Racjonalista - Strona głównaDo treści
Manifest

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-02-2020 00:26Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Manifest
0 na 4
Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.

Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego.
Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.

Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.

Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.

Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.

Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.

Manifest

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.

cdn.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..
#391
14-03-2020 06:59
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Nie chcę ich przyjąć, bo są debilne
>Ci jest debilne?
>Spostrzezenie, że kapitał kształtuje hierarchię wśród ludzi?
1 Debilne są twoje propozycje a skoro nie poradzisz ich wybronić i uciekasz od pytań i argumentów to tylko dowodzi ich debilności
2 Nie pisałeś o kapitale tylko o własności.

>Zbudowanie wniosku, że wyjawienie go jest prospołeczne?
Wniosek należy UZASADNIĆ
Ucieczka nie jest usadanieniem

>Bo twój i nie mój katolicki Bóg chce, żeby kapitał pozostał utajniony,
Wytrzeźwiej

>zwolniony z wszelkiego opodatkowania
Wytrzeźwiej

>lecz był państwowo, przymusowo egzekwowany?
Pisz po polsku
"przymusowo egzekwowany" oznacza po prostu chroniony przed złodziejami Czy tak?

>Wiesz co ja na takich bożków?
Wisi mi to

>Człowieku siejący w ludzkich umysłach wrogie ludzkości idee?
Ile bierze twoja żona za oral?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#392
14-03-2020 08:42
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>Prawa ekonomii są tak obiektywne, jak prawa fizyki, i tak jak one są odkrywane, a nie tworzone lub proponowane.
>A właśnie.
>Czy prawa odkrywamy czy prawa tworzymy?
>I uznajmy, że mam na myśli prawa głównie fizyczne.
To właśnie jest twój problem. Uważasz, że prawa można sobie dowolnie wymyślać i zmieniać bez żadnej weryfikacji i odpowiedzialności za ich zgodność z doświadczeniem. Ty sobie nawet wymyśliłeś jak działa komputer i oprogramowanie. Oczywiście zgodnie ze swoim tchórzliwym i leniwym podejściem. Leniwym - bo nie chce ci się myśleć i działać konkretnie a to jest niezbędne, żeby dokładnie zrozumieć istniejące prawa i systemy a tym bardziej je objaśniać o modyfikowaniu nie wspominając.
Tchórzliwym - bo jakikolwiek rozsądny wysiłek poświęcony na weryfikację twoich pomysłów mógłby obnażyć ich bzdurność i jałowość. A oszukiwanie samego siebie to jedyny mechanizm obronny jaki masz.

#393
14-03-2020 09:48
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi uxbridge
>Tchórzliwym - bo jakikolwiek rozsądny wysiłek poświęcony na weryfikację twoich pomysłów mógłby obnażyć ich bzdurność i jałowość. A oszukiwanie samego siebie to jedyny mechanizm obronny jaki masz.
Stąd zresztą twoja niechęć do odpowiadania na konkretne pytania i wdawania się w merytoryczną dyskusję. Bo trzeba podjąć wysiłek żeby pomyśleć, zrozumieć argumenty drugiej strony i opracować kontrargumenty. A czasem zmodyfikować lub zmienić swoje poglądy. Ale to wymaga samodyscypliny, odwagi i dobrej samooceny. Nie mylić z zadufaniem. Wysoka samoocena pozwala bez bólu oddzielić swoje poglądy od swojej osoby i zmieniać zdanie bez uszczerbku na wizerunku jaki mamy wobec siebie. Ale ty jesteś zakompleksionym, przerażonym i znerwicowanym człowiekiem i zamiast pójść po poradę do profesjonalisty, usiłujesz poprawić swoje samopoczucie przesiadując w necie. I jaka jest twoja terapia? Samooszukiwanie, zagłuszanie wątpliwości słowotokiem i oskarżaniem wszystkich i wszystkiego. Zatykanie uszu i zmiana tematu. W zamian dostajesz lekceważenie a nawet hejt. Pomaga? Ale przynajmniej daje poczucie, że ktoś się tobą zainteresował, że masz jakieś znaczenie. To bzdura, złuda.
Zasłyszane: "Jeśli uważasz, że wszyscy są przeciwko Tobie, to zastanów się, dlaczego tak wybrałeś"

