją.

Rozmawiałem z wiekowymi ludźmi, w tym z moją mamą.

Ponoć nie ma nic gorszego niż brak celu.
Przez brak celu ludzie bardzo szybko marnieją i umierają.

Pracą do swoje utrzymanie do śmieci zamierzam przedłużyć ci życie i zamierzam pomóc ci być na starość szczęśliwym.

Masz wstać z łóżka i zrobić coś dla innych przez co inni zrobią też coś dla ciebie. Przez to utrzymasz siły i pęd do życia.
Jeżeli zaczniesz kręcić się bez sensu jak smród po gaciach, to wpadniesz w depresję i szybko skończysz w piachu.

Co wybierasz, życie czy śmierć?
szarley (54913 punktów)
>>Zwłaszcza w stosunku do emerytów, zmuszanych do pracy do końca jeśli tylko jeszcze stoją.
>Rozmawiałem z wiekowymi ludźmi, w tym z moją mamą.
>Ponoć nie ma nic gorszego niż brak celu.
>Przez brak celu ludzie bardzo szybko marnieją i umierają.
>Pracą do swoje utrzymanie do śmieci zamierzam przedłużyć ci życie i zamierzam pomóc ci być na starość szczęśliwym.

Uwierzę, jeśli zobaczę rejentalny akt, w którym Hamerlik - Konopka deklaruje, że cała jego emerytura pójdzie na DRK

Póki nie ma tego aktu, jest to tylko ocean hipokryzji

Do emerytury zostało mi kilka lat. Może będę zawodowo pracował dłużej, a może nauczę się pszczelarstwa lub kolejnego obcego języka. Na pewno będę miał cel, ale tym celem nie będzie praca po to żeby mieć na chleb. Na chleb na starość już zapracowałem i to z dobrym kawałkiem szynki.

Praca na emeryturze jest przywilejem, równie dobrze mogę wybrać się kajakiem przez Atlantyk

Dziś ludzie MOGĄ pracować w starości
Ty chcesz, żeby ludzie MUSIELI w starości pracować
(nie dotyczy Hamerlika)
To jest różnica

>Masz wstać z łóżka i zrobić coś dla innych przez co inni zrobią też coś dla ciebie.
Kiedy pójdę na emeryturę, będę miał za sobą ponad 40 lat pracy dla innych

>Przez to utrzymasz siły i pęd do życia.
Czekam na rejentalny akt
Sił nie stracę uprawiając ogród i jeżdżąc w góry. Nie muszę w tym celu pracować.

>Jeżeli zaczniesz kręcić się bez sensu jak smród po gaciach, to wpadniesz w depresję i szybko skończysz w piachu.
A jeśli wybiorę się w podróż dookoła świata za zaoszczędzone pieniądze?

Życzysz ludziom, żeby naprawdę całe życie byli przykuci do maszyn
Nikt za tobą nie idzie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-03-2021 15:36 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> A jeśli wybiorę się w podróż dookoła świata za zaoszczędzone pieniądze?

To Hamerlik puści pianę z ust, bo on tylko z własna córką częściowo na jej koszt.
I nie dookoła świata. A już na pewno nie wróci do swojego zadbanego domu z ogrodem, chyba że go komuś ukradnie.. yyy pardon, nie uzna czyjegoś ogrodu za płotem .
Ale czy trzeba się w swoich planach czy podróży przejmować czyjąś pianą?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-03-2021 19:09 
 Ocena 3 na 3
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>To nie zadziała, z wielu powodów. Ale najważniejszy: W takim ustroju nie będzie możliwe stworzenie "Jawnej szyfrowanej księgi kapitału". Do tego potrzeba komputerów i zdolnych programistów.
>Oprogramowanie już istnieje.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain
>i jest open source, stworzone przez programistów, którzy za stworzenie go nie dostali nawet centa.
>Komputerami są domowe komputery połączone w sieć. Innych nie potrzeba a już najmniej jednostek centralnych.
>------
>Ponadto nigdzie nie napisałem, że księga jest dla użytkowników bezpłatna.
>Podtrzymujące ja węzły mogą pobierać opłaty transakcyjne, nie wiedzę problemu.
>Za dostarczenie mocy należy się kasa.
>Zwykle komputery mogą służyć przy tym do potwierdzenia, że w sieci nie następuje żaden przekręt.

Takie oprogramowanie wymaga częstych aktualizacji, a kto i za co miał by to robić. Prędzej znajdą się hakerzy którzy odkryją luki i zaraz któryś będzie posiadaczem wszystkiego. Można liczyć na hobbystów oddanych sprawie, że będą łatać dziury w oprogramowaniu. Tylko, że tacy ludzie zwykle zarabiają na programowaniu w jakimś korpo, a korpo nie będzie. No i sprzęt też nie jest wieczny, jak się zepsuje to co? Kupimy za godzinki od złych kapitalistów? Nie twierdzę, że wielkie korporacje to ideał, ale w kryskonizmie nie ma dla nich alternatywy.
08-03-2021 19:18 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Takie oprogramowanie wymaga częstych aktualizacji, a kto i za co miał by to robić. Prędzej znajdą się hakerzy którzy odkryją luki i zaraz któryś będzie posiadaczem wszystkiego. Można liczyć na hobbystów oddanych sprawie, że będą łatać dziury w oprogramowaniu. Tylko, że tacy ludzie zwykle zarabiają na programowaniu w jakimś korpo, a korpo nie będzie. No i sprzęt też nie jest wieczny, jak się zepsuje to co? Kupimy za godzinki od złych kapitalistów? Nie twierdzę, że wielkie korporacje to ideał, ale w kryskonizmie nie ma dla nich alternatywy.

Księgi kapitału bronią kapitalisci, którzy mają w niej zapisane swoje kapitały, tak jak w BTC, który do tej pory nie został złamany.

Podatek od własności zostaje określony w demokracji bezpośredniej i obejmuje każdą własność. Nie ma żadnego uzasadnienia dlaczego ten miałby zostać określony za wysoko skoro wszyscy są właścicielami czegoś.

Nikt nie twierdzi, że w moim modelu kapitał będzie nadmiernie rozproszony, to bezpodstawne.

Będzie jedynie ograniczona nadmierna koncentracja kapitału, która jest szkodliwa również dla gospodarki, co ma wiele sensu w odróżnieniu od waszego modelu, w którym nikt żadnej kontroli nad kapitałem nie ma.

Nie ma jak oprzeć społeczeństwo na kapitale i nie zapewnić społeczeństwu żadnej kontroli nad kapitałem.
To już łatwiej jest połknąć tasiemca albo przytulić pijawkę do gołej piersi, mniej szkód z tego będzie.
08-03-2021 19:25 
 Ocena 2 na 2
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>Takie oprogramowanie wymaga częstych aktualizacji, a kto i za co miał by to robić. Prędzej znajdą się hakerzy którzy odkryją luki i zaraz któryś będzie posiadaczem wszystkiego. Można liczyć na hobbystów oddanych sprawie, że będą łatać dziury w oprogramowaniu. Tylko, że tacy ludzie zwykle zarabiają na programowaniu w jakimś korpo, a korpo nie będzie. No i sprzęt też nie jest wieczny, jak się zepsuje to co? Kupimy za godzinki od złych kapitalistów? Nie twierdzę, że wielkie korporacje to ideał, ale w kryskonizmie nie ma dla nich alternatywy.
>Księgi kapitału bronią kapitalisci, którzy mają w niej zapisane swoje kapitały, tak jak w BTC, który do tej pory nie został złamany.
>Podatek od własności zostaje określony w demokracji bezpośredniej i obejmuje każdą własność. Nie ma żadnego uzasadnienia dlaczego ten miałby zostać określony za wysoko skoro wszyscy są właścicielami czegoś.
>Nikt nie twierdzi, że w moim modelu kapitał będzie nadmiernie rozproszony, to bezpodstawne.
>Będzie jedynie ograniczona nadmierna koncentracja kapitału, która jest szkodliwa również dla gospodarki, co ma wiele sensu w odróżnieniu od waszego modelu, w którym nikt żadnej kontroli nad kapitałem nie ma.
>Nie ma jak oprzeć społeczeństwo na kapitale i nie zapewnić społeczeństwu żadnej kontroli nad kapitałem.
>To już łatwiej jest połknąć tasiemca albo przytulić pijawkę do gołej piersi, mniej szkód z tego będzie.

Nie jestem przekonany, ale nie skreślam całkiem tej idei. Eksperyment społeczny nie dojdzie do skutku, bo kto niby miałby to zorganizować, chyba tylko osoba która jest przekonana, że to ma sens. Nie ma nikogo takiego.
Ale możesz zrobić grę MMO opartą na tych zasadach, dość tanio, w miarę łatwo, chętnych nie braknie bo nic nie ryzykują.
08-03-2021 19:20 
 Ocena 3 na 3
Michał Dziedzic (188 punktów)

>Ponadto nigdzie nie napisałem, że księga jest dla użytkowników bezpłatna.

Czyli jeszcze jedno ograniczenie dla najbiedniejszych. Jeśli nie stać go na korzystanie z księgi, to nawet jak by miał cokolwiek, nie ma nic. Wyjście z ubóstwa nie jest możliwe.
09-03-2021 10:14 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Ponadto nigdzie nie napisałem, że księga jest dla użytkowników bezpłatna.
>Czyli jeszcze jedno ograniczenie dla najbiedniejszych. Jeśli nie stać go na korzystanie z księgi, to nawet jak by miał cokolwiek, nie ma nic. Wyjście z ubóstwa nie jest możliwe.

Właśnie tego biedak nie rozumie. U niego w systemie wszystko pico bello.
On nigdy nie brał udziału w poważnych projektach i nie ma pojęcia o mnogości problemów.
Jego doświadczenie zawodowe to tylko praca w windykacji, gdzie narobił smrodu i desperacko uciekł do Niemiec, sądząc że uniknie odpowiedzialności za swoją nieodpowiedzialność.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-03-2021 19:36 
 Ocena 2 na 2
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>To nie zadziała, z wielu powodów. Ale najważniejszy: W takim ustroju nie będzie możliwe stworzenie "Jawnej szyfrowanej księgi kapitału". Do tego potrzeba komputerów i zdolnych programistów.
>Oprogramowanie już istnieje.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain
>i jest open source, stworzone przez programistów, którzy za stworzenie go nie dostali nawet centa.
>Komputerami są domowe komputery połączone w sieć. Innych nie potrzeba a już najmniej jednostek centralnych.
>------
>Ponadto nigdzie nie napisałem, że księga jest dla użytkowników bezpłatna.
>Podtrzymujące ja węzły mogą pobierać opłaty transakcyjne, nie wiedzę problemu.
>Za dostarczenie mocy należy się kasa.
>Zwykle komputery mogą służyć przy tym do potwierdzenia, że w sieci nie następuje żaden przekręt.

