Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
#211
02-03-2020 22:27
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>300k dom a drugi mieszka z rodzicami i ma na koncie 300k......kto qrwa komu będzie uznawał własność.
>Postuluje limit oszczędności pieniężnych związany z jawną i opodatkowana własnością.
>Ten drugi mógłby mieć w portfelu co najwyżej 8k wg współczesnych wielkości w Polsce.
>W moim modelu każdy, kto będzie zazdrościł dobrobytu najemnym robolom bez mienia, błędzie mógł wyprzedac wszytko, wszystko przejeść i cieszyć się następnie dobrobytem najemnego robola bez niczego. Nic nie będzie stało na przeszkodzie.

Jeden huk. Znaczy albo masz do wyboru przejeść albo.....w jakiś magiczny sposób odłożyć na to mieszkanie przy pomocy hulajnóg czy jak.

Koniec końców bo metoda odkładania jest nieznana dumny posiadacz m3 zapłaci podatek temu co nie miał nie chciał nie wiem ale dysponował taką samą pensją ale przeznaczał ją w taki sposób że nie zapłaci podatku bo nie kupił tego m3

A więc albo będziesz miał na składzie smieci za 300k albo dom za 300k.....

śmieci nie są własnością wg ciebie tylko dom.

i teraz albo nie wiesz o czym piszesz i podatek zapłacisz od chleba roweru albo tylko od domu.

Jeśli tylko od domu to najemny robol zapłaci najemnemu robolowi podatek choć tamten ma śmieci za 300k....

matematyki nie oszukasz

jeśli od wszystkiego to bedziesz płacił podatki za wszystko....plus juz zapomniane od czynności czyli za jazdę na hulajnodze.

Ogarniasz ten bałagan co wymyśliłeś?

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.

Jeszcze kilka

Ab jetzt ... Demokratie durch Volksabstimmung - ed.gnummitsbasklov-hcrud-eitarkomed@ofni
Allianz Deutscher Demokraten - ed.netarkomed-da@ofni
AUFBRUCH C - Christliche Werte für eine menschliche Politik - ed.c-hcurbfua@ofni
Bayernpartei - ed.ietrapnreyab@tsop
Bündnis C - Christen für Deutschland - ed.c-sindneub@ofni
Bündnis für Innovation und Gerechtigkeit - www.bigpartei.de/kontakt/
Bündnis Grundeinkommen - ed.nemmokniednurg-sindneub@ofni
Bürgerrechtsbewegung Solidarität - ed.oseub@ofni
Demokratie Direkt - ed.oetsop@etkerideid
Demokratie in Bewegung - ztej.gnugeweb@ollaht
Demokratische Linke - ed.nilreb-ld@ofni
Deutsche Kommunistische Partei - ed.pkd@vp
Deutsche Konservative - www.deutsc(*)erband/bundesgeschaeftsstelle/
Deutsche Mitte - ed.ettim-ehcstued@ofni

Kilka musiałem sobie odpuścić, wyglądały zbyt agresywnie.
Tu gdzie mieszkam bywa różnie, to nie jest Polska z partią zawiedzionych emerytow.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>jeśli od wszystkiego to bedziesz płacił podatki za wszystko....plus juz zapomniane od czynności czyli za jazdę na hulajnodze.
> Ogarniasz ten bałagan co wymyśliłeś?

Że też jestem pouczany w ten sposób przez ludzi tworzących system, w którym taksówkarz musi zamontować na swój koszt pod groźbą straszliwej kary drogie urządzenia w swoim samochodzie, żeby udowodnić, że nie ukrył nawet 5 zł swojego przychodu.

Co za ironia!

W moim modelu jak nie będziesz chciał, to nie utworzysz świadectwa własności swoich rzeczy i czynności ale jeśli tego nie zrobisz inni nie uznają Cię za właściciela. Wybór należy do Ciebie.

Nie przychodź potem, że Ci coś odebrano ale nie masz dla tego żadnego świadectwa własności, bo po co? Tak wybrałeś.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>jeśli od wszystkiego to bedziesz płacił podatki za wszystko....plus juz zapomniane od czynności czyli za jazdę na hulajnodze.
> Ogarniasz ten bałagan co wymyśliłeś?