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi uxbridge
>>>Prawa ekonomii są tak obiektywne, jak prawa fizyki, i tak jak one są odkrywane, a nie tworzone lub proponowane.
>>A właśnie.
>>Czy prawa odkrywamy czy prawa tworzymy?
>>I uznajmy, że mam na myśli prawa głównie fizyczne.
>To właśnie jest twój problem. Uważasz, że prawa można sobie dowolnie wymyślać i zmieniać bez żadnej weryfikacji i odpowiedzialności za ich zgodność z doświadczeniem. Ty sobie nawet wymyśliłeś jak działa komputer i oprogramowanie. Oczywiście zgodnie ze swoim tchórzliwym i leniwym podejściem. Leniwym - bo nie chce ci się myśleć i działać konkretnie a to jest niezbędne, żeby dokładnie zrozumieć istniejące prawa i systemy a tym bardziej je objaśniać o modyfikowaniu nie wspominając.
>Tchórzliwym - bo jakikolwiek rozsądny wysiłek poświęcony na weryfikację twoich pomysłów mógłby obnażyć ich bzdurność i jałowość. A oszukiwanie samego siebie to jedyny mechanizm obronny jaki masz.

Chodzi Ci o to, że określiłem software systemem - czynnością - ruchem a hardware układem - ciałem - materią i zasugerowałem, że praca komputerów to u podstaw ta sama transformacja energii pomiędzy swoimi postaciami ruchu i materii z jaką mamy do czynienia w każdym innym aktywnym urządzeniu?

To było tchorzliwe i leniwe?

Dużo pracuje nad rozwojem własnych koncepcji, poddaje je nieustającej ocenie i krytyce sądzisz, że to jest leniwe i tchorzliwe?

Co mi właściwie zarzucasz?
Że nie mam twojego światopoglądu a ten jawi Ci się jako uniwersalnie prawdziwy?

Zaproponowałem publicznie jawny i pozostający pod kontrolą waszych i nie moich instytucji naukowych eksperyment społeczny. Czego chcesz więcej?

Żebym zrezygnował że swoich idei bez weryfikacji?
Bo Szarley, Glodzik, farmer i paru jeszcze już ustalili właściwa architekturę ludzkiego świata i nie należy tego w żaden sposób podważać, kreować alternatywy ani w ogóle się zastanawiać w inny sposób niż zdefiniowany przez wasz i nie mój autorytet?

Jak mam potraktować twój zarzut skoro nie ma w nim żadnego uzasadnienia poza skierowanymi do mnie inwektywami, że jestem tchórzem i leniem.

Jestem aktywniejszy na tym forum niż ktokolwiek inny, opisałbyś to jako lenistwo czy wygodę?

To się nie liczy bo nie cytuję ludzi uznanych przez Was za ważnych?

Nie cytuję innych, bo sam mam coś do powiedzenia.

#395
14-03-2020 10:52
 Ocena 4 na 4
uxbridge (5980 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Chodzi Ci o to, że określiłem software systemem - czynnością - ruchem a hardware układem - ciałem - materią i zasugerowałem, że praca komputerów to u podstaw ta sama transformacja energii pomiędzy swoimi postaciami ruchu i materii z jaką mamy do czynienia w każdym innym aktywnym urządzeniu?
>To było tchorzliwe i leniwe?
Leniwe. Bo nadal nie rozumiesz i nie masz pojęcia jak to działa. Zamiast tego stworzyłeś sobie namiastkę rozumienia - ogólnikowy i mętny bełkot który nikomu nie daje żadnej korzyści. Nie daje żadnych praktycznych rezultatów, nie daje żadnej wiedzy, jest nikomu nieprzydatny i nigdy nie będzie. W tym sensie jest szkodliwy, bo WYDAJE ci się że coś zrozumiałeś. Ogłaszasz - rozumiem jak działa software! Ale nie potrafisz literalnie NIC z tym zrobić. To oszustwo nie rozumienie.
>Dużo pracuje nad rozwojem własnych koncepcji, poddaje je nieustającej ocenie i krytyce sądzisz, że to jest leniwe i tchorzliwe?
Tak. Bo służą tylko i wyłącznie poprawie twego samopoczucia. Nie przekładają się na żadną praktyczną korzyść dla nikogo. Nawet nie porządkują wiedzy o czymkolwiek, bo aby wiedzę porządkować, trzeba ją mieć.
>Co mi właściwie zarzucasz?
>Że nie mam twojego światopoglądu a ten jawi Ci się jako uniwersalnie prawdziwy?
Nie. Że nie masz żadnego światopoglądu. Oprócz kupy bałaganu w głowie i nikomu nieprzydatnych pseudo teorii nie wytrzymujących żadnego testu (nawet myślowego).

