 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..| szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Emeryt ma dom na który pracował i skromną emeryturę.> Opisujesz posiadanie wysokowartościowych dóbr bez wysokiego dochoduDom to wg ciebie już najarany nienawiścią zawistniku "wysokowartościowe dobro" Już zobowiązuje do karmienia leniwego Hamerlika i płacenia na jego dzieci zamiast lenia  Emeryt nie ma wysokiego dochodu, mógł go mieć kiedy pracował, wtedy oszczędzał i inwestował w dom na starość a ty podła mendo chcesz mu ten zabrać lub każesz mu płacić na swoje lususowe mieszkanie Stary człowiek ma ciebie utrzymywać moralna rzygowino, zwolenniku przymusowej eutanazji starych ludzi Skończ już pisać cokolwiek bo wzbudzasz wymiotny odruch swoją nienawiścią do innych, hipokryzją i moralnym dnem Może zrozumiesz na starość, kiedy rodzone dzieci znając twoje przekonania wystawią cie pod most żebyś sczezł jako nieprzydatny  > Ilu ludziom na świecie ZATRUŁA życie twoja renta kapitałowa?????!!!!!!Ile bierzesz za seks z twoją córką alfonsie?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#167 -2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Hierarchia w stadzie wilków czy Cyjonów jest dobrowolna bo równie dobrze możesz żyć zupełnie niezależnie poza stadem i wtedy to nie obowiązuje. Jesteśmy niżej a nie wyżej bo trudniej żyć niezależnie. Ale to jest związane raczej z drastycznym przeludnieniem a nie jakimiś systemami (one są pochodną drastycznego przeludnienia).Hierarchia osobników jest WYŁĄCZNYM źródłem społeczeństwa. Nadrzędność i podporządkowanie osobników to budulec społeczeństwa. Bez tego społeczeństwo nie może w ogóle zaistnieć. > >Twój manifest ma te same antyludzkie fundamenty zasady co wszystkie dotychczasowe systemy. Oprócz wymienionych żądasz uwstecznienia do gromadności, podczas gdy Homo Sapiens jest stworzony do systemów personalistycznych. Gromadność w Europie to cofnięcie się przynajmniej 1000 lat albo i gorzej, bo nie znam na tyle historii pre-katolickiej aby to precyzyjnie stwierdzić.> No tu akurat przez przypadek napisałeś coś do rzeczy i sensowną krytykę mr. Knopke system total bzdura przy okazji też (okrągłego również)  Najbardziej personalistyczne są komórki rakowe. Tych nie obchodzą żadne funkcje życiowe organizmu a tym bardziej role jakie są w organizmie do spełnienia, żeby utrzymać funkcje życiowe. Jednostki silnie personalistyczne to rak społeczeństwa. Pozwolić się takim rozwijać jak chcą a zniszczą wszystko. Nadmierny personalizm jest takim samym zagrożeniem dla życia jak nadmierny kolektywizm. Zdrowie i szczęście zapewnić mogą jedynie umiarkowanie personalistyczne i umiarkowanie kolektywne, grunt, żeby zawierały w sobie obie te cechy. Oskarżanie mnie o propagowanie gromadności w kontekście obserwowanego współcześnie potężnego rozwoju koncernów, przeciw rozwojowi których wymierzona jest postulowana przeze mnie księga kapitału i opodatkowanie własności jest ogromnie fałszywym oskarżeniem. Tworzycie świat, który wkrótce będzie organizował ludzkość w kilka ogólnoświatowych koncernów, poza strukturami których żadna ludzka jednostka nie będzie w stanie przetrwać i oskarżacie mnie o atak na indywidualizm człowieka? Co za bezczelność!!!! |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