Czyli działanie krystkonizmu jest zależne od dorobku i produkcji kapitalizmu. Oprogramowanie raczej by nie powstało, bo niby po co, ale niech tam, jest. Ale komputery trzeba importować od tych złych. Trochę ciężko się robi oprogramowanie bez komputerów, a jeszcze ciężej się go bez tych komputerów używa.
08-03-2021 21:13 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Czyli działanie krystkonizmu jest zależne od dorobku i produkcji kapitalizmu. Oprogramowanie raczej by nie powstało, bo niby po co, ale niech tam, jest. Ale komputery trzeba importować od tych złych. Trochę ciężko się robi oprogramowanie bez komputerów, a jeszcze ciężej się go bez tych komputerów używa.

Nic z tego nie kapuję, przecież propaguję kapitalizm w jego najczystszej postaci opary na księdze kapitału będącej poza zasięgiem demokratycznie wybieranych rządów, po za zasięgiem państwowych funkcjonariuszy.

Propaguję oparcie wszelkiej działalności gospodarczej wyłącznie na własności prywatnej i całkowitą redukcję własności państwowej.

Propaguję płatną służbę zdrowia, płatną edukację, emerytury wyłącznie z własnego zgromadzonego kapitału.

O czym Ty piszesz?
O czym Ty mówisz?
Co to ma znaczyć?
08-03-2021 21:28 
 Ocena 4 na 4
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>Czyli działanie krystkonizmu jest zależne od dorobku i produkcji kapitalizmu. Oprogramowanie raczej by nie powstało, bo niby po co, ale niech tam, jest. Ale komputery trzeba importować od tych złych. Trochę ciężko się robi oprogramowanie bez komputerów, a jeszcze ciężej się go bez tych komputerów używa.
>Nic z tego nie kapuję, przecież propaguję kapitalizm w jego najczystszej postaci opary na księdze kapitału będącej poza zasięgiem demokratycznie wybieranych rządów, po za zasięgiem państwowych funkcjonariuszy.
>Propaguję oparcie wszelkiej działalności gospodarczej wyłącznie na własności prywatnej i całkowitą redukcję własności państwowej.
>Propaguję płatną służbę zdrowia, płatną edukację, emerytury wyłącznie z własnego zgromadzonego kapitału.
>O czym Ty piszesz?
>O czym Ty mówisz?
>Co to ma znaczyć?

No ja też nie nie kapuję praktycznie nic z ustroju który proponujesz. Ale pytam wprost: Jak mają działać (czy mają działać) duże firmy, produkujące np.: komputery, procesory, samochody czy prąd.
Rozumiem, że wyplatanie koszyków, czy koszenie trawników będzie bardziej opłacalne, ale hi-tech i przemysł ciężki, nie będzie się opłacał. Może się mylę, ale wytłumacz to, bo ja nie ogarniam.

Każdy duży kapitał przyciągnie uwagę i zazdrość tych z mniejszym lub bez kapitału i zniszczą go podatkami. Rozproszenie, spoko, ale dużą firmę zniszczymy na rzecz wielu małych, nie będących w wstanie rozwijać wysokich technologii czy produkować tanio zaawansowanych produktów.
09-03-2021 10:23 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Czyli działanie krystkonizmu jest zależne od dorobku i produkcji kapitalizmu. Oprogramowanie raczej by nie powstało, bo niby po co, ale niech tam, jest. Ale komputery trzeba importować od tych złych. Trochę ciężko się robi oprogramowanie bez komputerów, a jeszcze ciężej się go bez tych komputerów używa.
>>Nic z tego nie kapuję, przecież propaguję kapitalizm w jego najczystszej postaci opary na księdze kapitału będącej poza zasięgiem demokratycznie wybieranych rządów, po za zasięgiem państwowych funkcjonariuszy.
>>Propaguję oparcie wszelkiej działalności gospodarczej wyłącznie na własności prywatnej i całkowitą redukcję własności państwowej.
>>Propaguję płatną służbę zdrowia, płatną edukację, emerytury wyłącznie z własnego zgromadzonego kapitału.
>>O czym Ty piszesz?
>>O czym Ty mówisz?
>>Co to ma znaczyć?
>No ja też nie nie kapuję praktycznie nic z ustroju który proponujesz. Ale pytam wprost: Jak mają działać (czy mają działać) duże firmy, produkujące np.: komputery, procesory, samochody czy prąd.
>Rozumiem, że wyplatanie koszyków, czy koszenie trawników będzie bardziej opłacalne, ale hi-tech i przemysł ciężki, nie będzie się opłacał. Może się mylę, ale wytłumacz to, bo ja nie ogarniam.
>Każdy duży kapitał przyciągnie uwagę i zazdrość tych z mniejszym lub bez kapitału i zniszczą go podatkami. Rozproszenie, spoko, ale dużą firmę zniszczymy na rzecz wielu małych, nie będących w wstanie rozwijać wysokich technologii czy produkować tanio zaawansowanych produktów.

To samo mu palowałem tyle razy. Sama idea rozproszonego kapitału już do tego zmierza. Stagnacja, brak inwestycji i postępu w siłach wytwórczych, apatia społeczna, brak indywidualnych inicjatyw i energii tworzenia. Brak postępu i rozwoju.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-03-2021 21:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nic z tego nie kapuję,
Nihil novi

>przecież propaguję kapitalizm
raczej debilizm w którym starzy ludzie zdychają z głodu pod mostem

>Propaguję oparcie wszelkiej działalności gospodarczej
Na cwaniactwie

>Propaguję płatną służbę zdrowia,
Niedostępną dla "roboli"

>płatną edukację,
Niedostępną dla "roboli"

>emerytury wyłącznie z własnego zgromadzonego kapitału.
Niedostępne dla "roboli"

Wiesz co proponujesz?
PIEKŁO

Zbudź pod twoją czaszką resztki gówna i zapytaj
DLACZEGO NIKT NIE IDZIE ZA CIULEM!!!!!

odpowiedź jest prosta
Ciul proponuje : zdechnijcie z głodu, ale płaćcie na mnie
Macie domy = płaćcie na mnie
Macie mieszkania= płaćcie na mnie
Macie samochody = płaćcie na mnie
Macie hulajnogi = płaćcie na mnie

Moje moje MOJE
Dajcie mi !!!
Żreć !!!!!!

Chciwcy, nie dajecie żreć komuś kto ma ledwie 250 000 złotych rocznie a wy leżycie na działkowych ogródkach
Chciwcy, ja chcę żreć za wasze, a wy nie dajecie

ŻREĆ!!!!!!!!!!

Wenancjusz pracował 40 lat MA MI DAĆ ŻREĆ!!!!!!!!!!
szarley dorobił się domu w Syberii MA MI DAĆ ŻREĆ!!!!!!!!!!

DAĆ ŻREĆ!!!!!!!!!!
DAĆ ŻREĆ!!!!!!!!!!
DAĆ ŻREĆ!!!!!!!!!!

i zapłacić zaległe alimenta
200 Euro bo zarabiam tylko 40 000 rocznie
ŻREĆ!!!!!!!!!! Chciwcy
ŻREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEĆ!!!!!!!!!!

Moje, moje MOJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-03-2021 21:50 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Moje, moje MOJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie będziesz chciał płacić żadnego podatku od swoich posiadłości to wybierzesz ZERO podatku od własności w jawnej demokracji bezpośredniej.

Inni też nie będą chcieli, to też tak wybiorą, przecież każdy ma jakąś altanke, w czym problem?

To ma być przecież twój wybór?

A może problem w tym, że sam nic nie zapłacisz ale od innych też nic nie wyrwiesz przemocą?

Może chodzi ci o to, że nie poradzisz już okrasc młodych, najemnych, bezmajetnych roboli całkowicie zależnych od cudzego z połowy miski ryżu za którą pracują a żreć się chce a zrobić coś dla innego się już nie chce?

Chciales zrobić fortune na wzroście cen pol puszczonych w ugor wykupionych od malorolnych rolników przypartych do muru koniecznością spłaty chwilowiki?

Nie mówię zaraz, że chwilówki z waszego banku ale może przez jakiegos pośrednika, w którego siedzibie żywego ducha nie spotkasz?

A ja ci ze swoimi pomysłami staje na drodze do tej fortuny?
08-03-2021 22:05 
 Ocena 1 na 1
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>Moje, moje MOJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
>Nie będziesz chciał płacić żadnego podatku od swoich posiadłości to wybierzesz ZERO podatku od własności w jawnej demokracji bezpośredniej.
>Inni też nie będą chcieli, to też tak wybiorą, przecież każdy ma jakąś altanke, w czym problem?
>To ma być przecież twój wybór?
>A może problem w tym, że sam nic nie zapłacisz ale od innych też nic nie wyrwiesz przemocą?
>Może chodzi ci o to, że nie poradzisz już okrasc młodych, najemnych, bezmajetnych roboli całkowicie zależnych od cudzego z połowy miski ryżu za którą pracują a żreć się chce a zrobić coś dla innego się już nie chce?
>Chciales zrobić fortune na wzroście cen pol puszczonych w ugor wykupionych od malorolnych rolników przypartych do muru koniecznością spłaty chwilowiki?
>Nie mówię zaraz, że chwilówki z waszego banku ale może przez jakiegos pośrednika, w którego siedzibie żywego ducha nie spotkasz?
>A ja ci ze swoimi pomysłami staje na drodze do tej fortuny?

Dobra, bo się pogubiłem, ten podatek do głosujemy na wszystkich taki sam, czy na konkretnego właściciela majątku. Czy ta własność to tylko nieruchomości czy cokolwiek, samochód, komputer, czy biżuteria?
08-03-2021 22:25 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dobra, bo się pogubiłem, ten podatek do głosujemy na wszystkich taki sam, czy na konkretnego właściciela majątku. Czy ta własność to tylko nieruchomości czy cokolwiek, samochód, komputer, czy biżuteria?

Podatek jest od własności, dotyczy wszelkiej własności i dla wszytkich stanowi ten sam procentowy udział w wartości jego posiadłości.

Płacą go Kulczyki i płaci go babcia klozetowa mająca mieszkanie po rodzicach.
Wybierają go Kulczyki i wybiera go babcia klozetowa w jawnej demokracji bezpośredniej.

Wartość posiadłości określa ich wzajemna wycena przez wszytkich użytkowników księgi do wysokości posiadanych środków pieniężnych.

Tzn. że ja mogę wycenic twoje mieszkanie do wysokości posiadanych środków a ty mój samochód. Każda z tych wycen jest obowiązującą ofertą, którą w każdej chwili właściciel może przyjąć, zamieniając świadectwo własności na środki pieniężne.

Tak określona wartość własności stanowi podstawę opodatkowania podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej przez wszystkich dla wszystkich.

Wszyscy wybiorą ZERO podatku to jest 0 i nie więcej. Wybór jest kolektywny.

Opodatkowane jest wszystko co podlega prawnej ochronie.

Chcesz, żeby rower został uznany za twoja własność to potrzebujesz dla niego świadectwa w księdze kapitału, świadectwa ktore inni być może wycenią a wtedy powstaje zobowiązanie podatkowe.

Nikt twojego roweru nie wyceni, do wysokości posiadanych środków, co będzie stanowić dla Ciebie obowiązującą ofertę zakupu, to nie zapłacisz od roweru żadnego podatku bo jego wartość będzie 0.
szarley (54913 punktów)
Powtarzasz te mantry od lat
I od lat uciekasz od argumentów, na których ten system się sypie.