Ile drukujecie dziennie paragonów?
Ile tam jest pozycji podatkowych?
Nie szkoda Wam lasów?
To są przecież tony papieru.

#215
03-03-2020 01:44
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>>>Kiedy zamykasz drzwi na klucz dokonujesz "egzekucji" swojej własności
>>O taką egzekucję, polegająca na ograniczeniu możliwości naruszenia zasad....
>PISZ PO POLSKU
>Co to jest egzekucja własności ?????
>Czy jest to zabieranie własności przez państwo, czy jej ochrona przez to państwo.
>Twój hamerbełkot służy tylko jednemu
>Ukryciu twoich rzeczywistych inetencji moralna rzygowino
>A rzeczywiste intencje są takie:
>emeryt, który pracował całe życie na dom ma płacić leniwemu utracjuszowi na najm luksuswoego mieszkania w Berlinie
>Jesteś moralnym dnem

Gdyby naprawdę skończył jakieś studia ekonomiczne to by nie p*****lił nieprzytomnych głupot i przede wszystkim starał się pisać po polsku zrozumiale, a nie przypisywał innego znaczenia słowom już dawno rozpoznawalnym ("egzekucja własności" - ewenement), co tylko znamieniem nieoczytanego "robola" jest.
Zamiast denerwować forum dawno by już zaczął tworzyć strefę jego szczęśliwego, sprawiedliwego świata z trzema, może czterema studentami, skończyłby pisać swój "manifest". Prasa już by dawno pisała o jego "sukcesach", byłby sławny na świat cały, a Duda, Prezydent Najjaśniejszej, by pękł z dumy, choć żadnych zasług na tym polu nie miał, bo był zwolennikiem niewolnictwa i reprezentował dziadostwo. Hamerlik-oderwana ręka,
(www.racjonalista.pl/forum.php/s,810034#w810168)
by, oczywiście nic nie robił, tylko doradzał jako WM (wielki mózg) albo WMM (wielki myślant mamoncki), bo ma nygus dwie ręce drewniane, z czego jedna lekko oderwana, lewe i splątane kwantowo jak w jego prywatnej fizyce. Jak dotąd nic nie zwojowaliście jak i ja z idiotą, który z Wami się bawi. To już jest, bez żadnych zasad, naigrawanie się z Was i mnie. Jak moderator tego nie widzi, a jest gospodarzem na tym forum, to nie będzie widział u innych, jemu podobnych. Tak upada marka, niewątpliwie dobra, tego forum. I taka zabawa w końcu nudzi i odpycha. On nie ma po prostu wyobraźni. Ja nie mam jednej nogi kompletnej co widać, ale on nie ma mózgu uporządkowanego czego nie widać. Więc mam się wobec tego nieszczęśliwego zlepku przypadkowych białek, czuć się gorszy? Jeśli mu wytknę absolutną niewiedzę, taką jak u "robola", to mam być potępiony? Bo mam być lokalnym szowinistą, a on nic i dalej swoje? "Coś" tu nie gra.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi Wenancjusz
>taka zabawa w końcu nudzi i odpycha

A ja mam wrażenie, że kiedy idzie o własność i kasę to żarty się kończą.

Sądzisz, że ktoś tu bawi się?
Kto?

#217
03-03-2020 08:08
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi Wenancjusz
>Jak moderator tego nie widzi, a jest gospodarzem na tym forum, to nie będzie widział u innych, jemu podobnych. Tak upada marka, niewątpliwie dobra, tego forum.

Czego nie widzi?
Twojej wizji świata, którą próbujesz przestawić jako wizję, bez żadnej alternatywy?

Ułożyliście sobie swój światek i nie wolno go Wam burzyć? Taki ma pozostać nawet jeżeli dla innych stanowi potężne bariery i ograniczenia?

Wyjaśnij mi lepiej jakim prawem Natury wasze podle państwo podejmuje się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności?

