Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
#1
18-02-2020 22:50
 Ocena-1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
4. Wyznacznikiem hierarchii jednostek społecznych będzie prawo publicznie jawnej własności ciał i czynności.

5. Wszelka własność zostanie spisana w jawnej księdze kapitału, której zapis zostanie rozproszony pozostając pod wyłączną kontrolą większości kapitału a każde świadectwo własności zostanie kryptograficznie zabezpieczone.

6. Własność zostanie ograniczona podatkiem określonym w jawnym i bezpośrednim wyborze demokratycznym.

7. Nie będzie innych podatków ponad podatkiem od własności.

8. Podatek od własności w zasadniczej części będzie bezpośrednim dochodem pracowników najemnych, świadczeniem uzupełniającym ich wynagrodzenie za pracę.

cdn.

#2
19-02-2020 12:25
 Ocena 5 na 5
-jad- (18783 punktów)Odp: Manifest
Możesz sobie darować.
Nikt tego nie będzie czytał ani tym bardziej przekazywał dalej. Nie tylko dlatego, że to banało-bzdury ale dlatego, że nie jesteś papieżem czy prezydentem USA ani nawet Polski. Nikim znanym i ważnym.

Może gdybyś napisał, że w budynku jest BOMBA!!...

Ale to odradzam.
Naprawdę nie masz nic lepszego do roboty?

lp.2o@1daj

#3
19-02-2020 16:07
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
> Naprawdę nie masz nic lepszego do roboty?

Nie ma nic innego, prócz ekshibicjonizmu tutaj. I coby jeszcze to, co pokazuje było jakoś śladowo interesujące.. Już o sensie nie wspomnę.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#4
19-02-2020 16:46
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>cdn.
dawaj, dawaj, nie zniechęcaj sie, odniosę się (z raju) jak opublikujesz wszystkie
ale póki co marnie to widze
uznawanie hierarchii (anty raj)
w raju nie było społeczeństwa, to sztuczny twór, co to spoleczeństwo? czy bezdomny należy, a "kulczyk" który wypił z niego "krew" i porzucił, to też spoleczeństwo?

szukanie raju, moim celem

#5
19-02-2020 19:39
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
>Możesz sobie darować.
>Nikt tego nie będzie czytał ani tym bardziej przekazywał dalej. Nie tylko dlatego, że to banało-bzdury ale dlatego, że nie jesteś papieżem czy prezydentem USA ani nawet Polski. Nikim znanym i ważnym.
>Może gdybyś napisał, że w budynku jest BOMBA!!...
>Ale to odradzam.
>Naprawdę nie masz nic lepszego do roboty?

Ty przeczytałeś.
Ja sam będę przekazywał dalej.
Sądzisz, że znaczenie ma tylko to co wyraża ważni?
Oni przecież będą wyrażać to co da gwarancje utrzymania przez nich pozycji.

#6
19-02-2020 19:41
 Ocena-1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Naprawdę nie masz nic lepszego do roboty?
>Nie ma nic innego, prócz ekshibicjonizmu tutaj. I coby jeszcze to, co pokazuje było jakoś śladowo interesujące.. Już o sensie nie wspomnę.

A jednak podążasz za moimi myślami i masz potrzebę je osadzac. Może nie mówisz prawdy, że to mało interesujące i o sensie nie wspomnę?

#7
19-02-2020 19:45
 Ocena-1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi okragly
>>cdn.
>dawaj, dawaj, nie zniechęcaj sie, odniosę się (z raju) jak opublikujesz wszystkie
>ale póki co marnie to widze
>uznawanie hierarchii (anty raj)
>w raju nie było społeczeństwa, to sztuczny twór, co to spoleczeństwo? czy bezdomny należy, a "kulczyk" który wypił z niego "krew" i porzucił, to też spoleczeństwo?

Społeczeństwo to organizm.

Ty też pewnie naskórek masz bardziej zniszczony od komórek mózgowych, o które pieczołowicie dbasz.
Głowę chronisz, ręce wystawiasz na zniszczenie w razie upadku.

Spoleczenstwo to fakt, któremu nie warto zaprzeczać, bo wówczas stajesz się wobec społeczeństwa bezsilny.

Lepiej chwycic byka za rogi niż udawać, że byka nie ma albo, że nie jest agresywny.

#8
19-02-2020 20:30
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>Ty przeczytałeś.

Tylko 2 punkty. Więcej mi się nie chciało.

>Sądzisz, że znaczenie ma tylko to co wyraża ważni?

Nie wiem czy tylko to ma znaczenie ale wiem, że to co mają do powiedzenia ważni, bardziej interesuje zwykłych ludzi niż mądrości wyrażane przez innych zwykłych ludzi.

>Oni przecież będą wyrażać to co da gwarancje utrzymania przez nich pozycji.

To po co chcesz pisać do nich manifesty? Interesować ich swoimi pomysłami i swoją osobą.
Może wolałbyś dołączyć do grona ważnych ludzi zamiast wywracać system do góry nogami?


lp.2o@1daj

#9
19-02-2020 22:01
 Ocena-1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
>Może wolałbyś dołączyć do grona ważnych ludzi zamiast wywracać system do góry nogami?

Ale ja go nie wywracam.
Proponuję jedynie ulepszenia.
Widzisz w tym gdzieś przewrót?

To wszytko co opisuję już jest.

Własność istnieje, ja proponuję spisać ją w księdze.
Podatki istnieją, ja proponuję je przeorganizowac w jeden syntetyczny.
Swiadczenia socjalne uzupełniające wynagrodzenie lub zastępujące je istnieją, ja proponuję bezpośrednie transfery w podatku.

Nie ma żadnej rewolucji, jest reorganizacja.

Możemy udawać i nie nazywac rzeczy po imieniu ale co to da, po co?

#10
19-02-2020 23:52
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
9. Kreacja pieniądza będzie dwustopniowa, pierwotna związana z liczebnością użytkowników pieniądza i wtórna w postaci ujemnego debetu dłużnego związanego z wartością mienia.

10. Kosztem ujemnego debetu dłużnego dla każdego będzie jego podatek.

11. Nie będzie innych zobowiązań ponad określone w rozkładzie pieniądza.

#11
20-02-2020 08:29
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Może nie mówisz prawdy, że to mało interesujące i o sensie nie wspomnę?

Interesująca w tym nie jest sama treść tego, co piszesz.
Ciekawe, jak długo i jak głęboko można się jeszcze pogrążyć "na złość odmrażając sobie uszy".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#12
20-02-2020 11:18
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Widzisz w tym gdzieś przewrót?

Pozbawianie ludzi praw pracowniczych, permanentna inwigilacja, zniesienie obowiązywalności umów, wreszcie osłabienie Policji i zniesienie Sądów.. to nie przewrót.
A krowa to koliber.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#13
20-02-2020 12:24
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka

>Nie ma żadnej rewolucji, jest reorganizacja.

W jakim celu?

>Możemy udawać i nie nazywac rzeczy po imieniu ale co to da, po co?

Czego nie nazywany po imieniu?

#14
20-02-2020 20:57
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
>Czego nie nazywany po imieniu?

Nie ma mowy o tym, iż własność to wyznacznik hierarchii społecznej.

Nikt o tym nie mówi choć to prawda.
Ja dopiero o tym powiedziałem łamiąc tabu.

#15
20-02-2020 20:58
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi -jad-
>>Nie ma żadnej rewolucji, jest reorganizacja.
>W jakim celu?

Podniesienia wydajności społeczeństwa i poprawy sytuacji jednostek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365