Wszyscy jawnie głosują za podatkiem = pracownicy MUSZĄ głosować za niskim podatkiem = właściciel rafinerii zapłaci niewiele (załóżmy 1%)

Podstawą opodatkowania jest kwota z wycen = wszyscy pracownicy rafinerii jawnie wycenią wartość rafinerii na 100 złotych, może kilku konkurentów wyceni na 100 mld zł, ale średnia wycena to będzie góra 1000 złotych

1% z 1000 to jest 10 złotych. Tyle zapłaci właściciel rafinerii

Właściciel mieszkania też zapłaci 1% ale mieszkania nikt nie wyceni na 100 złotych bo po co?
Mieszkanie warte będzie więcej niż rafineria = właściciel mieszkania zapłaci więcej podatku niż właściciel rafinerii

To jest ARGUMENT
Teraz będzie ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Powtarzasz te mantry od lat
>I od lat uciekasz od argumentów, na których ten system się sypie.
>Wszyscy jawnie głosują za podatkiem = pracownicy MUSZĄ głosować za niskim podatkiem = właściciel rafinerii zapłaci niewiele (załóżmy 1%)

Strach przez zależność ekonomiczną rządzi ludźmi tylko w waszym modelu społecznym.

W moim modelu społecznym ludźmi będzie rządzić chęć zysku. Wybiorą to na czym indywidualnie zyskają zyskaja a parametry systemu będą tak ustawione, że poprzez indywidualny zysk będzie realizowany interes wspólny.
09-03-2021 07:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
No i oczywiście ucieczka

>Strach przez zależność ekonomiczną rządzi ludźmi tylko w waszym modelu społecznym.
Pokaż MECHANIZM , w którym robotnik w twoim modelu nie będzie się bał stracić pracę a lokator mieszkania

Ucieczka
Policzyłem ci, że właściciel mieszkania zapłaci więcej podatku, niż właściciel rafinerii, choć przyznaję się do błędu, właściciel rafinerii zapłaci też podatek od swojego domu

Niemniej w sumie zapłaci śladową ilość tego co dziś

>W moim modelu społecznym ludźmi będzie rządzić chęć zysku.

Chciwy dziadu

>Wybiorą to na czym indywidualnie zyskają
Dokładnie!
Robotnik w rafinerii zyska wyceniając rafinerię na 100 złotych. Zachowa pracę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-03-2021 09:54 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> W moim modelu społecznym ludźmi będzie rządzić chęć zysku.
> Chciwy dziadu

Chęć zysku rządziła Hamerlikiem i do dziś rządzi. A jeszcze rządziła w 2008 r. chęć komfortu.
Jednak jakie to ma znaczenie? Znaczenie mają kwalifikacje i trzeźwa ocena swoich zdolności, oraz przydatności.

Hamerlik został zweryfikowany czy chce tego, czy nie. Ten bogaty smartfon w ręku od firmy, 41 tys. Eur/rok płacy, 85m2 w centrum Berlina, czy też długi, to nie przypadek ani mem.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-03-2021 10:03 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Hamerlik został zweryfikowany

Piszesz tak jakby moje życie skończyło się.
Otóż nie skończyło się, każdego dnia, również pod twoim wpływem, zmieniam się i mam swoje dążenia.
Mam prawo do wolności i szczęścia czy ci się to podoba czy nie.
Nie będziesz mi władcą ani ja nie będę ci podwładnym, na taki układ z tobą nie idę.
Ale mogę się z tobą uczciwie umówić. Bez żadnych wyblakłych druczków, drobnych czcionek, gwiazdek, niezrozumiałych dla nas pojęć, waszego sądzącego wg waszych praw sędziego i sapiącego nam nad karkiem komornika państwowego gotowego do przemocy, kiedy tylko dostanie do ręki spreparowany kwit będący w waszym pojęciu wyrazem uniwersalnej sprawiedliwości danej wam przez waszego bożka.
09-03-2021 11:35 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Piszesz tak jakby moje życie skończyło się.

Absolutnie nie. Twoim życiem nadal rządzi chęć zysku, komfortu i wywierania wpływu.

>Nie będziesz mi władcą ani ja nie będę ci podwładnym, na taki układ z tobą nie idę.

Nie ma żadnego takiego układu.
Przepraszam - skoro go sobie wymyśliłeś, to się z nim zmagaj. Mnie nic do niego.

> mogę się z tobą uczciwie umówić

Nie ustajesz w kokietowaniu, ale i tak dziękuję. Nie potrzebuję.
Choć wyraźnie też widać, kto i po co potrzebuje.
Powtórzmy: znaczenie mają kwalifikacje i trzeźwa ocena swoich zdolności, oraz przydatności.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-03-2021 19:48 
 Ocena 1 na 1
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>Powtarzasz te mantry od lat
>>I od lat uciekasz od argumentów, na których ten system się sypie.
>>Wszyscy jawnie głosują za podatkiem = pracownicy MUSZĄ głosować za niskim podatkiem = właściciel rafinerii zapłaci niewiele (załóżmy 1%)
>Strach przez zależność ekonomiczną rządzi ludźmi tylko w waszym modelu społecznym.
>W moim modelu społecznym ludźmi będzie rządzić chęć zysku. Wybiorą to na czym indywidualnie zyskają zyskaja a parametry systemu będą tak ustawione, że poprzez indywidualny zysk będzie realizowany interes wspólny.

No w sumie proste. Właściciele którym własność przynosi zysk, zagłosują za zerowym podatkiem. Ludzie bez własności, albo z własnością która zysku nie przynosi, zagłosują za podatkiem 100% albo i więcej. No chyba, że pracują u kogoś kto tą własność posiada i z tego się utrzymują, wtedy zagłosują jak pracodawca.
09-03-2021 19:56 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Ludzie z własnością która zysku nie przynosi, zagłosują za podatkiem 100% albo i więcej.

Nie sądzę. Każdy, kto ma mieszkanie, dom, altankę, samochód czy wrotki nie ma z tego materialnej korzyści. A jednak zagłosuje za niskim podatkiem bo wysoki będzie musiał sam zapłacić. Każde mienie jest opodatkowane i to w takiej samej skali.

Za wysokim podatkiem zagłosują jedynie bezdomni.

>No chyba, że pracują u kogoś kto tą własność posiada i z tego się utrzymują, wtedy zagłosują jak pracodawca.

W dodatku jawnie wycenią własność swojego pracodawcy na 1 grosz, żeby zapłacił mniej

Ci, którzy mieszkają w najmowanych mieszkaniach też zagłosują za niskim podatkiem i znikomą wartością mieszkań. przecież głosowanie ma być jawne...


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Za wysokim podatkiem zagłosują jedynie bezdomni.

Zgadłes i dlatego w moim model wszystkim opłaci się gdy bezdomnych nie będzie.

>W dodatku jawnie wycenią własność swojego pracodawcy na 1 grosz, żeby zapłacił mniej

Średnia wycena ma być ważona tzn. poprzez poziom istotności przypisywany wycenie mają być wyeliminowane wszystkie fałszywe wyceny.

>Ci, którzy mieszkają w najmowanych mieszkaniach też zagłosują za niskim podatkiem i znikomą wartością mieszkań. przecież głosowanie ma być jawne...

szarley przekonuje, że ludzie w moim. modelu nadal, jak obecnie, będą kierować się strachem przed właścicielem, od którego posiadłości są egzystencjalnie zależni a nie własnym interesem.

Uważam, że w moim modelu właścicieli, którzy wyrzucają swoich najemców z domów za wybór podatku od własności szybko wyeliminuje rynek.

Przy tak wysokim poziomie jawności cały rynek zostanie natychmiast poinformowany, że określony człowiek wyrzuca ze swojego mieszkania najemców za wybór podatku od własności.
Poinformowany rynek, w obliczu istnienia właścicieli, którzy tego nie praktykują, wywrze na takim człowieku wielką presję i albo przestanie wyrzucać najemcow za wybor podatku albo straci wszystkich lokatorów, którzy pójdą do innych, uczciwych właścicieli.

W ogóle sugestia takich zachowań jako argumentu przeciw mojemu systemowi pokazuje w jakiej żyjemy społecznej zgniliznie, w której życiem rządzi strach.
09-03-2021 20:36 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Poinformowany rynek, w obliczu istnienia właścicieli, którzy tego nie praktykują, wywrze na takim człowieku wielką presję i albo przestanie wyrzucać najemcow za wybor podatku albo straci wszystkich lokatorów, którzy pójdą do innych, uczciwych właścicieli.
>W ogóle sugestia takich zachowań jako argumentu przeciw mojemu systemowi pokazuje w jakiej żyjemy społecznej zgniliznie, w której życiem rządzi strach.

Tak i ludzie przestaną ćpać pić uprawiać hazard.

Na pewno nikt już nie przegra domu w karty.

I zapomnialem diler narkotyków przestanie dilowac pod szkołą bo będzie się bal że nie ujawnił swojego majątku.


I oczywiście nikt już nie zostawi sowich dzieci na pastwę losu.

Sprzątaczka która sprzata kibel po tobie będzie szczęśliwa że myje szcyny po tobie a nie siedzi sobie przed komputerkiem.

Wiedząc że ty zarabiasz więcej od niej ona będzie płacić na ciebie haracz przez fakt posiadania mieszkaniA.



Czy już poinformowałes swojego szefa? Nie, ah jak to euro musi pachnieć.
Takie nie zarobione na maszynie jak chcesz żeby ludzie tyrali tylko przy biurku.

A na maszyny to inni. Ty rzuciłeś łańcuchy.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Tak i ludzie przestaną ćpać pić uprawiać hazard.

A widziałeś człowieka rozwiniętego, od którego wiele zależy ćpającego, pijącego, uprawiającego hazard?

Człowiek, który ma coś ważnego do zrobienia i który kieruje się własnymi korzyściami kładzie się spać trzeźwy, bo rano ma ciężką pracę przed sobą, do której potrzebuje jasnego umysłu.

Zgadłeś - wystarczy rozwinąć ludzką świadomość i stworzyć warunki dla rozwoju indywidualnego interesu, żeby ludzie przestali ćpać, pić i żeby zajęli się własnym, prawdziwym życiem.
szarley (54913 punktów)
>Zgadłeś - wystarczy rozwinąć ludzką świadomość

zawiścią nienawiścią i debilizmem Konopki

Ciulu, synu ciula

Odpowiesz w końcu jak podzielić wentylacyjny system kopalni?
Jak go oddzielić od reszty kopalni

Specjalisto od taczek, jak taczkami dostarczysz powietrze do przodka?

Ty ciulu !

Kłamco
mistrzu ucieczek i chochołów
zarzygany hipokryto

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Zgadłeś - wystarczy rozwinąć ludzką świadomość
>zawiścią nienawiścią i debilizmem Konopki
>Ciulu, synu ciula

Wiedzą o podziale pracy i dobra w społeczeństwie.
Która odmieni wszystkie istniejące między ludźmi umowy.