#169 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >Twierdzę, że hierarchia osobników jest WYŁĄCZNYM źródłem społeczeństwa i bez hierarchii społeczeństwo nie zaistnieje.> Kompletne brednie, społeczeństwo może istnieć z woli ludzi, hierarchie oparte o siłę lub zduraczenie w tym gromadność, która jest formą zduraczenia, są tylko zwierzęcym zabytkiem, Homo Sapiens są zdolni do bycia istotami rozumnymi i mogą przynależeć do społeczeństwa dobrowolnie.Niech mi Pan wskaże jeden gatunek społeczny, w którym nie ma hierarchii osobników. A potem niech mi Pan odpowie czy wyżej w rozwoju są zwierzęta gatunków społecznych czy niespołecznych? Które zwierzęta są zdolne do bardziej złożonych, rozwiniętych działań??? > Wyjątkowo niedorzeczne "ćwiczenie", na tej planecie jest znany tylko jeden gatunek rozumny i jest nim człowiek, zatem nie ma swojego odpowiednika, od którego mógłby ściągać. Szukanie wzorców zachowań u zwierząt jest ciemnotą i świadczy o tym jak dogłębnie, niektórych zduraczyły okupacje żydokomusza i żydo-nazi-saska. Normalni Polacy nie tęsknią do hierarchii tylko są złączeni więzami narodowymi i równi wobec etyki i prawa, taki jest ideał polskiej kultury.Na tej planecie każda istota posiada umysł i każda jest rozumna, choć rozumy istot różnych gatunków mają odrębne własności pojęciowe. Jaką arogancją i pogardą dla świata byłoby ignorowanie zachowań innych zwierząt. Nie przychodzi Panu na myśl, że nasze umysły są tylko pewnym rozwinięciem zwierzęcych umysłów? Nie przychodzi Panu na myśl, że nasze zachowania społeczne opierają się na zaprogramowanych w naszych umysłach emocjach, podobnie jak u gatunków innych zwierząt społecznych? > >Pan prezentuje fałszywe mrzonki tak jak Karol Marks swego czasu.> >A gdy oprzeć się na fałszywych przesłankach to wtedy świata nie sposób ucywilizowac.> Pewnie że nie, tylko co w mojej wypowiedzi jest "fałszywą mrzonką"?> >Ja wiem, że hierarchia ludzi była, jest I będzie. Nie mam w tej kwestii żadnych wątpliwości.> Obyś się pan mylił co do czasu przyszłego, bo to by oznaczało wieczne podtrzymywanie zwierzęcych obyczajów. Ewentualne hierarchie mogą być co najwyżej oparte na rozumie, ale do tego we współczesnej Europie już nie ma warunków.Jesteśmy zwierzętami? Naszymi umysłami rządzi instynkt. Rozum to w 100% emocje, z tym, że niektóre bywają bardziej złożone od innych. Co chcesz mi Pan powiedzieć? Że ludzkie społeczeństwo nie opiera się na relacjach agresywno-uległych takich jak u pawianów, goryli czy szympansów. Jaką niedorzecznością byłoby przeczyć, że nasze umysły są tylko ewolucyjnym następcą umysłów zwierząt trochę mniej rozwiniętych. > >Wszytko co mogę to nadać tej hierarchii własne cechy,> Nie, dziękuję za wzorce podpatrywane u zwierząt i kolejny totalitaryzm.A ja dziękuję za wyparcie prawdy o świecie i za próbę wtłoczenia w umysły fałszywej wiary. To na pewno pomoże, zwłaszcza tym, jak ich Pan określa, zdurnionym. > > bo jej zniesienie jest absolutnie niemożliwe a przynajmniej do chwili, do której homo sapiens pozostanie zwierzęciem społecznym.> Bzdury, społeczeństwo można tworzyć z wolnej woli,i tworzy się z własnej woli, woli którą określają zaprogramowane w umyśle emocje > Dzisiaj już wiadomo, że król nie jest do czegokolwiek potrzebnyPrzyjęły się inne zasady budowy hierarchii społecznej. Bardzo pomógł w tym kapitalizm i przymusowa egzekucja własności. Są nadal tacy sami królowie jak kiedyś, tylko trochę inaczej niż kiedyś dziś się ich wyznacza. