 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2020 00:26 | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Manifest 0 na 4 | Wszystkim dobrze znany farmer uświadomił mi jałowość moich sporów o kapitalizm z kilkoma innymi użytkownikami tego forum.
Postanowiłem zrobić coś innego, coś nowego, mam nadzieję, mniej jałowego, coś produktywnego. Postanowiłem napisać manifest, przetłumaczyć go na 2 inne języki, niemiecki, angielski i rozesłać do wszystkich partii i organizacji zajmującymi się prawami człowieka, jakich kontakty znajdę w sieci.
Wiecie i ja wiem, że do takich organizacji podobnych manifestów przychodzi 100 dziennie i zazwyczaj są ignorowane. Potrzebuję napisać coś, czego nie można łatwo zignorować. Muszę napisać zwięźle, esencjonalnie i trafnie. Jedna strona czystego sensu.
Jestem uzależniony od dyskusji na forum i od krytyki innych ludzi rodzącej u mnie nowe myśli, spróbuję zatem połączyć pisanie z dyskusją.
Będę tu pisał i publikował manifest po kawałku, poddam fragmenty krytyce i może dzięki niej zmienię je na lepsze, żeby ostatecznie zbudować potrzebny mi dokument.
Nie ma co się rozgadywać bo już północ, więc zaczynam.
Manifest
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków. 2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru. 3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania, zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
cdn. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej..#76 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Manifest | > >1- Wolność to w istocie mrzonka. Wolnym można być tylko częściowo.> co znaczy 'być wolnym' ? śmierć był tu temat o delfinach, zainteresowany obejrzałem na YT film i tam samotny, jeśli nie znajdzie nowego stada umiera
szukanie raju, moim celem |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Manifest |
> >>1- Wolność to w istocie mrzonka. Wolnym można być tylko częściowo.> > co znaczy 'być wolnym' ?> śmierćCzyli śmierć to mrzonka? > był tu temat o delfinach, zainteresowany obejrzałem na YT film i tam samotny, jeśli nie znajdzie nowego stada umieraMi tu udajesz, że samotność = wolność? 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#78 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Manifest |
> Jeśli wolność to mrzonka, co znaczy 'być wolnym' (nawet i częściowo)?To znaczy, że każdy jest wolny tylko częściowo. Nawet niewolnik jest trochę wolny, bo może se myśleć, co chce. Mówić i robić już raczej nie. Chyba, że zdecyduje się ponieść konsekwencje swojego nieposłuszeństwa, to też ma wolność wyboru. Król wydaje się być kimś prawdziwie wolnym. Niektórzy twierdzą, że wolność to władza. Jednak nawet on, jeśli będzie głupio postępował czyli robił, co mu się żywnie podoba, poniesie w końcu konsekwencje swoich czynów. Mogą go wykończyć zbuntowani niewolnicy, zawiedzeni poplecznicy albo inni królowie. Tako i przeciętny zjadacz bułek. W sumie do niewielu rzeczy jest zmuszany wprost. Jeśli nie chce nigdzie pracować, czyścić po sobie maszyny, to nikt go nie zmusi ale... wiąże się to z konsekwencjami. Dlaczego w takim razie wolność to mrzonka? Bo wolność w takim kontekście, w jakim o niej wspomniałaś, znaczy właśnie nie wiadomo co. Zaraz przychodzi na myśl wolność wielka, romantyczna, wyidealizowana. Taka bez konsekwencji. Bajkowa. |
#79 1 na 3 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Jeśli wolność to mrzonka, co znaczy 'być wolnymByć wolnym to odczuwać pozytywne emocje. Umysl w stanie negatywnych emocji jest zniewoleniem. Bez względu na sposób osiągania tych emocji. Jeżeli inni wzbudzają u nas permanentnie negatywne emocje wówczas mówimy, że nas zniewalają. |
#80 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Manifest | > >>>1- Wolność to w istocie mrzonka. Wolnym można być tylko częściowo.> >> co znaczy 'być wolnym' ?> > śmierć> Czyli śmierć to mrzonka?w raju wolni umierali po kilku dniach. Wolność zyskiwali po najgorszych przewinieniach, wyrzucali wtedy takiego z wspólnoty, i umierał, choć jedzenia mieli w bród, podobnie delfin, szympans > >był tu temat o delfinach, zainteresowany obejrzałem na YT film i tam samotny, jeśli nie znajdzie nowego stada umiera> Mi tu udajesz, że samotność = wolność?  wolność jest w nas wtłaczana w procesie socjalizacji przez elity, aby uczynić nas slabymi, latwymi do manipulacji i w efekcie do zniewolenia. dzisiaj w radio była wiadomość że w Lodzi 1500 bezdomnych, gdyby oni zrezygnowali z wolności na rzecz wspólnoty, uzyskaliby mieszkania, jakieś renty itp ale im w mlodosci elity wszczepily czip z ideą wolnością i nie sa w stanie sie zorganizować, utracic wolność, z pojedyńczego palca przeksztalcic sie w pięść, która walnie w morde kogo trzeba. Elity sie tego boja, wola pojedyncze palce, boja sie pięści. dzieci jeszcze nie zsocjalizowane (nie maja wszczepionego czipa idei wolności) i dla nich najważniejsza jest przynależność i identyfikacja z wspólnota