Dominika Chorosińska ZP Warszawa lp.mjes@aksnisorohc.akinimod
Dorota Niedziela KO Kraków lp.mjes@aleizdeiN.atoroD
Edward Siarka ZP Nowy Sącz lp.mjes@akrais.drawde
Elżbieta Duda ZP Kraków lp.mjes@adud.ateibzle
Elżbieta Gapińska KO Płock lp.mjes@aksnipaG.ateibzlE
Elżbieta Gelert KO Elbląg lp.mjes@treleG.ateibzlE
Eugeniusz Czykwin KO Białystok lp.mjes@niwkyzC.zsuineguE
Ewa Filipiak ZP Kraków lp.mjes@kaipilif.awe
Ewa Kołodziej KO Katowice lp.mjes@jeizdoloK.awE
Ewa Kozanecka ZP Bydgoszcz lp.mjes@akcenazok.awe
Ewa Malik ZP Katowice lp.mjes@kilam.awe
Ewa Szymańska ZP Legnica lp.mjes@aksnamyzs.awe
Filip Kaczyński ZP Kraków lp.mjes@iksnyzcak.pilif
Franciszek Sterczewski KO Poznań lp.mjes@ikswezcretS.kezsicnarF
Fryderyk Kapinos ZP Rzeszów lp.mjes@sonipak.kyredyrf
Gabriela Lenartowicz KO Bielsko-Biała lp.mjes@zciwotraneL.aleirbaG
Gabriela Masłowska ZP Lublin lp.mjes@akswolsam.aleirbag
Grzegorz Braun K Rzeszów lp.mjes@nuarB.zrogezrG
Grzegorz Gaża ZP Bielsko-Biała lp.mjes@azag.zrogezrg
Grzegorz Lorek ZP Piotrków Trybunalski lp.mjes@kerol.zrogezrg
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Zgadłeś - wystarczy rozwinąć ludzką świadomość i stworzyć warunki dla rozwoju indywidualnego interesu, żeby ludzie przestali ćpać, pić i żeby zajęli się własnym, prawdziwym życiem.

Jak dzieci nie mają ćpać jak im od małego pokazują bajkę o Smerfach. Małe dziecko widzi, ale nie rozumie, jak Smerfy sobie pomagają w kłopotach? "Sokiem z gumijagód". Na kłopoty najlepszy jest chemiczny wspomagacz, daje siłę i po problemie. Starszym oglądającym proponuję, żeby sobie podstawiali w wyobraźni w miejsce soku z tych gumijagów np. marihuanę.
09-03-2021 22:09 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Tak i ludzie przestaną ćpać pić uprawiać hazard.
>A widziałeś człowieka rozwiniętego, od którego wiele zależy ćpającego, pijącego, uprawiającego hazard?
>Człowiek, który ma coś ważnego do zrobienia i który kieruje się własnymi korzyściami kładzie się spać trzeźwy, bo rano ma ciężką pracę przed sobą, do której potrzebuje jasnego umysłu.
>Zgadłeś - wystarczy rozwinąć ludzką świadomość i stworzyć warunki dla rozwoju indywidualnego interesu, żeby ludzie przestali ćpać, pić i żeby zajęli się własnym, prawdziwym życiem.

Nie kłam tak bezczelnie. Ty potrafisz mieć któreś konto na tym portalu.

Ja gdybym dostał bana to bym to uszanował.

Ty nie. Jesteś dla mnie przykładem cwaniaka co se radzi.

Sam tworzysz zgniliznę. Ten portal to niejes jedyne miejsce do pisania.

Ale ty dostając bana pokazujesz swoje ja .

Pokazuje jakim jesteś hipokryta.

Więc nie p*****l że ludzie przestaną pić.
Kłamiesz. Kłamiesz i manipulujesz.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ja gdybym dostał bana to bym to uszanował.

A gdybyś był niewolnikiem, to uznałbyś wolę swojego Pana.

Za co dostałem ban?

Za myśli niezgodne z waszą zgniłą, kapitalistyczną kulturą zbudowaną na utajnionym i nieopodatkowanym kapitale, która była tak silna swego czasu, że panowała także nad umysłami moderatów, którym niezgodne myśli z waszą jedynie słuszną ideą podłego kapitalizmu wydawały się wtedy niedorzecznością.

Coś się jednak zmieniło skoro teraz mogę pisać.
09-03-2021 22:41 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Ja gdybym dostał bana to bym to uszanował.
>A gdybyś był niewolnikiem, to uznałbyś wolę swojego Pana.

Nie kłam. Dostałes bana. Złamałeś reguły.

Poraz kolejny kłamiesz. Ty kłamaiesz qrwa jak najęty.

Nikt tu nie był twoim panem tak jak nie jest moim.


Manipulujesz jak zawsze. I ty pieeolisz o zgniłym świecie.

Qrwa kombinator zwykły.

To jest portal a nie qrwa jakieś centrum wszechświata.

Są tu reguły jak na drodze. Ale ty masz je w dupie.

Tworzysz zgniliznę już tu.

Ja bym tak nie mógł ale ja nie jestem tobą Hamerlik.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Ja gdybym dostał bana to bym to uszanował.
>>A gdybyś był niewolnikiem, to uznałbyś wolę swojego Pana.
>Nie kłam. Dostałes bana. Złamałeś reguły.
>Poraz kolejny kłamiesz. Ty kłamaiesz qrwa jak najęty.

Jakie reguły złamałem?
Co to za reguły?

Takie, że wyraziłem to, czego inni nie chcieli słyszeć, bo naruszyłem to w co święcie wierzyli?

-------
Kłamco!
Bo już bym zapomniał
09-03-2021 23:01 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>Ja gdybym dostał bana to bym to uszanował.
>>>A gdybyś był niewolnikiem, to uznałbyś wolę swojego Pana.
>>Nie kłam. Dostałes bana. Złamałeś reguły.
>>Poraz kolejny kłamiesz. Ty kłamaiesz qrwa jak najęty.
>Jakie reguły złamałem?
>Co to za reguły?
>Takie, że wyraziłem to, czego inni nie chcieli słyszeć, bo naruszyłem to w co święcie wierzyli?
>-------
>Kłamco!
>Bo już bym zapomniał
>

Ja bym uszanował bana. Nie rozumiesz nie zrozumiesz.

Wielu rzeczy co Robiłeś bym nie potrafił.

Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>To jest portal a nie qrwa jakieś centrum wszechświata.

A ja jestem jego użytkownikiem, który wyraża własne przekonania, z pełną świadomością własnych ograniczeń i ze świadomością ograniczeń tego portalu.

Sądzisz, że nie potrafię ocenić co osiągnąłem przez ostatnie 10 lat mojej "misji" tu i tam i na co mogę liczyć przez kolejne 10 lat?

Cudów nie zdziałam ale mogę choć pozostać sobie wierny.
09-03-2021 23:13 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>To jest portal a nie qrwa jakieś centrum wszechświata.
>A ja jestem jego użytkownikiem, który wyraża własne przekonania, z pełną świadomością własnych ograniczeń i ze świadomością ograniczeń tego portalu.

Miałem to szczescie że przed tobą było tu wielu innych userow.

W życiu bym tu nie został gdyby ten portal wówczas wyglądał tak jak teraz.

Wiem czym był kiedyś. Ale teraz już nie ma tych ludzi a to ludzie tworzą portal nie sama nazwa.


Oni też mieli własne przekonania. Ale po banie nie złożyli multikonta. Tak samo byli użytkownikami jak ty. Ale widizsz jest coś co dla ciebie jest obce. Poszanowanie reguł choćby były hujowe.

Nie chcieli pewnie robić zgnilizny wiec odeszli. A szkoda bo mieli naprawdę dobry kontent.

Ja też bym uszanował. Są rzeczy których nie pojmiesz.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Wiem czym był kiedyś. Ale teraz już nie ma tych ludzi a to ludzie tworzą portal nie sama nazwa.

Kiedyś zapewne było tu wielu ludzi myślących podobnie do ciebie i mogliście sforą pogonić każdego przeciwnika waszych racji. Czułeś się, być może, wtedy pewny siebie, czułeś, być może, że masz wielką siłę i dominujesz, teraz, być może, już tego nie czujesz.

Wyrażam to w co święcie wierzę, jeżeli to jest w sprzeczności z tym w co sam wierzysz to trudno.
Zderzamy nasze sprzeczne racje w dyskusji i niech wygra wyższa racja dla naszego wspólnego dobra, bo chodzi przecież o nasze życie.

Mówimy o zasadach, które organizują nasze życie.
Te powinny być najlepsze z możliwych.

A żeby ustalić czy już ustanowiliście najlepsze zasady z możliwych, potrzeba te zasady podważyć i również zaprojektować alternatywne.
Dopiero kiedy będziemy kombinować z modelami na wizji pojawi się coś co nas oświeci, coś co nam podpowie, że taki wybór jest dobry.

Moje postulaty wzięły się ze zła jakiego doznałem w życiu.
Coś za to zło odpowiada.
Już nie mówię nawet ktoś tylko coś za to odpowiada.

Odpowiadają za to wadliwe zasady kapitalizmu, zbudowanego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.
Odpowiadają za to wadliwie ukształtowane podatki, które zamiast rozpraszać kapitał dodatkowo go jeszcze koncentrują.
Odpowiada za to wadliwie kreowany pieniądz obciążony lichwą.

Wg twojego systemu wartości mam prawo do własnych przekonań i mam prawo zabrania głosu.
Niniejszym korzystam z tego prawa, które mi przysługuje.
10-03-2021 16:18 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Wiem czym był kiedyś. Ale teraz już nie ma tych ludzi a to ludzie tworzą portal nie sama nazwa.
>Kiedyś zapewne było tu wielu ludzi myślących podobnie do ciebie i mogliście sforą pogonić każdego przeciwnika waszych racji. Czułeś się, być może, wtedy pewny siebie,

Oczywiście. Bo nie życzę sobie by jakiś facet gdy ja nie chcę próbował moje dzieci uczyć swoich wierzeń.

Ty natomiast na tym portalu pojawiłeś się bo mając płacić alimenty na swoje dzieci doszedłeś do wniosku. Że tak być nie może.

Tym się różnimy. Że ja chronię dzieci przed takimi jak ty. A ty się martwiles jak uchronić swoje pieniądze.
09-03-2021 20:42 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Za wysokim podatkiem zagłosują jedynie bezdomni.
>Zgadłes i dlatego w moim model wszystkim opłaci się gdy bezdomnych nie będzie.
Oprócz starych ludzi wyrzuconych ze swoich domów bo zabrakło im pieniędzy na podatek od mienia a emerytury nie ma
I tych których właściciel 1000000 mieszkań i 100 rafinerii wywalił z pracy i mieszkania
Przykład Płocka - ucieczka
zwolenniku koncentracji własności w rękach grupki cwaniaków - odpowiesz?

>>W dodatku jawnie wycenią własność swojego pracodawcy na 1 grosz, żeby zapłacił mniej
>Średnia wycena ma być ważona tzn. poprzez poziom istotności przypisywany wycenie mają być wyeliminowane wszystkie fałszywe wyceny.