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Emeryt nie ma wysokiego dochodu, mógł go mieć kiedy pracował, wtedy oszczędzał i inwestował w dom na starość a ty podła mendo chcesz mu ten zabrać lub każesz mu płacić na swoje lususowe mieszkanie> Stary człowiek ma ciebie utrzymywać moralna rzygowino, zwolenniku przymusowej eutanazji starych ludzi> Skończ już pisać cokolwiek bo wzbudzasz wymiotny odruch swoją nienawiścią do innych, hipokryzją i moralnym dnem> Może zrozumiesz na starość, kiedy rodzone dzieci znając twoje przekonania wystawią cie pod most żebyś sczezł jako nieprzydatny  Nie próbuj fałszywie podciągać emeryta z niską emeryturą pod kapitalistę. Puknij się w głowę. Mówimy o wyjawieniu mienia i opodatkowaniu własności Gatesa i Bezosa a nie żadnego emeryta z glinianego domku. Przestań wreszcie ohydnie manipulować! W moim modelu nie ma emerytury. Twoje dochody na starość pochodzą z wyprzedaży mienia zgromadzonego podczas życia i dochodów podatkowych, kiedy już tego mienia nie masz. W moim modelu nie ma zabezpieczenia dobrobytu cwaniaków na starość, zbudowanego na wyzysku, ograniczeniach i wykluczeniach. Ale nie martw się, zgodziłem się, żebyście dziadostwo żyli jak wasi pradziadowie i też tak sobie umierali. Niczego od Ciebie nie chcę. Chcę z innymi tworzyć coś od podstaw choćby na pustyni a waszego nie chcę nawet za darmo. |
#171 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > Przestań wreszcie ohydnie manipulować!> >> Produkuje i sprzedaje lizaki - to jej dzieło> Twierdzisz zatem, że wszyscy mają na bilet do sąsiedniego miasta?1 Tak. Nie znam nikogo kto pracuje i nie stać go na taki bilet 2 TY napisałeś, że twoje córka podróżuje po Afryce i Azji (pokazywałeś zdjęcia!!!) i TY napisałeś że utrzymuje się z wyrobu lizaków I TY napisałeś że ktoś kto kręci dziennie tysiące lizaków nie ma na bilet do sąsiedniej wsi Więc w końcu W KTÓREJ TWOJEJ WYPOWIEDZI JEST PARSZYWE ŁGARSTWO? Czy Łżesz pisząc, że ktoś kto kręci lizaki podróżuje po trzech kontynentach Czy łżesz pisząc, że kogoś kto kręci lizaki nie stać na bilet do sąsiedniej wsi Kiedy bardziej łżesz kanalio o honorze p.ch.? > Twoje dochody na starość pochodzą z wyprzedaży mienia zgromadzonego podczas życiaDEBIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIILUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU pokaż mi swoją datę śmierci Napisz do kiedy ma starczyć oszczędności ciężki najarany kretynie o moralności poniżej świni. CDN
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#172 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | cd > Przestań wreszcie ohydnie manipulować!> W moim modelu nie ma emerytury.Hipokryto o honorze psiego chuja. Zwolenniku zabijania starych ludzi PODPISZ ZRZECZENIE SWOJEJ SUTEJ NIEMIECKIEJ EMERYTURY ! PODPISZ REJENTALNIE, ŻE PO UKOŃCZENIU 67 ROKU ŻYCIA DARUJESZ CAŁĄ SWOJĄ EMERYTURĘ NA DOWWOLNI CHARYTATYWNY CEL NIE????? MORALNA RZYGOWINO! > Niczego od Ciebie nie chcę.To oddaj hipokryto podatek , który na twój Kindergeld i dopłatę do czynszy płacę kupując w Berlinie każdą kawę, obiad i piwo Oddasz? NIE, moralna rzygowino. > Ilu ludziom na świecie ZATRUŁA życie twoja renta kapitałowa?????!!!!!!Ile bierzesz za seks z twoją córką alfonsie? Odpowiesz stręczycielu? Ilu ludziom na świecie ZATRUŁA życie twoja renta kapitałowa?????!!!!!! Odpowiesz stręczycielu? Rzygnąć na ciebie to mało. w porównaniu z tobą , w chlewie szlachetność mieszka. Maciora przynajmniej dzieci nie głodzi, knurze. 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#173 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Manifest | > cd> >Przestań wreszcie ohydnie manipulować!> >W moim modelu nie ma emerytury.> Hipokryto o honorze psiego chuja. Zwolenniku zabijania starych ludzi> PODPISZ ZRZECZENIE SWOJEJ SUTEJ NIEMIECKIEJ EMERYTURY !> PODPISZ REJENTALNIE, ŻE PO UKOŃCZENIU 67 ROKU ŻYCIA DARUJESZ CAŁĄ SWOJĄ EMERYTURĘ NA DOWWOLNI CHARYTATYWNY CEL> NIE?????