szukanie raju, moim celem |
#81 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > Napisałem o egzekucji mienia?> Chodzi mi o egzekujce własności.Powtórzę pytanie: Co to jest egzekucja własności ? Pedofilny gwałt to wg ciebie miłość do dziecka? PISZ PO POLSKU
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#82 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > dzisiaj w radio była wiadomość że w Lodzi 1500 bezdomnych, gdyby oni zrezygnowali z wolności na rzecz wspólnoty, uzyskaliby mieszkania, jakieś renty itp ale im w mlodosci elity wszczepily czip z ideą wolnością i nie sa w stanie sie zorganizować, utracic wolność, z pojedyńczego palca przeksztalcic sie w pięść, która walnie w morde kogo trzeba.Jak dowodzi historia ludzkości ukształtowana z palców pięść po tym jak walnie w mordę kogo trzeba, zaczyna także walić w mordę kogo nie trzeba poznawszy swoją siłę. Potem inne palce muszą formować pięść, żeby zrewanżować się za doznane krzywdy. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem formiwania pieści i walenia po mordach, jako że to oznacza pozostawania w kręgu wzajemnych antagonizmow i wzajemnej agresji. Nic dobrego z walenia po mordach nie wyniknie. > Elity sie tego boja, wola pojedyncze palce, boja sie pięści.Zdezorganizowanym, bezsilnym, podporządkowanym ludziom elity jawia się jako niezwyciezone. Elity można jednak pokonać. Żadna sztuka nie jest z ofiary przekształcić się w agresora i dominatora. Sztuka jest opanować wzajemny antagonizm i przekształcić go we współprace. > dzieci jeszcze nie zsocjalizowane (nie maja wszczepionego czipa idei wolności) i dla nich najważniejsza jest przynależność i identyfikacja z wspólnotaNazizm i komunizm były wytryskami kolektywizmu, patologicznego warto podkreślić, który urodził wielokrotnie więcej problemów niż ich zlikwidował. Człowiek jest w połowie indywidualistą i w połowie powinien nim pozostać. Dla swojego szczecią i zdrowia każdy człowiek powinien kolektyw poddawać w nieustająca wątpliwość. Przemysł to okrągły. Człowiek z raju był indywiduum. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > Co to jest egzekucja własności ?Konieczność podporządkowania się woli właściciela wymuszona agresją. |
#84 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | Może ktoś sprawdzi to tłumaczenie i poprawi
1. Społeczeństwo jako związek wspólnego dobra zapewni każdej jednostce dobrobyt, osiągając go poprzez łączne i złożone działania wszystkich swoich członków.
2. Zasady społeczne wynikające z indywidualnego i zbiorowego pędu do życia służyć będą wspólnemu dobru.
3. Źródłem społeczeństwa jest hierarchia jednostek, społeczny stosunek nadrzędności i podporządkowania. Zdrowie i rozwój społeczeństwu zapewni niezbyt słaba i niezbyt silna hierarchia umiarkowana.
4. Wyznacznikiem hierarchii jednostek społecznych będzie prawo publicznie jawnej własności ciał i czynności.
5. Wszelka własność zostanie spisana w jawnej księdze kapitału, której zapis zostanie rozproszony pozostając pod wyłączną kontrolą większości kapitału a każde świadectwo własności zostanie kryptograficznie zabezpieczone.
-------------
1. Die Gesellschaft als Vereinigung des Gemeinwohls wird das Wohlergehen jeder Person sicherstellen, erreicht es durch das kombinierte und komplexe Handeln aller ihrer Mitglieder.
2. Soziale Prinzipien, die sich aus dem individuellen und kollektiven Streben nach Leben ergeben, werden dem Gemeinwohl dienen.
3. Die Quelle der Gesellschaft ist die Hierarchie der Personen, das soziale Verhältnis von Überlegenheit und Unterordnung. Gesundheit und Entwicklung der Gesellschaft werden durch eine nicht zu schwache und nicht zu starke gemäßigte Hierarchie gewährleistet.