A łżesz, że masz maturę....

>szarley przekonuje, że ludzie w moim. modelu nadal, jak obecnie, będą kierować się strachem przed właścicielem, od którego posiadłości są egzystencjalnie zależni a nie własnym interesem.

Bo debil, który chce dać prawo pracodawcy do wywalenia pracownika w minutę i wywaleni lokatora w minutę w środku nocy twierdzi, że pracownik ani najemca nie będą się bali

Dlaczego? Bo jest debilem, który przećpał swój mózg i zamienił go w gówno

>Uważam, że w moim modelu właścicieli, którzy wyrzucają swoich najemców z domów za wybór podatku od własności szybko wyeliminuje rynek.
Bredzisz. Wywalą pięciu lokatorów a reszta potulnie zagłosuje jak chcą właściciele.

Jak ciuli zagłosuje rodzina z mały dzieckiem jak dostanie ultimatum: głosujesz jak chcę albo o 2 w nocy z dzieckiem idziesz pod most?

Ty nigdy nie kochałeś dzieci, więc nie wiesz co znaczy dbać o nie poświęcając wszystko
Ty swojemu dziecku zabrałeś śniadanie, a na drugie masz 4% pensji jako alimenta i zalegasz. Wypominasz dzieciom że dużo jedzą

Nie rozumiesz co znaczy odpowiedzialność za rodzinę

>Przy tak wysokim poziomie jawności cały rynek zostanie natychmiast poinformowany, że określony człowiek wyrzuca ze swojego mieszkania najemców za wybór podatku od własności.

Dokładnie! I dlatego inni zagłosują jak właściciel chce

>Poinformowany rynek, w obliczu istnienia właścicieli,
Zaryzykujesz noc swoich dzieci pod mostem, żeby "poinformować rynek"?
Ty tak. Nikt inny

>W ogóle sugestia takich zachowań jako argumentu przeciw mojemu systemowi pokazuje
... że jesteś debilem który żyje w urojonym świecie, w którym ojcowie rodzin pójdą na konflikt z pracodawcą i vonowią.

A kopalnia to kilof taczka i kubeł
A masa rośnie kiedy malej
A cukier nabiera masy od patrzenia

Masz gówno zamiast mózgu i jeszcze się tym chwalisz?

>w jakiej żyjemy społecznej zgniliznie, w której życiem rządzi strach.
Żyjesz w świecie w którym nie wolno ci podnieść czynszu ani zwolnić z pracy
Żyjesz w świecie w którym masz prawo do urlopu w Maroku

w kryskonizmie będą rządziły bojówki i strach

Ale jak orwellowskie świnie wciskasz ciemnotę, że wyjazd do rzeźni jest dla dobra konia

Ty nie jesteś orwellowską świnią. Jesteś zwykłą świnią
Ujemna wiedza, ujemny honor

A przykład oponiarza....
Przykład krów teścia to dowody gówna w twojej czaszce


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Za wysokim podatkiem zagłosują jedynie bezdomni.
>Zgadłes i dlatego w moim model wszystkim opłaci się gdy bezdomnych nie będzie.

Najprościej zlikwidować bezdomnych napuszczając na nich głodnych.
Głodni zjedzą bezdomnych i zniknie problem z bezdomnymi.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Przy tak wysokim poziomie jawności cały rynek zostanie natychmiast poinformowany, że określony człowiek wyrzuca ze swojego mieszkania najemców za wybór podatku od własności.
>Poinformowany rynek, w obliczu istnienia właścicieli, którzy tego nie praktykują, wywrze na takim człowieku wielką presję i albo przestanie wyrzucać najemcow za wybor podatku albo straci wszystkich lokatorów, którzy pójdą do innych, uczciwych właścicieli.
>W ogóle sugestia takich zachowań jako argumentu przeciw mojemu systemowi pokazuje w jakiej żyjemy społecznej zgniliznie, w której życiem rządzi strach.

Na Polakach wziąć się robi jakieś eksperymenty, które w innych krajach się sprawdzają a u nas wszystko wychodzi na odwrót. Najlepszym wyjściem przy ustalaniu np. burmistrza byłoby LOSOWANIE. Ustalamy kryteria kandydata, zbieramy chętnych i robimy jawne LOSOWANIE.
Jak głosują Polacy podam przykłady z mojej okolicy.
Kierownik rozlewni piwa, która była własnością PSS, okradał spółdzielców aż go zamknęli do więzienia. Wyrok sądu nie nakazał mu wyrównać strat na jakie naraził spółdzielców a i spółdzielcy się tego nie domagali. Jak wyszedł z więzienia to spółdzielcy wybrali go na swojego PREZESA. Potem prezes złodziej zakładał solidarność, był wiceburmistrzem co wykorzystał do tego, że za grosze wykupił tereny wokół miasta od gminy. Dzisiaj sprzedaje je na działki budowlane po 7 000 ar. Zięcia wsadził na stołek dyrektora szkoły. Ludzie jak go widzą to się mu w pas kłaniają.
Sąsiedzi wykupili od gminy wszystkie lokale w bloku komunalnym i stali się WŁAŚCICIELAMI. Jak im się spaliła żarówka na klatce schodowej to pół roku chodzili do komunalki, żeby im tą żarówkę kupili i wymienili. Pół roku im tłumaczono, że teraz muszą sami za swoje pieniądze kupić żarówkę ale oni tego nie mogli pojąć. Blok kupili razem z terenem 1 metr od ścian bloku i wyznaczono im najkrótszą drogę dojazdową do ulicy przez ugór. Potem gmina teren wokół nich sprzedała wraz z drogą po której jeździli i zrobił się płacz jak trzeba było z ugoru zrobić sobie drogę.
Dlatego uważam, że jakikolwiek nawet najlepszy pomysł z Polakami nie wypali. Można tworzyć małe grupy, które żyłyby wg swoich zasad tworząc jakiś nowy Kościół i nową religię. Bo tylko na to prawo zezwala i ma to sens żeby kontynuować na dłuższą metę.
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>Ludzie z własnością która zysku nie przynosi, zagłosują za podatkiem 100% albo i więcej.
>Nie sądzę. Każdy, kto ma mieszkanie, dom, altankę, samochód czy wrotki nie ma z tego materialnej korzyści. A jednak zagłosuje za niskim podatkiem bo wysoki będzie musiał sam zapłacić. Każde mienie jest opodatkowane i to w takiej samej skali.
>Za wysokim podatkiem zagłosują jedynie bezdomni.
>>No chyba, że pracują u kogoś kto tą własność posiada i z tego się utrzymują, wtedy zagłosują jak pracodawca.
>W dodatku jawnie wycenią własność swojego pracodawcy na 1 grosz, żeby zapłacił mniej
>Ci, którzy mieszkają w najmowanych mieszkaniach też zagłosują za niskim podatkiem i znikomą wartością mieszkań. przecież głosowanie ma być jawne...
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Masz rację, jednak nie nie w pełni rozumiem kryskonizm.

Ale na usprawiedliwienie dodam, że nikt nie rozumie, nawet KHK.
09-03-2021 20:44 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>Masz rację, jednak nie nie w pełni rozumiem kryskonizm.

Jest prosty
"Płaćće na mnie bo macie. Zarabiam 41 500 ero rocznie, ale polski emeryt z 2200 zł i mieszkaniem na które pracował całe życie ma na mnie płacić"

To kwintesencja kryskonizmu

>Ale na usprawiedliwienie dodam, że nikt nie rozumie, nawet KHK.
Punctum


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-03-2021 20:46 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Właściciele którym własność przynosi zysk, zagłosują za zerowym podatkiem. Ludzie bez własności, albo z własnością która zysku nie przynosi, zagłosują za podatkiem 100% albo i więcej. No chyba, że pracują u kogoś kto tą własność posiada i z tego się utrzymują, wtedy zagłosują jak pracodawca.
>

Jakie są trzy warianty demokratyczengo głosowania ?
Dziki głosują na dziki.
Świnie głosują na tego co ich karmi.
Polskie świnie głosują na rzeźnika.

Jedynie ktoś, kto nigdy nie ostał nic za darmo głosuje racjonalnie.
Michał Dziedzic (188 punktów)
>Jakie są trzy warianty demokratyczengo głosowania ?
>Dziki głosują na dziki.
>Świnie głosują na tego co ich karmi.
>Polskie świnie głosują na rzeźnika.
>Jedynie ktoś, kto nigdy nie ostał nic za darmo głosuje racjonalnie.

Chciałbym żebyś nie miał racji... niestety tak to chyba wygląda. Wystarczy jakieś pincet plus i percepcja się zmienia.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Chciałbym żebyś nie miał racji... niestety tak to chyba wygląda. Wystarczy jakieś pincet plus i percepcja się zmienia.

Tak się zmienia, że ci, którzy je dostają, nie idą do roboty za 5 zł tylko zostają w domu z dziecmi, przez co ich dzieci mają lepsze życie, przez co wyrastają na lepszych ludzi, których umysłem nie rządzi wyłącznie chciwość.

Rozumiem, że chciałbyś widziec wszystkich w robocie ale co wy wtedy będziecie robić?

Odpowiem na twoje pytania, tylko sie przeniosę na komputer bo na smartfonie to za dużo klepania.
09-03-2021 21:44 
 Ocena 1 na 1
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>Chciałbym żebyś nie miał racji... niestety tak to chyba wygląda. Wystarczy jakieś pincet plus i percepcja się zmienia.
>Tak się zmienia, że ci, którzy je dostają, nie idą do roboty za 5 zł tylko zostają w domu z dziecmi, przez co ich dzieci mają lepsze życie, przez co wyrastają na lepszych ludzi, których umysłem nie rządzi wyłącznie chciwość.
>Rozumiem, że chciałbyś widziec wszystkich w robocie ale co wy wtedy będziecie robić?

Serio? Ja chciałbym widzieć wszystkich w robocie? A kto kieruje emerytów do pracy, takiej do śmierci, no bo cel w życiu mają i zajęcie?
Nie twierdzę, że 500+ to samo zło, pomogło wielu rodzinom. Wielu niestety nie pomogło, albo zamiast poprawić sytuację dzieci, pomogło w zakupie alkoholu, papierosów, czy innych głupot. Mam nadzieję, że to margines. Jednak negatywnie wpłynęło to na gospodarkę, praktycznie nie wpłynęło na przyrost naturalny. Na co zdecydowanie wpłynęło 500+? - na popularność PIS.

>Odpowiem na twoje pytania, tylko sie przeniosę na komputer bo na smartfonie to za dużo klepania.

Nie mogę się doczekać. Ale bez spiny, lepiej powoli, przemyśl temat, niż jakieś zdawkowe riposty które nic nie wnoszą do tematu. Mam całe mnóstwo wątpliwości, co do twojej wizji społeczeństwa, ale może mnie przekonasz, może, coś zmienisz. Nie wiem, pogadamy zobaczymy.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>zamiast poprawić sytuację dzieci, pomogło w zakupie alkoholu, papierosów, czy innych głupot

Tak, tak, tak
Już to słyszałem tysiące razy.