Który Bóg powiedział Wam, że tego chce I tak być musi, bo na pewno nie mój?!

#218
03-03-2020 08:14
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>jeśli od wszystkiego to bedziesz płacił podatki za wszystko....plus juz zapomniane od czynności czyli za jazdę na hulajnodze.
>> Ogarniasz ten bałagan co wymyśliłeś?
>Że też jestem pouczany w ten sposób przez ludzi tworzących system, w którym taksówkarz musi zamontować na swój koszt pod groźbą straszliwej kary drogie urządzenia w swoim samochodzie, żeby udowodnić, że nie ukrył nawet 5 zł swojego przychodu.
>Co za ironia!

Człowieku, najemny robol z tej samej fabryki płaci podatek innemu najemnemu robolowi używając twojego pogardliwego języka.

300 tyś najemnego robola zarobione przez niego.... inny robol każe sobie zapłacić podatek choć sam też zarobił 300 tyś

Rozumiesz ten ten bałagan co wymyśliłeś? Nie.

#219
03-03-2020 08:19
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Jak moderator tego nie widzi, a jest gospodarzem na tym forum, to nie będzie widział u innych, jemu podobnych. Tak upada marka, niewątpliwie dobra, tego forum.
>Czego nie widzi?
>Twojej wizji świata, którą próbujesz przestawić jako wizję, bez żadnej alternatywy?
>Ułożyliście sobie swój światek i nie wolno go Wam burzyć? Taki ma pozostać nawet jeżeli dla innych stanowi potężne bariery i ograniczenia?
>Wyjaśnij mi lepiej jakim prawem Natury wasze podle państwo podejmuje się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności?

Wyjaśnij czemu wymyśliłeś że najemny robol z M3 ma płacić innemu najemnemu robolowi daninę jak niewolnik gdy obaj zarobili tyle samo pieniędzy tyle że jeden z nich nie zapłaci haraczu bo nie ma mieszkania.

>Który Bóg powiedział Wam, że tego chce I tak być musi, bo na pewno nie mój?!

Wyjaśnij czemu ktoś kto ma 300k nie zapłaci daniny a najemny robol co ma M3 za 300k zapłaci danine temu co ma 300k. jak niewolnik

#220
03-03-2020 08:31
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Nie wiem czy wyjawienie własności bardziej czy opodatkowanej jej na
> rzecz pracowników najemnych jest szyte pod ojców, którzy uciekają
> od dzieci i płacenia alimentów.
> Może mi wyjaśnisz?

Bardzo prosto to wyjaśnić.
W imię komunałów o redukcji różnic społecznych, umożliwiasz tatusiowi ucieczkę od własnych dzieci BEZ WYRZUTÓW SUMIENIA.
Komunały pozostają komunałami, w rzeczywistości tworząc cwaniacki system każdy będzie na skraju biedy i chorób, prócz paru spryciarzy na górze. Wyjaśniałem to już nie raz, nie tylko ja.

A wracając do tatusia - wyrzutów nie ma, bo delikwent wie, że utrzymanie jego dzieci ma ZAGWARANTOEWANE przez innych.
Dziś ucieka od dzieci do 5% ojców.
Pomyśl, jaki % byłby u ciebie.

> Każdy ojciec po prostu marzy o ucieczce od własnych dzieci
> i o ich najgorszym losie.

Nigdzie nie napisałem, że każdy. Ale jeśli bazgrolisz na tym forum między 19:00 a 20:00, to ty na pewno.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#221
03-03-2020 08:42
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>> Kiedy zamykasz drzwi na klucz dokonujesz "egzekucji" swojej własności
> O taką egzekucję, polegająca na ograniczeniu możliwości naruszenia
> zasad, postulując księgę kapitału o rozproszonym zapisie i
> krypotograficznie zabezpieczone świadectwa własności, właśnie walczę
> naprzeciw waszym groźbom, karom i agresji.

Łatwo się pisze "zakwestionowanie cudzej, utajnionej i nieopodatkowanej własności stanowi brak uprawnienia do jej egzekucji z użyciem przemocy."