4. Die Determinante der Hierarchie der Personen wird das Recht des öffentlichen Eigentums der Körpers und der Tätigkeiten.
5. Alle Eigentum wird in ein öffentliches Kapitalbuch geschrieben, dessen Aufzeichnung verteilt wird und bleibt ausschließlich unter der Kontrolle der Mehrheit des Kapitals. Jedes Eigentumszertifikat wird kryptografisch gesichert. |
#85 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | > >Co to jest egzekucja własności ?> Konieczność podporządkowania się woli właściciela wymuszona agresją.To może zamiast bełkotać w hamerciulszczyźnie praełóżmy to na polski Państwo chroni własność obywateli I teraz zapytaj komu się taka idea nie podoba. Bo ja stanowczo wolę, żeby państwo policją i sądami chroniło moją własność przez hamerzłodziejami, hamerpodpalaczami i hamerwandalami niż miałbym do tego celu najmować jakieś bojówki Wg ciebie to jest złe. To jak to będzie wyglądało w Hamerszajsraju? Będziesz miał dom, do którego każdy może wejść i nasrać na stół, a Hamerlikowa posprząta? Każdy będzie mógł wejść do mojego sadu i najeść się do syta (ale inwestować i pracować to już tylko moja rodzina)? Piwo z lodówki mogę ci wypić? Zegarek zabrać? Ucieczka?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#86 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Manifest | > > w Lodzi 1500 bezdomnych, gdyby zrezygnowali z wolności na rzecz wspólnoty, zyskaliby mieszkania, renty itp ale im w mlodosci elity wszczepily czip z ideą wolnością i nie sa w stanie> Nic dobrego z walenia po mordach nie wyniknie.wystarczy sformuować pięść, żeby elity wiedziały, że pomimo wmawiania latami ideologi liberalnej (wolność indywidualizm) potrafią się zorganizować w np marsz "bezdomnych kamizelek" > >Elity sie tego boja, wola pojedyncze palce, boja sie pięści.> Zdezorganizowanym, bezsilnym, podporządkowanym ludziom elity jawia się jako niezwyciezone. Elity można jednak pokonać.jak? one ustalaja prawo, maja sądy, więzienia, policje, armie, 8 mln kamer, dziesiatki innych slużb > Żadna sztuka nie jest z ofiary przekształcić się w agresora i dominatora.wystarczy pokazać silę, jak np rodzice niesamodzielnych, doroslych dzieci > Sztuka jest opanować wzajemny antagonizm i przekształcić go we współprace.nie ma antagonizmów, jesteśmy słabymi pojedynczymi palcami > Człowiek jest w połowie indywidualistą i w powinien nim pozostać.w 100% jest z istoty stadnym, indywidualistami czynią nas ideologie i religie (katolicka wiedzie prym, czlowiek na podobienstwo boga a on samotny), wlasnie po to byś byl slaby i sluchal sie kleru > Człowiek z raju był indywiduum.w raju nie bylo czlowieka, bylo zażyle stado tak jak niema mrówki, jest mrowisko
szukanie raju, moim celem |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > >>Co to jest egzekucja własności ?> >Konieczność podporządkowania się woli właściciela wymuszona agresją.> To może zamiast bełkotać w hamerciulszczyźnie praełóżmy to na polski> Państwo chroni własność obywateli I teraz zapytaj komu się taka idea nie podoba.> Bo ja stanowczo wolę, żeby państwo policją i sądami chroniło moją własność przez hamerzłodziejami, hamerpodpalaczami i hamerwandalami niż miałbym do tego celu najmować jakieś bojówki> Wg ciebie to jest złe.> To jak to będzie wyglądało w Hamerszajsraju?> Będziesz miał dom, do którego każdy może wejść i nasrać na stół, a Hamerlikowa posprząta?> Każdy będzie mógł wejść do mojego sadu i najeść się do syta (ale inwestować i pracować to już tylko moja rodzina)?> Piwo z lodówki mogę ci wypić? Zegarek zabrać?> Ucieczka?W moim modelu policja przejawiając agresję i stosując przemoc może zmusić niezgodna jednostkę do podporządkowania się woli właścicieli o ile własność będzie publicznie jawna i opodatkowana podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej, przelewanym w zasadniczej części bezpośrednio z majatków właścicieli do majątków pracowników najemnych. Bojówka wg waszej organizacji wymuszająca uznanie utajnionej i nieopodatkowanej własności, w moim modelu byłaby przestepczoscia zorganizowana, zwykłą gangsterka. |