Świnie, bydło, degeneraci, patola, syf, kiła i mogiła, której się nic nie należy.

Bo wszystko należy się wam.
Bo jesteście lepsi, uzdolnieni, kulturalni, inteligentni, wartościowi i w waszych żyłach płynie błękitna krew.

Wyjaśniam ci, że z pogardy dla drugiego człowieka, która wydaje ci się tak bardzo opłacalna, bo patoli nie jesteś nic winny, wyniknie tylko bieda z nędzą a uznania wartości drugiego człowieka wyniknie dobrobyt dla wszystkich ale jakbym mówił do ściany.

Jesteś szarleyem?

Wychowałeś się jako biały Pan we wsi, któremu wszyscy na ulicy się kłaniają i nigdy z tego obrazu siebie nie zrezygnujesz?

Nie bądź głupi!
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
> Właściciele którym własność przynosi zysk, zagłosują za zerowym podatkiem. Ludzie bez własności, albo z własnością która zysku nie przynosi, zagłosują za podatkiem 100% albo i więcej. No chyba, że pracują u kogoś kto tą własność posiada i z tego się utrzymują, wtedy zagłosują jak pracodawca.

Pan ma swoje wizje, szarley swoje, farmer swoje, ja swoje i każda inna.

Po to właśnie publicznie jawny eksperyment społeczny pod kontrolą państwowej instytucji naukowej, żeby sprawę sprzecznych wizji wyjaśniać.

Nawet jeżeli eksperyment nie rozwinie się zgodnie z moją wizją to dostarczy materiału do analizy, z którego popłyną nowe wnioski.

Dzięki temu może ktoś inny opracuje lepsze rozwiązanie, które zaowocuje wzrostem powszechnego dobrobytu.

Trzeba próbować, nie należy stać w miejscu.

Nie chcę nikomu stanowić nowych praw, strych praw własności czy praw do emerytury podważać, tylko chcę spróbować czegoś nowego na małej grupie młodych ludzi bez żadnych zobowiązań, być może wspieranych wciąż finansowo przez rodziców, na zasadzie gry i zabawy.

Bez żadnej szkody dla nikogo.
Jeżeli się nie powiedzie w sensie ekonomicznym to może powiedzie się w sensie nowych inspiracji, nowych wizji, nowych emocji społecznych, nowej kultury.

Może np. zaszczepi bakcyl jawności kapitału na tyle, że dojdzie do wyjawienia dochodów na zasadach skandynawkiach.

Wszyscy wiemy, że w Skandynawii zarabia się najwięcej, więc jest duże prawdopodobieństwo, że się to wszystki opłaci.
szarley (54913 punktów)
>> Właściciele którym własność przynosi zysk, zagłosują za zerowym podatkiem. Ludzie bez własności, albo z własnością która zysku nie przynosi, zagłosują za podatkiem 100% albo i więcej. No chyba, że pracują u kogoś kto tą własność posiada i z tego się utrzymują, wtedy zagłosują jak pracodawca.
>Pan ma swoje wizje, szarley swoje, farmer swoje, ja swoje i każda inna.

Ty masz wizje że młotek zyskuje masę tracąc masę
Masz wizję, że kopalnię można podzielić bo taczkę można wykorzystać do wożenia brzucha
masz wizje debila

>Po to właśnie publicznie jawny eksperyment
... od którego uciekasz

>Nawet jeżeli eksperyment nie rozwinie się zgodnie z moją wizją
ten od którego uciekasz???

Debilu, nie poradzisz nawet przeprowadzić eksperymentu z domową wagą i tytką cukru
DEBILUUUUU

>Trzeba próbować, nie należy stać w miejscu.
To próbuj, debilu

>Jeżeli się nie powiedzie w sensie ekonomicznym
To próbuj, debilu

>Może np. zaszczepi bakcyl jawności kapitału na tyle, że dojdzie do wyjawienia dochodów na zasadach skandynawkiach.
o których masz pojęcie takie samo jak o kopalni: kilof taczka kubeł

>Wszyscy wiemy, że w Skandynawii zarabia się najwięcej, więc jest duże prawdopodobieństwo, że się to wszystki opłaci.

W Skandynawii są też emerytury, chorobowe zasiłki, pracownicze prawa, ochrona lokatorów
Debilu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>W Skandynawii są też emerytury, chorobowe zasiłki, pracownicze prawa, ochrona lokatorów

Emerytura to świadczenia ludzi młodych dla ludzi starych, które kosztują wyzbycie się przez starych ludzi swoich posiadłości na rzecz młodych.

Taka jest zasada.

Zasada, wg której młody ma pracować na starego ale stary zachowuje wszystko tylko dla siebie co zamierza przekazać synowi, który w życiu palcem w bucie nie kiwnął dla innego człowieka jest nie do przyjęcia.

Rozumiem, że masz roszczenia ale nie ma roszczeń bez zobowiązań.

Praca dla starych ludzi w zamian za posiadłości a już w szczególności za własność środków produkcji.

W moim modelu nie ma żadnego miejsca dla właścicieli fabryk, którzy nie mogą podnieść się z łóżka.

Nie możesz podnieść się z łóżka to sprzedajesz fabrykę, bo zjadają Cię podatki i żyjesz z kasy za fabrykę nie będąc już jej właścicielem.

Takie są prawidłowe zasady.
szarley (54913 punktów)
>>W Skandynawii są też emerytury, chorobowe zasiłki, pracownicze prawa, ochrona lokatorów
>Emerytura to świadczenia ludzi młodych dla ludzi starych,
... którzy finansowali twoich dziadków, a teraz finansują twoich rodziców

>Zasada, wg której młody ma pracować na starego ale stary zachowuje wszystko tylko dla siebie
.. bo na to zarobił i utrzymywał poprzednie pokolenie

Jesteś zarzyganym hipokrytą o honorze psiego chuja
Chcesz udowodnić że jest inaczej ? Zrezygnuj z emerytury i żyj wg swoich zasad
DRK czeka na darowziznę

>co zamierza przekazać synowi, który w życiu palcem w bucie nie kiwnął dla innego
Ty dzieciom zostawisz zawiść nienawiść i długi

>Rozumiem, że masz roszczenia ale nie ma roszczeń bez zobowiązań.
Zobowiązania płacę z góry, płacąc na emerytury twoich rodziców. Ty w Berlinie nie płacisz na nich

>Praca dla starych ludzi w zamian za posiadłości a już w szczególności za własność środków produkcji.
Byłeś już u rejenta?

>W moim modelu nie ma żadnego miejsca dla właścicieli fabryk, którzy nie mogą podnieść się z łóżka.

a kopalnia to kilof taczka i kubeł
Debil

>Nie możesz podnieść się z łóżka to sprzedajesz fabrykę, bo zjadają Cię podatki i żyjesz z kasy za fabrykę nie będąc już jej właścicielem.
Nie możesz podnieść się z łóżka to sprzedajesz kawalerkę bo zjadają Cię podatki i idziesz pod most

>Takie są prawidłowe zasady.
moralnej rzygowiny na poziomie Mengelego


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-03-2021 21:41 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Nie możesz podnieść się z łóżka to sprzedajesz fabrykę, bo zjadają Cię podatki i żyjesz z kasy za fabrykę nie będąc już jej właścicielem.
>Takie są prawidłowe zasady.

Dlatego czekam aż kupisz dom i lada moment go sprzadasz.

Mam nadzieję że będziesz miał wkońcu mieszkanie swoje które sprzedasz na starość zgodnie ze swoim marzeniem i pójdziesz mieszkać w jakiś kat.

Oby ci się twoje marzenie spelnilo
09-03-2021 21:26 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Po to właśnie publicznie jawny eksperyment społeczny pod kontrolą państwowej instytucji naukowej, żeby sprawę sprzecznych wizji wyjaśniać.


Cały czas się wyjaśnia pod kontrolą kilku osób na forum.

Ta komisja jesteśmy my....a tylko dlatego bo qrwa niema chctnych.

Na 7 miliardów ludzi stan na dziś to jeden kibic i +-5 osób w dyskusji.

Stan na dziś osoby zainteresowane ....zero okrągłe zero.
Czas trwania dyskusji ponad 6 lat.
Gdzie. Platform która swego czasu odwiedzało sporo osób.

Czy KHK próbował gdzie indziej...tak

Efekty. Zero. Dostawał bana zazwyczaj.

Czy tu miał bana....a bo to jednego.
Czemu więc nie szanuje tego?

Bo tak jak w jego strefie cwaniaki i kombinatorzy mają się dobrze.

Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Po to właśnie publicznie jawny eksperyment społeczny pod kontrolą państwowej instytucji naukowej, żeby sprawę sprzecznych wizji wyjaśniać.
>Cały czas się wyjaśnia pod kontrolą kilku osób na forum.

Ale wy nie jesteście żadnymi naukowcami tylko ludźmi interesu, którzy walczą o utrzymanie swojego biznesu.
szarley (54913 punktów)
>>>Po to właśnie publicznie jawny eksperyment społeczny pod kontrolą państwowej instytucji naukowej, żeby sprawę sprzecznych wizji wyjaśniać.
>>Cały czas się wyjaśnia pod kontrolą kilku osób na forum.
>Ale wy nie jesteście żadnymi naukowcami tylko ludźmi interesu, którzy walczą o utrzymanie swojego biznesu.

A ty jesteś stręczycielem swoich dzieci pedofilom

Pytanie jak podzielić kopalnię i rafinerię jest aktualne, ale debil o honorze psiego chuja ucieka w intelektualny poziom znawcy taczek

Rzygowino, ostro pracujesz na pogardę pracujących na twój Kindergeld
Nigdy nie spotkałem takiej moralnej rzygowiny i intelektualnego dna w połączeniu z narcyzmem debila


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-03-2021 21:39 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Po to właśnie publicznie jawny eksperyment społeczny pod kontrolą państwowej instytucji naukowej, żeby sprawę sprzecznych wizji wyjaśniać.
>>Cały czas się wyjaśnia pod kontrolą kilku osób na forum.
>Ale wy nie jesteście żadnymi naukowcami tylko ludźmi interesu, którzy walczą o utrzymanie swojego biznesu.

Mylisz się. Kucharka w twoim systemie będzie musiała wycenić kopalnie.

Tak qrwa kopalnie. I nie na zasadzie bo inni tak głosują tylko ona to będzie wyceniać.

Będzie musiała wycenić wszystko co jest w księdze nie będąc specjalistka.

Czy qrwa trzwba być naukowcem żeby wiedzieć że sobie nie poradzi?
Oczywiście że nie. Bo ty sam sobie nie poradzisz.


Lata temu kazałem ci wycenić wykopanie jednego dołka. Nie byłeś wstanie.

Rozumiesz dziury w ziemi kopanej łopata nie jesteś w stanie wycenić.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Polskie świnie głosują na rzeźnika.

Zrozumiałem na Zachodzie dlaczego Polakom nie idzie najlepiej w sensie gospodarczym.

Z głębokiej, wzajemnej pogardy.