>Zaproponowałem publicznie jawny i pozostający pod kontrolą waszych i nie moich instytucji naukowych eksperyment społeczny. Czego chcesz więcej?
>Żebym zrezygnował że swoich idei bez weryfikacji?
Propozycje wsadź sobie wiesz gdzie. Każdy może takie tworzyć dziesiątkami.
Załóż stronę, otwórz kanał na YT. Pisz i publikuj. Podejmuj racjonalne dyskusje, przekonuj argumentami, opracuj symulacje. Testuj wirtualnie swoje rozwiązania, popieraj obliczeniami. Zmieniaj, usprawniaj, modyfikuj. Ale to dużo pracy, prawda? NIE CHCE CI SIĘ I TRZEBA COŚ POŚWIĘCIĆ. Ty nie chcesz ponosić żadnych kosztów.

>Bo Szarley, Glodzik, farmer i paru jeszcze już ustalili właściwa architekturę ludzkiego świata i nie należy tego w żaden sposób podważać, kreować alternatywy ani w ogóle się zastanawiać w inny sposób niż zdefiniowany przez wasz i nie mój autorytet?
Nie. Domagają się wysiłku od CIEBIE. Bo to TY coś nowego proponujesz i na TOBIE spoczywa ciężar obrony. A ty nie potrafisz odpowiedzieć na najprostsze zarzuty. Odpowiadanie własnymi zarzutami to metoda leni i tchórzy.

>Jak mam potraktować twój zarzut skoro nie ma w nim żadnego uzasadnienia poza skierowanymi do mnie inwektywami, że jestem tchórzem i leniem.
To nie inwektywa. To wniosek i ocena na któą dajesz mnóstwo dowodów.
>Jestem aktywniejszy na tym forum niż ktokolwiek inny, opisałbyś to jako lenistwo czy wygodę?
Tak. Walenie w klawiaturę dla poprawy samopoczucia nie wymaga wysiłku. Zabierz się za REALNĄ a nie udawaną aktywność. Jak je odróżnić? Otóż prawdziwy, wartościowy wysiłek wiąże się z niewygodą, wyrzeczeniami i trudem.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi uxbridge
>nadal nie rozumiesz i nie masz pojęcia jak to działa

Fundamentalny w procesorze sumator
pl.m.wikipedia.org/wiki/Sumator_(uk%C5%82ad_logiczny)

to uklad realizujący metodę pisemnego dodawania w systemie dwójkowym
matematyka.wiki/dodawanie-pisemne-liczb

Cała reszta to rozwinięcie tej koncepcji.

#397
15-03-2020 09:50
 Ocena 6 na 6
uxbridge (5980 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>nadal nie rozumiesz i nie masz pojęcia jak to działa
>Fundamentalny w procesorze sumator
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Sumator_(uk%C5%82ad_logiczny)
>to uklad realizujący metodę pisemnego dodawania w systemie dwójkowym
>matematyka.wiki/dodawanie-pisemne-liczb
Mylisz informację skopiowaną na szybko z Internetu z rzetelną wiedzą. Pierwsza nic nie kosztuje. Jest złudną namiastką wiedzy. Druga wymaga czasu, wysiłku i trudu.
>Cała reszta to rozwinięcie tej koncepcji.
W jaki sposób układ predykcji rozgałęzień, dekoder rozkazów czy tryb stronicowania są rozwinięciem koncepcji sumatora?
W purnonsensownej piosence Grupy Darwin "Orki z Majorki" pada takie zdanie:
"Orki to takie pandy, tylko że w wodzie i mają płetwy"
Absurdalność (zamierzona) tego stwierdzenia, jest dla każdego oczywista. Pomimo, że nie zawiera jakiegoś fundamentalnego fałszu.
I takie są twoje mądrości Hamerliku. Banalne i bełkotliwe na poziomie ogólnym, fałszywe i absurdalne w szczególe. Dla ciebie orki to takie pandy tylko w wodzie, krowy to takie świnie tylko w oborze, a procesor to taki sumator tylko bardziej. Wydaje ci się, że wyjaśniasz i upraszczasz świat. A ty go prymitywizujesz i czynisz kretyńskim.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi uxbridge
>Mylisz informację skopiowaną na szybko z Internetu z rzetelną wiedzą. Pierwsza nic nie kosztuje. Jest złudną namiastką wiedzy. Druga wymaga czasu, wysiłku i trudu.

Nie zgadzam się, operowanie na złożonych konceptach jest płytką wiedzą i jest pójściem na łatwiznę.