#88 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | Dla pomocy przypomnę trochę słownika polsko - hamerlikańskiego Ochrona własności = egzekucja mienia złodziej = jednostka niezgodna wymaganie prawa = agresja i przemoc głodzenie zwierząt - przywracanie im wolności pastwisko = klatka Organizacja pracy = niewolnictwo pracodawca = właściciel niewolników pracownik = niewolnik najm luksusowego mieszkania z gwarancją nieusuwalności i stałego czynszu = pomieszkiwanie dochód na poziomie kilkunastu tys zł = nieposiadanie mienia umowa o pracę = podporządkowanie dyscyplina pracy = dominacja policja = urzędnicy szarleya właściciel domu = złodziej gruntowy podatek = nieopodatkowana własność spółdzielcza własność = UFO miejska kanalizacja = dominacja jednostki koncentracja majątku = rozproszenie zdrowie = zawiść praca = leżenie w sadzie wczasy w Maroku = bieda 3 = 4 8 godzin = 16 godzin rolnik = traktorzysta na cudzym publiczny chodnik = prywatna niedostępna własność zmiana pracy = zmiana właściciela działkowa altana = majątek praca = katorga do odwodnienia ugór = efektywna uprawa patrzenie jeden drugiemu w portfel = współpraca chlebuś z szynką = głód kradzież = nieuznawanie własności naukowa polemika = agresja znalezienie błędu = zakrakanie własność domu = władza nad światem zapłacenie robotnikom = robienie robotnika w konia > W moim modelu policja przejawiając agresję i stosując przemoc może zmusić niezgodna jednostkęPISZ PO POLSKU TĘPY SADYSTO! Co to jest niezgodna jednostka? To po prostu złodziej. Przypomnę, że w twoim systemie nie ma policji, bo nie ma źródeł jej utrzymania. Nie istnieje skarbowy aparat zdolny do zgromadzenia środków na utrzymanie policji, nie istnieją sądy, nie istnieje administracja
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#89 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Manifest | > PISZ PO POLSKU TĘPY SADYSTO!> Co to jest niezgodna jednostka?> To po prostu złodziej.Pojęcie złodzieja jest tak silnie zakorzenione w waszych pierwotnych/prymitywnych instynktwch, że przestajecie dostrzegać jednostkę łamiącą zasady a włącza Wam się "łapać złodzieja!". Opisywać złożony świat odwołujac się do prymitywnych emocji? Bez sensu. > Przypomnę, że w twoim systemie nie ma policji, bo nie ma źródeł jej utrzymania. Nie istnieje skarbowy aparat zdolny do zgromadzenia środków na utrzymanie policji, nie istnieją sądy, nie istnieje administracjaMożliwość utraty paszportu, zablokowania przejścia przez wszytkie bramki wejściowe identyfikujące tożsamość jest potężna karą za łamanie zasad. Nie potrzeba waszych klatek na szczury. |
#90 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Manifest | A jednak ucieczka. Nie poradzisz bez uciekania od pytań? I ty chcesz naukowy eksperyment....? Ośmieszasz się Powtórzę: Wg ciebie ochrona własności jest zła. To jak to będzie wyglądało w Hamerszajsraju? Będziesz miał dom, do którego każdy może wejść i nasrać na stół, a Hamerlikowa posprząta? Każdy będzie mógł wejść do mojego sadu i najeść się do syta (ale inwestować i pracować to już tylko moja rodzina)? Piwo z lodówki mogę ci wypić? Zegarek zabrać? Ucieczka? Ano ucieczka > >PISZ PO POLSKU TĘPY SADYSTO!> >Co to jest niezgodna jednostka?> >To po prostu złodziej.> Pojęcie złodzieja jest tak silnie zakorzenione w waszych pierwotnych/prymitywnych instynktwch,Pojęcie złodzieja jest jasne i jednoznaczne Ktoś, kto bez zgody Hamerlika wchodzi do jego mieszkania i zabiera : piwo, zegarek bilety na podróż do Maroka jest złodziejem Skończ wymyślać fałszywy język pojęć > Możliwość utraty paszportu, zablokowania przejścia przez wszytkie bramki wejściowe identyfikujące tożsamość jest potężna karą za łamanie zasad. Nie potrzeba waszych klatek na szczury.K....a znów hamerciulszczyzna? przełóż to na polski. jakie bramki, jakie paszporty jakie klatki na szczury Użyję poprawnej polszczyzny acz w potocznym a nie medycznym znaczeniu słowa Ty DEBILUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU Cytat:Powiesz mi, że doczepiona do Ciebie proteza nie poszerza twojej abstrakcji? Nie czyni twojej abstrakcji bardziej złożoną? Nie uwierzę. Żeby to polszczyzną nazwać to już trzeba być pojebanym jak Hamerlik
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|