Z głębokiej wiary, że drugi człowiek nie jest nic warty, żaden ekonomiczny zysk nie wyniknie.

Ludzie jadą na Zachód, bo tam potrafią docenić wartość drugiego człowieka.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>No w sumie proste. Właściciele którym własność przynosi zysk, zagłosują za zerowym podatkiem. Ludzie bez własności, albo z własnością która zysku nie przynosi, zagłosują za podatkiem 100% albo i więcej. No chyba, że pracują u kogoś kto tą własność posiada i z tego się utrzymują, wtedy zagłosują jak pracodawca.

Właściciele zagłosują przeciw podatkowi od własności.

Najemnicy bez własności zagłosują za podatkiem.

Stawka podatku będzie zależała od stopnia koncentracji własności.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Podatek jest od własności, dotyczy wszelkiej własności i dla wszytkich stanowi ten sam procentowy udział w wartości jego posiadłości.
>Płacą go Kulczyki i płaci go babcia klozetowa mająca mieszkanie po rodzicach.

Podatek od wartości zwany katastralnym jest już w Polsce dopracowany i czeka tylko na wprowadzenie.
Zrobiono wyliczenie wg którego emeryt, który wybudował sobie dom w Warszawaie, całą emeryturę przeznaczałby na ten podatek.
Hamerlik zgłoś się do urzędu skarbowego, załóż konto i DOBROWOLNIE wpłacaj ten podatek od swojej
własności. Zacznij eksperyment od siebie.
Twórca podatku WAT zakładał, że ten podatek będzie jedynym podatkiem i osoby prywatne nie miały by w ogóle do czynienia z fiskusem. Podatek byłby ściągany w chwili zakupów i kupujący byli by anonimowi.
Zbliża się czas gdy zostanie zlikwidowany papier fiducjarny a zastąpi go karta płatnicza. Dzisiaj trzeba się zastanowić nad tym, ze coraz bardziej jesteśmy inwigilowani przez wąską grupę anonimowych osób, która będzie miała bazy danych z wszystkimi naszymi danymi.
Matrix, ludzie bez elit, sterowani internetem i tel-awi_zją, niewolnicy odsetkowi i podatkowi nie mający świadomości i wpływu na to co ktoś robi z ich kasą.
Obcy sami sobie będą ściagać naszą kasę za: "bezpieczeństwo" i "ochronę" zdrowia.

Można przeanalizować jak tzw. demokratyczne władze samorządowe wymyślają cenę wywozu śmieci. Najpierw podejmują uchwałę, w której określają, ile kasy ma być przeznaczone na te śmieci.
Potem burmistrz robi przetarg, i sam wybiera monopolistę do wożenia śmieci. Okazuje się, że cena z przetargu jest dużo niższa niż wcześniej uchwalona kwota. Urzędnicy dzielą przez ilość mieszkańców nie cenę z przetargu tylko uchwaloną przez siebie. U mnie wychodzi tak, że jeden obywatel powinien płacić CZTERY złote miesięcznie, żeby pokryć koszt przetargu a płacimy DWADZIEŚCIA PIĘĆ zł żeby pokryć koszt wynikły z wcześniejszej uchwały.
09-03-2021 17:29 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)

>Podatek od wartości zwany katastralnym jest już w Polsce dopracowany i czeka tylko na wprowadzenie.

Bardzo mi przykro, ale kilku posłów PiS-u zasugerowało taki podatek, bo Morawieckiemu brakuje pieniędzy na bezmyślne rozdawnictwo. Jak dotąd to zos5tali zbagatelizowani i uciszeni. A system opodatkowania katastralny nie jest przygotowany do końca. Na razie to była tylko propozycja.

>Zrobiono wyliczenie wg którego emeryt, który wybudował sobie dom w Warszawaie, całą emeryturę przeznaczałby na ten podatek.

To samo zrobić chce Hamerlik oderwana ręka.

>Hamerlik zgłoś się do urzędu skarbowego, załóż konto i DOBROWOLNIE wpłacaj ten podatek od swojej
>własności. Zacznij eksperyment od siebie.

To by było najlepiej, gdyż poznałby smak swojego gówna jaki wytworzył przez te lata obecności na tym forum.

>Twórca podatku WAT zakładał, że ten podatek będzie jedynym podatkiem i osoby prywatne nie miały by w ogóle do czynienia z fiskusem. Podatek byłby ściągany w chwili zakupów i kupujący byli by anonimowi.

To zasada podatku VAT. Płaci ostatecznie ostatni konsument.

>Zbliża się czas gdy zostanie zlikwidowany papier fiducjarny a zastąpi go karta płatnicza.

Nie tak szybko. Dopiero po pandemii. Pieniądze przecież przechodząc z ręki do ręki przenoszą zarazki różniaste. A wprowadzenie takiego systemu to koszty na które rządu polskiego nie stać. A zwiększenie ilości podatków przez Morawieckiego rodzi tylko inflację jak dotąd. Z mikroekonomii to Morawiecki jest nogą.

>Dzisiaj trzeba się zastanowić nad tym, ze coraz bardziej jesteśmy inwigilowani przez wąską grupę anonimowych osób, która będzie miała bazy danych z wszystkimi naszymi danymi.

Inwigilowani to już jesteśmy.

>Matrix, ludzie bez elit, sterowani internetem i tel-awi_zją, niewolnicy odsetkowi i podatkowi nie mający świadomości i wpływu na to co ktoś robi z ich kasą.
>Obcy sami sobie będą ściagać naszą kasę za: "bezpieczeństwo" i "ochronę" zdrowia.
>Można przeanalizować jak tzw. demokratyczne władze samorządowe wymyślają cenę wywozu śmieci. Najpierw podejmują uchwałę, w której określają, ile kasy ma być przeznaczone na te śmieci.

Jeśli chodzi o segregację śmieci to wybrano najprostszą i najgorszą opcję. Cała akcja zbiórki śmieci posegregowanych wstępnie w domu, nie była i nie jest zorganizowana.
Bo to nie tylko zbiórka jako taka. To problem ekstrakcji tych śmieci oraz ewentualnego recyklingu tych śmieci. To jest cały przemysł.

>Potem burmistrz robi przetarg, i sam wybiera monopolistę do wożenia śmieci. Okazuje się, że cena z przetargu jest dużo niższa niż wcześniej uchwalona kwota. Urzędnicy dzielą przez ilość mieszkańców nie cenę z przetargu tylko uchwaloną przez siebie. U mnie wychodzi tak, że jeden obywatel powinien płacić CZTERY złote miesięcznie, żeby pokryć koszt przetargu a płacimy DWADZIEŚCIA PIĘĆ zł żeby pokryć koszt wynikły z wcześniejszej uchwały.

W Polsce jest to normalka. Ale zawsze można założyć obywatelski protest i żądać upublicznienia systemu rozliczeń. Można czy nie? Teoretycznie tak, bo rozliczamy służby publiczne z publicznych pieniędzy. Każdy obywatel ma takie prawo, a urząd jaki by nie był ma obowiązek rzetelnej informacji. A Ty jak widzisz to w praktyce?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-03-2021 22:32 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dobra, bo się pogubiłem, ten podatek do głosujemy na wszystkich taki sam, czy na konkretnego właściciela majątku. Czy ta własność to tylko nieruchomości czy cokolwiek, samochód, komputer, czy biżuteria?

Ten podatek w zasadniczej części wraca do ludzi bezpośrednio, do skarbu państwa trafia tylko zdefiniowana w demokracji bezpośredniej cząstka.

Dochód podatkowy uzyskują Kulczyki i babcia klozetowa po równo, dostają dokładnie taka samą sumę ani mniej ani więcej.
Michał Dziedzic (188 punktów)
>Ten podatek w zasadniczej części wraca do ludzi bezpośrednio, do skarbu państwa trafia tylko zdefiniowana w demokracji bezpośredniej cząstka.

To coś nowego, nie pisałeś wcześniej o skarbie państwa, rozwiń temat. Ile trafia do skarbu państwa, na co te pieniądze będą przeznaczone? Jakiś procent, czy stała kwota, kto ją ustala i jak?

>Dochód podatkowy uzyskują Kulczyki i babcia klozetowa po równo, dostają dokładnie taka samą sumę ani mniej ani więcej.

Czyli nie tylko najemni robole, a może nawet wszyscy tylko nie robole, bo ich nie wymieniłeś. Babcia klozetowa - kapitalistka co ma mieszkanie i Kulczyki.
Podaj jakieś liczby, procenty. Kto je ustala i na jakich zasadach?

Serio pytam, bo jest wiele niejasności w tym co proponujesz, może to ma sens, ale ciężko do tego dojść.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>To coś nowego, nie pisałeś wcześniej o skarbie państwa, rozwiń temat. Ile trafia do skarbu państwa, na co te pieniądze będą przeznaczone? Jakiś procent, czy stała kwota, kto ją ustala i jak?

Podatek od własności określamy w jawnej demokracji bezpośredniej.
Np. dziesięcinę.
10% wartości twoich posiadłości musisz zapłacić w podatku rocznie.
Obok tego przy tym wyborze w jawnej demokracji bezpośredniej określamy ile z tego ma trafić bezpośrednio do ludzi a ile do skarbu państwa.
Możesz np. określić, że 65% z dziesięciny ma wrócić bezpośrednio do wszystkich ludzi a 35% do skarbu państwa i pod kontrolę demokratycznie wybranych sekretarzy.

Pieniądza dla skarbu państwa mają służyć utrzymaniu porządku, do egzekwowania prawa własności opisanego w księdze kapitału.
Zakładam, że ludzie będą dążyć do tego, żeby jak najmniej trafiło do skarbu państwa i jak najwięcej bezpośrednio do ludzi ale jak zauważą łamanie się porządku i zagrożenie anarchią, wtedy zrezygnują z własnych dochodów podatkowych i zwiększą udział skarbu państwa.

W moim modelu decyzje podatkowe i podziały dokąd mają płynąć środki możesz zmieniać bez ograniczeń. Jeżeli uznasz, że dziś powinny być inne podatki niż wczoraj, po prostu to zmieniasz na koncie księgi kapitału i to zostaje ogłoszone i uwzględnione przez program księgi kapitału.

>>Dochód podatkowy uzyskują Kulczyki i babcia klozetowa po równo, dostają dokładnie taka samą sumę ani mniej ani więcej.
>Czyli nie tylko najemni robole, a może nawet wszyscy tylko nie robole, bo ich nie wymieniłeś. Babcia klozetowa - kapitalistka co ma mieszkanie i Kulczyki.

Wszyscy.
Każdy kto tylko jest użytkownikiem księgi kapitału dostaje tyle samo, 3 miesięczne niemowlę, 30 letni robotnik najemny, 40 letni kapitalista i 99 letni staruszek.

>Podaj jakieś liczby, procenty. Kto je ustala i na jakich zasadach?

Wszyscy użytkownicy księgi kapitału, kto ma tylko w niej konto.
Np. Ty określasz stawkę podatku i stosunek podziału na wypłaty bezpośrednie i do skarbu państwa.

>Serio pytam, bo jest wiele niejasności w tym co proponujesz, może to ma sens, ale ciężko do tego dojść.