Czyli wiemy, czego nie stanowi.
A co stanowi? Dajmy na to pomyślałeś "trzeba zakwestionować". Jak walczysz - później coś jeszcze robisz? Namawiasz do głosowań-nauczki, czy jak?
Facetowi odbierają kasę i zamykają wszystkie bramki i to rzecz jasna żadna agresja, tylko lodzio-miodzio

Postulujesz agresję w białych rękawiczkach, gdzie ludzie nawet nie mogą walczyć o swoje bo albo są szachowani przez większość, albo cwaniaków (z czasem to drugie).


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#222
03-03-2020 08:49
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
> Wyjaśnij czemu wymyśliłeś że najemny robol z M3 ma płacić
> innemu najemnemu robolowi daninę jak niewolnik gdy obaj
> zarobili tyle samo pieniędzy tyle że jeden z nich nie zapłaci
> haraczu bo nie ma mieszkania.

To proste: Hamerlik chciał mieszkać w pałacu i karocy, nawet kiedyś kredyt 110% na to wziął, tylko nie przewidział że go nie stać. Teraz trzeba ratować resztki ego i pluć wokół.
Stracił wszystko, tułał się po internecie z zarobkowaniem, wreszcie zadokował w fabryce, gdzie z 4ką dzieci na karku trudno mieć pałac i karocę.

Natomiast najemny robol jeżdżący M3 bardzo go boli, kłuje w oczy - zatem krzyczy, że powinien płacić na jego dzieci BO HAMERLIK NIE MA.
To jedyny argument: inteligentny, odkrywczy i pracowity z definicji Hamerlik nie ma , więc płać.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#223
03-03-2020 09:05
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
> Im mniej w społeczeństwie wzajemnej agresji tym silniejsze
> społeczeństwo. Jeżeli jakikolwiek problem można rozwiązać bez
> przemocy to należy go tak rozwiązać.
> Egzekucja to przemoc. Jeżeli można doprowadzić do uznania własności
> czy wykonania zobowiązań bez przemocy to należy do tego doprowadzić.

I dlatego banki stosują egzekucję jak już wszystkie metody zawiodą. Nie na początku, nawet nie w środku. Stosują je, jako ostateczność. Sam wiesz dlaczego, bo pracowałeś w windykacji: chciałeś żyć w komfortowych warunkach we własnym domu z ogródkiem.

Oni tez chcą zarobić na kredytach których udzielili, dlatego stosują rozłożone raty etc.

Ty nawet nie oceniłeś swoich zdolności zarobkowych źle.
W ogóle ich nie oceniłeś, a były bardziej, niż kiepskie.
A z bankami pewnie w ogóle nie negocjowałeś, nie rozmawiałeś, tylko OD RAZU DAŁEŚ DRAPAKA, co nawet nie dziwi u gościa mającego naturę windykatora.

Oddałeś pole bez walki.

Nie myśl, że skoro ciebie ostatecznie zlicytowano to nikt tu nie wie jak to naprawdę działa.
Nikt tu nie da nabić się butelkę, że zły bank w czarnym prochowcu od razu przyszedł do dobrotliwego Hamerlika.
Bajki warto opowiadać, ale swoim dzieciom na dobranoc, nie tylko się z nimi fotografować.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>państwo podejmuje się przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności?

PISZ PO POLSKU!

Policjant spaceruje obok twojego mieszkania i to jest " przymusowa egzekucja utajnionej i nieopodatkowanej własności?"

Oducz się tego bełkotu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#225
03-03-2020 09:46
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi szarley
>> Policjant spaceruje obok twojego mieszkania i to
>> jest " przymusowa egzekucja utajnionej i nieopodatkowanej własności?"
> Oducz się tego bełkotu

To są lęki faceta, który kiedyś z zimną krwią nasyłał gości w ciemnych prochowcach i jeszcze nie odpokutował.
Widzi taki na ulicy policjanta - nogi i serce same zaczynają przyspieszać.
I jak tu ratować resztki swojego ego? Trzeba bełkotać na Racjonalista.pl

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365