Głęboka wiedza i największy intelektualny wysiłek związane się z konceptami elementarnymi.

O predykcji rozgałęzień, asemblerach czy trybach stronicowania napisałbyś pewnie książkę.

Napisz cokolwiek o wartościach 0, 1, działaniach +, *

Nie musi być książka, wystarczą definicje.

Nie wciągają mnie złożone koncepcje.
Nie interesuje mnie działanie nowoczesnego, złożonego silnika.
Interesuje mnie za to działanie najprostszego styku.

Nie interesuje mnie złożona struktura więźby dachowej ale najprostszy związek patyka z patykiem.

#399
18-03-2020 11:23
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>Nie wciągają mnie złożone koncepcje.
>Nie interesuje mnie działanie nowoczesnego, złożonego silnika.
>Interesuje mnie za to działanie najprostszego styku.
>Nie interesuje mnie złożona struktura więźby dachowej ale najprostszy związek patyka z patykiem.
No to wszystko jasne. Nie mam więcej pytań. Mistrz samozaorania.

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi uxbridge
>No to wszystko jasne. Nie mam więcej pytań. Mistrz samozaorania.

Tymczasem znalazłem jeszcze kilka politycznych zgrupowań, z którymi podzieliłem się moimi postulatami

Alternative Linke (AL) - hc.eb-la@ofni
Auto-Partei (AP) - hc.niweulb@ietrap-otua
Christlich-soziale Partei (Schweiz) (CSP) - hc.scp-psc@ofni
Integrale Politik Schweiz (IP) - hc.kitilop-elargetni@ofni
Katholische Volkspartei der Schweiz (KVP) - www.kvps.ch/
Partei National Orientierter Schweizer (PNOS) hc.sonp@ofni-
Piratenpartei Schweiz (PPS) - hc.ietrapnetarip@ofni
Schweizer Demokraten (SD) - hc.netarkomed-reziewhcs@tairaterkes
Sozial-Liberale Bewegung (SLB) - www.slb-schweiz.ch/kontakt/
Alpenparlament - www.alpenparlament.com/kontakt
Basels starke Alternative (BastA) - hc.sb-atsab@tairaterkes
Bewegung für den Sozialismus (BfS) - hc.hz-sfb@ofni, hc.sumsilaizos@lesab
Christlichsoziale Partei Obwalden (CSP) - www.csp-ow.ch/kontakt/
Grüne Partei Bern - hc.evitanretlaneurg@ofni
Junge Alternative JA! - hc.evitanretlaegnuj@ofni
Ligue vaudoise - hc.esioduav-eugil@reirruoc
Mouvement citoyens romands/genevois (MCR/MCG) - hc.egcm@ofni
Parti Socialiste Autonome (PSA) - moc.liamg@v.rebuz
Partito Comunista - hc.atsinumocotitrap@ofni

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.
>

Próbuję także na gruncie izraelskim ale nie jest łatwo
internetowo zacofani i w ewidentnie innym stanie umysłu niż Europejczycy

Likud - li.gro.dukil@ti
Vereinigtes Thora-Judentum - li.vog.tessenk@kcabdeef
Schas - LI.VOG.TESSENK@yereda
Jisra'el Beitenu - ndi.org.il/
Kulanu - li.oc.ytrap-unaluk@ofni
Kachol Lavan - kachollavan.org.il/
Awoda - www.havoda.org.il/
Chadasch - li.gro.hsadah@ofni
Meretz - meretz.org.il/

wysłałem po niemiecku ale może nie być korzystnie odebrane

j23a (1186 punktów)Odp: Manifest
W odpowiedzi Hamerlik-Konopka
>>>>ciśnij.
>>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>>Nie, ja nie wiem.
>>
>Próbuję także na gruncie izraelskim ale nie jest łatwo
>internetowo zacofani

No co Ty nie powiesz ...

> i w ewidentnie innym stanie umysłu niż Europejczycy

Nie toleruja spamu i belkotu?

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi j23a
>Nie toleruja spamu i belkotu?

Wejdź na strony ich partii.
Niedostępne, nieaktualne certyfikaty ssl, nie działają formularze kontaktowe.

Z jednej strony Pegasus, rządowy trojan do szpiegostwa całego świata, z drugiej strony strony internetowe partii, które nie działają nawet poprawnie

translate.(*)u=https://hayemin.org/

Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.
>

Mój angielski nie jest doskonały ale możecie mnie poprawić.