Mam nadzieję, że zrozumiałeś.
09-03-2021 10:30 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Wenancjusz pracował 40 lat MA MI DAĆ ŻREĆ!!!!!!!!!!

O przepraszam! 47 lat! I jeszcze troszkę na emeryturze.
A jak jestem przy głosie, to mojego lokaja zwolniłem dyscyplinarnie, bo się od początku powzięcia informacji, że mam takiego, nie zjawił się w pracy.
Tak się rozmawia z idiotami.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Propaguję oparcie wszelkiej działalności gospodarczej wyłącznie na własności prywatnej i całkowitą redukcję własności państwowej.

Po wojnie rozdrobniono areał rolny, załóżmy, że 60% Polaków miało jakiś kawałek ziemi ornej. Wprowadzono dofinansowanie do rolnictwa co spowodowało, że ci co mieli duży areał zaczęli skupować ziemię od małorolnych. Za kilka lat będzie tak, że tylko 5% ogółu będzie właścicielami ziemi. W każdym komunistycznym kraju był zapis o zakazie sprzedaży ziemi OBCYM a w Rumunii nawet w konstytucji wpisano zakaz zadłużania się u obcych. Po "wyzwoleniu" demokratyczne władze od razu zaczęły likwidować te ograniczenia i zaczęły pożyczać papier fiducjarny. Pożyczka jest gwarantowana majątkiem i tu pytanie czyim ?
Skoro państwo nie ma własności do dania w zastaw da majątek obywateli. Jak to zrobić ?
I co się stanie w razie bankructwa państwowego dłużnika ?
Państwo tzw. demokratyczne nie jest w stanie funkcjonować bez zadłużania się u obcych.
Co to oznacza: redukcja własności państwowej ?
Czy majątek wspólny państwowy zostanie wystawiony na sprzedaż ?
Jak tak to: kto będzie miał prawo jego kupna i co się stanie z pieniędzmi z jego sprzedaży ?
Czy może zostanie poćwiartowany i dany biedakom za darmo ?
08-03-2021 22:42 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Państwo tzw. demokratyczne nie jest w stanie funkcjonować bez zadłużania się u obcych.

Moj model jest demokratyczny tylko w zakresie wyboru podatku od własności, który pobrany automatycznie w mechanizmach aplikacji księgi kapitału następnie w zasadniczej części powraca bezpośrednio do zaszyfrowanych portfeli ludzi omijając szerokim łukiem skarb państwa.

W pozostałym zakresie mój model to wyłącznie prywata.

>Co to oznacza: redukcja własności państwowej ?
>Czy majątek wspólny państwowy zostanie wystawiony na sprzedaż ?
>Jak tak to: kto będzie miał prawo jego kupna i co się stanie z pieniędzmi z jego sprzedaży ?
>Czy może zostanie poćwiartowany i dany biedakom za darmo ?

Nie zajmuje mnie kwestia własności w obecnym modelu społecznym, to nie jest przedmiotem moich rozważan, nie zamierzam organizować państwa a jedynie zorganizować eksperyment społeczny na publicznym widoku i pod kontrolą instytucji naukowej.

Wiem co będzie z własnością w moim modelu.
Co będzie z własnością w waszym modelu, tego nie wiem, tym sie nie martwię, w to nie zamierzam ingerować.

Nie zamierzam nikomu określać norm społecznych, chcę jedynie zaproponować lepsze i dowieść naukowo, że są lepsze.
09-03-2021 20:18 
 Ocena 1 na 1
Michał Dziedzic (188 punktów)
>>Czyli działanie krystkonizmu jest zależne od dorobku i produkcji kapitalizmu. Oprogramowanie raczej by nie powstało, bo niby po co, ale niech tam, jest. Ale komputery trzeba importować od tych złych. Trochę ciężko się robi oprogramowanie bez komputerów, a jeszcze ciężej się go bez tych komputerów używa.
>Nic z tego nie kapuję, przecież propaguję kapitalizm w jego najczystszej postaci opary na księdze kapitału będącej poza zasięgiem demokratycznie wybieranych rządów, po za zasięgiem państwowych funkcjonariuszy.
>Propaguję oparcie wszelkiej działalności gospodarczej wyłącznie na własności prywatnej i całkowitą redukcję własności państwowej.
>Propaguję płatną służbę zdrowia, płatną edukację, emerytury wyłącznie z własnego zgromadzonego kapitału.
>O czym Ty piszesz?
>O czym Ty mówisz?
>Co to ma znaczyć?

Dobra, wróćmy do tego o co pytałem na początku. Jak w Twoim systemie wyglądała by produkcja i projektowanie komputera, niezbędnego chociażby do działania księgi. To co mnie się wydaje, ale pewnie czegoś nie wiem:

opcja 1 - kupujemy sprzęt i oprogramowanie od kapitalistów demokratów (ale za co) - tych złych
opcja 2 - kradniemy sprzęt i oprogramowanie od kapitalistów demokratów - tych złych
opcja 3 - projektujemy własny sprzęt i soft. Pięknie, ale metodami chałupniczymi, może być ciężko zrobić wystarczający sprzęt. Z softem też nie będzie łatwo, potrzeba wykształconych, przynajmniej nauczonych programistów. No ale kto będzie tracił czas na naukę programowania, jak nie ma własności intelektualnej? Lepiej nauczyć się wykuwać noże, strugać laski, czy hodować kartofle. Zysk pewniejszy, szybszy i łatwiejszy.

Ktoś zdolny napisze super program, wszystko jedno co miałby robić. Ale zarobi na tym właściciel większej działki, taki co fasolę uprawia. Zarobi tylko na udostępnianiu tego co zrobił ktoś inny. No bo ma możliwości, postawi płatny serwer, albo będzie tłoczył płyty. Programista ma trzy opcje, albo dać zarobić innemu i umrzeć z głodu, albo nie pokazać nikomu co stworzył. Trzecią opcją jest po prostu nie tworzyć, ten czas lepiej poświęcić na lepienie garnków z gliny, zysk mały, ale nie opłaca się podrabiać.
09-03-2021 22:05 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dobra, wróćmy do tego o co pytałem na początku. Jak w Twoim systemie wyglądała by produkcja i projektowanie komputera, niezbędnego chociażby do działania księgi. To co mnie się wydaje, ale pewnie czegoś nie wiem:
>opcja 1 - kupujemy sprzęt i oprogramowanie od kapitalistów demokratów (ale za co) - tych złych
>opcja 2 - kradniemy sprzęt i oprogramowanie od kapitalistów demokratów - tych złych
>opcja 3 - projektujemy własny sprzęt i soft. Pięknie, ale metodami chałupniczymi, może być ciężko zrobić wystarczający sprzęt. Z softem też nie będzie łatwo, potrzeba wykształconych, przynajmniej nauczonych programistów. No ale kto będzie tracił czas na naukę programowania, jak nie ma własności intelektualnej? Lepiej nauczyć się wykuwać noże, strugać laski, czy hodować kartofle. Zysk pewniejszy, szybszy i łatwiejszy.
>Ktoś zdolny napisze super program, wszystko jedno co miałby robić. Ale zarobi na tym właściciel większej działki, taki co fasolę uprawia. Zarobi tylko na udostępnianiu tego co zrobił ktoś inny. No bo ma możliwości, postawi płatny serwer, albo będzie tłoczył płyty. Programista ma trzy opcje, albo dać zarobić innemu i umrzeć z głodu, albo nie pokazać nikomu co stworzył. Trzecią opcją jest po prostu nie tworzyć, ten czas lepiej poświęcić na lepienie garnków z gliny, zysk mały, ale nie opłaca się podrabiać.

Kupujemy od przedsiębiorców, w tej kwestii nic się nie zmienia.

Różnica jest tylko w podatkach.

Nie ma żadnych podatków oprócz podatku od własności, którego zasady działania już znasz.
Nie sądzę, żeby w moim modelu i w tak ukształtowanym podatku jakikolwiek przedsiębiorstwa stracił więcej niż współcześnie przy setkach form opłat i podatków państwowych oraz przy totalnej biurokracji.
08-03-2021 19:49 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>To nie zadziała, z wielu powodów. Ale najważniejszy: W takim ustroju nie będzie możliwe stworzenie "Jawnej szyfrowanej księgi kapitału". Do tego potrzeba komputerów i zdolnych programistów.
>Oprogramowanie już istnieje.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Blockchain
>i jest open source, stworzone przez programistów, którzy za stworzenie go nie dostali nawet centa.
>Komputerami są domowe komputery połączone w sieć. Innych nie potrzeba a już najmniej jednostek centralnych.
>------
>Ponadto nigdzie nie napisałem, że księga jest dla użytkowników bezpłatna.
>Podtrzymujące ja węzły mogą pobierać opłaty transakcyjne, nie wiedzę problemu.
>Za dostarczenie mocy należy się kasa.
>Zwykle komputery mogą służyć przy tym do potwierdzenia, że w sieci nie następuje żaden przekręt.

Czy ta księga ma obejmować cały świat czy tylko np. Polskę ?
Jeżeli ktoś się sam zdecyduje na taki eksperyment to tak jakby zającowi zawiesić dzwoneczek i go wpuścić do lasu z wilkami.
08-03-2021 20:46 
 Ocena 3 na 3
Michał Dziedzic (188 punktów)
>Czy ta księga ma obejmować cały świat czy tylko np. Polskę ?

Nie jestem ekspertem Krystkonizmu ale z tego co już wiem to napiszę, bo autor wątku raczej nie wytłumaczy.
Cały świat zależny od obserwatora, czyli tyle ile widzisz, razy masa ciała przez ruch w spoczynku przez amplitudę przekształceń materii na ruch. Wystarczy tym co widzisz potrząsać zgodnie z przekształceniem zależności ruchu wiązań materii, wtedy wszystko staje się jasne. Polskę musisz pomnożyć i podzielić, przez przekształcenie ruchu i materii świata, uwzględniając amplitudę i wymiar przekształceń względnych masy do obserwatora. Jaśniej się nie da.
09-03-2021 10:35 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Czy ta księga ma obejmować cały świat czy tylko np. Polskę ?
>Nie jestem ekspertem Krystkonizmu ale z tego co już wiem to napiszę, bo autor wątku raczej nie wytłumaczy.
>Cały świat zależny od obserwatora, czyli tyle ile widzisz, razy masa ciała przez ruch w spoczynku przez amplitudę przekształceń materii na ruch. Wystarczy tym co widzisz potrząsać zgodnie z przekształceniem zależności ruchu wiązań materii, wtedy wszystko staje się jasne. Polskę musisz pomnożyć i podzielić, przez przekształcenie ruchu i materii świata, uwzględniając amplitudę i wymiar przekształceń względnych masy do obserwatora. Jaśniej się nie da.


Nie zwróciłeś uwagi na falomolekuły transformującej materii w przestrzeń wymiarową, ale to i tak nie zniekształca prawdziwości Twojego wywodu.
I tego hamerfizyka nie przewidywała.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
ecitizen (7 punktów)
Co za stek bzdur (nie czytałem, stwierdzam naocznie).

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365