> MORALNA RZYGOWINO!> >Niczego od Ciebie nie chcę.> To oddaj hipokryto podatek , który na twój Kindergeld i dopłatę do czynszy płacę kupując w Berlinie każdą kawę, obiad i piwo> Oddasz? NIE, moralna rzygowino.> >Ilu ludziom na świecie ZATRUŁA życie twoja renta kapitałowa?????!!!!!!> Ile bierzesz za seks z twoją córką alfonsie?> Odpowiesz stręczycielu?> Ilu ludziom na świecie ZATRUŁA życie twoja renta kapitałowa?????!!!!!!> Odpowiesz stręczycielu?> Rzygnąć na ciebie to mało. w porównaniu z tobą , w chlewie szlachetność mieszka. Maciora przynajmniej dzieci nie głodzi, knurze.Szarley'u! Widzisz za czem przecie ten osobnik pachnie. On leży, więc nie kopie się leżącego. Omiń go jak niesprzątnięte gówno po psie na chodniku. On już wystarczająco udowodnił, że nie stać go więcej, jak to co tu na forum zaprezentował. Stąd i uwaga, że na wiele to go nie stać. A właściwie na nic. Daj mu pooddychać tym niesprawiedliwym, niewolniczym, niemieckim powietrzem z którym walczy, co znamienne w Polsce. To już świadczy, że nie zdaje sobie sprawy gdzie jest, i o co mu chodzi. Odstaw go do kąta i niech popłacze, bo w Niemczech go kasują na portalach na dzień dobry. Robi więc furorę na polskim poważnym portalu, bo go nikt nie wyrzuca. Może i tym się różnimy od Niemców? Ale on to uważa za przyjazny gest. Z tym co tu pi..doli? Drugi powód by go traktować jako nienormalnego. Ja przestałem na niego reagować i lepiej mi z tym. Faktycznie reaguję tylko na jego fizykę prywatną i traktuję jako szmacianą piłkę do kopania. Ale w imię spokojności na forum, proszę mu dać spokój, bo i tak jest zerem. A wiesz co oznacza zero? W zapisie arabskim to po prostu nic. Wychodzi więc na to, że dyskutujesz z zerem o niczym. Pozdrawiam. Wen.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#174 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Co wybiorą ludzie w maju i kim będą?Chodzi Ci o to, że wybiorą sobie na prawodawców ludzi, którzy następnie uprawnią innych do przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności? Czy wiesz jakie prawa były już na tej Ziemi? > prawo ojca (teścia) i czasami jego brata do utrzymywania stosunków seksualnych z żoną synapl.wikipedia.org/wiki/Snochactwo> niewolnik jest rzeczą, tj. przedmiotem praw rzeczowych innej osoby, i zgodnie z prawem może być zbywany, kupowany, użyczany (pożyczany), darowany, zastawiany itd.pl.wikipedia.org/wiki/Niewolnictwoobowiązek przymusowej i darmowej pracy w formie renty feudalnej, wykonywanej przez chłopów na rzecz właściciela ziemskiego pl.wikipedia.org/wiki/PańszczyznaCo mam Ci odpowiedzieć? Prymitywne stworzenia cechują prymitywne zasady społeczne. Ci ludzie nie wybiorą przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności, ponieważ nie znają żadnej alternatywy, zatem nie mają żadnego wyboru. A to, że nie potrafią wyjrzeć poza NORMY zaprogramowane u nich podczas wychowywania przez dziadostwo dobrze o nich nie zaświadczy. |
#176 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Manifest | > >Co wybiorą ludzie w maju i kim będą?> Prymitywne stworzenia cechują prymitywne zasady społeczne.