Manifest polityczny Krystiana Hamerlika-Konopki

1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania. Zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
4. Wyznacznikiem hierarchii jednostek społecznych będzie prawo publicznie jawnej własności ciał i czynności.
5. Wszelka własność zostanie spisana w jawnej księdze kapitału, której zapis zostanie rozproszony pozostając pod wyłączną kontrolą większości kapitału a każde świadectwo własności zostanie kryptograficznie zabezpieczone.
6. Własność zostanie ograniczona podatkiem określonym w jawnym, bezpośrednim i demokratycznym wyborze.
7. Nie będzie innych podatków ponad podatkiem od własności.
8. Podatek od własności w zasadniczej części będzie bezpośrednim dochodem pracowników najemnych, świadczeniem uzupełniającym ich wynagrodzenie za pracę.
9. Kreacja pieniądza będzie dwustopniowa, pierwotna związana z liczebnością użytkowników pieniądza i wtórna pod postacią ujemnego debetu dłużnego związanego z wartością mienia.
10. Kosztem ujemnego debetu dłużnego dla każdego będzie jego podatek.

1. Society as a union of the common good will ensure the well-being of every individual by achieving it through the combined and complex co-operation of all its members.
2. Social principles, result of individual and collective drive to life will serve the common good.
3. The source of society is the hierarchy of individuals, the social relationship of superiority and subordination. Health and development of society will be provided by a not too weak and not too strong moderate hierarchy.
4. The determinant of social hierarchy will be the right of public open ownership of bodies and activities.
5. All property will be written in the public book of capital, the register of which will be dispersed, remaining under the exclusive control of the majority of capital, and each property certificate will be cryptographically secured.
6. The property will be limited by the tax specified by public open, direct and democratic choice.
7. There will be no taxes other than property taxes.
8. The property tax will mainly be the direct income of employees, a benefit supplementing their pay for work.
9. Money creation will be of two stages, primary related to the number of users of capitalbook and secondary in the form of negative debit related to the value of property.
10. The cost of a negative debit for everyone will be their property tax.

#405
27-03-2020 23:57
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Manifest
W odpowiedzi farmer
>>>ciśnij.
>>Nie martw się zbytnio, obaj wiemy jak to zostanie potraktowane
>Nie, ja nie wiem.

Jak umiałem tak przetłumaczyłem na angielski i zaraz zaleję tym całą Europę, Amerykę i w ogóle cały świat, bo co lepszego w waszym podłym kapitalizmie jest do roboty?

Zdobywanie złotych wież na garbie najemnych roboli?

1. Society as a union of the common good will ensure the well-being of every individual by achieving it through the combined and complex co-operation of all its members.
2. Social principles, result of individual and collective drive to life will serve the common good.
3. The source of society is the hierarchy of individuals, the social relationship of superiority and subordination. Health and development of society will be provided by a not too weak and not too strong moderate hierarchy.
4. The determinant of social hierarchy will be the right of overt ownership of bodies and activities.
5. All property will be written in the overt book of capital, the register of which will be dispersed, remaining under the exclusive control of the majority of capital, and each property certificate will be cryptographically secured.
6. The property will be limited by the tax specified by overt, direct and democratic choice.
7. There will be no taxes other than property taxes.
8. The property tax will mainly be the direct income of employees, a benefit supplementing their pay for work.
9. Money creation will be of two stages, primary related to the number of users of capital book and secondary in the form of negative debit related to the value of property.
10. The cost of a negative debit for everyone will be their property tax.
11. There will be no other obligations other than those specified by the money distribution.
12. The division of property and money will be overt.
13. All property certificates will be valued by each user of the capital book up to the amount of cash held by him. Any active quote will be a purchase offer that the owner of property certificate can accept at any time.
14. The weighted arithmetic mean of all valuations will determine the value of the property certificate.
15. The value of the certificate will be the basis for property taxation.
16. The value of the certificate will be the basis for the granting of the debit.
17. Will be created a limit of monetary savings, limiting the possibility of saving money for each user of the capital book without property to a maximum of two average monthly remuneration for work.
18. The value of the property certificate will be the basis for extending the monetary savings limit.
19. Each property certificate will belong to only one user of the capital book.
20. Users of the capital book will be able to become anyone who gains the acceptance of most of the capital.
21. Most capital will be expressed through the affiliation of monetary units.
22. The monetary units of the original creation associated with the acceptance of the new capital book user will be assigned to the owners who express acceptance.
23. The rights of the user of the capital book a person infringing someone else's property, most of the capital will be able to annul.
24. The capital book algorithm will be overt.
25. The program code of the capital book will be open.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365