> Ci ludzie nie wybiorą przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności, ponieważ nie znają żadnej alternatywy, zatem nie mają żadnego wyboru.a mi napisałeś tak: > Ty, wybierając w tajemnicy na prawodawcę człowieka, który stwierdza, że przymusowa >egzekucja utajnionej, nieopodatkowanej własności jest dobra, sprawiedliwa i daje innym >ludziom prawo do agresji w celu wymuszenia uznania takiej własności przez innych.jesteś idiotą > A to, że nie potrafią wyjrzeć poza NORMY zaprogramowane u nich podczas wychowywania przez dziadostwo dobrze o nich nie zaświadczy.Chodzi ci o niepłacenie na swoje dzieci? Bo mnie wychowano tak że nie zostawiam swoich dzieci na pastwę losu zgarniając całą wypłatę dla siebie. To ty masz chory dziadowski system i coraz mniej mam ochotę by rozmawiać z tobą. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > wiesz co oznacza zero? W zapisie arabskim to po prostu nic.Mogę zgodzić się z tym znaczeniem ZERA, przypomnieć, że oznacza zbiór pusty, zaproponować odpowiadające temu znaczenie JEDEN - tzn. "wszystko" i oznaczyć tym zbiór pełny. 0 i 1 nie są liczbami lecz elementarnymi czynnikami wszystkich liczb. Każdy zbiór policzalny jest zbiorem złożonym i zawiera w sobie zbiór pełny i zbiór pusty. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Manifest | > Niech mi Pan wskaże jeden gatunek społeczny, w którym nie ma hierarchii osobników.Odpowiedziałem już raz na ten bełkot, nie będę się powtarzał. > A potem niech mi Pan odpowie czy wyżej w rozwoju są zwierzęta gatunków społecznych czy niespołecznych? Które zwierzęta są zdolne do bardziej złożonych, rozwiniętych działań???Wyżej w czym?? O jakim rozwoju pan bredzisz? N.p. muchy się "rozwinęły"? 5 tysięcy lat temu mieszkały w jaskiniach, a teraz mieszkają w murowanej chałupie? Tak ot panu chodzi? Pan bredzisz jak Piekarski na mękach. Zastanawia mnie czy pan na prawdę jest taki ciemny, czy ciemnotę szerzy z premedytacją, co w dzisiejszych czasach jest dosyć powszechne. > >Wyjątkowo niedorzeczne "ćwiczenie", na tej planecie jest znany tylko jeden gatunek rozumny i jest nim człowiek, zatem nie ma swojego odpowiednika, od którego mógłby ściągać. Szukanie wzorców zachowań u zwierząt jest ciemnotą i świadczy o tym jak dogłębnie, niektórych zduraczyły okupacje żydokomusza i żydo-nazi-saska. Normalni Polacy nie tęsknią do hierarchii tylko są złączeni więzami narodowymi i równi wobec etyki i prawa, taki jest ideał polskiej kultury.> Na tej planecie każda istota posiada umysł i każda jest rozumna,Jak zwykle bredzisz, zdolny do bycia istotą rozumną jest tylko Homo-Sapiens, cała reszta rozumu nie posiada, wykonuje jedynie stały program wgrany w kod genetyczny, taka jest rzeczywistość, ale pan chyba nie wyrósł z bajek o kucykach, ew. nawdychał się pan jakiejś toksycznej propagandy. > choć rozumy istot różnych gatunków mają odrębne własności pojęciowe.Co w pańskim mniemaniu oznacza termin "własności pojęciowe"? > Jaką arogancją i pogardą dla świata byłoby ignorowanie zachowań innych zwierząt.O czym jest ten bełkot? Innych niż co? > Nie przychodzi Panu na myśl, że nasze umysły są tylko pewnym rozwinięciem zwierzęcych umysłów?Ja podobnie jak i większość(prawdopodobnie wszyscy) ludzi nie mam pojęcia skąd się wziął człowiek oraz jego umysł, ale to jeszcze nie jest powód do cofania się w rozwoju mentalnym i animalizacji człowieka, która jest teraz aktywnie uprawiana przez neobolszewików i żydokomunę. > Nie przychodzi Panu na myśl, że nasze zachowania społeczne opierają się na zaprogramowanych w naszych umysłach emocjach, podobnie jak u gatunków innych zwierząt społecznych?Ludzie mają rozum, i to rozum ma człowiekowi pozwalać na panoiwanie nad emocjami. U w pełni rozwiniętego człowieka rozum kontroluje emocje i popędy, zwierzęta oraz osobniki Homo Sapiens wychowani w cywilizacjach i kulturach mających cechy zwierzęce rzeczywiście mogą jechać na jakichś zaprogramowanych emocjach. Jednym z nieuleczonych do dzisiaj nieszczęść jakich zaznała Polska jest właśnie zniszczenie systemu edukacji i wychowania, który niestety produkuje jakiś % osobników niezdolnych do samodzielnego pomyślunku i panowania nad emocjami. Zresztą nie tylko Polska jest dotknięta tą zarazą, reszta wiem, że USA jest tym zatruwane, truta jest też tym Europa zachodnia. > Jesteśmy zwierzętami?Nie wiem czy jesteście zwierzętami. Pytałem się już wcześniej kogo masz pan na myśli, gdy piszesz pan "MY", ale nie odpowiedziałeś pan. Czy was jest w ogóle więcej niż dwu? > Naszymi umysłami rządzi instynkt.To kiepsko z wami, u istot rozumnych rządzi rozum. > Rozum to w 100% emocje, z tym, że niektóre bywają bardziej złożone od innych.Na szczęście jeszcze nie wszyscy są tacy jak pan, ale destrukcja kultur europejskich postępuje. > Co chcesz mi Pan powiedzieć?> Że ludzkie społeczeństwo nie opiera się na relacjach agresywno-uległych takich jak u pawianów, goryli czy szympansów.Ja tylko mówię, że świat Homo Sapiens powinien w końcu porzucić zwierzęce schematy i stać się światem istot rozumnych. Homo Sapiens jest zdolny do tego, tylko problem leży w tym, że światem rządzą zwierzęta, które blokują gatunkowi Homo Sapiens możliwość stworzenia świata istot rozumnych. każdy Homo Sapiens jest zdolny do bycia istotą rozumną, a tym samym możemy żyć w świecie istot rozumnych, tylko trzeba odsunąć od władzy zwierzęta. > Jaką niedorzecznością byłoby przeczyć, że nasze umysły są tylko ewolucyjnym następcą umysłów zwierząt trochę mniej rozwiniętych.Niedorzecznością jest wiara religijna w hipotezę ewolucji i budowanie na tej wierze zabobonów. Jestem w stanie uwierzyć jest pan zwierzęciem, ale nie wierzę, że ogół ludzkości to zwierzęta. Chęć podtrzymania hierarchii siłowo-cwaniackiej jest równoznaczna z chęcią kontynuowania dotychczasowych patologii. > A ja dziękuję za wyparcie prawdy o świecie i za próbę wtłoczenia w umysły fałszywej wiary. To na pewno pomoże, zwłaszcza tym, jak ich Pan określa, zdurnionym.Ja nie wypieram prawdy o świecie zwierząt. Gdzie pan coś takiego widział? A tak w ogóle co pan rozumie pod pojęciem "rozumu"? > >Bzdury, społeczeństwo można tworzyć z wolnej woli,> i tworzy się z własnej woli, woli którą określają zaprogramowane w umyśle emocjeJakie "zaprogramowane emocje", pan znowu bzdury pisze. Rozum jest ponad emocjonalny. > Przyjęły się inne zasady budowy hierarchii społecznej. Bardzo pomógł w tym kapitalizm i przymusowa egzekucja własności.Nie "się przyjęły", tylko zostały siłą narzucone. Powinniśmy stworzyć system gospodarczy wynikający z ludzkiej etyki, kapitalizm jako pierwszą wartość stawia kapitał, co prowadzi do wielu różnych patologii. > Są nadal tacy sami królowie jak kiedyś, tylko trochę inaczej niż kiedyś dziś się ich wyznacza.O których państwach piszesz? |
#179 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Rozum jest ponad emocjonalny.I Bóg homo sapiens jako jedynemu zwierzęciu dał duszę? Zauważył Pan, że potomstwo homo sapiens naśladuje rodzicieli? Jakimś cudem homo sapiens chce robić dokładnie to samo co jego przodkowie, choć używając rozumu mógłby teoretycznie zrobić cokolwiek. W jakim stopniu zaprogramowane emocje rządzą pańskim umyslem? Wcale? To się Pan w gorący dzień rozbierz do naga i przejdź środkiem miasta, bo rozum Panu podpowie, że wtedy najlepiej wytracic temperature ciała, czy jednak będziesz się Pan pocil w koszuli pod krawatem i spodaniach na kancik, żeby stworzyć Pański obraz, do którego zmuszają Pana emocje? |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|